Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9801) sphe válasza madgie (#9787) üzenetére


sphe
senior tag

Egy magyar srác asztrofotós videója és Te csináltál kedvet hozzá.

Ez különben érdekes, mert nem olyan szemcsézett a képe a másodiknak, mint az elsőnek, pedig 8 perces(!) bulb záridővel próbálkoztam. Bár a szenzorzaj itt is sok lett nagyon, (amit talán darkframe kivonással meg lehetett volna oldani), érdekes, hogy annyira nem nőtt a zaj 1mp-8mp között, mint ha 15 másodpercről háromszorosára növelném záridőt összefűzéssel. Érdekes lenne ha létezne olyan módszer, hogy bulb záridő, a csillagokat valahogy kiemelje, az ég sötétebb maradna és akkor nem kellene 45 másodpercenként kattintgatni. :D

Igen, a startrails-zel fűztem össze, jópofa lett a vidijó is belőle ahogy elhúznak a repcsik. :)

(#9802) madgie válasza sphe (#9801) üzenetére


madgie
titán

A második expóra valószínűleg lehűlt a gép :) Nagyon sokat számít a környezeti hőmérséklet, fagypont körül sokkal hosszabb időket lehet exponálni, mint nyáron (nem véletlen, hogy a profi csillagfotós cuccokat külön hűtik).

45 mp-s kattintgatásra van egy jó módszer: távkioldó rögzítése (mintha B záridőre készülnél), majd a gépet rakd sorozatfelvételre. Ilyenkor egymás után lövi az X másodperces képeket, míg ki nem "akasztod" a gombot.

(#9803) Parci válasza madgie (#9800) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, de nem. sokáig használtam d40/d40x-et, tudom, hogy miről beszélek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9804) sphe válasza Mr.Csizmás (#9788) üzenetére


sphe
senior tag

Hú, hát már nem találtam meg az eredetieket.
Arra emlékszem, hogy elcs3szett WB, iso 200 (iso 100-on kisebb állítólag a dinamika tartomány?), tág rekesz, 60mp-es záridők, 23-24 összefűzött kép, és ki-be rohangálás percenként a házból, mert nagyon hideg volt.
2,5e Ft-os olcsó König állványon volt és 2mp-es időzítőt használtam, hogy ne mozduljon be a kép.

Mindenesetre biztos ami fix, legközelebb nem hagyom auto wb-n, mert eszméletlen vörösesbarna lett tőle, és extrém szín áthúzással a raw nagyon el kezdett zajosodni.

(#9805) Mr.Csizmás válasza sphe (#9804) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább iso400, ott csak egy leheletnyivel rosszabb mint 200(160)-on. szerintem.

állványt legkisebb magasságra érdemes letalpalni, hogy véletlenül se mozduljon be, távkioldó kötelező, ja és a 60 mp nekem sok, inkább 30seceznék :) :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9806) sphe válasza madgie (#9802) üzenetére


sphe
senior tag

Ja, nem értettem eddig miért mész mostanában fagyoskodni, mikor ott a tavasz.
Már melegszik az idő, nehogy az új géppel való tapasztalataidat ez lerontsa! :)
Köszi az sorozat ötletet, hasznos. De akkor is kattog szegény. ;]

(#9807) sphe válasza Mr.Csizmás (#9805) üzenetére


sphe
senior tag

Iso 200 bőven elég volt, 400nál csak kicsit, de zajosabb, ami az összefűzésnél kitűnhet.
Az expo-t utólag fel lehet tolni lightroomban, tapasztalataim szerint nagyon jól fogadja ezt a módszert az oly raw. 400-as iso-nál pedig lehet, hogy bemossa a halvány csillagokat zajnak a szűrés, ha szükséges. De ez csak elmélet. Itt azért hagytam sötéten, mert eszméletlen zsizsikes lett a kép. Ami igaz, az igaz, 45mp-nél fix fotónál már a csillagok is mocorognak kicsit, azonban ez 12mp-en pixelkukknál tűnik fel csupán. Hangsúlyozom, hobbifotós vagyok, max 1600x1200-on ha nézem az eredményt.
Igen, hallotam is az IS-t dogozni amikor 2mp-s képeket csináltam állványról. :)

