Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) tisn válasza Ezekiell (#40248) üzenetére


tisn
addikt

Most a megterulesig nem veszek már semmit. Hol futtattad őket? Mar 26 fokot csináltak otthon, meg nagy a zaj a nappaliban...

(#40252) htc07 válasza fogtunder (#40250) üzenetére


htc07
addikt

nekem feldobja a rig hangulatát a 4 strix pulzálása :D

(#40253) Robcsa válasza fogtunder (#40238) üzenetére


Robcsa
tag

"de ahogy elnézem HA-t, vannak nálam gyengébb idegzetűek is, kb. 70-80 1060-as jelent meg tegnap óta, őket valahogy nem értem, lehet tényleg vettek emberek bányászgépet hitelre?"

A válasz az az, hogy igen. Multhéten beszélgettem az egyik boltban az eladóval és mondta, hogy az aranyláznak köszönhetően, rengetegen vásároltak hitelre (ráadásul ilyen magas hardver árak mellet), sajnos nem tudok erre mást mondani, mint óriási nagy ostobaság. Alapból is ilyen árak mellet beszálni is hülyeség már, de hitelből az még nagyobb. Jelenleg majdhogynem drágább az ásó mint az arany.

Robcsa

(#40254) Fiddlestick válasza Robcsa (#40253) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

"draga asoval lehet jo aranyat banyaszni" :C

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#40255) htc07 válasza Robcsa (#40253) üzenetére


htc07
addikt

hát az ilyen emberek elhiszem hogy fudolnak meg lufiznak összevissza :D

(#40256) X Factor válasza Robcsa (#40253) üzenetére


X Factor
addikt

Azért ez nem annyira egyértelmű. Rengetegen ugrottak/ugranak bele, csak mert elérte őket és elsőre könnyen megszerezhető pénzt vélnek felfedezni benne és hiányzik az a rengeteg utána olvasás, vagy a dolgok alakulásának követése. Most is 2 rig épitése van folyamatban megrendelésre, plusz pár másik kész cucc távoli konfigurálása. Ezek minde olyan beugróknak, akik a technikai dolgokkal annyira nem kivánnak foglalkozni, csak már az indexen is szembejött velük ez a bányász téma, meg a sarki közértben is errőlb eszélnek és nem szeretnének kimaradni.

Illetve a lépték se mindegy, tudok olyat aki 600mh/s-el dolgozik, ingyen árammal, ami jelenlegi dif mellett 1.5eth/hó. 55k a törlesztő, ha 400euro-ra bezuhan az árfolyam, az akkor is 600euro-180k egy hónapban, a törlesztőnyi rész kivételre kerül, a maradék marad benn eth-ban. Ők nyilván nem adnak el, sőt, lévén kb 200euro-s árfolyamig is pluszban vannak.

Mondanám h. sajnálom h. én is január elején tértem csak vissza, mert vagy picit korábban kellett volna, vagy most, bár ahogy elnézem még most is azért a hardver árak az egekben itt HA-n is, csak most már vannak legalább eladó cuccok. De ez egy ilyen buli, hol fenn, hol lenn, és érdemesebb nagyobb távlatokban nézni az eredményességet, mint 1-2nap vagy épp 1-2 hét.

Make things work

(#40257) Cheesy


Cheesy
őstag

És senkinek nem jut eszébe a GPU renderfarm? :) Létezik erre virtuális "cluster", így a renderfeladatot az adott hálózat render-serverei között megosztja. Szerintem kéne indítani egy RenderCoin-t, lehetne bérbe renderelni a nagy CG studióknak :)

www.vakbelmutet.hu

(#40258) X Factor válasza Cheesy (#40257) üzenetére


X Factor
addikt

Rengetegen AMD-vel bányásznak az ilyen jellegű render farmba meg NV kéne, a SW-k miatt. (redshift, octane,vray)

De ami nagyobb probléma, h.a kis pcie sávszél miatt nem lehet mozgatni a graf kontentet. Kéne az out of core jellegű renderhez a RAM is, a rigek nagyrésze meg 4 gigával van szerelve.

Illetve probléma még a projekt fájl és a kész render mozgatása, mert ezek több tiz gigás stuffok lehetnek.

Make things work

(#40259) Tamás9x válasza Cheesy (#40257) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha kivitelezed én beszállok ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#40260) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

HA-n akkora választék lett VGA-ból... :D Amúgy figyelek több nagykert is, szállingóznak a nettó 90 ezer alatti 1060 6GB-k, RX 580-ak 125 körül, és az RX 570-ek 105 körül.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40261) tisn


tisn
addikt

Giga van netto 210 ejroert amazonon. Igaz 3gb.

