Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Egy kerdes az oregekhez. Tavaly nyarhoz kepest, h alakul most kb a havi produktum? Persze megegyezo hardver es szoftver mellett, az arfolyamingadozast kb atlagolva.

(#39452) cuko válasza wolfhgb (#39451) üzenetére


cuko
aktív tag

"öregekhez" + "tavaly nyár óta" :))

Mi mindig is ETH-t bányásztunk, tavaly június óta. Amikor belevágtunk, a pillanatnyi kalkulátorok alapján 4-5 hónapos ROI-t számoltunk. Azóta mostanra kb feleannyi ETH-t bányásznak ki a gépek egy hónap alatt, cserébe az ár meg több, mint duplázódott, szóval ETH-ban kevesebb, USD-ben több.
Persze, ha nem adtad tovább egyből az ETH-t nyáron, hanem holdoltál, akkor még jobbak a számok, év végi árfolyammal számolva pl..

(#39453) htc07 válasza Dexar007 (#39425) üzenetére


htc07
addikt

nincs rajta dualbios veletlenul? megprobalhatnad a masikkal.

(#39454) mepet


mepet
addikt

Adrenalin AMD Driver: Hogyan lehet beállítani a blockchain compute-ot, ha a haladó módszerrel (devmgmt, jobbklikk, update driver) telepítetted?
Egyáltalán be kell kapcsolni? (RX 460-470-480-550-560-570-580 kártyákról van szó, tehát nem a vegáról. Nem az a hiba, mint a vegáknál, hogy van beállítások menü, és nincs benne a b.compute beállítás, hanem az a hiba, hogy egyáltalán nincs ilyen szürke menüs izé.)

(#39455) Plasticbomb válasza mepet (#39454) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szal nincs a kezelőfelület, csak a drivert tetted fel. Hm.

Egy gyors keresés után is csak: HM. Jó kérdés, hova rögzíti a kezelőpult az infót a drivernek.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#39456) Dexar007 válasza htc07 (#39453) üzenetére


Dexar007
veterán

Nincs sajnos.
Tegnap ota megy most a gep hibatlanul. De ha most leallitanam, vagy ujrainditanam akkor az az egy kartya megint nem mukodne.

Give me your cum,bull!

(#39457) Skynet258 válasza Skynet258 (#39225) üzenetére


Skynet258
veterán

Na és akkor megvan az eredmény mennyit von le a bank, legalábbis a CIB, ha oda kérjük ki a pénzt Coinbase-ről.

Hatalmas összeg, 75,33 EUR volt a kiutalandó nyeremény, ez náluk ≈ HUF23,297.
Ma kaptam 22,841-et, ez lehet az árfolyam változás miatt vagy más árfolyammal számol a bank mint a Coinbase, sima ügy.
A CIB meg levont AD-Nostro díj EUR címen 632 Ft-ot (ennyi volt a múltkor is asszem, így kiderült, hogy ez fix összeg, akkor 5000 körüli kiutalásnál szedték le ugyanezt a sápot).

Magyarán a Coinbase-es 23,297 Ft-ból lett a végén ténylegesen 22,209 Ft.

Na és akkor rendberaktuk a SEPA utalás körüli homályt meg hogy mikor ki mennyit von le.
Ismétlem ez CIB, majd valaki más kipróbálja a saját bankjánál aztán gyűlhet az infó mit merre hol érdemes. ;)

https://geekpulse.hu

(#39458) Enter65 válasza mepet (#39454) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Csak úgy, hogy felrakod a teljes progit! Aztán a többit tudod. És igen érdemes bekapcsolni rajta, elég szépen megemeli a hash-t.

(#39459) Enter65 válasza Skynet258 (#39457) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Köszönjük, de beírnád ezt a másik topikba is, ezek már oda tartoznak! :R

Az összefoglaló frissítve lett, jelenleg a végére került be az angol nyelvű Etherium rig építésének a fordítása!

[ Szerkesztve ]

(#39460) tisn válasza Skynet258 (#39457) üzenetére


tisn
addikt

megerositve, nalam is pont ilyen koltsegek jelentkeztek

(#39461) szazbolha válasza Skynet258 (#39457) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, hasznos volt. Gondolom ehhez személyt feltöltve kellett magad autentikálni, vagy elég volt a beutalás?

