Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Alex91 válasza rayoliviero (#2450) üzenetére


Alex91
félisten

Alapvetoen mindegy a belso HDD-t nezve, de az anyaghasznalat termeszetesen a dragabbak mellet szol... (elite, studio)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2452) rayoliviero válasza Alex91 (#2451) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszönöm a gyors választ.

(#2453) Arnold2


Arnold2
őstag

eSATA-ra van kötve az új külső 1 TB-os WD MyBookom. S egy idő után ha nem használom (lejátszás/torrent/etc) kikapcsol. Illetve még mindig világít, de a lemetek már nem pörögnek, így a Windows nem látja többet és "eltávolítja". Eddig ezt úgy oldottam meg, hogy kikapcsoltam majd újra be majd felismertettem az 'Eszközkezelő'-ben.
Meg lehet valahogy oldani, hogy soha ne kapcsoljon ki?
A Vista energia beállításánál nem találtam erre vonatkozó fület.

(#2454) szab.tam válasza Arnold2 (#2453) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak párat kellett volna visszaolvasni... :)

#2438, 2440, 2442, 2445

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2455) Arnold2 válasza szab.tam (#2454) üzenetére


Arnold2
őstag

Úr Isten de ég most a fejem :B Elnézést a read only üzemmódért...

Kösz a progi tippet. Bár most megy a torrent, de majd kipróbálom ha épp nem megy semmi.

Köszi még egyszer és sorry

(#2456) Kofler


Kofler
tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem hogy a két merevlemez közül ti melyik ajánlanátok jobban:
-WD MyBook Home 1TB
vagy
-WD MyBook Studio 1TB

Van-e egyáltalán különbség ? Azért választottam ezt a kettőt mert nekem számítana a gyorsaság is, de ha esetleg ajánlotok jobbat akkor még meggondolom :K

(#2457) Alex91 válasza Kofler (#2456) üzenetére


Alex91
félisten

Egyforma valoszinuleg a ketto HHD-ben. A regi Studio (LED-es) az eSata mellett rendelkezik FW800-as porttal, mig a Home csak FW400-al. (Az uj Studio-rol (ePaper) viszont lemaradt az eSata port!)

IMHO azt vedd, amelyik olcsobb! A Studiot viszont ujra kell formazni, ha nem Mac-kel hasznalnad...

Amugy ha eSatan kell gyors, akkor egy Seagate Xtreme valoszinuleg a benne levo HDD miatt gyorsabb lenne...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2458) Kofler válasza Alex91 (#2457) üzenetére


Kofler
tag

Köszi a gyors választ Alex ! :R Javítom magam, a gyorsaság alatt azt értettem hogy az USB-nél legyen gyorsabb, mert nagy adatokat fogok majd másolni, és az piszok lassú lenne USB-n keresztül :K
Akkor szerintem marad a MyBook Home mivel azon is van eSata és FireWire port is, és ha jól láttam olcsóbb is pár ezressel. :K

[ Szerkesztve ]

(#2459) Alex91 válasza Kofler (#2458) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, mondjuk a FW portja lassabb, de a PC-k tobbsegeben, amelyik egyaltalan rendelkezik FW porttal ugyis csak 400-as van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2460) Kofler válasza Alex91 (#2459) üzenetére


Kofler
tag

A gépemen van külső FireWire, meg ha jól tudom hátul az alaplapon van eSata port is, de azt nem tudom hogy mennyivel gyorsabb a FireWire-nél ? Asus P5K Deluxe-om van

[ Szerkesztve ]

(#2461) Alex91 válasza Kofler (#2460) üzenetére


Alex91
félisten

Joval :). Vegulis az olyan, mintha betenned a gepbe. Ezert mondtam, hogy a tesztek alapjan pl. egy Xtreme gyorsabb eSata-n, mert abba nem Green vinyo van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2462) Kofler válasza Alex91 (#2461) üzenetére