[ Szerkesztve ]

(#40262) Dexar007 válasza Bathalsar (#40260) üzenetére


Dexar007
veterán

""Hirtelen"" lett nekik is raktaron. :DDD 1. verzio: btc tovabb zuhan ---> vga keszletek feltoltodnek
2.verzio: btc stagnal ---> csak nehany darab van keszleten
3.verzio: btc to the moon ----> csak ez az 1-2 darab volt, a tobbi 160-180. Kell ennyiert?

Give me your cum,bull!

(#40263) Ezekiell válasza tisn (#40251) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerencsére van egy mosókonyhánk a házban, és ott tud futni a cucc - 23 fokot csinál az egyébként nem fűtött helyiségben :)

Én se akarom mindenáron eladni, mert amíg az áramszámlát kitermeli, nincs gond. Aki hitelre vett rig-et, az meg is érdemli.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40264) tisn


tisn
addikt

huh 470, msi, 8gb-os rendelheto 220 ejroert
nem, nem veszek tobb kartyat... :O :O :O

nem szabad :((

(#40265) Fiddlestick válasza tisn (#40264) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Az annyiert vilagbajnok !

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#40266) Dexar007 válasza tisn (#40264) üzenetére


Dexar007
veterán

Linket!
De egyebkent rendelheto? Az mit jelent? januar elejen is volt rendelheto..marciusra. :U

Give me your cum,bull!

(#40267) Bathalsar válasza Dexar007 (#40262) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

A saját vízióm szerint a BTC több lépcsőben, de leesik kicsivel 5000 alá 8., legkésőbb 9. hétre. Majd fokozatosan, néhány nap alatt, stabilizálódik 12-14 ezer körül. A algók szépen követni fogják.

Közben nem csak GTX 1060/1070/1080-akkal lesznek tele a kereskedések, hanem megérkeznek az RX 570/580-ak is, és néhány helyen - a csodával határos módon - készletre kerül néhány tucat RX 470/480 is. Az árak kb. 30%-kal lesznek mérsékeltebbek.

A használt piac legkésőbb 1 héten belül észbe kap, hogy túl magas áron kínálják a kártyákat, így szabaduló áron, 25-35%-kal kevesebbre fogják árazni őket.

Márciusban már röhögni fogunk az elszállt VGA és a majdnem bedőlt kripto-piacon. És azok fognak a legjobban járni, akik kivártak, nem szabadultak (HODL) meg kártyától és kriptopénztől.

[...]

Vagy nem így lesz. :D

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40268) tisn válasza Dexar007 (#40266) üzenetére


tisn
addikt

mikor rendeltem volna, mar szolt, hogy nem available az item

(#40269) Fiddlestick válasza Bathalsar (#40267) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Neked legyen igazad ! ;] :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#40270) koko52


koko52
veterán

Egy nap alatt -40e, az jelent valamit. A kereskedők kicsit kaszáltak azt hiszem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#40271) Bathalsar válasza koko52 (#40270) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Erről az MSI-ről írtam korábban, mikor jeleztem, hogy a nagykerekbe szállingóznak nettó 90 alatt a 1060 6GB-ok. :K

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40272) cuko válasza Robcsa (#40253) üzenetére


cuko
aktív tag

"Alapból is ilyen árak mellet beszálni is hülyeség már, de hitelből az még nagyobb."
Szerinted.

Aztán az idő majd megmondja, hogy valóban az, vagy sem.
Én se vennék hitelre bányászgépeket, de ne felejtsük el, hogy "Only a Sith deals in absolutes". :D

[ Szerkesztve ]

(#40273) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Elkezdtem ETH-t bányászni, de 10% stale share-em van ethermine-on. Ahogy olvasgatom neten ez a pool hibája, van valami jobb ami mentes ettől? Ti melyiken vagytok?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40274) Robcsa válasza X Factor (#40256) üzenetére


Robcsa
tag

Ez tény, de vajon az emberek nagy része tudja, hogy ETH-ra előbb utobb jön az ice age(POW vége) ? Persze mindig tologatják, de előbb utobb jönni fog. Most kb. 1 millió ft befektetéssel (jelenlegi árak mellet) kb. 50000 Ft hasznot lehet elérni. Ebből látszik, hogy a megtérülés cirka 19 hónap. Sajnos bár ne legyen igazam, mert senkinek sem akarok rosszat, de most úgy néz ki, hogy az elemzők tartosan ezt a helyzetet viziónálják. Szóval mire megtérülne a gép lehet beköszönt az ice age ethereumnál és akkor az a hatalmas felszabaduló kapacitás hova fog vándorolni ? Remélhetőleg lesz más coin addig-ra amit hasonlóan profitábilis lesz és akkor nem lesz gond, de mi van ha nem lesz ?

