Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4751) #65675776 válasza sityuka80 (#4750) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés mik a kritériumok. Ha a legjobb minőség, akkor tömörítetlen avi. Az viszont jó sok helyet foglal.

Ha valamivel gyengébb minőség is elég de még mindig sok helyed van, akkor PICVideo vagy HuffYUV. Óránként 13-20GiB beállítások és képtartalom függvényében.

Ha nem akarod a vinyódat teletölteni vele, akkor MPEG2 10Mbps video bitrate-tel és 48kHz 384kbps hang. A lehető legnagyobb felbontásban.

(#4752) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Régi motoros vagyok már a belső TV tuner terén, de ilyet még nem láttam! :F :F
Szóval: adott egy XP SP3 (32bit), konfigom az adatlapomnál és egy PVR2000
Új XP-t raktam fel a saját gépemre, mielőtt a tunert beraktam volna. (ezelőtt egy Abit GD8 Pro, vmint egy 2.66GHz-es Cerka konfigban tett jó szolgálatot)
Minden f@sza, müxik a kártya a gépemben, örül mint majom a farkának...DE!
Az XP telepítése után 1 nappal nézegetem az élő szolgáltatás opciót (Routerrel szét van osztva a net 3 gépre) gondoltam megpróbálom az otthoni lanon az egyik laptopra átvinni a tv-t.
Sikerült is hang nélkül (számomra rejtély, miért nem volt hang, de nem is ez a lényeg), ahogy újraindítottam a gépet, nézném a TV-t, egyszercsak megáll a kép, de a hang megy tovább... :F
Gondoltam restart, az mindig segít...segített is egy darabig, pontosabban 7 percig!!!
Itt valami gigszer van, mert a legelső CD-s driverétől egészen a legfrissebbig megpróbáltam mindet, MINDET!!! -XP reinstall is volt és az sem segített! :W
Folyamatosan pontosan stopperrel mérve 7perc 00mp-nél megáll a kép és a hang megy tovább. Csak akkor jön vissza a kép is, ha mindig nyomok egy teletext-et majd vissza a TV-re.
Mi a bánat lehet vele? Soha nem tapasztaltam ilyet, pedig már (ha jól emléxem) 5 éve ez a Tunerem van. Kezdve egy P4 1.8GHz-es konfiggal...

Remélem tudtok vmi tanácsot adni, mert már megőszültem! :(((

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#4753) DBob


DBob
őstag

Anélkül hogy többezer postot végigolvasnák megkérdezem:
Mitől lehet az hogy Leadtek 3200H tuner xp alól tökéletesen megy, vista alól pedig legújabb driverrel + programmal kifagy ha analóg antennára átkapcsol?

Vista a gyík, rossz a driver, valami egyéb?

(#4754) Zsolt88 válasza DBob (#4753) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

A fent említett tuner az alábbi hibákat jelzi:

PVR2 2.0.3.22 = "A demultiplexer hibája miatt a rendszer nem jeleníti meg a képet."

PVR2 2.0.3.21 = Videó bemenet váltás digitálisról analógra, egyből lefagy de még a vista is.

PVR 2.0.3.19 = Videó bemenet váltás digitálisról analógra, 2 másodperc után fagy le teljesen vistástól.

Másik Vista mellé felrakva is ez a hiba.

Analog antennára váltáskor lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#4755) DBob válasza Zsolt88 (#4754) üzenetére


DBob
őstag

Öö...ezt most nem egészen értem. Tehát azt mondod Vista alatt ma nem használható a pvr2? Amúgy nagyjából ezek a hibajelenségek, igen.

Illetve meg kéne próbálni egy 19-esnél régebbivel, és jó lesz?

(#4756) bzoley válasza DBob (#4755) üzenetére


bzoley
veterán

Fenét, teljesen jól működik Vista-n, és a körülményekhez képest Win7-en is, ha a rendszer többi része is normálisan működik.

(#4757) Zsolt88 válasza bzoley (#4756) üzenetére


Zsolt88
csendes tag

És melyikkel működik rendesen?

