Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) King Unique válasza GoodSpeed (#5449) üzenetére


King Unique
titán

M.2 PCIe NVMe SSD-hez a mellékelt screenshoton értelemszerűen a felső sorban lévő külső házak passzolnak, de azokkal itt a topikban egyelőre nincsen gyakorlati tapasztalat, meg pláne hogy több modell nem olyan régen jelent meg a gyártó kínálatában. Viszont a célra elvileg mindegyik megfelelhet és az USB 3.2 Gen 2 illetve USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) interfész adta sebesség is elég - bár ugye az NVMe SSD max. adatátviteli sebességének kihasználásához gyorsabb szükséges, lásd egy másik válaszban leírtakat + az alábbi példát - ha a korábban említett laptopon is max. csak olyan portok vannak. Vagyis USB-C alapon pl. az EEM2-UG2 is megfelelő lehet, de pl. az EEM2-XR RADIATOR a bordázott kialakítás illetve a gyártói leírásban említett kettős hőelvezetés szempontjából jobb választás lehet, mivel ugye az egyes NVMe SSD-k amúgy is hajlamosak működés közben az intenzív melegedésre.
Egyéb külső házak felől lásd a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, illetve az ott lévő M.2 PCIe NVMe példákat.

[ Szerkesztve ]

(#5452) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Gondoltam megírom, hátha másnak is hasznos lesz: ismét kapható barátságos áron a fórum összefoglalóban "különösen ajánlottnak" megjelölt
ORICO 2518S3
2,5" külső USB 3.0 HDD külső tok, csavaros rögzítéssel, minőségi alu házikóban.
Sokáig nem lehetett kapni, végre ismét elérhető :)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#5453) villifog válasza Bélabácsi (#5452) üzenetére


villifog
tag

Nekem is van 3db. belőle. Az alu ház, és a csavaros rögzítés tényleg nagyon jó. Én is csak ajánlani tudom, nekem ssd-k vannak benne.

(#5454) GoodSpeed válasza King Unique (#5451) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi, átgondolom melyik lesz, mert a Plextorom videóvágós és rendszer SSD volt majdnem 5 éven keresztül használtam így, HDS szerint 43% a kondíciója, és 101 TB-nál is több adat írásra került sor az évek alatt. Mondjuk most a lényegében csak olvasna játékokat be :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5455) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv
Alzáról rendeltem egy Orico ORI-TCM2M-C3-BL házat, elvileg tudnia kéne SATA-s SSD-ket is is kezelni, gyakorlatban viszont csak NVMe megy

Lehet ezzel valamit kezdeni? (fw update?)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#5456) King Unique válasza Piloss (#5455) üzenetére


King Unique
titán

Ez a külső ház a gyártói oldal leírása alapján M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe SSD-ket egyaránt kezel, még kompatibilitási listát is megadnak konkrét példákkal. Vagyis normál esetben nyilván M.2 SATA SSD-vel is működnie kellene.
Nem derült ki, hogy eseteben pontosan mit jelent a nem kezeli az M.2 SATA SSD-t, azaz ha pl. Windows alatt nézted, akkor csatlakoztatáskor mit mutatott az eszközkezelő és a lemezkezelő, az előbbinél volt-e hibakód, szükség esetén másik USB-porton és másik USB-kábellel valamint másik PC-n és másik OS alatt is ki lett-e próbálva, + ha van kéznél akkor másik M.2 SATA SSD-vel, stb.
Ha az előbb felsoroltak mind ki lettek próbálva illetve ellenőrizve és egyáltalán nem kezel a külső ház a leírtak ellenére semmilyen M.2 SATA formátumú SSD-t, akkor lenne célszerű a gyártónál érdeklődni a linkelt weboldal alján megadott elérhetőségen (e-mail), vagy az említett webáruháznál garanciális cserét kérni / 14 napig elállni a vételtől belföldi online rendelésnél.

[ Szerkesztve ]

(#5457) Piloss válasza King Unique (#5456) üzenetére


Piloss
senior tag

[kép] [kép] [kép]

2 gépen is próbáltam, az egyik egy B450 chipsetes Ryzen, a másik X570 és mindenhol a képeken látható dolgokat produkálja, portokat végignéztem, kábelt is cseréltem
Az egyiken WIn. 10 van, a másikon 11.

