Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9101) andersen10 válasza Tulku (#9096) üzenetére


andersen10
aktív tag

Köszönöm, ebayen leütöttem magyar eladótól egy 14-est 45-ért... ha valamiért nem jön össze kereslek. Oly: igen, már csak a natgeo kártyára várok a márciusi számmal jön majd

(#9102) eeXaa válasza nord_ (#9097) üzenetére


eeXaa
addikt

... benéztem, bocs..

[ Szerkesztve ]

(#9103) Marseille199 válasza madgie (#9060) üzenetére


Marseille199
senior tag

FF , ez alap. Nagyon jók ezek, én mióta tervezem ezt :))))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9104) Superbad válasza madgie (#9084) üzenetére


Superbad
tag

Hergelsz? :D Én még csak elméletben kattantam rá, de már nagyon rajta vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#9105) Mercutio_ válasza madgie (#9069) üzenetére


Mercutio_
félisten

Oszt' a G3 a' smafu? :DDD hopp, most olvasom, közben már meg is rendelted :C Kíváncsi vagyok mit facsarsz majd ki belőle :K

eeaa: Ne full méretben nézd, vagy képernyőméretben is annak látod? Egyébként meg polár szűrő sokat javít a helyzeten, főleg a "ködös albionban" ;) persze ahhoz fényerős obi se árt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9106) madgie válasza Mercutio_ (#9105) üzenetére


madgie
titán

"Kíváncsi vagyok mit facsarsz majd ki belőle"

Őszintén? Én is :) Adott ugye a G3, ami az első tesztek szerint akár másfél fényértékes túlexponálást is jól visel és adott ugye az új Lightroom, ami a GF1-nél jó fél Fé, a GH1-nél viszont kábé egy egész fényértéknyit hozott elő pluszban, csak a csúcsfényekből! És akkor az árnyékok is ott vannak, ez a 16 MP-es érzékelő meg elég ígéretesnek tűnik :K

(#9107) Superbad


Superbad
tag

A 20/1.7-es panának van jelenleg piaca? Nem mint ha szívesen megválnék tőle, de mostanában nem használom és kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#9108) Mercutio_ válasza Superbad (#9107) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó áron mindig :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9109) Messer22 válasza Mercutio_ (#9108) üzenetére


Messer22
senior tag

Jó áron kéne :))

Messer

(#9110) Tulku válasza Superbad (#9107) üzenetére


Tulku
veterán

Én ma 10 perc alatt adtam el...az jó piac? :)

szerk: Ha Istent ismersz, ne add el, az egyik legjobban használható obi mft-n

[ Szerkesztve ]

(#9111) andersen10 válasza Superbad (#9107) üzenetére


andersen10
aktív tag

Miért adjátok el a huszasokat? Az ekv 40mm gyutáv nem jött be?
(mondjuk most én is azon agyalok ha 14 és 45 lesz nem is nagyon kell közé a 20 v 25...)

[ Szerkesztve ]

(#9112) SpongyaBob válasza andersen10 (#9111) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Pontosan.. Nekem is 14-45 lesz.. jó kis páros az :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9113) Mr.Csizmás válasza andersen10 (#9111) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább egy 25ös fix kellene oda, eq. 50-es, és megvan a klasszikus kisfilmes :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9114) Superbad


Superbad
tag

Köszi a válaszokat! (nagyon kellene az a G3 :))

(#9115) andersen10 válasza Mr.Csizmás (#9113) üzenetére


andersen10
aktív tag

Jó kérdés.
A D90-en az utolsó időkben a samyang 14 (ekv 21) volt rágyógyulva a gépre, meg a 35/2-t (ekv 52) szerettem, viszont a 50/1.8-al (ekv 75) nem tudtam megbarátkozni, el is adtam hamar, az olyan se hús se hal gyutáv volt nekem. Ha kistele kellett akkor a 105 VR-t vettem elő.

Ez alapján most oly 12 , pana 25, és a majdani oly 75 lenne a legjobb kombó, de arra a világ pénze nem elég...

Az sem mindegy melyik az "alapobi" ami alapban a vázon van ha pl. utazol. Az biztos, hogy nekem az a oly 12 vagy pana 14 lenne és nem a 20 / 25 páros valamelyike. Ahhoz nekem túl gyakran kell a nagylátószög. Ahhoz meg túl drága egy PL25, hogy a táskában csücsüljön és néha elővegyen ha kell az f1.4... adok egy esélyt az oly 45-nek hátha mégis megkedvelem ezt a gyutávot...