Mivel függhet össze a fagyás?

(#4758) bzoley válasza Zsolt88 (#4757) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyjából két évig használtam Vista-t. Az ez idő alatt megjelent összes verziót tudtam használni.
Fagyással analógba kapcsoláskor egy helyen találkoztam, igaz az XP volt, és DTV2000H. A fagyást egy Huawei 3G modem okozta. USB-ből kihúzva rendesen működött minden.

(#4759) DBob


DBob
őstag

Ezt azért nem értem, mivel amit zsolt88 mondott az tökéletesen fedi a történteket. Mi van a gépedben és milyen softwareket (vír írtó, stb) használsz?

Én ezt a 3200H tunert xp alól használtam legutóbb 3 hónapja kb. Tökéletesen működött, de mivel szét lett szedve a gép, és már nincs pci-e slotom, így eladtam a kártyát. Megvették, beüzemelték vista alatt, és jöttek ezek az anomáliák hogy analógba átkapcsolva fagy. :s

(#4760) #65675776 válasza DBob (#4759) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell mindenféle moslék kodekpekkeket felrakni, szintén nem kell ezerféle tuneres alkalamzást felrakni...

Vista alatt hibátlanul működik a nevezett tuner. x64 alatt jelentkeznek problémák. De az sem fagyás, csak magas CPU terhelés, és áthidalható.

(#4761) engusz


engusz
veterán

Ne haragudjatok, hogy ilyennel zargatlak titeket, de eladósorba került az egyik tunerem.
Köszi a figyelmet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4762) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Leadtek PxDTV2300 H kártyám van. A hozzá adott PVR2 elég gányul működött a Win7-en, ezért leszedtem, restart és feltettem a 2.03.22-t. Felmegy szépen, erre szinte teljesen elmegy a hang. De nem csak a progiban, hanem az egész Windows-ban. Minden fullra kitekerve hallom csak, azt amit kb. 5%-on kéne... mi lehet a probléma??

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4763) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#4762) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Miután újratelepítettem a hangkártyát, már van hang. Most a távirányító nem működik és a kép minősége hányadék. A hardveres előnézetet hol lehet ki/be kapcsolni?

pár kép: 001, 002, 003

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4764) #65675776 válasza Motion_Blur (#4763) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csíkok alapján ez kábelhiba. Esetleg egy finomhangolást megpróbálhatsz (ha még nem tetted volna). Csodára ne számíts, W7 alatt egyelőre nem igazán értelmes a PVR2 képminősége.

Beállítások második lap legalja.

(#4765) sityuka80 válasza #65675776 (#4751) üzenetére


sityuka80
tag

A videó bitráta állandó vagy változó legyen?

üdv.

(#4766) rara01


rara01
csendes tag

Lehet, hogy láma kérdés, de azért megkérdezem biztos ami biztos.
Ha egy hybrid kártyán csak egy tv bemenet van, ráköthetem egyszerre egy közösítővel a kábeltévét + a dvb-t antennát?

(#4767) bzoley válasza rara01 (#4766) üzenetére


bzoley
veterán

Nem feltétlenül jó ötlet, főleg ha zavarják egymást. Lehet kapni antenna boltban közösítőt. Vagy meg kell nézni a kábeltévé csatornakiosztását, és ha messze van a dvb-t frekvenciáitól, talán nem fog hisztizni a szomszéd.

(#4768) rara01 válasza bzoley (#4767) üzenetére


rara01
csendes tag

Pedig azt feltételeztem először hogy a hybridnek pont az a célja egy programon belül kapcsolgathassak az analóg és a dvb-t csatornák között.
A kérdést is csak azért tettem fel félve mert a józan ész azt kívánná hogy legyen egy analóg + egy dvb-t bemenet a tunerkártyán hogy ne zavarják egymást.
Akkor lehet hogy jobban járok, ha egy analógot és egy dvb-t tunert is rakok a gépembe?

