Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) n42 válasza beg (#67044) üzenetére


n42
tag

baszod', pedig végigolvastam, becsszó'! ez egy 25K-s szülinapi ajándék!!!:D

[ Szerkesztve ]

(#67052) beg válasza n42 (#67051) üzenetére


beg
veterán

Kötőszó nélkül is együtt örülünk veled.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67053) n42 válasza beg (#67052) üzenetére


n42
tag

egyébként a miniszótárt (szerintem ott a leglogikusabb keresni, nem gondoltam, h lehet máshol is) legalább háromszor átnéztem, ott biztos nincs benne, ezért is kérdeztem meg! igaz, a többi részt csak felületesen olvastam át, átfutottam rajtuk.

(#67054) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szeretnék egy ilyen lámpát rendelni [link]

Ha megcsípik a vámon, akkor mennyi lehet/lesz a végösszeg szerintetek? Kuponnal együtt 10600FT.
:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#67055) beg válasza n42 (#67053) üzenetére


beg
veterán

Ez mondjuk jogos, beteszem oda is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67056) Atomgeszi válasza Skyner (#67040) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Spemallnál EU Expressnél fizet mindent a Spemall.
Tinydealnél viszont neked kell fizesd az ÁFÁT , hiába eu express.
Keress rá a topikban a tinydealre.

(#67057) hevizms válasza beg (#67055) üzenetére


hevizms
addikt

Ebben tényleg van valami,nekem is többször átkellett futnom hogy megtaláljam.

(#67058) beg válasza hevizms (#67057) üzenetére


beg
veterán

Betettem, hiányzott onnan.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67059) Janaboy válasza Predator2 (#67054) üzenetére


Janaboy
veterán

19835Ft.

:U
(Termeszetesen csak idefirkaltam egy szamot, azert ne mi szamoljunk mar helyetted!)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#67060) Predator2 válasza Janaboy (#67059) üzenetére


Predator2
addikt

:Y :Y :Y

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#67061) beg válasza Predator2 (#67054) üzenetére


beg
veterán

Az áfa 27%, a posta kétezerért ügyintéz. A többiben egyetértek Janaboy kollégával ezek mindenki által kis kereséssel elérhető számok.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67062) poli27 válasza poli27 (#66854) üzenetére


poli27
veterán

Megválaszolom magamnak , elküldtem a paypal igazolást a visszafizetésről, és egyáltalán nem vámoltak semmit a csomagra :DD

(#67063) beg válasza poli27 (#67062) üzenetére


beg
veterán

50 euróra azt mondták igazolás után, hogy ok tied? Nem eu-ból rendelted?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67064) RVR400 válasza Skyner (#67045) üzenetére


RVR400
veterán

Tinydeal EU Express mellett leírás:

"Customs tax and other relative surcharge might be occurred which should be debited to consignee."

Ez nem túl kedves.

(#67065) tibcsi0407 válasza RVR400 (#67064) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Korábban kovacsen222 fórumtárs is beleszaladt ebbe. A Tinydeal sunyi, mert elnevezték EU Expressnek, de ez csak annyit takar, hogy ide gyorsabban szállítják ki (pont, mint a DX.com). Sokan viszont összekeverik a "vámmentes" EU Express szolgáltatással a többi webshoptól és beleszaladnak sajnos egy extra költségbe, amivel nem számoltak.

https://utdetailing.hu/

(#67066) dlaj válasza tibcsi0407 (#67065) üzenetére


dlaj
őstag

Én speciel 3x rendeltem a TinyDeal-től EU Express-szel, és mindháromszor a DPD hozta 2 hét alatt áfamentesen.

(#67067) tibcsi0407 válasza dlaj (#67066) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztos kell a szerencse is hozzá, hogy a franciáknál átcsússzon a vámkezelésnél. Szegény fórumtársnak nem volt, és a TD sem ígér semmit, így jobb kalkulálni az extra költséggel, vagy kerülni.
Az sem kizárt, hogy a terrorcselekmények óta szigorúbban ellenőriznek a kis csigaevő barátaink.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#67068) RVR400 válasza dlaj (#67066) üzenetére


RVR400
veterán

Az alapja ugyanaz a Tinydeal-nél is, mint a Spemall-nál, a különbség annyi, hogy a Spemall kifizeti a terheket, a Tiny meg hazárdjátékot folytat a vevő bőrére, de ők csak nyerhetnek rajta, mert némi plusz pénzt azért elkérnek így is rá.

