Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9551) madgie válasza Tulku (#9550) üzenetére


madgie
titán

Valahogy olyan hangulat kerekedett :D Eddig jóvót a 12 megás ócska-pana lapka is, mosmán' az ólyemdí után a tizenhatossal együtt óvasszák be mindet radiátornak :D

(#9552) nord_ válasza Tulku (#9550) üzenetére


nord_
veterán

A több mint két éve vásárolt GF1-gyel a táskámban ilyenre vetemednék? :D

(#9553) FEDman válasza PRO-peller (#9549) üzenetére


FEDman
addikt

Azt ugye tudod, hogy az E-M5 a kétrészes markolat nélkül nem nagyobb egy G3-nál? :U

(#9554) Parci válasza FEDman (#9541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bazz, az árnyékos részen lent még oda is vág a sony-nak! :Y
áááááááááááááááááááááááá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9555) Parci válasza OPiiPO (#9531) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem itt senkinek sem fontos, hogy e-m5-öt vegyél, sajnos olvasnod fog kelleni... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9556) PRO-peller válasza FEDman (#9553) üzenetére


PRO-peller
senior tag

5 mm-rel rövidebb a D3100-nél. Én ehhez hasonlítom. Ennyivel hosszabb mint a G3.

Félig üres a pohár v. félig tele van? Ne válaszolj! Kitalálom...

(#9557) Parci válasza madgie (#9551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lapkával semmi gond nincs, az ocsmánylehányom műanyag g3-mal van a gond... ;] :DDD

propeller: ha megnézed a képeket, és utána is túl nagy neked bezzeg a g3, akkor a hiba a te készülékedben van. mondjuk ezt már amúgy is tudjuk................... :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9558) FEDman válasza Parci (#9554) üzenetére


FEDman
addikt

Erről pofázok már egy ideje.. :DDD

(#9559) FEDman válasza PRO-peller (#9556) üzenetére


FEDman
addikt

Gondolom nézted a vázak vastagságát is, és akkor az obikról még nem is beszéltünk. :U

(#9560) Tulku válasza PRO-peller (#9556) üzenetére


Tulku
veterán

Pro-Peller: egy váznak szerintem nem csak egyirányú kiterjedése van...szélesség, vastagság...

Parci: Egyszer azt mondta nekem valaki, hogy nem bixelbuzulásból áll a fenyképezés, a cél, hogy szerethető, nekünk tetsző, (ájlájk) gépünk legyen és tessen nekünk amit csinál...pont egy GH2-est akartam eladni neked, a szavaid belém ivódtak...nem tudom miért de olyan fotós ars poetica-vá vált bennem az a pár mondat...
Persze tudom, hogy itt nem a lapkáról van csak szó, hiszen kinézetében, fogásában, gyorsaságában, ficsörökben újat hoz, vérfrissítést ad az mft-nek, tovább megyek, lesz egy példa amit minden fórumon, beszélgetésnél fel lehet hozni, tkp az élharcos.

Megértek én mindent... :K

Fedman: sokáig írtam...

[ Szerkesztve ]

(#9561) ROBOTER válasza FEDman (#9547) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mármint más kivágott részleteknél az Olynál van bőven mosómasamosodája.

Pedig ritka kivétel, de eddig ez az egyetlen tesztoldal, ami átlóra illeszti a 4:3 és 3:2 arányú képeket, így mivel mindkét kamera 16 megapixeles, azonos méretűek pixelben a tárgyak. Az összehasonlítás így könnyű. Pl. a papírpénzen már komoly különbség van.

ps.: A Canon G1X obija tényleg ennyire vegyes? Már a múltkor is a kép széleit néztem egy másik tesztnél.

[ Szerkesztve ]

(#9562) Parci válasza Tulku (#9560) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, és pont ezért nem tetszik a g3. mert abban nincs vita, hogy tudásban tök oké, sőt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9563) PRO-peller válasza FEDman (#9559) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Látom, h méretben nem ordít a különbség. Nem ezzel a linkkel kezdtem az összehasonlítást.

