Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4151) Kleroo válasza bzoley (#4150) üzenetére


Kleroo
veterán

Értem.
az imént olvastam végig.
akkor ezek szerint amennyivel jobb a tv-s képe, annyival jobb a cvbs- része?
mert ezekre kitérő tesztel nem találkoztam. viszont olvastam a cikedben :
"kompozit bemenetek mellett megtalálható a sokkal jobb képminõséget garantáló komponens bemenet is"
ez vonatkozhat rám? :)
nem tudom mi a különbség. a kamerámhoz 1db sárga rca és 1 db fekete rcs kábel van(tehát csak mono :( )
ez kompozit vagy komponenes ? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4152) bzoley válasza Kleroo (#4151) üzenetére


bzoley
veterán

Az "csak" kompozit. A komponens az piros, zöld, kék, plusz hang.
A tunerről érkező jel, és a bemenetekről érkező jel is ugyanarra a chipre érkezik, ugyanúgy kezeli őket a tuner. A többi a forrás minőségétől, és a csatlakozás módjától függ.

(#4153) Kleroo válasza bzoley (#4152) üzenetére


Kleroo
veterán

Értem. tehát dugdoshatnám én a komponensbe, akkor se lenne jobb a kép(ha egyáltalán lenne :D )
Akkor valószínűleg marad a jó kis expert.
Nem éri meg a dupla árat a picivel jobb minőség.
Gondolom az expert árában nincs jobb alternatíva.
Köszönöm a segítséged :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4154) #65675776 válasza Kleroo (#4151) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor téged nem érint a komponens bemenet.

(#4155) bzoley válasza Kleroo (#4153) üzenetére


bzoley
veterán

Hát a picivel jobbnál azért egy picivel több :)
Emellett hw Mpeg2, és nem csak kép, de hangminőségben is több egy kicsivel.
A mai tunerek többsége alig különbözik az Experttől, egyet tudok, ami szemmel láthatóan is jobb nála(persze azért nem sokkal, és a PVR3000 alatt marad), az pedig az NXP-s PxDTV2300H.
Házon kívül esetleg a ViXS-es Asus lehetne használható, de az meg elvérzik a szoftveren. Vele daa-raa-nak vannak tapasztalatai.

[ Szerkesztve ]

(#4156) Kleroo válasza bzoley (#4155) üzenetére


Kleroo
veterán

Huhh :D
Akkor téged most mint szakembert kérdezlek.(nem mintha eddig nem úgy tettem volna :D)
Szerinted megéri a plusz árat, ha családi video8as felvételeket(amik szintén elképesztően jók a 240 sor ellenére) valamint a most készülő HI8as felvételeket digitalizálok?
Pénzem lenne rá dögivel, csak másra szánnám.... De alapvetően van rá keret.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4157) Kleroo válasza #65675776 (#4154) üzenetére


Kleroo
veterán

:R

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4158) #65675776 válasza Kleroo (#4156) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Expert képével mi volt a konkrét problémád? Anno digitalizáltam vele jópár Video és Hi8 felvételt, gyakorlatilag a kazetta forrásminőségét hozta.

(#4159) Hoek


Hoek
tag

Van valakinek problémája EPG-vel Vista x64 alatt?
Ezt az üzenetet kapom mikor frissiteném a műsörfüzetet:
HRESULT E_FAIL has been returned from a call to a COM component

ja és Leadtek 3100H, de itt szerintem nem olyan fontos.

[ Szerkesztve ]

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#4160) bzoley válasza Hoek (#4159) üzenetére


bzoley
veterán

Digitális adások EPG-jéről van szó? Ha nem, akkor mivel, és mit próbálsz csinálni?

(#4161) #65675776 válasza Hoek (#4159) üzenetére


#65675776
törölt tag

Analog, digitális, PVR2, WMC?