(#4769) bzoley válasza rara01 (#4768) üzenetére


bzoley
veterán

Ennek nem sok köze volt a tunerhez. A két kábelt összeköttötted, már ez problémás lehet, pedig még be sem dugtad a tunerbe őket. Hiába tudna a tuner, vagy a szoftver bármit is, ha előtte van a gond. De vannak olyan hybrid tunerek is, amin két-három bemenet is van.

(#4770) rara01 válasza bzoley (#4769) üzenetére


rara01
csendes tag

Igaz, DTV2000H!
A táblázatban miért szerepel a form faktor sorban az hogy ATX, ellenben a többivel ami low profile?

(#4771) bzoley válasza rara01 (#4770) üzenetére


bzoley
veterán

DTV2000H, DTV2000 H Plus, és a többi típus Premium* változata.
Valószínűleg, mert nem LP, nem is szerelhető be alacsony házba.

*nem vonatkozik minden típusra

(#4772) #65675776 válasza sityuka80 (#4765) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ízlés kérdése. A VBR jobban kihasználja a rendelkezésre álló helyet. A CBRT viszont minden frame-et a beállított bitrate-tel tömörít, így némileg jobb minőséget ad.

(#4773) sityuka80 válasza #65675776 (#4751) üzenetére


sityuka80
tag

Szia.
Picvideo codecet csak trialt találtam.
Van rá valami megoldás?

üdv.

(#4774) sityuka80 válasza #65675776 (#4751) üzenetére


sityuka80
tag

Sikerült picvideot életre keltenem.
Azt tapasztalom, hogy rosszabb mint az mpeg2.
Lehetséges ez?
Mert ha azt ajánlottad akkor jobb is nem?

üdv.

(#4775) azbest


azbest
félisten

Azért az vicces, hogy 10 év alatt sikerült ugyanarra a szintre visszajutni :)
Annó a win98 alatt a pinnacle kártyám körül volt ennyi misztikus instabilitás és bénázás, mint amiket vista/win7 és tunerek kapcsán írunk.

(#4776) bzoley válasza azbest (#4775) üzenetére


bzoley
veterán

Win7-et fölöslegesen említed. Egyelőre se Win7, se driver, se szoftver. Akkor minek kéne jól működnie? Vagy legalább is miféle elvárásoknak kéne megfelelnie? Megjegyzem, egy ideje csak Win7-et használok nem egy tunerrel, és mindezt gond, probléma nélkül, ugyanúgy mint előtte két évig Vista-n. Csak a gép többi része nem a Te*co-ból származik, nem ütköznek az alkatrészek, nem kókányolt az OS, és oda van rá figyelve. Pedig én aztán kísérletezgetek vele rendesen, végül is ez a dolgom, de az itt elhangzott problémák 95%-ával még nem találkoztam.

(#4777) #65675776 válasza sityuka80 (#4774) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés hogy állítottad be. 18-as szint és attól fentebb már jobb minőséget ad, mint az MPEG2.

azbest: Én is csak azt tudom mondani, mint bzoley.

(#4778) sityuka80 válasza #65675776 (#4777) üzenetére


sityuka80
tag

Szia.
20-asra állítottam.De nem lett jobb a minősége sajna.
Illetve kicsit csíkosabb volt.Szellemesebb.
Azért köszönöm.
Még egy kérdés.
Mivel tudnám a VHS kazettákat legjobb és legszebb minőségbe a gépre másolni?

üdv.

(#4779) #65675776 válasza sityuka80 (#4778) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tömörítetlen avi. RGB32-ben... Csak vegyél egy 1TB-os vinyót is mellé.

(#4780) sityuka80 válasza #65675776 (#4779) üzenetére


sityuka80
tag

Van 2x500-as vinyóm.
Abból is tudok ugyanúgy csinálni DVD-t?
Nem lesz túl nagy terjedelmű?

üdv.

(#4781) #65675776 válasza sityuka80 (#4780) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bármiből lehet DVD-t csinálni. A DVD Video szabvány MPEG2 MP@ML 10,08Mbps muxrate, max 9,6Mbps video bitrate-ben van specifikálva, szóval arra kell mindenképpen áttömörítened.

