Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10751) Marseille199 válasza PRO-peller (#10750) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, ezek sajátkezűleg kazettázott filmek, 30 méteres tekercsből. Szóval nem kunkorodik annyira, sokkal jobban fekszik a filmsíkra---> élesebb lesz, szemcsementes és olyan kontúrélessége van, hogy ihaj. Minden hajszál, minden kis bőrpórus visszajön :)

Jó érzés, amikor te kazettázod, te fotózod el, te hívod elő, aztán te próbázod le és nagyítod le. Azt mikor megszáradt, akkor gyönyörködsz benne. És amikor már a harmadik winchesteredről száll el az adat, ez még akkor is bírni fogja :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10752) Tulku válasza Marseille199 (#10751) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon érdekes amit írsz, többször említetted, s szöget is ütöttek a fejembe szavaid...
Igen, ez az amitől eltávolodtunk, nem élünk együtt a nyersanyaggal, a készítéssel, a végtermékkel...van egy rakás pixelünk egy megaterás vinyón, aztán néha napján reá nézünk...mennyivel jobb (ugyan kevesebb, de jobban válogatott) anyagi valóságában megtekintenünk végtermékeinket. Tudom most sokan felhördülnek; tedd rá pendrive-ra oszt vidd el kinyomtatni, vagy nyomj otthon egy print-et...de az nem ugyanaz.

Lehet bombázlak egyszer privátban...mert ez valóban nem mft téma...csak fényképezés.
És rettentően kíváncsi vagyok igazán jó analóg képekre!

(#10753) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Ha jól emlékszem, ezt még nem linkelte senki. E-M5 af teszt.

Ezeket próbálta ki:
M.ZD12-50mm/F3.5-6.3
LUMIX G VARIO 14-45mm/F3.5-5.6
M.ZD ED14-42mm/F3.5-5.6
LUMIX G 20mm/F1.7
M.ZD17mm/F2.8
MMF-1+ZD14-54mmII/F2.8-3.5
MMF-1+ZD ED40-150mm/F4-5.6
MMF-1+ZD ED50-200mm/F2.8-3.5 SWD

Az adapteres megoldások mind lassúnak tűnnek.

(#10754) Mr.Csizmás válasza szaby_gyerek (#10753) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pana 14-est pont kihagyta :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10755) nord_ válasza Marseille199 (#10749) üzenetére


nord_
veterán

Azt azért próbáld ki, hogy ugyanazt a témát meglövöd filmessel és digivel is, majd az előhívást / Lightroomos játékot követően ugyanakkora méretű nyomatot csinálsz mindkettőből. Meg fogsz lepődni. ;)

(#10756) szaby_gyerek válasza Mr.Csizmás (#10754) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Abból főzött, amiből tudott. Amit én még hiányolok azok az mFT telezoom-ok.

(#10757) madgie válasza Mr.Csizmás (#10754) üzenetére


madgie
titán

Pana 14 szvsz mindennel villám :)

(#10758) Mr.Csizmás válasza szaby_gyerek (#10756) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mft telezoomokból nincs sok jó sztem, lehet jól karcolnak, de fényerő.

12-60, 14-54^2, 50-200swd, ezeket kellene optikailag átültetni mft-re.

@madgie

ironikus kérdés volt ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10759) Tulku válasza szaby_gyerek (#10756) üzenetére


Tulku
veterán

De gyönyörű ez a gép...így kell kinéznie egy mft cuccnak :)

Ezek a nem mft obik pedig felejtősek; nagyok, lassúak...nem erre a rendszerre tervezték őket.
11-22-t ugyan nem próbálta, de egy közismerten gyors gépen szintén borzalmas eredményt produkál...akkor minek AF...vegyen egy manuál öveget az ember olcsón reá...

ps: Ja és a kis. lassú 20-as milyen szépen teljesít...mft-re mft öveget uraim! :)

Csizmás: Majd lesznek, csak senki nem fogja őket megvenni, lásd 7-14...
Hja kérem a minőségnek ára van... :)

[ Szerkesztve ]

(#10760) Mr.Csizmás válasza Tulku (#10759) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