(#4162) Kleroo válasza #65675776 (#4158) üzenetére


Kleroo
veterán

Nos ha szerinted így van, akkor elhiszem. :)
csak valahogy a tv-n nézve szép kontrasztos részletes, majd gépen így, elég fakó/homályos részlettelen a kép.
Pedig játszottam a beállításokkal. de akkor maradok a kis expertnél :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4163) bzoley válasza Kleroo (#4162) üzenetére


bzoley
veterán

Nem arról volt szó, hogy rossz?

(#4164) #65675776 válasza Kleroo (#4162) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen codec-kel vetted fel?

Illetve a PC-s felvételt nézd vissza TV-n is.

De lehet csak a kábeleid nem a legjobbak.

(#4165) Kleroo


Kleroo
veterán

Hát a kábelekkel sztem nincs gond. sony kamerához volt tartozék.
Maga a kártya nem tudom. kb 50 órányi vhs-t vettem fel vele(ott nem nézegettem hogy vajon jó a kép, mert a vhs egy ˇ^˘°ˇ mai szemmel :D)
Aztán az történt hogy voltak ezek a pici hang béli kis döccenések, amik nem zavaroak, de családi anyagok archiválása azért mégis legyen tökéletes.
drivert frissítettem volna, erre kékhalál. és azóta nem tudom működésre bírni. majd ha a pistával is lesz vmi baj, akkor mégegyszer(már megint pff) újrarakom pistát,
egyébként általában mpg2/4800kbp-sel használtam)
de ha használható kártyám lesz, akkor azújabb digitalizálás előtt majd kikérem a véleményeteket, hogy milyen codecec,egyebek használatával lehet elérni a top minőséget.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4166) Hoek válasza bzoley (#4160) üzenetére


Hoek
tag

Teljesen jogos, nem fejtettem ki.
A nagyszerű lhsite.hu - n talált EPG downloader mod for PVR2 nevű progival próbálkoztam. Xp alatt ment, de fel kellett raknom egy x64-es Vistát, és ott ezt az üzit kapom mindig. A .netre gondoltam, felraktam az aktuális verziót, azt hiszem 3.5 sp1, de nem segitett, ugyanazt irja.
Teljesen kezdő vagyok Vistán, a legelemibb beállitási javaslat is segithet.
Elöre is köszi!

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#4167) tzoli986


tzoli986
tag

hali!

leadtek winfast pvr 2100 tunerrel a következő a problémám.
mikor elindítom a pvr2-t nincs hang sosem,mert elnémítja azt ami be van állítva az audió vezérlésnél.ha a felvételre megyek akkor is elnémítja.és míg felvétel van nem hallok semmit.a videón van hang.a STB scart átalakítóval van összekötve rca-val,a tuner viszont nincs összekötve vezetékkel a hangkártyával.valakinek van ötlete,hogy mit kellene állítanom?
köszi.

a kártyát összekötöttem az alaplapon lévő cd hang csatlakozóval de így sem jó.most felvétel közben vagy lefagy,vagy kiírja,hogy nem lehet rögzíteni a videót.viszont bekapcsoláskor nem némítja le.

[ Szerkesztve ]

(#4168) bzoley válasza Hoek (#4166) üzenetére


bzoley
veterán

Az talán jelenthet gondot, hogy a programot rendszergazdaként kell futtatni. Majd utána nézek.

(#4169) bzoley válasza tzoli986 (#4167) üzenetére


bzoley
veterán

Első körben frissitsd a drivereket(tuner, hangkártya), PVR2-t. Gyanús, hogy nincs túl jó állapotban az operációs rendszer, lehet az egészet újra kell telepiteni. Codecpack van fönn?

(#4170) anakin4


anakin4
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget illetve tanácsot kérnék.
Van egy WinFast Tv2000XP Expert kártyám, amit rég használtam, és gondoltam leporolom, és digizek vele régi videokazettákat, csak sehol sem találom hozzá az összekötő kábelt (9 pólusos mini din). Lehet ilyet a Média Marktban vagy valahol kapni?

Köszi

anakin4

(#4171) bzoley válasza anakin4 (#4170) üzenetére


bzoley
veterán

Nem nagyon lehet ilyet kapni, esetleg barkácsolhatsz.