Az SSD egy Sandisk X400 256 GB, jelenleg nincs lehetőségem másikkal tesztelni
Még alszok rá hogy mi legyen, alapból NVMe only házat kerestem, aztán szembejött ez.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#5458) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Üdv

Vettem egy Approx HDD06x külső házat. A terv az, hogy klónozom a laptopban lévő lassú HDD-t egy SSD-re és kicserélem.
Na most az SSD nem akar a külső házban USB-ről működni. Az eszközillesztő feltelepült, eszközkezelőben látom az USB storage-t. SSD-nek adtam másik számítógépen betűjelet és leformáztam.
A külső házban mégsem akar működni, se a laptopon, se a PC-n nem jelenik meg sem a sajátgépben, se a lemezkezelőben.

Van valakinek tippje?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#5459) Panzermeyer válasza Panzermeyer (#5458) üzenetére


Panzermeyer
tag

Megoldódott. Magától. Kb 20 percig nem foglalkoztam vele és megjelent a meghajtó a sajátgépben :U

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#5461) King Unique válasza Piloss (#5457) üzenetére


King Unique
titán

Tehát az eszközkezelőben látszólag rendben megjelenik a külső ház, viszont célszerű ellenőrizni azt is, hogy a lemezmeghajtóknál a meghajtó tulajdonságaira kattintva nincs-e esetleg valamilyen hibakód az általános fülön. Aztán bár USB-s csatlakozás és NVMe SSD a rendszermeghajtó, de akár BIOS / UEFI szinten az AHCI be/ki kapcsolt állapotát is érdemes csekkolni. + Célszerű ellenőrizni, hogy a külső házban az SSD fizikai csatlakozása rendben van-e, mert a mellékelt screenshotok alapján olyan, mintha üresen lenne csatlakoztatva és csak magát a külső házat ismerte volna fel a Windows. Valamint ha már operációs rendszer, akkor másik, akár pl. egy pendrive-ról bootolt Linux Live rendszer alatt is érdemes kipróbálni a külső házat M.2 SATA SSD-vel, hogy nem-e esetleg a nálad telepített Windowsoknál van valami gikszer. + Még OEM SSD-knél szoktak USB-s külső házban kompatibilitási és működési problémák lenni - pl.: [link], [link], [link], [link] - , bár inkább az M.2 PCIe NVMe típusoknál.

Egyébként érdekes, mert ha az eszközkezelő alapján tényleg Realtek RTL9210B-CG chip van a külső házban, akkor az pont támogat a leírás alapján M.2 PCIe NVMe és M.2 SATA formátumú SSD-ket, valamint automatikusan átkapcsol egyik-másik módba, vagyis az utóbbival is működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#5462) Piloss válasza King Unique (#5461) üzenetére


Piloss
senior tag

Általános fülön minden rendben van, AHCI is be van kapcsolva,érintkezőket is megtisztogattam.
Amúgy igen, pontosan úgy viselkedik mintha üresen lenne rádugva mert SSD nélkül is ugyan ezt dobja. Linux alatt még megnézem, de telóra dugva se akar működni, szóval a linuxhoz se fűzök sok reményt
Hétfőn talán tudok szerezni másik SSD-t próbaképp.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#5463) Piloss válasza Piloss (#5455) üzenetére


Piloss
senior tag

Visszaküldtem és vettem helyette egy Orico M2PJM-C3-GY-BP házat, amivel már tökéletesen működik az NVMe és a fentebb említett SATA SSD is

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#5464) TeeJay


TeeJay
félisten

Skacok melyik most a best buy egyszerű USB3.0 külső 2,5" rack?
2-3ezer körül néznék valamit régi 320GB kidobásra ítélt HDD-nek filmet TV-re tolni