(#67069) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!

Némtetországból rendeltem. DHL oldalán átirányítottak a posta.hu-ra. Ott azt írják tegnapi dátummal, hogy célországba elküldve. Véleményetek szerint mikorra kaphatom kézbe a csomagot? Köszi! :R

(#67070) beg válasza goldnarmz (#67069) üzenetére


beg
veterán

2 és 12 nap között bármi.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67071) poli27 válasza beg (#67063) üzenetére


poli27
veterán

Kínábül jött holland postával.. és igen nem kértek rá semmit pedig 53,99 volt így postával eggyütt. Lehet csak jó fej vámost fogtam ki :D Én EU ból akartam az ebayen, mivel Amsterdam volt feltüntetve, de nem onnan küldte a kínai, mikor írtam neki azt válaszolta azért az van feltüntetve mert holland postával küldi....

[ Szerkesztve ]

(#67072) goldnarmz válasza beg (#67070) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Oké, köszi! :)

(#67073) lilp válasza Skyner (#67038) üzenetére


lilp
tag

spemallos eu express nem kamu. igaz hogy 6-9 helyett 13 nap alatt ért ide, de nem kellett semmi mást fizetnem (chuwi hi8 pro)
dpd hozta.

(#67074) bl4ze válasza lilp (#67073) üzenetére


bl4ze
veterán

munkalap, konyhapult LED világítást rendelt már valaki? Olyan 40-50 cm hosszú kellene, vagy olyan ami "L" alakban is működik (2x 40 cm vagy 2 x 50 cm) (220v vagy akár elemes is lehet)

Ha van valakinek tippje, bevált eladója akkor örömmel veszem. :Y :R

.:. bl4ze .:.

(#67075) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Td-ről vennék két távirányítós helit összesen 9.000 ft-ért., és van egy kedvezményes kuponom,gondoltam kihasználom, de nem fogadja el, pedig van mindenre vonatkozó kupon ami nem járt le! mi lehet a baj?

The Discount Coupon Redemption Code you have entered is for 'limit: 4% off Site-wide slot 2.4'
Discount Offer: limit: 4% off Site-wide slot 2.4
Certain other restrictions may apply. Please see below for other details.
The coupon is valid between 02/10/2016 and 02/24/2016.
Discount Coupon Description:
This coupon represents a discount of 4% (except special products).
Product Restrictions:
This coupon is valid for all products
Category Restrictions:
This coupon is valid for all categories.

EU raktárból sokkal drágább, de gondolom ezeket a kicsiket nem fogják meg a vámon ugye?

(#67076) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Kaptam 2% sitewide kupont az Spemall-tól review-ért, hátha valaki hasznát veszi:
UTSPE

https://utdetailing.hu/

(#67079) beg


beg
veterán

Tiny eu express lutri, nem ajánlott. Nemsokára frissül az összefoglaló, addig is kb. 12 hsz-t kell visszaolvasni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67080) maj-viktor válasza beg (#67079) üzenetére


maj-viktor
őstag

beírtam keresésbe, olvasom is napiszinten a hsz-eket (te is tudod sztem, hogy jelen vagyok)

Csak annyira vegyesek a tapasztalatok, hogy ezen nem tudtam kiigazodni... mert valaki azt írja áfamentesen kapta EU express-el, közbe meg "csak" NL-el jött és lehet épp mázlija volt, hogy átjött! Persze ő ebből csak annyit vett le, hogy nem fizetett... persze nem azért mert EU-ból jött, csupán mert nem vámolták le!

