Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) vandor01 válasza csimpánz (#67810) üzenetére


vandor01
őstag

Én ma kaptam meg a pici GB-s csomagomat törött uveg foliaval... :O
és ráadasul meg cucc is hianyzott a csomagbol :W
csomagolas hibatlan bontatlan 100%-osan olyan mint ahogy feladtak

A törött foliát ugy lehet kikerulni, hogy vmi mással együtt kell rendelni
ami minimum olyan meretu vagy nagyobb mint a folia csomagja...
pl power bank vagy telefonnal egyutt?
igy tuti a postas vagy akarki nem töri össze..

A hiányra meg?
volt bizti a csomagon de, hogy bizonyitja az emberfia a hianyt?
videoval kell csomagot bontani....
de most 2-4 dollaros fosokat? megrendelem ujra
vagy el lehet menni másik shop-ba :(
nagyobb értéket meg DHL-el kell szallitatni
ez van......

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67852) beg


beg
veterán

Aksikkal és mágnesekkel óvatosan. Banggood közlemény. Ma tették közzé

"Reasons:
01. Batteries, such as AA battery, drone battery and power bank, are banned by many shipping companies or airports,
since they can be dangerous while shipping.
Also, the risk of being stopped by custom is high.

02. Items with magnets, especially toys with magnets are considered dangerous for kids.
Thus, they are banned by custom of some countries or regions.

How can I know if the item is available for my location?
01. If it shows This warehouse can not ship to your location.
It can not ship to your location.

02. When check out, if only EMS available, it means other shipping companies refuse to ship the item to your location."

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67853) Katatonia666 válasza beg (#67852) üzenetére


Katatonia666
aktív tag

Ez jó, hogy megosztottad, mert pont rendelnénk egy power bankot, és igy jobban meg kell nézni, honnan rendeljük.
Köszi.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#67854) Laza...


Laza...
addikt

Ahogy olvasom, a Tinydeallal többen is szívunk mostanság. DE raktárból, az enyém így áll:

Szám: 96xxxxxx
Csomag állapota: Szállítás alatt
Célország: Magyarország
2016-02-12 08:00 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-02-12 06:43 Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-02-11 19:19 Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country
Származási ország: Németország
2016-02-12 06:43 Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://www.posta.hu/tracking )
2016-02-12 01:18 Feucht, Germany, The shipment has been processed in the destination parcel center
2016-02-11 19:19 Bruchsal, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2016-02-11 18:55 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
======================================
Powered by www.17track.net

Paypalon reklamáltam, azt írták, várjak 40 napot nert az a normál :C Holnap lezárom, vártam eleget. Ennyi idő alatt kb gyalog is ideért volna egy postás

Most rendeltem okosórát, angol raktárból adták fel,tn-t nem adtak...(12k a motyó) mi van ezzel a céggel? :F Ugyanakkor sztem a de raktárnál loposok a nemet postasok, vagy fosztogatják a posta vagonokat, mert mas rendelés ugyanonnan megjött.... :F

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#67855) beg válasza Laza... (#67854) üzenetére


beg
veterán

A legutolsó rendelésemkor is ezt írták, csak akkor 40 working days volt. Azóta egy hajcsatot sem rendeltem onnan. :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67856) VW válasza Laza... (#67854) üzenetére


VW
aktív tag

Én visszagörgettem és összeszámoltam, Veled együtt már 4embernek nem jött meg a 12-én feladott csomag.Van akinek 5-én és 8-án adták fel,azokról sincs hír. Akik 18.után rendeltek, 5nap alatt megkapták.
Nekem is PP előtt az ügy. Nem értem mire várnak a DHL-nél,a tolvaj visszaviszi a pakkokat? Ismerjék be hogy eltűnt és mindenki visszakapja a pénzét. Utána a TD és a DHL verekedje le egymás között,az nem érdekel.

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#67857) D. Gabor válasza VW (#67856) üzenetére


D. Gabor
csendes tag

Igen, a február eleje valamiért gázos volt a TD-nél. Jó páran buktuk a csomagot. Tegnap reggelre írták PayPalon, hogy visszafizetik. (02.04-én rendeltem, 6-án indult útnak) Bár nem tudom, hogy trükközni akartak-e, mert azt mondták, hogy lesz refund, csak zárjam a vitát. Még jó, hogy elolvastam a leírást, hogy ha refundot ígérnek, addig ne zárjam le a vitát, amíg valóban nem történik meg a visszafizetés, mert újabbat már nem tudok nyitni.

