Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10851) madgie válasza Tulku (#10850) üzenetére


madgie
titán

"G3-nál a pinpoint csak statikus témánál nyer értelmet, hiszen megmutatja, ha akarod, ha nem."

Statikus témánál átlőttem MF-be, ráböktem a képernyőn oda, ahová élesre akartam állítani, és gyönyörű szép élesen belenagyított :)

Amúgy igen, a NEX durva volt, kis túlzással szebbnek mutatta a képeket, mint amilyennek ki lehetett őket utófeldolgozással hozni :))

Gondwana: ódehaszarlesz :DDD (GF1 megvan még, No 1. pótgép ilyen célokra)

[ Szerkesztve ]

(#10852) Gondwana válasza madgie (#10851) üzenetére


Gondwana
addikt

Na, akkor tolhatod is fel a lencsesapkás shotot a GH2-ről, ha már úgyis újítottál egyet!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10853) madgie válasza Gondwana (#10852) üzenetére


madgie
titán

Kifutottam a szerk időből: nincs még nálam, KTTech fórumtárs vette át, ünnepek után jutok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10854) Tulku válasza madgie (#10851) üzenetére


Tulku
veterán

Az is jó megoldás, de 2012-ben egy ilyen fejlett AF rendszerrel nem manuálozok, mft obival...a zeiss mondjuk más téma.

Ja és én mindig evf-t használok, lcd nálam nemigen játszik, max állványon...ott viszont a hajtogatás létszükséglet...

[ Szerkesztve ]

(#10855) madgie válasza Tulku (#10854) üzenetére


madgie
titán

Persze, én is ritkán tekergetem már kézzel az élességet, de mondjuk tavasszal úgy jó a földközeli virágokkal bohóckodni (az AF tapicskánál sem pont oda áll, ahová kéne). Mondjuk megszokás kérdése, pont erre a témára lenne kitűnő a pinpoint :))

(#10856) fil


fil
őstag

(#10857) robi-k


robi-k
őstag

Hát magán vélemény, de egyelőre a GF5 inkább csalódás. Szerintem azzal, hogy meghagyták a régi érzékelőt, mellé fogtak. Mindenki azt várta, hogy a GX1 érzékelője lesz benne (bár érthető, hogy nem akartak konkurenciát teremteni a GX1-nek) :((

(#10858) Parci válasza robi-k (#10857) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kezdek elbizonytalanodni, egyre több helyen írják azt, hogy g3 technológiájú 12 mp-es szenzor. magyarán tényleg új. sok értelmét nem látom ennek, de ha igaz, akkor azért korrekt lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10859) schawo válasza Parci (#10858) üzenetére


schawo
titán

Sőt, akkor az alacsonyabb pixelszám miatt talán még jobb zajteljesítmény is várható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10860) arn válasza schawo (#10859) üzenetére


arn
félisten

hat en egy 10 mpixellel siman ellennek... fenenek novelik a szamukat, inkabb lennenek nagyobak. de a kov evekre is kell vmit tartogatni :D szvsz siman meglepik, mint a csucskompaktoknal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10861) madgie


madgie
titán

Egy kis reggeli :) (GF1+14/2.5)

Szimmetria

Aszimmetria

szerk: hú, de csúnyán kivonalazza a kontúrt a kettesnél... pedig LR-ban nem tűnt ilyen vészesnek.

[ Szerkesztve ]

(#10862) gorgo


gorgo
őstag

'reggelt!

Azon csodálkozom, hogy miért nem vagyunk átkozottul OFFok mostanában :D , vagy az is lehet hogy csak le vagyok maradva (kihagytam bő 1 hetet)??? Az OMD hetekig fő téma volt, a Fuji X-Pro1 is megérdemelne pár hsz-t. Itt jól kivesézik.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10863) nord_ válasza gorgo (#10862) üzenetére


nord_
veterán

Fuji X Pro-1 egy marha jó gép, csak sajnos teljesen más kategória. Árban… :(
Ismerősöm most vett - és ha beszerzi a várható 14-es fixet harmadik obinak, akkor durván egy milla lesz a végösszeg. Bááár... az is igaz, az OMD5 a 12/25/45 trióval se lesz sokkal olcsóbb. :)

(#10864) hegyimorc válasza nord_ (#10863) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ebben már normális firmware van vagy még mindig olyan gányos mint az x100-ban?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#10865) Parci válasza schawo (#10859) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pixel szinten talán, azonos felbontású képen/nyomaton meg persze nem. leginkább a szenzorban használt technológián és a szenzor méretén múlik a tényleges, tehát képi, és nem pixel szintű zaj mértéke.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10866) Parci válasza hegyimorc (#10864) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobb minden, gombok és firmware is, de mondjuk az af továbbra sem erőssége a fujinak. azért a sok fórumos vernyákolás durván fel van fújva, pazar képeket lehet csinálni már az x100-zal is. egyedül a megbízhatatlan af súlyos hiba, de állítólag az x pro-nál javították, pontos, csak lassú és sokat keresgélős.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10867) gorgo válasza nord_ (#10863) üzenetére


gorgo
őstag

Összeszámoltam hol tartok a G3-mal, 6 obival, vakuval, kacatokkal. Bőven 600eFt felett. Ha még hozzáadom, hogy vettem asszonynak egy E-PL1 kitet, akkor 700. Mindezt úgy, hogy amit lehet használtan vettem, azaz közelítené a millát ha bolti polcról lenne minden... Az is igaz, hogy így 2 vázam van, és elég jól le van fedve obival is.

