Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) koko52 válasza q765 (#54893) üzenetére


koko52
veterán

3060ti: afterburner, ott lehúzod a core-t -502-re, nem +1100, tdp 60%
3080-am nincs.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54902) Winzsolt válasza ImpersonatoR (#54900) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

R5-3600X @ 4.35Ghz + jó memória is számít neki (3466MHz@CL14)
11/12 szálat használva ~7100H/s XMRig-ben.
Ez kb. 3500-4500Ft/hó, ebből a villany kb. 2000 Ft... Szóval Éppenhogy "megéri" ezzel :U

[ Szerkesztve ]

(#54903) q765 válasza ImpersonatoR (#54900) üzenetére


q765
tag

Lekapcsoltam estére. Holnap utánajárok hogy kellene azt amit mondtok , hogy kellene.

(#54904) aerosmith


aerosmith
őstag

Ahogy itt olvasom a hozzászólásokat, lesznek pár helyen nagy pislogások amikor megjön a villanyszámla. ;]
Akit esetleg érdekel hogy néz ki 518MH/s

[ Szerkesztve ]

(#54905) kzkz válasza aerosmith (#54904) üzenetére


kzkz
őstag

Könnyű a villanyszamlat kiszámolni, ahány wattot húz ki a falból, annyi forint naponta.

(#54906) aerosmith válasza kzkz (#54905) üzenetére


aerosmith
őstag

Kicsivel kevesebb de arányaiban stimmelhet.
Nekem 1300Wra napi 1130Ft.

(#54907) Frozen válasza aerosmith (#54904) üzenetére


Frozen
őstag

Hogy toltal a memoriara 2200 at? :Y

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54908) kzkz válasza aerosmith (#54904) üzenetére


kzkz
őstag

Egyébként hogyan jár ilyen alacsony hőmérsékleten? Klíma vagy rányitottad az ablakot? :)

(#54909) Frozen válasza aerosmith (#54904) üzenetére


Frozen
őstag

Nekem havi 124 euro lesz a villany 550w al. Viszont ez nagyon erdekelne hogy tudsz 2200 -2400 at tolni rajtuk :K meg ez milyen progi?

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54910) aerosmith válasza Frozen (#54907) üzenetére


aerosmith
őstag

Ez nem windows hanem HiveOS (linux).
Ami nálam 2200 az Afterburnerben 1100.
Mining framen vannak azért ennyi a hőfok. Most nincs klíma.
Ventiket majd csak most fogok közéjük tenni hogy a saját ventijük ne pörögjön annyira.

(#54911) koxx válasza aerosmith (#54910) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Folyekony nitrot engedd ra hadd szoljon :DDD

(#54912) koko52 válasza aerosmith (#54904) üzenetére


koko52
veterán

580-nál járok :-)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54913) Frozen válasza koko52 (#54912) üzenetére


Frozen
őstag

Sztem jó lesz ha mondom a címet hova küld a következő kártyákat amit veszel :DD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54914) ffodi válasza Albigator (#54898) üzenetére


ffodi
veterán

Azért van ennél a kézzel szerkesztősdinél egy egyszerűbb módszer Afterburner-ben. :D
Beállítod a GPU órajelet alapra (=alap curve). A curve szerkesztőben a görbe bal szélső pontját (vagy attól jobbra az elsőt) kijelölöd és nyomsz egy CTRL+L-t, majd ezt alkalmazod. Így le lesz fixálva a kiválasztott órajel és feszültség. Ha kevésnek találod, akkor adsz neki offsetet, egyszerűen mintha órajelet emelnél (AB főoldalán). Mivel így eleve meg lesz fojtva a GPU, power limit állításra sincs pluszban szükség.

Btw. saját tapasztalatom szerint 3080/3090 esetén a GPU órajel optimuma 1350 MHz (+/- 15 MHz) ETH bányászathoz, és mindez a minimálisan adható feszültséggel szokott működni.

