Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10051) arn


arn
félisten

olcso thirdparty akkura tipp? nincs vmi bevalt gyarto?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10052) rumos14 válasza Parci (#10006) üzenetére


rumos14
nagyúr

írja Klaus, a photozone-os faszi h a 24 mpixeles lapka gyenge a sarkokban, a 16-os (pl. Nex-5N) gépeken sokkal jobban teljesít a 30-as és az 50-es obi. mondjuk nekem magas h ez miért van így. a szenzor méret u.akkora, csak több rajta a pixel. akkor meg?

(#10053) Mr.Csizmás válasza rumos14 (#10052) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

obi felbontóképessége? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10054) rumos14 válasza Parci (#10042) üzenetére


rumos14
nagyúr

most már van A57 is :K
A65 váz, de 16mpixeles lapka, nincs GPS, kicsit gyengébb kereső (Pana G3 szint kb.) 700 dolláré'. ezért kapsz EVF-et, peakinget, 50/60p-t, vázstabit. ha vki nem mirrorlessben gondolkodik, sztem ez sokkal előremutatóbb választás mint egy 600D vagy D5100.

(#10055) rumos14 válasza Mr.Csizmás (#10053) üzenetére


rumos14
nagyúr

[link] itt az oldal alján a kék résznél azt írja h a 24-es lapka szar a sarkokban. tehát az érzékelő, nem az obi!

(#10056) madgie válasza rumos14 (#10052) üzenetére


madgie
titán

Lehet homorú a 24-es szenzor :DDD

(#10057) FEDman válasza rumos14 (#10052) üzenetére


FEDman
addikt

A filmmel szemben a mai digitális szenzorok elsősorban mélységben kiemelkedő mikrolencsék miatt sokkal érzékenyebb a a sarkokban a meredeken érkező fényre.

Ezért is nehéz büntetlenül a mirorless gépeken a szenzorra tolni a palacsinta obikat.

No most ehhez képest nagyon úgy fest, hogy a Sony a 24Mp-es szenzorán olyan mikorlencséket alkalmazott ami különösen érzékeny erre a jelensége.

Hogy őszinte legyek pont egy ilyen szenzort tenni egy csúcskategóriás mirrorless-be az szerintem az utóbbi idők legnagyobb égése..

A Sony-tól ekkora hülyeséget én még nem láttam, pláne hogy ott volt a 16-os lapkája ami ilyen téren is teljesen problémamentes.

Ami meg a 30-as és 50-es obikat illeti meg az a legdurvább, hogy ezek egyike se az a kifejezetten a szenzorra tolt obi, azaz ez a jelenség itt relatíve még nem is olyan erős.

Például ha rácsavarsz a NEX-7-esre egy 2600$-os Leica 24/3,8-as fixet akkor még jól be is lilulnak emiatt a képszélek. :W

(#10058) rumos14 válasza FEDman (#10057) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát ez szar ügy. illetve blama a Sony részéről. lehet h a photozone-nak nem a NEX-7-tel kellene tesztelni, mert így nem ismerjük meg az obi teljes potenciálját, csak újra meg újra elszörnyülködünk a NEX-7-en.
az érzékelő elvileg ua. az A65, A77 SLT gépekben, de ott lényegesen nagyobb a flange distance (hogy is van ez magyarul? bázistávolság?), így ott ez a probléma nem jelentkezik?

(#10059) FEDman válasza rumos14 (#10058) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyobb bázistávolság esetén is létezik ez a jelenség, de ott értelemszerűen sokkal kisebb ennek a jelentősége.

Szerintem jó hogy PZ tesztel NEX-7-esen is, nem árt tudni, hogy ott mit művelnek az obik.

Meg hát az obit sose lehet önmagában kezelni. Most képzelj el egy nemrég több százezret kiadó NEX-7 tulajt amint nézegeti a széleken takony képeit és közben azt mondogatja magában, nyugi ember, semmi gond, az obi valójában sokkal jobb ennél..

:W

(#10060) Superbad


Superbad
tag

Ti szerintem már beleőrültetek a részletekbe! :D

(#10061) nord_ válasza schawo (#10032) üzenetére


nord_
veterán

Komolyan kérdezed? :)

(#10062) schawo válasza nord_ (#10061) üzenetére


schawo
titán

Teljesen komolyan, mert a hosszú zoomok azért nem elég jól követik le a gyorsan mozgó célpontot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10063) Parci válasza schawo (#10062) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

húha... nem muszáj ám fókuszálás közben zoomolni is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10064) #58660352


#58660352
törölt tag

A Hosszas megfontolás után úgy döntöttem, hogy megválok szeretett fehér színű Panasonic DMC-GF2 vázamtól, és Olympus E-PL3 lesz helyette.

Hiába no, nekem bizony jól jön majd a szenzor eltolásos stabilizátor, amit már az E-P2 vázamon is nagyon szerettem.

