Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#3251) as_Rock válasza bzoley (#3250) üzenetére


as_Rock
őstag

Eszerint a gyártó hülyeséget ír, ugyanis itt van előttem a doboz, azon az van amit írtam, és nem taglalja külön a felvétel és a lejátszást, csak a minimumot és az MPEG1-2-be rögzítést :O
Van valami gyártói link ahol ez a P3 600 szerepel?:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3252) bzoley válasza as_Rock (#3251) üzenetére


bzoley
veterán

Természetesen a gyártó oldalán.
A dobozon is csak a felvételi követelmények vannak.

(#3253) as_Rock válasza bzoley (#3252) üzenetére


as_Rock
őstag

Wow, kolléga örülni fog :K :R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3254) guzmics


guzmics
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy Leadtek WinFast TV2000 XP Global tuner-t.
Abba a hibába ütköztem, hogy nem tudok tömörítettlen avi-ba felvenni! :(
Ez a hibaüzi jön: Az adatfolyam nem rögzíthető
Nem tudom hogy jól állítgattam-e be a dolgokat, nem tudna valaki ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

Üdv, guzmics

(#3255) #65675776 válasza guzmics (#3254) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom a mellékelt CD-ről telepítettél mindent. Töltsd le a legfrissebb drivert és PVR2-t és rakd fel azokat.

(#3256) brd


brd
nagyúr

Aki használ C'n'Q-t, attól kérdezem, hogy kijavították már a PVR2 azon hibáját, hogy ugrál a kép egy pillanatra, amikor órajelváltás történik? Feleslegesen nem próbálkoznék az új verziókkal, mert a felvételi profilokat újra be kellene állítani. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#3257) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek azt meglehet valahogy oldani hogy amikor ujrarakom xp-t akkor a rádió csatornái megmaradjanak és ne keljen ujra egysével elmentegetni őket?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3258) bzoley válasza lakatosturbo (#3257) üzenetére


bzoley
veterán

Megkeresed a registry-ben a
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Leadtek\Video\WFFM] részt,
majd jobbgomb és exportálod. Reinstall után duplakatt az importhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3259) guzmics válasza #65675776 (#3255) üzenetére


guzmics
csendes tag

Megtörtént mindkettő egyből, de nem jó, azért írtam!

[ Szerkesztve ]

(#3260) bzoley válasza guzmics (#3259) üzenetére


bzoley
veterán

Eseleg rossz beállítás. Melyik kodek, milyen paraméterekkel?
Amit találtam a rendszerben, azokkal ment hiba nélkül, na nem mintha lenne értelme ilyen felbontások mellett.

(#3261) lakatosturbo válasza bzoley (#3258) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3262) guzmics válasza bzoley (#3260) üzenetére


guzmics
csendes tag

Természetesen codek pack nincs fent, csak amit a progi feltett + Xvid, AC3, Core AAC, Core AVC, Haali Media Splitter.
Van sok beállítási lehetőség, egy normális, jó képminőségű kellene!
Próbálkoztam az audionál AC3, DTS, PCM-el de semmi.
Így volt amúgy beállítva:

Codek: XviD Mpeg-4 Codec
Felbontás: 720*576
Mód: Progressive

Audio: AC3 44.100kHz 16bit, Sztereo 1411kb
44.100kHz Sztereo 448kb/s

(#3263) LGA 911


LGA 911
tag

sziasztok!

most vettem egy tv2000xp globalt
jól működik a kártya kivéve hogy a hang eléggé torzít a kép az szép

a másik bajom hogy előlről be kellett dugni a hangkari mikrofon bemenetébe egy kábelt és így nem maradt hely a mikrofonomnak de szeretném használni msn hez

ha valaki erre a két bajra tudna válaszolni hálás lennék
és bocs ha már valaki feltette a kérdést én nem találtam

köszi

(#3264) LGA 911


LGA 911
tag

jah és azt elfelejtettem írni hogy creative x-fi extreme hangkari van ebben a gépben és ezen egyben van a mikrofon és a bemenet

(#3265) lakatosturbo válasza LGA 911 (#3264) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Vegyél egy ijen jack sztereo elosztót [link] kb 200Ft.
Énis így használom.