Na most néztem a PayPalomat, mert tegnap írtam nekik, hogy addig nem zárom, amíg nem látom a pénzt a számlán. Azt írták: OK, úgyhogy várok, gondolom a héten visszakapom. "Csak" 61.000 Ft-ról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#67858) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Elolvastam Téma összefoglalót, de kicsit összezavarodtam, emiatt írom a kérdésem.

SPEMALL-tól rendelt készülékre az árán felül pontosan milyen plusz költség adódik?

Mert itt ez van írva:
Boltok EU raktárral vagy EU szállítással (azaz az innen történő rendelések esetén nem kell plusz költségekkel számolnunk, annyiért jutunk hozzá amennyit fizettünk érte):
Viszont itt meg ez:
Viszont a fent említett kereskedelmi vámtarifa néhány termék esetén (pl. tablet, telefon) 0, tehát vámot nem, csak áfát kell fizetni függetlenül annak összegétől.

Most melyik az igaz?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67859) RVR400 válasza darvinya (#67858) üzenetére


RVR400
veterán

Olvasd fordítva a kettőt, és akkor megoldódik a dilemmád. :)

(#67860) stingy2 válasza darvinya (#67858) üzenetére


stingy2
senior tag

Attól függ, melyik szállítási módot választod. Eu express esetén most 20$ az össz +ktg a termék árán felül. Franciaországban vámolják. A többi szállítás esetén itthon vámolnak, ezért esélyes az áfa.

INTJ

(#67861) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm

De az ellentétes kijelentés zavaró, mert elő bejegyzésnél nincs összeghatár, viszont második bejegyzés konkrét készülékre vonatkozik.

Ezek szerint min. $20 kell ráfizetni az árán kívül, ha $100 az ára.
De ez csak külföldi szállítás esetén érvényes csak?
És ha van EU raktárban?

Utóbbit Spemall-nál hol írja melyik raktárban van?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67862) IldiH válasza vandor01 (#67851) üzenetére


IldiH
aktív tag

Én mindent videózva bontok, semmivel sem tart tovább.
A fóliákat meg olyan helyről kell venni, ahol gondosan csomagolják (egyik alis eladótól olyan atombiztos csomagolásban kaptam, hogy csak bámultam).
(GB-től csak egyszer próbáltam rendelni, nem volt egyszerű visszakapni a pénzem, de onnan többé soha semmit.)

(#67863) beg válasza darvinya (#67861) üzenetére


beg
veterán

Eu raktárra/eu szállításra(máshol vámolja a bolt, benne van az árban) nem vonatkozik se vám se áfa semmi más. Azok a leírások unión kívüli rendelés esetén érvényesek.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67864) stingy2 válasza darvinya (#67861) üzenetére


stingy2
senior tag

Spemallnak nincs eu raktára.Minden Kínából jön, csak szállítási módtól függően máshol vámoltatják.

INTJ

(#67865) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm

De most 2 válasz ellent mond egymásnak.
Ráadásul a TÖ is mást ír.

Mert TÖ-ben az EU raktáras/EU szállítási résznél ott a Spemall, viszont fórumtárs meg mondja, hogy nincs EU raktára/EU szállítás csak EU-ba szállítja.

Előbbinél nincs semmi költség, utóbbinál van Áfa és esetleg Vám.

Most akkor melyik az igaz?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67866) tibcsi0407 válasza stingy2 (#67864) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De azért azt tedd hozzá, hogy azért a vámoltatásért nem kell fizetned EU Express esetén.

[ Szerkesztve ]

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#67867) stingy2 válasza darvinya (#67865) üzenetére


stingy2
senior tag

spemallnál eu express szállítás esetén kifizeted a termék árát + az eu express ktg-ét(most 20$) és várod a DPD-t. Ahogy tibcsi0407 is írta, nem lesz más ktg-ed. ezért is rendel innen szvsz mindenki így.