Kofler
tag

Küldtem egy PÜ az egyszerűbb és több kérdés elfér :D

(#2463) szab.tam válasza Arnold2 (#2455) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2464) brbf007


brbf007
csendes tag

Sajnos nem ért véget még a történet. Mégsem jó. :( Ugyanúgy leáll, s eltűnik a Sajátgépből. Kihúzom a tápot, visszadugom, akkor a Hotswap-pal "meg lehet találni", de egyébként nem találja meg a Vista. :( USB-n semmi ilyen gond nincs.
Direkt ezért vettem eSATA interfészt, hogy gyorsabb legyen az adatátvitel, de úgy látszik az USB egyszerűségét (bedug->műxik) nem lehet felülmúlni. :) :(

(#2465) szab.tam válasza brbf007 (#2464) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én vittem hátra + esata-kat, tápokat ki a gépből, esata-sata kábel, és menet közben dugdosom rá a meztelen winyókat, és le.
win7-nél még hotswap sem kell, xp-nél néha kicsit bizonytalankodik a leoldáskor.
fillérekből csináltam 2 áramkörös kapcsolóval tápmegszakítókat, hogy ne áram alatt dugdossam még az adatkábelt és mozgassam, vagy dupla áramlökést kapjon a bizonytalan rádugáskor.

(majd dobálom ki a lét külső, méregdrága házakra, meg dokkolókra, és még cserébe ne is működjenek rendesen. nane...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2466) Arnold2 válasza Arnold2 (#2455) üzenetére


Arnold2
őstag

Szórol szóra mint: (#2464) brbf007

Nekem utána manuálisan kell ki majd bekapcsolnom. A progi annyit segít, hogy nem kell az eszközkezelőben kolbászolnom.

[ Szerkesztve ]

(#2467) brbf007


brbf007
csendes tag

Jobb híján visszaváltottam USB-re. :(

(#2468) T.Krisz


T.Krisz
csendes tag

sziasztok
ki tud ajánlani valami jó külsö 3,5 Külső merevlemez tárolot 1tb-os vinyonak
olyat keresek ami csak egy usb-és Esata pc-hez ,és ami jol hüt(ventis) persze...

[ Szerkesztve ]

(#2469) Alex91 válasza T.Krisz (#2468) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk a ventit hanyagolnam... Green HDD bele (bar a nem zold sem veszes), es passziv haz. A venti hangos lesz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2470) borix


borix
őstag

Üdv.Kiss segítséget kérnék tőletek.
Mobile rack-ben 350GB winyót csak filmek tárolására szeretném használni.
Az lenne a kérdésem,hogy ha NTFS lesz a fájlrendszer akkor külső asztali usb-s dvd lejátszó fogja e kezelni.Vagy hozzak létre rajta mondjuk 20GB particiót amit Fat vagy Fat32.Ezt már Kezelné e?És erre átraknám amit épp nézni szeretnék.

(#2471) eastsider


eastsider
nagyúr

hali!
egy 160-as maxtor IDE vinyóhoz kellene külső (USB)-s ház, minél olcsóbban, de persze megbízható legyen, nem lenne egyfolytában használva... főleg filmnézésre (asztali lejátszón) kellene...ezt néztem ki: [link]. azért innen, mert nem kéne kifizetnem a szállítást, mert mást is rendelek)

[ Szerkesztve ]

(#2472) Coolmat válasza borix (#2470) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Jól gondolod, a vinyó elején kell létrehoznod egy Fat32 partíciót, és azt le kell tudnia kezelnie bármilyen asztali dvd lejátszónak. Gondban csak akkor vagy, ha 2 USB port kell a meghajtásához, vagy ha a lejátszódon lévő USB port csak 1.1-es (a 10 ezres tescós kategóriásokon általában az). Előbbi esetben nem tudod majd használni az asztaliddal (hacsak nincs rajta 2 USB port), utóbbi esetben pedig a jobb minőségű filmek akadozhatnak.

(#2473) borix válasza Coolmat (#2472) üzenetére


borix
őstag

Köszi az infót.