Az állvány kb egy méter magason volt, nem látszott eltérés 1600x1200-on sem, "csak" a zaj.
Ha belegondolsz azok a mikrorezgések, melyeket a környezet kelt (feltételezve, hogy mindig halad el egy-két autó), egyenletesek, és a hobbiképen ez meg sem látszik, max növeli a csillagcsóva szélességét, ami növeli az effektet. A vastag csóva csak jót tesz a képnek. :DDD

Távkioldó? Nie rozumjem. Az meg mi? :D Biztos drága és nincs ezresé'. Komolyra fordítva a szót, a 2mp-es expo gomb lenyomása utáni időzítő meg se kottyant a képnek (pedig gondoltam a csillagcsóvás próbálkozásodra amit megosztottál, hogy talán az enyém is szaggatott lesz), de nem volt nálam távkioldó, csak a lelkesedés. A 8 perces bulb záridőt is úgy valósítottam meg, hogy blutek és postagumi az expo gombra, hogy valami nyomva tartsa az expo gombot. A madgie sorozatexpo javaslatát is így fogom megoldani. :D

[ Szerkesztve ]

(#9808) Mr.Csizmás válasza sphe (#9807) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó akkor iso200, de az IS-t kapcsold ki, csak maszatolja a képet állványon.

vagy állvány, vagy IS.

távkioldó kb. egy ezres ebayról, "remote shutter control" vagy hasonló néven kell keresni. RM-1 UC talán a típusa :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9809) sphe válasza Mr.Csizmás (#9808) üzenetére


sphe
senior tag

Ok, köszönöm.

Elnézést, a 2mp csak kísérlet volt, mennyire remeg a talaj. És lám igen, nagyvárosban állványon dolgozik picit az IS, de a nagy záridős végeredménybe nem szól bele a remegés annyira, mint gondoltam. Mindig legalább 4-8mp kell nekem egy esti fotózáshoz. 3mp felett az IS nálam automatikusan kikapcsol, ergo mikor állványra kell tennem, akkor nincs is gondom vele. Olyan helyzettel még nem volt dolgom, hogy állvány és 2mp záridő egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#9810) PRO-peller válasza Parci (#9803) üzenetére


PRO-peller
senior tag

D40-d3100-ig elég jó kompromisszum ergonómiában, mint belépő tükrös. Nem vagyok elfogult, mert D40-em van. :B De szinte mind volt a kezemben. Engem ez is befolyásolt a fogás a Nikon javára. 1 szavazat Parcinak. Bár a G3-at sem a fogása miatt nem venném meg különben. Canon-nak a süllyesztett expo-gombja további gyengeség szvsz. Bocs, h belebagóztam. :B

(#9811) madgie válasza Parci (#9803) üzenetére


madgie
titán

Pedig de. Öcsám haverjának évek óta az van, folyamatosan én tisztítom, javítom, ha valamit elállít az állatja (fotóztam is eleget vele). Egy fokkal nem jobb, mint a G3, sőt. Az öcsém is annyit mondott, hogy egy ok, hogy ne Nikonra váltson az Oly-ról, ha egyszer meghal az E-330-a (ami messze nem egy szépség ugye). A D40 egy kis felfújt játéklufi... lehet ettől szeretni, használni, de messze nem kéne olimposzi magasságokba emelni. A lejtő kezdete Nikonéknál, már bocs. Mind ergonómiában, mind szolgáltatásban (vagy ezt már mondtam? :D)

PRO-peller: nem akarok én senki lelkivilágába belemászni, amúgy is ahány ember, annyi ízlés :) Annyi, hogy szerintem a Nikon már pár éve nem igazán az a Nikon. Jó, szenzorilag igen, meg profi kategóriában is. A kezdők meg le vannak sz*rva, kapnak Canon ergonómiát, keresőt, kezelhetőséget, meg vegyenek motoros objektívet. A D800 is elk*rvult külsejű lufi lett, sírok, mikor egymás mellé teszik a D700-zal.

