Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Attee88


Attee88
csendes tag

Huhú, most vettem észre csak.
A megküldött papíron azt írja, 0,41 kg a csomag. A svéd posta weboldalán is írta a track-infónál. De az everbuying oldalán azt írja, hogy a csomag 0,6-kg.
Vajon mit hagytak ki belőle? :( Most még idegeskedjek ezen is...

Attee88

(#26402) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

A január 23-i rendelés, amit 27-én és 7-én már megerősítettek, hogy jajj, minden van, mindjárt küldik, várjak:

Most küldte a Tinydeal:
"The item you ordered is very popular in this period, it has sold out at the moment, we are trying our best to get the item soon.
Item NAF-212954 we have already placed the order with our supplier. Usually it will take 2~3 days for us to get from our supplier."

Mit kezdjek ezzel? Egy évig fogják küldözgetni ezeket, ha meg rákérdezek, az a válasz, hogy jajj, van, mindjárt küldjük. Most már nagyon elküldeném őket a büdös...

(#26403) Szoszo94 válasza GIJoe (#26395) üzenetére


Szoszo94
őstag

Pár nap és megjelenik a számládon. Nekem 3 munkanap volt - hasonló szitu, pedig rá is kérdeztem, hogy van-e raktáron :N

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#26404) kano válasza Attee88 (#26401) üzenetére


kano
nagyúr

Nem kell idegeskedni. Össze vissza írják nekem is néha a súlyt.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#26405) mtibi55 válasza GIJoe (#26395) üzenetére


mtibi55
tag

Volt egy hasonló helyzetem az alinál de nekem az eladó tünt el a fizetés megérkezése előtt. Az ali állítólag vissza utalta a pénzt de ennek már egy éve és a mai napig nem kaptam vissza többszöri levélre sem.Nem is válaszolnak.

(#26406) Daywalker


Daywalker
addikt

Azon gondolkodom, érdemes-e a postát felhívni és információt kérni (vagy letolni őket), hogy képtelenek bő egy hete átküldeni a vámon a csomagot, vagy tök felesleges. Tapasztalat?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26407) El_Diablo válasza kinsky77 (#26355) üzenetére


El_Diablo
tag

Majd vissza kapod a pénzed. 3-10 munkanap. Nyugi van. :K

A távol keleti rendelés orvosilag nem javasolt az izgulósabb fajta embereknek!

(#26408) minatomiray


minatomiray
csendes tag

2014.02.07
07:02
Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

5 napja dolgozzák fel a 10 napal ezelőtt 3x elköüldött mailemet f*kk :( :(
Másoknál ez gyors szokott lenni, valami bibijük lehet?

A PayPal disputot már megnyitottam hétfőn, 44.-ik napon...

[ Szerkesztve ]

(#26409) Szoszo94 válasza minatomiray (#26408) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én ma küldtem be, remélem nem tökölnek majd ennyit vele :F

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#26410) szlibud válasza gógyi (#26387) üzenetére


szlibud
tag

Sztem nem érdemes kintről rendelni kindlet, sokszor olcsóbban hirdetnek itthon újat vagy újszerűt.

Én már kettőt vettem, egyik se volt új, de akár lehetett volna az is, és mindkettő problémamentes azóta is, és jóval olcsóbbak voltak mint ha rendelek amazonról.

(#26411) Zeki válasza #73959936 (#26381) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne akarj szent lenni. Az eladó hibázott, olyat hírdetett, ami nem is volt neki, és beszerezni sem tudta. Én szépen nyomnám neki a negatívokat, mert másnak is tudni kell, hogy nem full megbízható überfrankó az eladó.

(#26412) n000rbi


n000rbi
senior tag

Rengetegen írjátok a küldemények státuszait, meg hogy bekérték a papírokat a vámvizsgálat miatt. Nekem normál kanadai airmallel jön a küldemény, tracking nélkül. Hogy van ez ilyenkor? Ha vámvizsgálatra kerül sor, írnak egy mailt vagy hívnak vagy mi? :)

(#26413) Daywalker válasza n000rbi (#26412) üzenetére


Daywalker
addikt

Levelet küldenek postán, szerintem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26414) Outlander válasza n000rbi (#26412) üzenetére


Outlander
őstag

Mivel épeszű ember nem rendel "nagyértékűt" tn nélkül, és épeszű ember sem postázza el úgy... így gyakorlatilag csak annyit néznek meg, h nem-e drog, robbanószer, vagy egyéb hasonló tiltott dolog-e...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#26415) El_Diablo válasza cSuwwi (#26400) üzenetére


El_Diablo
tag

Melyik oldalon volt ez ha nem titkos?

(#26416) SSlyTR válasza Zeki (#26411) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Ebben 100%ig egyet értek. Az értékeléseknek az a lényege, hogy ha nem vagy megelégedve, akkor hangot adja a véleményednek. Az emberek tudják meg, hogy milyen az eladó. Ha nem az igazságot mutatja az értékelés, akkor mi értelme van. Nagyon sokat annyit írnak, hogy excellent, meg A+++++, én általában leíro tömören, hogy mennyi idő alatt jött meg, és postázta és hasonlókat.

