Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4201) bzoley válasza Spirit (#4199) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyen program nem létezik. Persze a PVR2-n kívül :)
Vannak rossz, és kevésbé rossz programok. Esetleg megnézheted a Blaze HDTV-t, azzal legalább nagyíthatod a képet.
A WinFast PVR2 elődje, a WinFast DTV még nem ragaszkodott a gyártó kártyáihoz, kereshetsz belőle egyet. Ha jól emlékszem, a 2.0.1.95 előttiek nem kötöttek. A Leadtek ftp-jén találsz néhány verziót.

t00kalmi:
De, WF_REmCtrl-lal.

[ Szerkesztve ]

(#4202) t00kalmi válasza bzoley (#4201) üzenetére


t00kalmi
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

Üdv: t00kalmi!

(#4203) Darkness válasza Spirit (#4199) üzenetére


Darkness
aktív tag

Szia,

esetleg a WinDVR3 próbáld ki. én ezt használom a globálhoz.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4204) Spirit válasza Darkness (#4203) üzenetére


Spirit
őstag

köszi, ezt is megnézem, már megvan a winfast dtv is...

(#4205) Bazsy válasza azbest (#4195) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Ahova húzod ott... De valamit először bütykölnöm kellett vele, viszont jól működik...

Bazsy

(#4206) Spirit válasza Darkness (#4203) üzenetére


Spirit
őstag

Felraktam, tökéletesen működik,csak nincs hang. Az ASUS tuner csak PCI-on keresztül tud hangot küldeni, a progiban meg nem tudom beállítani a PCI audio-t. Van megoldás?

(#4207) Sk8erPeter válasza Spirit (#4206) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#4208) Darkness válasza Spirit (#4206) üzenetére


Darkness
aktív tag

huuu... megfogtál. :) nekem alaplapi hangkártyám van és TV2000 Globálom. ott rögvest felkinálja, hogy a hangkártyán keresztül hallgassam, de soha nem próbáltam technikai (csatlakozó hiánya, mivel a MoBon nincsen 4polusú bemenet hangnak) probléma miatt meg azért is, mert a tuner szerepét egy videó tölti be, s a hang egy erősitőbe megy.

Igy ebben sajnos nem igazán tudok neked segiteni.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4209) bzoley válasza Darkness (#4208) üzenetére


bzoley
veterán

Ne zavarjon, hogy más volt a kérdés :)
Csak akkor írj, ha biztos vagy a dolgodban. Sk8erPeter-nél lenne a megoldás, de tartok tőle, ezek a korai verziók még nem támogatják a PCI-Audiót, így nem fog menni. Egy próbát azért megér, de emlékeim szerint a 2.0.2.x-től van unofficial PCIa support.

Spirit:
Egyáltalán semmilyen kimenet nincs? Se kívül, se belül? Az is egy tuti megoldás.

(#4210) Darkness válasza bzoley (#4209) üzenetére


Darkness
aktív tag

benne volt a valasz, hogy nem tudom... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#4211) Zsolt7


Zsolt7
csendes tag

WinFast PxDVR320 H-hoz kérdés:

A rádió vételhez RCA csatlakozós földi antennát mellékeltek.
Erre rá lehet csatlakoztatni a koaxos kábeltv-t, vagy a káblet tv rádió jele kinyírja a kártyát?

Üdv.

(#4212) ArGab


ArGab
őstag

Lenne egy elég idegesítő problémám a PVR2-vel. Általában kép jobb szélére van kitéve kicsiben, keretmentes módban, mindig felül. Egészen addig nincs is semmi gond míg nincs bezárva és újra elindítva. Ekkor ugye keretmentes módban indul újra, viszont a kezelőablak - bár nem látni - fizikailag aktív marad, azaz ha véletlenül rossz helyre kattintok pl. böngészéskor, akkor az adott helyen lévő gomb működik (csatornalista előjön, csatornaváltás, felvétel stb). Ha ki- illetve visszakapcsolom a keretmentes módot, ugyan jó lesz, de ez elég idegesítő így.