Az X-Pro1 3 fix obival (k* jó obik!), opcionális markolattal 3500 USD. Mai áron 791eFt. Miért lenne ez másik árkategória? OK, drága, és drágább, de nem más kategória.
Mondhatjuk, hogy nem tudok (elég jól) fotózni, ha-ha! :DDD Aki meg zseni vagy veterán, az űber képeket lőhet óccsó kittel is, mert addig azért már eljutottam, hogy lássam, nem a technikától lesz k*** jó egy kép.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10868) Marseille199 válasza madgie (#10861) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az első nagyon bejövős ;)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10869) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Megnéztem a lenstipen a gf3 vs. gf5 dolgot, ami különbség van, azt rá lehet fogni a zajszűrésre.

(#10870) nord_ válasza gorgo (#10867) üzenetére


nord_
veterán

Miért is nettó amerikai árakkal számoljak, innen a Kárpát-medencéből? ;)

(#10871) Parci válasza ROBOTER (#10869) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor ismét az van, ami a logikusabb (minő meglepő): lóf@szt tervezett egy tök új 12 mp-es szenzort a pana, értelme sem volna.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10872) Mr.Csizmás válasza gorgo (#10867) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez nem is vészes.... :U

gyk. az em5+szentháromság obikkal is ennyi lenne

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10873) madgie válasza Parci (#10871) üzenetére


madgie
titán

Egyetértünk, egy percig sem hittem, hogy új 12-es szenzort tervezne... miért tette volna? Ott a kész 16-os, nagyjából ki is forrt a dolog, miért csinálna jópénzé' új (ráadásul kisebb felbontású) szenzort? Egyébként nekem a régi 12-essel sincs sok bajom, minden évben javulnak a képességei az újabb Lightroomnak hála :))

[ Szerkesztve ]

(#10874) gorgo válasza nord_ (#10870) üzenetére


gorgo
őstag

ööö, azok lennének (felteszem M.o.-n nincs is még)? Ez esetben még drágább! :Y
OK, legyen, akkor valóban majdnem más kategória :)

Illetőleg Miszternek is igaza van, az E.M5 sem sokkal olcsóbb, ezek alapján az sem ez a kategória. Márpedig mind MILC tehát egy kategória.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10875) madgie válasza gorgo (#10874) üzenetére


madgie
titán

Nekem túl nagy ez az X-Pro. Oké, hogy menő a lajka, de alá lehetne menni méretben kicsit... mondjuk az X100 már nem rossz, de még az is vastag (szvsz).

Képileg nagyon ott van, az látszik, videóban viszont elég siralmasnak tűnik a dolog (a vimeo-s link alapján legalábbis)

(#10876) nord_ válasza gorgo (#10874) üzenetére


nord_
veterán

Itthon az X Pro-1 a három fix obival egymillió Ft.

(#10877) nord_ válasza madgie (#10875) üzenetére


nord_
veterán

Nálam az X100 a szerelem... gyönyörű kinézet, nekem pont megfelelő méret és az ekv 35 F2 is kellemes. Csak a zasszonyt kéne rábeszélni, hogy kicsit többet fotózzon (kirándulások, családi események), meg kéne mellé egy kis lóvé is. :)

(#10878) Parci válasza madgie (#10873) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rabimiki hitte, teljesen alaptalanul sztem is. ha pana, ő hisz. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10879) PRO-peller válasza gorgo (#10867) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"vettem asszonynak egy E-PL1 kitet"

Lentebb:
"így 2 vázam van"

No comment. :D

(#10880) |AP|


|AP|
veterán

Használ valaki olyan nyakpántot, ami csattal vagy karabinerrel könnyen leoldható a gépről és nem kell fűzögetni, bújtatgatni, mint a legtöbbet?

(#10881) neevous válasza nord_ (#10877) üzenetére


neevous
tag

Nekem nagyából 200-at érne meg a cucc, 270-et nem adnék érte, akármilyen jó.

200-ért c'mon take my money a szitu. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#10882) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

thinking

xp1, 3kites, vagy em5+3kit? :D (még álomkategória, de mi lenne ha....)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10883) nord_ válasza neevous (#10881) üzenetére


nord_
veterán

Na, ezzel én is így vagyok. :)

(#10884) Tulku válasza Mr.Csizmás (#10882) üzenetére


Tulku
veterán

De fölvitte a Jóisten a dógodat...még válogacc is!

