Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10501) Mr.Csizmás válasza fattyu (#10500) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2-est megtenném tippnek

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10502) need válasza Mr.Csizmás (#10499) üzenetére


need
addikt

akkor itt csak a 45/1.8 játszik..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10503) Tulku válasza FEDman (#10496) üzenetére


Tulku
veterán

Na ezért adtam el a PL1-emet, mert egy ilyen hiányzott róla...iszonyat :)

(#10504) Superbad


Superbad
tag

Szerintetek mikorra várható a full G3 hekk?

(#10505) Tulku válasza Superbad (#10504) üzenetére


Tulku
veterán

Most szedik össze a gempát a két gépre, gf3 talán márciusban kész, utána tesztelik, aztán ha összejött a két gépre való Vitalij elkezdi...május eleje-közepe-vége...a tippem.

Én is várom, GF2-n baromi sokat dobott, meg lehet nézni a jutyubon a hack-kelt videókat, olyan terük élességük van, hogy na! Fenyképével tökéletesen elégedett vagyok a G3-nak, néha elképedek egy-egy iso 3200-as képen és keresem azt a nagy zajfelhőt, de nem találom :)
De a videónak nem ártana egy kis bitráta emelés...

(#10506) OPiiPO válasza Parci (#10497) üzenetére


OPiiPO
addikt

35-100-at nem, de pl. a 70-200 f/2.8 teljesen jól használható számomra kézben. Jól kiegyensúlyozott, kényelmes a fogása, a váz+obi súly sem vészes. Csak sajnálom hogy ismét egy zoom, ami veszít a sima 4/3-hoz képest. De ha ez az ára az mFT-nek, akkor legyen :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10507) FEDman válasza OPiiPO (#10506) üzenetére


FEDman
addikt

Egy FF váz + 70-200/2,8 az már durván olyan 3,5 kg! :DDD
Persze van akinek ez is belefér, de a össztömeg nem minden és ha már az egyensúlyt felhoztad, egy 1 kilós váz és egy másfél kilós obi esetén a balansz az rendben van, no de gondold el ugyanezt egy 425g-os E-M5 esetében, pöttyet orr nehéz lenne a cucc. :)
Azzal a 35-100/2,8-al viszont ahogy Parci is mondta pont tökéletes lesz a balansz az E-M5-el. :))

(#10508) FEDman válasza FEDman (#10507) üzenetére


FEDman
addikt

"Egy FF váz + 70-200/2,8 az már durván olyan 3,5 kg!"

Természetesen ez 2,5 kg akart lenni, még kicsit korán van. :DDD

(#10509) Superbad válasza FEDman (#10508) üzenetére


Superbad
tag

A kilogrammot nem kell előre állítani, csak az órát!

(#10510) OPiiPO válasza FEDman (#10507) üzenetére


OPiiPO
addikt

A tömegeloszlás tekintetében valóban közelebb lehet az ideálishoz, mint az f/2 változat, ez stimmt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10511) trialboj


trialboj
őstag

gh2 nél bukom a garanciát. ha "hekkelem", 10 emberből 8 mást mond...

Nekem ez csak egy frissítésnek tűnik, nem értem miért lenne illegális, a hivatalos weboldalon is ott az 1.1 es firmware.

[link]

ezt a módszert alkalmaznám, de nem sikerül a memóriakártyára másolni a bin fájlt...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10512) tench


tench
tag

Sziasztok!

Vettem pár hete egy eredetinek hírdetett akkut az ebay-rőla G3-hoz. Kezdetben minden ok volt vele,de most már nem tudom feltölteni. A töltő villog. Csinált már ilyet, de aztán csak sikerült a töltés..... Most jobban összehasonlítottam a két akkut, a különbség az, h az eredeti oldalára ez van írva: TF94A, a klónon pedig ez szerepel: D12V8
Volt már vkinek hasonló tapasztalata? "Kicsit" sokallom az 5 rugót pár fotózásra...

(#10513) Gondwana válasza tench (#10512) üzenetére


Gondwana
addikt

Egy valamirevaló töltőnek nem szabad elfogadnia túlmerített Li-ion akkut, mert abból még pukkanás is lehet később. A lemerült akkut mérd meg multiméterrel, attól még lehet valami gyári, ha hibás is.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10514) tench válasza Gondwana (#10513) üzenetére


tench
tag

Nem teljesen lemerült állapotban sem volt hajlandó tölteni.

