Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#167451) palfitom válasza apszi (#167448) üzenetére


palfitom
Topikgazda


apszi

Igen, az 1200 kompatibilis a 115x foglalatokkal. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167452) apszi válasza #12516608 (#167450) üzenetére


apszi
őstag

u299975, palfitom akkor rendelem, köszönöm!!! :R :R :R

(#167453) Spec


Spec
őstag

Valaki világosítson már fel, mert nem értem a dolgot... A tesztek miért hozzák ki rendre gyorsabbnak az Intel Core i5 12400F-et, mint a 12500-at? Ahány tesztet végigbogarásztam, mindegyikben 3-5%-kal gyorsabbnak mutatja a 12400F-et.
Ez hogy lehet, amikor elviekben a felépítés, az architektúra, az utasítás készlet, a cache, minden tök ugyanaz, viszont a 12500-nak magasabbak az órajelei. Tehát arányosan annak kellene a gyorsabbnak lennie. Ok, a 12400F-ben nincs IGP, de gondolom nem az fogja vissza a 12500-at. Akkor ez hogy lehetséges?

Teszt: https://www.youtube.com/watch?v=d5y-aPgYbgM

Itt most vagy a teszteken ment félre nagyon valami, vagy a 12500-as processzorban. Az órajel alapján simán annak kellene gyorsabbnak lennie az órajellel arányosan, vagyis akár 4-6%-kal is. Ráadásul a 12400F olcsóbb is vagy 12-15k-val, nyilván egyrészt mert nincs benne IGP, de gondolom az alacsonyabb órajel miatt is.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#167454) MM válasza Spec (#167453) üzenetére


MM
őstag

A részletek ismerete, és a teszt video megtekintése nélkül írom:

Ilyen anomália előfordulhat, ha gyári TDP limit mellett a 12500-ban benne van az IGP fogyasztása is, ami a 12400F-nél értelemszerűen hiányzik, így magasabbra, vagy hosszabban boostolhat. (a részletek ismeretének hiánya alatt a mérési körülményeket, illetve lekapcsolt IGP mellett a fogyasztási adatokat értem.)

Azonos körülmények, megfelelő hűtés és kitolt TDP limit mellett nem fordulhatna elő, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#167455) Spec válasza MM (#167454) üzenetére


Spec
őstag

A példaként linkelt tesztben egy dedikált RTX 3090-es kártyán futottak a játékok, vagyis elviekben az IGP teljesen inaktív kellet hogy legyen, ergo fogyasztása se szabadott volna lennie. Furcsa mód jellemzően alacsonyabb órajelen ment a teszt alatt a 12500, mint a 12400F. Az FPS számban megjelenő teljesítmény különbség még 9% is volt helyenként a 12400F javára. Nem értem ez hogy lehetséges.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#167456) palfitom válasza Spec (#167455) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Pont azért lehetett alacsonyabb az órajel, mert a TDP-keretből az IGP levett valamennyit.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167457) Spec válasza palfitom (#167456) üzenetére


Spec
őstag

De hogyan ha az nincs meghajtva, hiszen a dedikált VGA megy? Itt valami árulás van a beállításokban akkor. Ennyire csak nem nézte ezt be az Intel, hogy kiad egy drágább, magasabb órajelű processzort, ami teljesítményben rosszabb, még kikapcsolt IGP-vel is, mint az IGP nélküli kistesója? Ez eléggé öngól szagú nekem.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#167458) KadamQQ válasza palfitom (#167438) üzenetére


KadamQQ
tag

Rendben.
Akkor egyelőre így állok, bár kicsit megszaladtak a költségek, de egyszer volt Budán kutyavásár.
Megmondom őszintén, kicsit féltem a Red Devil kinézete miatt, de alapból a színe fekete, az a kis piros úgysem látszik, az RGB színét meg én állítom be, ha jól gondolom és az interneten is elég jókat írnak róla. Próbáltam a fekete fehér összeállításnál maradni.
Remélem elegendő lesz a táp.
Sajnos nem nagyon találtam olyan processzor hűtőket, amelyek foglalata jó lenne felfogató nélkül, úgy hogy szerintem marad a mostani.
Mennyire érdemes máshonnan videókártyát venni? Kérdezem a garancia és a szerelés (kábelezés, ilyenek..) szempontjából. Mert akkor megrendelem máshonnan olcsóbban. A többi alkatrészhez képest nincsenek akkora eltérések.