(#4172) anakin4 válasza bzoley (#4171) üzenetére


anakin4
csendes tag

Az baj, mert barkácsolni nem tudok. Akkor gyakorlatilag kuka a kártya. Esetleg valami más megoldás a digizésre létezik?

(#4173) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Van valami ötletetek, hogy a registry-ben (gondolom itt kellene keresni) hol tárolódik az alapértelmezett kamerára vonatkozó információ, hogy melyik az elsődleges? Mert ugyebár a Skype, MSN és hasonló progik egyből "magukévá teszik" a tunerkártyát, mint kamerát (írtátok, hogy agresszíven kezeli a bemeneteket, valóban így van...), és általában csak nagy szerencsével tudom csak Skype-ban átállítani az alapértelmezett kamerát a webkameránkra, ha elég gyors vagyok, akkor át tudok váltani a PVR3000-ről.
Viszont ha nem jön össze, akkor egyből kilép a Skype-ból, a Skype valahogy nagyon nem szereti a tunerkártyát. (Pedig MSN "kezeli"!)
Van erről infótok, hogy mit kell átállítani a sorrendhez?
:R

Sk8erPeter

(#4174) Tiburius


Tiburius
csendes tag

Hi!
Valaki tudna segíteni? A barátommal nemrég cseréltünk gépet :D és volt benne egy Winfast TV2000XP kártya. A telepítő cd-jét még nem találta meg és ezért én a neten pár nap alatt összeszedtem mindent hozzá. A program rendesen el is indul már csak az a baj vele hogy se kép se hang nem jön ki belőlle bármit csinálok. Valaki segítsen plz.
Előrre is kösz.

(#4175) Hoek válasza bzoley (#4168) üzenetére


Hoek
tag

Kipróbáltam, ugyanaz az eredmény.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#4176) bzoley válasza Hoek (#4175) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor vagy futtatod kézzel, rendszergazdaként magát az epgupdate.exe-t, vagy a PVR2-t indítod ugyanúgy. Nálam mindkettő működött korlátozott jogosultságú felhasználóval, igaz csak x64-es Win7-em van.

Tiburius:
Mi az a bármi, amit csinálsz? És mi tartott napokig azon, hogy letölts egy drivert, és egy PVR2-t, vagy PVR-t? Tíz perc letöltéssel együtt.

Sk8erPeter:
Nincs Skype-om, de normálisan működik, úgy kéne maradnia.

[ Szerkesztve ]

(#4177) Sk8erPeter válasza bzoley (#4176) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Nincs Skype-om, de normálisan működik, úgy kéne maradnia."
Mármint minek kéne úgy maradnia? Úgy érted, hogy elvileg normálisan működik Skype-ban a tunerkártya is úgy, hogy a kamera képén rendesen látszik a TV-adás?
Szóval nem kéne rögtön kilépnie a programból?
Eddig én is úgy tudtam, hogy ha valaki szeretné nézni a kameraképedet, akkor simán csak a tuner képét látja, amíg át nem állítod, fagyásról vagy kilépésről nem hallottam, bár nem olvastam utána. Viszont így nem tudom, hol kellene keresni a hibát, és milyen registry-bejegyzésről van szó.

Sk8erPeter

(#4178) bzoley válasza Sk8erPeter (#4177) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy értem, hogy ha a Skype normálisan működne, akkor ha beállítod neki a kamerát default-nak, meg is kéne jegyeznie a beállításokat.
Drivereid frissek?

(#4179) Sk8erPeter válasza bzoley (#4178) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A gondot lehet, hogy az okozza, hogy a webkamerát csak akkor dugom rá az USB-portra, amikor szükségem van rá, egyébként csak foglalja a helyet, francnak legyen ott, amikor épp nem használom.
A Skype-ot viszont használom úgy is, hogy a webkamera nincs bedugva, ilyenkor az alapértelmezett kamera könnyen lehet, hogy "átáll" a tunerkártyára, lévén, hogy az "eredeti" alapértelmezett nem elérhető.
Nem?