(#10515) Mr.Csizmás válasza tench (#10514) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

multimeter?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10516) tench válasza Mr.Csizmás (#10515) üzenetére


tench
tag

Hétfőn tudom megmérni, barátnőmnél nincs műszer. :)
Amúgy a Wasabi bevált neked, esetleg vmi linket tudnál küldeni, h honnan vetted?

Köszi

(#10517) |AP|


|AP|
veterán

ITT néztem csereakkut GF2-höz. Nem vészes az ára, anno az LX3-hoz is tőlük vettem póttakkut és minden rendben volt vele. Szerintem bepróbálom őket GF2-höz is.

(#10518) fattyu válasza Parci (#10481) üzenetére


fattyu
veterán

és akkor találtam valamit ami egyértelműen fos az lr4ben. A defringet mér kellett lebutíani? Hova lettek az állítható csúszkák? eh

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10519) Parci válasza fattyu (#10518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

capture nx a megoldás mindenre. capture nx = 42.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10520) andersen10 válasza Parci (#10519) üzenetére


andersen10
aktív tag

oh yes.
Íratni kellene valakivel egy rw2-->nef konvertert kukáznám is az LR-t azonnal :)

(#10521) andersen10 válasza tench (#10516) üzenetére


andersen10
aktív tag

Helló, bár nem engem szólítottál meg, wasabi ügyben én lennék az egyik felbújtó.
Amazonról rendelhető, ez vagy ez.
Gyorsan idért, trackingelt, vámon nem akadt el ( 2db-ot rendeltem). Érdemes többen összeállni, a száll. klts. megosztása miatt. A két akku egyike kapacitásban kicsit a gyári alatt van, a másik a gyárival azonos.

(#10522) fattyu válasza Parci (#10519) üzenetére


fattyu
veterán

cr2 fájlokkal ha jól sejtem nem lesz nagy sikerélmény...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10523) Parci válasza fattyu (#10522) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy cr2 fájlokat köpjön ki a gépem... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10524) fattyu válasza Parci (#10523) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem nem kell képzelődnöm :P :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10525) Parci válasza fattyu (#10524) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és nem fáj? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10526) arn válasza andersen10 (#10521) üzenetére


arn
félisten

hogyan mertel kapacitast?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10527) schawo válasza arn (#10526) üzenetére


schawo
titán

Empirikus módszerrel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10528) andersen10 válasza arn (#10526) üzenetére


andersen10
aktív tag

folyamatos videó rögzítés (mp)

(#10529) arn válasza andersen10 (#10528) üzenetére


arn
félisten

nekem is ez jutott eszembe :) azt hittem van vmi "tudomanyosabb" modszered.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10530) vendingo


vendingo
veterán

Az érzékelőt mivel tisztítsam? A lenspen megfelelő erre a célra?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10531) Marseille199 válasza vendingo (#10530) üzenetére


Marseille199
senior tag

Biztos jó, nekem ismerősöm használja. Amit én próbáltam, az össze-vissza maszatolta az érzékelőt... Lehet kimerült. Mindenesetre én maradok a körtepumpa-tiszta!szesz-nem szöszölő (mülleres pl) fültisztító trió használatánál, évek óta bevált.

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10532) arn válasza Marseille199 (#10531) üzenetére


arn
félisten

milyen szeszt hasznalsz? isopropil?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10533) andersen10 válasza arn (#10532) üzenetére


andersen10
aktív tag

részemről gyógyszertári alkohol

(#10534) arn válasza andersen10 (#10533) üzenetére


arn
félisten

de onnan melyiket? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10535) sebgutkopf válasza arn (#10534) üzenetére


sebgutkopf
őstag

96%-os?

(#10536) madgie válasza Marseille199 (#10531) üzenetére


madgie
titán

Az már koszos lehetett, mert a SensorKlear szvsz baromi jó. Amíg megvolt, nem maszatoltam alkohollal, meg barkács-tisztítókkal, egy ideje amúgy nincs rá szükség, a Micro vázakon baromi jól működik az ultrahangos szenzorpuceva.

(#10537) arn válasza sebgutkopf (#10535) üzenetére


arn
félisten

izopropil, etil? :) etilbol van szerintem 96%os, meg 70.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10538) madgie válasza arn (#10537) üzenetére


madgie
titán

Csak már nem adhatják ki a 96-ost.