(#167459) #12516608 válasza Spec (#167457) üzenetére


#12516608
törölt tag

Az IGP-vel rendelkező procikban ez mindig megvan. A gyártók mindig fenntartanak bizonyos kereteket (energia, melegedés, kutyám töke, PCIE lane-k).

AMD APU-k esetén a lap PCIE x16 foglalata is csak x8 módban fog menni, mert a másik x8 lane-t fenntartják az IGP-nek, akár engedélyezve van, akár nem. A lapok manual-jában is kitérnek erre.
Amit BIOS-ban letiltasz, az csak egy szoftveres tiltás. Az IGP hardveres letiltása gyártás során történik és Intelnél ezek az "F" kódú procik közé kerülnek. (A selejtet is el kell adni valamilyen néven.)

(#167460) Spec válasza #12516608 (#167459) üzenetére


Spec
őstag

"Az IGP hardveres letiltása gyártás során történik és Intelnél ezek az "F" kódú procik közé kerülnek. (A selejtet is el kell adni valamilyen néven.)"

És ez esetben a "selejt" olcsóbb is, és ráadásul nagyobb teljesítményű is mint a nagy tesója. Ez most valami vicc igaz? :U

Azt még el tudom fogadni, hogy a 12400F valamivel gyorsabb lehet a sima 12400-hoz képest, mert azzal azonos órajelű, de jobb az energia gazdálkodása az IGP nélkül. DE hogy az eggyel nagyobb, magasabb órajelű 12500-nál is gyorsabb, az már értelmezhetetlen számomra. Itt azért félrement egy kicsit a dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#167461) #12516608 válasza Spec (#167460) üzenetére


#12516608
törölt tag

A tesztek már csak ilyenek. Iránymutatónak jók.
A valódit pedig saját magad fogod megtapasztalni. 100-200MHz miatt én sosem aggódtam. Leszarom azt a 2-3%-ot. Nem veszem észre egyáltalán.

(#167462) apszi válasza #12516608 (#167461) üzenetére


apszi
őstag

Most szóltok, hogy IGP nélküli procival jobban jártam volna. :DDD

(#167463) brillians válasza palfitom (#167424) üzenetére


brillians
csendes tag

Köszönöm!
Végül nem volt nagy az árkülönbség és maradt az 5600X. A táp a Seasonic lett amit írtál alternatívaként (egyszerűbb volt a rendelést megoldani) és az SSD is a 980-asra lett cserélve.

Más kérdés, hogy elrontottuk az Excel-t amiben összeszedtük a dolgokat és ez a konfig "enyhén" túllépi a keretet, amit írtam. :D Maradt ettől függetlenül.

(#167464) ProEvoFan válasza palfitom (#167069) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Sziasztok!
Megint én. :) Közben az elképzelés az új intel lett.
Összeállítottam egy gépet, szemezgetve a fórumból és amit múltkor ajánlottatok gépet.
Tobábbra is játékra lesz, cél az 1080p, 75hz monitoron. .A videokártya rx 6600 vagy xt lesz.
ASRock B660M Pro RS [link] - vagy inkább az általatok ajánlott Asus PRIME B660M-A D4 vagy a TUF [link] ?
I5 12400F
Patriot 16GB DDR4 3600MHz Kit (2x8GB) Viper Steel [link]
FSP 600W 80+ Bronze Hydro Pro (elég ez a táp? később max még egy ssd meg +16GB ram megy bele)
Kolink Citadel
Crucial 1TB SSD [link]
proci hűtő jó a gyári?
Vélemény?
Most már tényleg megrendelem, nem szarakodok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#167465) Cornholio84 válasza palfitom (#167351) üzenetére


