Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10801) schawo válasza gorgo (#10796) üzenetére


schawo
titán

Olympusból sincs 4-es, ugyanazért :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10802) Messer22 válasza gorgo (#10796) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

a japóknál a 4-es szám kiejtése kb. megegyezik a "halál" szóval, kicsit babonásak ezért a konzumer kategóriában kerülik ezt a számozást.

a pro szegmens kicsit más megítélés alá esik, a hivatásosnak majdnem mindegy mi van a gépére írva, amíg az hozza a papírformát :)

kb mint a nyugati kultúrában a 13-as szám..

látom beelőztek páran :))

[ Szerkesztve ]

Messer

(#10803) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Hogy utálhatják a mai napot is:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10804) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#10803) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

miért, a magyarok nem?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10805) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#10804) üzenetére


Messer22
senior tag

a magyarok a hétfőt utálják leginkább :DDD

Messer

(#10806) Parci válasza schawo (#10801) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

OM-4, Nikon D4 stb. de ettől függetlenül úgy van, ahogy írjátok, nem ritkán kihagyják a négyest.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10807) sebgutkopf válasza Tulku (#10798) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A japánoknak ezek szerint belefér, csak amit Kínában gyártatnak azoknál gond?
Gondolok itt a canon 1dmkIV-re, ami mégis csak négy, még ha római számmal is, meg az idén megjelent nikon d4-re. A két nagy nem babonás?

(#10808) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#10807) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a két nép eredetének köze van egymáshoz, közös nyelvgyökerekkel, a kandzsi, mandarin, stb. nyelvekben a négy = si, a halál = s˘i (i betű egy félkör) fonetikusan.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10809) Tulku válasza sebgutkopf (#10807) üzenetére


Tulku
veterán

Japánban a sintót átformálta Mahákásjapa zen buddhizmusa...véleményem szerint egy kulturáltabb energiamező, ott él még a sintó és a zen...
(pillanatnyilag, mert Kínában ez a 60-80 év sajnos nem múlt el nyomtalanul, az írmagját is ki akarják írtani a csan-nak, és egyéb más spirituális tanoknak, talán a konfucianizmusból vettek át valamilyen gépies robot rendszerű önmegvalósító katyvazt)
Persze a számmisztika más ügy, ebbe nem tudok (és nem is akarok) belefolyni...

Más: Díprevjún vannak első (és talán második) benyomások a fudzsi x1pro-ról...hát elég komoly versenyző lesz...

(#10810) robi-k válasza Tulku (#10809) üzenetére


robi-k
őstag

Japánoknál már van egy Fujifilm X-Pro 1 vs Olympus OM-D E-M5 összehasonlítás [link], hát annyira azért nem egyértelmű az X-Pro 1 fölénye: ahhoz, hogy a Fuji jobb legyen az Olympus kit-es 24-105 objektívéhez képest 3! fix objektívre volt szükség, tehát a teszt (nem is kicsit) sántít :N

(#10811) somé válasza scarabaeus (#10797) üzenetére


somé
őstag

Panasonic DMC Fz-4, Fz-48.... :U

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#10812) fattyu válasza robi-k (#10810) üzenetére


fattyu
veterán

Magas isoban azért elég egyértelműen jobbnak tűnik. Az üveg egy kérdés igen de aki amugyis fix párti... Az a 12-50 meg minden csak nem kicsi.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10813) Tulku válasza robi-k (#10810) üzenetére


Tulku
veterán

Két gyönyörű gép, talán az OMD alakja tetszik jobban (de ez még magamban is vita tárgya kissé :) ) és nem értem miért nem tudtak egy 20-as, 45-ös vagy neadj Isten 25-ös panalajka öveget rábiggyeszteni...de mindegy.

Jó mindkettő...csak nem a mi pénztárcánknak...

(#10814) nord_ válasza robi-k (#10810) üzenetére


nord_
veterán

És ha fényerő szempontjából nézed? ;)

(#10815) nord_ válasza Tulku (#10813) üzenetére


nord_
veterán

Mi lesz, ha a G3 elmegy? :)

(#10816) Tulku válasza nord_ (#10815) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ha mostanság megy el, akkor záporeső, zivatar...némi orkán erejű széllel :)

Esetleg indítok egy "hogyan nullázzuk le magunkat tükör nélküli kamerákkal" havilapot...természetesen önerőből...

