Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) szab.tam válasza chege (#2650) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mielőtt bármelyiket megveszed, pontosan nézz utána, hogy szereti-e majd a tv-d? milyen maximális méretet tud kezelni, file rendszer, stb. de inkább olyan tv tulajokat próbálj kérdezni, akik hasznának ehhez a tv típushoz külső hdd-t.

egy barátomnak 50"-os lg plazmája van, spec-nek megfelelő módon külső usb-s winyót dugott rá, oszt' nem látja... de a kis pen-t meg igen...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2652) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Coolink külső USB 2.0-s házat használok, benne egy SATA-s, 120-as Samsung. Amikor Total Commanderrel másolok róla vagy rá, semmi gond nincs (akár a nagy- akár a kisgéppel teszem ezt). Viszont, amikor töltök rá az XP-s kis letöltő géppel (ami Socket 370-es 750 Mhz-es P3-as), akkor folyton kiakad, majd bontja a kapcsolatot a vinyóval! Ezeket az ablakokat dobja fel ilyenkor:
1
2

Utorrentet használok, ezen belül van egy ilyen ablak. Kivettem a pipát a LEMEZRE ÍRÁS GYORSÍTÓTÁRAZÁSÁNAK AZ ENGEDÉLYEZÉSE és a LEMEZRŐL OLVASÁS GYORSÍTÓTÁRAZÁSÁNAK AZ ENGEDÉLYEZÉSE elől, de akkor sem szűnt meg a hibajelenség.
A kisgépben vagy egy USB 2.0-s vezérlőkártya (ULi/ALi M5273 USB 2.0 Host Controller). Annak idején vki említette, hogy az ALi chipsetes kártyák nem a legjobbak, másikat kellene használni hozzá. Csak nem emlékszem, melyik az a másik... :B

Vmi ötlet? Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2653) #74459392 válasza szab.tam (#2651) üzenetére


#74459392
törölt tag

Pár hozzászólással feljebb azt mondják, hogy pl. asztali dvd-k csak akkor szeretik külső hdd-ket, ha azok fat32-re vannak formázva, máskülönben nem. Lehet, hogy tv-nél is így van.

[ Szerkesztve ]

(#2654) Alex91 válasza #74459392 (#2653) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor pedig lottek a 1080p-nek!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2655) chege válasza #74459392 (#2653) üzenetére


chege
aktív tag

Max limitről nem tudok, de akkor még megnézem a könyvét, hátha van benne valami. Fálj rendszer téren szerencsés vagyok, mind az NTFSt és FAT32t megeszi.
Egyik barátom NTFSes 500gbs külső vinyóját olvasta, és az én kis 160as Fat32met is.

(#2656) #74459392 válasza chege (#2655) üzenetére


#74459392
törölt tag

akkor bármi jó neked ami tetszik :)
ha külső is számít meg halk működés, ill szállíthatóság akkor: samsung s2 portable :)

(#2657) Jarod1 válasza Anubis_9 (#2652) üzenetére


Jarod1
addikt

van külön tápja a winyónak, mert nekem van 1 Sima tá kábel USB, meg van ' adatkábel ami USB-s vmiért nagy áramot vesz fel amit 1 USB fesz nem tud ellátni.

(#2658) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Igen van, mivel 3,5-es a vinyó!

Egy másik topikban az javasolták, vegyem vissza az Utorrenten belül a CACHE méretét 8 MB-ra, mivel a 120-as winyó csak 8 MB-os CACHE-el van szerelve. Kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2659) Retr0


Retr0
tag

Üdv,

Kaptam egy SSD-t a laptopomhoz.
Ehhez ki kell szednem a HDD-t, amit bele szeretnék tenni egy külső házba,

Melyiket ajánljátok?
Minél olcsóbban (max 5000ig)
2,5ös kellene.
Olyan létezik ami usb-ről és konnektorból is fel tud venni energiát, vagy csak az egyik lehet maximum?

(#2660) chege válasza Retr0 (#2659) üzenetére


chege
aktív tag

Ha vissza olvasol találsz pár ötletet!
Döntsd el hogy USBs vagy eSATAs racket akarsz!
Gondolom hogyha SSDt tettél a notiba akkor a benne lévő vinyó satás lehetett, ezért sata vinyót befogadót kell venned.