(#9116) Superbad


Superbad
tag

Igazából semmi bajom a 20-assal sőt, nagyon is jó obi. Csak egy bibi van, hogy nem használom.

Persze sajnálom is eladni, mert ha nem lenne, tuti használni akarnám.
Nehéz meló :D

(#9117) Mr.Csizmás válasza andersen10 (#9115) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem a következő lenne jó: 14 (12) + 25 (28?) + 45 + 75-ös duda, meg egy naaagy tele.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9118) nord_ válasza andersen10 (#9111) üzenetére


nord_
veterán

Dehogynem, bejött! Ha valaki csakis egyobis (fix) rendszerben gondolkodik, ez a legjobb választás általános célra! Nyilván, ha több objektívet akarsz használni, akkor ez továbbra is megmarad(hat) alapnak - én is így terveztem. Ha azonban közbeszól a lovetta, mert ekv. 20-24mm-nél pár év után is csak egyetlenegy, méregdrága fixecske található és a roadmapek se kecsegtetnek semmivel, akkor az ember kénytelen tervet módosítani. :) Ilyenkor adja magát pl. a Pana 14, Oly 45 páros.
Majd, ha megjelenik relatíve óccsóé egy 10mm F4, akkor visszatérek a Pana normálobihoz. :)

(#9119) nord_ válasza Mr.Csizmás (#9117) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, az álomsor nálam is hasonló: 12 / 25 / 65 trió. Alsó vég fényerő szempontjából bármi lehet, közepe-teteje pedig egy egészséges kompromisszum a nagy fényerő és nem-brutál méret közt. :)
(Ha meg van még hely a vitrinben a fotó-polcon, akkor a nagyon-néha használatra jöhet egy halszem, illetve egy tükrös 500-as napot/repülőt fotózni. :D )

(#9120) fattyu válasza nord_ (#9119) üzenetére


fattyu
veterán

ekv 28 50 135 200 + ultramakró. Nekem ez az ideális és bár a két vége jelentősen kevesebbet van használva, mágis kellenek azok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9121) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pubikák,

e-m5 + MMF-3 adaptergyűrű + 4/3-os pro (SWD) obik mennyire lenne életképes? mondjuk helyből egy 50/2 és 14-54-est ráraknék. :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9122) FEDman válasza Mr.Csizmás (#9121) üzenetére


FEDman
addikt

A zoom az I. vagy a II. verzió?

(#9123) Mr.Csizmás válasza FEDman (#9122) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, lehet nem a zoom kellene, hanem mmf-3 + 25/2,8 + 50/2, + vmi nagytele + sima m4/3-on a 14-es (vagy 12-es).

emiatt (is) mennék németországba dolgozni :B

25-ös mégse kéne, elég a 14-es :N

[ Módosította: doc ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9124) FEDman válasza Mr.Csizmás (#9123) üzenetére


FEDman
addikt

Csak mert a 14-54 II úgy tudom azon kevés FT obik egyike ami viszonylag szépen elvan mFT-n vázon is.

A 25/2,8 viszont tipikusan azaz obi amit utoljára tennék E-M5-re. :)
Egyszerűen nincs értelme. A 17/2,8-nál lényegesen nagyobb lesz adapterrel, a 20/1,7-nél meg minden szempontból sokkal rosszabb.

A ZD 50/2 egy megfontolandó darab, mert egy nagyon jó obi. Viszont ma már szerintem ennek is csak akkor van értelme, ha korábbról már eleve van egy ilyen obid, ebben az esetben megfontolandó lehet alá egy adapter.

Máskülönben hiába jó optika, már FT gépeken se volt valami gyors az AF vele. És hát mFT-re most már van 45/1,8 - PL 45/2,8 valamint még az idén érkezik az M.Zuiko 60/2,8 is. E-M5-re én inkább ezek közül válogatnék.

Szerk.
Na mire megírtam már átírtad.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9125) Marseille199


Marseille199
senior tag

Nem is értelek titeket... Mindenki problémázik itt az objektíveken, miközben nem is feltétlenül kell az nekünk.