7-14-el mi a baj? azonkívül hogy drága? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10761) schawo


schawo
titán

Ma van 4/3 (gyk április 3), "azaz" a mikronégyharmados fotózás "világnapja". Sok jó témát kívánok mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10762) Tulku válasza Mr.Csizmás (#10760) üzenetére


Tulku
veterán

Semmi baj nincs vele...csak megválaszoltad magadnak a kérdésed :)

(#10763) andersen10


andersen10
aktív tag

Kis segítséget kérnék.... Van egy régi XP-s notim (Pentium M 2.1 Ghz), most médialejátszó üzemmódban egy full HD tévéhez kötve. Felraktam az új 2.0.1-es VLC-t. A Pana G3 .MTS fileokat nem játssza le. Alul egy fekete sávban valami zizeg, illetve a hang jön, de kép nem. Mit tegyek? Ha akadozva játszaná le azt mondanám gyenge a proci. de valami más a gond, talán kell egy új kodeket telepíteni? A thinkpadjeim (T61-Vista, X60s-Win 7) gyönyörűen viszik, igaz azok kétmagosak.

(#10764) madgie válasza andersen10 (#10763) üzenetére


madgie
titán

Van benne olyan VGA, ami képes a DXVA gyorsításra? Ha igen, akkor MPC-HC-vel próbálkozz, mondjuk egy alap ffdshow-val.

(#10765) szaby_gyerek válasza Mr.Csizmás (#10758) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Igen, sajnos nincsen megfelelő telezoom még. Pedig nekem hiányzik. A mostani 40-150mm f3.5-f4.5 obimat nagyon szeretem, és nem tudom mivel válthatnám ki, ha majd mFT-re átnyergelek. Az 50-200 pedig az etalon lenne, de 4/3-ba értelemszerűen már nem szívesen invesztálok.

(#10759) Tulku: Valóban gyönyörű ez a gép. A PEN sorozat nem tetszett, szidtam az oly-t az mFT-s "bohóckodás" miatt, de mostanra dicsérem őket. Kicsi, jó minőség és mostanra már komoly gépek is vannak ebben a rendszerben (gh2, e-m5).

(#10766) Marseille199 válasza Tulku (#10752) üzenetére


Marseille199
senior tag

A print sosem lesz ugyanaz. Lehet sterilebb, lehet zajmentesebb, de nem olyan :)

Bombázz, nagyon szívesen segítek, meg mutatok pár dolgot :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10767) Marseille199 válasza nord_ (#10755) üzenetére


Marseille199
senior tag

Folyamatban van.

5D Mk II+ 50 1.4 vs. Nikon F3+ 50/1.4 vs. Mamiya RB 67 a teszt alanyai. Az analógokba Ektar megy, és nálunk laboráljuk le, az ödéma kettőt meg az oktatóm egy ismerősénél, valami lézeres leviligítású "lambdaprint" szerű, fullos új gépen lesz tesztelve :)

Biztos, hogy sterilebb lesz az ff digit, de végeredményben, nem 5 centiről nézve az ektar ott fogja hagyni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10768) madgie válasza Marseille199 (#10767) üzenetére


madgie
titán

Ödémával vigyázzatok, az új LR 4-gyel fura artifactokat gyárt néha a rawja, régebbi, mondjuk 2010-es feldolgozási metódust válasszatok, az még jó.

(#10769) Marseille199 válasza madgie (#10768) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az egész gép egy nagy kalap kutyagumi, ha engem kérdezel. A Mk III már jó, de ez valami szégyen. Vagyis én nem szeretem :)

