Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) cellpeti válasza Alex91 (#2100) üzenetére


cellpeti
veterán

hordozni szeretném,és notihoz lenne,de nem baj,ha sokat tud...az sose baj! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2102) Alex91 válasza cellpeti (#2101) üzenetére


Alex91
félisten

Es tarkapacitas?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2103) cellpeti válasza Alex91 (#2102) üzenetére


cellpeti
veterán

250-500GB :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2104) Alex91 válasza cellpeti (#2103) üzenetére


Alex91
félisten

Meg mennyit szansz ra :D?

(Hogy nem lehet normalisan valamit megkerdezni?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2105) cellpeti válasza Alex91 (#2104) üzenetére


cellpeti
veterán

nem tom,van rá. ajánlj vmit/vmiket pls

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2106) Alex91 válasza cellpeti (#2105) üzenetére


Alex91
félisten

(#2107) Csorbi


Csorbi
addikt

Bocsi az offért: akit esetleg érdekel, lenne egy eladó egy 1 éves WD My Book Home Edition 500 GB (eSATA, FireWire 400, USB 2.0) külső vinyóm, teljesen hibátlan, 2011.06.28-ig WD garis, többi privátban. :B

(#2108) Alex91


Alex91
félisten

WD MyBook 500GB Studio, csak 22 250 Ft! Vigyetek!! :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2109) Alex91 válasza Alex91 (#2108) üzenetére


Alex91
félisten

WD MyBook 1000GB World New Edition, na, ez is 10k-val olcsobb lett!
WD 250GB Passport Studio, ezt is joarusitottak!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2110) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Van egy WD Passport Essential 250GB winyóm.
Fel van osztva 2 részre. 1 Film 180GB FAT32 és egy NTFS maradék adatnak.
Eddig 1 ée minden remekül működött de a mai napon a számítógép nem hajlandó felismerni.
Valamilyen szinten látja a biztonságos eltávolításnál hogy WD, de hogy a partícióknak mi a címkéja, hány GB-osak. semmi.
A total commander lefagy, sajátgép is.
Ahogyan rá szoktam dugni a gépre mindig elindul ez a windowsos multimédia keredés, vagy mi. De még az sem jön be. Na jó néha, de vagy 5 perc múlva.
Tehát szintem semmi életjel, azon kívül, hogy hallom hogy pörög, a led is néha pislákol.

És it jön a ráadás, hogy kicsit bonyolítsuk a helyzetet: a DVD-lejátszó kapásból viszi, olvas mindent a filmek partícióról. NTFS-t ugyebár nem látja.

A számítógép jó biztosan, eddig jó volt, 4 gépen lett próbálva.
Van ötletetet?
Hardveres probléma lehet? vagy esetleg tudtok javasolni programot amivel kicsit jobban a dolgok mélyére látnánk?

Hálásan köszönöm a segítségeket is előre.

üdvözletem

(#2111) Gyurek


Gyurek
csendes tag

Sziasztok

Erről van valakinek valamilyen tapasztalata?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2112) Alex91 válasza Gyurek (#2111) üzenetére


Alex91
félisten

Csak USB-t tud, de viszonylag jo ara van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2113) Leslie1019 válasza Gyurek (#2111) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Szia!
Nekem ilyen Samsung Story Station van csak annyi különbséggel hogy 1Tb-os nem 1.5-es.2 hete van meg,az elő 3 napban learchiváltam rá az adatokat amik miatt már nem fértem a gépen.Jól működik teszi a dolgát,nem melegszik még nagy melegben sem annyira 39 fok több órás másolás után is, meglepően halk a maximális adatmásolási sebesség amit elértem vele 29000 kb/sec volt.A HDD Sentinel minden adatát látja mutatja és Samu F2-es winchester van benne legalábbis az enyémben.A 3év garanciája pedig azért nem rossz.
:R