(#10817) Gondwana válasza Tulku (#10816) üzenetére


Gondwana
addikt

( fordításban lehet, hogy egy kicsit hülyén fog kijönni, de megpróbálom: járja felénk egy crna-goraiakról szóló vicc, miszerint szalad az unokaöccs a nagybácsihoz,
- Nagybácsi, nagybácsi, adj kölcsön 500 Eurót, tudok egy biztos üzletet, a jövő hónapban visszaadom a pénzt!
- És mondd csak, mennyit keresnél te azon az üzleten?
- Hát, úgy 100 Eurót.
- Akkor itt van neked 100 Euró, és inkább továbbra se csinálj semmit! )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10818) Tulku válasza Gondwana (#10817) üzenetére


Tulku
veterán

Rendben megfogadom...megyek butrot festeni.... :)

(#10819) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#10817) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dobro jutro, crnagorska armadija :DDD

imádom ezeket a vicceket

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10820) tench


tench
tag

Sziasztok!
G3- hoz keresek akkut (még mindig). Az elmebajon megsz*vtam, az eladó reagált,
h visszautalja a pénzt, de elég nehézkes. Az amazononról a wasabi jó lenne, de sokban van a szállítás... Itthon ismertek vmi forrást esetleg?

(#10821) |AP| válasza tench (#10820) üzenetére


|AP|
veterán

Ugyan nem Wasabi, viszont legalább itthon beszerezhető innen (DMW-BLD10 hely. akku 1010mAh).

(#10822) Messer22 válasza |AP| (#10821) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
és van már tapasztalat ezzel a céggel, ill. ezekkel az akksikkal kapcsolatban?

Messer

(#10823) gorgo válasza tench (#10820) üzenetére


gorgo
őstag

Sztem ezzel nem kell sokat görcsölni, rendelsz egyet ebay-ról honkong/kína akárhonnan ingyen v. minimális pkg-val és kész. 20 perccel kevesebb videot, 20 képpel kevesebbet tud? Veszel kettőt. Én egyet vettem, olcsóért, és nincs rá panasz. Tök noname utánzat, de megy.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10824) madgie válasza gorgo (#10823) üzenetére


madgie
titán

G3-nál nemtom, mi a helyzet, de valószínűleg ugyanaz, mint a GH2-nél: szinte alig van "normális" utángyártott akku hozzá. Az még OK, ha simán kevesebbet bír, de töltésvisszajelzés híján tök random, mikor áll le... most képzeld el azt a szitut, mikor figyelmetlenül egy ilyennel állsz neki firmware-t frissíteni. Sajnos megtörtént eset, téglát csinált a srác a GH2-ből :(

Tulku: gyári akkuval csak akkor kezd bele a műveletbe, ha csontra van töltve. Innentől kezdve a szervizes vagy csak megvonja a vállát, hogy így jártál, vagy belenéz a szervizmenübe (gondolom az megy ilyenkor is) és ott szépen kilistázza a hibakódok alapján, hogy mi történt.

[ Szerkesztve ]

(#10825) Tulku válasza madgie (#10824) üzenetére


Tulku
veterán

Ujjujúj...és nem lehet ilyenkor bevinni a szervízbe, hogy csináljanak vele valamit?
Gondolom nem ördőngősség újrahúzni...vagy keresse Vitalijt? :)

(#10826) |AP| válasza Messer22 (#10822) üzenetére


|AP|
veterán

Én az LX3 - hoz vettem még náluk tartalék akksit, azzal minden rendben volt. Szerintem be fogom őket vállalni a Gf2-höz is. Majd beszámolok a tapasztalatokról.