Robcsa

(#40275) Robcsa


Robcsa
tag

"Alapból is ilyen árak mellet beszálni is hülyeség már, de hitelből az még nagyobb."
Szerinted.

Igen valóban magán vélemény és remélem tévedek, de azért valjuk be, hogy a mostani nem egy jó beszálló pont, főleg nem hitelből.

[ Szerkesztve ]

Robcsa

(#40276) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Csokkent a diff, hogy igy kuszik lefele az ar ? Koveti a ketto egymast ?

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#40277) Dr. Romano válasza Robcsa (#40274) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A whattomine szerint jelenleg ott van a seggében a többi kis coin. PIRL, ELLA stb... Szóval úgy tűnik nem kell messzire menni.

Fiddlestick
Nem feltétlen. Pl. az ETN tegnapi kellemes difijét a nichehas felbszta az egekbe mert rádobta az összes felhasználóját. Úgyhogy rekordmagas dif és rekordalacsony ár mellett már ne volt értelme maradni.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40278) Fiddlestick válasza Robcsa (#40274) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Ha nem lehet madj banyaszni vga-val, en ugy gondolom csak dragulni fog !!!

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#40279) Cheesy válasza Dr. Romano (#40273) üzenetére


Cheesy
őstag

Adj neki egy kis időt, nem egy állandó érték szerintem nálad se.
Nálam most pl. 5%.

www.vakbelmutet.hu

(#40280) Bathalsar válasza Robcsa (#40275) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Vedd figyelembe azt is, hogy nincs szükség a teljes beruházás megtérülésére. Én inkább a várható amortizációval számolok, amit 1 éves távra 50%-ra lövök be. Tehát, ha a rig 300 ezer, akkor 1 év múlva 150 ezret fog érni. A kibányászott kriptopénzből - ha ésszel és utánajárással raktad össze a riget - bőven lehet fedezni, sokkal barátságosabbak a megtérülési mutatók. Hiszen bármikor, bármelyik pillanatban túl tudsz adni a hardvereken, azok folyamatosan értéket (=pénzt) képviselnek.

Természetesen érhető az is, ha valaki a rigbe szerelt utolsó csavart is beteszi a megtérülési képletbe. Nézőpont kérdése.

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40281) fogtunder válasza cuko (#40272) üzenetére


fogtunder
nagyúr

abba is gondolj bele, hogy a Sithekből mindig van kettő, a Jediket meg már vagy nyolcszor kipusztították egy kivételével ;] lehet mégis nekik van igazuk...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40282) Dr. Romano válasza Cheesy (#40279) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben, köszi :) Igaz most már 8%, megnézem akkor hosszabb távon.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40283) Robcsa válasza Dr. Romano (#40277) üzenetére


Robcsa
tag

"A whattomine szerint jelenleg ott van a seggében a többi kis coin. PIRL, ELLA stb... Szóval úgy tűnik nem kell messzire menni."

Igen, de a kérdés az az, hogy vajon mennyire lesz profitábilis azokat szedni, ha az az irgalmatlan nagy hash power ami felszabadul az ETH láncról és rámegy ezekre az altokra, akkor mi lesz ? Óriási nagy diff növekedés, ami ugye a profit esését fogja eredményezni. Ha nem erősödnek számmotevően, akkor vagy nem fogja megérni, vagy nagyon keveset lehet majd keresni rajtuk. Persze nem látok a jövőbe és nem tudhatom, hogy ez lesz-e, de ez egy lehetésges forgatókönyv.

[ Szerkesztve ]

Robcsa

(#40284) AAntii válasza Dr. Romano (#40273) üzenetére


AAntii
őstag

Nanopoolon állítólag 0% volt két nap tapasztalata alapján, thomas írta nem is oly régen. Nekem 2-6% között ugrál ethermineon, én is gondolkodóba estem mikor 6%-on volt, hogy talán menni kéne.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#40285) shteer válasza AAntii (#40284) üzenetére


shteer
titán

én azt nem tudom a nanon hol kellene ezt látni, mert nincs rá stat a monitoring page-en

..szerintem jónak tűnik

(#40286) Bathalsar válasza Robcsa (#40283) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Ez a jósgömb kategória. Mi lesz a jövőben? Mi történik, ha..? Szerintem kár fejtegetni.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#40287) demmer123


demmer123
őstag

$ 6,800.84 BTC

Gratula Nicehashba 1.6USD Naponta 1070-el.Több az áram minta bevétel :D

(#40288) shteer válasza demmer123 (#40287) üzenetére


shteer
titán

most ETH from cellar to the moon van épp ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#40289) Dr. Romano válasza AAntii (#40284) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ok köszi, akkor maradok rajta.