Orico nem rossz de ha van 2-3 max 4ezerig más vezérlős az is jöhet :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5465) King Unique válasza TeeJay (#5464) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem mindegy, hogy a hazai boltok illetve webáruházak, vagy az egyes nemzetközi webáruházak, online piacterek - AliExpress, eBay és eBay-es kütyük kis pénzért, BestBuy, stb. topikok - kínálatában, lásd nem olyan régen egy másik esetnél leírtakat, az ott linkelt Orico és egyéb modelleket. Valamint az sem, hogy milyen jellemzőknek - lásd a téma összefoglaló információs táblázatában - feleljen meg a külső ház, azok alapján is eleve lehet szelektálni.
Egyébként meg ott van pl. a Gembird EE2-U3S-2 külső ház is, az megtalálható a hazai webáruházak kínálatában és eleve olcsó illetve belefér a megadott anyagi keretbe, arról viszonylag jókat írtak itt a topikban, robusztus Type-A fizikai csatlakozós, részben fémházas, USB 3.0-s illetve ASM1153 / JMS578 chipes, a készenléti (alvó) módot nem támogatja az egyes beszámolók alapján, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5466) TeeJay válasza King Unique (#5465) üzenetére


TeeJay
félisten

ORICO 2588US3
Azt hiszem ilyen lesz, microB-s csatlakozósat szeretnék abból van tonna számra kábel
Semmi extra tudás nem kell csak egy régi 320GB HDD-t vigyen TV-re dugva ;)
Arra talán ez is jó lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5467) magellaner


magellaner
tag

sziasztok vettem egy ilyen külső tokot [link] Ezzel kb milyen olvasási értékeknek kellene lenni ha egy ssd meghajtot rakok bele. Aidával teszteltem kb olyan 185 MB/s az olvasás.Ez jónak számít ? Külön a gépbe az ssd 460 MB/s kb az olvasása.

(#5468) King Unique válasza magellaner (#5467) üzenetére


King Unique
titán

Ha a külső házban lévő USB-chip SATA 6 Gb/s alapú és firmware szinten támogatja az UASP módot, akkor kellően gyors SATA 6 Gb/s SSD-vel USB 3.0-s csatlakozásnál is összejöhet a ~ 450 MB/s körüli szekvenciális olvasási és írási sebesség, lásd más tesztjénél. Ha csak SATA 3 Gb/s alapú és nem támogatja az UASP módot, akkor viszont max. olyan értékek érhetők el SSD-vel, amik pl. egy korábbi blogbejegyzésben vannak.

Az AXAGON EE25-XA3 külső háznál a gyártó weboldalán lévő termékleírás nem említi az UASP adatátviteli mód támogatását, valamint a "SATA II - 3 Gb/s (300 MB/s) interfész" alapján a chip is lehet csak SATA 3 Gb/s alapú, vagyis lehet az utóbbi a helyzet. + Ez a külső ház az SSD-knél lényeges ATA TRIM illetve USB-n az SCSI UNMAP funkciót sem támogatja, ellenben az EE25-XA6 modell igen, amely utóbbinál a SATA 6 Gb/s | UASP | UNMAP (TRIM) támogatás eleve adott és ezek miatt egy SSD-hez nyilván jobb választás az előbbi külső háznál.

[ Szerkesztve ]

(#5469) magellaner válasza King Unique (#5468) üzenetére


magellaner
tag

Köszi a választ sztem is 3 Gb/s sebességű interfész lehet az ok,hogy ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#5470) TeeJay válasza King Unique (#5465) üzenetére


TeeJay
félisten

Vettem két ilyen Gembird 2,5" külső rack-et
JMS578 chip van benne, ami gagyi hogy kicsi csavart adnak hozzá és nem menetbe megy hanem műanyag keretbe kell tekerni. kb. 1 becsavarás és el is marja a csavar fejet :U
Mindegy szétszedős külső háznak jó lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5471) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok ! szeretném megkérdezni, ha külső házba rakom usb -n az ssd-t, akkor miért nem látja rendesen a sentinel ? a trim nem támogatott, nincs engedélyezve. van erre megoldás, hogy usb-n keresztül is rendesen lássa és a megfelelő állapotot mutassa ?

(#5472) King Unique válasza Atesz08 (#5471) üzenetére


King Unique
titán

Itt eleve két külön dolog a "nem látja rendesen" a HDS a külső házban lévő SSD-t, meg a "a trim nem támogatott, nincs engedélyezve", ahol nem keverendő a kettő.