#54879 Frozen
A beállított VF karakterisztika (nálad vízszintes egyenes) miatt van rendben a fogyasztásod, mert így kvázi kikapcsolod a boost-ot, csak a "görbe" bal szélső értéke jut érvényre (lényegében ekvivalens azzal amit korábban írtam). Így a power limit állítása addig nem hoz látható változást, amíg azon érték alá nem csökkented, amennyit a jelenlegi beállításod mellett fogyaszt a kártya.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#54915) Albigator válasza ffodi (#54914) üzenetére


Albigator
őstag

Azért ne hidd h én kézzel szerkesztem az összes kis kockát én is.

Én úgy szoktam, h pl kinézek egy adott feszt, pl bányához most 0.75V, annál a kis négyzetnél nyomok egy Shift+Enter-t és beütöm a kellő órajelet (pl 1245 MHz). Után Ctrl+egér bal gomg segítségével kijelölöm az egész területet onnantól. Aztán bármelyik ponton megváltoztatom az órajelet akkor az végig annyi lesz (egyenes vonal).
Game setupnál nálam ez 0.95V 2010 MHz. Szóval 0.95V előtt ugyanúgy egy görbe van.

+1100 MEM OC fölé én még sose mentem a biztonság kedvéért, így 98 MH/s hoz.
GPU órajel sztem lehet kevesebb is. Miből jött ki az 1350 MHz?

[ Szerkesztve ]

(#54916) ffodi válasza Albigator (#54915) üzenetére


ffodi
veterán

Sejtettem, hogy nem egyenként huzigálod, de így akkor is egyszerűbb. ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#54917) Albigator válasza ffodi (#54916) üzenetére


Albigator
őstag

Ja értem kipróbáltam, ez bányához teljesen jó, egyszerűbb beállítás valóban.
Egy hagyományos gamer setupot, inkább UV-ot viszont nem jó így belőni, nekem innen van ez a technikám. Szóval ha üresjáratban, meg böngészés közben végig 0.95V és 2010 MHz-en ketyegne, nem lenne jó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54918) ffodi válasza Albigator (#54917) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, ez a "trükk" tipikusan csak egyes benchmarkoknál vagy bányászatnál jön jól.

Órajel:
Alacsonyabb órajel is jó, a lényeg, hogy ~1 GHz alá ne essen (az adott GPU-knál maradva). Az 1350 MHz pedig onnan jön, hogy itt láttam több kártya esetén a legoptimálisabb perf/W-ot. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#54919) Kiskokó válasza aerosmith (#54904) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem is értem, ha valakin ez kifog, miért fog bele ilyen dolgokba ? :U

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#54920) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
1db 3090 vagy 3080 mennyi hasznot hoz átlagba *Ft? Shkiz0:Akármelyik.
Milyen összeget lehet naponta/havonta összehozni?
Illetve ez a wallet,hogy működik,hol használható a felhalmozott összeg?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#54921) Shkiz0 válasza GAbre (#54920) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

whattomine.com? :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#54922) fireman123 válasza GAbre (#54920) üzenetére


fireman123
őstag

Aki kriptóval akar foglalkozni legalább az alapoknak olvasson utána, mert tudatlanul nagy koppanás lehet a vége, ....ezt pár mondatban leírni nem lehet.

(#54923) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok! Hiveos-on túrok hiveonra, 2 riggel. Be lehet-e beállítani, hogy kapjak valamiféle értesítést, ha leáll az egyik rig?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#54924) GAbre válasza fireman123 (#54922) üzenetére


GAbre
veterán

Nem azt mondtam,hogy akarok,az attól függ,ezért tettem fel 2 1xű kérdést!
Olvastam összefoglalót,kerestem fórumban kicsit válaszokra.
A kérdésem nagyon egyszerű,én választ várok,és ha tetszik a válasz,akkor fogok belemenni mélyebben.Pl.:
Azaz,jelen állás szerint: Napi 2-5ezer Huf-ot termel,jelenlegi "árfolyamon",x-y bitcoin.
x-y bitcoinwallet átvezethető számlára,vagy levásárolható 1-2 helyen vagy vmi.
Természetesen "árfolyam" változhat stb.,vagy nem tudom mire érted a koppanást.
Aztán gondolkozok el,hogy melyik bitcoin,milyen rendszer,hogy csináljam stb.

varmi2:
Whattomine.com-ot is igen néztem tegnap:
De nincs ott a 3090,csak 3080.
Néztem bányászkalkulációkat. [link]
Pl.: 121.16 MH/s 8-11 dollárig írja.De itt fórumon valaki írta axem este,hogy neki 150 körüli.

