Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) aleister válasza Attix82 (#52350) üzenetére


aleister
veterán

Nem örülünk. :U

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52352) koko52 válasza aleister (#52351) üzenetére


koko52
veterán

Nicehash-ről hogy tudok Coinbase-re kiutalni? Ha csatolni akarom a CB fiókot ezt kapom:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52353) madpapa válasza Attix82 (#52350) üzenetére


madpapa
senior tag

Amúgy 5700-asnál is egy kisebb DAG méretű ethash algo nagyobb hashrátával megy, mint maga az ETH, teljesen ugyanolyan beállításokkal :F

[ Szerkesztve ]

(#52354) aleister válasza Attix82 (#52350) üzenetére


aleister
veterán

Gondolkoztam ezen a nagyobb DAG fájl - kisebb hashrate dolgon, és szerintem más lesz a háttérben. A 4 GB-s 1050 Ti stabilan hozza a 15.4 MHs-t, pedig kisebb számítási potenciál van benne, mint egy 1060-ban. Sőt. Szerintem a 1060-ak is stabilak voltak végig. Egyedül a P106-oknál találkoztam ilyennel, de ott sem a DAG file méret, hanem sokkal inkább a rigben lévő kártyák száma volt a meghatározó.
Lehet, hogy ez megint valami linux/HiveOs baromság?

Felteszek egy win10, aztán futok vele egy kört.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52355) madpapa válasza aleister (#52354) üzenetére


madpapa
senior tag

Erről az nVidia nyilatkozott, hogy belső, TLB probléma. És mivel ez hardveresen rögzített, nincsen rá megoldás szoftveresen.
GTX10xx sorozat felett eljárt az idő ethash algo esetén. Itt új architektúrákat kell keresni ha ezt akarjuk túrni. Minden más algora jó lehet természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#52356) koko52


koko52
veterán

Nicehash-ről akarok kiutalni Coinbase-re. Rájöttem, hogy a 2FA hiányzik neki. Telepítettem a telóra a google hitelesítőt. E-mail kód beérzik, hitelesítőt beadom de nem jó. A hitelesítő kb 20mp-enként változik, de egyik sem jó. Időt szinkronizáltam ahogy kéri de nem működik. Mit tudok csinálni? Mert így bentreked a BTC-m. :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52357) bobalazs válasza koko52 (#52356) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Használj Authy-t.

(#52358) koko52 válasza bobalazs (#52357) üzenetére


koko52
veterán

Azzal sem megy. Invalid 2FA entered. :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52359) cof válasza koko52 (#52358) üzenetére


cof
veterán

Kapcsold ki a 2FA-t és csinálj egy másikat. Szerinem az amit beolvastál nem a jelenlegi kódhoz való.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52360) koko52 válasza cof (#52359) üzenetére


koko52
veterán

Már 3x újra kértem, mindig ugyan az a hiba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52361) bobalazs válasza koko52 (#52360) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó fiókhoz kéred a 2fa-t? amugy nem tudom, a supportnak mindig tudsz írni, rendesek nem úszik el a zséd.

(#52362) koko52 válasza bobalazs (#52361) üzenetére


koko52
veterán

Bent vagyok a wallet-ban. Account->settings->security-> Enable 2-Factor Authentication->Next->másolom az e-mail 4*6 számot és a telefonon kapott 6 számot (ami folyamatosan változik->Invalid 2 FA entered

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52363) cof válasza koko52 (#52362) üzenetére


cof
veterán

Most gyorsan regisztráltam, nekem megy a 2FA. Próbáld meg ezt a böngészős hitelesítőt: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52364) koko52 válasza cof (#52363) üzenetére


koko52
veterán

Invalid validation token. Most ez a hiba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52365) cof válasza koko52 (#52364) üzenetére


cof
veterán

Akkor nem jó kulcsot illesztesz be amit e-mail-en kapsz. A gmail összefűzi, töröld az egész 2FA levelezést, és akkor nem téveszted el.

Ha nem lesz jó akkor support, valami gond van a fiókkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52366) koko52 válasza cof (#52365) üzenetére


koko52
veterán

Már azt is csináltam. Holnap support. Köszönöm mindenkinek!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52367) koko52


koko52
veterán

Na, ma reggel egyből sikerült ezzel a generátorral [link]
Egyből kezdhettem volna ezzel, mert ez a legjobbra értékelt.
Köszi még egyszer mindenkinek!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52368) koko52


koko52
veterán

Alzán lehet BTC-vel fizetni. Ez mennyire lekövethető, jelentik valahol? Vagy maradjak külföldi shopoknál?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52369) BandiT85 válasza koko52 (#52368) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Elvileg az összes számla megy a Nav- hoz szeptember 1- óta online. Mondjuk hogy hogy könyvelik be a BTC-t, az jó kérdés. Gondolom van valami szolgáltató/pénzintézet, aki rögtön váltja nekik HUF-ra. Szóval szerintem marad a külföld.