(#10827) gorgo válasza madgie (#10824) üzenetére


gorgo
őstag

Nekem a gyári aksi is egy rakás szar, k*ra nem lineáris. Lehet, hogy az utángyártott még kevésbé.
Azért arra hivatkozni, hogy fingom sincs mennyit ment az aksi, és úgy elmenni vele hosszabb fotózásra (másként: 2 db majdnem lemerült aksival:) ) lúzerség. Az meg hogy valaki majdnem lemerült aksival kezd firmware-t cserélni űber lúzerség. Álljon itt tanulságként más számára. Sajnálom az ürgét, de csak magát hibáztathatja.
Sajnos 60 napnál régebbi volt a tranzakció, így nem visszakereshető hogy kitől vettem, pedig szívesen belinkeltem volna...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10828) madgie válasza gorgo (#10827) üzenetére


madgie
titán

Lúzerség, egyértelmű, de ki nem lúzer néha? :D Én is csináltam már hülyeséget, nem egyszer. Pont ezért van a gyári védelem ebben az esetben (csak fullra töltött akkuval áll neki a műveletnek). Egyébként megmondom őszintén, hogy a GH2 utángyártottak esetében sok rosszat lehet olvasni a personal-view-on, tök random akár azonos eladótól vett terméknél is, melyik hogy megy :(

szerk: engem zavar ez a sokféle akku. OK, gyártói szemmel nem a legjobb, hogy az 1847 forintért vett ebay-es G1/GF1/GH1 pótakku röhögve bír másfél-két órát a mínusz tíz fokos hidegben is, de nekünk ez azért nagyon jó.. volt :(

schawo: nem feltétlenül. GH2 esetében volt olyan időszak, amikor szinte naponta jöttek a jobbnál jobb patch-ek, állandóan hack-elte boldog-boldogtalan agyba-főbe. No, csak egyszer nézd be a dolgot mondjuk huszadik alkalommal, tök véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#10829) schawo válasza gorgo (#10827) üzenetére


schawo
titán

Így van, aki ilyen ostobaságokra képes, az enélkül az akku nélkül is képes megtalálni a módját, hogyan téglásítsa a gépét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10830) neevous válasza madgie (#10824) üzenetére


neevous
tag

25k a téglásított GH2 felélesztésének a tarifája a szervizben.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#10831) madgie válasza neevous (#10830) üzenetére


madgie
titán

Az nem is vészes, komolyan.

Kábé egy eredeti akku ára :DDD

szerk: a GH2-ért itt is köszi, remélem leállok végre a csere-berével :))

[ Szerkesztve ]

(#10832) Tulku válasza madgie (#10831) üzenetére


Tulku
veterán

soha..... :)

Pantha rhei...

(#10833) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

vessetek a mókusok elé, de ez a gf5 tök jó lett. nagyon hasonlít a gf3-hoz, csak épp nem ronda, hanem jól néz ki, szépen leporolták a szenzort, az interfészt stb. egy 14-42 X + 20/1,7 kombóval hibátlan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10834) |AP| válasza Parci (#10833) üzenetére


|AP|
veterán

akkor kezdem... szerintem ugyanolyan csúnya, mint a GF3 :)
Az a kis markolat nem sokat javít a helyzeten.

Viszont lassan elkezdhetne már terjedni a palacsinta zoom, meg a 45-175X, hogy minél több tapasztalat legyen róluk. Azok alapján amiket eddig találni róluk elég vegyes a kép...

(#10835) madgie válasza Parci (#10833) üzenetére


madgie
titán

Szerintem meg a G3 veszett jó lett (élőben, nem képen :D), előre cidrizek, mennyire fapados lesz megint G/GH lufivázat használni :)

Búcsúkép a G3-tól:

(#10836) Dare2Live válasza Parci (#10833) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

de akkor már mért nem GX1?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10837) Tulku válasza Parci (#10833) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom...azért nagyon nem erőltették meg magukat...akkor már inkább százszor a GX1; nagyobb felbontású szenzor kb egy árban...

(#10838) rumos14 válasza Parci (#10833) üzenetére


rumos14
nagyúr

én nem hittem volna, hogy azt az istentuggya hány éves 12 mpixeles szenzort még egyszer ránk erőltetik :U de azt sem gondoltam volna, hogy a Pana egyszer az életben feljebb lép a 460k-s kijelzőkről :)

szerk: Tulku te meg miafrancér adod el a G3-at? várj, kitatlálom, Samu NX rendszerre váltasz, mert az még nem volt? :))

[ Szerkesztve ]

(#10839) Tulku válasza rumos14 (#10838) üzenetére


Tulku
veterán

az miaz? :))
Úhh szamszung...hát arra nem vinne rá a jólélek

Kérem 1990 óta szabad emberek vagyunk, mindenki szabadon élhet agybajának...
(ezeket az infókat kéretik feleségemnek nem elküldeni, mert így is áll a bál)

(#10840) FEDman


FEDman
addikt

Nem elképzelhetetlen, hogy ez a 12 lapka már tényleg nem az a 12-es.
Vagy sikerült a Panának egy emészthetőbb Jpeg motort összehoznia.