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3266) LGA 911 válasza lakatosturbo (#3265) üzenetére


LGA 911
tag

szia!

köszi a válaszod privátban zaklatlak

1. ha elosztóra dugom akkor a mikrofon zaja nem fog bele hallatszódni az adásba?
2. nem lehet csak simán a hátsó cuccra rákötni?
3. ne vegyek inkább egy pci expresses verziót amiben nem kell átdugni kívül?

köszi:)

(#3267) LGA 911


LGA 911
tag

mégsem privát lett belőle:) bocsi

(#3268) bzoley válasza LGA 911 (#3263) üzenetére


bzoley
veterán

Nem hinném, hogy a legjobb ötlet a mikrofon bemenetre dugni a tunert. Milyen X-Fi-ről van szó? Használtam már párat, de legalább egy AUX a legtöbb kártyán megtalálható. Bár egyszerre nem biztos, hogy kezeli a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#3269) bzoley válasza guzmics (#3262) üzenetére


bzoley
veterán

Korábban még tömörítetlen avi-ról beszéltél, nem mpeg4-ről. A hang először PCM legyen, egy hibalehetőséggel kevesebb. Ha xvid nem megy, akkor próbáld ki egy frissebb divx-szel esetleg.

(#3270) lurdyhaz


lurdyhaz
csendes tag

Üdv,

van egy problémám a Global kártyámmal: egy idje nem működik a távirányító (eddig jó volt):

-elem OK
-a kábelnek semmi baja, be van dugva
-távirányítót nem vágtam földhöz

Lehet vmi szoftveres oka?
Vagy reklamáljak az eladónál (még garanciás)

Köszönöm,

L

(#3271) bzoley válasza lurdyhaz (#3270) üzenetére


bzoley
veterán

Wizard fut? Távirányító ad jelet? Kábelt nem rendezgetted azóta, rendesen be van dugva? Nem szakadt meg esetleg belül? Esetleg PVR2 reinstall.

(#3272) lurdyhaz válasza bzoley (#3271) üzenetére


lurdyhaz
csendes tag

Wizard fut? az mi?
Távirányító ad jelet? ezt miből látom
Kábelt nem rendezgetted azóta, rendesen be van dugva? igen
Nem szakadt meg esetleg belül? nem hiszem, nem piszkálta senki

L

(#3273) bzoley válasza lurdyhaz (#3272) üzenetére


bzoley
veterán

Wizard ikonjának ott kell lenni az óra mellett, ha fut.
A távirányítót ellenőrizheted, ha egy digitális fényképezőgép, vagy telefon kamerájával szembefordítod, majd nyomkodod a gombokat. A fényképező/telefon kijelzőjén látnod kell, ahogy villog a távirányító ledje.

(#3274) LGA 911


LGA 911
tag

szia!

mit kell tennem hogy elég legyen csak belül összekötni a hangot?
mert ha csak belül van összekötve akkor nem szól

[ Szerkesztve ]

(#3275) bzoley válasza LGA 911 (#3274) üzenetére


bzoley
veterán

Állítsd be a PVR2-ben a megfelelő hangbemenetet. X-Fi-knél jellemzően AUX-AUX, XP-n előfordulhat AUX és Analog Mix felvételhez, de az inkább az Audigy-kre volt jellemző. Vista-n le lehet tiltva az AUX.

(#3276) lurdyhaz válasza bzoley (#3273) üzenetére


lurdyhaz
csendes tag

mobilos ellenőrzés megvolt, távirányító OK
legújabb PVR2-t felraktam az oldaladról
wizard fut (nem tudtam, hogy a PVR2 neve wizard is)

már csak a kábellel lehet baj?

L

(#3277) bzoley válasza lurdyhaz (#3276) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, a PVR2, az csak PVR2(WinFat PVR2). Emellett fut még a WinFast Wizard, ha rádiózol, akkor a WinFast FM, és még több más alkalmazás is van a csomagban.
Ellenőrizd, hogy a Wizardban ne legyen kipipálva az "MCE Remote", valamint a Remote Controller "Enable" legyen.

Esetleg töltsd le a WF_RemCtrl-t, és futtasd. Ha veszi a jelet, akkor villog az ikon. Ha eddig minden ok, lődd le a háttérben futó össze programot, tűzfaltól kezdve a vírusírtókig.

[ Szerkesztve ]

(#3278) lurdyhaz válasza bzoley (#3277) üzenetére


lurdyhaz
csendes tag

ikon nem reagál

(#3279) bzoley válasza lurdyhaz (#3278) üzenetére


bzoley
veterán

Őőő, csak akkor villog a piros ikon, ha nem fut a PVR2, mellette inaktív a működése. Ezt kifelejtettem.

