Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9151) Marseille199


Marseille199
senior tag

Holnapi melós cucc. Ahogy megemeltem, még jobban imádom a m4/3-ot :DDD :DDD :DDD :DDD

[link]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9152) madgie


madgie
titán

Jé, működik a képfeltöltés? Íziben mutatok két mai képet :))

(#9153) Messer22 válasza madgie (#9152) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Zsír képek! :K :R

Messer

(#9154) Marseille199 válasza madgie (#9152) üzenetére


Marseille199
senior tag

Elég jók. Főleg a második. Az kifejezetten elképesztően jó :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9155) schawo válasza Marseille199 (#9154) üzenetére


schawo
titán

A második nekem is nagyon tetszik :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9156) madgie


madgie
titán

Kösz, srácok! A második úgy született, hogy az első egy órás expozíciója alatt bőven van időm nézelődni, gondolkodni... akkor szúrtam ki.
Aztán az egy órás cucc után odacibáltam az állványt oszt gyorsan meglőttem. Mókás, az egyik kép előkészülettel, helyezkedéssel másfél óra (útban volt egy villanyoszlop, a halszem majdnem mindent lát, de amit nem, az is bezavar) a másik meg másfél perc (állvány odarak, nagyjából beállít, csatt) :)

[ Szerkesztve ]

(#9157) schawo válasza madgie (#9156) üzenetére


schawo
titán

De kellett a másfél órás várakozás, hogy kiszúrd a témát :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9158) madgie válasza schawo (#9157) üzenetére


madgie
titán

Á, nem, pont arra p*sáltam egyszer :))

(#9159) Tulku válasza madgie (#9152) üzenetére


Tulku
veterán

Te mi lesz veled ha két géped lesz...szaladgálsz egyiktől a másikig :))

Én is a másodiknak adnám az aranyérmet...

Más:

Szakik, akik G3-at használnak!
Most a 720p-je 25 vagy 50p? Ahány specifikáció, annyiféle jellemző...már olyat is olvastam, hogy a szenzoron 25p a kimenet, de 50p-re konvertálja AVCHD-ben.
Illetve; jól látom, hogy 720p-nél sokkal egyenletesebb a mozgás (nem az i vs p közötti különbség érdekel, azt a plazmám kiegyenlíti mozgáskompenzációval...)

Remélem Vitalij gyorsan végignyomul a GF3-on (sztem eléggé hasonló a videó feldolgozása) és akkor következhet a G3 (aminek szintén hasonló)
Én már egy 30 mbit-esnek is örülnék...nem kedves Madgie kartács?

(#9160) vendingo


vendingo
veterán

Tudnátok pár tippet adni, hogy mégis hogyan kéne nekiállnom a sarki fény lefotózásának?
Konkrét beállítás ötletek kellenének.
A helyszín adott, állvány meg Pl2 van, tudás nincs.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9161) fattyu válasza vendingo (#9160) üzenetére


fattyu
veterán

alapos angol cikk

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9162) madgie válasza Tulku (#9159) üzenetére


madgie
titán

Már a GF1 is 50p-t 720p-t köp ki magából, de a sensor output csak 25 képkocka/másodperc. Sok progi 50 fps-nek írja emiatt, de mondjuk egy MediaInfo nem nyúl mellé, simán 25 fps-t ír ehhez (szedd le, jó kis cucc).
A GH13 Stream Parser még okosabb, ezt írja: "Mode = 720/50p (actual frame rate is half)" (ezt a progit a hack-elt fw-vel készült videók lecsekkolásához szokták használni)

A két gép amúgy nem hülyeség, ha két állványom lenne, sokkal-sokkal előrébb lennék (de ezt az egyet is csak ilyenkor használom), így is mindig azt lesem, hogy mi mindent lehetne fotózni, míg a gép dolgozik.

(#9163) Tulku válasza madgie (#9162) üzenetére


Tulku
veterán

Tehát akkor a pillanatnyi állapot szerint 1080 50i és 720 25p ha jól értem...

Állványról nyomod a fél éjszakás tuticsillagost, közben kattintgatsz egy két halvajáró, bolyongó lelket...vagy mit tudom én miket teszel te éjszakának idején a temetőben :DD

A lényeg, hogy ilyenkor azért tisztább a tudat, előfordulhat olyan kompozíció amit csak ekkor látsz meg. És ezért tanácsos a kis GF1 a zsebben a palacsintával...

