Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) Marseille199


Marseille199
senior tag

Tegnap este rátaláltam a jövendőbeli törzshelyemre, egy jó kis rockabilly szentély személyében. Bevetettem a 45-öst és rá kellett jönnöm, hogy be kell szereznem egy 20-ast :D

Íme:

No meg egy kis zene :) http://www.youtube.com/watch?v=tGHS6lWf-O4

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10152) madgie válasza Marseille199 (#10151) üzenetére


madgie
titán

Szép, tónusgazdag FF képek :)

(#10153) Marseille199 válasza madgie (#10152) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jah, már amennyire iso2000-en és 1.8 on lehetnek :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10154) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#10151) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wundebár :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10155) nesa válasza eeXaa (#10091) üzenetére


nesa
veterán

Koszi!

(#10156) sebgutkopf válasza FEDman (#10142) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Néhány "repülő" csillag igencsak eltévedt és nagy kanyargásba kezdett! :D

(#10157) FEDman válasza sebgutkopf (#10156) üzenetére


FEDman
addikt

Azon a "részeges" pilótán én is jót mosolyogtam. :)

(#10158) arn válasza madgie (#10101) üzenetére


arn
félisten

egy olyan wasabis-akkus rendeles engem is erdekelne - arrol egesz jokat irtak - nem akar vki betarsulni? nem merek megvenni egy olcso akkut az ebayrol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10159) madgie válasza arn (#10158) üzenetére


madgie
titán

Mondom, jó volna valami közös költés. Azzal viszont nem jártok jól, ha én bonyolítom le: vidék a köbön, ha ide jön az összes akku, rajtam kívül mindenkinek plusz pénz a posta. Ha valami pösti györek intézi, akkor meg csak nekem kerül kicsit többe, nektek ócsó marad.

(#10160) arn válasza madgie (#10159) üzenetére


arn
félisten

hat nekem gyor-pest lenne jo, mas nem nagyon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10161) trialboj


trialboj
őstag

Nálam az ország sem stimmel, szóval ebből is kimaradok, más akksival nem lehet próbálkozni? Az eredeti mennyibe kerül?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10162) Tulku


Tulku
veterán

G3 akksi kérdéskörhöz: Goranje kartácstól vettem kemény 2000 pénzért egy Power2000 márkájú 1200 mAh-s akksit, szépen mutatja a töltést, tesztelelm mennyit bír, egyelőre úgy néz ki beválik...

(#10163) |AP|


|AP|
veterán

Ezek a németek nem vicceltek... hétfőn délután rendeltem meg a GF2-t és ma délután meg is hozta a futár. Akksi töltődik, ismerkedés van. És élőben ez az ezüst eléggé tetszik!

(#10164) Tulku válasza |AP| (#10163) üzenetére


Tulku
veterán

Baromi gyors masina...és a tapis exponálás is király.

Hekkeld meg holnap a video részt, ne is nézd ilyen p...nyi bitrátán.

Sok sikert a géphez!

(#10165) trialboj válasza Tulku (#10164) üzenetére


trialboj
őstag

Szia, hétvégén vásárolom meg a gh2es masinát, tudnál adni egy kiindulási pontot ehez a videóhekkeléshez?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10166) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kezdődik... légyszi legyen ez európa szerte!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10167) ROBOTER válasza Parci (#10166) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na, az MMF-3-mal egész jól kijönnék, mivel még megvan a 35 makróm. Csak tényleg ide is elérhetne.

(#10168) Messer22 válasza Parci (#10166) üzenetére


Messer22
senior tag

inkább hungarisztánt is beleértve :DDD

Messer

(#10169) Parci válasza ROBOTER (#10167) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem veszünk össze, nekem a grip kéne :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10170) sphe


sphe
senior tag

Valaki meg tudná mutatni, vagy írni, hogy mitől olyan rosszak a pana jpegek? :F

Más: kivi lennék mások Oly E-pl1-einek, vagy minijeinek WB beállításaira, auto WB és natural módban. Nekem -7 -1en van és csak így marad természetes, nem megy át pirosba.

[ Szerkesztve ]

(#10171) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok,
Szemezek egy Oly E-PL1 géppel, mennyire hiányzik az AF segédfény rosszabb fényviszonyok között? Pl sötétben életlen lesz minden képem?
Ha hülye kérdés nézzétek el nekem, kezdő fotós vagyok. :)
Köszi!

