Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9901) schawo válasza sphe (#9900) üzenetére


schawo
titán

Ha a kitobin kívül mást használok, nem tapasztalok érzékelhető af sebességkülönbséget a PL1 és az elméletben gyorsabb kiolvasást használó PL3 között. Ahol még van különbség, az a gyenge fényviszonyok közötti nehézkes af PL1-gyel, mert nincs rajta segédfény. A gáz viszont, hogy ahol a PL1 nem tud rendesen fókuszálni a gyenge fény miatt, ott a PL3 sem tud normális képet lőni vaku nélkül, ami ráadásul nincs is beépítve a PL3 vázba.

A PL1 vaku pedig csak kitöltésre jó, mert ahol gyenge a fény, ott úgyse fog fókuszt az af.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9902) eeXaa válasza HollyBoni (#9885) üzenetére


eeXaa
addikt

.. ha fontos, hogy egy kicsit nagyobb legyen, v.pl. evf több manuális gomb tárcsa, akkor G2, ha nem fontos az érintōkijelzö, akkor GH1... persze mindkettö használtan, esetleg GF1?

[ Szerkesztve ]

(#9903) madgie válasza eeXaa (#9902) üzenetére


madgie
titán

Ott a pont, a GF1 halálosan jó vétel használtan, igaz, általában gari nincs már rájuk. Gyors, pontos AF, szép kijelző, hackelt 720p videó, full fém felépítés, zsiványság az egész :K

[ Szerkesztve ]

(#9904) Mr.Csizmás válasza HollyBoni (#9888) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vehetsz D3100-at, 2 méternél távolabbról komoly kinézete van, 2 méter alatt bazári kétpálcás, nem beszélve a "ficsörök"ről vagyis azok hiánya, mert elveri egy mft váz simán, nem beszélve az elérhető obik (diák költségvetés ugye?) minőségéről....

nikonra nem kapsz 45-50e-ért egy eq. 28mm obit jó fényerővel :N

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9905) madgie válasza Mr.Csizmás (#9904) üzenetére


madgie
titán

Erről az obiról van szó? :D (százból meg is van a GF1-gyel együtt)

(#9906) Tulku


Tulku
veterán

Schawo: PL1 a legnagyobb az oly vázak közül? PL2, P2, P3 simán veri méretre...vagy elértettem valamit?

PL1-ről: Nagyon szerethető kis váz, rengeteg beállítási lehetőséggel. Szerintem nem igaz a "lassú a fókusza" tévhit, ami az alap firm-ből és a hozzá adott igen lassú obiból táplálkozik. Firm frissítés sokat dob rajta, és pana kitzúmmal tovább gyorsul! Pana 20-assal simán hozza AF-ben a GH1+pana 20-as kombó szintjét, ebben bárkivel fogadok. És hogy maradjak a 20-asnál...ezzel a párossal nem tudtam rossz képeket lőni, szó szerint ha elővettem a zsebemből és vaktában ellőttem, akkor is jó kép kerekedett (no talán egy kis crop-pal) 1/2000 min záridő fényerős fixekkel probléma, ott valóban elkél egy-két ND.
Aki megelégszik a 720p videóval annak kiváló választás ráadásul 35 mbit/s-os bitrátátjával és teljesen manuális beállítási lehetőségeivel. Tehát kicsi, olcsó, megfogható, szerintem jó játékos. Most mft fronton a GF1 mellett ő a besztbáj.
Nálam két szempont játszott közre az eladásánál; nekem kissé szokatlan volt a 720p a sok 1080 után, illetve a sötétben való fókuszálása...itt sajnos komoly hátrányban van, de úgy tudom ez szint minden pen-re igaz.
És a vakuhoz: nagyon király a kézzel megdönthető "vakufej", super esti kiegészítő válhat belőle avatott kezekben.

Én ha gimis lennék PL1-et vennék... :)

[ Szerkesztve ]

(#9907) Mr.Csizmás válasza madgie (#9905) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, a digitális csészealj :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9908) schawo válasza Tulku (#9906) üzenetére


schawo
titán

A pl2 érzetre/emlékre nekem kb ugyanakkora, mint a pl1, de lehet, hogy rosszul emlékszem, sokat nem fogtam pl2-t. A p2/3 a vékonyka markolat miatt nekem kisebb érzetet nyújtott. Persze tény, hogy szemből a befoglaló mérete egy pár milliméterrel nagyobb.