Cornholio84
újonc

Szia! :)

Írtam az aquásoknak, kicsit cumi van most sajnos. Nem volt a Giga Gaming X és a Ballistix már, mikor raktam volna be új listába, hogy lássam mennyi lenne a végösszeg így új konfiggal. Most már az alaplap megint van per pill.
Ezek miatt nem is fájna annyira a fejem, mert lenne alternatíva, írták ők is, RAM-ból a Kingstont, mint ti is javasoltátok nekem, alaplapból meg ezt >>> ASUS PRIME Z690-P WIFI D4
Hűtő(k)re ezt írták: Sajnos LGA 1700-as foglalattal kompatibilis hűtő sajnos nem rendelhető, ezek a későbbiekben ezen a linken keresztül lesznek elérhetőek: https://aqua.hu/kereses.html?q=cpu%20h%C5%B1t%C5%91&filter=%5bcateg=276%7C%7Cstock=0%7C%7Cp=8%7Cigen%5d&sort=score%20desc
Szóval majd itt mazsolázhatok a napokban, állandóan nézegetve,hogy van-e bármi is, amihez baromira nincs hangulatom így... Ez így nagyon elvette a kedvemet most, mert ugye nagyon az i5-12600K-s verzió felé hajlok inkább. Bár az is bennem van, hogy mivel nem tudom meddig kéne várnom hűtőkre, vagy lefogatóra, ezért lehet maradna az i7-11700K variáns, mert ehhez lenne minden most ugyebár, és meg is lehetne az új gépem szerintem 1 héten belül simán. De amúgy ezzel is kihúzhatnám jól akár a tervezett 5 évig szerinted?
Gondolom lenne azért különbség a 2 konfig variáns között, én nyilván nem tudom mennyi. A másik, a nyakamat tenném rá, ha most a napokban megrendelném az i7-es konfigot, utána lenne már hűtő az i5-ös procihoz, Murphy befigyelne szerintem, valamiért ilyen érzésem van.
VGA-kat tekintve lenne még kérdésem, ugye az ASUS RTX 3070 TUF Gaming a kiszemelt mert ahogy beszéltük nagyon király kártya, ugyanebből a ROG Strix-es jobb-e vagy rosszabb-e.
És az RTX 3080-as az tényleg kb. 20%-al jobb/erősebb mint a 3070-es? Csak elgondolkodtam rajta a hosszabb táv miatt, de a legolcsóbb is most ezek közül 739990FT, ami már sajnos kifejezetten pofátlan ár, és ezt már nyilván sajnánám kicsengetni.

Köszi szépen előre is! :R

(#167466) Joker_5x válasza palfitom (#167439) üzenetére


Joker_5x
tag

Halika!
Köszi a választ! Akkor eddig ez marad hála a segítségednek. :R

Alaplap: ASUS TUF GAMING B560M-PLUS (40k)
Proci: Intel Core i3-10105F 4-Core 3.7GHz LGA1200 Box (31k)
Ram: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GIS (21k)
Ház: Cooler Master MasterBox MB311L (17k)
Táp: Be quiet! 500W System Power 9 BN246 (21k)

Össze.: 130k (a házat + 8gb ramot lehet jegelek egy pár hetet, de az is lehet kivárom inkább kövi hónapot és akkor ezt igy egyben.)

Még annyit kérdeznék, hogy a ram helyett nem lenne jobb valami hyperX furryy akármi vagy valami bordás? 2-3k a különbség csupán?? Itt hardverapron is nézegettem akár használt is játszik... csak jó lenne tudni mit nézek a mhz-en kivül :D
++ ez a lap elbír, majd egy i7 11700at is akár? Jövőre tervben lenne a csere.

[ Szerkesztve ]

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#167467) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy hálózati kártyával kapcsolatos, beállítási kérdést hol tudnék feltenni? Nem nagyon találom az aktív fórumot hozzá. Nagyon köszönöm!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#167468) palfitom válasza KadamQQ (#167458) üzenetére


palfitom
Topikgazda


KadamQQ

Rendben van a konfig.