Vista 32-bit, PVR2 2.0.3.19, régebbi verziókat nem próbálgattam, ha valaki tud verziót mondani ahol nincs ez a hiba, kipróbálom.

(#4213) bzoley válasza ArGab (#4212) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam normál módban indul bezárás után. Kettőnk közül valakinél nem működik megfelelően.

Zsolt7:
Baja nem lesz a kártyának, de elvileg fölösleges átdugni. Ha az eredeti helyén nem talál semmit, valószínűleg a másikban sem fog, de próbáld ki.

(#4214) ArGab válasza bzoley (#4213) üzenetére


ArGab
őstag

Sidebaros távirányítóról van elindítva/leállítva, mert így a legegyszerűbb. Vistánál a duplaklikk a képre nem a keretmentes módból teszi vissza, hanem teljes képernyőre teszi.

(#4215) bzoley válasza ArGab (#4214) üzenetére


bzoley
veterán

Vista gadget-et eleve nem telepítettem, fölösleges, és hely sincs neki. De majd megnézem. Elég sokat kellett várni, hogy a duplakatt végre teljes képernyőre rakja, de végre működik.

(#4216) hcs57 válasza Zsolt7 (#4211) üzenetére


hcs57
őstag

Rákötheted.. nem nyírja ki.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4217) NoX


NoX
senior tag

Véletlen először a DVB-T-s topikba írtam ezt a kérdést.

SCART-ot szerettem volna átalakítani komponensé, amit a tvtuner-be dugnék be, de valami baki van:

A következő eszközeim vannak:
- Leadtek DVR3100 H
- GCR 370CX beltéri (digitális T-KÁBEL)
- Hama YUV kábel
- Hama SCART-YUV átalakító

A kábel és a SCART átalakító az igényesebb fajtából, darabja 4-5E volt, aranyozott csatlakozók, kézbevéve is minőségínek tűnik, nehezek, stb.

Mi lehet a probléma?

(#4218) #65675776 válasza NoX (#4217) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelek szerint a csatornákat cserélted össze. Próbáld meg más elrendezésben összedugdosni.

(#4219) NoX válasza #65675776 (#4218) üzenetére


NoX
senior tag

Minden kombinációt kipróbáltam, de nem :(
Az egyik csere után:

Egy fokkal jobb volt a színkód szerint helyessel :DDD

Tipikus kodekhibának mondanám, de ez csak egy bemenet...

[ Szerkesztve ]

(#4220) #65675776 válasza NoX (#4219) üzenetére


#65675776
törölt tag

Itt már van minden, szinkron és csatornahiba is. Milyen kimenetek vannak egyébként azon a STB-on?

(#4221) NoX válasza #65675776 (#4220) üzenetére


NoX
senior tag

- RCA: audio RCA, video RCA (ennél azért jobb minőségre vágytam)
- S/PDIF
- SCART: VCR (bár asszem ez bemenet), TV (ebbe dugtam az átalakítót)

Pont ilyen az átalakítóm, csak HAMA márkájú.
Itt azt írja, hogy component to TV, akkor ez azt jelentené, hogy egyirányú a SCART alakító, tehát komponenst alakít SCART-á és nem fordítva? :F
Nekem azt mondták, hogy kétirányú.

A videó kimenet a STB-n változtatható egyébként: RGB és kompozit.
Nincs semmi változás, ha állítgatom.

Próbáltam még SCART-S-VIDEO átalakítóval, de a kép fekete fehér lett.

[ Szerkesztve ]

(#4222) #65675776 válasza NoX (#4221) üzenetére


#65675776
törölt tag

A SCART elméletileg nem támogat csak RGB-t, komponenst nem. Persze nem ez lenne az első szabvány, amit nem tartanának be... Viszont ha RGB jelet kapna az átalakító, annak lehetne ez az eredménye.