(#2114) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy 2.5-os külső hdd-t szeretnék főleg a hordozhatóság és amiatt,hogy használni szeretném az Usb-s Dvd lejátszóval ami egy Orion Dvd5000,ki is néztem kettőt főleg az áruk miatt.Ezzel kapcsolatban szeretnék véleményeket kérdezni hátha ismeri valaki valamelyiket,vagy ha nem legalább ajánlani tudja valamelyiket még ha nem is pont ezek közül.
Szóval az egyik Memorex 2.5-os 320gbos külső hdd most a corában 18990Ft 2év garanciával.
A másik: Silicon Power Armor A10 2.5-os 320 Gb-os Hdd enek az ára 19990Ft ott ahol én venném.előre is köszi a válaszokat.
:R

(#2115) Antonio válasza Scholes9 (#1984) üzenetére


Antonio
senior tag

privátban (hogyan tudom törölni a fölösleges hozzászólásomat?)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2116) Gyurek válasza Leslie1019 (#2113) üzenetére


Gyurek
csendes tag

Köszi a választ

Jól hangzik amit írsz, nekem a sebesség nem fontos, zene és film tárolásra, lejátszásra keresek nem túl drága, de megbízható és főleg halk külső vincsit. Mondjuk LAN nem lenne rossz, ha belerakták volna, de akkor már drágább lenne.

(#2117) Leslie1019 válasza Gyurek (#2116) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Szerintem bátran megveheted,de ez csak az én véleményem neked kell eldöntened megfelel e ez a Samsung vagy inkább más típust márkát választasz.
:R

(#2118) harry


harry
veterán

Üdv, szeretnék a notimhoz kötni egy külső lemezt, erre van LAN, firewire, eSata, USB2.0 lehetőség. Melyik a legjobb / legegyszerűbb / legolcsóbb? Nekem az esata a szimpatikus. Nem lehetne valahogy rákötni egy egyszerű 3.5-ös vinyót? Nyilván gondolom egy esata-sata tápalakítóval igen, de a tápellátás hogy van? Úgy olvastam itt, esatan nincs, vagy ezt meg lehetne oldani esetleg máshogy? Vagy kénytelen lennék venni valamilyen racket/dokkolólt? Ezt a vinyót nem nagyon szállítanám sehova, otthon lenne rákötve, csak a notira (esetleg másik gépre, bár akkor ott a sima sata lehetőség, rack esetén talán usb).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2119) Alex91 válasza harry (#2118) üzenetére


Alex91
félisten

eSATA eseten (is) kulon tap kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2120) gizmoboy


gizmoboy
csendes tag

Sziasztok! Úgy döntöttem, a PC-mről átköltözöm a céges laptopomra (IBM), és dokkolóval fogom használni itthon. Viszont a laptopnak nem elég nagy a HDD-je, ezért választáshoz érkeztem... kéne egy külső adattároló. Elolvastam az utolsó 2 hónap hozzászólásait itt, de még mindig nem vagyok teljesen képben. A PC-ben egy Western Digital RE WD2500YS 250 GB van, és talán az is elég lenne, ha ezt beletenném egy külső házba? Vagy ezt hagyjam a fenébe? Nekem az a fontos, hogy a külső adattároló halk legyen, egyszerű, de nem fontos, hogy beleférjen a farzsebembe. Kapacitásban sem kell óriási, a gyorsasága fontosabb. Milyen megoldást ajánlotok? Köszi!

(#2121) Alex91 válasza gizmoboy (#2120) üzenetére


Alex91
félisten

Leggyorsabb eSATA-val lesz, utana Firewire, majd USB.

Ha halkat szeretnel, akkor 2,5"-os kell, ha gyorsat, akkor 3,5"-os. USB-n szinte mindegy melyiket veszed.

Ezeket tudom ajanlani, ar/ertek aranyban most eleg jok (bar Mac-re vannak formazva, tehat ujra kell formazni oket):
Western Digital 250GB Passport Studio
Western Digital 500GB MyBook2 Studio

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2122) N.E.R.O.