Tádááááá:

[link]

Lassan teljesen készen van, még egy-két bemarás kell, hogy ne nyomja be a váz pöckét. Utána elindul a lyukkamera projektem, tervezek az érzékelőre rátolt, számításaim szerint kb. 140 fokos látószögű megoldást és egy középtelét is :)))))))

:C

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9126) Superbad válasza Marseille199 (#9125) üzenetére


Superbad
tag

Hehe. Na erre kíváncsi leszek. Gondolom 100-on alul nem adod. :P :)

(#9127) Marseille199 válasza Superbad (#9126) üzenetére


Marseille199
senior tag

Háát, alkuképes :)

Viccet félretéve: jó sok munka volt vele, egyik haver csinálta munkahelyén. Mondom én nem fúrom szét a vázsapimat, mint tettem az anno a nikonnal, csináltatok egy ilyet, meg hát a vázsapi drága is.
Ezzel néhány órát elszenvedtek egy olyan gépen, aminek egyórai működése 10-12e forint :DDD :DDD

Egy üveg jó borért mindenesetre megérte :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9128) FEDman válasza Marseille199 (#9125) üzenetére


FEDman
addikt

140 fokos biztos nem lesz. ;)
Jó pár éve egy régi FED-ből készítettem lukkamerát. Betoltam én is a vázon belülre a lukat, a látószöge kb. 17mm-es extra nagylátónak felel meg. Pontosabban felelne meg, ha kirajzolná a teljes képkockát. Rá kellett jönnöm, hogy a lukkamerák egy bizonyos látószögig működnek csak, aztán egy bizonyos határtól egyszerűen elfogynak.
Mondjuk ez is ad egy egyedi ízt a képeknek. :U

Itt egy a FED-emmel lőtt képpár:

:DDD

(#9129) madgie válasza Marseille199 (#9125) üzenetére


madgie
titán

Nekem ott áll a szekrényben egy körbevágott vázsapi, egyszer meg kéne csinálni :)

(#9130) Marseille199 válasza FEDman (#9128) üzenetére


Marseille199
senior tag

Igen jók ezek a képek :D

Hááát, attól függ egyébként.

Itt van 2 kép lyukkamerával, elég elképesztő szvsz :)

[link]

Ő meg az oktatóm, tud egyet s mást a lyukkamerázásról, ő említette, hogy ha jók vagyunk, össze tudjuk hozni.
Mióta itt vagyok gyakorlaton, több köbméternyi lyukkamera szokott fenyegetően fölém magasodni, ha mondjuk bemegyek háttérért a raktárba :DDD

[link]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9131) FEDman válasza Marseille199 (#9130) üzenetére


FEDman
addikt

Szerényen megjegyezném, hogy ezeken a képeken is az látszik amit írtam is, egy bizonyos látószög alatt a lukkamera már nem rajzolja ki a teljes képkockát. ;)

(#9132) Marseille199 válasza FEDman (#9131) üzenetére


Marseille199
senior tag

Igazad van. Végúl is elég keményen vignettál, de ez sokszor nem hátrány. Az élesség és a részletek viszont rendben vannak. Láttam Balázsnak egy panorámáját, ami 13x18as negákra készült. 4 darab 20x30as papírra nagyítva. Meg nem mondtam volna, hogy lyukkamera. Bár ezt ezen a "pici" érzékelőn necces lesz összehozni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9133) madgie válasza Marseille199 (#9132) üzenetére


madgie
titán

Mekkora lukat kell ezekhez fúrni?

(#9134) FEDman válasza Marseille199 (#9132) üzenetére


FEDman
addikt

Fizikálisan ugyanúgy megvan az extra nagylátószög, mint amikor FF 5D-re tekernek egy 18mm-es APS-C-re tervezett objektívet.
Az már más kérdés, hogy gyakorlatban egy ilyen látószögnél az igazi dráma mindig a képsarkokban történik és hát ugye itt ott pont nincs semmi így.. :DDD

Ettől függetlenül én is imádom ezeket a képeket, a vignetta nem hogy ront, de szerintem kifejezetten hozzá tesz a látványhoz! :K

Mindenesetre a képátlóra kiszámolt látószög az mindig túlzás ilyen esetekben. ;)

(#9135) Marseille199 válasza madgie (#9133) üzenetére


Marseille199
senior tag

függ a gyútávtól és a nyersanyag/érzékelő méretétől. Estére túrok neked infókat. itt az Artbázison 200x-os mikroszkóppal fúrjuk a lukat. Tized, sőt, századmm-ek is számítanak a képélesség szempontjából!

