Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10401) schawo válasza FEDman (#10400) üzenetére


schawo
titán

Hmm, ez értelmesebb magyarázat, mint az én fiktív brainstormingelemzésem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10402) FEDman válasza madgie (#10387) üzenetére


FEDman
addikt

Az első különösen erős lett, van benne valami idegesítő kiegyensúlyozottság. :DDD

(#10403) Tulku válasza Parci (#10394) üzenetére


Tulku
veterán

Arról nem beszélve, hogy kis mezei PL1-en ott volt a manuál módban az auto iso...na azt használtam sokat beltérben (kültérben semmi értelme, hiszen olyan világosság különbségek lehetnek).

Tárgyfotónál beltérben 20-asnak 1/20 és f1,7 oszt adagolja az iso-t ahogy akarja, ugyanez gyereknél 1/80-1/120 között f1,7-tel...

(#10404) FEDman válasza FEDman (#10400) üzenetére


FEDman
addikt

Breaking News! :DDD

Jelentem én mint "nagy" hisztogram felhasználó megfejtettem a Pana működését M módban!

Nem csak hogy van a Panánál M módban hisztogram, de tökéletesen mutatja is amit kell! :U

Az előbb leírtam, hogy mi értelme van annak, hogy M módban alapból expo adatoktól függetlenül mindig tartja az élőkép fényerejét. Stúdió körülmények között ez nagyon jól tud jönni!

Viszont ha nem erről van szó és valaki M módban akar hisztogramot használni akkor nincs más dolga mint belőni a Pana expo szimulációját. Ebben az esetben M módban is követi az élőkép a megadott expo adatokat és lám a hisztogram is egyből életre kél és elkezdi mutatni a helyes adatokat. :))

Tipikusan Panás megoldás, jól átgondolt és remekül működik a gyakorlatban, csak jöjjön rá az ember hogy mit hogyan lehet belőle előcsalogatni. :DDD

(#10405) schawo válasza FEDman (#10404) üzenetére


schawo
titán

Pedig épp akartam mondani, hogy a legközelebbi Pana RnD brainstormingra meghívatom magam, és bedobom ezt a funkciót, mint ötletet. Aztán mehetnék az 5000 dolláromért :D
A fenébe :O

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10406) nord_ válasza FEDman (#10404) üzenetére


nord_
veterán

belőni a Pana expo szimulációját
"Futottak még hobbista" versenyzőknek, mint jómagam, lefordítanád pongyolára, hogy tudjuk, a gyakorlatban mit kell ehhez csinálni? :)

(#10407) FEDman válasza nord_ (#10406) üzenetére


FEDman
addikt

Gondolom GF1-en is úgy működik, mint a G1-en, azaz nyomsz egy rekesz beugrasztás gombot, majd utána a display gombot.

Ebben az esetben nem csak a mélységélességet, de a záridőt is tudod szimulálni, pl hosszabb záridőknél, már az élőképnél is láthatod mennyire fognak bemozdulni a dolgok.

Jó dolog ez, meg a ugye itt megy a hisztogram is.

Plusz vaksötétben Madgie meg én is ennek segítségével szoktunk komponálni.
Ahol már olyan sötét van hogy semmit nem látni a keresőben ott feltolom az iso-t, hozzá egy pár másodperces záridő, majd expo szimuláció bekapcs és ha pár másodperces szaggatással is, de olyan körülmények között lesz keresőképed ahol egy OVF-es DLSR-ben se látsz már semmit. :)

(#10408) scarabaeus válasza scarabaeus (#8579) üzenetére


scarabaeus
őstag

A GX1-gyel egy időben rendelt halszem, hm, megérkezett! :)
Egy hónap eltelt köztük, de úgyse nagyon mászkáltam eddig.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10409) Gondwana válasza scarabaeus (#10408) üzenetére


Gondwana
addikt

A hiperfokálist, vagy az AF-est vetted?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10410) Parci válasza FEDman (#10404) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor korai lett volna falhoz vágni a teoretikus pana vázamat! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10411) FEDman válasza nord_ (#10406) üzenetére


FEDman
addikt

Közben találtam egy remek kis videót is erről. Itt gondolom arról karattyol éppen, hogy a bemozdulás mértékét már élőképen is milyen jól be lehet lőni ezzel a funkcióval. :)

(#10412) Mr.Csizmás válasza FEDman (#10407) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ilyen elérhető az EM5-ben is?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10413) nord_ válasza FEDman (#10407) üzenetére


nord_
veterán

Bakker, tényleg! :)

(#10414) FEDman válasza Mr.Csizmás (#10412) üzenetére


FEDman
addikt

Oly vázakban annyira nem vagyok otthon, de ha valaki megdob egy E-M5-el akkor pár napi nyúzás után megmondom én szívesen van e benne. :DDD