INTJ

(#67868) Ciccuka válasza Katatonia666 (#67853) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet hogy egy új rendelet miatt drágult meg idén a Xiaomi 1000mah és a többi PowerBank.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#67869) Bornie127 válasza stingy2 (#67867) üzenetére


Bornie127
senior tag

Akkor már drágult az eu express, pár napja még 18.66$ volt

(#67870) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Hátha valakit érdekel. Bár még a közelemben sincs, de ha valakit érdekel a végkifejlet, akkor azt is megosztom veletek.
2016-02-22 10:58:50.0 Dongguan city Post Office eCommerce dept. parcel center received
2016-02-22 11:38:49.0 Dongguan city Post Office eCommerce dept. parcel center customs scan
2016-02-22 11:39:53.0 leaving Dongguan city Post Office eCommerce dept. parcel center ,next station Dongguan center
2016-02-22 12:34:40.0 Guangzhou Transit Station export security scan
2016-02-22 17:25:24.0 Guangzhou Transit Station export customs cleared
2016-02-23 09:09:36.0 Guangzhou Airport safety check rejected
2016-02-23 09:09:36.0 Guangzhou Airport safety check rejected
2016-02-23 19:57:00.0 arrive Guangzhou Airport
2016-02-23 20:08:33.0 leaving Guangzhou Airport going to next airport/seaport
2016-02-27 02:36:00.0 arrive Guangzhou Airport
2016-02-27 02:45:21.0 leaving Guangzhou Airport going to next airport/seaport
2016-02-27 03:30:51.0 Guangzhou Airport safety check rejected
2016-03-02 10:34:29.0 Guangzhou Transit Station export security scan
2016-03-02 10:40:13.0 Guangzhou Transit Station export customs cleared
2016-03-03 10:54:00.0 arrive Guangzhou Airport
2016-03-03 14:44:26.0 leaving Guangzhou Airport going to next airport/seaport
2016-03-06 13:09:26.0 Guangzhou Transit Station export security scan
2016-03-06 13:10:31.0 Guangzhou Transit Station export customs cleared
2016-03-07 21:17:00.0 arrive Guangzhou Airport
2016-03-07 21:33:44.0 leaving Guangzhou Airport going to next airport/seaport

Magyar Posta oldalán:
2016.02.22
10:58
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country
2016.02.22
17:25
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.02.23
03:25
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.03.02
10:40
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.03.03
23:30
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.03.06
13:10
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2016.03.07
03:25
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

[ Szerkesztve ]

(#67871) Atomgeszi válasza Katatonia666 (#67843) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nyugi, megfog az jönni.
Amint vámolták a Roissy-n, 1 nap DE, 1 nap AU, 1 nap Pest, 1 míg Te depodba elkerül és a futárod átveszi.

Egyébként ugyanazt a számot kellett kapjad, mint amit e-mailben kaptál, illetve ami a profilod alatt van. Max a végén egy T ott van vagy nincs.
Időben eltérések lehetnek, mint mindenhol.

(#67872) RVR400


RVR400
veterán

Nah, tegnap este leadtam egy Tinydeal EU-s rendelés, ma már jelezték, hogy elküldve. Azt hiszem, hogy szólok nagyanyámnak, hogy kezdjen el imádkozni. :DDD

(#67873) Druss


Druss
aktív tag

Ma útnak indították az elsején snapup-ból vett telefont. Kaptam egy 9 számjegyű nyomkövető számot ami ide mutat. Tud valaki infót adni róla? Ilyennel még nem találkoztam.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#67874) bestpixel


bestpixel
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne: már sok terméket vettem külföldről, van tapasztalatom, de az Ebay új eljárásával kapcsolatban nincs. Ez ügyben kérem a tapasztaltak segítségét.
Szóval, ha most akarok venni az ebay-com-ról, USA-ból árut, kiír a rendszer egy hozzáadott költséget is az áron és a postaköltségen felül: az _előre megfizetendő_ vámköltséget is:
"Import charges:
$ X (amount confirmed at checkout)
No additional import charges on delivery"

Szóval a vámot előre kell kifizetnem, és itthon már semmit sem kell fizetnem, csak átvenni az árut a postástól.

A gondom az, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy ez működik, és ha igen, hogyan működik? Nem szeretnék 2x fizetni vámot ugyanis. Felhívtam a Postát és a NAV-ot is (a vámos részleget), mindkét helyen egyértelműen azt mondták, hogy előre, más országban fizetett magyar vám nincs. Azt akkor tudják megállapítani, amikor az áru az országba érkezik, és azután, itt kell megfizetni.

Szóval van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Működik a rendszer? Azaz, ha kifizetem előre az Ebay-nek, akkor itthon már semmit sem kell fizetnem? (Valahol olvastam már ilyet, az Amazonnal kapcsolatban pár éve, szóval igaz is lehet.)
Előre is köszönöm!