Egy dolog mit mond az eladó, a amásik meg a specifikáció. Ha utóbbi egyirányúnak mondja az eszközt, akkor az egyirányú.

S-Video? Nem írtad, hogy lenne ilyen kimenet a STB-on.

(#4223) NoX válasza #65675776 (#4222) üzenetére


NoX
senior tag

A STB menüjében van olyan lehetőség, hogy video kimenet: RGB/kompozit.
Próbáltam minden kombinációt.

Az eladó aztmondta kétirányú, a specifikációból ez nem derült ki pontosan.
A SCART-KOMPONENT átalakítót visszavittem. Szerintem erre nem lesz akkor megoldás.

S-VIDEO-ra is SCART-ból akartam alakítani, de ott meg az a probléma merült fel, hogy fekete fehér lett a kép. Olvastam olyanról, hogy teljes bekötésű kábel kell, de ez nincsen feltüntetve sajnos sehol, így csak zsákbamacskát lehet venni... :W
Erre az volt ráírva, hogy "all picture and sound signals"...
21pólusú van ráírva némelyikre, de hogy most az jó-e, vagy sem, nemtudom :F

Most sima video RCA-val van összedugva, de látszik a különbség az S-VIDEO javára, még akkor is, ha az fekete-fehér.

[ Szerkesztve ]

(#4224) #65675776 válasza NoX (#4223) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem ez a kimenetválasztó a SCART RGB kimenete és az attól külön levő kompozit kimenet (az általad említett sárga RCA) között vált. A hibádat okozhatja a nem megfelelő átalakító.

Újabb érdekes dolog, ugyanis a SCART-ban az S-Video csak bemenetként van jelen.

Esetleg simán kompoziton nem próbáltad még összekötni? Csak hogy olyankor mi jön ki a STB-ból.

(#4225) NoX válasza #65675776 (#4224) üzenetére


NoX
senior tag

A kimenetválasztó állításával semmi változást nem tapasztaltam se az RCA és se a SCART kimeneten.

Az átalakító így néz ki:

1 SCART - 2 RCA - 1 S-VIDEO

Van még rajta egy kapcsoló, hogy IN/OUT.

Simán közvetlenül kompoziton jó kép jön, de jobb lenne inkább S-VIDEO-val, de azt csak SCART átalakítással tudom, de így fekete-fehér lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#4226) NoX válasza NoX (#4225) üzenetére


NoX
senior tag

A STB típusa: GlobalTeq GCR370CX

Azt írja a specifikáció:
TV SCART: RGB, CVBS, Hang bal/jobb

Akkor ez azt jelenti, hogy csak RGB és kompozit jelet tud kiadni a SCART-on, ezért nincs esélye az S-VIDEO-nak?
De a SCART átalakítómnak nem az lenne a lényege, hogy mégis S-VIDEO-ra alakítsa?

Pl. itt van egy ilyen: [link]
Ez sajnos egyirányú, PC-től a TV-ig, de a lényeg:
"PC/Notebook és TV/képmagnó összeköttetésére; beépített elektronikával, mely az S-videó jelet FBAS jellé alakítja (normál videó jel) ezáltal kiküszöbölhető a fekete-fehér kép"

Tehát ez fel van készítve a fekete-fehér problémára. Hogyhogy egy sokkal drágább eszköz pedig nem?
Honnan lehetne megtudni, hogy mely eszközbe van még ilyen beépítve?

[ Szerkesztve ]

(#4227) #65675776 válasza NoX (#4226) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maga a SCART csak bemenetkét kezel S-Video-t. Abból S-Video kimenő jelet nem lehet kinyerni.

S-Video-ból meg nem kunszt kompozitot gyártani, csak simán össze kell kötni az Chroma és Luma jelvezetéket, és a két GND-t.

(#4228) - zzs -


- zzs -
csendes tag

Olyan embert keresek, aki Server 2003-at használ legalább 4GB RAM-mal és jól működő belső tunerkártya van a gépében...
..kérem, priviben jelentkezzen..