Nagyon jó a Red Devil, az egyik legjobb a Radeonok között. :K
A táp simán elég!
Ekkor árkülönbségnél már érdemes a VGA-t külön megvenni, a beszerelése nem egy bonyolult művelet. Gari: a magyar kiskerek nagy része "gáz", ha garanciázásról van szó, szóval kb. mindegy honnan veszed.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167469) palfitom válasza brillians (#167463) üzenetére


palfitom
Topikgazda


brillians

Szívesen.
Jó döntések!

:)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167470) palfitom válasza ProEvoFan (#167464) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ProEvoFan

Látom, sok topikban érdeklődsz, alakítod az elképzelést :)

Elsődleges szempontként javaslom, hogy a 6600XT férjen bele, s inkább legyen "csak" i5 11400F. Összességében jobban jársz, FHD 75Hz-hez elég a 11400 is, viszont az XT jóval erősebb a sima 6600-nál, és a jó minőségű játékhoz az fontosabb lenne.

Lap: Az Asrock is mehet, de csak ha nem tervezel a későbbiekben proci-fejlesztést.
Ram: inkább a Ripjaws-t venném, vagy kicsit drágábban Fury-t.
Táp: bőven elég, még 500-as is elég lenne.
SSD: mindössze 1200 Ft-tal drágábban ott van az SN550, egyértelműen azt venném. (300 vs. 600 TBW)
Hűtő: megtartva a proci TDP-limiteit jó lehet. Ha később mégsem lennél elégedett vele, akkor könnyedén cserélheted.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167471) palfitom válasza Cornholio84 (#167465) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Cornholio84

Elhiszem, hogy elment a kedved, ez így elég "nyögvenyelős".
"ezzel is kihúzhatnám jól akár a tervezett 5 évig szerinted?" - SENKI nem tudja megjósolni, hogy mi lesz 2-3-5 év múlva, sajnos. Meglátásom szerint egy ilyen erősségű 8/16-os proci még jó ideig elég lesz a játékokhoz, hisz a konzolok is ilyen felépítésben maradnak még, de persze ez is csak találgatás, nem több.
VGA: továbbra sem értelek miért szenvedsz a 3070-essel, amikor 600k alatt kiváló 6900XT-t lehet venni (pl, pl), ami egyértelműen jobb a 3080-nál is...
A TUF tökéletes választás. A Strix kicsit jobb, de főleg színesebb.
Igen, a 3080 jóval erősebb a 3070-nél, és mint már mondtam, neked a csúcs-kártyákat kell megcéloznod, ha QHD 144Hz-en szeretnél játszani jó minőségben. 3080 / 3080Ti lenne az ideális.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167472) palfitom válasza Joker_5x (#167466) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Joker_5x

Szívesen.
Jó döntés!
Inkább egyben vásárold meg, ramot nem ajánlott külön venni! 2x8-as KIT legyen!
Ha nem akarod szénné tuningolni a ramot, akkor nem kell bordás (persze a látvány miatt meg kellhet). Ha van erre plusz pár ezres, akkor inkább 3600 MHz-es KIT-et vadássz (pl. 3600CL18), annak már lenne értelme.
Igen, mehet bele a 11700.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167473) palfitom válasza DannyL81 (#167467) üzenetére


palfitom
Topikgazda


DannyL81

Pl. az azonnali alaplapos.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167474) Spec válasza palfitom (#167471) üzenetére