(#10539) Gondwana válasza madgie (#10538) üzenetére


Gondwana
addikt

Rézeleje! Az kell ide! - Páleszfőzésnél az első metanol-frakciót összekunyizni zugfőzdékből, nincs is attól jobb tisztítószer. Esetleg nyári alkonyokon lehet muslincákat vakarni a fotóstáskáról, más hátrányáról nem tudok.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10540) Tulku válasza Gondwana (#10539) üzenetére


Tulku
veterán

Na a b...na be, hogy rákenjem ha megihatom!!!! :D

(#10541) nord_ válasza Tulku (#10540) üzenetére


nord_
veterán

Ha szereted, hogy pálinkázás közben smirgli módjára kaparja valami a torkod... :D

(#10542) Gondwana válasza Tulku (#10540) üzenetére


Gondwana
addikt

Na, de a metanol után gyorsan le is szoknál a fotózásról, товариш!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10543) schawo válasza Tulku (#10540) üzenetére


schawo
titán

Egyszer mindent meg lehet inni. :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10544) Tulku válasza Gondwana (#10542) üzenetére


Tulku
veterán

Hát nem mernék rá megesküdni, hogy soha nem csúszott le a torkomon ilyesmi...csak hát a rosseb se tudta akkor mán, hogy mitől fájt mindenem másnap, s miért nem tudtam megszólalni...

szerk: No megkérdem a szomszédot milyen-a, annak van ilyen alkalmatossága...

[ Szerkesztve ]

(#10545) tench


tench
tag

Sikerült megmérni az akkut.
6,4 voltot mutat a multi, szóval nincs csontra lemerülve.
Bár ez nem vigasztal, mert tölteni nem lehet.:(

(#10546) Marseille199 válasza arn (#10532) üzenetére


Marseille199
senior tag

gyógyszertári 96%- os tiszta szesz. Nekem otthon, Martfűn kiadják.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10547) Marseille199 válasza madgie (#10536) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem volt dzsuvás, csak kipróbáltam a sűrített levegőt. Vesztemre :) Am oly tükrösön nagyon jó vokt, panán annyira nem az ultrahang. szvsz

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#10548) scarabaeus válasza scarabaeus (#10408) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mivel már naplementére hazaérek, a ma megkapott drótnélküli távkioldót is le tudtam kapni a még a lágy fényben. A csuklószíjjal gondok léptek fel, a pár hete megrendelt helyett más jött, de intézik, lesz az is, addig azt a gyári nyakpántot eléggé nem tudom sehová se rakni rajta... A Nodal Ninja még a régi időből, régebben egy off EX1 (ekv. 24 mm, F1,8, jó az) + előtét, ekv. 18mm volt rajta.

A távkioldó e-bayes, RW-221. Páran, talán az amazonon irkálták, hogy nem megy rajta a bulb, nem igaz, megy. Nálam az expósorozat más üzemmódban nem is menne, megy az. Egyelőre nem tudtam olyan messze menni tőle, hogy ne vegye a jelet, messzebb nem is akarok, mert akkor azt sem érem utol, aki állványostul felkapva elszalad vele. Van még sima expó, sorozat expó (nem érdemes vele foglalkozni, csak szaggatottan exponál, dehát nem abban a ritmusban, ahogy a gép szeretne), bulb, ami sorozatnál is hasznos, meg egy pár másodperces késleltetés. Az gond, hogy az adón nincs kikapcsológomb, az exponáló pedig kidudorodik a házból, így félig megnyomott gombállapotot simán kiküld pl. zsebben. Na mindegy, majd kiszedem az AAA gurigákat...
Még az indexes Pana FZ sorozatos topikból van egy másik távkioldóm, PLC-s - kijelzős - állítható intervalométer, de erre a célra ez volt megfelelő.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10549) Parci válasza scarabaeus (#10548) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amilyen randa a g3, olyan tökös gép ez a gx1. ráadásul, ha hinni lehet az előzetes g5 fotónak, akkor tök jól harmonizál a g5-tel, mintha ugyanabból az alapanyagból két különböző designer két értelmezést gyúrt volna. igazán kibérelhetné a pana az oly-féle szenzorstabit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10550) arn


arn
félisten

en is siman panat vennek, ha lenne benne stabi...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.