[ Szerkesztve ]

(#9812) Marseille199 válasza PRO-peller (#9810) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem tudom, én pl nem tudom megfogni normálisan őket. Még a g3-at is egyszerűbbnek tartom, bár hagy némi kívánnivalót maga után :(

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9813) PRO-peller válasza Marseille199 (#9812) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A Pentaxokat még meg kell említsem, mert azok is megfelelőek belépő tükrösként. Meg biztos van 1-2 ilyen gyártmány. 18-70-nel igazad volt. Utólag is: :R Viszont a D70 váz meg elve nagy testű, ezért a D40 nekem ideális. (Még ez se kicsi.)

(#9814) PRO-peller válasza madgie (#9811) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nézd: én csak azt kívánom neked, h legalább olyan szinten tudd, h mit akarsz mint én. De ha még biztosabb vagy magadban nekem az se fáj. :K

(#9815) Messer22


Messer22
senior tag

HI
Tud valaki olcsó TTL-es vakukábelt 4/3-os talphoz?
vagy olcsó wireless megoldást?
köszi

Messer

(#9816) Marseille199 válasza PRO-peller (#9813) üzenetére


Marseille199
senior tag

:) Látod, én mondtam :) Az ergonómia meg végül is emberfüggő. Én messzire hajítanám a D40-et és m,ivel a napokban fotóztam kicsit D70-nel, megint szerelmes lettem és szerintem venni fogok egyet valamikor egy 35-össel, egész egyszerűen, mert még mindig sírok azért a fogásért :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9817) PRO-peller válasza Marseille199 (#9816) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Bér én nem fogtam D70-est, de a szenzor ua. mint D40-ben. Használatban lehet különbség, végeredményben nem hiszem. D80 volt a kezemben, ami has., egyszerűen bosszantó egy ekkora vázzal nyaralni v. sétálni, kirándulni. Nekem erre kell. Még a 18-70 is dupla súly a müag. kitobihoz. Első alkalommal lefagyizom.

Az mft a méretelőnyével nagyon jó. De nekem nem fekszik az árazása. E-PL 1 kit új árán, a D70/D(x)-18-70/kitobi használtan inkább befutó.

(#9818) Mr.Csizmás válasza madgie (#9811) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

d300s hogy viszonyul ezekhez? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9819) Marseille199 válasza PRO-peller (#9817) üzenetére


Marseille199
senior tag

A szenzor ua. Jó elavult, de a váz miatt meg kell vennem egyet megint :)

"Dolgozni" nagyon jó volt vele, imádtam. 1/8000 záridő, 1/500 vakuszinkron és a kis érzékelő miatt az 50 1.8-as úgy viselkedett rajta, hogy ihajj. Szétkarcolta a szenzort :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9820) PRO-peller válasza Marseille199 (#9819) üzenetére


PRO-peller
senior tag

6,1 mpx elavult? Nem értem ezt! És már nem is fogom soha. A hd képernyőm felbontása kb. negyede ennek. Akármekkora nagyításnak is megfelel, mert ha poszterre lenne szükségem, azt is a megfelelő távolságból nézném. De elég a potenciális A4, nekem még ilyen sem kellett. Az ovf-fel meg a komponálás elég határozott, ha a vágást nézem. Igen ritkán vagdosok, de így is tartalékkal bír. Nekem kifejezetten intelligens ez a felbontás. Negatív lehet: az iso 1600-nál gyenguszkodik már a szenzor, de nem ez korlátoz.

[ Szerkesztve ]

(#9821) FEDman válasza PRO-peller (#9820) üzenetére


FEDman
addikt

"Nekem kifejezetten intelligens ez a felbontás."