N.E.R.O.
tag

Hi

Kis segítég kellene.
Van nekem egy WD MyStudio2 1Tb külső winyóm. Megelégedésssel használtam USB-n. De néha sok adat másolása lassú volt, főleg ha rá másoltam. Gondoltam szerzek hozzá e-sata kábelt, és jó lesz nekem. Meg is lett, de valamiért nem tudom beüzemelni vele. Még a bios-ban sem látja. Ha közben kapcsolom be, ha előtte akkor sem. Van ennek valami trükkje? Ja, laptop MSI GZ725.

Válaszokat köszönöm előre is.

(#2123) Ottoka


Ottoka
őstag

Van egy sharkoon hdd dokkolom, két winyó mehet bele, esata portos. De azt nézem hogy sata 1 módban mennek benne a winyók. Ez miért lehet? A lapnak nincs direkt esata portja, hanem két alaplapi sata csati van kivezetve egy hátpanelre.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#2124) Alex91 válasza Ottoka (#2123) üzenetére


Alex91
félisten

Nem mindegy, a HDD ugyis lassubb...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2125) Ottoka válasza Alex91 (#2124) üzenetére


Ottoka
őstag

És ha nem mindegy? Különben azért bukott ki, mert ssd-t raktam bele, és nem ment annyit mint alaplapi csatin.

Mezőhegyes

(#2126) Alex91 válasza Ottoka (#2125) üzenetére


Alex91
félisten

Itt nem mindegy, de nem ertem, hogy hogyan szedi le, hiszen itt csak siman tovabbvezetik szerintem a portot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2127) Caaroy


Caaroy
csendes tag

Hello tud-e valaki segíteni a gépem Ismeretlen ezköznek lát egy SEAGATE 500GB 7200rpm 16MB FreeAgent Desktop mobilvinyót, a haverom gépe rendesen látja.
A gépem:
Alaplap ASRock 4Core1333-Viiv
CPU IntelPentium® Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz, 2493 MHz
Memória 2db 1GB Kingmax (533)
Merevlemez 200GB Samsung sataII
200GB WD IDE
DVD író _ NEC DVD_RW ND-3520AW
VGA NVIDIA GeForce 8600 GT
Táp FPS ATX 400PNR

(#2128) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Sziasztok!
Ha valaki tud igazán válaszolhatna a korábban feltett kérdésemre [link],vagy legalább hozzászólhatna véleményt nyilváníthatna valaki azt nagyon megköszönném.
:R :R

(#2129) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Fontos lenne mert pár napon belül meg szeretném venni,de amennyire lehetséges jól szeretnék választani.Ha azt a 2 külső hdd-t nem ismeritek de tudtok mást ajánlani esetleg ami megbízható az sem gond a lényeg csak az hogy 320Gb-os legyen legalább és maximum 23000Ft-ot szánnék rá.Ez a keret és csak ennyi a kitétel.Köszönöm!
:R

(#2130) Alex91 válasza Leslie1019 (#2129) üzenetére


Alex91
félisten

Itt az a kerdes, hogy a DVD lejatszod 1 kanocon ad-e eleg kakaot a HDD-nek, ugye.

De ezt igy latatlanban nem fogja megmondani senki. IMHO barmelyik jo lehet. A WD Passportok-hoz nem adnak Y kabelt, tehat azok 1 kanocon is elvileg megelnek. De volt mar olyan, hogy valakinek nem ment a Passport, de atszerelve egy masik kulso hazba a HDD-t ott ment. [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2131) Leslie1019 válasza Alex91 (#2130) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Hát ez jó kérdés.A pendrive-ot kezeli,viszont van 2db 1Tb-os háttértáram egy Western Digital My Essential,és egy Samsung Story Station,de azok Ntfs-ek és tele vannak adattal ezért nem tudom őket kipróbálni.Fat32-be nem tudom visszarakni egyik hdd-t sem mert nem tudnék hová pakolni róluk még arra az időre sem.Mi az az IMHO mert erről fogalmam sincs,bocsi ha láma a kérdés.Köszi,hogy válaszoltál. :R

(#2132) Ottoka válasza Alex91 (#2130) üzenetére


Ottoka
őstag

Arra gondolok hogy a dokkoló nem tud csak sata 1-et? Van abban valami vezérlő? Mert a gyártó oldalán levp információkból csak annyi derül ki hogy sata hdd-t lehet belerakni.