(#9564) FEDman válasza ROBOTER (#9561) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, kicsit olyan tompák a képek. Kérdés hogy ez nem a "csodás" 12-50/3,5-6,3-as kit obi érdeme e?

(#9565) Parci válasza ROBOTER (#9561) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, megnézegettem most jobban, és tényleg, a nex-7 például elég csúnyán elpáholja az om-d-t iso 3200-on. a pénznél, a térképnél, mindenhol nagyon látszik. persze 24 mp kontra 16. de ugyanez igaz iso 800-on is, és a nex-5n-re is... de a canon g1x is jobb pár helyen, bár ott már minimális a különbség.

milyen képek ezek? látom, hogy ott van alatta a raw-ra link, meg azt, hogy a képeken "Std" zajszűrés van. az oly-nál mondjuk az elég borzasztó, off vagy maximum low a nyerő. persze ez tárgytalan, ha ezek raw képek és az std a lightroom és társai zajszűrését jelenti.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9566) FEDman válasza Parci (#9565) üzenetére


FEDman
addikt

A Jpeg-eket meg se néztem, az Oly az E-M5-nél ilyen téren nem kicsit esik túlzásokba. :)

(#9567) Parci válasza FEDman (#9566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

á, akkor megnyugodtam, egy oly jpg standard zajszűréssel semmit sem ér. azért volt ilyen moslék a képe. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9568) madgie válasza Parci (#9562) üzenetére


madgie
titán

Külsőleg ronda, az a fránya tapcsika viszont mekkora már! A 45/1.8-cal szépen, gyorsan megfogja a mozgó témát is (nem 120-szal repesztő autót). Nálam az E-M5 egy dologban kérdéses még: az AF hatékonysága, főleg sötétben. Eddig az Oly-nak nem nagyon ment ez, az E-P3 is hiába volt villám, ha sötétben úgy viselkedett, mint a nyolc éves Pana kompaktom :D

Ja, másik G3 téma: szvsz azért sz*r a DxO mérésekben az alacsony dinamikája, mert ott is zajos a lelkem. Nem foltokra kell gondolni, számomra egészséges, de alacsony érzékenységen mai szemmel nem megszokott szemcsékre (LR-nál). És mivel nincs agyonszűrve, így a DxO mérésein nem is teljesít olyan jól.

(#9569) Parci válasza madgie (#9568) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tapicska az e-m5-ön is van. a sötétben af-elésben valószínűleg nem fogja utolérni a panát, de számomra a stabi például tízszer annyit nyom a latba.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9570) FEDman válasza madgie (#9568) üzenetére


FEDman
addikt

Nem lepődnék meg, ha az OM-D-ben a G3 szenzora lenne, csak az Oly sokkal erősebb Raw előtti szűrést alkalmazott. :)

(#9571) madgie válasza Parci (#9569) üzenetére


madgie
titán

No igen, én meg azt nem tudom sokszor elképzelni, mire jó a képstabi (mivel normál telét nem használok soha) :)

"tapicska az e-m5-ön is van"

Van hát. Egy év múlva visszatérünk rá, ha azonos ársávba kerülnek. Egyébként tényleg a tapicskára épül az egész, emiatt nem is kényelmetlenebb sokkal, mint a GF1, lévén a zanzásított jobb oldalhoz ritkán kell hozzányúlni. Esküszöm eszembe jutott ma, hogy a GF1-et "kettősíteni" kellene.