(#2474) borix


borix
őstag

Abban tudnál még segíteni,hogy miért csak usb 1 megy a Mobile Rack mikor tudja a 2.0

(#2475) Alex91 válasza borix (#2474) üzenetére


Alex91
félisten

Mert amibe dugod az meg nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2476) PEPE85


PEPE85
senior tag

Sziasztok

Vettem egy Silicon Power Armor A50 320GB USB 2.5 5400 rpm, 8MB Cache winyót, két USB kábel van rajta, mindegy, hogy mennyit dugok be, 6500kbyte/s-el, tehát 50Mbit/s-el tudok rá másolni (írni), egyértelmű, hogy nem USB 1.1, mert annál jóval nagyobb a sebesség, de akármilyen egyszerű kis IDE winyó ennél gyorsabbnak kellene lennie, valami ötlet?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2477) Alex91 válasza PEPE85 (#2476) üzenetére


Alex91
félisten

A haver gepen is...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2478) PNP


PNP
őstag

1TB-os 7200-as vinyóhoz szeretnék venni külső házat, milyet érdemes venni? Laptopra lenne kötve, van USB mellett firewire port is, utóbbi mennyivel lenne gyorsabb? Nem sok külső egységet láttam, ami támogatja, ez miért van?

(#2479) Alex91 válasza PNP (#2478) üzenetére


Alex91
félisten

FW-vel valamivel gyorsab 8-10 MB/s nagyjabol pluszban az USB-hez kepest, meg nem rontja a sebesseget az esetlegesen az usb-re dugott tobbi eszkoz. Meg van meg par elonye. Mondjuk notinal a belso vinyo is lehet szuk keresztmetszet :).

De azt mondom, hogy neked nem biztos, hogy megeri. Nehezen beszerezheto, draga. IMHO egy USB+eSATA kombot kellene nezni. Ebbol tobb fajta van.

Mert a tobbseg csak az arat nezi, ezert (is) nincs FW portos nagyon a piacon.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2480) PNP válasza Alex91 (#2479) üzenetére


PNP
őstag

Kösz, a noti merevlemezére, mint szűk kereszmetszetre nem is gondoltam, USB-s lesz. Márka mindegy?
Másik kérdésem: 2,5" külső vinyót keresek, WD elements szimpatikusnak tűnik kinézetre és árra, de igazából csak most kerestem rá, nem tudom van-e olyan amit érdemesebb megvenni. Archiválnék rá, meg filmeket onnan nézném, gondolom túl nagy sebesség nem kell ehhez.

(#2481) Alex91 válasza PNP (#2480) üzenetére


Alex91
félisten

Semmi se mindegy :)!

De azt mondom, hogy USB+eSATA, es ne legyen benne venti. Aztan penztarcanak, izlesnek megfelelot kivalasztani.

A 2,5"-osnal is ugyanez. De a dragabb altalaban nem veletlenul dragabb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2482) PEPE85 válasza Alex91 (#2477) üzenetére


PEPE85
senior tag

Az én gépemen Vista fut, a másik gép amivel megnéztem XP-s, azzal 24Mbyte/s-el tudok rá írni, mi lehet a gond a Vista-s géppel?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2483) Norbeez


Norbeez
csendes tag

Sziasztok

külső vinyó vásárlás előtti eldöntendő kérdésre invitálnálak titeket:

Samsung Story 1TB 26400 Ft-ért az edigitalból?

vagy

WD 1000GB Elements Desktop WDBAAU0010HBK 21687 ft+ száll.költség az iponból?

Az iponos kb 3 ezerrel olcsóbbra jönne ki, és ha tökugyanolyan a 2 cucc akkor.
Ritkán használnám, főleg adattárolásra.

Előre is köszike a válaszokat. :))

Esetleg egyéb nyerő tipp? HOLNAP rendelem, vagy ma este!

[ Szerkesztve ]

(#2484) Alex91 válasza Norbeez (#2483) üzenetére


Alex91
félisten

Attol fugg mire kell :). Egyebkent a Samsung igenyesebbnek tunik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2485) Alex91 válasza PEPE85 (#2482) üzenetére


Alex91
félisten

TC-vel masolsz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2486) gg72 válasza Norbeez (#2483) üzenetére


gg72
veterán

Egy barátom vett nemrég egy Samsung-ot, nagyon jól működik és halk. Egyébként itt rendelte és lényegsen olcsóbb, mint az edigital: [link]

(#2487) Norbeez válasza gg72 (#2486) üzenetére


Norbeez
csendes tag

kösz a tippet, a szállítási költség se rossz.
bár a ready.hu üzlet a statspy szerint 200 visitors / day...
bár kis bolt is lehet jó bolt. lehet hogy innen rendelem, de még megnézek 1-2 weboldalt.