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#67875) bl4ze válasza bestpixel (#67874) üzenetére


bl4ze
veterán

Működik, belép EU-ba ott vámolja az Ebay partnere, majd te már EU csomagként kapod meg - vám és áfa mentesen.
Szóval no para, mehet a dolog.

.:. bl4ze .:.

(#67876) csongi


csongi
veterán

Amennyiben Tynidealről rendelek Németországi raktárrol, akkor a garancia hogyan és hova szól, illetve hogyan intézhető ez a dolog?

(#67877) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

Mivel ez a topic a tapasztalatokról is szól megosztom a sajátom.

Van egy ismerősöm japánban és megkértem, hogy rendeljen az egyik oldalról használt airsoft pisztolyt - öregebb darabokat, amik inkább kiállítási célra jók. Nem került sokba, 3-4000ft

Elküldtem neki paypal egyenlegről a az összeget amit kért és feladta a csomagot 02.24 én EMS el, mivel láthatóan műanyag és nem látszik eredetinek a japán posta elfogadta.

02.27 megérkezett a csomag

03.01 reggel megérkezett mindenki kedvenc levele, a postát bíztam meg a vámkezelssel

03.01 reggel visszaküldtem és jeleztem, hogy nem a hagyományos ebay vásárlás történt, megkértem valakit rá, de elküldtem a megvásárolt airsoft pisztolyok linkjét, gazolva az értéküket.

03.07 nem jött semmi, írtam hogy szeretném tudni mi a gond

03.07 Kérik adjak banki utalás kivonatot - válaszom: már leírtam, hogy paypal egyenlegről fizettem - nincs banki tranzakció ilyenkor +1 napig semmi

03.08 megkért a postán dolgozó nő, hogy hívjam fel :>

Elmondtam neki mindent, láthatóan mintha nem is érdekelné, hogy 8. napja várok. mondta megy a vámügynökhöz és felhív, felhívott, de no vámügynök. Azt mondja, hogy azt látja, hogy szerintük ez már pedig új és hogy sokat érhet :W Aha megvan....nehéz dolog + csillog tuti sokat ér :N

Mondom ok, elküldöm a levelezésem és egy linket, hogy ez 2010 ben volt 39 USD, ez nem egy többezer forintos airsoft pisztoly, alkatrésznek árulták. ha nem hisznek nekem ime a gyártó, keressenek rá, ha találnak szóljanak.

Őszinte az ember, megoszt minden információt, de egy, de hozzá nem értő erőszakoskodik, húzza az időmet, hogy már pedig ez sokat ér :Y hiába a 3 link, hiába a telefon.

Rendeltem már 1-2 dolgot 2007 óta külföldről, volt 1-2 érdekes esetem, de ez azért kicsit már felháborító. A tranzakció történetben meg látom a Vámmentes kezelési indítvány 2x elküldve státuszt 8. nap után.

Kiváncsi vagyok hanyadik nap kapom meg, mert utána fogok panaszt tenni. Ezért fizetünk a vámügynöki szolgáltatásért? nekem kell győzködnöm paypal kép, linkek után? azért mert többnek hiszik az értékét? :F
Miért szórakoznak velünk?

[ Szerkesztve ]

(#67878) beg válasza Sentinel80 (#67877) üzenetére


beg
veterán

Én a helyedben nem nagyon erőltetném a dolgot, rosszul is kijöhetsz ha nekiállnak kekeckedni:

"A vámtiszt általában a következő dokumentumokat kéri be:
- Megrendelés visszaigazolás a web-boltból.
- Banki kifizetési bizonylat (PayPal számla).
- Airsoft fegyverek esetében egy teljesítmény igazolás a fegyver torkolati energiájáról. Ez hivatott bizonyítani, hogy a fegyver 7,5J alatt van. Elég egy leírás, mely tartalmazza a fegyver FPS-ben vagy J-ban mért torkolati energiáját. "

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67879) Sentinel80 válasza beg (#67878) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Na ne :))

Erőltetném? mikor az igazat mondom és igazoltam linkekkel? Ők kekeckednek, nem hisznek a linknek.

Ismerem a vonatkozó szabályokat, nem azért rendeltem.

A jelenlegi ereje 0 J, azaz ereszt, a gumi tömítések a 10 év alatt szétmentek benne.

Az aukció leírása igazolás is egyben : gas leak, junk. Ezért került teljes 4000ft ba.