GF5

GF3

(#10841) madgie válasza FEDman (#10840) üzenetére


madgie
titán

Uhh, ez a kőműveslila GF5 nagyon ütős :DDD

(#10842) ROBOTER válasza madgie (#10841) üzenetére


ROBOTER
addikt

"kőműveslila"

Ez asszociáció a iparis ballagás öltönyszíneire?

Én metálpadlizsánnak mondanám, de az sem kutya elnevezés. :)

[ Szerkesztve ]

(#10843) madgie válasza ROBOTER (#10842) üzenetére


madgie
titán

A Homokkert utcán (Gyár úti ltp) van egy kőműves "mester", ilyen színűre pingálta a saját házát. Egy ideig csak röhögtem, ha arra jártam, de mostanában inkább sírok :DDD

szerk: metálpadlizsán is ütős :D

[ Szerkesztve ]

(#10844) Tulku válasza FEDman (#10840) üzenetére


Tulku
veterán

No! Lehet mégsem lesz az a GF5 olyan elvetendő alternatíva...a videója persze...khmmm; hekkelésre vár.

(#10845) Parci válasza FEDman (#10840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

imaging resource-on írják, hogy valamit reszeltek rajta -- azt mondjuk továbbra sem hiszem, hogy nulláról csináltak egy újat, ennek semmi értelme nem lenne. amúgy meg persze, hasonlít a gf3-ra, csak pont annyiban más, hogy már látványra is okés. de, ha a g5 tényleg úgy fog kinézni, ahogy pletykálták, ott is igaz lesz, hogy pont annyit komolyodott látványra, hogy már szép.

némi pana infó

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10846) madgie válasza Parci (#10845) üzenetére


madgie
titán

A touch AF-es összehasonlítós kép nem hülyeség. Most nézem, hogy GH2-n valóban akkora az inaktív keret, mint a középső képen (sajnos). G3-on kisebb volt, úgy tűnik, mostanra meg az egész terület tapicskolható lesz. Helyes :)

A Pinpoint AF a gyakorlatban viszont elég gagyi volt a G3-on, valami interpolált képet mutatott...

[ Szerkesztve ]

(#10847) Parci válasza madgie (#10846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eléggé úgy tűnik, hogy menet közben alakul ki ez a tapis lcd téma a panánál. ami jó is, meg nem is. mindenesetre a g5 elég erős versenyző lesz, attól tartok. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10848) madgie válasza madgie (#10846) üzenetére


madgie
titán

Nu, most nézem, hogy az 1.1 fw a GH2-n már kitolta a tapicska használhatóságát, úgyhogy mégsem akkora újdonság :)

(#10849) robi-k


robi-k
őstag

Magyar nyelvű használati útmutatók:

Olympus Pen E-PL3

Olympus Pen E-PM1

Olympus OM-D E-M5

[ Szerkesztve ]

(#10850) Tulku válasza madgie (#10846) üzenetére


Tulku
veterán

Azért arra tökéletesen elég, hogy meglássam tudott-e helyesen exponálni...egyébként a tűéles hasító lcd-knek is megvan a maguk baja...lásd nex-ek; megnézted, úúú milyen szép, hazamentél betöltötted a gépre és lehidaltál...

G3-nál a pinpoint csak statikus témánál nyer értelmet, hiszen megmutatja, ha akarod, ha nem. Egyébként a legkisebb fókuszponttal simán el lehet lenni gyorsan mozgó dolgoknál , nagyon pontos az is. Bátran ki merem jelenteni, hogy a G3 fókusza nagyon rendben van (én már csak tudom) nehogy visszaesés legyen a GH2 neked ilyen téren...mondjuk azóta jött már ki firm arra is (nem az orosz :) )

Sok értelmét nem látom ezeknek a negyvenmillió képpontos lcd-knek...nikon j1-é csak 460 ezer azt hiszem, de nekem például sokkal jobban bejött amit mutatott, mint a nex egymillió pixelese...na a z EVf már más kérdés...az szeleteljen :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.