Először azt hittem valamilyen elavult programot akarsz 3 bitesíteni, aztán jöttem rá, hogy xpro1 lesz ez és 3 kit-es... :)

(#10885) goranje válasza |AP| (#10880) üzenetére


goranje
tag

Beszerválsz kettő db. függönykarikát, hozzá karabinert, oszt megoldódott minden problémád. :K

(Hát legalábbis az ez irányúak).

Nálam igy néz ki:

(#10886) neevous válasza Mr.Csizmás (#10882) üzenetére


neevous
tag

Nincs más hátra, mint várni, hogy megjelenjen ténylegesen a használtpiacon.
(bocsi, _nordnak ment)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#10887) Warter


Warter
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nézegettem ebayen Fader ND szűrőket és különböző márkákat találtam, ami számomra ismeretlenek. Pl Nicna, Green.L, JYC illetve Polaroid amiről már hallottam, na meg persze pár noname. Szóval melyiket érdemes/szabad megvenni? :U

(#10888) Szulita28 válasza |AP| (#10880) üzenetére


Szulita28
senior tag

Csak olyat használok, évek óta. Ki nem állhatom, ha mindig rajta fityeg

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#10889) |AP| válasza Szulita28 (#10888) üzenetére


|AP|
veterán

És valami gyári megoldást, vagy függönykarikásat? :-)
Mindkettőnek megvannak az előnyei :-)

(#10890) Szulita28 válasza |AP| (#10889) üzenetére


Szulita28
senior tag

Vékony pánt, rá két karabiner. Bárhonnan beszerezhető :-)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#10891) Marseille199


Marseille199
senior tag

Itthon vannak unokaöcsiék, bevetettem a 45-öst :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10892) Mr.Csizmás válasza Tulku (#10884) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dehogy, csak tervezgetek.... :DD

@Marseille: az a motoros kép eszméletlen jól sikerült!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10893) Marseille199 válasza Mr.Csizmás (#10892) üzenetére


Marseille199
senior tag

Kööszi :D

Itt van még egy: Az öcskös úgy kezeli az iPadet, hogy ihaj. Svédországban, az oviban ilyeneken tanulnak.. Más világ, na:

Ez ISO 1600 és f1.8

Na, meg egy bohém:

Ez meg f2.2, iso 160. Jpeg mind, piszkálgatás: iMac 24" +Lr2

Általában, mint nézegetem a képeim, 160-400 és 1600 érzékenységeken lövök.

Jók ezek az almák, csak ne kéne visszamenni albérletbe a hullagagyi gépemhez :(

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10894) Gondwana válasza Marseille199 (#10891) üzenetére


Gondwana
addikt

(... és még hisztogram is van a motor lámpáján! :C Tetszenek a képek)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10895) Marseille199 válasza Gondwana (#10894) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jééé, tényleg, nem is figyeltem :)

Köszi :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10896) nord_ válasza Mr.Csizmás (#10882) üzenetére


nord_
veterán

Jó kérdés!

Délután már gondolkodtam a felvetésen... nem tudom megmondani miért, de paraszthajszállal a Fuji mellett tenném le a voksot. Talán a sarokba helyezett hibrid kereső és az objektívről állítható blende egy picit közelebb áll a szívemhez, mint pl. a valóban hasznos hajtogatható hátsó lcd vagy a kissé komolytalanul túlhangsúlyozott prizmaház. Szó se róla, tetszik az Oly is - pechje, hogy ismerjük az X100/X-Pro1 párost. :)

Obik: nagylátóban ismereteim szerint a Fuji 18-as és a Pana 14-es nagyjából egy szintet képvisel. A 12-es ellenfele még nincs piacon. A Fuji 35-östől már láttam júzer-képeket is, ugyanolyan kiváló, mint a Pana 25 1.4. A Fuji előnye a kisebb mélységi élesség.
Kistelében nyitott rekeszes élességben az Oly 60 pazar. Előnye a makró mód, háttérmosásban még nem tudok véleményt nyilvánítani. Ekv. gyútáv, mélységi élesség megegyezik az Oly 45-tel. Obik terén tán egyenlőnek mondanám a helyzetet.

Neked melyik tetszene jobban? :)

(#10897) Warter válasza Warter (#10887) üzenetére


Warter
őstag

Hüjeséget kérdeztem vagy csak senki nem használ ilyet? :U

(#10898) Mr.Csizmás válasza nord_ (#10896) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xp1-re egy pluszpontom az obik, mind a három brutál minőségű, meg a nagyobb szenzor, a fuji praktikákkal, a hibrid kukkoló.

kíváncsi vagyok gyakorlatban hogy teljesít.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10899) ROBOTER válasza Marseille199 (#10893) üzenetére


ROBOTER
addikt

Jók a fényképeid. Érződik, hogy szétválasztod a fényképezést és a technikázást. Így a jó.

(#10900) Mr.Csizmás válasza Warter (#10897) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azonnali fotós kérdések topicjában volt nemrég téma. olcsót nem szabad venni, kb. ennyi

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.