Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9851) Marseille199 válasza PRO-peller (#9849) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Vagyis inkább részben. Mert ergonómiára-gyorsaságra stb nagyon jó, viszont ezért az árért ott az ep1, ami képminőségben azért már jobb :)

Vége ;)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9852) schawo válasza HollyBoni (#9850) üzenetére


schawo
titán

Azt is tedd hozzá, hogy videózás egy fontos szempontod :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9853) madgie válasza HollyBoni (#9850) üzenetére


madgie
titán

Videó? Akkor szvsz GH1, használtan.

(#9854) Mercutio_ válasza madgie (#9787) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet én nézek be valamit, de dinamikában kb. annyira van a G3 a 7D-hez, mint az az új D7000/K5 szenzorhoz :U

andersen10: Jah, nem kicsit volt király tavaly nyáron a 30-sokfokos melegben, hogy a teljes fotós cuccom egy övtáskában elfért pótaksival, DCR-250-nel, lenspennel, jogsival, pénzzel, hitelkártyával :K annyi eltérés volt, ehhez képest, hogy még nem volt meg a 45/1.8 és a 9-18 helyén egy kitobi "terpeszkedett" :DDD

PRO-peller: D40 ISO1600-ig jó? Mire?:DDD A 6MP-s szenzorral nem a mérete a baj, hanem a gyenge dinamika, sok zaj. Egyébként ezt a földműves stílust hol szedted fel, csak nem fotozz.hu/pixinfo fórumokon?

Parci: Belépő tükrösből a Pentax K-r-nek piszok jó a fogása.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9855) madgie válasza Mercutio_ (#9854) üzenetére


madgie
titán

Magas érzékenységű képminőségre gondoltam ,abban elég közel vannak egymáshoz. A DxO-t meg hagyjuk, száraz, elméleti dolgokra épülő méréseik vannak, az alapján a GH1 is sokkal jobb, mint a GH2...

(#9856) Mercutio_ válasza madgie (#9855) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hát igen magas ISO-n már kicsi a difi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9857) andersen10 válasza Mercutio_ (#9854) üzenetére


andersen10
aktív tag

Nem ütik össze így egymást az obik, hogy egy kupacban vannak?
A vázhoz meg van egy másik tatyód? :)

(amúgy tudtok vmi jó kis m4/3-hoz való fotós övtáskát esetleg?)

(#9858) HollyBoni válasza madgie (#9853) üzenetére


HollyBoni
veterán

Húú,ez a GH1 nagyon tetszik! :Y Remélem ha aktuális lesz a dolog sikerül elcsípni használtan egyet. :)

Esetleg még tudtok ajánlani valamit? Az sem rossz amit schawo árul.

(#9859) Messer22 válasza HollyBoni (#9858) üzenetére


Messer22
senior tag

Ha lesz GH2-m olcsóért, akkor lesz eladó GH1 :)

G3, G2 még amik vannak, ha fontos a videó..GH2 drágábbért.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#9860) HollyBoni válasza Messer22 (#9859) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak az a baj drágák. Tudom elég kevés a 100-110k gépre, de sajna csak ennyi van.

Szerk.: Benéztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#9861) Messer22 válasza HollyBoni (#9860) üzenetére


Messer22
senior tag

GH1 használtan 90e környéke

Messer

(#9862) Messer22 válasza HollyBoni (#9860) üzenetére


Messer22
senior tag

G2 14-42-vel benne van még, régebbi szenzor, de táccs lcd-s meg tud 1-2 okosságot, GH1 jobb szenzor és videó képességek.

Messer

(#9863) sphe válasza HollyBoni (#9860) üzenetére


sphe
senior tag

Jó-jó azért azt is érdemes megnézni, mi a jó videó, mert egyéni megítélés kérdése. Én pl. a kicsi digi kompaktom után teljesen behasaltam-lehidaltam az E-PL1 (60-80k) videóm láttán, hogy milyen jó (IS nélkül), lámpafénynél is, és konvertálás után is. :))

(#9864) andersen10 válasza Parci (#9842) üzenetére


andersen10
aktív tag

A parci vs madgie ergonómiai hitvita kapcsán.