Igen általában mindegyiken van egy plusz bemenet, hogyha nagyobb a vinyó teljesítménye mint 2.50 W akkor meg lehessen támogatni, akár egy külső 5Vról vagy egy másik USB portról.
De hogyha a noti hdd egy 5400rpmes akkor szerintem nem lesz szükség rá

(#2661) Retr0 válasza chege (#2660) üzenetére


Retr0
tag

7200rpm-es Egy lenovo T500ból szedném ki.
Visszaolvasok akkor.

(#2662) chege válasza Retr0 (#2661) üzenetére


chege
aktív tag

aha, ahhoz már lehetséges hogy kell a plusz nafta, próbáld meg kideríteni hogy mennyit fogyaszt, típus szám alapján, vagy esetleg visszateszed és HDD sentinellel.

Elég egy oldalt, ott azthiszem 3-at is említenek

[ Szerkesztve ]

(#2663) Immy


Immy
őstag

Üdv

[link]Kinéztem magamnak ezt a WD scorpio black 320GB 16MB 7200rpm-es winyót.

Mobil 2,5 colos 2usb-s rack-be szeretném berakni.
A kérdésem, hogy feltudja majd pörgetni a 2usb? Mármint elég áramot fog kapni róla? (gyártó oldalon csak az írás/olvasás áramigénye van feltüntetve)
(500mA -2,5W)

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2664) Jarod1 válasza Immy (#2663) üzenetére


Jarod1
addikt

én ilyet kaptam bár nekem a Blue van, hát a 2 USB elég, néha elég 1 is, viszont a külső tokkal vigyázz, mert nem mindegyik fogadja be!! mármint úgy hogy működjön..

(#2665) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok!
Kicsit visszaolvastam, de nem találtam semmit a Freecom 3.5" 1TB hard drive classic külső hdd-ről, ez jó vagy inkább nézzek mást ,csak adattárolásra kellene ?
BÚÉK :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2666) Immy válasza Jarod1 (#2664) üzenetére


Immy
őstag

Elvileg a black ugye 7200rpm-en forog míg a blue 5400-on.
Gyártói adatoknál ugyanannyi áramfelvételt írnak mindkettőnél, viszont szerintem azért kicsit több energia kell a black felpörgetéséhez.

Nem a sebesség miatt akarok black-et (7200rpm, 16mb cache) hanem azért, mert abban van ilyen "esés" érzékelő. Hogyha leesik akkor az olvasó fejet parkolópályába teszi. (és ugye tudjuk akkor hiányoznak a legjobban az adatok mikor már elvesztek)

USB 3.0 2.5" SATA HDD ilyenbe szeretném belerakni, de sajnos még sehol se találok :(

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2667) codec


codec
senior tag

Üdv!
Western Digital my passport essential 320GB USB-s külső vinyóval akadt problémám.
Hiába csatlakoztatom bármelyik usb portra, a win xp(sp3) felismeri, de a driver telepítésekor kiírja, hogy a fájl nem található, és nem telepíti fel. Sárga felkiáltójel meg ottvan az eszközkezelőben..(usb eszköz, lemezmeghajtó).
Chipsetdriver friss, kábel ok, biosreset is megvolt. Ötlet hogy mitől lehet?
Esetleg van külön xp-s driver ehhez az eszközhöz?(WDBAAR3200ABK a típusjelzése.)
Ha esetleg vki találna hozzá xp-s drivert és belinkelné azt is megköszönném.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#2668) Jarod1 válasza codec (#2667) üzenetére


Jarod1
addikt

külső tápja van?

(#2669) Retr0


Retr0
tag

Üdv,

Külső HDD-ről tudok programot/játékot futtatni, ha oda van telepítve?
Nem fog összekavarodni, ha pl kihúzom, visszadugom?