Múltkor reprózni kellett installált képeket... Nekikészültem Ödémakettő, 50 1.4, 24-105, állvány, vaku, ernyő, szűrőfóliák, minden. Amikor 3 perc után még képtelen volt fókuszt találni, meg csigázott akkor hirtelen felindulásból megcsináltam a G3-al.
Talán az ehavi fotóművészetben kell keresni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10770) nord_ válasza Marseille199 (#10767) üzenetére


nord_
veterán

No majd kíváncsi leszek a végeredményre!
Régebben próbálkoztam D80 + 30 F1.4 vs F100 + Ilford FP4 + 50 F1.4 összevetéssel. Mondjuk az előhívást, nagyítást nem én csináltam, hanem az Aradi utcában készíttettem - akkor ők voltak kimagaslóan a legjobbak: Maxlabor, de ha jól emlékszem, már megszűntek, sajnos. :( Számomra nem volt igazán érdemi különbség. Most meg már a LR presetek kiválóak. :) )

(#10771) PRO-peller válasza Marseille199 (#10769) üzenetére


PRO-peller
senior tag

"képtelen volt fókuszt találni,"

Nem ismerem az obit. Manuál fókusz?

(#10772) Marseille199 válasza nord_ (#10770) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, én is :)

Az lenne az igazi, ha erőfitogtatásként nyomnánk egy fotót 4x5 inchre is főnök gépével. Ott már a Hasselblad is elbújhatna :DDD

Egyébként, ha valaki bele tudna szállni egy 25/1.4 Panaleicával, az még dobna picit a dolgon, kíváncsi lennék rá :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10773) Tulku válasza madgie (#10768) üzenetére


Tulku
veterán

Artifact...honnan ismerős ez a szó? :DD

ps: készül a folytatás...bakker én nem vagyok egy játék b..i de ez naponta a fejemben jár...mi a fene van velem?

(#10774) Marseille199 válasza PRO-peller (#10771) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az lett volna az egyedüli megoldás. Csak amikor azt látod, hogy az L-es obi jobban torzít, mint a kitobi, akkor csúnyákat tudsz gondolni :DDD

Vagyis nem jobban, de legalább ugyanúgy, csak a kitobi kiszedi.
Meg hát saját cuccal nagyobb öröm dolgozni :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10775) PRO-peller válasza Marseille199 (#10774) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Jó-jó. Csak az infót szipkázom. :)

(#10776) madgie válasza Marseille199 (#10774) üzenetére


madgie
titán

Pedig hány vaskalapos óvéef júzer szidja nap, mint nap az elektromos gépek szoftveres torzításkorrekcióját... lol.

Tulku: nagy stalker fan vagy, úgy látom :))

(#10777) Marseille199 válasza madgie (#10776) üzenetére


Marseille199
senior tag

Némiképp igazuk van. Egyetlen 100 %-os megoldás létezik: Leica objektívek :DDD :DDD :DDD :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10778) Marseille199 válasza PRO-peller (#10775) üzenetére


Marseille199
senior tag

:) :C

A sok elvakult kenyonos osztálytársam meg fetisizálja azt a gépet. Én meg használom több mint fél éve, aztán semmi. Még egy szikrányi rokonszenv sincs bennem. Egyedül a dof és a bokeh hiányzik onnan :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10779) madgie válasza Marseille199 (#10778) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, miért kell fétisként tekinteni egy gépre. Vagy jó adott célra, vagy nem. Ez egy eszköz ,semmi más. A G3 szvsz kitűnő gép, az E-M5-ig holtversenyben (GX1) a legjobb állóképben a 4/3 gépek között, de videóban és éjszaka gyenge, az utóbbi miatt fogok könnyes búcsút venni tőle (pedig abszolút király méretileg is)

(#10780) PRO-peller válasza Marseille199 (#10778) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ja az ff digi másik világ. Szinte külön életet él. Régen az analóg 35mm volt az alap. Most kapaszkodni kell a bokeh-ért digi ff alatt.