Nord ;)

(#10415) schawo válasza Mr.Csizmás (#10412) üzenetére


schawo
titán

Valami szimulációs módja van a mostani Oly vázaknak is, de nem tudom, hogy is működik, mert eddig nem értettem, miért van rá szükség. Majd megnézem, ha addig valaki meg nem teszi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10416) scarabaeus válasza Gondwana (#10409) üzenetére


scarabaeus
őstag

A manuális fókuszú Samyang 7.5mm-t. Meglehetősen kicsi hiperfokális távolságokkal. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10417) andersen10 válasza FEDman (#10411) üzenetére


andersen10
aktív tag

Sajnos a G3 (és gondolom GX1) esetén rosszabb a helyzet. Mondhatjuk jól elkefélte a Pana.

Szóval ha valós live view-t és hisztogramot akarsz akkor nincs más út a Preview funkciót kell rátenni vmelyik funkciógombra. Ezt nem elég egyszer lenyomni (SHTR SPEED EFFECT ON), hanem még egyszer kell (SHTR SPEED EFFECT OFF). Ekkor mutatja a valós expót a lcd és a hiszto.
De: ekkor baromira belassul a megjelenítés illetve a következő expó gomb (félig) nyomásra kilép a preview üzemmódból. Ez így baromi körülményes.

(#10418) Gondwana válasza scarabaeus (#10416) üzenetére


Gondwana
addikt

Nálam már egy ideje (pontosabban amióta megvan - amióta az eszemet tudom, úgy két éve by Hofi) ez a kitobjektív a GH1-en.
P, auto ISO, f/5.6, végtelentől 2mm visszábbtekerve - de csak lencsekupak nélkül fér az oldaltáskámba. Beltérben kb. 4mm-ig visszatekerem, illetve f/4.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10419) sebgutkopf válasza scarabaeus (#10416) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Várjátok már az AF-os samy obikat? Lesz mft-re is belőlük nem csak nex-re.

(#10420) scarabaeus válasza sebgutkopf (#10419) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ami hírt láttam róluk, az annyi volt, hogy lesznek, de hogy milyenek, arról semmit.

És még egy csomag, hoppá: Wasabi akkuk:)
Lassan csörgedeznek már befelé a dolgok.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10421) scarabaeus válasza Gondwana (#10418) üzenetére


scarabaeus
őstag

Halszemmel nézed a világot?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10422) FEDman válasza andersen10 (#10417) üzenetére


FEDman
addikt

Hát nem tudom, én nem találom ezt körülményesnek. P S A módban e nélkül is megy a hisztogram. De ha M módban adott esetben be kell kapcsolni emiatt a shutter szimulációt akkor az meg megy menüzés nélkül 2 gomb megnyomásával. Én már oda se nézek, csak nyomom. :)

A szaggatás se jelent nálam gondot. Shutter szimulációnál is csak akkor kezd el igazán szaggatni ha hosszabb expot állítok, de ez esetben többnyire úgyis állványon van a cucc. :)

(#10423) Parci válasza FEDman (#10422) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem inkább úgy volna logikusabb, ha M módban is úgy viselkedne, mint a többiben, a bónusz beállítás meg a "lock liveview" lenne, amikor beállítástól függetlenül fix az élőkép fényereje. magyarán, pont fordítva. mindazonáltal a lényeg, hogy legalább beállítható. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10424) FEDman


FEDman
addikt

Olympusnál hogy működik az M mód, ha alul vagy túlexpot állítok be akkor azt leköveti az élőkép is fényerőben?

(#10425) madgie válasza Parci (#10423) üzenetére


madgie
titán

Sony-éknál menüből állítható, hogy tényleg Live View-ként mutassa képet (és gondolom hisztogramot), vagy kompenzáljon, hogy mindig jól látható legyen a kép. Panánál csak manuális videó módban követ le mindent, ott meg ugyi fotózni nem lehet.

(#10426) arn válasza FEDman (#10424) üzenetére


arn
félisten

bizonyos szintig igen (tehat vilagosodik meg sotetedik a kep), de utana villogo fe ertekkel jelzi, hogy mennyivel tersz el az altala idealisnak tartott beallitastol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10427) arn


arn
félisten

jo lesz ez a 45os :) erre a plasztikus ff temara ra kellene fekudnom, mert igy fixszel nagyon szep rajzolatokat kapni. probaltam hasonlo jellegu kepeket loni, mint a multkori 14-150es tesztnel, es azt kell mondanom, hogy a turaobi eleg szepen teljesit.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10428) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10429) |AP|


|AP|
veterán

Megjelent a Photoshop CS6 beta, amiben már ACR 7 van. Ez már az új motort használja. Ez a hozzám hasonló PS-ACR felhasználóknak jó hír :)

(#10430) sebgutkopf válasza |AP| (#10429) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Minek hoznak ki ilyen sűrűn új ps-t? Ennek nem igazán örülök, mert a régebbivel meg az újabb acr persze sose működik. :( Tehát ha újabb gépe van valakinek, amit már csak az újabb acr ismer, akkor kénytelen a ps-t is frissíteni.