Driver nem legfrissebb, csak 6.0.2039.19-es, PVR2 meg 2.0.3.16. De jelen esetben szerintem inkább a fenti dolog számít, lehet, hogy rosszul gondolom.
Ettől függetlenül nem lenne rossz elintézni, hogy a Skype hagyja csak békén a TV tunert.

Sk8erPeter

(#4180) Hoek válasza bzoley (#4176) üzenetére


Hoek
tag

Szia!
Manuálisan futattam rendszergazdaként a dvbtap.exe -t, utána ugyanúgy a epgupdate.exe és a xmltvupdate.exe -t. Mindkettőnél az említett hibaüzenetet kapom. Tuti valami Vistás hiba, van valami tipped mi lehet az?

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#4181) bzoley válasza Hoek (#4180) üzenetére


bzoley
veterán

A külön letölthető(nem mod), az nem futtatható a PVR2 mappájából, mert nem fogja tudni felülírni a fájlokat. A modban lévő verzió maga mellé tölti le a frissítést, nem megadott mappába. Esetleg próbáld meg egy saját mappábból indítani a mod verziót, akkor jogosultság probléma biztos nem lehet.
Aztán könnyen lehet, hogy az Vista-ban szar valami, talán megpróbálnám a többi, de legalább a 2.0-s .netet is telepíteni, hátha...
Nálam elég volt a PVR2-t adminban futtatni, a menüből már simán ment a frissítés korátozott felhasználóval, úgyhogy leginkább az Vista-ban kéne valamit rendbe rakni.

Sk8erPeter:
Azt egy szoft sem értékeli, ha beállított dolgok "eltűnnek". Nézd meg úgy, hogy nem húzod ki állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#4182) Sk8erPeter válasza bzoley (#4181) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor értelemszerűen megjegyzi, de valami normálisabb beállításra szeretnék rájönni, hogy ha bedugom a kamerát, akkor a Skype elindítása előtt mondjuk át tudjam állítani az "Alapértelmezett kamera" beállítást a PVR3000-ről a másikra, erről képet is linkeltem (klikk a képre):
Skype - alapértelmezett kamera
Itt arra lennék kíváncsi, hogy az "Alapértelmezett kamera" beállítása a registry-ben hol van, gondolom a Windows tárolja valami kulcsban (??), milyen jó lenne a progi elindítása előtt egyszerűen átállítani.
Már a RegMon-nal is próbáltam figyelgetni a registry-változásokat, de nem sikerült rájönnöm.
Azon viszont meglepődtem, hogy a WinFast Wizardhoz mennyiszer "nyúl" a rendszer, nem is értem, a progi miért dolgozik ennyire egyfolytában.
Példa:
RegMon - WinFast

Sk8erPeter

(#4183) bzoley válasza Sk8erPeter (#4182) üzenetére


bzoley
veterán

Ennek már nem sok köze van a témához, ez inkább a Skype fogyatékossága, úgyhogy javasolnám "szaktopic" felkeresését. Egyébként olyan mindegy, hogy mi az alapértelmezett, mert az csak addig létezik, amíg az eszköz jelen van. Ha eltűnik a rndszerből, a következő lesz a default. Ezt egy "csak a kiválasztott eszköz használata" opcóval lehetne megkerülni. Esetleg a Windows elől eltüntetni a tunert, mint multimédiás eszköz.
A Wizard-nak elég sok feladata van, nem véletlenül fut.

(#4184) Sk8erPeter válasza bzoley (#4183) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, akkor Skype-téma felejtős, csak felvetettem, hátha van valami, amit én még nem vettem észre.
A Wizardnak rendben van, hogy sok feladata van, csak nem értem, miért dolgozik annyit egyfolytában, amikor épp nem fut a PVR2 és igazából semmi komolyabb dolga (nem történik felvétel vagy hasonló), bár persze pl. gondolom az infravörös jeleket értelmeznie kell, ha a távirányítóról kap valami jelet.
Ezen felül viszont nem tudom, mire kell gondolni, ami miatt a háttérben lihegve futkorászik.

