Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9251) madgie válasza ROBOTER (#9250) üzenetére


madgie
titán

hová utaljam a jogdíjat? :)

(#9252) sebgutkopf válasza FEDman (#9236) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Idővel ez a dupla kattanás remélhetőleg minden milc gépből el fog már tünni. A nex-nél 2011 óta már csak a zárás kattan az első "redőny" már elektronikus, míg a nikon teljesen elektromosra is megcsinálta az egyikben (V talán).
Viszont az oly meg a pana nem tudom mire vár már megint, ezt nekik is meg kéne csinálni, minimum a nyitást, de az igazi a teljesen elektromos lenne. Eleve kisebb lenne a shutter lag, meg a kevesebb mechanikai mozgás...

Állványról fotózásnál először meg is tréfált, mert azt hittem nem csinál semmit és szépen besétáltam a képbe megnézni mi a fene van. Aztán kattant és akkor esett le, hogy ja a kattanás a kép vége volt, míg a rajt meg valamikor 2 sec-el a gombnyomás után lehetett (beállítás szerint), de azt én nem észlelhettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9253) sebgutkopf válasza FEDman (#9242) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Arról van valami infó, hogy videó közben milyen kiolvasással dolgozik a gép af rendszere?
Feltételezem, hogy talán nem teljes a szabadság, mert közben a mozgó képet is rögzíteni kell.

(#9254) #58660352


#58660352
törölt tag

Kipróbáltam mi történik, ha egy dedikált makró optika elé teszek egy Raynox M-250 előtét lencsét. A nagyítás értelemszerűen megnőtt, de a képminőség is érzékelhetően csökkent:

Leica DG Macro 45mm F2.8 + Raynox M-250

[ Szerkesztve ]

(#9255) Mr.Csizmás válasza FEDman (#9236) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

így megb...hatom a villámgyors AF-et, ha a zár csigáskodik :((

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9256) Parci válasza sebgutkopf (#9252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mindket nikon full elektronikus zaras, 1/16000s zaridovel, csak a v1-ben van mechanikus zar is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9257) FEDman válasza Mr.Csizmás (#9255) üzenetére


FEDman
addikt

Na azért ne csináljuk itt a drámát, ne mondd nekem, hogy az E-PM1-ed gyakrolatban olyan csigalassan reagál! :N

2:58-tól egy "csiga lassan" reagáló E-PM1 látható. :DDD

(#9258) FEDman válasza sebgutkopf (#9253) üzenetére


FEDman
addikt

Nincs, de én is úgy gondolom, hogy a videó miatt a képfrissítés itt eleve adott így ezzel nem lehet olyan szabadon játszani.

(#9259) Mr.Csizmás válasza FEDman (#9257) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

engem idegesít, hogy kétszer toszakodik a zár :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9260) madgie válasza FEDman (#9258) üzenetére


madgie
titán

Én is így gondolom. Jó példa erre a GH1 ,ami ugye 60 fps-sel olvas AF-nél, így a keresőkép szépen hullámzik műfényben, a videofelvételkor használt 25/50p-nél pedig már nem, tehát az adott (nem 60 Hz) frekin olvassa ki az adatokat.

(#9261) FEDman válasza madgie (#9260) üzenetére


FEDman
addikt

Az OM-D követő AF-nél meg már 240 fps kiolvasást használ, ami nyilván nem összegyeztethető a videóval.

(#9262) madgie válasza FEDman (#9261) üzenetére


madgie
titán

Szépen megtizedeli 24p-s videónál :D

Igazából a 240 fps nem olyan rossz, 24-gyel meg hatvannal is osztható (PAL rendszer meg le van sz*rva :D)

(#9263) sebgutkopf válasza Parci (#9256) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Na ráadásul még nem is számít extrának. Tessék lemásolni Oly és Pana!

(#9264) sebgutkopf válasza FEDman (#9258) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor pedig videónál a gyorsabb fps-t tudó készülékek előnyben vannak af-ben illetve érdemes lehet kipróbálni, hogy amelyik tud 720p50-et ott gyorsabb-e az af mint 1080/25-ben?

A nex nálam már lebukott. :) 1080/50-ben sokkal gyorsabb és pontosabb videó közben az af mint 1080/25-ben.