(#10172) sphe válasza Matthew (#10171) üzenetére


sphe
senior tag

A kérdés jogos. 11W-os energia takarékos izzófény mellett, de csak árnyékos részen, vagy tele (zoom) állásban nem talál fókuszt már, és életlen lesz a kép, de ha auto focus+manual focus beállítással használod, akkor utólag manuálisan sötétben is rákorrigálhatsz a fókuszgyűrűvel, hogy relatív éles legyen. Direkt izzó mellett/alatt normálisan megvilágított részen, valamint napfényben minden probléma nélkül.

Különben már van házi mini manuál segédfény megoldás rá, a házi barkács topicban megnézheted. :)

[ Szerkesztve ]

(#10173) Matthew válasza sphe (#10172) üzenetére


Matthew
senior tag

Ez lenne a S-AF+MF opció, ugye? Végülis nem tűnik annyira vészesnek.
70k körül ennél jobb vételt nem nagyon tudok, vagy elkerülte valami a figyelmem?

Hol találom ezt a barkács megoldást? :Y
szerk.: Megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#10174) sphe válasza Matthew (#10173) üzenetére


sphe
senior tag

Igen, a S-AF+MF az, és valóban elfogadható. Esti fotózáshoz meg úgyis full MF. Azért azt hozzá kell tenni, hogy néha nem 100% pontos az AF, ilyen a kompaktoknál is előfordul, de itt az AF mező viszont méretezhető, így ezzel tényleg oda fókuszál, ahová kell.
Nem mondanám jobbnak, de van hasonló értékű vétel: használt pana GF1 vagy G1 vagy ilyesmi.

Ha volna esetleg más is, az engem is érdekelne. :)

Apropó: tervezed elkészíteni a barkács AF-t?

[ Szerkesztve ]

(#10175) need válasza Matthew (#10173) üzenetére


need
addikt

jó ez nem szép dolog + lusta is vagyok...keresgélni... megteszed hogy linkeled..??

nekem kevéssé jók a tapasztalataim a rossz fényviszonyok mellett..igaz nem gondolkoztam még el a MF megoldáson..!

Szerintem az AF-re az igazi megoldás legalább is számomra olyan külső vakú ami rendelkezik ezzel a segéd fénnyel..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10176) schawo válasza need (#10175) üzenetére


schawo
titán

Az Olympusok nem tudják használni a vaku segédfényét. Amit érdemes, az videó segédfény, ebayről, ledes, papucsba csatlakoztatható, van csomóféle, 10-20 usd. És ezt használhatod annak, ami, videó segédfénynek is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10177) Tulku válasza trialboj (#10165) üzenetére


Tulku
veterán

Itt megtalálsz mindent...egy firm-et és egy ptool nevű alkalmazást kell letöltened...de mindent elmagyaráz az első hozzászólás. Azt hiszem most 3.64 a legújabb ptool. Annyit hozzátennék, hogy van külön topikja a már "bejáratott" paramétereknek (.ini formában tudod megnyitni a ptool-lal, majd elmenteni firm-ként) amit videób..ik kísérleteztek ki (Lpowell, Driftwood és tsai) érdemes ezeket alkalmazni, nem napokig kísérletezni.

Gratula a géphez, mft fronton a legjobb videó képességekkel megáldott gépet veszed..élményx lesz vele minden pillanat!

Madgie: Kezdődííííííííííííík!!!!

[ Szerkesztve ]

(#10178) sphe válasza schawo (#10176) üzenetére


sphe
senior tag

Tudnál linkelni egy olyan segédfényt példának? Lehet, hogy nem jó kulcsszavakkal kerestem rá, egyet sem találtam.

(#10179) Superbad válasza Tulku (#10177) üzenetére


Superbad
tag

Madgie: Kezdődííííííííííííík!!!!

Na erre kíváncsi leszek.

(#10180) Tulku válasza Superbad (#10179) üzenetére


Tulku
veterán

Hát vannak azért előzményei: GH1, GH2, GF1, GF2...ezektől hangos a pana világ...
A GH2 különösen jól sikerült, az bitang lett.
Nekem egy 40 mbit/s bitráta és a progresszív mód kell...ennyi bőven elég a kicsikének.

Aki nem mellesleg: ronda! :DDD

(#10181) Superbad válasza Tulku (#10180) üzenetére


Superbad
tag

Nekem a GF1-et nem sikerült hekkelnem. Sehol nem találtam már meg hozzá a file-t ami kell.

Aki nem mellesleg: ronda!

LOL

(#10182) sphe válasza sphe (#10178) üzenetére


sphe
senior tag

Azt hiszem találtam egyet. Viszont ez hatalmas

(#10183) Mr.Csizmás válasza sphe (#10182) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10184) madgie válasza Superbad (#10181) üzenetére


madgie
titán

Pedig nagyon egyszerű a GF1 hack: hivatalos oldalról lerántod az adott gép firmware-ét, beszerzed a ptool-t, berakod ezt az ini-t a ptool mappájába, elindítod a progit, load fw, alul rákattintasz erre a reliable izére, save fw (más néven, mondjuk egy-két számmal nagyobbra) az sd kártyára, azt be a gépbe, bekapcs, play gomb megnyom és a GF1 felajánlja, hogy frissüljön-e.