(#9164) vendingo válasza fattyu (#9161) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi.
Probléma az, hogy nem tudok angolul a google translate meg eléggé ótvar :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9165) fattyu válasza vendingo (#9164) üzenetére


fattyu
veterán

magyart nem tudok bocs, és neki nem állok lefordítani :S

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9166) madgie válasza Tulku (#9163) üzenetére


madgie
titán

Ez már a Vár mellett készült, közben el is csúszkáltam a Várhoz, lehet az lesz a következő projekt, csillagok, vár, halszem :DDD (nosztalgia a téma, a legelső digitgépemmel ehhez a könyvhöz én csináltam jó pár fotót)

szerk: ja, megállt mellettem közben két civil autós rendőr. Szerencsére az egyik ismert, így csak 50%-ban néztek hülyének, mit csinálok a jégen állva este fél 11-kor a sötétben :D

...mondjuk a vár brutál téma, főleg nyáron, mindenféle lelkek megfordulnak arra (kisebbségi, pedó, vagy mindkettő egyben), egy temetőben ezerszer nyugodtabban fotóznék, mint ott.

[ Szerkesztve ]

(#9167) vendingo válasza fattyu (#9165) üzenetére


vendingo
veterán

Nem is vártam, hogy lefordítsad. :)

Akkor nem marad más, mint a nagy számok törvénye. Csinálok 300-400 képet különböző beállítással, egyik másik csak jó lesz :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9168) madgie válasza vendingo (#9167) üzenetére


madgie
titán

Milyen objektíved van? Valami fényerős cucc kéne ehhez lehetőség szerint, bár a kitobi nagylátós f3.5-e sem rossz kiindulásnak (14/2.5 lenne a nyerő). Soha nem fotóztam sarki fényt, így nem tudom, mekkora záridő ildomos a mozgás érzékeltetésére. Ha túl sok ,a csillagok is elkezdenek csíkokat húzni, ha túl kevés, lehet nem lesz elég szép a sarki fény maga (de mondom, ezt nem tudom). Amit még ír, és érdemes megfogadni: ha a környezetet is bele akarod rendesen komponálni, akkor menj, amikor van egy kis hold (de ne teliholdkor): megvilágítja a tájat.

Mr.Csizmás: ISO 800-1250 azért kipróbálós, a régi 12 MP-s szenzor annyira nem remekel már ott. Szerintem pont ezért írja a holdas segítséget, a környezetet akkor bőven kiexponálhatod mondjuk ISO 500/30" párossal (csak a hasamra ütöttem, bár a tegnap fás kép ISO 400-on készült, egy perces záridőkkel, a halszemmel), ami már vállalható a régi szenzorral is (persze ki tudja, lehet az Oly jobb ebben, én csak Panát használtam eddig erre a célra)

[ Szerkesztve ]

(#9169) Mr.Csizmás válasza vendingo (#9164) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a lényeg:

A camera body that excels with clean high-ISO operation. There are a number of new bodies in recent years that meet these criteria well, and which have enabled revolutionary advances in the field of aurora photography. Weather-sealing is a definite plus, although not a necessity.

A wide, fast lens. On a full frame camera, a focal length of 24mm or less is desirable – but the wider, the better, in my experience. Ideally the lens will be able to shoot sharp pictures with minimal vignetting at a maximum aperture of f 2.8 or less, as you’ll want to keep your exposures short. All else being equal, your exposure will be inversely proportional to the square of your aperture, meaning that a lens at f 2.8 will need four times as long to capture an image as at f 1.4. Currently, my favorite lens for this purpose is Nikon’s AF-S Nikkor 14-24mm f 2.8G ED.

A sturdy tripod, and a remote shutter release (or, at a pinch, your camera's self-timer function). Don’t bother leaving home without them. They’re essential for aurora photography. A robust ballhead is also extremely useful.

kő egy body, magas tiszta iso-val, időjárásálló előny (gondolom a hó miatt), és naagyon széles lencsén, FF-en 24mm vagy kevesebb legyen.

max nyíláson éles lencsét ajánl, hogy rövidek legyenek a záridők. távkioldó, állvány mindenképpen kell. gömbfej előny. :)

szerk. 14-es max (f2.5-ön), iso 800-1250, és ami záridőt ad hozzá.... :U :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9170) Superbad válasza madgie (#9166) üzenetére


Superbad
tag

Gratu, nagyon jó képek! :)

(#9171) Tulku válasza madgie (#9166) üzenetére


Tulku
veterán

Kissebbségi pedó...ne izgass!!! :DD :DD

A fényképezéshez: Nálatok is már minden emberlény kikéri magának ha kattintasz egyet, ahol a kutyája, macskája, kertje, wartburgja szerepel? Több olyan ügyem volt, ahol testsúlyom akadályozta meg tisztes honfitársaimat erőteljesebb fellépésükben. És itt most ne portréra gondolj; ne fotózd az oszlopot ha benne van a kocsim lökhárítója...persze nem így, hanem "miért fotózol, parkolóőr vagy?" felkiáltással, de a legjobb a "miért fotózom a kocsmát, a NAV-tól jöttem?" kérdés tetszett a faluban(!) ahol ráadásul ismernek...
Persze rá egy hétre a jószág le is bukott, számlaadás elmulasztása miatt...hja kérem akinek vaj van a fején.
Félnek az emberek...ennyi.