D'oh! :W

:DDD

(#9822) PRO-peller válasza FEDman (#9821) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ez a véleményed? Használj 16 < mpx-et. Neked is ingyen pörög a vincseszter. Vagy mégis te min nézed vissza a képeket? Kapható már 16 mpx-es kijelző a tescoban?

(#9823) FEDman válasza PRO-peller (#9822) üzenetére


FEDman
addikt

G1-et használok, ami szintén elavult szenzorban, csak veled ellentétben én nem gyártok intelligensnek beállított elméleteket, hogy mindez azért van mert ez direkt jó nekem! :DDD

Nagy divat lett szidni a mai szenzorokat, "mindig csak a megapixelt növelik ahelyett, hogy a dinamikát növelnék" zengik sokan a betanult szöveget.

Az se zavar senkit, hogy a gyakorlat nagyon nem ezt mutatja. :N

Megsúgom neked megfelelő kidolgozás mellett ez a különbség akár egy 10X15-ös nyomaton kijöhet. ;)

(#9824) PRO-peller válasza FEDman (#9823) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem láttam olyan kérdést leírva, h az újabb szenzorok nagyobb dinamikával bírnak-e? Basszus már megint agymenés folyik. Észrevetted?

Megsúgom neked megfelelő kidolgozás mellett ez a különbség akár egy 10X15-ös nyomaton kijöhet.

Nekem te ne sugdoss! De ha neked kijön a különbség 10x15, akkor fizesd meg a D7000 szenzorát!
Bocs,de szar a stílusod. Most már az enyém is.

(#9825) fattyu válasza FEDman (#9823) üzenetére


fattyu
veterán

mondok egy tény példát ahol jó.

Makrózok. Fullframe 21mp. f16ra kell rekeszelni némi dofért. Diffrakción BŐVEN túl van. Előszedtem a ratyi 350dt. 8mp. f11-re rekeszelem ugyanazért a dofért és látványosan élesebb és több infó van benne. A kis luk kereső hátrány. Minden másban jobb.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9826) FEDman válasza PRO-peller (#9824) üzenetére


FEDman
addikt

Cukorfalat vagy! :DDD

Pont azért írtam a dinamikát, mert az egy olyan tulajdonság amit adott esetben felbontástól függetlenül is lehet érzékelni.

De akkor én kérek elnézést, hogy egy ilyen gyakorlati példával éltem! :R

Amúgy én nem turkáltam a te zsebedben, te se tedd az enyémben. ;)
No nem mintha a fent említett témának bármi köze lenne az anyagiakhoz. :N

(#9827) FEDman válasza fattyu (#9825) üzenetére


FEDman
addikt

Ez se így működik ám gyakorlatban. Ez a diffrakció túl van lihegve.
A jelenség persze létezik, de értelmes keretek között messze nem olyan drasztikus a hatása, hogy emiatt félni kéne tőle.
Egy FF vázzal f/16 rekeszen még minimális a hatása. Főleg ha leméretezed 21-ről 8 Mp-elre akkor máris semmi előnye nem lesz annak a 350D-nek. :N

(#9828) PRO-peller válasza FEDman (#9826) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Pont azért írtam a dinamikát, mert az egy olyan tulajdonság amit adott esetben felbontástól függetlenül is lehet érzékelni.

A kutyát nem érdekelte! De leírtad, h a saját fejedre tegyél egy babérkoszorút. Bár ez a kissebbik rossz. De van a kioktatás, meg van a hülyének nézés. Te melyikből kérsz?

Nyilvánvaló fiatal korodnak ez megbocsájtható.

[ Szerkesztve ]

(#9829) FEDman válasza PRO-peller (#9828) üzenetére


FEDman
addikt

Csak keményen!! :DD

(#9830) fattyu válasza FEDman (#9827) üzenetére


fattyu
veterán

Én itt most tapasztalatról beszélek egymás mellé téve a kettőt. Nekem elég látványos az a különbség. Mi sem bizonyítva jobban hogy ugyanazzal a munkamenttel exportálva ugyanaz a téma fél mega eltéréssel ugyanakkora jpget eredményez 21 és 8mp...