A pl3 jól fókuszál fókuszál sötétben is, semmi gondja nincs, elég erős segédfénnyel rendelkezik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9909) OPiiPO válasza madgie (#9905) üzenetére


OPiiPO
addikt

milyen obi ez? mFT-ből még elég kezdő vagyok :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9910) Superbad válasza OPiiPO (#9909) üzenetére


Superbad
tag

Pana 14mm f2.5

(#9911) rumos14 válasza Parci (#9842) üzenetére


rumos14
nagyúr

"fenntartom, hogy a d40 méretében nemigen lehet jobb ergonómiával dslr-t csinálni"

Sony A200/A300! amikor az első tükrösömet vettem, számomra anyagminőségre, ergonómiára sokkal jobban bejött mint a D40/D60 vagy a 450D. a vázstabi és a normális élőkép mellett ez is komolyan befolyásolta döntésemet. (persze 1 év használat után recsegett már elég szépen az az A300...)

szerk: igen, az Oly E-520 meg a Pentax K200D is masszívabbnak tűnt, azokkal más bajom volt :)

[ Szerkesztve ]

(#9912) schawo válasza OPiiPO (#9909) üzenetére


schawo
titán

A legolcsóbban megszerezhető palacsinta, ezért kötelező darab.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9913) Parci válasza Mr.Csizmás (#9904) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mft-re meg nem kapsz 35/1,8-at olcsón, ami ráadásul nagyobb lapkára rajzolja ki mindezt. mindennek vannak előnyei és hátrányai. ami a fícsörhiányt illeti, ez annyira klassz szöveg, hogy bele is kérdeznék, hogy konkrétan mi az a feature, ami hiányzik neked a d40-ből (d3100-ból)?

amúgy meg én sem azt mondtam, hogy a d40 volna a vázak csúcsa, van jobb. azt viszont igen, hogy a maga nemében egy tök jó cucc. ráadásul itt a fórumban senkinek sincs szüksége jobb vázra, már bocsánat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9914) Parci válasza madgie (#9903) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, gf1 a legjobb vétel most. meg az e-pl1, ami bár egyszerűbb váz, de van benne stabi és jók a jpg-k. preferenciája alapján mindenki tud dönteni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9915) PRO-peller válasza Tulku (#9906) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Helo. Ez frankó kis gép (epl1)! Olcsó. Megéri. Tartottam a kezemben 70k-s kitet boltban és már majdnem megremegtem. Kioldógomb! Vétel előtt mindenki győződjön meg, h ez elég jó-e neki! Nekem nem tetszik. Ez dobta vissza.

(#9916) Mr.Csizmás válasza Parci (#9913) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy ide, egy oda obiban, ezek szerint a 35/1.8 a sláger ott.

btw. d3100 téma: számomra az a váz gagyi. pont. pikszinfó tesztet olvasgattam (feature listát), hasonlítgatva a 4/3 dolgokhoz, és csomó minden hiányzik belőle, ami fontos nekem (amikor még E-520-am volt, régi szép idők)

a d40 az egy klasszikus számomra, sose volt, de egy időben akartam.

mondjuk a nikon alapból hátránnyal indul nálam az M42 miatt.

(#9917) scarabaeus ez meg a másik fő hátránya a nyikonnak :D meg asszem előzetes tükörfelcsapás (rombuszjel) sincs a belépő vázakban.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9917) scarabaeus válasza Parci (#9913) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem ismerem őket, egyszer valaki írta, nincs rajtuk expósorozat, nem hittem el neki, hiszen a legautomatább kütyük kivételével mindenben van auto bracket, nemhogy tükrös vázakban, utánanéztem több helyen, és egybehangzóan ott volt, hogy nincs. Soha nem gondoltam volna. A többi hiányosságaikról-pozitívumukról nem tudok, csak ez ugrik be mindig, mert ezzel találkoztam, és nem tudtam vele mit kezdeni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#9918) Parci válasza Mr.Csizmás (#9916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