[ Szerkesztve ]

(#9572) OPiiPO válasza FEDman (#9564) üzenetére


OPiiPO
addikt

{ E-3-on a kedvenc obim volt a 12-60 f/2,8-4 (még a Nikkor 24-120 f/4 is csak alulról szagolgatja), hogy lehetett a m43 reinkarnációjat ennyire elszúrni :( }

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9573) FEDman válasza OPiiPO (#9572) üzenetére


FEDman
addikt

Ne hagyd, hogy a nagyon hasonló zoom átfogás megvezessen, a micro 12-50-nek semmi köze a ZD 12-60-hoz. Előbb utóbb biztos lesz ZD-nek tényleges micro-s megfelelője, de ez még nem az. :N

Ellenben már most vannak olyan obik mFT-re, amik FT-re sose voltak:
12/2 - 14/2,5 - 20/1,7 - 45/1,8 - 75/1,8

[ Szerkesztve ]

(#9574) OPiiPO válasza FEDman (#9573) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, megnyugtattál picit :)

{ elkezdtem a szakirodalmat olvasni, ezzel kezdtem:"comparison between the OM-D, 5DMKIII and the D800" amiben a címmel ellentétben nem elvakult fanatikusok bizonygatják a m43 fölényét a full frame-el szemben }

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9575) Tulku válasza madgie (#9571) üzenetére


Tulku
veterán

Azért videónál nem jön rosszul az a szenzorstabi...GH2-m úgy remegett a 45 1,8-al kézből mint a nyárfalevél...ideges voltam mint állat; hihetetlen részletgazdag, dinamikus, kontrasztos, gyönyörű film, de mintha valaki állandóan cibálná az elejét.

Persze az eddigi oly-k úgy yello-ztak stabival hogy ihaj, de gondolom ezt az OMD-n korrigálták...

(#9576) madgie válasza Tulku (#9575) üzenetére


madgie
titán

"de gondolom ezt az OMD-n korrigálták..."

Ebben én nem lennék biztos :( De reménykedjünk, hátha!

Mit összeremeg a kezetek! Nem isztok ti eleget :D Kézből, kirakaton keresztül 45/1.8 ETC módban. Te tudod, mi az ETC, de másnak egy kis kép róla, mennyit vág ki a képből.

(#9577) FEDman


FEDman
addikt

(#9578) madgie válasza FEDman (#9577) üzenetére


madgie
titán

Hm, nice :)

(#9579) Tulku válasza FEDman (#9577) üzenetére


Tulku
veterán

Először miért remegett, yello-zott, aztán miért nem?
Mert az első résznél is működött valamilyen stabi, ez tisztán látszott...valamilyen OMD turbo módra kapcsolt a pók???

(#9580) Messer22 válasza FEDman (#9577) üzenetére


Messer22
senior tag

ezt hogy kell értelmezni? félidőig stabi nélkül, utána stabi?
vagy esetleg a stabinak idő kell, amíg eléri az üzemi hőfokot? :DDD

Messer

(#9581) FEDman válasza Tulku (#9579) üzenetére


FEDman
addikt

Ez elején stabi nélkül megy, aztán a vágás után jön a stabis rész.

(#9582) Tulku válasza FEDman (#9581) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem az elején is be volt kapcsolva valamilyen stabi mód...azért kézből a 600 mm nem így néz ki...
Lehet hogy a régi és új stabilizálási mód közötti különbséget akarták érzékeltetni...ezt tudom elképzelni.

(#9583) FEDman válasza Tulku (#9582) üzenetére


FEDman
addikt

Hidd, hogy az elején nem ment a stabi, amit ott látni vélsz az max annyi, hogy a rázkódásra rárakódik még pluszban a rolling shutter effect is.

(#9584) Mercutio_ válasza Superbad (#9477) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha még mindig nem jutottál hozzá jelezd, és holnap estefelé feldobom valahova (11MB)

FEDman: Egyértelműen látszik a difi mgasISO-n a G3-hoz képest, de nem lehet, hogy az AA-szűrő az eltérés oka?

