Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Alex91 válasza Csabipici (#2050) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm... Ez a regi World, te meg az ujat venned, nem? :)

A masik tesztet is olvasd el figyelmesen, valoban vannak ott adatok is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2052) Cyrin válasza Csabipici (#2050) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezt bizony félrenézted sztem, úgy ahogy Alex kolléga mondta ez a régi típus, amiről tesztet találtál, és köze nincs az újhoz, aminek kb 3-szoros a sebessége. Szóval régit ne, csak újat.

Ami tesztet meg linkeltem, azon rendesen körbe van járva a sebesség. Mert a sebesség nem egy bizonyos állandó adat, van írási, olvasási, átlagos, maximális stb. Ez mind megtalálható ott.

(#2053) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Sziasztok 2hetes WD MyBook-omat eladnám, olcsón. 500GB

Cheers

(#2054) Alex91 válasza Mymelody (#2053) üzenetére


Alex91
félisten

Agyon melegedo HDD kinek kell? :DD Szivedre venned, ha valakinel megfone? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2055) Cyrin válasza Mymelody (#2053) üzenetére


Cyrin
addikt

kösz, van már, az enyém egyáltalán nem melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#2056) Mymelody válasza Alex91 (#2054) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Hát szívemre nem venném, majd a szervíz. De most komolyan vazze, ne rontsd már a boltomat :)
Ez egy szuper gép, csak a FS StorageBird jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#2057) DBob válasza Mymelody (#2053) üzenetére


DBob
őstag

És mégis mennyire gondoltál érte? ;)

(#2058) Mymelody válasza DBob (#2057) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Küldök neked privit, mert nem itt akarok biznicelni

Cheers

(#2059) malwy


malwy
senior tag

Hali!
Kedves barátom szeretne HDD-t venni 25k alatt, természetesen külsőt, 1TB-os méretben.
Ő kinézte ezt [link]

Továbbá felmerült ez is:http://www.lord.hu/product/3234/

Vagy bármilyen más ajánlatot elfogadunk, de USB alapkövetelmény, külső HDD, 25 alatt és 1Terás.

Előre köszönöm válaszaitokat!

ÜDvözlettel: Malwy

(#2060) gg72 válasza malwy (#2059) üzenetére


gg72
veterán

Hát így elsőre inkább a Verbatim... ;)

(#2061) ANT válasza malwy (#2059) üzenetére


ANT
őstag

1TB kapacitás esetén szvsz inkább az esata legyen alapkövetelmény, ne az usb. Persze így a 25k-s keretet bővíteni kéne kb. 30-ra. Ebbe beleférne egy WD10EADS és egy valamilyen 3,5" esata ház.
Amúgy az első linkeden szereplő oldal fordítása nem kicsit humoros: "a nagyon tömör csinált burkolat az egyszerű módban megmenti a helyet az íróasztalon"? :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2062) Doresz


Doresz
tag

Hello!
Film és sorozat tárolására nézegettem külső winchestereket, 2 legutóbbi választásom a Packard Bell 500 GB és WD Passport Essential 320 GB. A 2 közel azonos áron van. Annyira nem értek hozzá, az lenne a kérdésem, hogy a Packard Bell megbízható, jó-e, vagy inkább a kisebb WD-t érdemes választani? Van esetleg más javaslat? Max 30e-t szánok rá, 300 és 500 GB között gondolkodom. Köszi :)

(#2063) Alex91 válasza Doresz (#2062) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO nyugodtan vedd meg a Packard Bell-t. Bar jo lenne tudni, hogy 1 kanocrol is megy-e?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2064) Doresz válasza Alex91 (#2063) üzenetére


Doresz
tag

Őőőő nem tudom? :) Sehol semmi információt nem találtam, mondjuk nem is ástam bele magam annyira. Azt kéne tudni, valóban. Nem szeretném, hogyha gond lenne. Laptophoz kéne ugyanis. Mert azért nem mindegy, hogy 500 gb vagy 320 gb.

(#2065) Alex91 válasza Doresz (#2064) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO vedd meg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2066) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Csak egy kis plusz infó, ha valaki szintén ezzel a TRANSCEND StoreJet Mobile 2.5" 320gb eszközzel szemezne(én ma vettem). A laptopomon elég neki 1 USB, Samsung Spinpoint M7 lemez van benne, jelenleg terheletlenül 32 fokos, 25 fokos szobában.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2067) Doresz válasza Alex91 (#2065) üzenetére


Doresz
tag

Oké, köszi. Azt hiszem, a héten meg is veszem.

(#2068) Doresz


Doresz
tag

Még egy kérdés. Ha tényleg csak filmek és zenék tárolására használom a külső meghajtót, érdemes olyat venni, ami csinál automatikus backup-ot, vagy jó a sima is? Megéri mondjuk egy 500 gb-snál a 8eFt különbséget a backup-os?