A lényeg a mondanivalómnak nem is ez. Valaki tapasztalt mostanság hasonlót, hogy elkezdenek kötekedni, nem hisznek a linknek, nem hisznek a paypalnak?

[ Szerkesztve ]

(#67880) beg válasza Sentinel80 (#67879) üzenetére


beg
veterán

Nem úgy értem. Igazolást kérhetnek. Az, hogy egy linket küldesz nekik, az nem hinném, hogy kimeríti a teljesítményigazolást.
Arra gondoltam, hogy ne hasonló hangvételű emailt írj nekik :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67881) Sentinel80 válasza beg (#67880) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Nézd, mindenki idegesebb mikor a nem tud a küldeményéről és nem is jelzik neki, mi a gondjuk vele.

Amit leírsz valóban igaz, a jelenleg forgalmazott és hivataosan boltban értékesített airsoft fegyverre létezik és elvárható \ elvárás, használni csak a szükséges bevizsgálás után lehet, ez az oka a rendeletnek.

Arról már nincs külön rendelkezés, hogy milyen értéket és mit igazolj egy alkatrésznek árult, már jelenleg nem forgalmazott airsoft fegyvernél, ami egy vizipisztoly szintjén van, jönn belőle a gáz, nem működik, nem tudsz mérni rajta energiát. Azonban nem is ez a gondjuk, nem ez a kötekedés tárgya.

Azért áll a dolog, mert nem hiszik el az értékét, ami valóban annyi, mert szép, fényes és újnak látszódik.

Mindegy, kezdek lenyugodni, mert semmit nem tehetek már, csak malmozok tovább várom, hátha egyszer megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#67885) sajtjani


sajtjani
tag

Sziasztok!
Tinydeal-Német raktár. Nekem is veszett egy telefon a 12.-ei szállításból. A kicsrélő raktárban van egy kisfőnök ismerős aki szerint a DHL operátor hibázott és HON-grie helyett HON-duras-ba küldtek egy konténert kb 1500 csomaggal, valószínü hogy nem fogják visszahozni és eladják ott a cuccot. Nem tudom mennyire életszerű. TD húzza az időt, úgyhogy az itt olvasottak alapján nekem is disputát kell nyitnom.

(#67886) Drótszamár válasza Janaboy (#67848) üzenetére


Drótszamár
őstag

Febrár 23.-én feladott tracking-es miband 1s ma jött meg. Szintén Gearbest.

Így nyugodtabban aludtam, hogy volt tracking.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#67887) Beni2360 válasza sajtjani (#67885) üzenetére


Beni2360
félisten

Ekkora badarságot írni, mármint a cég részéről. (T.D.)
a DHL operátor hibázott és HON-grie helyett HON-duras-ba küldtek egy konténert kb 1500 csomaggal
A DHL kamionnal szálit és nem valószínű, hogy egy gyors szállításnál a TD-nak össze jönne egy konténerre való áru Magyar honba. Németből nem megy kamion Hondurasba. szvsz. :O

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67888) beg válasza sajtjani (#67885) üzenetére


beg
veterán

Te meg elhitted a mesét :)
HU vs. HN
Egyik sem HON.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67889) ans1980


ans1980
tag

Sziasztok! Aliról rendeltem ismerősömnek 4 teagömböt, 4 különböző színben, erre kaptam 4 szürkét. Nyitottam vitát, fél árat vissza akarom kérni. Erre ilyet ír az eladó:

Sorry for making you upeset , I`m a single mother with 3 Children , making a uneasy living for this, Just as the old saying , Every one has his fault ,I try our best to meet your needs, Could you sell this to your friend, and Could you regard this goods as Chinese Gift sent to others when others is on the birthday, pls forgiven me . I will treat you as our VIP customer from now on , You will enjoy VIP discount and service, hope you understand, What is your idea? I will follow your heart , kind person, have a nice day !

Azért ez már milyen? Adjam oda a barátaimnak ajándékba inkább? :) Sok fura dologgal találkoztam már kínai rendelésekkor, de hogy családi okokra hivatkozik valaki? Nem zárom a vitát akkor meg elátkoz? :)

(#67890) Zozzant válasza ans1980 (#67889) üzenetére


Zozzant
addikt

Te meg írd meg, hogy a 4 gyereked azóta is sír mert egyformát kaptak... nem azt küldte amit vettél, ha nem megy neki ne csinálja.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#67891) csongi válasza ans1980 (#67889) üzenetére


csongi
veterán

En nem vitatkozom veluk.😊 Irok alibabank elkuldom a kepeket es intezik a dolgokat. Vissza utaltak penzt, aztan majd intezik az eladoval.:)

(#67892) vmate6 válasza Beni2360 (#67887) üzenetére


vmate6
csendes tag

Szerintem nem a TD írta azt :D
Amúgy ilyen előfordulhat? Mert tényleg a DHL vesztette el...
Bár lehet több esélye van annak, hogy migránsokat csempészett mellékállásban és az egész kamiont lefoglalták emiatt...