Spec
őstag

Igazán nem akarok vitát indítani, csak egy magán véleményt szúrnék ide. Szerintem jelenleg teljesen abnormális dolog, ha valaki 500k+ pénzért vesz egy szimpla videokártyát egy olyan PC-be, amiben az összes többi alkatrész együttes ára nem teszi ki ennek az árnak a felét - kétharmadát se. Hol vannak itt az arányok?
Korábban egy PC-ben ha mindent a legjobb vasakból válogattál össze, akkor is jellemzően a CPU dominált árban, és legfeljebb, azzal azonos áron mentek a dedikált VGA árak. ilyen tekintetben jelenleg egy csúcs gamer gépbe legfeljebb 2-300k-ért kellene menjenek a csúcs VGA-k, és még az is túlzás lenne, de ehelyett a 4-5x ennyibe kerül némelyik.
Na ez az a kategória, amit egyértelműen inkább skippelni kell. Inkább ki kell bekkelni még pár évet, mire a crypto őrület lecseng, vagy a GPU gyártók kitalálnak valamit a piac visszarendeződésére, de most nem szabadna belemenni ebbe a játékba, hiszen ez generálja ezeket az árakat. A kereslet/kínálat.
Már bocs, hogy ezt mondom, de amíg van olyan hülye aki ennyi pénzt ad ki egy nyomorult VGA kártyáért, csak azért hogy fittizhessen a spanok előtt, hogy neki mennyi FPS-e van, az akkor ne dünnyögjön, hogy most így áll a piac. Ezt a folyamatot nekünk, vásárlóknak kell megállítani, azzal, hogy egyszerűen ennyiért nem vesszük meg. Ott rohadjon meg a raktárban, vagy végezze valamilyen crypto bányában.
Én eléggé beteg dolognak tartom, ha valaki egy 300k-s gépbe hajlandó megvenni 1 M+ Ft-ért mondjuk egy 3090 kártyát. Ez már az elmebaj határát súrolja. De ez csak az én véleményem.
Elnézést, csak kirobbant belőlem. Senki se vegye magára, ez csak a nagyvilágnak szólt! :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#167475) palfitom válasza Spec (#167474) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Spec

OK, ez a te véleményed.
"abnormális dolog, ha valaki 500k+ pénzért vesz egy szimpla videokártyát" - Szerintem nem. Ha valakinek ez a vágya és megteheti, akkor miért nevezzük abnormálisnak? Arról nem mi "földi halandók" tehetünk, hogy most ilyen VGA-árak vannak.
Szerintem kár azon rugózni, hogy rége(bbe)n mi volt jobb/rosszabb, az a mostani helyzeten nem változtat.
"van olyan hülye aki ennyi pénzt ad ki egy nyomorult VGA kártyáért" - Köszönjük, hogy simán lehülyézel engem és sokunkat még, igazán jól esik!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167476) DannyL81 válasza palfitom (#167473) üzenetére


DannyL81
tag

Nagyon köszi!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#167477) Spec válasza palfitom (#167475) üzenetére


Spec
őstag

Még egyszer mondom nem személyesen neked, vagy bárkinek szántam ezt, hanem általánosságban írtam.
És igenis fenntartom, hogy az teljesen abnormális, ha valaki képes kiadni 1 M+ Ft-ot 1 db videókártyáért, egy olyan gépbe, amiben az összes többi alkatrész együttes ára, ennek a kb. a 1/4-ét teszi ki. És ez azért van, mert van rá kereslet, ezt csak mi fogyasztók tudnánk megfordítani. De mondom, nem akarok vitát indítani, ez a magán véleményem. Nyilván mindenki arra költi a pénzét amire akarja, csak akkor ne dünnyögjön senki, hogy miért kerülnek ennyibe a VGA kártyák.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#167478) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,
Corsair CX500 as tápom megadta magát, van most valamilyen bestbuy vétel 500-600W os tápra? Maradnék a Corsair márkánál. Nem kell RGB meg semmi sallang, csak legyen tartós.

[ Szerkesztve ]

(#167479) palfitom válasza Derron (#167478) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Derron

Mi a teljes konfig? Lesz-e fejlesztés a közeljövőben?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167481) Derron válasza palfitom (#167479) üzenetére


Derron
aktív tag

Szia,
Alaplap: Asus P8H67 [link]
HDD: 1TB WD Purple + 4TB WD RED
RAM: 2x4gb DDR3 Kingstone
SSD: Samsung evo 120gb + Samsung evo 250gb
Proci: Intel I5 2500
VGA: Asus GTX 1050.