(#4782) azbest válasza bzoley (#4776) üzenetére


azbest
félisten

vista alatt használom a tuneremet (dtv 1800h) de azért időnként sikerül rendesen kiakasztani, hogy csak hardveres újraindítás* után vagy driver újratelepítés után (restart nélkül) működik újra a digitális rész (valamir resetelést kihagytak a szoftverből, így nem kerül alapállapotba a pvr2 indításakor a kártya)

*: sima újraindítás nem segít neki, mert attól még nem inicialiázálódik újra.

Nameg még mindig sárosak a hd tartalmom gyorsításához szükséges evr-rel, szal van még rengeteg dolog ami egy lassan 3 éves oprendszer támogatása kapcsán eléggé ciki. Az epg-t csak azért nem rovom fel nekik, mert ez hazai jellegzetesség.

Sokan dícsérik a leadteket a szoftverkörítés miatt, de messze nem olyan kiforrott még ez sem, mint egy pár éves kártya xp alatt. El sem merem képzelni, hogy milyen lehet akkor egy olyan kártya aminek nem ilyen jó a szoftvere :U A pvr2 eléggé messze van még a tökéletestől... videó rögzítés része is eléggé megbízhatatlan. A távirányítót is elfelejti érzékelni néha (rájöttem, ha rákattintok az ikonjára a tálcán, akkor megjavul), a rádió programja is néha gondol egyet és hibaüzenettel indul.

Annó az intel740 vga és miro pctv tuner esetén tapasztaltam ilyet, hogy biznyos programok mellett meggajdult a kártya... ott is el kellett telni pár évnek, mire a vga driver és a tuner driverének fejlődésével megszűnt minden probléma. Nah majd pár év múlva kiforrja magát ez is ;]

[ Szerkesztve ]

(#4783) bevik


bevik
csendes tag

WinFast PxDTV2300 H -val kapcsolatban lenne kérdésem. Az adatai szerint képes 480p külső jelet digitalizálni. Ez jó, de e mellett a hagyományos PAL jelet is tudja kezelni a bemenetén?

[ Szerkesztve ]

Mindig legyél a legjobb abban amit csinálsz.

(#4784) azbest válasza bevik (#4783) üzenetére


azbest
félisten

biztosan tudja, ezt már az őskövület tunerek is tudták.
a pal 720x576 (768x576) felbontásával nem szabad, hogy gond legyen.

(#4785) #65675776 válasza bevik (#4783) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 480p a komponens bemenetre vonatkozik. A kompozit és S-Video képes PAL FullD1 átvitelre.

(#4786) bevik válasza #65675776 (#4785) üzenetére


bevik
csendes tag

azbest, da-raa, köszi a válaszokat.
Azt szeretném még megtudni, hogy be lehet-e szerezni valahogy ezt a CardMate nevű kiegészítőt az analóg és a digitális jel közösítéséhez, vagy kénytelen leszek külön antenna közösítőt beszerezni? Egyáltalán azzal megoldható-e az, hogy kábelek cserélgetése nélkül tudjak lapozgatni egyszerre az analóg és a digitális csatornák között is?

Mindig legyél a legjobb abban amit csinálsz.

(#4787) bevik válasza bevik (#4786) üzenetére


bevik
csendes tag

Sorry, úgy látom a kérdés 2. fele már volt nemrég, mégis sikerült elsiklanom felette :(

Mindig legyél a legjobb abban amit csinálsz.

(#4788) #65675776 válasza bevik (#4786) üzenetére


#65675776
törölt tag

A CardMate-et külön nem forgalmazza a Leadtek.

(#4790) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Volna egy fontos kérdésem....

Van nekem 2 TV karim, egy Leadtek Winfast TV2000 XP Expert és egy Leadtek Winfast TV2000 XP Global....
Mind2 karinak megvan mindene...
Melyik a jobb? Az egyiket el szeretném adni, de a jobbikat meg akarom tartani...

(#4791) #65675776 válasza dvdbackuper (#4790) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Global kevésbé zajérzékeny, és némileg jobb a képminősége. Illetve a mérete is kisebb.