Sk8erPeter

(#4185) fd3


fd3
tag

Most lettem egy winfast tv2000 xp expert boldog tulajdonosa, és lenne 1-2 dolog ami nem tom probléma-e.
1. Csatornaváltáskor mindenkinek elmegy egy pillanatra a kép és recseg a hang? Mert nekem ezt csinálja, ami nem lenne túl nagy gond, csak az a baj hogy elég hangos a recsegés és sokszor kapcsolgatok a csatornák között, és a hangfalak nem nagyon tolerálják ezt.
2. nem tudom a hangerőt állítani, hiába tekerem fel-le, vagy némítom el a programban a hangot, ugyanúgy szól. Pedig még mikor felraktam a programot, jó volt.
3. csatornák keresése után kb 50 üres csatorna maradt, ezeket ki lehet törölni valahogy egyszerre? csakmert én kénytelen voltam egyesével kitörölni, hiába jelöltem ki többet, csak 1et törölt 1szerre.
Kösz a segítséget előre is.

(#4186) bzoley válasza fd3 (#4185) üzenetére


bzoley
veterán

1. Az, hogy elmegy a kép, természetes, hiszen épp csatornát vált. Nálam két pillanatig tart, lassabb kártyám van. A recsegés a használt hangkártyától, és valamennyire a szoftvertől is függ. Szerencsés esetben a csatornaváltás idejére a hangkártya el van némítva, így nem "recseg".
2. Rossz bemenet van kiválasztva az audió vezérlésnél, vagy Vista-t használsz X-Fi-vel.
Mivel semmilyen infót nem adtál meg, nem tudhatjuk.
3. Ha véletlenül WinFast PVR-t használnál, szedd le, és tegyél fel helyette PVR2-t. A nem kívánt csatornák elől elveszed a pipát, és nincs vele több gond. Amúgy nem olyan feladatról van szó, amit naponta meg kéne csinálni, ki lehet bírni.

(#4187) Sk8erPeter válasza bzoley (#4186) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

3. Ezt az egyszerre kijelölős módszert én is eléggé hiányolom, ha újrarakod a szoftvert, akkor ismét meg kell csinálni. Valóban egyszer kell megcsinálni (minden újratelepítéskor), de igazából a dolog programozási szempontból sem lenne nagy kunszt. (én most tanulom a programozást, valszeg még nem tudnám megcsinálni, de lehet, hogy kb. fél év múlva igen...) Tudom, főbenjáró bűn kritizálni a programot bármilyen szempontból, hisz' "örüljünk, hogy van", de ha már szó van róla...