(#4229) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Sziasztok!Vettem egy Leadtek DVR3100 H típusú tunert.Kábeltvről akarok vele sorozatokat felvenni de olyan problémám van hogy felvételnél bizonyos színű háttereknél a jobb szélén a videonak látható egy lila vagy máskor zöld csík ami piszok idegesítő.Előzőleg volt a gépben egy TV2000XP expert azzal tökéletes volt minden.Már próbáltam xp-vel vista 64-en a helyzet változatlan.Íme egy kép hogy mire gondolok:


Remélem tud valaki segíteni. :W

[ Szerkesztve ]

(#4230) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Pont a lényeg nem látszik az előzőbe!

[link]
[link]

(#4231) NoX válasza #65675776 (#4227) üzenetére


NoX
senior tag

Annó nekem S-VIDEO-ból SCART-ba is fekete fehér lett, persze akkor már a TV-n. Erre lett volna megoldás az a kábel, amit írtam.

És akkor melyiknek lesz picivel is jobb minősége?
- SCART --> S-VIDEO átalakító --> kompozit átalakító --> számítógép
vagy
- SCART --> kompozit átalakító --> számítógép
vagy
- STB alap kompozit kimente --> számítógép?

Nekem valami olyasmit mondott a szerelő, hogy a STB SCART-ja lesz a digitális kimenet, ezt kicsit furcsállom :F

[ Szerkesztve ]

(#4232) bzoley válasza fzr600r (#4229) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg próbáld meg másik driverrel. Hw-es felvételen látszik a csík?

(#4233) fzr600r válasza bzoley (#4232) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Hw-s és szoftveres felvételen is látszik, sőt ha a megjelenítés módját átkapcsolom overlay mixerre akkor ha csak simán nézem a monitoron az adást már akkor is látszik a csík.Próbáltam egy régebbi drivert is azzal is ugyanez volt.Igazából nem talaláltam több régi drivert.

(#4234) bzoley válasza fzr600r (#4233) üzenetére


bzoley
veterán

A legfrissebb a 6.0.107.55, ez volt fönn? Frissebb PVR2 sem árt. Ha tudod, próbáld ki másik gépben is, aztán vissza a feladónak.

[ Szerkesztve ]

(#4235) fzr600r válasza bzoley (#4234) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Igen.A legújjabb pvr2-vel de már próbáltam régebbivel(pvr) is.

(#4236) #65675776 válasza NoX (#4231) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyértelműen a legkevesebb átalakítással járó adja a legjobb minőséget. Kérdés, hogy a SCART-ban levő kompozit és a külön kompozit hogyan van belűl kötve. Ha csak simán párhuzamosítva, akkor majdnem mindegy.

A SCART analog csatlakozási szabvány.

fzr600r: Azért a VGA drivernek sem árt a körmére nézni.

[ Szerkesztve ]

(#4237) fzr600r válasza #65675776 (#4236) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Az előbb betettem a szomszéd srác gépébe.Neki nvidia karija van a helyzet ott is ugyanez.

(#4238) fzr600r válasza fzr600r (#4237) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Azt el is felejtettem leírni,hogy nézés és felvétel közben is változik a kép szélén lévő fekete csík szélessége, nem fix méretű hanem össze vissza ugrál a csík mérete igaz nem folyamatosan ugrál és még olyan is van, hogy a fekete csíkba is belóg 1-2 képrészlet. Nézzétek meg a linkeken,hogy mi a véleményetek róla,hogy más is tapasztalt e ilyent, akinek DVR3100 H tipusú tunerja van.

[link]
[link]
[link]

(#4239) hcs57 válasza fzr600r (#4238) üzenetére


hcs57
őstag

F5, vagy a képen jobb klikk -> videó nyújtás... és nincs fekete sáv.