arra valóban nem tudok mit mondani, hogy számodra a váz gagyi, pont. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9919) Mr.Csizmás válasza Parci (#9918) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a végén szerkesztettem uram :)

de ugyanúgy mint a fenti kollegának a penből az epl2 (?) gombja gagyi.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9920) Parci válasza scarabaeus (#9917) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez meg azért passz részemről, mert életemben 2x próbáltam ki a bracketinget, azóta soha, és abból a két esetből sem csináltam se hdr-t, se semmit. de oké, egy ilyen dolgot kihagyni tényleg suttyóság, főleg, mert firmware kérdése csak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9921) Parci válasza Mr.Csizmás (#9919) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-pl2 tárcsája... na az gagyi! az e-pl1-nek meg nagyon műanyagok a gombjai. viszont mindkét váz tök jó, én dicsérni szoktam őket. persze én a d40-et is. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9922) madgie válasza Parci (#9920) üzenetére


madgie
titán

Bracketingnek tényleg nincs sokszor értelme, főleg régi vázakon, ahol max 5 kép és 2/3 Fé-s ugrás állítható be. A G3-on viszont tök jó, 7 kép, egy egész fényértékenként ugrálhat és beállítható úgy, hogy sorozatba lője, tehát távkioldónál rátenyerelsz, gyorsan csattog hetet és otthon már csak össze kell rakni a pöpec HDR-t (nem mintha szükség lenne rá az esetek 90%-ban a mostani szenzorok dinamikatartománya pont elég)

(#9923) FEDman


FEDman
addikt

Madgie megfertőzött ezekkel a szaladgáló csillagaival, így aztán este lőttem egy tesztet.

Egy majdnem 1 órás expo a gagyi G1-emmel. :DDD

(#9924) madgie válasza FEDman (#9923) üzenetére


madgie
titán

Hű, ez zsivány, főleg elsőre! :K :DDD

(#9925) FEDman válasza madgie (#9924) üzenetére


FEDman
addikt

A tapasztalataid nélkül biztos többet bénáztam volna. :U

Amúgy meg állvány és távkioldó nélkül szerintem se rossz! :DDD

(#9926) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

az a helyzet, hogy amikor ismerős betalál, hogy kéne neki vmi olcsó cserélhető obis cucc, akkor mindig azt javaslom, hogy nézzen egy használt d40/d60-as vázat, 18-105 vr-rel, később meg jöhet a 35/1,8. ezek darabja kb. 45e ft. és egész egyszerűen nincs jobb vétel az átlag usernek.

a mirrorless gépekkel két nagy baj van: keresős nagyon kevés van, és az olcsó obiválaszték sem triviális kérdés.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9927) Messer22 válasza Parci (#9926) üzenetére


Messer22
senior tag

Hát a D5100-ba nem sok minden tetszett a szenzoron kívül...
nagy, de kényelmetlen a fogása, az fn gomb ritka rossz helyen van, nincsenek dedikált gombok: menübe kell turkászni, ami lassú, kereső használhatatlan volt számomra.
lv használhatatlan, af lassú.
pozitívumok: jó videó, képminőség nagyon ott van, jó a 2 említett obi, segédfénnyel lehet büntetni :)

azóta lecseréltem GH1-re, abból csak a 16-os sony szenzor hiányzik :DDD

Messer

(#9928) Parci válasza Messer22 (#9927) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az af-fel soha semmilyen baj nem volt már a sokkal primitívebb d40-nél sem, ez ilyen tipikus fórumos duma. mondom, egy évig használtam d40/d40x-et, ismerem a korlátait tökéletesen. a műanyagság is relatív, tök jól össze van rakva, nem nyeklik, masszív az egész. nem fém, de nem is nagy és nem is nehéz. a kereső pici, jaja, de van és működik. nem szerettem, de használható volt, és mégsem mondhatom azt egy új usernek, hogy vegyen inkább 60 ezer forintért egy olympus vf-2-t. főleg, hogy a mai napig sokan vannak, akik nem akarnak evf-et.