3080-ra 7-től 9-ig.
De valahol már másvalaki írta,hogy nem is 11 max usd,amit tud.
A többit köszönöm :R
Igazából az érdekelne,kalkulálnám mennyi idő mire kitermeli a kártyák árát.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#54925) koxx


koxx
MODERÁTOR

Phoenix 5.5C-t használja már vki, érdemes?

(#54926) varmi2 válasza GAbre (#54924) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vga kártyával te nem bányászol bitcoint. Eth a te coinod, eth coinhoz eth wallet kell..Whattomine.com-en megjelölheted, hogy milyen kártyád van, és mennyi, az kiíírja, hogy mennyi a napi bevételed. A kibányászott coinokat átválthatod fiat pénzbe, és kiutalhatod magadnak a bankszámládra. Van még kérdésed?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54927) Powerer válasza koxx (#54925) üzenetére


Powerer
tag

Használom, érdemes. Nekem stabilabbnak tűnik, a bizonytalanabb kártyákon is eltűntek a rejectek, és talán a hashrate is nagyon minimálsan javult.

Új nvidia drivert (461.40) használja már valaki? Arról mik a tapasztalatok?

(#54928) szokeherceg válasza koxx (#54925) üzenetére


szokeherceg
tag

Nálam az megy néhány napja, semmi változást nem észleltem.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#54929) SzlobiG válasza Powerer (#54927) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs gond az új nv driverrel, az új phoenixet feldobom én is.

(#54930) aerosmith válasza koxx (#54925) üzenetére


aerosmith
őstag

Felraktam, változást nem tapasztaltam, hiveon átmentem Trexre és egyből magasabbak lettek a hashratejeim. Igaz 1% a devfee míg phoenixen 0.6%

[ Szerkesztve ]

(#54931) Frozen válasza aerosmith (#54930) üzenetére


Frozen
őstag

En is trexet hasznalok 0,40% kulonbseg sztem nem sok 100 euro eseten 40 cent... ( :)) )

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54932) SzlobiG válasza Frozen (#54931) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehát lényegében kb ugyanott vagy. :D

(#54933) madpapa válasza GAbre (#54924) üzenetére


madpapa
senior tag

Ezt nézd meg.

(#54934) madpapa válasza koxx (#54925) üzenetére


madpapa
senior tag

Ja. Valamivel kevesebbet fogyasztanak a kártyák, olyan max. 1%-kal.

(#54935) varmi2 válasza GAbre (#54924) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ahash értékre vagy kiváncsi keress rá youtubon. a kártyád típusa mining szóval kiegészítve.
Akkor lesz sok video, ahol láthatod, hogy mennyi a hash érték.
Aztán mondjuk beírod ebbe a karkulátorba. az eth fül alá, a hash értéket, és a hozzá tartozó fogyasztást. ÉS láthatod, hogy elméletbe mennyi pénzt termelne ki 1 év alatt. Elméletben. Gyakorlatban más, függ az adott coin árától, az emelkedő difficulttól.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54936) fireman123 válasza GAbre (#54924) üzenetére