(#9172) madgie válasza Tulku (#9171) üzenetére


madgie
titán

Hogyne lenne gond, egy normális street photo is csak akkor lehetséges, ha nálam kisebbet fotózok :DDD

Amúgy a fapofa-morcos fej sokszor elkél, mert ha nem is balhéznak azért, hogy kiskutyája farka miért lóg bele a képbe, akkor meg odajönnek beszélgetni, érdeklődni (persze ha a fotót felhozom - portré - akkor meg ráncolódik a szemöldök).

(#9173) sebgutkopf válasza madgie (#9152) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem az első forgó "északi fény" utánzattal tetszik jobban. Úgy látszik nagyon más az ízlésem a többiekétől. :)

(#9174) vendingo válasza Mr.Csizmás (#9169) üzenetére


vendingo
veterán

Távkioldó nincs, megpróbálom önkioldóval megoldani a gondot.
Állvány csak egy gorilla pod lesz, más nem fér bele a bőröndbe (de jó lenne ilyenkor egy kihajtható lcd, nem kéne a hóba feküdnöm):(
Jpeg+RAW-ba fogom lőni a képeket aztán valaki nagyokost megkérek, hogy segítsen pár képet megszerkeszteni, mert ahhoz lövésem sincs.

A 14-es obit tudom végre élesben is tesztelni :)

Kösz mindenkinek, aki segít.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9175) madgie válasza vendingo (#9174) üzenetére


madgie
titán

Lopd el az asszony csepp' piperetükrét ,akkor nem kell a hóba fetrengeni :DDD

(#9176) vendingo válasza madgie (#9175) üzenetére


vendingo
veterán

Előbb asszonyt kéne lopni, és vele kellene a hóba fetrengeni. :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9177) Mr.Csizmás válasza vendingo (#9174) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, akkor 12 sec időzítő be, és lehet kukkolni.

a rawokból 1-2 darabot majd elkunyiznék :B

távkioldót meg intézünk ebayról majd ;) vagy nem jársz erre esetleg most? (bp)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9178) andersen10 válasza vendingo (#9160) üzenetére


andersen10
aktív tag

Őt keresd meg, egy magyar lány, északifényfotóőrült... anno a Nikon D80 topicban az indexen sokat dumáltunk

http://www.flickr.com/photos/cath555/

Biztos eligazít :)

(#9179) andersen10 válasza vendingo (#9176) üzenetére


andersen10
aktív tag

..és akkor még asszony is lehet belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#9180) FEDman válasza madgie (#9152) üzenetére


FEDman
addikt

Ááááá, nagyon ott van mind a kettő!! :K
Végre egy kicsit a megszokottól eltérő, ilyet többet! :DDD

(#9181) vendingo válasza Mr.Csizmás (#9177) üzenetére


vendingo
veterán

Raw-ot adok szívesen bárkinek, én úgyse tudok sok mindent kezdeni vele.
Távkioldó majd mindenképpen kell, de mostanság nem járok pest fele, csak Bécsbe, Londonba, Reykjavikba :)

andersen10: Késő már... Nekem is az utolsó pillanatba jut eszembe minden :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9182) madgie válasza vendingo (#9181) üzenetére


madgie
titán

Raw-ot majd told fel valami közösbe (dropbox, mittomén), nekiesünk páran, oszt válogathatsz, melyik tetszik :DDD

(#9183) FEDman


FEDman
addikt

És végre itt vannak az első gyártás érett E-M5-el készült full size képek! :))

45mm f/1.8 lens, 1/250sec f/2.5, ISO 200

Ahogy azt az Oly-nál már megszoktuk, Jpeg alap beállítás kicsit túl erős, itt is érdemes lesz mind a zajszűrésből, mind az élesítésből visszavenni majd és akkor rendben lesznek ezek! :K

(#9184) andersen10 válasza andersen10 (#9101) üzenetére


andersen10
aktív tag

Na nekem is megvan a 14-es pala. Ez a második már szépen muzsikál. Lehet hogy a fekete a jobb széria? :) az előző szürke volt.
Ami érdekes (nekem) hogy szemre csak nagyon minimális különbséget látok f2.5 és f8 között (fölötte ugye bejön a diffrakció). A képközép végig pöpec, a sarkok enyhe lágysága is szinte változatlan. Azaz a sweet spot számomra f2.5-f8 ezzel az obival :) Örülök.