a d5100-at nem ismerem. qrva ronda, az biztos, és nekem sem tetszik ez új lufi design a nikonnál. de, hogy jó váz, abban biztos vagyok. a live view-ját meg leszarom, forgatható a kijelzője, amihez kell a lv, ahhoz jó, az e-3-é is teljesen jó volt.

a dedikált gomb is olyan dolog, hogy mindenki mindig elmondja, de a valóságban mégsem kell olyan sok. két tárcsa és két gomb nekem már kb. mindenre elég volna például, pedig nem vagyok kezdő. 18-105-ös obit be lehet rakni fixen f6,3-ra A módban, az egy szem tárcsak meg kap egy expókorrekciót.

mindegy, kiszállok ebből a kérdéskörből, úgy látszik, ennyire igénytelen vagyok, hogy én gond nélkül használtam ezeket a vázakat is. csak az bosszant, hogy ugyanolyan buta, demagóg érvek hangzanak most el ezen vázak ellenében, mint amiket mások mondanak a mirrorless cuccoknál, és amin aztán roppant mód felháborodik mindenki.

a d40-nek lehetne nagyobb a keresője (de akkor a váz is nagyobb volna), és nem túl jó a fogása nagy obikkal (ezen viszont segít egy kézfejpánt izomból). ezt leszámítva mindenre alkalmas, akit pedig a váz fog vissza a kiteljesedésben, az roppant nagy tehetség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9929) Messer22 válasza Parci (#9928) üzenetére


Messer22
senior tag

A d40-be mióta van LV? Én a CDAF képességet keveslem.
ja fáj volna nikonnak kitenni a 4 navigombra pár funkciót :N

inkább oly E5xx/4xx/6xx, vagy D70/D80, Kr/Kx mint D40/60 ha már dslr. Ha evil, akkor G, GH sorozat.
D5100 jónak tűnt, de a gyakorlatban kiderült, hogy nem az.

Csak én érzem úgy, hogy neked nikon elvonási tüneteid vannak? :))

Messer

(#9930) madgie válasza Messer22 (#9929) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az 5100-ra értette ,hogy LV, meg nem fix LCD ;)

Egyébként nem értem, mi demagógia abban, hogy nem tetszik, hogy belépő kategóriánál az AF motor hiányával büntetnek az amúgy is korlátolt kezelhetőség mellett (ami természetes). Nincs ebben semmi Windows 3.1, meg hasonlók, nem lesz érdemben kisebb egy váz attól, hogy kiszedik, a legtöbb helyet az SLR felépítés maga foglalja el (tükörakna, pentatükrök), nem egy pöcsnyi motor.

[ Szerkesztve ]

(#9931) Messer22 válasza madgie (#9930) üzenetére


Messer22
senior tag

az lcd-je jó volt, de a menü turkászás kiborított :DDD
mondjuk ha tapis lett volna az lcd és annyi pénzért miért is ne lehetett volna, akkor más lenne a helyzet.

L1 ahhoz képest szuper váz kezelésre.
Na jó emberek vagyunk, mindenkinek más jön be :))

[ Szerkesztve ]

Messer

(#9932) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

D3100:

Fő vázként D300-t használtam mióta kapható volt, 4 év alatt volt időm alaposan megismerni és volt összehasonlítási alap, mikor mellé vettem valamit az épp aktuális belépő Nikonon közül. Volt D40x, D3000 és D3100.

Amíg csak a szobában fogdostam, meg az adatlapokat nézegettem addig szarnak tűntek, amikor azt csináltam velük amire valók - képeket -, akkor meg eszembe sem jutott siránkozni, hogy miért nem D300 van velem.

Igen, hiányzik belőlük egy csomó minden, szarabbak a belépő vázakon a gombok, de nem rosszak. (A G3 gombjai jóval szarabbak) Fórumhuszárok szeretnek olyasmiken lovagolni, amikre a gyakorlatban nagyon ritkán van szüksége a többségnek. Szigetelt váz, vakuvezérlés, MLU ... Én használtam mindet, csakhogy 4 év alatt, nem pedig nap mint nap.