(#10065) Tulku válasza Superbad (#10060) üzenetére


Tulku
veterán

Várgyááá, ez ragályos barátom...egy-két hónap és vígan elemzed a bolha f...án a pattanás színhelyességét és mélységélességét, továbbá a pattanás vetett árnyékának zajszintjét! :))

Peregrinator: Ha nem videózol jó döntés...fogása mindkettőnek egyformán...

[ Szerkesztve ]

(#10066) fattyu válasza Tulku (#10065) üzenetére


fattyu
veterán

nézem a topgeart és nem bírom elhinni hogy azon a szinten az a purple fringe az belefér, hogy nem lehetne olyan cuccal lőni ami nem csinálja vagy hogy a BBC szintjén nem lehetne ezt javítani utómunkában...
Amíg nem fotóztam fel se tűnt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10067) Parci válasza #58660352 (#10064) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor készülj fel rá, hogy az e-pl vázakban gyengébb a stabi picit. az e-pl3-at ezen felül megfogni sem egyszerű, hát még a gombok... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10068) Mr.Csizmás válasza Parci (#10067) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pen mini + grip nem megoldás?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10069) schawo válasza #58660352 (#10064) üzenetére


schawo
titán

PL3-ra mindenképpen gripet :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10070) Parci válasza Mr.Csizmás (#10068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a mini jobb, mert nem foglal ki akkora helyet az lcd, ami ráadásul a hátlap síkjában van. az e-pl3-nál a tárcsát nem lehet forgatni, mert fennakad az ujjad az lcd-ben. de a többi gomb sem egyszerű.

magyarán, de, a mini + egy franiec-féle grip biztosan jobb. más kérdés, hogy mindegyik váz túl kicsi szerintem, hacsak nem csak pancake obik mennek rá, akkor macerásak. az e-pl2 (nekem) szebb és jobb. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10071) arn


arn
félisten

nekem a plbol a pl2 fogasa jott be a legjobban, aztan a pl1, majd a pl3. utobbinal a pm1 is "foghatobb". a mini szvsz franko, tetszik a mukodese, max a menurendszere lehetne kevesbe toy ranezesre, nem tetszenek ezek a designosnak szant dolgok, ami a praktikum rovasara megy.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10072) |AP|


|AP|
veterán

scarabeus (mint eddigi egyetlen GX1 tulaj)! Tudnál csinálni egy ilyen tesztet a GX1-gyel?
Bár valószínűleg ugyanaz lesz az eredmény, mint a G3-mal, de azért kíváncsi vagyok :)

(#10073) madgie válasza |AP| (#10072) üzenetére


madgie
titán

MLaca megcsinálta (index fórum), a GX1 pöpec. Érdekes, elvileg ugyanaz a szenzor...

(#10074) Gondwana


Gondwana
addikt

E10 óta nem nagyon használtam Olympust, de valamiért úgy dereng, hogy ott a blackframe-t nem lövi el minden hosszúexpó után, hanem menüben lehet vele refreshelteni ezt a korrekciót. Azért a Panákban is elférne valami hasonló...
(Esetleg előfordulhat, hogy a gép első bekapcsolása óta még egyszer sem volt a Long SHTR NR állapota ON? Hátha mégis eltárol valamit belőle...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10075) scarabaeus válasza |AP| (#10072) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ugyanaz az eredmény.
Az eredetileg kért ISO160 és ISO400, 1 perc:

Bekapcsolt Long shutter NR esetén, a statikusabbját jól megritkítva:
ISO160 és ISO400

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10076) madgie válasza Gondwana (#10074) üzenetére


madgie
titán

Természetesen ki-bekapcsolható a hosszúexpós zajszűrés a Panákon is :) ebben az esetben viszont kikapcsolt állapotról van szó (legalábbis nálam) a csillagfotóknál nem fér bele a hosszú zajszűrés.

(#10077) schawo


schawo
titán

E-PL1: ISO400 / JPG / NR ki / 60"
hosszúzáridős hotpixel szűrés aktív:

hosszúzáridős hotpixel szűrés nélkül:

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10078) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Kisebb gépet, pl E-PL1 nem nehezebb stabilan tartani mint egy nagyobb DSLR-t?