[ Szerkesztve ]

(#9185) Parci válasza vendingo (#9181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szóval izland. szeeemét mázlista! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9186) andersen10 válasza FEDman (#9183) üzenetére


andersen10
aktív tag

Szegény csaj most a fél világ a bőrgyógyászati analízist játszik az arcával....

(#9187) Superbad válasza andersen10 (#9186) üzenetére


Superbad
tag

LOL és tényleg! :)

(#9188) vendingo válasza andersen10 (#9186) üzenetére


vendingo
veterán

Én inkább nőgyógyászati analízist csinálnék rajta :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9189) andersen10 válasza andersen10 (#9184) üzenetére


andersen10
aktív tag

jpg méretek (1000 Byteban) 14/2.5-tel, ami ugye jól korrelál az obi felbontóképességével

f2.5: 4 618
f2.8: 4 834
f4.0: 4 965
f5.6: 4 704
f8.0: 4 419
f11: 4 008
f16: 3 531
f22: 3 096

Szóval a szemem nem csalt :) f2.5-f8 egyenletesen jó, és kis kompromisszummal f11 is bőven vállalható

(#9190) Marseille199 válasza Tulku (#9171) üzenetére


Marseille199
senior tag

Előferdül. Bodonyban voltunk most egy videó/képriportot csinálni. Felvettünk néhány vágóképet a városról is. Bementünk egy bisztróba, nyakamban az ödémakettő, lőttem egy fotót a kerámia sörcsapról, úgy nekemindult a pultos öreglány, hogy ihaj. M4/3-al könnyebb lett volna ^_^

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9191) ROBOTER válasza Marseille199 (#9190) üzenetére


ROBOTER
addikt

Város? :)

Az a bisztró már mentette meg az életemet, amikor a 38 fokban elindultunk ketten kb. 2 liter vízzel egész napra.

(#9192) gorgo válasza andersen10 (#9189) üzenetére


gorgo
őstag

Egészen ötletes megoldás, milyen témát fotóztál?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#9193) andersen10 válasza gorgo (#9192) üzenetére


andersen10
aktív tag

A kertünk alatt van egy erdősáv szóval rengeteg ágbog, apró részlet. Homogénebb témánál nyilván nem lett volna ekkora különbség.

(#9194) Marseille199 válasza ROBOTER (#9191) üzenetére


Marseille199
senior tag

Falu, na :) Sokat jártunk oda disznóhajtásra :)

A kávé végül is nem volt rossz :) Majd mutatok képeket. :))

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#9195) #58660352


#58660352
törölt tag

Készítettem néhány újabb "makró jellegű" képet a Panasonic-GF2 / Leica DG Macro 45mm F2.8 párossal. Tudom, még ez sem az igazi, de szerintem már nyomon vagyok: fekete hangyák.

Azért választottam a hangyát témául, mert kis méreténél fogva gyakorlás szempontjából nagyobb kihívást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#9196) fattyu válasza #58660352 (#9195) üzenetére


fattyu
veterán

Na ez már éles is. Jobb sokkal de ezek meg aláexpósnak tűnnek. ( bár melós gépen vagyok ez meg nemsokat ér fotónézésre )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9197) schawo válasza #58660352 (#9195) üzenetére


schawo
titán

Jók lettek! :)

(#9196) fattyu A megjelenítő bugos kicsit

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9198) Superbad válasza #58660352 (#9195) üzenetére


Superbad
tag

Ami becsillan a hangya potroháján, az ablak vagy softbox? :)

(#9199) ROBOTER válasza Marseille199 (#9194) üzenetére


ROBOTER
addikt

MI ott szoktunk megszállni nem messze, a Hanga házban. És a napi túrákba beleesik Bodony is. Kedvenc környék.

(#9200) #58660352 válasza Superbad (#9198) üzenetére


#58660352
törölt tag

Jelenleg egy házi készítésű szoftboxal kísérletezem. Úgy tudom, hogy még nincs dedikált mikro 4/3 körvaku, a régebbi 4/3 rendszerhez gyártott Olympus körvaku szett pedig eléggé ormótlan példány egy GF2 vázhoz.

Az Olympus MAL-1 karos makrófény nekem nem tűnik jó megoldásnak rovarok és lepkék fényképezésére.

Remélem, hogy az új M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm makró optikához majd egy méretben a mikro 4/3 rendszerhez illő körvakut is fognak kínálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.