(#39462) tisn


tisn
addikt

lassan megeri hynixes ramos 1060-al is eth-t banyaszni zcl helyett

(#39463) Danex válasza Hack3er (#39385) üzenetére


Danex
addikt

Igen én is nézegettem a SMOS mellett, ennek jobbnak néz ki ki a felülete, talán jobban is konfigurálható. Hétvégén lehet rászánom az időt.

Tehát azt mondod pici többletfogyasztást tapasztaltál a Windowshoz képest?

(#39464) Skynet258 válasza Enter65 (#39459) üzenetére


Skynet258
veterán

Beraktam, innen törölheted ha gondolod. ;)

szazbolha: igen, volt validálás SEPA utalással meg személyivel, plusz mivel a váltás GDAX-on volt, hogy azért ne vonjanak, így oda még egy validálás.

https://geekpulse.hu

(#39465) cuko válasza Enter65 (#39459) üzenetére


cuko
aktív tag

Azokhoz a lefordított blogbejegyzésekhez szerintem erősen illene feltüntetni a forrást (mármint a posztokban is), főleg, hogy kb szó szerinti fordítás... :U

(#39466) Dexar007 válasza tisn (#39462) üzenetére


Dexar007
veterán

Aki hodlra jatszik annak csak eth-t erdemes. En mar 3 hete minden gepet atallitottam ra.

Give me your cum,bull!

(#39467) Enter65 válasza cuko (#39465) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ezt a cikk szerkesztőinek kell feltüntetni, hogy erről --> erre fordítás. De szerintem így is jó, hiszen nálunk meg van adva az eredeti, és jelezve is van, hogy erről történt a fordítás.

(#39468) tisn válasza Dexar007 (#39466) üzenetére


tisn
addikt

miningpoolhub atvaltja nekem eth-ra, abban gyulik

(#39469) wolfhgb válasza cuko (#39452) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Koszonom az infot, hozzam kepest a tavaly nyari banyaszok mar oregek! :)

(#39470) demmer123


demmer123
őstag

Srácok eltünt a Nicehashon a pénzem.Ilyenkor mi a teendő?

Tegnap éjfélkor volt 11.USD és ma felléptem a Nicehash oldalra és 0 USD és a programba is 0 USD ír.
Ilyenkor mi van? :W

Notice: Did your unpaid balance drop to zero? That means you can expect a payment from us soon. We are currently processing payments - please be patient.

[ Szerkesztve ]

(#39471) shteer válasza demmer123 (#39470) üzenetére


shteer
titán

11? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#39472) fogtunder válasza tisn (#39468) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én is ezt csinálom, most úgy néz ki, hogy 6*1060+6*RX 570 kb 0,21 ETH-t kalapál össze egy hét alatt. a felét eladom, mikor úgy érzem, hogy jó az ráfolyam, a másik fele meg HODL.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39473) htc07 válasza demmer123 (#39470) üzenetére


htc07
addikt

megválaszoltad magadnak.. :)

egyébként a nicehash nem USD-ben fizet.

[ Szerkesztve ]

(#39474) Janou válasza demmer123 (#39470) üzenetére


Janou
őstag

Semmi... Vársz pár órát és benne lesz a wallet-edben.

(#39475) Skynet258 válasza demmer123 (#39470) üzenetére


Skynet258
veterán

Minden nap délben mozgatják át a kitermelt cuccot a fiókodba, ne stresszelj, hamarosan megjelenik a fiókodban. ;) Bányássz tovább, kezdődik elölről a körforgás, amikor eléred a minimumot, akkor megint el fog tűnni délben, és utána megjelenik a fiókodban.

https://geekpulse.hu

(#39476) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Bitcoin Private fork

jól értem, hogy ha csatalkozok, akkor a bányászott ZCL-t át kell raknom egy külső walletre és kávzi ez lesz az új valuta alapja, amiért cserébe kapok az új random valutából 1,25-öt és bízhatok benne, hogy nem fog beleállni a földbe?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39477) subaruwrc válasza Skynet258 (#39475) üzenetére


subaruwrc
félisten

na és akkor holnap lesz nicehash kártérítés ?