Mikor már megvolt mindenem MFT-re is, és szinte már csak ezt használtam, túlzásnak tűnt 2 Nikon vázat is megtartani. Végiggondoltam, mi hiányozna _valóban_ a Nikon D300-ból ha csak a D3100 maradna meg, és rájöttem, hogy ma már nagyon kevés. A nagysebességű vakuszinkron talán az egyetlen.

Tudom, hogy ez nagyon egyéni, felhasználás függő és azt is tudom, hogy nálam is egészen másképp nézne ki a dolog, ha Nikon lenne a fő (vagy egyetlen) vázam. Akkor egészen biztosan nem egy D3100-t választanék, de ha 4 év D300 után is azt merem mondani, hogy teljesen jól használható a D3100, akkor igencsak erős érvekre volna szükség, hogy valaki ennek ellenkezőjéről meggyőzzön.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#9933) hegyimorc válasza madgie (#9930) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"AF motor hiányával"

Szerintem ez is kicsit műbalhé. Belépő vázat gyakran a teljesen kezdők veszik, akinek semmilyük sincs. Megveszik kitben, vagy duplakitben, vagy vesznek valami "hányszoros" zoomot. Mind AF-S

Ha kicsit többre vágynak és elkezdenek fixeket nézni, ott vannak az olcsó és jó 35/1.8, 50/1.8 AF-S obik.

Akik pedig a régi manuális obik felé kacsintgatnak, azoknak nem a motor hiánya fáj, hanem a fénymérésé.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#9934) madgie válasza hegyimorc (#9933) üzenetére


madgie
titán

Végül is, elég sok AF-S objektív van már azóta, így elfogadható az érvelésed :)

(#9935) OPiiPO válasza hegyimorc (#9932) üzenetére


OPiiPO
addikt

fórumhuszár jó, még nem ismertem :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9936) Parci válasza Messer22 (#9929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a d70 keresője, na az kicsi/homályos.
a d80 mátrix fénymérése elég vacak, annyira, hogy hazavágja a vázat kezdőbbeknél. de még én is utáltam.
az e-510/e-520 vázakat mindig is utáltam, lehet, hogy papíron rengeteget tudnak, de a gyakorlatban a d40 sorozatú nikonokat jobban lehetett használni.
a tapicskolós lcd nekem eddig még sosem hiányzott, annyira biztos nem, hogy ezért szarozzak egy vázat. lehet, hogy jó dolog (bár fejtől eltartott fotózást igényel, amit én nem művelek).
az e-620 qrva jó váz, de nem is olcsó, használtan sem. és nem világos, hogy lesz-e utódja.
ha evil, akkor a g/gh egy érv, kétségtelenül, bár alkati kérdés ez is, de keresőt ott kapsz a legolcsóbban. más kérdés, hogy ott sem olcsón, csak a g1 van 45 körül használtan.
a k-r nagyon jó cucc, de a pentax rendszer is egy különutas valami, nehezebb esetleg eladni, használtan jó af-es obikat szerezni stb.

nincsenek nikon elvonási tüneteim, illetve maximum annyiban, hogy a capture nx-et szeretem használni, ezért egy nikon raw fájlnak sokkal jobban örülnék, mint egy bármilyen másnak. de adhatná ezt a raw fájlt az e-m5, akkor lennék a legboldogabb. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9937) Parci válasza hegyimorc (#9933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+ 85/1,8 af-s, és most rebesgetnek vmi 28/1,8 af-s-ről, meg talán 24/1,8 dx-ről is.

és pont ezt mondtam: a nikon nem gyárt már motor nélküli obit, valahol meg kellett kezdeniük az átállást, tök logikus helyen kezdték. nyilván nem előny, hogy nincs motor, de abszolút műbalhé az esetek zömében, hogy kéne. talán csak a régi 50/1,8 hiánya volt fájó, mert az használtan olcsó, emellett kicsi és könnyű. sajnos az új af-s fixek nagyot nőttek méretben.

annyira felb@sz a topik, hogy mindjárt elrohanok dacból venni egy d3100-at, meg egy nikon 1-est! :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9938) hegyimorc válasza Parci (#9937) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Öt Nikon objektívemből a 85/1.8 AF-D volt az egyetlen ami sokáig visszatartotta a D300 eladását (a többi AF-S). Nem volt könnyű megválni tőle a vázzal együtt, és hiába van már AF-S változata, azt még kapni se nagyon lehet és ha figyelembe vesszük, hogy az AF-D használtan is bármikor elérhető, akkor több mint a duplája lesz az ár.