(#10079) Gondwana válasza HollyBoni (#10078) üzenetére


Gondwana
addikt

(attól függ, hány maligános a célzóvíz)

GH1 lencsekupakkal:


(ISO100, Bulb, AutoLevels a képrészleten)
Nem feltételnül olyan sokkal jobb, mint a G3 - viszont ezt a zajtípust már azért szépen kezeli a horoszkópkészítő startrailkészítő program blackframe-opciója.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10080) eeXaa


eeXaa
addikt

... G2 ...záridő 60mp

...persze már mindkettő kivágva.... :)

[ Szerkesztve ]

(#10081) schawo válasza eeXaa (#10080) üzenetére


schawo
titán

60 másodperc, vagy tényleg 1/60 másodperc? :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10082) eeXaa válasza schawo (#10081) üzenetére


eeXaa
addikt

...jogos... :)

(#10083) OPiiPO


OPiiPO
addikt

konklúzió: nem mindegyik mFT váz alkalmas nagy fekete négyzetek fényképezésére jó minőségben :) :) :) :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10084) Mr.Csizmás válasza OPiiPO (#10083) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jön a sóderbánya :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10085) schawo


schawo
titán

Ha már így belejöttünk :)

PL1 ISO100 stb, stb

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10086) nesa


nesa
veterán

Jo kepeket toltok mostanaba, nemtudom melyiket rakjam hatterkepnek.
:D

(#10087) Messer22 válasza nesa (#10086) üzenetére


Messer22
senior tag

tiszta star wars :DDD

Messer

(#10088) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Ahelyett, hogy a Vénusz-Jupiter 3°-os együttállásról születnének képek, utóbbi Galilei-holdjait is beleértve:-)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10089) schawo válasza scarabaeus (#10088) üzenetére


schawo
titán

Várjá', mindjárt kikeresem a képen, melyik is a Vénusz :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10090) nesa


nesa
veterán

Ujabb donto allomashoz erkeztem, nemsok idom van, oszt van itt egy kis problema, eddig csak 1-1 kepet dolgoztam fel de most kb 600 kepet kene, behivom PL LR4 be a 600 RAWot (gondolom ennyit elbir) ha mind feldolgoztam hogy tudom egyszerre kimenteni az osszes kepet?
Ill olyan opcio van hogy rogton 2 meretbe mentse ki?

(#10091) eeXaa válasza nesa (#10090) üzenetére


eeXaa
addikt

...fent az edit-ben lennie kell egy select all-nak... sztem egyszerre csak egy méret....

(#10092) madgie válasza eeXaa (#10091) üzenetére


madgie
titán

Ctrl+A a select all, ha elindította az egyik exportálást, mondjuk full méretben, akkor közben mehet párhuzamosan mellette egy másik export, leméretezett képekkel is (persze megeszi ez a procit keményen).

(#10093) madgie


madgie
titán

No, ne csak csillagizéket meg zajtengert mutogassunk már :) Próbálom szigorral ránevelni magam a 45/1.8 látószögére. Fura, de talán kezdem kapiskálni. Pár mai kép, slááájdsóban :))

szerk: itt vannak fotóban (kicsit több is), ha valakinek nem emésztené meg a gépe a slideshow-t.

[ Szerkesztve ]

(#10094) FEDman válasza madgie (#10093) üzenetére


FEDman
addikt

Az a kis biciklis nagyon jó!
Nekem is volt ilyen, egyből el fogott a nosztalgia! :DDD

(#10095) nesa válasza madgie (#10092) üzenetére


nesa
veterán

Azert a procim miatt nem aggodom ugy mint a hianyzo 4gb ram miatt :U

(#10096) andersen10 válasza madgie (#10093) üzenetére


andersen10
aktív tag

Madgie, hehh, nagyon egy sófra járt most az agyunk zárszerkezetünk. ;)

(stimmel a 45/1.8 is... ;) )

((de a tiéd jobb lett, el kell ismerni))

(((holnap reggel indul a G3-am természetes élőhelyére a hegyek közé, egy kis úccsó havat látni, Parci síelős képei bejövősek voltak, remélem a kis G3 is összeszedi magát és bizonyít majd...)))

[ Szerkesztve ]

(#10097) madgie válasza andersen10 (#10096) üzenetére


madgie
titán

Nekem a tiéd is tetszik, csak közelebb kellett volna somfordálni :) Az enyémnél tapicsku AF volt, ha nekiállok AF pontokat választani, tuti kiszúr a kölök, de minimum az anyja a játszótérről. így csak tenyérből elő a G3, tap-tap-tap (három kép lett), vissza be a kabátzsebbe, továbbsétál :))

(#10098) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, érdekelne, hogy a panasonic tulajok, honnan szerzik az obikat a géphez, körülnéztem pár helyen, és elég ritkaság számba megy, közép alsó kategóriást nem is nagyon találtam. Ebay opció ? használt és új beszerzési hely is érdekel

És még egy kérdés, azt ovlastam hogy elég keeset bírja az akksija, vennék 1-2 pótakkut, persze nem egyből, de ebayen láttam nagyon olcsón márka nélkülieket, szabad foglalkozni velük?

[link]

Nem ázsiai forgalmazó

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10099) schawo válasza trialboj (#10098) üzenetére


schawo
titán

WASABI

14mm F2.5

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10100) eeXaa válasza trialboj (#10098) üzenetére


eeXaa
addikt

..én a gh2-t 14-140 el venném, és nem is érdekelne más obi egy jó darabig... :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.