(#39478) shteer válasza subaruwrc (#39477) üzenetére


shteer
titán

Már szedik össze rá az aprót ;]

..szerintem jónak tűnik

(#39479) Skynet258 válasza subaruwrc (#39477) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem nem mert nem volt bent náluk semmi pénzem - de ha nagyon akarnak adhatnak ide is. :DDD
Gondolkozom még egy RX480-on a meglévő mellé, de azt tippelem nem bírná el a Seasonic 550-es táp (amit most vettem pár hete így nem cserélném le... :(

https://geekpulse.hu

(#39480) subaruwrc válasza Skynet258 (#39479) üzenetére


subaruwrc
félisten

2db 480-at egy 550-es seasonic ?

lábat lógatva is elbírja

(#39481) membrandj válasza cuko (#39447) üzenetére


membrandj
nagyúr

Claymore maga a program amin keresztül meg a bányászat,ha jól sejtem.

Zencash-hez milyen programot javasolsz? EWBF's Zcash Miner ezt?

Illetve érdemes POOL-hoz csatlakozni? Ha igen, akkor hol találhatok megbízható, jók poolokat ( akár zencash,etherum)

Illetve még egy utolsó kérdés,hogy milyen tárcát érdemes csinálni?

Nagyon szépen köszönöm a rengetege segítséget, amit írtál!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39482) Skynet258 válasza subaruwrc (#39480) üzenetére


Skynet258
veterán

Tutkó? Neten mindenhol ahol előjött a kérdés 650 de inkább 750 wattosakat ajánlanak hozzá. Az, hogy az AMD 550-es ajánl egyhez minimumnak az persze túlzás, de nekem is necces. A két kártya kihúzna mondjuk 300W-ot, procinak meg az 1HDD, nvme SSD-nek maradna a többi. Mondjuk így leírva nem lehetetlen... de na. Veszek kártyát, kiderül, hogy mégsem megy, vehetek új tápot, adhatom el a régit, ott is bukta. Nem nagy összegek ezek persze, mert most 10-es mínusz tényleg nem vág senkit a földhöz aki ilyenben gondolkozik, de akarok én ezzel szarakodni? Mondjuk kérdezhetem úgy is akarok én ezzel kicsit több pénzt keresni? Más a válasz mindkét esetben... :DDD

https://geekpulse.hu

(#39483) subaruwrc válasza Skynet258 (#39482) üzenetére


subaruwrc
félisten

táp ajánlásokat ide ne keverjük mer felmegy a vérnyomásom :D
seasonic az a tápok teteje,még gpu gyilkolás közbe is el kell vigye a 2db 480-at.
eth alatt jobb esetben 250w-ba befér a két kártya,pont jól fogja magát érezni vele az 550-es táp.

(#39484) Enter65 válasza shteer (#39478) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Az biztos, hiszen relatíve hatalmas a fee-jük... kell a károsultaknak... ;] :P

(#39485) Janou válasza subaruwrc (#39477) üzenetére


Janou
őstag

Hmmm jó is hogy mondod... Kiutalom gyorsan Coinbase-re a wallet-en található BTC-t. :D

(#39486) Enter65 válasza Skynet258 (#39482) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Biztos, hogy elbírja, én kipróbáltam 480-580 kombóval, de vígan el van az 580-1070, 480-1070 kombóval is! Igaz a 1700-re kellet plusz csatit beszereznem, de nem volt gond vele!

(#39487) fogtunder válasza Skynet258 (#39482) üzenetére


fogtunder
nagyúr

6db RX570-el eszik falból a gép 800W-ot nálam, tehát a valós fogyasztás valahol 720W környékén van. a gyártói ajánlás azért annyi, hogy ha valami fostaliga, osztott 12V ágas tápra kötik rá, akkor se olvadjon le az egész a francba. röhögve fog vinni két kártyát egy Seasonic.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39488) fogtunder válasza membrandj (#39481) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, a claymore a program, ami megfelelően paraméterezve bekapcsolja a gépet a hálózatba.

Equihash-re nvidia vonalon EWBF, de mostanság a ZCL jobban hoz, mint a ZEN. itt többen azt csináljuk, hogy a Miningpoolhub Equihash portjára csatlakozunk, ebben az esetben a poolon azt bányászol, ami éppen profitábilis, majd a végén átváltja ETH-ra (de amúgy bármiben kérheted).

mindig poolon bányássz, a solo mining teljesen esélytelen.

tárcának én Jaxxet használok, mert multiplatform és több coint is kezel egyben, nagyobb összegeket hardveres tárcán érdemes tartani, pl. Ledger Nano S

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39489) Skynet258


Skynet258
veterán

Na jól van srácok köszi az infókat, akkor rárepülök asszem! :R

https://geekpulse.hu

(#39490) demmer123


demmer123
őstag

Nicehash oldalon szabad tárolni az összeget?Vagy ti egyből ki utaljátok ahogy lehet?