(#4792) dvdbackuper válasza #65675776 (#4791) üzenetére


dvdbackuper
őstag

igen, a képminőséget én is észrevettem... :C
köszönöm a választ... :R

(#4793) VectraZo


VectraZo
csendes tag

Üdv!

Kis segítségre lenne szükségem.Van egy PVR2000-es kártyám. Az alapbeállítással (hardveres MPEG2) jól is megy, de ha pl ffdshow xvid vagy bármilyen más encodert választok, akkor 1-2 perc után leáll a felvétel, de úgy hogy a kezelőpanaelen a felvétel gomb tovább világít. Tulajdonképpen csak a lemezre nem ír.
Mindenből a legfrissebb van fent és XP SP3.
Mi lehet a gond?

(#4794) #65675776 válasza VectraZo (#4793) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mégis miért akarsz MPEG4-be felvenni? Egyrészt semmi értelme, másrészt meg normális minőségben nem is igazán lehet sw codec-kel a mai gépek teljesítményével.

A hw MPEG2 a legjobb megoldás.

(#4795) Looserke


Looserke
őstag

Na sikerült megoldanom a Leadtek TV2000 Expert VS. X-Fi Xtremegamer problémát és sikerült hangot kicsiholnom a tunerből. A megoldás hogy nem a 2 belső audió összeköttetést kellett használni a mellékelt 4pi-es AUX-AUX kábellel, hanem a kábel hangkártyába menő végét szétbontottam és egy 3.5-ös jack dugóba kötöttem és ezt a X-Fi kártya line-in hátsó bemenetébe dugva gyönyörűen szól a hang a TVn és a rádión is. :DD

Bár elég "legalja" módja volt a dolognak és nem tudom hogy ez a jelenség most a creative driver-nek vagy a leadtek tunernek a sara, bár szerintem a creative a ludas, mert a régi SB Live-al tökéletes volta hang.

[ Szerkesztve ]

(#4796) #65675776 válasza Looserke (#4795) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyértelműen a creative "driver" a hibás. A tuner csatlakozóján szabványos jel megy ki, arról már nem a tuner és nem is a PVR2 tehet, hogy a zikszfi nem képes ezt rendesen kezelni a belső bemenetein...

(#4797) Looserke válasza #65675776 (#4796) üzenetére


Looserke
őstag

esetleg valami driver bug report született már erről a hibáról a creative felé?

ja még valami, a PVR2-ben mikor lesz javítva a win7 aero probléma, vagyis ha elindítom a PVR2-őt akkor alap kinézetűre váltja az ablakokat...

[ Szerkesztve ]

(#4798) #65675776 válasza Looserke (#4797) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudja a bánat. Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán bármit kezelne a belső bemenetein rendesen egy kreatív termék... Engem nem érint sosem fertőztem a termékeikkel a gépem. Aki meg belefutott a problémába inkább vett normális hangkártyát.

Ez a probléma nem lesz javítva, mert nem létezik! Csak akkor fordul elő ilyesmi, ha a megjelenítő Overlay-re van állítva. Ezt ugyanis már a Vista sem támogatta, a W7 meg főleg nem. Nem lehet, hogy valami nagyon régi PVR2-t használsz? (Vista esetén a beta2 kiadása után volt ilyen probléma, azt 2-3 hét alatt javította a Leadtek. De az már három éve volt.)

(#4799) rumkola válasza D®. GeNy@ (#4752) üzenetére


rumkola
veterán

Nálam is volt ilyen, túlhúzott CPU okozta...
Szóval ha tuning van , vegyél vissza kicsit. :)

(#4800) bzoley válasza Looserke (#4797) üzenetére


bzoley
veterán

Milyen bug report? Tudnak róla. Évek óta szarul kezeli a driver a bemeneteket, és nem csinálnak vele semmit. A megoldás egy normális hangkártya.
De ha jobban belegondolsz, a csatlakozó formáján kívül semmilyen különbség nincs a két bemenet között, és normális esetben ezeket egyformán is kéne kezelnie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.