Akinek nem oszt nem szoroz lelke rajta. Nekem egyértelmű az előny ENNÉL az alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9831) PRO-peller válasza FEDman (#9829) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Így megfelel? :DD

(#9832) FEDman válasza fattyu (#9830) üzenetére


FEDman
addikt

Ha nem az obin és a körülményeken múlik a dolog akkor az 5D MkII normál esetben még f/16 rekeszen is több részletet kell hogy tartalmazzon, mint egy 350D akármilyen rekeszen.
APS-C
FF

(#9833) fattyu válasza FEDman (#9832) üzenetére


fattyu
veterán

oké. Akkor nekem jobban tetszenek mindössze eszerint.

Ugyanaz a téma ugyanazzal a vakuval. nyilván a cropfaktor játszik, de ne mondd nekem pixelszinten élesebb a nagyobb file...

1
2

hoppá elnézést egy picit hazdutam :S Nem ugyanaz az üveg :S De a nagyobbik fájl javára az egy Zeiss distagon 28. A kissebbik meg egy miranda 24mm.... Mondanom sem kell melyik a jobb. De tény hogy nem objewktív az összevetés.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9834) FEDman válasza fattyu (#9833) üzenetére


FEDman
addikt

Mondd, hogy nem teljes felbontáson vetetted össze őket. :)

(#9835) fattyu válasza FEDman (#9834) üzenetére


fattyu
veterán

Lásd a kieglészítést lentebb sajna nem teljesen jó az összevetés. De a jobbik üveg volt az 5dn...

Nem de a korpfaktor macróra előny mivel kicsi dolgokat vadászok.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9836) madgie válasza fattyu (#9835) üzenetére


madgie
titán

A kropfaktor mindig előny apró makrónál :K

(#9837) FEDman válasza fattyu (#9835) üzenetére


FEDman
addikt

A nagyobb nagyítás az oké.

(#9838) BiriBum válasza FEDman (#9832) üzenetére


BiriBum
őstag

Rá kell csavarni mindkettőre az IS nélküli tizennyolc-ötvenötöt, aztán lehet a pixelekre vadászni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9839) BiriBum válasza madgie (#9836) üzenetére


BiriBum
őstag

BTW MFT-re az Oly most kijövő 60-as makrójának van valami értelmes alternatívája, pl. régi Zuiko-ból?

(#9840) FEDman válasza BiriBum (#9839) üzenetére


FEDman
addikt

Esetleg a ZD 50/2 :))

Meg a méregdrága PanaLeica 45/2,8 OIS

(#9841) Messer22 válasza FEDman (#9840) üzenetére


Messer22
senior tag

Meg a jó és olcsó 35 3.5! :K

Messer

(#9842) Parci válasza madgie (#9811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mégis melyik belépő tükrös ergonomikusabb, jobb egy d40-nél (d60, d3000, d3100)? ne b@sszál már fel :DDD, fogtál kézbe canon 450d és társait? az a markolat egy 6 éves kislánynak is kevés/rossz. a d800 meg valóban ronda, de azért az ergonómiáját talán nem kéne fikázni látatlanul, le merem fogadni, hogy nagyon komoly és átgondolt cucc. igen, a d700 sokkal szebb volt, látszik, hogy az utódot már nem guggiaro tervezte. a d40 formája viszont egyelőre nem változott, és tök jó volt a maga nemében.

ami a g3-adat illeti, annál ocsmányabb vázat rég láttam, de még én sem vitatom, hogy tudásra tök oké. ergonómiára nem tudom, a kispöcs gombjai nem túl bizalomkeltőek, ahogy az a hülye ferde grip is olyasmi, amit utálok minden kivitelben. a d40 gripje ahhoz képest ég és föld.