(#39491) fogtunder válasza demmer123 (#39490) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én egy fillért nem tartanék náluk, az előéletüket ismerve. pláne, hogy CB-re ingyen ki lehet küldeni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39492) sanzi89 válasza demmer123 (#39490) üzenetére


sanzi89
addikt

Naponta, két naponta kiutalom CoinBase-re, ingyen van és a Nicehash számomra egy nagy kérdőjel még. Holnap kiderül, hogy mennyit hoznak vissza a renoméjukból, már ha van még nekik olyan.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39493) tisn válasza sanzi89 (#39492) üzenetére


tisn
addikt

na arra en is kivancsi vagyok, ha visszakapom a par $-om, azonnal megy ki coinbase-re :)

szerk: etn ennyire melyrepulesben?
lehet lassan le kell allitani a cpukat, mar az aramot se hozza vissza

[ Szerkesztve ]

(#39494) Danex válasza subaruwrc (#39477) üzenetére


Danex
addikt

Mai jóváírással ment is CB-re :) :U

(#39495) tisn


tisn
addikt

4db rx570, egy kattintos bios mod, elpida ram (meg hynix, legalabbis a bios mod proggi ketfajtat irt ki)

alapfeszen, 1100mhz / 2000mhz-en kellemes 28.5MH/s-el ETHzik
ez igy jo

a feszt azert a fogyasztas miatt csokkentenem

ezek a parameterek

-cclock 1106 -cvddc 940 -mclock 2001 -mvddc 985

igy viszont 1-2 oran belul kifagy a gep
mivel probalkozzak? a mem vagy a gpu fesz lehet a problemas?

mas

most win10 winyon van
paragonnal atraktam ssd-re, ugy viszont a w10 nem bootol, valami drivert kellene hozzaadnom?

kosz a tippeket

(#39496) htc07 válasza Danex (#39494) üzenetére


htc07
addikt

szerintem az NH-n nagyobb biztonságban van, mint a CB-n. :D

akit egyszer már feltörtek, az már tesz azért, hogy mégegyszer ne.

de nyilván az a legbiztonságosabb, ha egyetlen online eszközön sincs semmilyen formában sem a privát kulcsod.

[ Szerkesztve ]

(#39497) Enter65 válasza tisn (#39495) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Azokat a paramétereket vedd ki a start.bat-ból és EZ alapján, 9. ponttól csináld meg.
Készül a fordítás hozzá, amint meg van megy az összefoglalóba!

[ Szerkesztve ]

(#39498) Yany válasza Enter65 (#39497) üzenetére


Yany
addikt

A leírás itt-ott elavultnak tűnik. Egy példa:

"For the 6 GPU mining rigs the best, cheapest and most reliable motherboard is a H81 pro BTC 2.0 (works better than most very expensive gaming motherboards like Z170 and Z270 Pro series) ."

Ha a viszonylag jó irányadó Amazon oldalát nézzük árak tekintetében, egyáltalán nem áll a drága Pro Z270 vs olcsó H81 BTC 2.0, mint érv. Kb. ugyanannyiba kerül, mint egy jól bevált és kifejezetten kriptobányára is hangolt MSI alaplap. Arról nem beszélve, melyik lesz időtállób és akár eladhatóbb (ld. gamer feature-ök, 1151-es foglalat, stb):

"MSI PRO Series motherboards are optimized for crypto currency mining like Bitcoin, Litecoin, Ethereum and more. These motherboards come with more PCI expansion slots, perfectly placed so you can install multiple graphics cards simultaneously with ease. Optimized Power Design and special BIOS options ensure a rock solid system for long mining sessions to maximize efficiency and coin generation."

A marketingdumájuk mellé pedig immár 7 hónapos 0-24-es működés társul az én esetemben.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#39499) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Mi a kek csik? Normalis hogy ennyire ugral/ingadozik ? Nincs semmire hasznalva a gep, teljesen idle-ben van ! thx

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#39500) fogtunder válasza Yany (#39498) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt a részt pont én fordítom, ha írnál róla pár dolgot, hogy mit kell bányászáshoz BIOS-ban állítani, mire kell figyelni telepítés közben, akkor beleírom.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.