(#3280) lurdyhaz válasza bzoley (#3279) üzenetére


lurdyhaz
csendes tag

lelőttem mindkettőt, remctrl-t elindítottam

nem reagál sehogy

(#3281) bzoley válasza lurdyhaz (#3280) üzenetére


bzoley
veterán

Mi az, hogy mindkettőt?! A wizardnak mindig futnia kell, az kezeli a távirányítót. A WF_RemCtrl pedig segít ellenőrizni a működését, és más programokat irányít.

Azért a próba kedvéért gondolom legalább egyszer kihúztad, és visszadugtad már a vevőt.
Esetleg állítsd le a wizardot(jobbgomb-unload), majd indítsd újra. Háttérben futó programokat lelőtted? Ha más nem lesz, nézd meg másik gépben, vagy szervíz. Mondjuk nem jellemző, hogy elromoljanak. Kontaktos kártyával már találkoztam.

(#3282) LGA 911


LGA 911
tag

sziasztok

sikerült mostmár megoldani hogy van hang ha csak belül dugom össze a hangkarival
csak auxra kellett állítani

most az a bajom hogy ha kilépek a pvr2-ből akkor mivel a mikrofon be van dugva hallom a mikrofon zaját folyamatosan

nem járnék jobban egy px tv 1200-al lehet az nem csinál ilyeneket

[ Szerkesztve ]

(#3283) bzoley válasza LGA 911 (#3282) üzenetére


bzoley
veterán

Sem PVR2-nek, sem pedig a tunernek nincs köze a mikrofonodhoz. Más tuner mellett is ezt tapasztalnád. Némítsd el a mikrofon bemenetet, vagy állítsd át az alapértelmezett felvételi eszközt és kész. Ha meg van nyitva, persze, hogy hallod. Még akkor is, ha nincs semmilyen tuner a gépben. Semmi köze hozzá.
Mellesleg mondtam, hogy csak át kell állítani aux-ra.

[ Szerkesztve ]

(#3284) LGA 911 válasza bzoley (#3283) üzenetére


LGA 911
tag

igen ezért állítottam át amiért mondtad:)

de csak azóta hallom a mikrofont mióta beraktam a kártyát
és amikor elindítom a pvr-t akkor megszűnik a hang és nem hallom a mikrofont amikor kilépek az fm-ből vagy a pvr-ből akkor pedig visszajön.

(#3285) bzoley válasza LGA 911 (#3284) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, mert a hangkártya(vagyis a win) egyszerre csak egy bemenetet tud kezelni. Amikor elindítod a PVR2-t, átállítja a bemenetet a programban kiválasztottra, majd amikor leállítod, visszaáll a default eszköz. Ha el van némítva a mikrofon bemenet, nem lesz hangja., viszont az azt kezelő programnak illik tudnia azt bekapcsolni, ha szükség van rá.

(#3286) lurdyhaz válasza bzoley (#3281) üzenetére


lurdyhaz
csendes tag

Hátérben semmi, remctrl fut, wizard fut, semmi reakció
Ránéztem a remctrl about-jára. azt írja expert/deluxe 1.059 Nekem global van. Ez lehet gond? Az oldaladon csak ezt találtam.

Amúgy szervíz merre van (esetleg nyugati/körút környéke?)

Kösz,

L

[ Szerkesztve ]

(#3287) LGA 911


LGA 911
tag

szia!

amiket mondtál bejöttek megy a cucc jól az x86 os vistán
ezen felbuzdulva a mindennap használt x64 es rendszerre is felraktam a drivereket mindent megcsináltam de nincs hangja a cuccnak
ha viszont késleltetett lejátszásra rakom akkor van hang
és amikor késleltetett lejátszásra állítom akkor sem jó a hang mert olyan mint ha egy dobozból szólna és torzít nagyon ellentétben az x86 os rendszerrel ott már jó

bocs a zaklatásért:)

[ Szerkesztve ]

(#3288) LGA 911 válasza LGA 911 (#3287) üzenetére


LGA 911
tag

jah nem írtam hogy vista x86 és x64 és a hangkari az x-fi extreme audio és p35 a chipset ha az számít
ha tudtok segítsetek légyszi

köszi

(#3289) guzmics válasza bzoley (#3269) üzenetére


guzmics
csendes tag

Köszi, rájöttem a hibára, abból amit mondtál! Nem állítottam be video codek-et, és mostmár a képet veszi tökéletesen, de most meg a hanggal vagyok gondba! Csak furcsa zúgást lehet hallani (a rendes hangot nem)! Próbáltam előszőr PCM-be, AC3-ba, DTS-be, meg úgy is, hogy semmit se állítok be!
PCM-be és ha nem állítok be semmit elkezdi venni az adást csak van a zúgás, AC3-nál és DTS-nél kiírja hogy az Adatfolyam nem rögzíthető!