Mezőhegyes

(#2133) Alex91 válasza Leslie1019 (#2131) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO, majd google megmondja! :)

Hmmm, nem az a gond, hogy kezeli-e, hanem az, hogy az egyetlen USB dugorol megkapja-e szukseges aramot a HDD, hogy mukodni tudjon.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2134) Alex91 válasza Ottoka (#2132) üzenetére


Alex91
félisten

Mondom, a dokkoloban nincs semmi. Csak tovabbvezeti a SATA-t, meg ad aramot a HDD-nek. Tehat elviekben ugyanannyival kene mennie, ha beteszed a gepedbe, vagy kiteszed a dokkoloba. Szerintem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2135) Ottoka válasza Alex91 (#2134) üzenetére


Ottoka
őstag

Ezt nem értem én se. Az intel raid manager progija mutatja is hogy sata 1. generáció. Amúgy meg 2. generáció.

Mezőhegyes

(#2136) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

Létezik az unlocker nevű programnak Windows 7-re írt változata, vagy más program ami helyettesíti? Ilyen esata külső rackem van, és nem jeleníti meg a tálcán a "hardver biztonságos eltávolítása" lehetőséget, ezért lenne fontos.

(#2137) Bl4z3r


Bl4z3r
csendes tag

Hali!
Egy érdekes dologra lettem figyelmes, mikor egy usb hdd-t dugok a gépre xp alatt leválasztásnál kikapcsolja a hdd-t és ez így is van rendjén. Na mármost vista esetén hiába választom le a hdd-t ... OK a gyorsítótárazást stb. kikapcsolja, meg kiszedi a rendszerből, de a hdd-t nem állítja le. Most ennek mi a következménye? Ugye a júzer simán kihúzza a gépből, mert mi mást tehetne, de cserébe +1 bejegyzés a smart adatoknál power off retract count (tápfeszültség kiesése miatti leállás) bár az élesfülűek még a winyó hangján is észlelnek változást (mármint nem az a szép hangtalan leállás hanem, mint a villanymotor ami nem kap áramot effektus)... tehát kicsit olyan mintha egy pc-t csak simán lehúznék a tápról... Tudom ez nem olyan ördöngös dolog, de hátha van valaki aki tud erre valami winyó kímélőbb megoldást. (Csak ne azt mondja álljál vissza xp-re mert nem fogok...:D, de ez már másik topik lenne...:D)

(#2138) Leslie1019 válasza Alex91 (#2133) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Bocs hogy nem tudtam mi az az IMHO most már ennyivel is többet tudok.Igazad volt a Google segített de sajnos nem mindig tud.A boltban szerencsére segítőkészek voltak mindkettőben engedték kipróbálni a Memorex 2.5 hdd-t is a Dvd lejátszóval,és a Silicon Power Armor A10-est is.Mindkettő működött megkapta a tápot a Dvd lejátszóról.Viszont így nem tudom melyiket vegyem meg mert mindkettő jónak tűnik,de jól szeretnék választani,hogy beváljon,és hosszú élettartama legyen.A kettő közül melyiket ajánlanád,illetve te saját használatra melyiket vennéd meg?
:R

(#2139) Alex91 válasza Leslie1019 (#2138) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik tetszik, mondjuk en a Silicon-t, ha ugyis cipeli az ember.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2140) Leslie1019 válasza Alex91 (#2139) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Köszi a választ!Nekem is a Silicon jobban bejön szóval az lesz.Viszont lenne még egy kérdésem ha nem gond.Húgom venni akar a gépébe új Sata-s merevlemezt,a régi már gyengélkedik,és 18000Ft-ért tudna egy 1TB Hitachi 7200RPM 16MB S-ATA300 Hdd-t.Szóval ezt a winchestert ajánlanád jó vagy nem?Tesztet sajnos nem találtam róla,de ha esetleg tudsz linkelhetnél.Vagy ha ezt nem mit ajánlanál?
:R

(#2141) Alex91 válasza Leslie1019 (#2140) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg kicsit hangosabb, lasssabb es melegebb lesz, mint a mai korszerubb HDD-k.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2142) hrc


hrc
csendes tag

Sziasztok! 2.5ös merevlemezt szeretnék venni. Kettőt néztem ki: Wd my passport essential 500gb és Transcend storejet 25m 500gb. Árban ugyanaz a 2. A wd-re 3év gari van a transcendre csak 2, viszont az ütésálló(1 darabig). Ti melyiket ajánlanátok?

