Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3127) King Unique válasza tomp (#3125) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes az a több 2,5" külső HDD használata közös USB hubon...Nemrég egy Hama passzív hub esetén tesztelgettem ezt. Vettem hozzá egy kb. 60 cm-es USB 2.0 Y kábelt, aminek a 2 vége a laptop 2 db USB 3.0 portjába volt csatlakoztatva. Van rajta hátul DC Power bemenet is, de ahhoz való külső tápegység nem volt kéznél. Többféle külső házzal és notebook merevlemezzel próbálgattam:

a.) Külön-külön az ST1000LM024 | ST2000LM003 belsős is normálisan elindul és viszonylag stabilan működik. A HGST Travelstar 7K1000 merevlemezt tartalmazó csak rövidebb (< ~60 cm) USB kábellel indul el nagy nehezen. Ha a Becrux 1 méteres kábelével csatlakoztatom, akkor ugyan nyögvenyelősen felpörög, de a gép már nem ismeri fel és lemezkezelőben is inicializálni akarja...

b.) Ha a két Seagate-Samsung belsőset csatlakoztatom, akkor az M9T nem pörög fel, hanem sűrűn "katakol" és csipog...Viszont, ha elsőnek az M9T-t, majd utána az M8 belsőset, akkor nagy nehezen elindul mind a kettő, de a Windows is jóval lassabban ismeri fel őket.

c.) Ha először a Spinpoint M8-at, majd utána a 7200-as HGST belsőset csatlakoztatom, akkor utóbbi nem akar elindulni, csipog, kattog, néha "visító" hangot ad...Fordítva is próbáltam, úgysem akart menni.

KONKLÚZIÓ

Tehát, ha egyszerre több 2,5" külső merevlemezt akarunk használni egy USB hubon, akkor erősen ajánlott az aktív hub egy 2 A, vagy nagyobb áramerősségű külső táppal. A sima Y kábeles megoldás még USB 3.0 port esetén sem lesz minden helyzetben elegendő és stabil működést biztosító. Valamint csatlakoztatásnál a kábelhosszra is érdemes odafigyelni, hogy ne legyen túl hosszú.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.