fireman123
őstag

"Aztán gondolkozok el,hogy melyik bitcoin,milyen rendszer,hogy csináljam stb."
No ezért írtam, hogy olvass utána a dolgoknak és akkor tudsz majd kérdezni...kevésbé vicceset, jól írták előttem, hogy btc-t nem lehet túrni már legalább 8 éve gpu-val, arra célhardver van (asic), de azzal sem érdemes nekiállni kicsiben (csak több ezer asiccal, kellően olcsó árammal). Jelenleg eth-t érdemes bányászni nvidiával és amd-vel is, azt hogy mi lesz később senki nem tudja, nőhet-csökkenhet az eth értéke, nőhet-csökkenhet az eth diff-je (bányászati nehézsége, nagy befolyással van arra hogy a gpu adott hash-el mennyi blokk rewardot kapsz) és ezek nagyon kihathatnak a jövedelmezőségre. Az elmúlt 3 évben volt olyan időszak, hogy az áramköltség éppen kijött szűkösen profit meg semmi (sem lett volna ha akkor eladja az ember a kitúrt coinokat, ha nem adod el hanem arra számítasz hogy később jobb ára lesz, akkor viszont finanszírozni kell az áramot akár évekig is), tavaly nyár óta egyre jobb, de ez bármikor átfordulhat nullára/negatívba, 2017-ben is ilyen jól jött aztán 2-2,5 év gyengén. Ezért nem tudod kikalkulálni, hogy mennyi idő alatt térül meg a gpu ára, a kalkulátorok a jelenlegi állapotot mutatják, a jövőbe nem lát senki.
Ezért írtam, hogy lehet koppanás a végén ha valaki beruház nagy értékű gpukba és esetleg nem lesz elég idő, hogy nyereséggel pörögjenek, szvsz csak akkor érdemes erre költeni ha tényleg hosszú távra (több évre) tervezed a bányászást. Persze ha szerencsés vagy és jókor kezdesz bele akkor aránylag rövid idő alatt megtérülhet, csak nem lehet tudni hogy mikor van a "jókor" ....csak utólag látni ezt.
És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy az is bizonytalan, hogy meddig lehet az eth-t bányászni (talán 1,5 év?), ...persze más coin is lehet, csak a hash döntő része jelenleg az eth-n van (~350 TH/s), ha már nem lehet majd eth-t túrni akkor ez a hatalmas kapacitás helyet fog keresni magának, ezáltal tönkre b@ssza az összes kis coin diffjét .....szóval nincs jó válasz a kérdésedre, lutri.....de hajrá, én is túrok már 3 éve, a szűkös időket kibekkeltem (finanszíroztam a rig áramköltségét, nem adtam el egy coint sem), majd jött az emelkedés így most nem panaszkodhatok....és túrok tovább, de most nem vennék gpu-t, főleg a jelenlegi árakon, ...inkább kriptót, azzal kevesebb a macera

[ Szerkesztve ]

(#54937) SzlobiG


SzlobiG
félisten

A risernek mind1, hogy milyen PCI-E sínbe kerül? Tehát egy régi alaplappal is működik ami a legelső PCI-E 1.0-val rendelkezik? Mert most elő túrtam egy régi gépet amin van 5db foglalat, csak régi az alaplap.

(#54938) koxx válasza SzlobiG (#54937) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól függ mit enged a bios. Fizikailag be tudod kötni az mindegy, csak ha nincs felkészítve több gpu-ra akkor szopó. Aztán leeht, hogy azóta már változott.

(#54939) SzlobiG válasza koxx (#54938) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elvileg fel van, multi gpu-s lap. [link]
Mert ha működik, akkor építek egy kis riget vele.

(#54940) Frozen


Frozen
őstag

Na most azt mondja meg valaki. Hogy mitől van megy a szekér kb 1 napot kifagy az egesz ,ujrainditas utan a riser gpu nem ismeri fel. De ugy hogy a gephez hozza sem er semmi. Majd ha megmozgatom a pcie 1x dugot van hogy felismeri de utana el is tunik. Most tenyleg ennyire szar a kolink riser ? Van 2 db es egyikel sem megy normalisan.

Ha fel is ismeri eszköz kezelobe van egy felkiatojel... Es afterburner nem olvasa be. ( Kulon kulon testelve. Kártya hibatlan

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54941) koxx válasza Frozen (#54940) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A riserek nagy része elég kuka minőség. Én amikor aliról rendeltem akkor 4db-ra volt szükségem, de 6-ot vettem, aztán sikerült 4-et összelegózni, hogy működjön.

(#54942) prmcsk válasza Frozen (#54940) üzenetére


prmcsk
addikt

A legtöbb gond mindig a riser lapcsatlakozójával van és mindegy, milyen a riser. Öregszik a lap és vele az érintkezők felülete is. Ugyanez igaz, a riserekre.