Játékra nem nagyon van használva, inkább csak file megosztás. Ilyen árak mellet a fejlesztés kizárva, és játszani sincs már időm.
Egyik ismerősöm a Chiftec et mondta, nekem a CorsAir el sem volt semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

(#167482) palfitom válasza Derron (#167481) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Derron

Ehhez minek 5-600W :F

A Chiftec régen jó volt, manapság nem igazán ajánlott, vannak nála jobb ár-érték arányú egységek.

Pl. FSP Hexa 85+ 350-450W / FSP Hydro Pro 500W / FSP Hydro M Pro 500W / BQ System Power 400-500W / BQ Pure Power (CM) 400-500W / Bitfenix Formula 450-550W / Corsair CX450M / Seasonic GC 500 / Seasonic GM 500 / EVGA 550 B5

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167483) Derron válasza palfitom (#167482) üzenetére


Derron
aktív tag

Szia! Végül ez lett megrendelve: [link] megfelelő lesz szerinted?

(#167484) ProEvoFan válasza palfitom (#167470) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszönöm a segítséget.
Átgondolom még, melyik legyen 11400f/12400f+rx 6600/xt.
Az alkatrészekre mindenképpen rád támaszkodom .
Még ennyit kérdeznék, hogy a múltkori első ajánlásod még teljesen megállja a helyét? [link] Ha netán 11400f lenne...ja és ez a WD ssd. Idézlek."(300 vs. 600 TBW)" Ez mit jelent? :B

[ Szerkesztve ]

(#167485) zsocimaci


zsocimaci
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni magamnak egy gép összeállításához!
Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Net, filmnézés, játék singleplayer és multi, valamint munakvégzés 3D tervezéssel foglalkozom.
Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmivel. Régi gépen egy az egyben tartalék lesz.
Milyen alkatrészekre van szükséged?
Teljes konfigra kéne javaslat, kivéve: monitor
Mennyi a kereted rá?
kb. 500.000 Ft.-
Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
LG 34UM69G-B 34" 21:9 FullHD IPS LED Monitor
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Világ életemben AMD-s voltam, most is szeretnék az maradni.
VGA: itt megvagyok lőve, nem tudom, hogy melyik jó mostanában, de ha szabadna kérnem akkor kérnék 4-6-8gb-osra ajánlatot.

Amit én állítottam össze:
CPU: https://ipon.hu/shop/termek/amd-ryzen-7-5800x-380ghz-am4-box-100-100000063wof/1869167
Alaplap: https://ipon.hu/shop/termek/asus-tuf-gaming-x570-plus/1758992
Ház: https://ipon.hu/shop/termek/be-quiet-pure-base-500-fekete/1776123
VGA: itt megvagyok lőve, nem tudom, hogy melyik jó mostanában, de ha szabadna kérnem akkor kérnék 4-6-8gb-osra ajánlatot.
Memória: https://ipon.hu/shop/termek/gskill-32gb-aegis-ddr4-3200mhz-cl16-kit-f4-3200c16q-32gis/1786027
Táp: https://ipon.hu/shop/termek/be-quiet-system-power-b9-600w/1634445
HDD: https://ipon.hu/shop/termek/wd-blue-2tb-35-7200rpm-256mb-sata-wd20ezbx/1904803
SSD: https://ipon.hu/shop/termek/kingston-480gb-a400-sata-3-25-sa400s37480g/1568664
Hűtő: https://ipon.hu/shop/termek/be-quiet-dark-rock-pro-4/1643994

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#167486) Kazuyaa


Kazuyaa
lelkes újonc

Sziasztok! Bőkezű kollégámnak szeretnék konfigot építeni, ebben szeretném a segítségeteket kérni.
A cél, hogy évekig ne kelljen hozzányúlnia, ezért is a nagy költségkeret.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Legfőképpen játékra lesz használva, ezen belül leginkább singleplayer, kicsi multi.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
0.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre.
4. Mennyi a kereted rá?
Rugalmas keret, de elsőre szabjunk meg egy határt, VGA-val és monitorral max. 1.3-1.4millió. (Ragaszkodik hozzá, hogy minden boltból legyen, de másodkézből könnyebb lenne egy 3080-at vagy 6900XT-t venni, garival.)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Új monitor is kell majd, a cél 1440p és 27", lehetőleg 144-180hz közötti képfrissítéssel.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Lehetőleg mellőzzük az RGB-t, ház, ha lehetséges, jól szigetelje a bent lévő zajt, plexi nem fontos, illetve tudjon benne járni a levegő.