Nekem D80, D90 volt, markolattal és anélkül. Használtam ideig óráig D40-et, D300-at is. A D80/90 + markolat volt az ideális méret az én kezeimnek. Sajnos sehol nincs ergonómiában a G3 a ehhez képest. Nem lehet "ráfogni" a vázra, a gombok gagyik, az süllyesztett FN1 egyenesen használhatatlan. Sem anyaghasználatban, sem a működés finomságában nincs egy ligában a kettő (elég megnézni egy Nikon forgatótárcsát ahogy lágyan de jól érezhetően bekattan, vs a panasonicon a Szokol rádió hangerőpoti). De én erre előre treníroztam magam nem ért meglepetésként.... és továbbra sem bántam meg a váltást.

(#9865) Mercutio_ válasza andersen10 (#9857) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt csak demónak beraktam és lefotóztam egy fórum hsz-hoz, mert ment az észosztás DSLR tulaj részéről, hogy semmi előnye az mFT-nek :DDD

Normál esetben az obik nincsenek ilyen sűrűn és köztük egy-egy fotós táskából átemelt elválasztó szivacs van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9866) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a pentax k-r valóban jobb/komolyabb kialakítású. ez így van. az eredeti állítás viszont az volt, hogy a d40 egy szargagyi, nikonhoz méltatlan váz. ami totál nem igaz. nem kell, hogy mindenki kedvence legyen, elfogadom, hogy madgie-nak nem tetszik, de a vázzal nincs objektív baj.

igen, a pentax k-r izgalmasabb. az e-4xx pedig teljesen más.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9867) scarabaeus válasza andersen10 (#9857) üzenetére


scarabaeus
őstag

Övtáska engem is érdekel. Most van egy kicsi, övre is akasztható LowePro kompaktos táska, de ha bővül a halmaz, jól jöhet más.
Wasabi, hogy van?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#9868) HollyBoni válasza sphe (#9863) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem volt egy kamerám, valami 40-50 ezres Toshiba Full HD. Na az szar volt. :DDD

(#9869) HollyBoni válasza sphe (#9863) üzenetére


HollyBoni
veterán

Dupla.

[ Szerkesztve ]

(#9870) madgie válasza andersen10 (#9864) üzenetére


madgie
titán

A G3-nál azért nagy előny, hogy a tapicska miatt alig kell a gombokhoz nyúlni. A tárcsája amúgy a GF1 mellett borzasztó, alig lehet benyomni, nincs rendes nyomáspontja. Az Fn1-re az AE-Lock-ot raktam, a kettőre a Preview-t, de lehet meg fogom cserélni, preview főleg csak éjszaka kell, akkor is kevésbé, mert a régi vázaknál világosabb keresőképet ad a G3.

Tényleg, Wasabi! Rendeljük, vagy ne rendeljük? :)

[ Szerkesztve ]

(#9871) PRO-peller válasza Mercutio_ (#9854) üzenetére


PRO-peller
senior tag

PRO-peller: D40 ISO1600-ig jó? Mire?:DDD A 6MP-s szenzorral nem a mérete a baj, hanem a gyenge dinamika, sok zaj. Egyébként ezt a földműves stílust hol szedted fel, csak nem fotozz.hu/pixinfo fórumokon?

Véleményem iso 1600/D40:http://prohardver.hu/tema/micro_four_thirds/hsz_9820-9820.html
De ha tovább is visszaolvasol én is csak annyit írtam,h nincs baj a 6mpx-el. Erre fől oktatást kaptam az új szenzorok dinamikájáról "földműves stílusban". Most értem, h véded a csapattársat, de nem tudom mit szólnál ahhoz, h mindezt amúgy megsúgnám neked tobzódó cikiszmájli körítéssel?