Mert banggood EU esetén rendszeresen veszek és tök OK!
DX esetén kamu a EU raktár infó, és akkor ezekszerint tinydeal esetén is kétséges... mármint van... de "Germany"-val kell rendelni és nem EU express-el ezekszerint

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#67081) #73959936


#73959936
törölt tag

Tinydeal lutri szabadon

(#67082) beg válasza #73959936 (#67081) üzenetére


beg
veterán

Kikerült az eu tinydeal, a kínai raktár semlegesen marad egyelőre, de ez nem szép húzás tőlük.

maj-viktor: logout blog maradhat, saját nem linkelhető (pláne ennyi beillesztett képpel), ez nem az én szabályom sorry.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#67083) maj-viktor válasza beg (#67082) üzenetére


maj-viktor
őstag

(OK! Bár nem teljesen értem mi olyan volt... a blog linkem? és anélkül... úgy is sok kép volt!? csak próbáltam teljesen leírni - körülmutatni a történetet... blog.hu-s kommentek és a tiny-s képek... volt 2db blog.hu-s kép és 3? db tiny-s magyarázó kép... ez már sok volt? mert még a blog.hu-s részt megértem, de a képeket nem lehet 5db egy kommentben? akkor mennyi a max.? vagy hogy szemléltessem a "problémát"!?)

A válaszokat köszi, szerencsére még nem volt így dolgom a tinydeal-el... csak CN-es csomaggal velük nem EU-ztam csak banggood-al, azt teljesen OK, de akkor tiny-nál vannak "problémák"...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#67084) Tomiboj válasza hevizms (#67034) üzenetére


Tomiboj
csendes tag

Hmm, jónéhány fórumot végigrágtam, már meg nem mondom hol olvastam, de hidd el, volt vmi ilyesmi, ketten is írtak róla, azt remélem ez csak egy rövid ellenőrző időszak volt...
Arról fogalmam sincs, hogy mit írnak a csomagra, sosem rendeltem még, ezek szerint nincs feliratozva a küldő által?
Teljesen kezdő vagyok e téren, a mostani rendelés után már lesz vmicske tapasztalatom :)

(#67085) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Aki jártas benne tudna mondani pár környező országbéli apróportált? olyat mint itthon a jófogás.
Használt babakocsit vennénk, de az a típus amit nézünk 150-160ért van (Peg Perego Book 3in1), meg persze vannak halott hirdetések 130-ért amiket már hete-hónapja eladtak, és a hirdetés tulajdonos arra nem hajlandó hogy válaszoljon az e-mail-ra meg hogy törölje a hirdetést, telefonba meg óóóazmár rég elkelt..

E-bay-en találtam Olaszban 350€-ért rá is írtam postázná-e és ha igen mennyiért.
De ha mellettünk Szlovénia, Ausztria, Szlovákia lenne eladó hasonló áron még elmenni is jobban megérné, mint 160-ért (meg látna az ember még egy kis világot).

Köszi a segítséget!

(#67086) dlaj válasza Fr3eWar (#67085) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem múltkor azt mondta az eladó a telefon hívásomra, hogy "elkelt, csak nem tudja, hogy kell törölni a hírdetést." :W
Azóta is fent van még a cucc.

(#67087) kmarci25 válasza Fr3eWar (#67085) üzenetére


kmarci25
veterán

A gugli ennyit mond: szlovák, osztrák. (Nem próbáltam egyet sem, csak linkelgetek. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#67088) Fr3eWar válasza kmarci25 (#67087) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszi! Én is próbáltam google-al szerencsétlenkedni de úgy, hogy lefordítottam az "apróhirdetés oldal" szavakat az adott nyelvre, de a felsoroltakból csak 1-et találtam úgy meg, így viszont kitárult a világ, egy Osztrákra rá is írtam, illetve a Szlovákoknál 4 oldalnyi van belőle még szemezgetek és indul a hadjárat :)

(#67089) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

A Gearbestről rendelve, trackinggel BLVS trackinget kapva Mo-n már nem látszik.
Van értelme így trackinget kérni, illetve ezeket is alá kell írni átvételkor amikor hozza a postás, vagy csak simán belöki?

(#67090) tibcsi0407 válasza Bornie127 (#67089) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak belöki. Nekem is pont most jött így egy csomag. Nem volt 2 hét Kínából, nem rossz ez a belga posta.
Ha NL Post-ot kérsz, akkor ott teljes tracking van.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#67091) Bornie127 válasza tibcsi0407 (#67090) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm!
Ha ezt tudom, akkor kértem volna NL postát is, nem lett volna tétel a 2$-os tracking mellé, főleg, h Mo-n tűnik el a csomag...

(#67092) hevizms válasza Tomiboj (#67084) üzenetére


hevizms
addikt

Akkor frissen megmondom,mert ma kaptam egy csomagot onnan .
Ja és egy deka felirat nem árulkodik arról hogy milyen webshopból lett rendelve.
Egy szingapúri postafiók szám van rajt.

