Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#118286) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Laptopot szeretnék asztali gépre cserélni. Ami a "poén", hogy a helyére tenném, azaz a helyszűke miatt ITX házban gondolkodom.

Monitorom, hangfalszett, billentyűzet és egér van.

Eddig jutottam:

Alaplap MSI B150I GAMING PRO
Processzor INTEL Core i3-6100 3.70GHz 1151 BOX
Memória HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/8 2 db
Videókártya MSI R5 230 2GD3H LP R5 230 2GB DDR3 PCIE
Merevlemez WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
SSD HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G
Optikai egység LG GH24NSC0 fekete OEM
Ház COOLERMASTER Elite 120 Advanced fekete
Táp FSP Hexa+ 400W
CPU hűtő ALPENFÖHN Ben Nevis

Ez így már most br. 200K és igazság szerint nagyon nem tudok és nem is szeretnék fölé menni. Azt tudom, hogy a 2*8GB memória nem szükséges és az alaplap tartalmaz videókártyát, illetve a ház tápot.

Ami cél: viszonylag halk legyen a gép, a monitor alatt (egy kis gurulós dohányzóasztalban :DDD ) váltaná a notit. És jól szellőzzön vagy jól hűtse valami, a mostani noti vinyó sajnos pár óra használattal fel-felkúszik 50 fok fölé.
Optikai egység nem fontos, 6 éve nem használok, csak úgy voltam vele, 4K-ért belefér...

Amire használnám: elsősorban netezésre, 1080i filmezésre, néha játékra, de ez utóbbi esetben nem létfontosságú a legnagyobb felbontás és full hd, főleg stratégiai és sportmenedzser játékokkal szoktam (vagyis mióta meg vannak a Kölkök, nem szoktam :) ) játszani.

Mindenféle tippet, ötletet szívesen veszek, akár tokkal-vonóval cserélve az egészet, csak "a méret a lényeg" :)

Köszi,
Péter

szerk: hosszú távra vásárolnám a gépet, úgyhogy új alkatrészekben gondolkodom, számla, garancia stb, max a házat venném csak használtan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.