Nem derült ki pontosan milyen külső házról és milyen SSD-ről van szó, de ha a külső ház SATA SSD használatánál nem támogatja firmware szinten az ATA TRIM illetve USB-n az SCSI UNMAP funkciót, a tesztelés is nem működő állapotot mutat, akkor nem meglepő a "a trim nem támogatott, nincs engedélyezve" üzenet, amivel ez esetben nem sok mindent lehet kezdeni. A megoldás ilyenkor alapesetben értelemszerűen olyan külső ház használata, ami támogatja USB-n az UNMAP (TRIM) funkciót, lásd 2,5" | SATA | USB 3.X alapon pl. az ebben a válaszban linkelt modelleket. Vagy másik opció manuálisan helyettesíteni az UNMAP (TRIM) működését szükség esetén (ha belassul az SSD) a szabad terület törlésével, lásd egy másik esetnél leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#5473) Atesz08 válasza King Unique (#5472) üzenetére


Atesz08
tag

köszönöm utána járok. ez egy régebbi külső usb rekk. amikor vettem még ssd sem volt, csak hdd.látni látja az ssd-t, de más értékeket mutat amiatt, hogy a trim nem támogatott, nincs engedélyezve. az ssd -k sata 3 -asok. gondolom a márka nem számít neki.

(#5474) Sygnus83


Sygnus83
csendes tag

Üdv !

Esetleg akinek van, vagy tudja megírná ebben a 2 házban milyen chipset van ? Akárhol keresem, nincs leírás róla....
axagon ee25-xa6
AXAGON EE25-SL

raspberry pi-hez kéne, és csak az ASM chipest merem megvenni.Esetleg hasonló olcsó ház amiben ASM van ?
Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#5475) King Unique válasza Sygnus83 (#5474) üzenetére


King Unique
titán

Az EE26-XA6 külső ház rendszerint ASMedia ASM1153(E) chipes szokott lenni, lásd a topikban lévő információkat. Az EE25-SL modellel viszont egyelőre nincsen konkrét tapasztalat, mármint nem említette itt senki, hogy olyat használna.

Egyébként ha annyira ASMedia vezérlős külső ház kell, akkor ott van a topik téma összefoglalójának információs táblázata, ott a felsorolt külső házaknál többek között a chip típusa is meg van adva, ahol ASMedia vezérlővel több is akad.

[ Szerkesztve ]

(#5476) Sygnus83 válasza King Unique (#5475) üzenetére


Sygnus83
csendes tag

Nagyon köszönöm, így megtudva, hogy a EE25-XA6 ASM chipes, már remek infó, de ez a táblázat hatalamas segítség !! :R

(#5477) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Srácok 22110es M2es SSD-hez 1920GB -hoz tudtok valahol külső házat,amivel tudnék építeni így külső SSD-t ?

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#5478) King Unique válasza OCTAMD (#5477) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#5479) OCTAMD válasza King Unique (#5478) üzenetére


OCTAMD
őstag

Már ott elakadtam,hogy 22110eshez,mert nem találtam.

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#5480) King Unique válasza OCTAMD (#5479) üzenetére


King Unique
titán

Tehát M.2 PCIe NVMe SSD, aminél Igen, a 22110-es méret valóban problémás, mivel a legtöbb, itt a topikban is említett külső ház eleve max. 2280-asat kezel. 22110-es méretet kezelő max. elvétve található egyes gyártóknál, lásd pl. az ICY DOCK kínálatában az ICYNano MB861U31-1M2B modellt, de azt is csak példaként és említés szintjén, mivel konkrét tapasztalat itt nincsen azzal.

[ Szerkesztve ]

(#5481) OCTAMD válasza King Unique (#5480) üzenetére


OCTAMD
őstag

Köszi,ez is nagy segítség

Bárcsak lenne választék

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#5483) Sygnus83


Sygnus83
csendes tag

Megérkezett ma az axagon ee25-xa6 külső ház , leírom hátha másnak is hasznos lesz ASM225CM chippel érkezett, és remekül működik RPI 3 B+ -al.

(#5484) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok mit ajánlanátok ehhez 500GB Western Digital 5400rpm 8MB SATA3 WD5000LPCX :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5485) King Unique válasza Compika (#5484) üzenetére


King Unique
titán

Ha 7 mm magas HDD-ről van szó, akkor arra vonatkozóan egy korábbi válaszban le van írva, hogy mire érdemes odafigyelni a 2,5"-os külső házaknál. Valamint egy másik kérdésben és az arra adott válaszban vannak konkrét példák 7 mm magas merevlemezekhez (is) passzoló külső házakra. + Technikailag akár azon külső házak is megfelelhetnek a célra, amik a legutóbbi eseteknél lettek itt a topikban említve, linkelve.