(#10431) schawo válasza sebgutkopf (#10430) üzenetére


schawo
titán

Valahogy szívatni is kell a vásárlókat ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10432) Messer22


Messer22
senior tag

Nem micro4/3, de milc : Fujji

Messer

(#10433) Gondwana válasza Messer22 (#10432) üzenetére


Gondwana
addikt

... és még a 14 f/2.5-re mondják, hogy soft near the edges...
Ami szintén tanúságos volt, hogy miket balettozott az objektívcserékkel - erre való a nyakpánt, amit én se hordok a gépen (viszont a csukló/markolatpántom rögzítésénél kapott egy kulcstartókarikát, amin van egy 400kg felíratú karabíner, amivel objektívcserekor megáll a gép a pólómon, kabátomon, bármin, így van két szabad kezem a két objektívnek)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10434) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#10433) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy 400kg felíratú karabíner, amivel objektívcserekor megáll a gép a pólómon, kabátomon, bármin,

?? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10435) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#10434) üzenetére


Gondwana
addikt

Lost in translation...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10436) arn


arn
félisten

en egy szimpla csuklopantot hasznalok, meg kicsi valltaskat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10437) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#10435) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt értem, de hogy? rácsípteted a ruhádra :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10438) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#10437) üzenetére


Gondwana
addikt

Igen, rácsíptetem (kb. mint babaruhára a cumit), amíg objektívet cserélek, utána leakasztom.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10439) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok, rövid idő után el is köszönök most a m4/3tól és Tőletek, veszek valami számomra semlegesebb jpeg motorral rendelkező, megfizethető, kissebb masinát. Valószínű, hogy a "keresésem" és rövid fórumozásom véget is ér. A legjobbakat kívánom mindenkinek!

(#10440) nord_ válasza sphe (#10439) üzenetére


nord_
veterán

Mielőtt még elköszönnél, válaszolj! :) Milyen az a semlegesebb jpeg?
Illetve milyen lehetőségekre gondoltál a semleges jpeg + kisebb masina kategóriában?

(#10441) Tulku válasza nord_ (#10440) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem nem az mft-nél semlegesebb jpeg motorral szerelt gépeket szerette volna kifejezni, hanem valamilyen semlegesebb jpeg motorral szerelt gépet szeretne venni...helyesebben kicsi, semleges jpeg motorral szerelt gépet kellett volna írni ezért...vagy én is tévedek...de hogy a semleges mit takar azt nem fejtettem meg.

Persze én mint az elefánt a porcelánboltban...de bevallom! :)

(#10442) Gondwana


Gondwana
addikt

GF5 kb. egy zajszinten a 7D-vel - Ezt már előbb is elérhették volna, a GH1 is 4.5um pixelmérettel van megverve, szintén CMOS alapokon.
(nálam a GF3/GF5 csak a vakupapucs miatt bukott)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10443) fil


fil
őstag

Itt egy ezresért hirdetik már az OM-D-t. Kíváncsi vagyok nálunk hányszoros lesz az ára. :(

(#10444) Tulku válasza fil (#10443) üzenetére


Tulku
veterán

Egy év és két kiló alatt lesz itthon...ha kihozzák az E-M7-t :)

(#10445) fil válasza Tulku (#10444) üzenetére


fil
őstag

Bár ,ha jól emlékszem 3 éve a GH1 ára durvább volt. Vagy nem...?

(#10446) sphe válasza nord_ (#10440) üzenetére


sphe
senior tag

ment pü

(#10447) Superbad válasza fil (#10443) üzenetére


Superbad
tag

Mire ideér ez is 1500.- :(
Szar helyen élünk...

(#10448) arn válasza fil (#10443) üzenetére


arn
félisten

1.63x egesz pontosan :) mar jo ideje lehet elorendelni, es a p1/p2 pl dragabban indult, a p3 meg ugyanennyiert...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10449) fil válasza arn (#10448) üzenetére


fil
őstag

Akkor kb. 3 év múlva ez is elfogadható áron lesz :))

[ Szerkesztve ]

(#10450) schawo válasza sphe (#10446) üzenetére


schawo
titán

A véleményed nem nyilvános? Titok? Mindenkinek a tapasztalata fontos infó lehet. :)

(#10448) arn Abból az 1,63x-ből ügyesen kapsz 20% kedvezményt, így egyből már csak 1,30, ami majdnem forintra pontosan kiadja a 27% ÁFA különbözetet (3%-kal drágább csak).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.