Sk8erPeter

(#4188) bzoley válasza Sk8erPeter (#4187) üzenetére


bzoley
veterán

Majd ha nekiülsz az első nagyobb programodnak, hogy megírd, mi lesz az elsődleges szempont? Valószínűleg, ami épp eszedbe jut. Később, ha majd többen is használni fogják, és hiányolnak, vagy nem megfelelőnek tartanak egy-egy funkciót, akkor talán újragondolod, esetleg módosítod, vagy úgy hagyod, ahogy van, mert neked jobban tetszik úgy, ahogy van. Biztos, hogy nagyon sok dolgot hozzá lehet tenni a PVR2-höz is, vagy módosítani, és egyszerűen(annak, aki ért hozzá). Valaki kitalált valamit, megcsinálta. Az, hogy te hiányolsz belőle valamit az egy dolog, az illetőnek lehet, hogy nem jutott eszébe ugyanaz, ami neked. Egy program mindig olyan, amilyen. Nekem a gombok elrendezése nem tetszik. De ha megfigyelted, ez a program is folyamatosan változik az első verzió óta, formálódik, tökéletesedik. Lehet, hogy egyszer azt veszed észre, hogy működik a csoportos kijelölés is. Viszont olyan programról van szó, aminél ez az utolsó szempontok egyike. Számtalan meglévő, és új eszközzel kell működnie, és mint tudjuk hibák mindig vannak, javítani kell őket, és emellett valószínűleg engem sem érdekelne, hogy van-e kedved végignyomkodni ötvenszer a törlés gombot, a funkció működik, törölni lehet.
Volt, amikor két nap alatt sikerült kipitiznem egy változtatást, de olyan is volt, hogy azt a választ kaptam, hogy egyelőre ne is álmodjak róla, mert nem érek rá.
Egy másik programnál, ahol a fejlesztő minden új verziónál megkérdezte, hogy mi a véleményem az újdonságokról, akadt olyan pont, amin egyáltalán nem tudtunk egyezségre jutni. Nekem nem tetszett valami, vagy nem úgy, ahogy volt, de ő istenítette, és másoknak is tetszett. Csak én tartottam használhatatlannak. Ebben az esetben szintén csak a megszoksz, vagy megszöksz az össz. lehetőség. Ettől még a program fasza, igaz, hogy nem nagyon használom.
Remélem sikerült valamennyire rávilágítanom, hogy mi miért, vagy miért nem úgy működik, ahogy. Én is sok mindent változtatnék rajta, de ahogy mondtad, örüljünk, hogy van. Próbáltam pár hasonlót, szóval örülök :)
Egyébként nem értem a probléma forrását. Elég gyakran törlöm, telepítem újra a PVR2-t, de nem emlékszem, hogy mikor szöszöltem ilyesmivel utoljára. Arra való az elmentett, csatornalista, hogy telpítés után két másodperc alatt importáljam.
Na, ha végigolvastad, akkor gratulálok, türelmes voltál :)
Remélem nem találtál benne semmi bántót.

[ Szerkesztve ]

(#4189) Sk8erPeter válasza bzoley (#4188) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez igaz, végül is a csatornalista exportálása/importálása ennek kikerülésére való, ez már a hsz. megírása után jutott eszembe, csak ma már az ember evidensnek tekinti a csoportos kijelölés lehetőségét. :)
Egyébként teljesen egyetértek azzal, amiket írtál, semmi bántó nem volt benne. A program maga alapvetően szerintem nagyon jó. Nyilván egyetlen tökéletes program sem létezik, mert tökéletes csak az a program lenne, amit éppen az ember saját igényei szerint írtak. :D
A kijelölgetés meg nem is a legfontosabb funkció, egyszerűen csak meglepő, hogy eddig kimaradt ez a ma már szinte alapnak számító lehetőség. Ettől függetlenül lehet, hogy a program fejlesztése során egyszer majd eszébe jut a programozónak a dolog, és beleteszi, én megvárom. :)

Sk8erPeter

(#4190) bzoley válasza Sk8erPeter (#4189) üzenetére


bzoley
veterán

Pl. egész idáig nem lehetett keretmentes módból teljes képernyőre tenni a PVR2-t, csak két lépésben. Mostantól lehet. Elég sokáig nem lehetett állítani az elalváskapcsolót, csak digitális módban, vagy a registry-n keresztül. Pár verzióval ezelőtt végre ezt is megoldották. És akad még néhány apróság, ami korábban bosszantó volt, de helyrepofozták, úgyhogy pofozgatják azért folyamatosan, van remény a csoportos kijelölésre is :)