(#2069) Alex91 válasza Doresz (#2068) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen automatikus backupot? :D Most adnak vele egy progit, vagy van rajta meg egy plusz gomb is? Egyebkent folosleges.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2070) Doresz válasza Alex91 (#2069) üzenetére


Doresz
tag

Nem tudtam, hogy adnak hozzá.
Nekem nem fölösleges. Egy vinyómat már elfüstöltem, minden adatommal együtt, nem akarom még egyszer megkockáztatni.

(#2071) Alex91 válasza Doresz (#2070) üzenetére


Alex91
félisten

Nem a backupra ertettem, hogy folosleges! De most a gepben levo lemezen levo adatokat tukrozned a kulso HDD-re? Es ezt szeretned automatikusan? Akkor Cobian Backup a te baratod :)!
Sajat magara sajat magarol backupot csinalni ertelmetlen...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2072) Doresz válasza Alex91 (#2071) üzenetére


Doresz
tag

Nem saját magáról saját magára gondoltam. Majd megnézem azt a Cobiant, danke.

(#2073) Mymelody


Mymelody
aktív tag

Úgynéz ki már nem "lázas" a MyBook. Használaton kívűl kihúztam a tápot, ezt senki nem mondta :W És így normál hőről indul és nem megy az egekbe. Így már szeretem :D

Egyébként a FS-et kihúztam mindig, mert ott a fény jelzi, hogy még működik. Itt viszont elaludt, amiből azt gondoltam kikapcsolt.

Cheers

(#2074) DBob válasza Mymelody (#2073) üzenetére


DBob
őstag

Nos, akkor csak hibás ez a mybook ;)
Ugyanis lekapcsolja a hdd-t az elektronika ha a gép lekapcsolásra kerül. De ha csak a ledek aludnak ki, és megy a hdd tovább (és ezt pl hallod is), tessék visszavinni garanciába. Nem árulni ;)

(#2075) Mymelody válasza DBob (#2074) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Aha, erre nem is gondoltam. Köszönöm tanár úr!

Várjál, a ledek égnek tovább, üzemhangra meg nem emlékszem. Akkor mégsem az

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#2076) DBob válasza Mymelody (#2075) üzenetére


DBob
őstag

Tudni kéne hogyan detektálja mybook a gép bekapcsolt állapotát. Legegyszerűbb, ha akkor kapcsol be ha tápot kap az usb-n. De ez csalóka, mert beállítható hogy usb az 5v helyett az 5vsb-t kapja. Azaz kikapcsolva is megvan rajta a feszültség. Próbáld meg hogy kikapcsolod a gépet, azt mondod akkor is világítanak rajta a ledek. És kihúzod a gépből az usb kábelt.
Ha elalszik, és lekapcsol a hdd benne, akkor állítsd át alaplapot. Ez jobbára egy jumper. Ha nem alszik el, akkor csere ;)

(#2077) Cyrin


Cyrin
addikt

Én firewire-rel használom a Home-ot, és tökéletesen követi a gép ki-be kapcsolását, sose volt vele gond semmilyen téren.

(#2078) malwy válasza ANT (#2061) üzenetére


malwy
senior tag

Hát egyenlőre el kell magyarázni neki, hogy mi az az esata. Verbatimot megrendelte, váljon egészségére.

(#2079) vgerp


vgerp
csendes tag

Sziasztok

Problémám a következő lenne ...
Egy usb-s racket csinálni ide -s vinyóhoz...

Kiindulásként volt egy külső usb-s dvd iróm amit szédszedtem és teljesen megörültem mert láttam hgy simán ki tudom huzgálni a csatikat a dvd iróból és simán át tudom dugni a vinyóba..
minden megoldódni látszott ugy az áram adott volt mert a dvd iró is külön áramforrásról ment ...
DE sajna amikor összedugtam azt irta ki a gép hgy usb háttértá nem telepítheő ....
Az eszközkezelőben látszik minden királyul de a sajátgép illetve total commander nem látja a vinyó....

SEGÍTSETEK mik lehetnek a problémák.....
Váaszotok előre is köszi

(#2080) rii


rii
nagyúr

hello

megéri 2-terás külső hdd-ben gondolkodni, vagy olcsóbb 2 db egy terás?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2081) maistro56


maistro56
csendes tag

Hello!
2 kérdésem lenne hozzátok amiben szaretném, ha segítenétek.Tegnap vetttem egy ilyen memorex csodát a corában:2,5, 160gb, táp nélkűl.
Az első kérdésem az lenne, hogy mi van akkor, ha leállítom a gépet, utána pedig az áramot és a HDD-n a led még mindig világít de csak akkor ha be van dugva(Honnan kapja az áramot).
A második, hogy mikor egy nagyobb 7 gigás fájlt akarok rányomni kiírja hogy a lemez megtelt, pedig még 147 GB üres, pedig a 2 gigás kis fájl simán fel ment rá.
A válaszotokat előre is köszönöm.