A minideal-nek egy újabb piros pont tőlem,már nem először.Gyorsak voltak,élő trackszámmal és még ajándékokat is dobtak a csomagba :)
Bennük még nem csalódtam. :R

(#67093) kokokka válasza tibcsi0407 (#67090) üzenetére


kokokka
őstag

Annyira nem rossz, hogy van akinek egyenesen tökéletes! Mondjuk annak, aki pontosan tudja, hogy az országba érve vége a követésnek (már ha addig is valós ez a dolog egyáltalán), és büntetlenül lenyúlhatja azt,a miért más fizetett. Nekem is küldetek már ilyen hulladék belga követési számnak nevezett valamivel, nem is kaptam meg soha azt a csomagot. A PayPal visszaadta a pénzem, miután bebizonyítottam, hogy ez egy fail szám, és valójában értelmetlen kifizetni érte a plusz pénzt, mert használhatatlan! Azóta minden rendelésemhez odaírom megjegyzésbe, hogy "Belga postával ne küldjétek!" Érdekes, így egyből tudnak SE vagy SG postával küldeni, amik valós, aláírós nyomkövetési számok. A baj az, hogy nem csak én jártam így, több példa is van ezen a fórumon is. Ennyit a jó kis belga postáról.

(#67094) tibcsi0407 válasza kokokka (#67093) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem eddig csak két csomag jött nagyon hamar vele. Lehet, hogy szerencsés vagyok, de nem lopták el. Mondok jobbat, DPD-nél már tűnt el telefonom. Szóval a tracking (valós) sem minden.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#67095) peestike válasza Bornie127 (#67091) üzenetére


peestike
senior tag

feleslegesen kérted volna.
hiába van odaírva, akkor is belga lett volna belőle. kifizettem, de feleslegesen. azt gondoltam én is, hogy az nem tétel már az 1,99 mellé, meg nyilván olyan dolgokat vettem (volna) ami kellett (volna) nekem. :)
bár lehet be kellett volna pöttyözni az Add Shipping Insurance to your order sort is....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#67096) Bornie127 válasza peestike (#67095) üzenetére


Bornie127
senior tag

Akkor felesleges volt a két csomagra a 4 dodó.
Tervezek rendelni, kipróbálom én is, hátha kapok valósat, ami aláírós.

Összetört a csomagod?

(#67097) kokokka válasza tibcsi0407 (#67094) üzenetére


kokokka
őstag

Igaz, nekem is van munkatársam, akinek a nyomkövetős csomagja eltűnt. Persze itt, Magyarországon az is. Vissza tudtuk nyomozni egészen a székesfehérvári elosztóig, de ott vége volt. Aztán egy postai dolgozó, aki belelát oda, ahova sokan nem, még azt is elmondta, hogy megérkezett a srác lakóvárosának postahivatalába is, de ott senki nem vette fel (postás) és senki nem vette át, így ez lett a nyom vége. Visszakapta a pénzét két hónap után, de nem itthonról, hanem a Fasttech-től (onnan volt a rendelés). A posta meg csak tárta szét a karjait, hogy ez van, előfordul. Szégyen, komolyan mondom! Kár, hogy az osztrákok tavaly visszaléptek a versenypályázattól, gondolom meg volt rá az okuk.....

(#67098) tibcsi0407 válasza kokokka (#67097) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem Hollandiában akadt el a csomag. A szép az egészben, hogy egyszerre két telefon lett feladva, az egyik továbbjött, a másik azóta is ott van a követő szerint. :))

https://utdetailing.hu/

(#67099) peestike válasza Bornie127 (#67096) üzenetére


peestike
senior tag

nem összetört, hanem nem érkezett meg a mai napig.
régebben, mikor rendeltem ezektől "rendes" TN szám volt, szingapúri posta, meg is jött.
gondolom néhány ezer rendelésnél az apró is összeszalad nekik, bár nem tudom hányan választják a plusz fizetéses postát. de sok kicsi ugye... :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#67100) Bornie127 válasza kokokka (#67093) üzenetére


Bornie127
senior tag

Gearbestnél is működik, h írsz nekik, ne küldjék Belga postával és kapsz rendes trackinget?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.