(#3290) #65675776 válasza guzmics (#3289) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vedd lentebb a felvételi hangerőt.

AC3-nak és DTS-nek az égvilágon semmi értelme ha sztereo TV adást veszel fel.

(#3291) guzmics válasza #65675776 (#3290) üzenetére


guzmics
csendes tag

Nem az volt a gond, hanem a felvétel vezérlésénél Line In-en volt, Stereo Mix-re állítva most már van hang! Most meg olyat tapasztalok, hogy ilyen "lüktetés" van a hangban, olyan mintha akadna! :F

(#3292) retepaskab válasza crok (#5) üzenetére


retepaskab
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen TV2000XP kártyám, a gond az, hogy a Winfast FM program összekeveri a távirányító gombjait, és után a TV-vel sem működnek (előtte igen). Pedig fel is raktam a legújabb verziót (PVR2 2.0.3.7, FM 5.13.01.2008-0620). A wizardot újraindítva megint működik , persze csak a tv-vel.
A távirányítón az Y04G0044 kód van felírva. Valaki tud megoldást?

Kösz: RA

(#3293) bzoley válasza retepaskab (#3292) üzenetére


bzoley
veterán

Talán telepítsd újra a programot. Nálam nincs ilyen gond.

guzmics:
Nem minden codec támogatott, ha PCM-mel gond van, akkor a hiba nálad lesz.

LGA 911:
Rossz bemenet választás, vagy újabb Creative feature.

lurdyhaz:
A WF_RemCtrl-ból csak ez létezik. Nem garantált, hogy minden távval működik, de általában a hangerő gombok jól mennek minden kártyával. Szervízről nem tudok, vidd vissza oda, ahol vetted, feltéve hogy van rá garancia.

(#3294) guzmics válasza bzoley (#3293) üzenetére


guzmics
csendes tag

Csak az az érdekes hogy mpeg-be tökéletes a kép és hang is! :F

(#3295) bzoley válasza guzmics (#3294) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs ebben semmi érdekes. Kompatibilitás szempontjából nagyjából ég és föld.
Az igaz, hogy az utóbbi időben eléggé el van hanyagolva az mpeg4 támogatás, de sok értelme nem is nagyon van használni, az mpeg2 előnyösebb. Ettől függetlenül, ha az operációs rendszer nincs leamortizálva, és az elcseszett felbontásokat nem vesszük figyelembe, elég sok 3rd party codec-kel működik a felvétel.

(#3296) #65675776 válasza guzmics (#3294) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor miért nem abba veszel fel? Az utófeldolgozásba nem halsz bele, ráadásul kétmenetben offline tömörítve messze korrektebb minőséget d minden MPEG4 codec.

(#3297) lurdyhaz válasza bzoley (#3293) üzenetére


lurdyhaz
csendes tag

kösz a segítséget, megyek garanciázni

L

(#3298) guzmics válasza #65675776 (#3296) üzenetére


guzmics
csendes tag

Lehet igazatok van. Maradok az MPEG2-nél, és majd átkódolom!
Köszöntem a segítségeteket. :R

(#3299) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Üdv!

Lenne egy kis problémám. Hogy lehetne frissíteni a Winfast PVR2-őt anélkül, hogy ne kelljen újra WIN XP-t telepítenem, mivel hiába törlök ki mindent a regisztrációs adatbázisból, leszedem a régebbi Winfast PVR2-őt és a drivereket. De ezután feltelepíten az újabb verziót, is mikor megjelenne a TV képe a Winfast PVR2-ben kilök egy ilyen hibaüzenetet: A(z) DVBTAP.exe hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük. Mit kellene tennem? Kösz a segítséget

(#3300) bzoley válasza Atomantiii (#3299) üzenetére


bzoley
veterán

Hiába frissitgeted a PVR2-t, ha máshol van a hiba. A hibaüzenet csak az okozat, bármi más lehet hibás, instabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.