Féktisztítóval megfújod a slot aljzatokat, megjáratod benne a risereket, tüdőből, vagy kompival megfújkálod és indítod. Bányásznak féktisztító spréje mindig legyen kéznél. Ugyanez ritkábban a riser kártyaaljzatára is igaz...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#54943) madpapa válasza prmcsk (#54942) üzenetére


madpapa
senior tag

Féktisztító? :Y
Van kontakt tisztító, ide azt használjuk. Kábeleket átnézni, nem-e meg van égve, stb. De tény, ha más nincsen, valamilyen alkoholos cuccal át kell dörzsölni az érintkező két. Illetve van olyan is, hogy a kis mini riser vékonyabb, vastagabb a kelleténél. Ha nagyon lötyög, az okozhat gondot. Nekem volt olyanom, hogy beletettem a lapba, azt szinte ki kellett vésni az aljzatból, mert úgy megszorult.

(#54944) Frozen válasza prmcsk (#54942) üzenetére


Frozen
őstag

Zsír új a lap 2 hónapos a riserek kb 1 hetesek..

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54945) prmcsk válasza madpapa (#54943) üzenetére


prmcsk
addikt

Pár évtizede használom, tudom mit beszélek. Ez foltmentes, zsír és kosztalanít és elpárolog. A kontaktot már 20 éve elfelejtettem ilyenre...

Frozen: Akkor is, az a bajod...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#54946) Powerer válasza Frozen (#54944) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
Az is előfordulhat, hogy a látszat ellenére nem stabil a tuning beállítás, és a miner progi indítja újra a gépet egy cuda hiba után. Velem is előfordult már, akár 3-4 napi stabil bánya után is. Phoenixben az alapértelmezett beállítás, hogy rebootol ha egy kártya lefagy vagy hibázik. -rmode 1 paranccsal átállítható, hogy csak a miner progi induljon újra, azonos beállítások mellett. Ekkor viszont az MSI AB-ben beállított tuning profil nem feltétlen töltődik be újra, és elképzelhető, hogy a 3080-ak 320+ watton fognak menni, +0-s memmel.
Újrainduláskor felkiáltójel kerülhet a VGA mellé Winben, nyomsz rá egy driver frissítést, és el fog tűnni.
Másik probléma amikor ilyenkor előjöhet, hogy az alaplap BIOS-ában átállítódik az integrált/külső VGA-k beállítása a VGA hibája miatt, és az alaplap keresi a bedugott kártyákon a kimenetet. Ilyenkor rá kell kötni egy monitort külső VGA-ra, különben nem áll fel a rendszer. Biosban visszaállítani, hogy az integrált kártyáról menjen és lehet újra próbálkozni.

Ádám

(#54947) Albigator


Albigator
őstag

Na itt lehet látni, ahogy csökkentettem az átlag 49 fokos GPU mellett majdnem 92 fokos Memory Junction Temp-et 86 fokra és előbbit pedig 42-43 fokra, amellett hogy a kártya venti sebesség alacsonyabb lett!

3080 @0.75V 1245 MHz +1100 MEM (gépház oldala végig le volt véve):
Video link

Aki megfejti a látottakat az saját felhasználásra is alkalmazhatja a tudást a későbbiek során. A megoldás ingyenes, teljesen egyszerű és nagyszerű.

;]

[ Szerkesztve ]

(#54948) Frozen válasza prmcsk (#54945) üzenetére


Frozen
őstag

Megpucoltam tovabbra sem jó,sőt van amikor a gep sem indul el max ugy ha igazgatok a riseren.

( Rendeltem 2 db kabelt de csak pentek vagy hetfon kapom kezhez ha ezekkel sem lesz jó tenyleg szerencsetlen vagyok hogy itt van 2 kartya azt kb 2 napot ment eddig rendesen vagy 3 at. Azt szarakodni kezd.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54949) GAbre


GAbre
veterán

Valaki használ új rtx kártyát bányászatra win alól?
Mennyire terheli le a rendszert?

Avatar

(#54950) Powerer válasza Albigator (#54947) üzenetére


Powerer
tag

Kell néha szellőztetni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.