(#2670) Alex91 válasza Retr0 (#2669) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, de en a helyedben nem oda telepitenem, ha USB-re van dugva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2671) ossa


ossa
tag

Szia!
Iomega prestige 1 TB külső HDD-ről mi a véleményed?! Milyen márka winchestere van benne? 21.990 Ft új áron megéri?
válaszod előre köszönöm
OFF
te voltál anno a pda*anian Alexno1 néven?! :D
ON
ui. ez a hsz. Alex91-nek ment csak elnéztem... :DDD
ossa

[ Szerkesztve ]

(#2672) Alex91 válasza ossa (#2671) üzenetére


Alex91
félisten

Annyiert megeri.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2673) ossa válasza Alex91 (#2672) üzenetére


ossa
tag

thx
ossa

(#2674) codec válasza Jarod1 (#2668) üzenetére


codec
senior tag

Nincs külön tápja, az USB-ről kapja a kraftot.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#2675) Retr0 válasza Alex91 (#2670) üzenetére


Retr0
tag

Miért?
Egy 80gigás ssd-t készülök a gépbe tenni.
40megy a programoknak, meg a rendszernek külön.
Marad durván 35giga (75gigát lát az ssd-m), Arra mennek a főbb játékok.
A többi cuccom, pedig megy a gépből kiszedett hddre, amit egy külső házba akarok beletenni.

(#2676) Alex91 válasza Retr0 (#2675) üzenetére


Alex91
félisten

Mert lassu lesz, ha a progi onnan fut... Es IMHO a registry miatt sem tul szerencses...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2677) sbazsi


sbazsi
veterán

chili green hdd-kkel van valakinek tapasztalata?
mennyire megbízható?
ebay-en látok most egy 1,5tb-osat.
nekem is kb 100 euroba lenne. ennél tud valaki olcsóbbat/jobbat?

(#2678) Alex91 válasza sbazsi (#2677) üzenetére


Alex91
félisten

Samsung Story Station 1,5TB, talan ez se annyira draga.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2679) sbazsi válasza Alex91 (#2678) üzenetére


sbazsi
veterán

az előbb rosszul mondtam, a chili megállna kb 20-22-ben. ez így +10k, vagyis +33%. :U
bár ha a chili fos, akkor nem kérdés

(#2680) Alex91 válasza sbazsi (#2679) üzenetére


Alex91
félisten

Annyiert megerheti, bar gondolom gari nem lesz rajta...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2681) sbazsi válasza Alex91 (#2680) üzenetére


sbazsi
veterán

de, csak a sógoroknál.

(#2682) Retr0


Retr0
tag

[link]
Ez megfelelne, egy 7200rpm-es hdd-nek?

(#2683) Dozbik


Dozbik
tag

Szevasztok!

Aldiban találtam egy külső 3,5 colos, USB 2.0-ás + eSATA-s külső vinyót. 1,5 terrás és 30 000 Forint, ráadásul három év garit adnak rá. Ki is van téve egy darab sztem nem is néz ki rosszul, egyedül azt nem tudom eldönteni, hogy merjek-e beruházni egy olyan termékre aminek egy számomra semmitmondó márka a neve: Chili green ...

Itt egy link a termékről, szerintetek megvehetem?

http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2867_16472.htm

Köszi a tippeket!

Ja és még valami! A doboz tartalmaz USB 2.0-ás és eSATA-s kábelt is. Nyilván az eSATA-s a gyorsabb, csak azt nem tudom, hogy mi kell, hogy legyen a gépemben, hogy tudjam használni ezt a technológiát?

[ Szerkesztve ]

(#2684) sbazsi válasza Retr0 (#2682) üzenetére


sbazsi
veterán

itt valami nem kerek.
szövegben 2,5", kép alapján 3,5".

(#2685) sbazsi válasza Dozbik (#2683) üzenetére


sbazsi
veterán

sztm csak itthon ismeretlen.
chiligreen.at
bécsi metroban sokat szoktam látni a termékeiket.
én is egy chili green cuccal szemezek, igaz nem írja, hogy lenne rajta sata, kint br 90 euro. szintén 1,5tb.

(#2686) Dozbik válasza sbazsi (#2685) üzenetére


Dozbik
tag

Azt olvastam egy fórumon, hogy valaki megvette ezt a vinyót amiről most írok, belenézett és lám, egy samsung vinyó volt benne!