Processzorból AMD lehessen, VGA az mindegy, hogy AMD vagy nVidia, 3090-t feleslegesnek tartanám, mint mondtam 1440p játékra neki én 3080at,6800xt,6900xt-t gondoltam.

Előre is köszönöm!

(#167487) palfitom válasza Derron (#167483) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Derron

Igen, természetesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167488) palfitom válasza ProEvoFan (#167484) üzenetére


palfitom
Topikgazda


ProEvoFan

Szívesen.
Rendben.
Igen, ezek ajánlott komponensek.
TBW: a gyártó által megadott írási mennyiség TB-ban kifejezve, amit az ssd elbír.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167489) palfitom válasza zsocimaci (#167485) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zsocimaci

Szia,

Nem hagytál túl nagy keretet a VGA-ra... Nézz rá az árakra, s rájössz, hogy nem sok értelmes VGA-t fogsz kapni ennyi pénzből.

CPU: 5600X is elég lenne.
Lap: B550 Tomahawk-ot vennék inkább. (vagy TUF B550-et, ha ragaszkodsz a TUF-hoz)
Ram: nem ajánlott a 4 modul, inkább 2 modulos KIT-et vegyél, pl. Aegis 3200, TG 3600
SSD: NE! Inkább SN550
Hűtő: Ha 5800X lesz és maximumon akarod használni, akkor mehet a DR4Pro, de az 5800X-et inkább ECO-módban javasolt hajtani, és akkor egy jóval olcsóbb hűtő is elég lenne, pl. PR2, PR2. Ha 5600X lesz, akkor az utóbbi hűtők elegek hozzá.
VGA: RX 6600 / 6600XT lenne javasolt, ezek most ár-érték arányban az optimális FHD-s kártyák.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167490) palfitom válasza Kazuyaa (#167486) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Kazuyaa

Szia,

Példa konfig:
1 x MSI MAG B550 TOMAHAWK56 490 Ft
1 x AMD Ryzen 7 5800X 3.80GHz AM4 BOX 100-100000063WOF143 490 Ft
1 x SILENTIUMPC Signum SG7V TG42 390 Ft
x XFX RX-69XTAQFD9 RX 6900 XT 16GB GDDR6 Speedster SWFT 319 PCIE632 290 Ft
1 x GOODRAM 32GB IRDM Pro DDR4 3600MHz CL17 KIT IRP-3600D4V64L17/32GDC55 890 Ft
x SEASONIC FOCUS-GX-100062 390 Ft
1 x WD 2TB Black SN750 M.2 PCIe M.2 2280 WDS200T3X0C115 590 Ft
1 x ALPENFÖHN Brocken 317 189 Ft
Összesen: 1 125 719 Ft

Monitor: pl. ACER Nitro XV272U / LG 27GP850-B (150-200k), vagy irány a szaktopik: Milyen monitort vegyek?.

Több boltban is kérhetsz összeszerelést (illetve érdemes csekkolni a készletet/árakat), pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX, Zóna Computers, stb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167491) zsocimaci válasza palfitom (#167489) üzenetére


zsocimaci
csendes tag

Szia!

Köszi a válaszokat.
Alaplapot kicserélem Tomahawkra. Ramot cserélem.
Ház rendben van?
Ház: https://ipon.hu/shop/termek/be-quiet-pure-base-500-fekete/1776123
Táp rendben van?
Táp: https://ipon.hu/shop/termek/be-quiet-system-power-b9-600w/1634445

SSD-vel mi a gond? Az általad javasoltat nem ismerem, de ha azt mondod, akkor lehet. Én még az autentikus házas vinyókat ismerem inkább :).
CPU-val kapcsolatban maradnék az 5800nál.
CPU hűtőt cserélem.