PRO-peller: Szerintem jó lesz neked ha a D3100-at választod......meg nekünk is :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9585) Superbad


Superbad
tag

Szerintem inkább az új handycamét tesztelte. :)

(#9586) eeXaa


eeXaa
addikt

..haveromnak d5000-se van, ...hát nem szeretnék annyit szenvedni vele.... csodálkozik csak hogy miket tud a g2, persze azzal nyugtatja magát, hogy dehát ez azért nikon, és hogy ők csak fényképezőt gyártanak... persze nem hitt a fülének amikor elárultam, hogy az egyik leglényegesebb dologért(szenzor) a sony ajtaján kell kopogtatni... :)

(#9587) hegyimorc válasza eeXaa (#9586) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Miért szenved vele?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#9588) eeXaa válasza hegyimorc (#9587) üzenetére


eeXaa
addikt

...igazából a beállításokkal bajlódik, hol ez, hol az nem jó... volt hogy fél napig sötétszürke képeket lőtt vele, és ketten sem jöttünk rá a miértre... nem szeretném részletezni, igazából látni kellene.. mellesleg 1 éve van dslr je... szóval lehet ez is közrejátszik...

(#9589) Parci válasza eeXaa (#9588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért ne essünk túlzásokba, nincs semmi baj a d5000-rel... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9590) Mr.Csizmás válasza eeXaa (#9586) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vannak digitális fényképezőgépek...és vannak nikonok.

;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9591) hegyimorc válasza eeXaa (#9588) üzenetére


hegyimorc
senior tag

OK, de ha nem éri fel ésszel, annak semmi köze a D5000-hez, nem a gép hibája. Mire volt ez példa?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#9592) eeXaa válasza Parci (#9589) üzenetére


eeXaa
addikt

...jahh, elfogadnám másodgépnek... :D
...nna tessék, ...nekemesik a fél topik... :)

[ Szerkesztve ]

(#9593) eeXaa válasza hegyimorc (#9591) üzenetére


eeXaa
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#9594) Parci válasza eeXaa (#9592) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, mert a haverod ugyanilyen szerencsétlen volna bármilyen más géppel is. a d5000 elég ronda, meg kicsi a keresője, meg rossz helyen forog az lcd-je, de ezektől függetlenül is egy abszolút funkcionális jószág. a nikon a d100 óta nem csinált rossz vázat, az az igazság. olyan nagyon más sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9595) Messer22 válasza Parci (#9594) üzenetére


Messer22
senior tag

Na azért a D5100 nem volt egy kezes bárány :(
fájt volna fn gombot vagy fix opciót tenni a 4 navigombra?
a szenzort viszont visszasírom :K

Messer

(#9596) FEDman válasza Mercutio_ (#9584) üzenetére


FEDman
addikt

Már eddig is piszkosul vékony AA szűrő volt az összes mFT gépben, szóval ezen a téren túl sok mozgás tér már nincsen. :)

Még mindig sok kérdőjel maradt az OM-D-vel kapcsolatban. Ami biztos, hogy zajban és dinamikában is előreléptek. Kérdés már csak az, hogy ezt egyrészt hogyan érték el, másrészt hogy kellett e emiatt esetleg egyéb területeken kompromisszumot kötni.

Lassan jó lenne látni egy korrekt tesztet is, normális obival.

Van már sok kép, de mondjuk úgy, hogy nem a legprecízebb oldalak ontják az OM-D képeket. :DDD

(#9597) OPiiPO válasza eeXaa (#9588) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez teljesen gépfüggetlen, ismerek olyasvalakit aki D700 adta elő pár éve ugyanezt, a képei még meg is vannak valamelyik topic mélybugyrában :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9598) FEDman válasza OPiiPO (#9597) üzenetére


FEDman
addikt

Egy újabb valag kép természetesen a 12-50-el meglőtt hol ide hol oda fókuszált bemozdult kép. :DDD

Mindenesetre arra jó, hogy csekkoljuk az alap iso-s zajt.

Az 1 EV-vel alulexponált képeket felhúztam 3 EV értékkel. Természetesen Raw-ban kikapcsolt zajszűrés mellett.

:)

(#9599) Parci válasza FEDman (#9598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm, ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9600) Mr.Csizmás válasza FEDman (#9598) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legyen már eurós fizetésem, hogy em5 lehessen :DDD
kínzod itt a népet, szadista vagy te FEDman ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.