(#2687) sbazsi válasza Dozbik (#2686) üzenetére


sbazsi
veterán

ne aggódj, ezekbe se junoszty vinyókat tesznek... :))

(#2688) kisfric


kisfric
csendes tag

hello,
pár hozzászólással ezelőtt volt szó LG tv és az USB bemenetére dugott külső adathordozó kapcsolatáról.
Nekem LG LH5000 van, és még nem jöttem rá, melyik külső HDD-t nem szereti, de a NTFS-re formázott vinyót/pendrivet látja és le is játsza az mkv fileokat. Viszont rádugtam a 160GB-s WD Passportot, és azt nemlátta. Lenvo 80GB-os külső vinyót sem. Külső tápos FuSI Storagebird-öt viszont látta.

Most viszont ismét én kérnék tanácsot: média tartalmak tárolására szeretnék 1 vagy 1.5 TB-s külső tápos HDD-t. A terv az, h erre mentek le és nézek róla a laptopra kötve mkv-t, hallgatok zenét. Ventillátor ne legyen benne, kérdés, h kell e a 7200 rpm?
Köszi előre is,

Frici

(#2689) Alex91 válasza kisfric (#2688) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom a 2,5"-osoknak nem adott eleg tapot...

Nem kell a 7200, jobban jarsz ilyen celra egy green HDD-vel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2690) kisfric válasza Alex91 (#2689) üzenetére


kisfric
csendes tag

green HDD? sima vinyó+HDD keret?
pl?
Köszi,

Frici

(#2691) Alex91 válasza kisfric (#2690) üzenetére


Alex91
félisten

A lassabb, kevesbe melegedo HDD-ket szoktak green-nek nevezni...

Vagy nezel gyarilag osszerakottat, vagy te magad rakod ossze :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2692) #59070464


#59070464
törölt tag

Nem tudja valaki, h WD Elements 1.5TB külső vinyóba, pontosan milyen merevlemez van? Amúgy miért ilyen olcsó ez a csomag? Már szinte túl olcsónak tűnik!? :F

(#2693) Dozbik válasza #59070464 (#2692) üzenetére


Dozbik
tag

Leginkább az anyagköltségen és a szolgáltatásokon spórolnak benne. Ha nem kell az eSATA, akkor ez egy jó választás. A vinyó miatt nem kell aggódnod, mivel WD-t raknak bele, az meg nagyon jó minőségű.

(#2694) sbazsi válasza #59070464 (#2692) üzenetére


sbazsi
veterán

vicces lenne, ha egy WD cuccban nem WD lemez lenne... ;]

(#2695) kisfric válasza sbazsi (#2694) üzenetére


kisfric
csendes tag

ebben ugye nincs ventillátor? Nekem az lenne a jó, ha halk lenne.
Köszi

Frici

(#2696) kisfric válasza kisfric (#2695) üzenetére


kisfric
csendes tag

jah, de nem külső tápos, sorry.
Az említett chiligreen-ről van vkinek infója? lehet még kapni?
Üdv,

Frici

(#2697) simi12345


simi12345
tag

sziasztok
nemrégiben vettem egy samsung b550-es lcd, van lehetőségem usb-n keresztül filmeket lejátszani, de még nem vettem hozzá egy nagyobb külső vinyót.
szerintetek milyet vegyek hozzá, hány gigáig ismeri fel a tv?
én egy 500 gigásbaan gondolkodom, de márkát nem tudnátok ajánlani, előre is köszönöm a segítséget

(#2698) Sild


Sild
csendes tag

Üdvözletem!
A minap vettem egy külsö hdd-t mégpedig egy WD MYBook Essential-t 500gb
Teljesen okés csendes,aránylag gyors,gyönyörü :D
Ám de van egy kis bibim vele ,hogy néha ,idöközönként ujracsatlakozik a vinyo leválik s ujracsatizik.Ez kb 1-2 másodperc ,de a problema hogy Néro közben is megtette :S
Remélem van valakinek valami ötlete hogy ezt miért csinalja.
Ja a rendszerem egy Msi notebook, windows xp sp1-el(jelenleg)
Elöre is kösszi a helpet :)

(#2699) Alex91 válasza Sild (#2698) üzenetére


Alex91
félisten

Frissits rajta firmware-t, dugd masik USB csatiba is! Hatha...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2700) Sild válasza Alex91 (#2699) üzenetére


Sild
csendes tag

Köszi a gyors választ megprobalom :)
Az a baj hogy a torrent is innen megy s ilyenkor az is meghulyul:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.