(#4191) Sk8erPeter válasza bzoley (#4190) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Végül is tényleg nem egy olyan egetverően fontos probléma ez a dolog a csatornalista-importálás lehetősége miatt, csak akkor, amikor a listát megcsináltam, kényelmetlen volt :P
Visszatérve: "Majd ha nekiülsz az első nagyobb programodnak, hogy megírd, mi lesz az elsődleges szempont? Valószínűleg, ami épp eszedbe jut. Később, ha majd többen is használni fogják, és hiányolnak, vagy nem megfelelőnek tartanak egy-egy funkciót, akkor talán újragondolod, esetleg módosítod, vagy úgy hagyod, ahogy van, mert neked jobban tetszik úgy, ahogy van."
Amúgy már megírtam az első nagyobb (?) programomat, ami "csak" egy raktári nyilvántartó progi, eleinte azt gondoltam, hogy egyszerű lesz, de nem volt az... :D Egy listából lehetett kiválasztani, hogy melyik program érdekel, bizonyos alapkövetelmények meg voltak adva, hogy miket KELL tudnia a programnak, a többi része rám volt bízva, a lényeg volt, hogy adott sornál több legyen a program. Sima C nyelven kellett megírni, és annyi probléma merült fel sokszor a legegyszerűbbnek tűnő dologgal is, hogy azért vért kellett néha izzadnom, de meglett. Bár már értékelték a progit, még rengeteg dolgot tovább szeretnék rajta fejleszteni, és most már átérzem, hogy milyen fáradságos munka sokszor a legapróbb bakikat is kijavítani egy programon.
Ezért nem is csodálom, hogy olykor sokat kell várni bizonyos fejlesztésekre - gondolom amikor nekiülnek, akkor ömlesztve szeretnének megoldani több problémát is, hogy ne kelljen kétpercenként kiadni egy-egy újabb verziót.

Sk8erPeter

(#4192) H. Peter


H. Peter
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek
, mert nem sok tudomásom van az új digitális tv-zéssel kapcsolatban!
Műholdas DigiTV-m van beltéri egységgel, a gépemben pedig egy régi analóg tvtuner. S-videoval van összekötve a beltéri és a pc, monitorom egy 22" SAMSUNG LCD 16:9 es.
Be szeretnék újítani egy TVtunert, úgy 15-18 ezret szánok rá. Nekem csak a képbeli minőség a fontos, felvételre abszolút nem használnám.

A kérdésem, hogy ha egy Hybrid kártyát veszek, és a későbbiekben lesz HD sugárzás (úgy tudom február végén leállt a tesztsugárzás), akkor tudom-e HD minőségben a gépemen nézni ezen csatornákat? Vagy a DIGI műholdamat cseszhetem? Vagy a digi beltériből érkező jelet a tvkártya átalakítja HD minőségre?

Ha hülyeségeket kérdeztem ne haragudjatok, elkelne a segítségetek. Milyen TV kártyát ajánlatok nekem? (csak PCI-os érdekel!)

Előre is nagyon köszönök mindennemű segítséget! Üdv HáPé...

(#4193) bzoley válasza Sk8erPeter (#4191) üzenetére


bzoley
veterán

Várni egyik oldalról az említett fontossági sorrend miatt kellhet többet. Végül is nem létfontosságú funkcióról van szó, ettől még használható az eszköz, legfeljebb kevésbé kényelmesen. Viszont ha a tulaj hazaviszi az új tunerét, és programhiba miatt a program minden öt percben lefagy, abból már kicsit komolyabb balhé lenne. Jónéhány országban, számtalan konfigban kell aránylag elfogadhatóan működnie, és napi huszonnégy órában lehetne javítgatni az újabb hibákat. Nálunk itt van az DVB-T nem olvasható EPG, a nem talált rádió csatornák, a hibás hangkártyakezelés egyes típusoknál, és ezek csak tőlem származnak. Vajon hány hibát jegyezhetnek fel naponta, és próbálják a listájukon elhelyezni valahova?
A másik ok a tempónak pedig, ahogy elnézem az irányításban van. Te írogattad a programodat, nagyjából átláttad az egészet. A PVR2 jó néhány részre fel van osztva, és mindenki máson dolgozik. A hiba csak annyi, hogy összehangolatlanul. Néha már mosolyogtam magamban, hogy ugyan én leadtam az aktuális frissítést, de nem hogy nem került be, hanem egy a már bennlévőnél régebbire "frissítettek". És ez ismétlődött néhány verzión keresztül. Volt olyan elem, amit kétszer is könyörögtem, hogy töröljék, de harmadszor is visszakerült valahonnan. Kaptam olyan fordítani valót, amit már hetekkel korábban letudtam, és annál volt, aki később újra kérte. Szóval vannak odaát furcsaságok.
Ennek ellenére aránylag meg lehetünk elégedve.
Voltak itt korábban parázs viták hasonló témában. Van, aki felfogja, hogy nem minden olyan egyszerű, mint aminek látszik, de azért akadnak néha nehéz esetek is :)

(#4194) bzoley válasza H. Peter (#4192) üzenetére


bzoley
veterán

Ez nem feltétlenül az a téma. Elég egy helyen feltenni a kérdésed, az előző tökéletes. Sőt látom, azóta mindenhová beírtad. Ne tedd!