fenntartom, hogy a d40 méretében nemigen lehet jobb ergonómiával dslr-t csinálni. és hát ennél én nem is állítottam többet. az "ez a nikon már nem az a nikon" részt sem nagyon tudom értelmezni, azért, mert nem tetszik neked pofára egy-két váz, az egész cég lejtőn van, vagy mi? :)

(amúgy a nikon sosem volt túl jó low-end gépekben, ám ettől függetlenül a d40-nel nincs baj. nem tudom, mit állítgat el rajta az ismerősöd ismerősének az ismerőse, de no offense, az ő hibája. eleget használtam, amerikát is megjártam vele stb.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9843) BiriBum válasza FEDman (#9840) üzenetére


BiriBum
őstag

Látszólag jól működik a stabi handheld makrónál. Tetszik az enyhe kínai akcentus, külön fűszerezi a riportot. :D

(#9844) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ja, a fókuszmotor utáni sírás a kedvencem. a g3-ból nem hiányzik? érted, a canon anno az egész korábbi sorozatát lehúzta a retyón, engedtessék már meg a nikonnak, hogy upgrade-eljen windows 3.1-ről. a motor ráadásul helyet foglal, némileg ellentmond a miniatürizálásnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9845) BiriBum válasza Parci (#9842) üzenetére


BiriBum
őstag

és mégis melyik belépő tükrös ergonomikusabb, jobb egy d40-nél

A D50 az volt. ;), ja és a K200D :DDD

Össze nem lehet hasonlítani a belépő Nikonokat Canon alsó kategória kínaipiacos feelingjével.

[ Szerkesztve ]

(#9846) madgie válasza Parci (#9844) üzenetére


madgie
titán

Haggyadmá', a Pentaxnak belefér minden vázába az AF motor? K-r, K-x, elég belépők? Ne Canonban gondolkodj, náluk természetes, hogy sz*rt adnak olcsóért. Ha meg már ilyen kialakítás, meg kis méret, akkor a pöcsnyi Oly E-4XX legalább stílusos (ami a D40-ról nem mondható el).

Tudom, hogy ez ügyben soha nem fogunk egyetérteni, úgyhogy szerintem hanyagoljuk. Én ezt mantrázom, te azt, van ilyen :)

(#9847) BiriBum válasza madgie (#9846) üzenetére


BiriBum
őstag

pöcsnyi Oly E-4XX legalább stílusos

Stílusosnak éppen stílusos, csak nem lehetett megfogni. Igaz, az anyaghasználat minőségi volt ellentétben a Canonéval (300-350-450D).

(#9848) Marseille199 válasza PRO-peller (#9820) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem-nem-nem-nem! Basszus, mekkora lavinát indítottam én el már megint.. Szó sem volt a 6 mpixel elavultságáról, annál inkább a dinamikáról, zajfeldolgozásról.
Én imádom még mindig azt a gépet (d70) ,de pl nem hiányzik a moiré, nem hiányzik, hogy 400-on volt olyan, mint a g3 1600-on és mondjuk a dinamika hiánya sem hiányzik. Én láttam olyat, hogy templomtornyot fényképezve, mögötte a nap volt, olyan !!!Zöld!!! takonymákony folt lett a képen, mintha festék fröccsent volna rá.
Minden szempontból elavult szenzor.
De ettől még a váz nagyon szerethető masina és szerelemből venni is fogok egyet valószínűleg :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9849) PRO-peller válasza Marseille199 (#9848) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én is csak azt szerettem volna megvilágítani, h még nem a kukába való. Főleg a befektetési összeget tekintve. Kaptam ezért a pofámra. Én nekem nem kell a legjobb. Sz@rok a legjobbra. Jobbnál is van jobb. Engem az elfogadható kompromisszum érdekel. Üdv.

(#9850) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Milyen MFT gépet tudtok ajánlani 100-110k körül? Jöhet használt, új is.

Szerk.: Videózás fontos szempont lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.