(#9265) Tulku válasza sebgutkopf (#9264) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy tudom, hogy egyik panának (oly-nak?) sem 50-60p a szenzor kiolvasási sebessége 720-on vagy1080-on, hanem 25p...de majd a szakértőbbek kijavítanak.

Tehát 50p-t azt hiszem milc-ek közül csak a sanyi tud...

(#9266) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hmm gyerekek :D

egy áldás ez a belenagyítós fókusz... :DD gyöngyállatkákat fotóztam, vakuval, kevés fényben....az AF néha mellélőtt, de a belenagyítós megoldotta. és még sör és pálinka is volt! :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9267) sebgutkopf válasza Tulku (#9265) üzenetére


sebgutkopf
őstag

720-on se? :(

Közben mi tegnap kaptunk egy új fw-t az 5n-hez. A lényegi változás, hogy gyorsabb lett az AF. Fotó és videó alatt is, de fotónál feltűnőbb a különbség. Nem lett egy e3, de egész jó vigasz. Örülök! :)

Ma elvitték a pro FT obijaimat is. Már semmi olympus cuccom nincs, így végképp csak megtűrt ember lehetek ebben a topicban. :B

[ Szerkesztve ]

(#9268) Gondwana


Gondwana
addikt

Halàszlé volt ebédre.
A Samuka szemét ràtoltam a GH1-re és most jò!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#9269) Superbad


Superbad
tag

Eláruljátok nekem ki vagy mi az a Samuka ill. Sammy? :D

(#9270) madgie válasza Gondwana (#9268) üzenetére


madgie
titán

No, jó is az a tértágító :))

Superbad: komoly a kérdés? :) samyang 7.5/3.5 fisheye.

[ Szerkesztve ]

(#9271) Superbad válasza madgie (#9270) üzenetére


Superbad
tag

Komoly volt, de miután leírtam a kérdést és elküldtem, mélyen elgondolkodtam, eszembe jutott, majd elszégyeltem magam. :)

(#9272) madgie


madgie
titán

Egy rövid animáció a múltkori csillagfotós, fás képről.

A piros csík a koncepció része :D persze nem, de gőzöm nincs, milyen programmal lehet ezt jól összerakni.

(#9273) Superbad válasza madgie (#9272) üzenetére


Superbad
tag

Lájk! :)

After Effecttel példul.

(#9274) SpongyaBob válasza madgie (#9272) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hűű de f.sza :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9275) andersen10 válasza madgie (#9272) üzenetére


andersen10
aktív tag

Állat!

(#9276) Mr.Csizmás válasza madgie (#9272) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:P :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9277) andersen10


andersen10
aktív tag

Játszogattam a 14-essel, tudom, nagylátóval nem illene close up portrézni...

http://www.flickr.com/photos/17109204@N00/6802307340/

(#9278) FEDman válasza madgie (#9272) üzenetére


FEDman
addikt

:))

(#9279) Superbad válasza madgie (#9272) üzenetére


Superbad
tag

Ezt egyébként mivel fűzted össze?

(#9280) madgie válasza Superbad (#9279) üzenetére


madgie
titán

A neked ajánlott startrails progival, de az olyan avit köpött ki magából, amit csak a quick time tudott megjeleníteni, így azzal exportáltam mp4-be :))

(#9281) Superbad válasza madgie (#9280) üzenetére


Superbad
tag

Az állat. :))

(#9282) Gondwana


Gondwana
addikt

A halszem mellé rendeltem egy marék űberkínai filtert is (46mm), de csak most bontottam ki.
Röviden: fényképezésre használhatatlanok, az UV gyakorlatilag ablaküveg, tökéletesen tükröz (a többin sincs semmilyen bevonat), a CPL az nem is cirkuláris, az ND8 meg szép ződ, mint a Ray Ban lencsék (extrémosszú záridőkhöz kiegészítendő a Pana DMW-LND8-at még azért lehet, hogy lesz szerepe)
Valószínűleg ismerős optikussal szabatok beléjük rendes lencséket a Swiftszélvédőtől picit jobb optikai tulajdonságokkal.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#9283) Mercutio_ válasza madgie (#9272) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt vártam, hogy a végén jön a "váltás hiper-űrsebességre"! :DD :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9284) madgie válasza madgie (#9272) üzenetére


madgie
titán

"Kicsit" jobb minőségben :)

No, mivel csináltam? Lightroom :))

(#9285) Messer22 válasza madgie (#9284) üzenetére


Messer22
senior tag

Á nagyon jó!