[ Szerkesztve ]

(#2488) PEPE85 válasza Alex91 (#2485) üzenetére


PEPE85
senior tag

Igen, Total Commander-el.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2489) Alex91 válasza PEPE85 (#2488) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor probald meg mashogy is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2490) gg72 válasza Norbeez (#2487) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem egy nagyon korrekt bolt, már többször vásároltam ott.

(#2491) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

hali

nemrég vettem egy ilyen asus eee super slim 1.8" 30gb-os usb vinyót. ntfs-re formázva 24.8mb/s az olvasás, az írás pedig 24.16mb/s (crystaldiskmark). gondolom ennyi a vége, mert hát csak ata66-os a seagate vinyó benne. abszolút ajánlott a cucc by me, pláne 10k-ért. simán elveri a pendriveok nagy részét sebességben. :))

(#2492) Core2duo6600 válasza brbf007 (#2464) üzenetére


Core2duo6600
veterán

MEnj be a biosba és állítsad át az esata üzemmódot, ahci re, raidre, vagy ide re
próbálgassad.
Mert ha a hdd le is megy sleep be, akkor sem unmountolhatja az OS.

(#2465) szab.tam
Ahogy mondod.
Viszont nálam amikor rádugok egy hdd ét, akkor terheli a tápot és leállnak a belsők, utána megy tovább, de azért nem normális.

(#2470) borix
Ezt a dvd player leírásában nézd meg.

(#2476) PEPE85
Lassú a lapodon az usb kezelés.
Azért van 2 port, mert akkor biztosabb az áramellátás.

(#2491) Blackdeath
Ahogy mondod.
A pendrive vonal az megbukott a nagy fileoknál szvsz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2493) Lg52xMAX


Lg52xMAX
tag

Sziasztok.
A MediaMarktban kapható Maxell Tank 1 TB külső merevlemezről van valakinek tapasztalata? Vagy úgy egyáltalán a Maxell HDDkről valami infó?

[link]

(#2494) MrChelsea


MrChelsea
csendes tag

Hello Mindenki !

Kérnék hozzászólást, jótanácsot a következő dologban:
Vettem a napokban egy Coolink 3.5" külső USB-Sata racket, benne egy Samsung Eco green 1.5TB -os 5400 RPM-es 32MB winchester. Namost a probléma az, ha a külső HDD-t az USB-re rányomom, bekapcsolom, akkor a DELL inspiron laptop S-Video csatlakozóján kimenő jelet teljesen lerontja. Pontosítva, a kb 10 m S-Video kábelen a külső LCD-re menő kép hangyás, csíkos lesz, de nagyon(A saját gép megjelenitőn-ez esetben a laptop kijelzője-semmi negatívumot nem tapasztaltam,a probléma csak a külső,S-videon csatlakoztatott megjelenítőkön jelentkezik).Ha lekapcsolom a rack főkapcsolóját, akkor is megmarad a hiba a 2. LCD kijelzőn,csak kisebb mértékben. (tehát a főkapcs. nem old le teljesen valószinűleg). A hiba csak úgy szűnik meg, ha a rack trafóját kihúzom az aljzatból, vagy a laptopról az Usb-t.
Ez a hibajelenség másik,asztali gépnél is ugyan így megvolt a fenti esetleírással,mikor a megvett Rack+HDD-t rákötöttem.Visszamentem a vételi helyre, a valószinűsíthető interferencia probléma,szűrő-csillapító kondi ..hibára hivatkozva, és kicserélték a rack-et, és a trafóját is (továbbá,ha már ott voltam vettem egy másik Usb kábelt is) . A hibajelenség semmit nem változott, sajna tapasztaltam ezt hazatérve.Kérdéseim a következők lennének,amikre örömmel vennék tapasztalaton alapuló ,konstruktív hozzászólásokat:
A fenti videojel zavaró jelenséggel találkozott már más is? -mivel nagyon úgy tűnik, ez nem lehet egyedi eset.
Mivel a rack,és a 12V 2A trafója ki lett cserélve, a Samsung winchester gerjeszthet ilyen szintű interferenciát, amit Usb-n bejuttatva bármilyen gépbe,ennyire lerontja a kimenő S-video jelet?
Mi lehet leginkább a hibaforrás: táp? rack? winchester??
Coolink 3.5" USB 2.0 -ba épített ,de más gyártmányú (mondjuk Western Digital,Seadate..)winchester esetén is jelentkezett valakinél ilyen hiba ?
Gyári összeszerelésü pl. WD My Book Essential,Samsung Story Station..1.5 Tb-os külső USB-s winchestereknél ilyen S video zavaró/nem zavaró tapasztalatok vannak-e ??
Mit tegyek szerintetek? Nem világvége probléma, de elég zavaró mert minden gépen sokat használom a 2. megjelenitőket, és mind Svdeo csatlakozással vannak.Ráadásul nem csat egy-két hangyát generál ,hanem teljesen élvezhetetlenné teszi monduk a filmnézést.
Kutassak másik adapter után, háátha (mert magával a HDD-vel amúgy meg lennék elégedve- zaj/melegedés mentes, gyors..) ,vagy cseréljem le egy merőben más gyártó termékére ?
Elég bőre sikerült az esettanulmány, elnézést érte! Előre is megköszönve várom a dilettantizmustól mentes, segítő szándékú mihamarabbi reflektálásokat !