(#2143) Leslie1019 válasza Alex91 (#2141) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Akkor ez egy régebbi típus?Vagy csak spórolós megoldással készül?Tudsz róla valamit?Ajánlanád ezt a típust vagy inkább nem igazán?Ha nem,tudsz ajánlani konkrét gyártót típust?Lenne még ez esetleg ez szerinted milyen?
Samsung HD154UI/Y 1500GB 3,5" Desktop 5400rpm, 13 ms, 32 MB puffer,
SATA-300+NCQ, 500GB/3disc F2 EcoGreen
:R

(#2144) Alex91 válasza Leslie1019 (#2143) üzenetére


Alex91
félisten

Attol fugg mire kell? A Hitachi valoszinuleg regebbi tipus. Most a Seagate 7200.12-est ajanljak, bar most eleg sokkal volt gond, aztan a Samsung F3-at, amibol itthon meg 1 TB-ost tan meg nem kapni. A Green Samu is jo, plane amit ide irtal, de ha rendszer is megy rajta, akkor esetleg egy 7200-as fordulatos jobb lenne.

Aztan 100%-ban megbizhato HDD nincs, barmikor kifoghat az ember egy rosszabbat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2145) Leslie1019 válasza Alex91 (#2144) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Köszi a válaszokat.Nem rendszer lesz rajta,de az asztali gépben lesz mint másodvinyó,lényegében háttértár lesz a gépen belül csak adatok lesznek rajta.Persze az biztos hogy 100%-ban megbízható HDD nincs,erre való a garancia sajnos.Szóval akkor a Hitachi egyáltalán nem ajánlott?A Samu amit írtam jobb választás lenne?
:R

(#2146) Alex91 válasza Leslie1019 (#2145) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem jobb valasztas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2147) Leslie1019 válasza Alex91 (#2146) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Mindenképp el kell dönteni melyik legyen.Majd meglátjuk.Azért köszi a segítséget.Erről mi a véleményed?És úgy általában a Western Digital-ról?
1Tb Western Digital 32Mb SATA, WD Caviar® Black™, WD1001FALS
1 TB, 3 Gb/s, 32 MB Cache, 7200 RPM
5 év garancia
Már csak a garancia miatt sem rossz. :R

(#2148) Alex91 válasza Leslie1019 (#2147) üzenetére


Alex91
félisten

Jo ez is, bar amiket elotte soroltam ujabb technologiat alkalmaznak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2149) Leslie1019 válasza Alex91 (#2148) üzenetére


Leslie1019
csendes tag

Ok,de Seegate-t nem biztos hogy vennénk,az első HDD-m egy 10Gb-os Seegate 3hónap után ment teljesen tönkre,kicserélték egy 20Gb-os Seegate-re,az kibírta az egy év garanciát,és 2 héttel később teljesen tönkrement.Csak rossz tapasztalatom volt vele,ettől még lehet hogy jó merevlemezeket gyárt csak kifogtam a hibás darabokat.Viszont van egy nagyon régi 16éves 500Mb-os Seegate HDD-m ami a mai napig működik,és ez nem semmi.
A felsoroltak közül melyiket ajánlanád a legjobban?Ja,és bocs a sokk off-ért tudom ez nem ebbe a topikba való,de végülis HDD csak nem külső. :R

(#2150) Alex91 válasza Leslie1019 (#2149) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell ezen annyit filozni :). Amelyik arban, kapacitasban stb. megfelel. Ha a gari nyugtat meg, akkor vedd a tobb eves garisat!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.