(#9872) BiriBum válasza HollyBoni (#9858) üzenetére


BiriBum
őstag

Egy köszönöm-öt vagy böffentést azért jó néven vettem volna hogy a költségvetésedbe leginkább beleférő megoldást ajánlottam neked a DSLR topikban. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9873) Messer22 válasza HollyBoni (#9858) üzenetére


Messer22
senior tag

oly PL2, EPM1

Messer

(#9874) SpongyaBob válasza sphe (#9863) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Látod, ezzel Én is így voltam.. :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9875) andersen10 válasza scarabaeus (#9867) üzenetére


andersen10
aktív tag

Wasabi: mérni nem mértem meg. annyit meg nem lövöldözök, hogy összejött volna legalább 2-3 ciklus ergo megbízható tapasztalat. Az első példány szubjektív érzésre kicsit hamar merült le és valóban hirtelen ejtette a feszültséget a végén. úgy érzem a töltése is gyorsabb volt, mint a pana akkunak, ergo a kapcitása lehet problémás lesz. A második példányt még nyúzom, az nem akar lemerülni :)

De ha ekkora az érdekődés, akkor csinálok egy videófelvevős időmérős tesztet Pana vs. a két wasabi.

(#9876) HollyBoni válasza BiriBum (#9872) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bocsi,az kimaradt. :B

Böff! Most jobb? ;]

(#9877) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Szerintem Oly E-PL1 vagy PL-2 lesz. Az legalább occsó'.

(#9878) Messer22 válasza HollyBoni (#9877) üzenetére


Messer22
senior tag

PL2,mert az 1-es nyűgös: lassú af, 1/2000 a min záridő...

Messer

(#9879) HollyBoni válasza Messer22 (#9878) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az meg már 120k.. :( Gimnazistaként elég nehéz összekaparni ám annyi pénzt.

Szerk.: Hát igen, nem a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#9880) Messer22 válasza HollyBoni (#9879) üzenetére


Messer22
senior tag

Nem olcsó hobbi az már biztos

Messer

(#9881) andersen10 válasza HollyBoni (#9879) üzenetére


andersen10
aktív tag

e-p2 esetleg?
Az 80-ból megállna...

(#9882) HollyBoni válasza andersen10 (#9881) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre gondolsz?

(#9883) andersen10 válasza HollyBoni (#9882) üzenetére


andersen10
aktív tag

(#9884) vendingo válasza HollyBoni (#9879) üzenetére


vendingo
veterán

Ugyan ebbe a cipőbe jártam pár hete. PL1 volt a kiszemelt, max 80-at szántam rá.
Aztán vettem a többiekre hallgatva egy új PL2-t 100-ért+ 46-ért egy 14-es obit.
Rá lehet kapni a dolgokra, csak győzze fizetni az ember :)

A PL1 is príma kis szerkezet főleg, ha nagyon jó áron hozzátudsz jutni.
Ha csak arra van pénzed azt se bánd, oda vissza felpofozza a 2x-r drágább kompaktokat.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9885) HollyBoni válasza vendingo (#9884) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze én is szeretnék jobbat, de ha egyszer nincs pénz.. :) Azért zsebpénzből elég nehéz venni egy 100 ezres gépet is. :DDD

(#9886) vendingo válasza HollyBoni (#9885) üzenetére


vendingo
veterán

Azért mondom, hogy a Pl-1 is frankó gép, ár érték arányban nagyon jó, nem bánnád meg a vételét.

Használt panakát is lehet találni garival olcsón, azokat is érdemes megnézegetni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9887) Parci válasza HollyBoni (#9885) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

képminőségre semmi különbség nincs az e-pl1 és az e-pl2 között. fogásra még talán jobb is az e-pl1. az 1/2000s záridő néha zavaró, a kisebb felbontású lcd annyira nem, simán lehet élni vele. műanyagabbak a gombjai, de nagyobbak.

az igazat megvallva az e-pl1 a jobb vétel sokkal. én voltam olyan hülye, hogy beleszerettem az e-pl2 formájába, muszáj volt megvennem. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9888) HollyBoni válasza Parci (#9887) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem az e-pl 1 nagyon nem tetszik. :B Jobban szeretnék valami nagyobb, "komolyabb" kinézetű gépet, de hát ez van.