(#10781) Marseille199 válasza madgie (#10779) üzenetére


Marseille199
senior tag

Azért, amiért más is. Fotózni nem igazán tudnak, (tisztelet a kivételnek, de ők nem is fetisizálják) Jó a marketing, meg Canon, meg fullfrém, júúúúj! Olyanok mondják, akik 1100D-vel és kitobival! hiszik magukat modellfotósnak, meg akik 60D-n kitobit használnak, de nekik 60D van, ők jók :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10782) Mr.Csizmás válasza Marseille199 (#10781) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de rühellem az ilyen rajfotósokat :D :W

ismerősnek nemrég lett pentaxa (első nagygép), de már előtte bejelentkezett nálam M42 poharakért :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10783) Dare2Live válasza Marseille199 (#10769) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tény nem nagy szám a 5dm2 fokuszrendszere de ha műteremben fokuszproblémáid voltak vele akkor vagy a gép volt hibás vagy veled volt a probléma.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10784) madgie válasza Dare2Live (#10783) üzenetére


madgie
titán

Lehet a szélső AF érzékelőkkel próbálkozott, azok meg finoman szólva szutykok :)

(#10785) Dare2Live válasza madgie (#10784) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ismerem ~nem jobb mint a D80é. Sötétben problémás. De műteremben van fény dögivel. namind1.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10786) Marseille199 válasza Dare2Live (#10783) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem nem én :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10787) Marseille199 válasza madgie (#10784) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem-nem, középsővel :( :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10788) Marseille199 válasza Dare2Live (#10785) üzenetére


Marseille199
senior tag

nem kifejezetten műterem. Vagyis nem azon a részen. Falon kellett installációkat befotóznom, olyan világítással mintha természetes volna. Nem volt sok fény, na de kérem, akkor is! :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10789) PRO-peller válasza Marseille199 (#10788) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Jobb a kontrszt af ilyenkor. Kompakt géppel digitalizálok, eszembe sem jutna tükrössel. De ez homemade.

(#10790) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Használ valaki vezeték nélküli távkioldót pana géphez? Ha igen, milyet?

( A self-timer max 10 másodperce túl rövid és ha jól sejtem ez is előbb fókuszál és csak utána számol, amiből már egy is kizáró ok lenne )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#10791) scarabaeus válasza hegyimorc (#10790) üzenetére


scarabaeus
őstag

Én igen, bár még csak kipróbáltam, éles bevetésen a hétvégi utazás alatt nem volt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10792) hegyimorc válasza scarabaeus (#10791) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Köszi!

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#10793) OPiiPO válasza Marseille199 (#10781) üzenetére


OPiiPO
addikt

[ van egy topic a zindexen, ahol tobzódnak a hasonlóak, d700/d3s+24-70 f/2.8 vagy 24mm f/1.4 oszt lövik a fókusztalan agyonszaturált cuccokat, amit fel is tesznek büszkén egyből :)) ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10794) #58660352


#58660352
törölt tag

(#10795) Tulku válasza #58660352 (#10794) üzenetére


Tulku
veterán

Lapka maradt 12 mp, kis markolat került rá, az LCD-n javítottak (persze gondolom nem kihajtható)...

(#10796) gorgo


gorgo
őstag

A 4 vmi miatt szerencsétlen szám, mint az araboknál a 6? Emiatt nincs GH3, GH4, GF3... ?
Vagy nehogy már csak a négyes számnál tartsanak, míg a konkurrens Oly már az ötösnél, mert ki vesz meg eggyel régebbit?
Ez a marketing annyira szar, de annyira, hogy az már fáj!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10797) scarabaeus válasza gorgo (#10796) üzenetére


scarabaeus
őstag

Tetrafóbiások. "haláááál" :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10798) Tulku válasza gorgo (#10796) üzenetére


Tulku
veterán

Kína nem gyárt 4-es számút...ott készül minden és az nekik olyan mint nekünk a 13-as...

Ez kivételesen nem marketing.

szerk: No Scarabeus megelőzőtt...

[ Szerkesztve ]

(#10799) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a bmw központban meg ki van vágva a 13. emelet :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10800) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#10799) üzenetére


Gondwana
addikt

(...de csak azért, hogy utána a tanuknak könnyebb legyen megszámolni, hanyadik emeletről esett ki a gazdasági igazgató helyettese)

Pana LX4 se volt, pedig elég elviselhető mockupok jelentek meg róla. Shenzhenben a hotelliftben az emeletszámok úgy mentek, hogy 2, 3, 4A, 4B, 5, 6... és természetesen a 4A/4B (ugyanoda állt be a lift) a takarítók főhadiszállása volt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.