Másik opcióként lehet akár másik modellt is választani, nem feltétlen muszáj okvetlenül az előbb linkelteket. Viszont mivel a kínálat elég nagy, ezért ilyenkor célszerű pontosítani, bővebben részletezni hogy pontosan milyen (pl. műanyag / fém, csavaros rögzítésű / tool-free, USB 2.0 / 3.0 / 3.1 Gen 2 interfészes, Micro-B / Type-A / Type-C fizikai csatlakozós, készenléti (alvó) módot támogató / nem támogató, milyen árfekvésű, stb.) külső ház kell, hogy utána célirányosan annak megfelelőt lehessen ajánlani. Példák: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#5486) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

(Családi) adatok offline tárolására 2,5” vagy 3.5” inkább az ajánlott? Nem kell, hogy 7/24-ben elérhető legyen egy eszközről, az a lényeg, hogy ha elővesszük, akkor meg legyen az adat.
Mi a legmegbízhatóbb megoldás? Raid-ben egy külső házban 2 HDD?

(#5487) King Unique válasza csƵ (#5486) üzenetére


King Unique
titán

Mindkét megoldás jó lehet adattárolási célra, ahol értelemszerűen el kellene dönteni, hogy most mégis melyik fizikai méretű kell. De ha már a 2,5"-os külső házak topikjában lett feltéve a kérdés, akkor ebből adódóan adja magát a 2,5"-os külső ház illetve külső merevlemez, ahol épp nemrég volt téma egy másik válaszban a milyen 2,5"-os külső házat kérdés, vannak kétlemezes RAID funkciós modellek is (példa), stb.

Az itt és a társtopikokban is már többször le lett írva, hogy fontos adatok hosszú idejű tárolásánál a külső merevlemez megfelelő használata mellett eleve az a lényeg, hogy azokról mindig legyenek másik offline és/vagy online tárolóeszközökön is naprakész biztonsági másolatok, valamint szükség esetén cserélve legyenek az időközben már elhasználódott fizikai tárolóeszközök újakra, lásd az egyik társtopikban bővebben kifejtve.

[ Szerkesztve ]

(#5488) csƵ válasza King Unique (#5487) üzenetére


csƵ
őstag

Pont ilyen jellegű külső házra gondoltam. Sajnos duplájára nőtt az ára az évek alatt.

(#5489) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, egy érdekes gondom van. A laptopomon USB-C-n van egy Axagon EEM2-UG2 Külső SSD ház, USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2 -be helyezett Plextor SSD. Közben kiderült, hogy a laptop a 144 Hz-es külső monitort játék alatt csak a 3060 RTX-re kötött USB-C - Displayport porton keresztül tudja meghajtani. Tehát kellene az USB-C.

Arra gondoltam, hogy az Axagon EEM2-UG2 Külső SSD ház, USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2
-höz kellene egy olyan átalakító, ami az USB-C anyával csatlakozik az AXAGONRA, és USB 3.x apával pedig az i-tec USB 3.0 Charging HUB 7port + Power Adapter 36 W az USB portra. De eddig erre nem találtam adaptert, csak fordítva. Valakinek esetleg van ötlete rá?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5490) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#5489) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5491) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#5489) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez megfelelő lehet?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5492) King Unique válasza GoodSpeed (#5489) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a gyártó nem mellékelt ehhez a külső házhoz Type-C - Type-A kábelt vagy adaptert, akkor a Type-A porthoz történő csatlakoztatáshoz értelemszerűen külön kell vásárolni olyat, ahol adapterként ránézésre megfelelhet a célra a másik hozzászólásban a képen lévő.

Az meg gondolom megvan, hogy mivel az i-tec USB 3.0 Charging HUB 7port és a laptopon lévő Type-A (USB-A) portok csak USB 3.0-sak, ezért az USB 3.2 Gen 2-es (= USB 3.1 Gen 2) AXAGON EEM2-UG2 külső ház adatátviteli sebessége kb. a felére, USB 3.0 szintűre fog redukálódni és nem fogja hozni azokat az értékeket, amiket a nemrég készített tesztben.
+ Egy másik topikban nemrég volt olyan eset, ahol az M.2 PCIe NVMe - USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1 Gen 2) külső háznál a HDS program csak USB-C csatlakozásnál tudta kiolvasni az állapotinformációkat, ellenben USB-A port használatánál nem, de ugye normál esetben az utóbbinál is működni kellene ennek.