(#2082) Kernel válasza maistro56 (#2081) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://support.microsoft.com/kb/314463

FAT32 rendszerű partíción legfeljebb (2^32)-1 bájt (tehát 4 GB mínusz 1 bájt) nagyságú fájlok hozhatók létre.

USB aljzaton készenléti állapotban is lehet 5 V, ezt BIOS-ban vagy alaplapi jumperrel lehet például befolyásolni, hogy az USB-csatlakozó az üzemi 5 V-ot kapja, vagy a standby 5 V-ot, amit a táp egyébként folyamatosan biztosít, viszont kevésbé terhelhető. De szükséges lehet olyan eszközök számára, aminek készenlétben is kell az 5 V.

Ha teljesen áramtalanítod a gépet, legfeljebb rövid ideig világíthat még, a kondenzátorokban tárolt feszültség miatt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2083) maistro56 válasza Kernel (#2082) üzenetére


maistro56
csendes tag

Kösz a pontos választ, de még azt elárulnád, hogy a BIOS-ban vagy a jumper-ben hol, mert nem vagyok nagy spíler a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#2084) Kernel válasza maistro56 (#2083) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha látsz olyan jumpert, hogy USBPWR például, vagy az alaplap leírását kellene megnézni, mivel lapfüggő is, továbbá másik USB-aljzat is megpróbálható.

Nem mindegyik csatlakozót szokták készenlétre alkalmassá tenni, túl sokat nem is bírna el a táp standby áramköre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2085) Alex91 válasza rii (#2080) üzenetére


Alex91
félisten

Most ne mondd, hogy egy arlista alapjan ezt magad nem tudod eldonteni...! :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2086) pkiraly


pkiraly
csendes tag

sziasztok

találkozott már valaki olyan USB-csatlakozós DVD játékossal, amelyik tud kezelni NTFS fájlrendszerrel rendelkező külső vinyót filmnézés céljából?

thx

(#2087) Alex91 válasza pkiraly (#2086) üzenetére


Alex91
félisten

Minek? HD filmet ugyse tud lejatszani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2088) pkiraly válasza Alex91 (#2087) üzenetére


pkiraly
csendes tag

nem is azt akarok lejátszani...

(#2089) Alex91 válasza pkiraly (#2088) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor nem ertem? Miert nem jo a FAT32? Altalaban azt lekezelik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2090) pkiraly válasza Alex91 (#2089) üzenetére


pkiraly
csendes tag

azért, mert ha FAT32-re formázom, nem tudom felmásolni rá a nagyobb fájlokat...

(#2091) Alex91 válasza pkiraly (#2090) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor se ertem :). Vagyis ertem, de mi van, ami nagyobb, mint 4 GB?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2092) DBob válasza Alex91 (#2091) üzenetére


DBob
őstag

Az 5GB? :D
Nem tudom, de ha le tud játszania a lejátszója iso fájlból dvd-t akkor máris megvan a válasz.

(#2093) Alex91 válasza DBob (#2092) üzenetére


Alex91
félisten

En is erre gondoltam, de majd elmondja, ha elmondja :). Bar ahhoz ugye olyan lejatszo is kell, ami ezt tudja. Van ilyen?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2094) pkiraly válasza Alex91 (#2093) üzenetére


pkiraly
csendes tag

általában 4,5GB a filmek mérete, azért nem megy a FAT32-re...plusz van még azért más is filmen kívül, amit tárolok a cuccon, és nagyobb 4GB-nál

visszakanyarodva az alapkérdésre: Ti tudtok NTFS-t kezelő lejátszóról?
egyébként ez az iso-ból lejátszás is használható opciónak tűnik....ilyen lejátszót ismertek?

(#2095) Alex91 válasza pkiraly (#2094) üzenetére


Alex91
félisten

WDTV, de ez meg DVD-t nem fog neked lejatszani...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2096) pkiraly válasza Alex91 (#2095) üzenetére


pkiraly
csendes tag

köszi, utána nézek

(#2097) Mateuszkusz


Mateuszkusz
csendes tag

Hello!

1 TB-os külső HDD-t szeretnék venni. Szerintetek melyik márka: WD, Lacie, Iomega?
Nekem a Lacie nagyon jónak tűnök, bár nem tudom.

előre is köszönöm a segítséget.

(#2098) Alex91 válasza Mateuszkusz (#2097) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy akarod rakotni? Ha eSATA, akkor Seagate Freeagent Extreme, ha USB, akkor barmelyik. Lacie csak hazba teszi, regebben volt is vele gond. A maiakrol nem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2099) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv! tudnátok nekem segíteni? hdd bölcsőt keresek,vagy pedig hordozható hdd-t,ami megbízható,de kicsi(2,5"). Mit ajánlotok?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2100) Alex91 válasza cellpeti (#2099) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik szimpatikus :)! En inkabb kesz gyarit ajanlanek, de attol is fugg, hogy min szeretne az ember hasznalni. Kell-e eSATA is stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.