Ja, csontig töltött akkut használj, különben nem fog menni.

(#10185) Superbad válasza madgie (#10184) üzenetére


Superbad
tag

Több helyen is bukik a dolog sajnos. Nem tudom melyik az az ini amit le kellene tölteni, nincs reliable gomb.
Bocs, de nagyon körülményes vagyok. :) Miért nem csak a hekkelt .bin van feltöltve oszt adjad neki.

(#10186) hegyimorc válasza Superbad (#10185) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem kell letölteni semmiféle ini-t.

Beállítod magadnak amit szeretnél és ha el akarod tenni későbbi alkalmakra, akkor elmented és ez lesz a te ini-d.

Az eredeti gyári firmware megbízható, egy gipsz jakab által gányolt ki tudja milyen feltöltöttben viszont ki tudja mi van? Fel mernél tenni egy ilyet a gépedre?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#10187) arn


arn
félisten

nem tud arrol vki vmit, hogy amiknal ahol olcsobb (jr.com, bh) a 20/1.7 miert nem lehet mar jo ideje kapni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10188) sphe válasza Mr.Csizmás (#10183) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi szépen. :) De Not Available to Hungary
Azt hiszem találni kellene valakit a barkácsos verzióhoz.

[ Szerkesztve ]

(#10189) Daniel Alves válasza FEDman (#10142) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Gyönyörű :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#10190) redzsi


redzsi
senior tag

Erről mit gondoltok?
GF2+14mm+14-42mm

[ Szerkesztve ]

(#10191) Mr.Csizmás válasza redzsi (#10190) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dupla.....a 14-es kiváltja a kites sötét hordót 90%-ban. ha el tudod adni, vegyed.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10192) Marseille199


Marseille199
senior tag

Félig off, de már nem vagyok tthon a nikon fórumokon, itt meg hátha van valakinek.
Volna olyan kedves topiktrás, aki erre a kis játékszerre tudna nélkülözni péntek-szombatra, vagy akár csak az egyik napra egy 50-es, vagy 85-ös obit? Csak rekeszgyűrű legyen rajta :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10193) madgie válasza hegyimorc (#10186) üzenetére


madgie
titán

Driftwood meg Lpowell patch-ei kicsit távol állnak a gányolástól, sőt rendszerint azokat érdemes használni (Driftwood újabb GH2 patcheiből olyan részletek és finomságok jönnek ki az árnyékos részletekből, ami a gyári fw-vel csak zaj).

Abból nem szokott jó dolog kisülni, ha ész nélkül állítgat a ptool-ban az ember, újabb szériás panáknál különösen sok mindent elpiszkálhat az ember, amit nem kéne.

Superbad: mobilról ennél egyszerűbben nem tudom leírni, nézz meg egy YT videót, hogy kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#10194) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#10192) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

m42?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10195) hegyimorc válasza madgie (#10193) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem arra gondoltam, hanem a már megpatchelt bin-re. Na ilyet soha, sehonnan nem töltenék le.

A GF1-re fel lehet tenni olyan firmwaret, ami olyan bitrattel vesz fel videot, hogy vissza sem tudja a gép játszani. Lehet, hogy valakinek ez kell, de ha egy ilyen firmwaret tölt fel vki anélkül, hogy tudná mit csinál, azt hiheti elromlott a gép.

Én azt gondolom, hogy az kezdjen firmware hekkelésbe, aki tudja mit csinál, vagy legalább azt tudja miért.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#10196) madgie válasza hegyimorc (#10195) üzenetére


madgie
titán

Ja, bocs, félreértettem :)

(#10197) fattyu válasza Mr.Csizmás (#10194) üzenetére


fattyu
veterán

nem lesz az jó Nikonra. Nem lesz végtelenje.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10198) Superbad válasza madgie (#10193) üzenetére


Superbad
tag

@madgie @hegyimorc Kösz! A youtubeos megoldást megnézem.

(#10199) Messer22


Messer22
senior tag

Nincs véletlenül valakinek eladó zd 9-18, 11-22 vagy 14-54II obija?

Messer

(#10200) FEDman válasza Daniel Alves (#10189) üzenetére


FEDman
addikt

Köszi, madgie megfertőzött ezekkel a csillagokkal, tegnap este is kint bénáztam a vaksötétben. :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.