Egyszer tanítsál már meg ilyenre :)

Messer

(#9286) madgie válasza Messer22 (#9285) üzenetére


madgie
titán

Már mire? A csillagfotókról már írtam ,a LR pofonegyszerű: slideshow rész kiválasztva, 0.1 s slides duration belő, intro/ending screen elől a pipa kiszedve, export video bal oldalon, 720p/1080p ízlés szerint kiválaszt, és voilá :)

[ Szerkesztve ]

(#9287) Gondwana


Gondwana
addikt

Werkshot a tértágítóval:

(állvány, időzítő, f/5.6, manuál fókusz kb. 2m-re állítva, többi az exifben - ha már lett új HDD a képfeltöltés alá :C )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#9288) vendingo


vendingo
veterán

Nagyon király ez a sarkifény, csak nem bírom frankón megörökíteni :-( homályosak a képek, vagy túl sok a fény. M funkcióban van a gép 14-es panával f2.5-ön, 10-20-30-as kiodással több iso értékkel is próbáltam, de a wb-t sehogy se bírom állítani. Haverom kompakt géppel brutál képeket lő, látszódnak a csillagok, meg minden. Mondjatok pár hasznos infóval el látni még. A mostani képek eléggé gázosak ahoz képest, hogy milyenek lehetnének. Állvány nincs, de a földre teszem a gépet egy dobozra, vagy a kocsi tetejére. Raw + jpegbe lövöldözök. Amúgy nem bírok fogalmazni a nem kevés szesztől. Bocs. Honap lesz gorillapod. Amúgy a nappali képek királywk :-)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9289) schawo válasza vendingo (#9288) üzenetére


schawo
titán

Kézi fókusz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9290) Daniel Alves válasza madgie (#9286) üzenetére


Daniel Alves
őstag

belinkelnéd a csillagfotós posztod? Mert nem találom sehol... :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#9292) Tulku


Tulku
veterán

Madgie: Nagyon jó ez az összevágás..vagymi :)

OFF
Ide írom először, mert itt lehet esedékes a 45-ös Zuiko miatt:

Ha valakit érdekel egy nagyon baba új Polaroid Állítható 46 mm-es ND szűrő (nem a gagyi noname) az írjon privátban!

(#9293) SpongyaBob válasza Tulku (#9292) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A 45/1.8-ra 37mm-es szűrő kell :) A 46mm inkább 14/2.5 :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9294) madgie válasza Daniel Alves (#9290) üzenetére


madgie
titán

No, csak találtál linket :) Örülök neki, mert én sehol nem lelem a saját hozzászólásom, mondjuk ilyen szinten másnapos nem voltam vagy 4 éve, mint most :DDD

(#9295) Tulku válasza madgie (#9294) üzenetére


Tulku
veterán

Madgie: Dettó...

Rubi: Köszönöm, én szúrtam el! Így nem eladó, mert már eladtam...

[ Szerkesztve ]

(#9296) Mr.Csizmás válasza Daniel Alves (#9291) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is az van, már próbáltam.

egész jó, csak ne bitangnagy gyt.-vel csináld. még jó hogy megvan a 14-es, úgyhogy lassan kirándulni kell. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9297) gorgo


gorgo
őstag

Khm, valaki belinkelné, hogy az inexen hol vannak az apróhirdetések? Gyakran látok olyan postokat, amikben ilyenekre hivatkoznak, de nem találok rá...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#9298) Mercutio_ válasza gorgo (#9297) üzenetére


Mercutio_
félisten

4/3, mikro 4/3 adok-veszek

Aztán a pixinfo apró-rovatát, apronet-et is lehet mazsolázni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9299) Tulku válasza Mercutio_ (#9298) üzenetére


Tulku
veterán

Az a 4/3 mikró elég puskaporos volt tegnap...majdnem mindenki beszállt a ringbe :)

(#9300) Gondwana válasza Tulku (#9299) üzenetére


Gondwana
addikt

(ja: kék sarokban a volt GH1-tulajok, a pirosban a jelenlegiek. Én nem is mertem hozzàszòlni :) )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.