(#9889) schawo válasza Parci (#9887) üzenetére


schawo
titán

Az PL3 meg aztán abszolút nem az ergonómia csúcsa. Mindenképp kell rá vennem egy aftermarket gripet, mert különben csak a PL1-t használnám. Egymás mellett van a kettő a polcon, és általában a PL1-t kapom fel :D

A PL1 meg fog kapni egy öntapadós műbőr frontpanel burkolatot (a hátlapra nem rakom fel).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9890) vendingo válasza HollyBoni (#9888) üzenetére


vendingo
veterán

Ha nagyobb gépet keresel, akkor rossz topicba vagy. Vegyél déeselert, azok nagyok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9891) andersen10 válasza HollyBoni (#9888) üzenetére


andersen10
aktív tag

azért ajánlottam az e-p2-t....szállítással kb 80ezer
komolyabb gép, van 1/4000 ...

(#9892) HollyBoni válasza andersen10 (#9891) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem csak a váz 80k?

(#9893) schawo válasza HollyBoni (#9892) üzenetére


schawo
titán

A "komolyabb" a váz méretére vonatkozik? Vagy mit találsz nem elég komolynak egy PL2-n?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9894) HollyBoni válasza schawo (#9893) üzenetére


HollyBoni
veterán

Váz méretre gondolok, igen! De én most csak az E-PL1-ről beszélek.

(#9895) andersen10 válasza HollyBoni (#9892) üzenetére


andersen10
aktív tag

De. Bocs valamiért csak vázban gondolkoztam...
alapzoommal már a magyar oly bolt is versenyképes, 110 körül jön ki ngo kedvezménnyel

(#9896) schawo válasza HollyBoni (#9894) üzenetére


schawo
titán

Az m4/3 vázak mind kicsik, pont ez az előnyük, ezért szeretik azok, akik szeretik. Akik nagyobb vázat szeretnek markolni, azok rosszfelé keresnek. :)

Az Oly vázak között a PL1 legnagyobb, de a Pana vázak (többsége) nagyobb nála. Talán tényleg a használt GH1 lenne a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9897) schawo válasza schawo (#9889) üzenetére


schawo
titán

Most kezdtem el számolgatni, hogy lehet, akkor járnék a legjobban, ha mindent eladnék a pi..ába, és egy picivel megtoldva kijönne egy OM-D váz (kedvezménykártyával 288k)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9898) trialboj


trialboj
őstag

Sajnos nem találom azt a kommentet, ahol a sandisk sd kártyát ajánlották, ezért ismét a közösben kell zavarogjak, nézzétek el nekem.

Ez, 30mb/s adatforgalomra képes, így már ki tudom használni a hackelt vidómód adta lehetőségeket?
[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9899) schawo válasza trialboj (#9898) üzenetére


schawo
titán

Mese a leírás. A kártyára is 20MB/s van írva és a teszt szerint is 23/20 adatátvitelre képes.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9900) sphe válasza Messer22 (#9878) üzenetére


sphe
senior tag

Én mint E-PL1 user nem vagyok rosszul a AF-től és a záridőtől sem. Tudom, van sokkal jobb is, de gyakorlatban ha "lemaradtam" bármilyen pillanatról, az a bekapcsolás és a kattintás között eltelt idő miatt volt, vagy amiatt, mert nem volt a fényképezőgép hirtelen kéznél.
A sok beállítási lehetőségben viszont ki kell tudni igazodni, tehát aki nem tudja mire jók a rekeszérték, záridő stb, az inkább válasszon egy canon G-t vagy S szériát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.