Örül. :DD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4240) fzr600r válasza hcs57 (#4239) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Az a gond ezzel h a felvételen ugyanúgy ottvan.Egyébként neked ilyen kártyád van?

(#4241) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Az előző tunernél az eszközkezelőbe 3 sor szerepelt 1 Crossbar 2 TVTuner 3 Video Capture
Ennél a tunernél meg csak egy: Winfast DVR3100 H(XC3028)
Ez nem lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#4242) #65675776 válasza fzr600r (#4241) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem gond, más a driver felépítése.

A probléma forrása pedig lehet a bejövő jel pl. Ellenőrízni kellene kábeleket, csatlakozókat.

(#4243) fzr600r válasza #65675776 (#4242) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Értem.A jellel, csatlakozókkal nem lehet gond mert a Tv2000 experttel minden tökéletes.

(#4244) horitomy


horitomy
tag

Fél év után kellett rájönnöm, hogy a távirányítóval be és ki is tudom kapcsolni a számítógépet. :W

(#4245) bzoley válasza horitomy (#4244) üzenetére


bzoley
veterán

Jobb későn, mint soha. Így jár, aki nem szeret/tud (kívánt rész aláhúzandó) olvasni :)

(#4246) hcs57 válasza horitomy (#4244) üzenetére


hcs57
őstag

Hogyan?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4247) azbest válasza horitomy (#4244) üzenetére


azbest
félisten

a kikapcsolás nem nehéz.. a bekapcsolás.. hmm .. ha a biosban be van kapcsolva hogy pci eszköz is ébreszthesse a gépet, akkor gondolom a távirányító hatására ébreszti...

vagy csak készenlétben van a gép?

Most üzemeltem be szegeden egy dtv1800h-t :)

Kicsit mintha életlenebb lenne az analóg képe, mint a régi bt848-as kártyámnak, gondolom a deinterlace miatt... nem találtam még analóg részre vonatkozó ilyen jellegű állíthatóságot :U

Digitális adás egész jól jön egy erősítős szobaantennával szentesről, 8adik emeleten. Viszont feltűnt egy "bug": ha kiválasztom a hardveres gyorsítást, akkor 576x480 felbontásúnak hiszi a képet és persze nem mutat semmit, csak hang van. Persze a mentett streamben jó az adás.
Ha dxva nélküli módban megy akkor jó (720x576 autonómia, 1920x1080 Duna)...
A legfrisebb szoftverek vannak fenn: 2.0.3.20, és a legfrisebb driver ami letölthető a leadtek oldalról. Erre van valami megoldás? HD-ben eléggé megfogja a gépet és néha azért szakad az adás mert nincs több cpu power :)

[ Szerkesztve ]

(#4248) horitomy válasza hcs57 (#4246) üzenetére


horitomy
tag

Véletlenül jöttem rá.
Van egy Harmony távirányítóm, de ez nem számít.

Szerintem is az alaplap valóban fontos.
Alaplap neve: Gigabyte GA-P35C-DS3R
A számítógép ki kikapcsolva van. (soha nem készenlétbe)
A PVR2-ben semmit nem kellett állítanom, a BIOST meg megnézem neked.

(#4249) azbest válasza horitomy (#4248) üzenetére


azbest
félisten

Itt a manuál ide vágó része :)
pvr2_hun 51-52. old

különböző biosokra megmutatja hogy kell beállítani.

(#4250) azbest válasza fzr600r (#4243) üzenetére


azbest
félisten

A másik kártya valószínűleg levágja a kép szélét... a régi pinnacle káryám programjába is lehetett állítani, hogy vágja a széleket. Ha nem vágtam, akkor én is láttam ilyeneket az adások szélén. Ahol túllóg képelem, ott a stúdióban egymásra kevert képek nem fedig egymást teljesen... vágóképeknél van, hogy még a vágás előtt látni a következő jelenetet a kép szélén egy keskeny csíkban. Ez a stúdióban lesz ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.