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9136) madgie válasza Marseille199 (#9135) üzenetére


madgie
titán

Jaj, így gondoltam én is, injekciós tűvel kár nekiállni :DDD

(#9137) Tulku válasza madgie (#9136) üzenetére


Tulku
veterán

akkus behajtó+ asztalos lapfúró?
Közepet kijelölöd cérnával... :)

(#9138) schawo válasza Tulku (#9137) üzenetére


schawo
titán

cigányfúró? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9139) andersen10 válasza madgie (#9136) üzenetére


andersen10
aktív tag

Van pár dollárért ebayen lyukkamera mft-re ha valaki nem kifejezetten akar barkácsolni:

http://www.ebay.co.uk/itm/GBP-HOLGA-PINHOLE-HPL-PLG-Lens-PANASONIC-LUMIX-GF1-GF2-DMC-G3-GH2-/260857825602

(#9140) gorgo válasza andersen10 (#9139) üzenetére


gorgo
őstag

Nagyon fasza, nem kell szarakodni.
Én nemrégen kezdtem a fotózást, de tök cool dolgok ezek a barkács dolgok! :C
Amúgy ha a linken megnézitek az "obit" akkor látszik, hogy 0.25mm a lyukátmérő. Igaz, nem tudni milyen messze van a szenzortól...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#9141) schawo válasza gorgo (#9140) üzenetére


schawo
titán

Nagyon közel. A vázon belül van a nyílás. Valamikor valahol láttam egy olyan topicot, ahol a Holgát picit átfaragva még közelebb sikerült vinni a lyukat, annyira, hogy a vignettálás helyett egy kör alakú képed produkált.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9142) Marseille199 válasza andersen10 (#9139) üzenetére


Marseille199
senior tag

Van ezer ilyen, profi dolgok is. De amikor te tökölsz vele, az sokkal jobb érzés. Emlékszem, amikor anno a D70-re csináltam lyukkamerát, fogalmam sem volt semmiről, csak csiszolgattam a vékony tűt 2000-es papírral és csjnáltam hihetetlen sok lyukat, mire nagyjából jó lett. Milyen boldog is voltam akkor :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9143) Mercutio_ válasza Marseille199 (#9142) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobb, ha van rá időd, ha nincs, akkor inkább rendelsz e-bay-ről 4k-ért.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9144) Marseille199 válasza Mercutio_ (#9143) üzenetére


Marseille199
senior tag

ha tudsz minden adatot, akkor 10 perc az egész :) Neten meg fent van minden. Lyukátmérőkalkulátor, átváltó, hogy tudj expoidőt számolni az f128-as blendéhez is. Akartam linkelni, csak még nem értem haza gyakorlatról. Viszont megvan az első videós melóm, ahol valószinűleg csatasorba lesz állítva a G3 is, no mev a tőled származott 45-ös zuiko :D

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9145) Superbad


Superbad
tag

Mi annak az esélye, hogy a jelenleg GF1-hez használt távkioldóm és cullmann vakum működne G3-al is?
Gondolom olyan nagy difi nincs a két rendszer között.

(#9146) Marseille199 válasza Superbad (#9145) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem 100% az együttműködés :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9147) gorgo válasza Marseille199 (#9144) üzenetére


gorgo
őstag

Az a része a dolognak, hogy extrém szűk rekeszt használsz, az valós, kézzel fogható előny lehet! Kérdezem: előfordulhat, hogy sokkal nagyobb, akár 1/32, 1/64-nak megfelelő mélységélesség érhető el? Diffrakció van ilyenkor?

(Egyébként létezik olyan éleslátó szemüveg is ami ezen az elven működik: tele fekete műanyaglap sok apró lyukkal, amik négyzetháló pontjaiban vannak. Már próbáltam!)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#9148) ROBOTER válasza gorgo (#9147) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mélységélesség és lyukkamera?

(#9149) schawo válasza gorgo (#9147) üzenetére


schawo
titán

Az nem egészen ezen az elven működik. :) Az a lyuk a retinától nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9150) Marseille199 válasza gorgo (#9147) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mélységélessééééég? Effektíve minden "éles" Diffrakció az van, persze :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.