(#2495) Alex91 válasza MrChelsea (#2494) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO SVideo-t kellene nagyban feledni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2496) paramparya


paramparya
őstag

mi lelete az esatás 1 terás wd mybookok készletét? :)
két hete nézegettem, akkor 26 körül volt több helyen is, gondoltam veszek, de eddig vártam vele.
most meg nincs sehol, ha van, akkor meg 30 fölött, bár lehet hogy már azok sincsenek raktáron.
a wd oldalán csak a studio II van esatásként megjelölve.
kifutott, vége, kereshetek alternatívát?
1 terás kéne, esatás, 30 alatt :)

(#2497) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Korábban leírtam a problémámat, hogy egy külső merevlemezt szeretnék venni, és akkor úgy akartam megoldani, hogy veszek egy külső házat, meg egy notebook merevlemezt, ez került volna a notebookomba, a régi meg a házban. Nos azóta úgy döntöttem, hogy csak egy ilyen komplett merevlemezt kellene vennem megbízhatósági okokból. Eddig a wd passportokat nézegettem, és ide kapcsolódna a kérdésem, hogy a passportokon kívül érdemes-e még más márkánál körülnéznem? (samsung, lg, seagate)
Egy másik kérdés, hogy érdemes-e a Passportok közül az elitet venni az esssential helyett, megéri-e a fém ház meg dokkoló azt az x ezer ft-ot?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv
István

(#2498) brbf007 válasza Core2duo6600 (#2492) üzenetére


brbf007
csendes tag

Köszi, kipróbálom!

(#2499) Zanik válasza stvnppp (#2497) üzenetére


Zanik
addikt

Seagate-et bátran ajánlom (nekem is az van :B ), a 2,5"-os notebookvinyóik megbízhatóak, igaz árban nem épp versenyképesek most a Freeagent Go-k. WD Passportok is nagyon jók :K , maguk a bennük lévő merevlemezek kiválóak, viszont a házukra már többen panaszkodtak :( (karcolódik, foltosodik - az elite is - és törik, persze, nem kéne dobálni :(( ). Ha sokat cipelnéd érdemesebb esetleg kevésbé kényes, ellenállóbb külsejű darabot választani, de pl. a nemrég megjelent Silicon Power Armor A50-es szép és strapabíró is egyben, gondolkodom is rajta hogy vegyek-e egyet. A dokkolót én magam hülyeségnek tartom - Freeagentekhez is van - csak nagyobb az esély hogy levered valahonnan a merevlemezt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#2500) stvnppp válasza Zanik (#2499) üzenetére


stvnppp
senior tag

Phú, hát elgondolkoztattál. :) Most Seagate/WD-n agyalok, jól néz ki mindkettő. A Silicon Power annyira nem jön be. Köszi a választ!

Gondolom a Seagatenek is műanyag a borítása, és mennyire strapabíró?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.