(#52370) koko52 válasza BandiT85 (#52369) üzenetére


koko52
veterán

Úh, köszi az infót.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52371) BandiT85 válasza koko52 (#52370) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nincs mit. Bár nem tudom a vásárlást miért akarod anonim módon megtenni, hiszen akárhogyan is lehet már BTC-t venni. Azhogy hogy mire költöd a pénzedet, senkinek semmi köze...jó esetben(pl feleség :DD )

[ Szerkesztve ]

(#52372) pn4hvq válasza BandiT85 (#52371) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Elméleti kérdés: veszek 100e Ft-ért BTC-t magánszemélytől kp-val fizetve (amit kivettem a saját számlámról). Majd ezt a BTC összeget elvásárolom az Alzán (értelme nincs, csak kivitelezhető). Megcsavarom a történetet úgy, hogy nem egy alkalommal veszek ugyanígy BTC-t, hanem többször. Hogy a bánatban tudnék én bármit is bizonyítani a NAV (vagy más hatóság felé), hogy én 300e Ft-ért vettem több részletben BTC-t és vásároltam el a példaként felhozott Alzán, vagy egy alkalommal vettem 100e-ért, ami most 300e-nyi Ft-ot ér és a jelenlegi értékét költöttem el?
És ha mindez úgy történik, hogy én 5x vettem 100e Ft értékben, de beesett az ára és most csak 300e Ft-ot, de elvásárolom? :F
a, 300e Ft-ért vettem BTC-t, majd el is költöm 300e Ft értékben
b, 100e Ft-ért vettem BTC-t, felment az ára, majd elköltöm az aktuális 300e Ft értékben
b, 500e Ft-ért vettem BTC-t, lement az ára, majd elköltöm az aktuális 300e Ft értékben

(#52373) lenox válasza pn4hvq (#52372) üzenetére


lenox
veterán

BTC tranzakciok megvannak, idejet is lehet tudni, ha az akkor aktualis arfolyam korul allitod, hogy adtak/vetted azt gondolnam elhiszik. Ha nott az erteke, akkor mondjuk kell utana adot fizetni, meg ha el is koltod. Nem latom ebben a nagy magiat.

(#52374) pn4hvq válasza lenox (#52373) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem adófizetés elkerüléscélzattal kérdeztem (nincs is semmilyen kriptom), csak az merült fel koko52 kérdése kapcsán, hogy hogyan tudnék bármit is igazolni? Hogyan tudnám én azt bizonyítani, hogy igen, én 2 hónapja vettem 9000$-os árfolyamon, nem pedig márciusban 4000$-oson, a jelenleg x Ft-ot érő kriptot? Ha nem milliós tételben gondolkozom, akkor magánszemély vesz magánszemélytől "külföldi pénzt" a megbeszélt árfolyamon, de erről papír nem szokott készülni (lásd: veszel 1000 eurót a nyaraláshoz az osztrákoknál élő testvéredtől)

(#52375) lenox válasza pn4hvq (#52374) üzenetére


lenox
veterán

Lehet rola pappert irni, ha akarja valaki, de ha nem, akkor szerintem az aktualis arfolyamot fogjak velelmezni, mas aron adni/venni ugysem eletszeru.

(#52376) sanzi89 válasza koko52 (#52367) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem ugyan ez volt, én pár napig leveleztem a supportal nem sok eredménnyel, utána regisztráltam új accountot. Egy pillanat alatt sikerült bekapcsolni a 2FA-t.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52377) koko52 válasza BandiT85 (#52371) üzenetére


koko52
veterán

Nem venni akarok. Bányából van. Az a terv, hogy külföldi webshopon fizetek vele. Random névre kérek számlát és céghez kérem, ahol sok melóshoz érkezik csomag.
Eskű adóznék én, de normális mértékben. Ez a 10% jóváírás 40% adó mellett elég vicces. Konkrétan 100ft befektetésből jó ha marad 20 Ft, és még adózzam le 12 Ft-ra? Hát persze...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52378) wooqt


wooqt
csendes tag

Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem. Egy jóbarátom 2 rig-gel ethereum-ot bányászott win 10 alatt de már nem megy a dag size miatt. Úgy látom az ethereum 2.0 miatt nem igazán van értelme 8gb-os kártyára váltania mert ha jól vettem ki akkor az már csak asic gépekkel lesz bányászható. Az etc-ről azt olvastam, hogy novembertől csökkeni fog a dag size és megint mehet kis kártyákkal. A többi kripto pedig nem igazán kecsegtet jó hozammal. Szóval a kérdésem az volna, hogy mit tanácsoltok? Jelenleg 2x 6rx570 4gb-os rig-e van.

(#52379) varmi2 válasza wooqt (#52378) üzenetére


varmi2
nagyúr

Annyi a hozzáfűzni valóm, hogy rosszul vetted ki, az eth 2.0 az nem bányászható asic gépekkel, hanme semmivel, átáll pos rendszuerre, tehát nem bányászhatóvá válik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52380) wooqt válasza varmi2 (#52379) üzenetére


wooqt
csendes tag

Köszi és azt lehet már tudni, hogy mikortól?