[ Szerkesztve ]

(#5493) GoodSpeed válasza King Unique (#5492) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen a sebesség eséssel számoltam. Sajnos csak egy darab USB-C portom van a laptopon. Eleve azon gondolkoztam, hogy eladom a Plextort maximum... házastól, de aztán inkább úgy vagyok vele, hogy jobb megtartani, még akkor is ha csak a fele sebességet tudja, mert csak 256 GB + ...

1 db 3,5 mm-es kombinált audio jack1 db HDMI 2.0b3 db USB 3.2. 1. gen. Type-A 1 db USB 3.2 Gen 2 Type-C, display / töltés támogatás / G-SYNC1 db RJ45 LAN Port

Ennyi, és ilyen port van rajta. A HDS annál az SSD-nél elengedhető. Buktam már nagyobbat is, a két SAMSUNG SSD-m HDS-ben látszik, de Magician-ban meg nem ... 850 és 860 EVO-k.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5494) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ma érkezik hozzám egy ilyen :K:

ORICO 2521U3-BK 2.5

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5495) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Orico 2588US3-V1, milyen programmal tudom megnézni hogy milyen vezérlő van benne, annyit tudok hogy jmicron :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5496) Szeleya


Szeleya
tag

Sziasztok!
Bevallom hogy kicsit idegen nekem a téma
Gèpeladás után nálam maradt egy Kingston A 2000 500gb Nvme SSD. (Az új notiban is van egy)
Gondoltam megtartom külső SSD kènt míg fel nem használom.
Èppen ezért keresek egy ehhez kompatibilis külső házat. Amivel type C tudok csatlakozni a laptophoz (Huawei matebook 13)

Köszönöm a helpet. :)) :))

(#5497) Zephy


Zephy
csendes tag

Sziasztok!

2.5" SSD-hez keresek külső házat, sima backup tároláshoz is kellene, illetve egy szinte 0-24ben aktív elsődleges tárolóhoz is.
Én [erre] gondoltam, az elődje bevált backup HDD-hez, a 3.5-es testvére pedig tökéletesen szolgál NAS helyettesítőként, van vele tapasztalat? Vagy jobb alternatíva?

(#5498) Szeleya válasza Zephy (#5497) üzenetére


Szeleya
tag

Nekem van. Szövegek, forrasmunkak,pdfek tárolására használom, illetve hordozom ide-oda. Arra tökéletes, illetve filmeket tartok rajta

(#5499) King Unique válasza Compika (#5495) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a termék weboldalán nincsen feltüntetve, akkor esetleg pl. a ChipGenius programmal lehetne információkat kinyerni a külső házban lévő vezérlőről, ahol pl. a VID (gyártó) és PID (termék) azonosítókat a HDS program is megmutatja, sőt akár még a Windows eszközkezelője is, stb. Viszont az igazán biztos módszer az USB-s külső házban lévő chip pontos típusának megállapításához a fizikai szemrevételezés (példa), de ahhoz szükség esetén szét kell szerelni a külső házat.

[ Szerkesztve ]

(#5500) King Unique válasza Szeleya (#5496) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, az ott lévő példákat. Ahol USB-C (only) csatlakozással akár az a külső ház is megfelelhet a célra, amit nemrég egy másik hozzászólásban említettek, + ott vannak ahhoz az előzmények, azaz hogy milyen külső házak lettek még ajánlva annál az esetnél M.2 PCIe NVMe SSD-hez.

Egyébként ha a specifikáció alapján az USB-C port tényleg csak USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s | USB 3.0) alapú annál a laptopnál, akkor eleve nem lesz kihasználható nemhogy az NVMe SSD, de még az USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) szabvány adatátviteli sebessége (példa) sem az előbb példaként linkelt külső háznál és max. kb. ilyen értékek lesznek elérhetők. Vagyis ezért értelemszerűen külső házból nem érdemes túl gyors interfésszel szereltet (példa) venni, megteszi bőven egy USB 3.0-s vagy USB 3.1 Gen 2 (USB 3.2 Gen 1) típusú.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.