Ez már kicsit túl van a belépő kategórián, nem mernék ezzel érvelni az olcsó gépek mellett :-)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#9939) ROBOTER válasza Parci (#9936) üzenetére


ROBOTER
addikt

+1
A D70 keresője az APS-C gépek között szörnyű volt. Akkoriban még csak az E-1 volt először piacon, ami kapott fikázásokat a keresőméret miatt, pedig jobb volt, mint a D70. Mondjuk az EOS 300D-nek is jobb volt.

Később persze jött az E-500, és "átvette a vezetést" az Olympus. :)

(#9940) Messer22 válasza Parci (#9936) üzenetére


Messer22
senior tag

nikon fanboy :)

bár te is kipróbáltál néhány gépet az utóbbi időben :DDD

[ Szerkesztve ]

Messer

(#9941) Parci válasza Messer22 (#9940) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, e-1, e-3, e-510, e-520, e-pl1, e-pl3 múlttal és e-pl2 jelennel :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9942) madgie válasza Parci (#9936) üzenetére


madgie
titán

A D80 szvsz teljesen jó gép volt, legalábbis én a D300 ellenében (!) szívesebben fogtam meg, mert kényelmesebb volt (akármilyen hülyén hangzik is ez). A mátrix meg nem nagy kaland, jobban az adott AF ponthoz volt kötve, de hát ki mert egyáltalán a középsőn kívül mást hasznlni éles helyzetben? :DDD

#9943: D90-nel bavallom kevés tapasztalatom van, de a D80 + 105/2 DC kombót egyszerűen imádtam ( jó-jó, ott pont a váz volt majdnem mindegy, a kis DC gyönyörűen rajzolna a D40-en is... ha lenne vele AF ;] :DD )

[ Szerkesztve ]

(#9943) Parci válasza madgie (#9942) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ez a baj. a mátrix az mátrix, ne viselkedjen spotként, mert másról szól. a végeredmény egy sokat korrigálandó fénymérés lett, ami kényelmetlenné tette a váz használatát. más bajom nekem sem volt vele, bár én utáltam, ellentétben a d90-nel, amit a mai napig az egyik legjobb nikon váznak tartok. a d7000 például sokkal kevésbé áll kézre nekem (azért bevállalnám).

ja, a d300-zal nekem semmi bajom sem volt, nehéz, és nem akarok már ekkora téglát cipelni, de amúgy egy brutálisan komoly gép volt, és a fogása is zsír. persze nem annyira, mint az e-1 és az e-3, azok még zsírabbak. meg a d70 is, mert jó magas.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9944) Messer22 válasza Parci (#9941) üzenetére


Messer22
senior tag

Na azért ;)

és hol vannak a nikonok? :N

nálam ezek jártak eddig: L1, GF1, G1, GH1, E410, E420, E510, P1, 350D, D5100, NEX3, :DDD

[ Szerkesztve ]

Messer

(#9945) Parci válasza Messer22 (#9944) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

d40, d40x, d80, d90, d300

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9946) OPiiPO válasza Parci (#9926) üzenetére


OPiiPO
addikt

{ teljesen reális javaslat }

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9947) FEDman


FEDman
addikt

Pár kézből lőtt éjszakai kép.

(#9948) Tulku válasza FEDman (#9947) üzenetére


Tulku
veterán

Jó is az a 12/2... :)

(#9949) |AP|


|AP|
veterán

A nagy EM-5 lázban szerényebb anyagi lehetőségeimet és az ésszerűséget figyelembe véve, sok-sok gondolkodás után végre berendeltem egy ezüst GF2-t 14-es palacsintával Németországból. Most már csak a házhozszállításon múlik, hogy mikor csatlakozok én is a táborhoz.

(#9950) Mr.Csizmás válasza |AP| (#9949) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C gratula a választáshoz.

em5-öt mindenki akar, de senkinek nincs ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.