(#52381) tom120514 válasza wooqt (#52378) üzenetére


tom120514
őstag

Várja meg már az ETC-t, hátha jó lesz, bár gyanús hogy dumpolni fogja a sok kis bányász hirtelen. Hosszútávon hátha jó lesz vagy ha úgy is az hoz a legtöbbet akkor bányászni és váltani arra ami tetszik. Linuxon sem megy már?
ETH POS nem lesz bányászható de azért az odébb van még,eleinte ráadásul párhuzamos lesz [link]

Never go full retard.

(#52382) digo00


digo00
tag

Sziasztok.Hol érdemes RVN walletet csinálni?És milyen programmal érdemes bányászni?

(#52383) fireman123 válasza digo00 (#52382) üzenetére


fireman123
őstag

rvn saját wallet, t-rex, gminer, kawpow, ..kb. egyformák

[ Szerkesztve ]

(#52384) koko52


koko52
veterán

ETH eléggé padlón maradt BTC-hez képest. A faxom se gondolta, hogy nem követi. BTC lassan a csúcson jár, ETH meg harmad áron. Át kellett volna váltanom...
Valaki valami jóslat?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52385) shteer válasza koko52 (#52384) üzenetére


shteer
titán

én épp most számítok egy alt-emelkedésre, követve a btc-t

én LTC-re voksoltam korábban és tettem át, nem annyira jött be

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#52386) aleister válasza koko52 (#52384) üzenetére


aleister
veterán

Anno az ETH-nak irreálisan magas volt az ára. Tőzsdei trükközés volt az egész. Ez a jelenlegi jónak számít már. Viszont https://www.kriptoworld.hu/a-balnak-lenyugozo-mennyisegben-halmozzak-az-ethert/ [link].
Kíváncsi vagyok december-január magasságában miként fognak alakulni a számok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52387) fireman123


fireman123
őstag

egy kis ETH 2.0 háttér infó ... [link]

(#52388) default.


default.
őstag

Tisztelt kollégák, aki Trezor-t használ, hogyan szokott váltani, ha mégis szeretne?
Ki szoktátok utalni váltóra? Leginkább BTC-USD között szeretném, illetve talán vennék egy kevés altcoint is a jövőben.
Korábban váltón volt a crypto-m, és ott egyszerű volt a helyzet, de hosszabb távon nem akartam ott tartani, így vettem egy trezor s-t. Közben rájöttem, hogy azért jó lenne néha váltani is tudni.
:) Minden tippet, tanácsot szívesen veszek.
Előre is köszönöm, Üdv!

(#52389) koko52


koko52
veterán

ÜDV!
Ha egy 6-os rigbe különböző márkájú 5700 XT kerül az lehet gond?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52390) varmi2 válasza koko52 (#52389) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem.
Sőt az sem gond ha nem min rx 5700xt. Bármilyen vga kerülhet egy rigbe. Persze eszerübb a helyzet, ha azonos típusuak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52391) shteer válasza koko52 (#52389) üzenetére


shteer
titán

nem, de egy fotót lőjj már hogy fest 6 XT egy rigben :D (tudom, neten és yt-on is van)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#52392) koko52 válasza shteer (#52391) üzenetére


koko52
veterán

Most szedem össze a cuccokat.

Egyenlőre Windowsal és nicehash programmal tervezem az indulást. Ha jól informálódok akkor nem a legjobb, de még mining pool-t, Linuxot tanulmányoznom kell. Tudtok valami jó szájbarágós oldalt erre, az sem baj ha magyar. :D

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52393) digo00


digo00
tag

Sziasztok.Valaki tud segíteni hive os telepítésben?

(#52394) varmi2 válasza koko52 (#52392) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha már nicehash. Nekik is van saját os. Valami linuxra épül. Nézz utána

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52395) fireman123 válasza digo00 (#52393) üzenetére


fireman123
őstag

ezekben a videókban kb. minden benne van, én is ezek alapján telepítettem angol nyelvtudás nélkül :) : [link] [link] ....de a youtube-on van még egy sor más videó is, pl. a hiveos yt csatornáján [link]

[ Szerkesztve ]

(#52396) BandiT85 válasza fireman123 (#52395) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Megbízhatóan működik pendrive-ról? Úgy gondolom, hogy mindenféle háttértár nélkül is?

(#52397) tom120514 válasza BandiT85 (#52396) üzenetére


tom120514
őstag

Csak pendrive-okról mennek a rigek vagy két és fél éve, nincs semmi dráma velük.

Never go full retard.

(#52398) fireman123 válasza BandiT85 (#52396) üzenetére


fireman123
őstag

Én csak augusztus végén álltam hiveos-re, hiba nélkül megy pendrive-ról, azt bánom, hogy 2,5 évig windows-on voltam :D

(#52399) BandiT85 válasza fireman123 (#52398) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nekem meg most valmiért olyan stabil a win10-el (lekopogom), hogy nincs kedvem hozzányúlni sem, nehogy valami baj legyen. :DDD De amúgy nagyon birizgálja a fantáziám, letisztultnak, kitaláltnak tűnik. :K

(#52400) lenox


lenox
veterán

Nicehash megkotlott? Latom, hogy valami GoDaddy domain registration-t irnak, de ettol vege?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.