Nekem ETN esetén a nanóval voltak gondjaim. Folyamatosak voltak 5-10% közötti expired sharek, míg máshol nem volt gond.

demmer123
Hát akkor ideje a leállásnak. :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40290) lenox válasza demmer123 (#40287) üzenetére


lenox
veterán

Az aram nem vagy 130 forint, 1.6 USD meg 400? Meg mindig 3-szor annyit hoz, mint az aram...

(#40291) Dexar007


Dexar007
veterán


Ha visszapattanunk 7500-nel..en beszarok! :DDD

Give me your cum,bull!

(#40292) Darthforce92 válasza Dexar007 (#40291) üzenetére


Darthforce92
tag

Van egy 6gb-s gtx1060-am ami hynix ramos. Szerintetek megérné eth bányászat miatt elcserélni valami gamerrel rx570-re ? Esetleg fizessen is még rá ? :)
Zcash-t nehéz váltani ,energia igényesebb és nagyon lent van. Játszani nagyon ritkán játszok. Lenne értelme egy ilyen hirdetésnek?

[ Szerkesztve ]

(#40293) tisn válasza Darthforce92 (#40292) üzenetére


tisn
addikt

Mph zcl bányászat auto ethra valtassal?

[ Szerkesztve ]

(#40294) cuko válasza Robcsa (#40275) üzenetére


cuko
aktív tag

A fogalmazással volt csak problémám, mert nagyon triviálisnak tűnt egy - szerintem - nem olyan egyértelmű kijelentés.
Pillanatnyi hozam alapján nem éri meg annyira, mint ha a hozam kétszer annyi lenne. Ez ugye tény.
De a többi faktor nagyon nagyban befolyásolja ezt. Ezért is csak szerinted meg szerintem vannak így és ezért fogjuk majd fél-1 év múlva meglátni, hogy mi a jó befektetés. :)

Amúgy pont most néztem át azt a kalkulációt, amit érdeklődő barátaimnak raktam össze, ha az akkori kései beszállóval szeptemberben beszállnak egy 700k-s riggel, az hozott volna mondjuk 2-2,5 ETH-t, ami a csúcsáron értékesítve megtérült - vagy majdnem megtérült volna. Na én akkor is 1 éves megtérülést mondtam nekik, illetve nem tanácsoltam, hogy túl nagy tőkével belekezdjenek, csak ha ennek tudatában vannak és nem fájna azt a pénzt elveszíteni.

@Darthforce92: próbáld ki, hogy mennyit tud ETH-ban és nézd meg, hogy mennyiért tudnád lecserélni 570-re és az mennyivel hozna többet (meg azt is, hogy equihashben mennyit tudna amúgy). Ha többet hozna, mint amennyivel többe kerülne, akkor megéri. :)
Egy HA-s hirdetés amúgy nem kerül semmibe és meglátod, volna-e rá jelentkező.

Én személy szerint +20% alatt mondjuk nem cserélném le (de ez csak példa, hasraütés-szerűen mondom).

(#40295) fogtunder válasza tisn (#40293) üzenetére


fogtunder
nagyúr

annak most egyébként nagyon rossz lett a termelékenysége, mivel kb az összes Equihash alapú cucc nagyobbat buktázott, mint az ETH. ha kicsit rendbejön a piac, remélem megint jobb lesz, egyelőre olyan 10-15%-os esés van, ha ETH-ban nézem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40296) demmer123 válasza lenox (#40290) üzenetére


demmer123
őstag

Na akkor 1.6 USDx31-az 49,6x->250-el az 12 400. ebből Coinbasera utalom ott átváltás EUROBA kb 1000FT máris van 11400 ebből utalás kb 1000FT marad 10400-ebből áram díj kb 5000 marad 5400FT.

Véleményem szerint 1db 1070-el már nem érdemes ennél az árfolyamnál bányászni!

[ Szerkesztve ]

(#40297) DNReNTi válasza Dexar007 (#40291) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Ha visszapattanunk 7500-nel..en beszarok"
Meg azt elobb meg kell elni. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#40298) golya87 válasza Cheesy (#40257) üzenetére


golya87
őstag

Ez pl erről szól.
SONM

(#40299) shteer válasza DNReNTi (#40297) üzenetére


shteer
titán

mondjuk azt nem írta mikor, szóval.. őőő... ha jövő héten is lesz 7500, meg kell tenni :))

..szerintem jónak tűnik

(#40300) tisn válasza fogtunder (#40295) üzenetére


tisn
addikt

Whattominen szoktam nezni, a 20mh/s vs 300sol/sre mindig a zclassicot hozza ki nyeronek. Most amúgy az auto convot leallitottam, ugyfelnel vagyok nem latoma piacot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.