Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#173373) LSM


LSM
csendes tag

Sziasztok!

~2 éve vettem az alábbi configot, akkor új volt minden, kivéve vga.
Szeretném naprakésszé tenni és 13.generiációra váltani, ha van értelme? A teljesítményével elégedett vagyok minden szempontból, semmi gépigényes felhasználás nincs. 100 böngésző tab, sok rdp session, terminálok, stb. Ezen felül random tartalomfogyasztás.

Alaplap+CPU váltáson gondolkodom, ha annyi elég.

A CPU Cooler egy nagyon jó darab, masszív overkill erre a cpu-ra, de alap fordulaton, némán is röhögve lehűti teljes terhelés mellett, ez is volt a cél.
De nem tudom, hogy lga-1200 és 1700 -ra a felfogatás kompatibilis-e.

Tervezem a jelenlegi 2x24" 1080p -ről ~30+" 2k -ra váltani. Nem tudom van-e jelentősége.

INTEL Core i3-10100F 3.60GHz LGA-1200
ALPEFÖHN BEN NEVIS(?) [kép]
GIGABYTE B460M D3H
COOLERMASTER N200
ASUS RX570 4GB
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS
CHIEFTEC IARENA 450W

4 SATA nem elég elég az alaplapon, ha jól láttam az a belépőszint, 6-al már tudnék működni.
A vga 2 slotot foglal, 16x PCIE alatti 1x -t kitakarja így rendes hangkártya nem fér be jelenleg.
Az alsó 4x -t egy wifi kártya foglalja el.
Ha lenne olyan, amibe viszonylag alulra be lehet rakni 2 pcie kártyát micro atx méretben az frappáns lenne, ha nem, akkor a hangkártya újra kimarad.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

edit: keretet nem írtam, de reálisan ami szükséges rá tudom költeni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.