[ Szerkesztve ]

(#4195) azbest


azbest
félisten

A kártyákhoz kapott szoftver több monitoros rendszerben hogyan működik? Tetszőleges monitorra áthúzva ott fog teljes képernyős lenni vagy az elsődlegeshez ragaszkodik?

(#4196) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok, 2 kérdésem lenne.
Lehetséges valahogy a PVR2-ben olyan képarányt beállítani,hogy 4:3-as maradjon a kép, de a 16:10-es monitoron ne legyen levágás két oldalt, hanem alul-felül lógjon ki valamennyi?
A másik pedig,hogy van egy ASUS tuner is itthon a másik gépben,de a hozzáadott program nagyon ratyi. Nem lehet valahogy megetetni a PVR-el az asus kártyáját?

(#4197) Sk8erPeter válasza bzoley (#4193) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Te írogattad a programodat, nagyjából átláttad az egészet."
Na, azért a végefelé már akadtak gondjaim :DDD És akkor már szinte elképzelni is durva, mi lehet egy több(tíz)ezer soros programnál, főleg úgy, hogy a munkamegosztás miatt mindenki mást csinál... Nem tudom, hogyan csinálják, hogy talán modulokba rendezve, szétosztva írogathat mindenki egyes programrészeket? Mindenesetre nem csoda, ha néha kavarodás van. (Abba már bele se merek gondolni, milyen programozási feladat egy Windows-szintű operációs rendszer összehozása, hány ember kell hozzá, és hogyan képesek átlátni az egészet...Ha képesek. :D)
Milyen mókás lenne, ha nyílt forráskódú lenne a PVR2, és lehetnének egyénre szabott verziók :DDD (Na, akkor lenne csak igazán anyázás, hogy "ugyanmá' mé' nem működik a programom, má' he". Végül is jobb is ez így... :D)
Na, egy szó mint száz, még ha van is mit fejlődnie a PVR2-nek, és valszeg fog is, egy könnyen kezelhető, funkciógazdag program.

Sk8erPeter

(#4198) bzoley válasza Spirit (#4196) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lehet.
A második kérdésre szintén nem a válasz. Ha ugyanabban a gépben van egy Leadtek tuner is, akkor valamivel engedékenyebb. Az más kérdés, hogy ha a tunernek sajátságos tulajdonságai is vannak, azzal nem tud mit kezdeni.

azbest:
Erről nincs infóm, kipróbálni sem tudom.

(#4199) Spirit válasza bzoley (#4198) üzenetére


Spirit
őstag

Akkor viszont lenne Hozzád egy olyan kérdésem,hogy létezik-e olyan proram, ami viszonylag bármelyik kártyát megeszi,ha van driver, egyszerű,gyors és kezelhető? Az ASUS(p7131)-ommal próbáltam Christv-t, meg 1-2 alternatív programot, de mindnél voltak gondok. Dscalernél többet állítgatok,mint tv-zek, Christv-nél nincs távirányító+rádió+felvétel, aminél meg minden működik, ez egy komlex media center, brutál lassú, és semmit nem lehet beállítani. Az a baj,hogy más progit nem is nagyon ismerek/találok.

(#4200) t00kalmi


t00kalmi
csendes tag

Hi MINDENKI!

Nekem az a kérdésem, hogy a távírányítót nem lehet beállíta más player-ekhez? pl:KM-Player.
Ja, ez van nekem: Leadtek PxPVR2200

Köszönöm: t00kalmi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.