VGA kártyával kapcsolatban szeretnék több lehetőséget is.
A módosításokkal kb 400.000-nél tartok. Nem gond ha átlépjük az 500-at.
Abban segíts kérlek hogy több videókártyát ajánlsz és akkor kiválasztom ami most úgy gondolom belefér, aztán majd gyűjtök és akkor kicserélem egy jobbra.

Köszönettel,

Zsolt

(#167492) Kazuyaa válasza palfitom (#167490) üzenetére


Kazuyaa
lelkes újonc

Köszönöm!

(#167493) palfitom válasza zsocimaci (#167491) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zsocimaci

Szívesen.

OK.
Amikre nem írtam alternatívát/javaslatot, az rendben van. (bár a tápnál hezitáltam, kicsit jobbat is lehetne venni, de ez sem rossz)
SSD: Az A400 nem elsősorban ajánlott, annál jobbat érdemel egy melós/gamer gép, ráadásul kicsi, 160TB a TBW értéke. Az ajánlott m.2-es gyorsabb, 300TB írható rá, és spórolsz vele 2 kábelt a gépházban.
CPU: OK, az optimális beállításban segítenek a Ryzen-es kollégák a proci topikjában. Bátran kérdezz tőlük!
VGA: tehát mennyi pénz lenne a VGA-ra pontosan?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167494) zsocimaci válasza palfitom (#167493) üzenetére


zsocimaci
csendes tag

Szia!

Köszi!
VGA-ra most olyan 200.000Ft van kb.

(#167495) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!

B450 + 3600X comborol megeri feljebb menni 5600X-re? vagy esetleg atmenni 12400F-re?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#167496) atomi80


atomi80
csendes tag

Sziasztok.

Elérkezett az idő, hogy a régi, 7 éves konfigomat lecseréljem.

Single player vagyok. RailWorks, TramSim, Trainz, TSW2, OMSI, TheBus. ETS2.

Ami marad.
- Shappire 580 Pulse. Ha a VGA árak normalizálódnak, cserélve lesz.
- Acer Predator 24.5 inch, 144 HZ, NVIDIA G-Sync kompatibilis, Adaptive-Sync, FreeSync

Az alábbiakat válogattam össze:

1 x GIGABYTE B660M DS3H DDR4
1 x INTEL Core i5-12600 3.30GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
x PHANTEKS Eclipse P400A digital fekete
x Corsair 16GB DDR4 3600MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M1Z3600C18
x FSP Hydro M Pro 600W
1 x KINGSTON 250GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/250
1 x ID-COOLING SE-213 RAINBOW? Mivel a Phanteks ház meglehetősen szellős, lehet hogy első körben megnézem, hogy muzsikál a proci gyári hűtője.

Ez így mehet?

[ Szerkesztve ]

Helyettem minek intézkedel?

(#167497) palfitom válasza zsocimaci (#167494) üzenetére


palfitom
Topikgazda


zsocimaci

Az RX 6600 a leginkább ajánlott, HA-n ki lehet fogni kicsivel 200k felett 1-1 darabot.
Azt értem, hogy szeretnél több lehetőséget, de ahhoz nagyon szűk a büdzséd, hogy lehessen válogatni...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167498) palfitom válasza lockdown90 (#167495) üzenetére


palfitom
Topikgazda


lockdown90

Minecrafthoz teljesen felesleges.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167499) palfitom válasza atomi80 (#167496) üzenetére


palfitom
Topikgazda


atomi80

Szia,

Ram: nagy hiba 1 modult venni, 2 modulos KIT legyen!
Hűtő: OK, próbáld ki!
Ház + lap: kicsit bénácskán néz ki mATX lap egy ATX házban, de persze technikai akadálya nincs.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#167500) atomi80 válasza palfitom (#167499) üzenetére


atomi80
csendes tag

Ram, Ház: Jogos, köszönöm a jelzést.
Ram kit lesz.
Házból nézek kisebbet vagy váltok ATX lapra. Még átgondolom

Helyettem minek intézkedel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.