(#67893) sajtjani válasza Beni2360 (#67887) üzenetére


sajtjani
tag

Nem a TD írta hanem a posta ismerős. Azért mondta mert 2015-ben két konténer kötött ki Hondurason és mindkettő DHL Weltpaket premium volt. Lehet rosszul tudom, Német nyelvterületen Hongrie-ként vagyunk és Honduras után következünk számgépen. Egy biztos a treking számomat nem találta Europa egyetlen csomag küldő szolgáltatásán sem póstánál. Másrészről azért látszik a pósta nyomkövetőjében a "célországba elküldve" státusz mert a DHL 11-én lejelentette a Magyar Postának 1db konténer légiszállítását(?) . Csak épp nem érkezett meg. Máskülönben nem látszana a nyomkövetőben (Magyar Posta).

(#67894) hevizms


hevizms
addikt

1 szállitási mód: Free Shipping to Hungary via China Post Registered Air Mail

2 szállitási mód: US $9.45toHungary via AliExpress Standard Shipping

Sziasztok.

Aliexpress ugyanazon eladó ugyanazon terméke,de másik eladás,szóval nem egy eladásnál van egyszerre a 2 szállitási mód.az ár 1 dollárral kevesebb a fizetéses szállitásnál.
Mi a különbség a 2 szállitás között?
Az első azt látom hogy Chinapost tracking számmal.
A második az tracking nélküli????

A másik kérdésem hogy ha az ár mellett ott van a 12 days left,az azt jelenti hogy az akcióból van vissza 12 nap vagy 12 nap múlva él a rendelésem (pre order)?
Gondolom az első,de biztosra mennék,Ritkán rendelek aliról,ezért a talán egyszerű kérdés :R

[ Szerkesztve ]

(#67895) Bozek válasza sajtjani (#67885) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem csak a telefon veszett el, hanem ahogy látom, a helyesírási szótár is. :D

Miért nem lehet egy kicsit odafigyelni arra, hogy helyesen írjunk?

(#67896) Zeki válasza sajtjani (#67893) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hongrie francia nyelvterületen van, Ungarn a németen.

(#67897) beg válasza sajtjani (#67893) üzenetére


beg
veterán

Kettőből semmi, ez is szép történet volt. :)
Van még? (Ahogy említették, ungarn vagyunk a németeknél)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67898) Beni2360 válasza sajtjani (#67893) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de próbáld értelmezni amiket írtál.
Németül - Ungarn Magyarország, használd a fordítót.
Ha leigazolnak, hogy ment egy konténer akkor honnan tudja a Magyar posta mi van benne és az én csomagomnál jelzi, hogy elküldve?
Nekem már volt több csomagom Német honból a DHL expresszel és kamionnal hozzák az áru.
Ide hozzák a kamionnal :
Cím: Üllő, Zöldmező u. 1, 2225
Telefon: (29) 523 100
Repülővel igen drága lenne és körülményes. Kamion bepakol -repülőtér kipakol-itthon repülőtér bepakol -telephelyen kipakol.Ugye nem gondolod komolyan?
Részemről befejezem ezt a témát!
----------------------------------------------------------------------
Látom más se bírta ki szó nélkül. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67899) sajtjani válasza Zeki (#67896) üzenetére


sajtjani
tag

Bocsánat . Tévedtem!

(#67900) Gabóca


Gabóca
csendes tag

Az szokásos dolog, hogy a SpeMall 8 teljes munkanap (helyi idő) alatt sem képes feladni a kért telefont? :((
A weboldaluk azt írja 12-24 órán belül küldik (EU Express). Levelet írtam 3 nap után, azt írta, hogy aznap postázza. Vártam 4 napot, azt mondták a chat-en, hogy lassú a rendszerük és Hong Kongból küldik 24 órán belül. Mikor fogják elküldeni? Ahogy nézem a postokat, a TinyDeal-ról már ideért volna. A SpeMall még el sem indította.
Gabóca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.