Most pl egy olyan dologra adok 2 csillagos értékelést, ami kicsivel több mint 30 nap alatt jött meg. Ez még rendben van, de a minősége vacak. Ha itthon bemegyek egy boltba jobbat veszek ennyi pénzből. 10 ezerbe került, nem fogom visszaküldeni 4-5 ezer forintért. Eladom inkább és emberünk kevés csillagot kap.
Jah már 3-4 napja írtam neki, hogy 2 csillagot kap, nem válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#26417) Zeki


Zeki
nagyúr

Beneve vagy Laude gyerektabletről van valakinek első kézből infója? Minitake kinálat

(#26418) Drakesz


Drakesz
csendes tag

Sziasztok

Errol tudtok mondani valamit? ezt csak a trackchecker irja ki de mar 2 szer elkuldte.

11.02.2014. 09:46 - Order Being Processed, N/A

Mas post tracker oldal meg se jeleniti..

Azok csak anyit irnak
Kuldemeny felveve 2014.01.27

Es ennyi

Udv

:O

(#26419) Zeki válasza Drakesz (#26418) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na, majd később biztos látja a többi is. Minek rágni a küszöböt?

(#26420) Drakesz válasza Zeki (#26419) üzenetére


Drakesz
csendes tag

Jo csak kicsit izgulok mikor indul el mar onnan eleg regota ott van es meg kezhezkapom lesz kis ido. :)

(#26421) jimmyke_92


jimmyke_92
csendes tag

engem ma hívott fel egy nő, hogy nem tudja kiolvasni a doksit amit küldtem, mondtam neki h ki lehet nagyítani is főleg h png formátumból konvertáltam bele a pdf-be, tehát a minőséggel se lehetett baja, aztán 5perc múlva visszahívott, h oké már látja az árat még azt szeretné tudni mi van a csomagban, mondtam neki h mobil...
gondolom ma akkor vámkezelve is lett, asszem hnap hnapután megvan a teló... 67. napnál járok ma xD

2014-02-07 08:13, Item information : Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014-02-06 08:12, Item information : Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014-02-06 08:07, Item information : Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014-02-04 11:32, Item information : Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

(#26422) Cpt. Flint válasza Cpt. Flint (#26375) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Nna, német DHL azt írta, hogy legyek szíves tudakozványt beadni a Deutsche Post-nak, mer' ez nemzetközi levél v. biztosítatlan csomag, és ezeknek a nyomkövetési kérdései a postára tartoznak. :(
Szóval ugyan ők viszik, de nem nyilatkozhatnak, ha jól értem... azért ott is el tudnak bürokratizálni, ha akarnak. :U
azon a rohadt tudakozványon (ami egy tölthető pdf és e-mailben kellene elküldeni) olyan részletes kérdések vannak a feladóról, amiről legfeljebb tippjeim vannak... cég neve, címe, hol adták fel, mikor, stb. ... :(

(#26423) szili.tamas1 válasza Cpt. Flint (#26422) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

DE postot a magyar postán, meg max a trackcheckerrel tudsz trackelni normálisan, ha nem ismered a feladás pontos dátumát.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#26424) El_Diablo válasza jimmyke_92 (#26421) üzenetére


El_Diablo
tag

"ma hívott fel egy nő, hogy nem tudja kiolvasni a doksit amit küldtem, mondtam neki h ki lehet nagyítani"
:W :)) :DD :C :C

(#26425) aytukabozs


aytukabozs
addikt

oldschool irodisták. egy pdf-fel nem boldogulnak, de azt tudják hogy kell a pecsétet lehelgetve spórolni a festékkel.. :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#26426) hevizms válasza jimmyke_92 (#26421) üzenetére


hevizms
addikt

67 nap.Te atyúristen. :W
Minden tiszteletem az idegrendszeredé :R

(#26427) beg válasza jimmyke_92 (#26421) üzenetére


beg
veterán

Akkor már tudom, miért tart lassan egy hete a beküldött dokumentumok feldolgozása. Nem találják az adobe reader-en a + gombot. Máskor 2 nap alatt kiadják a vámhatározatot, most meg még ezzel is szívatnak. Ez már szinte biztos, hogy arra megy ki, hogy minél kevesebben rendeljünk legközelebb kínából. Csak azt felejtik el, hogy csak nekik lesz kevesebb és a dhl-nek több. Aztán majd megy a sírás leépítéskor. Lassan nekem is nyomon kell a dispute-ra, és ott megmagyarázhatom, hogy csak azért nyomtam rá, mert kis hazám szorgos elfjei nem voltak képesek a 22 napja beérkezett cuccot feldolgozni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#26428) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

36. nap...
2014.01.30. de. 8:20 - Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.02.07. du. 3:01 - Item information : Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.02.10. de. 7:21 - Item information : Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

Asszem a héten se jön ez már meg.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#26429) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Mi van akkor, ha egy csomagot vár az ember, a hirdetés ebayen azt írja, hogy TN-es csomagként adja fel.
Kiírja,hogy shipped. Ám TN numbert nem kapsz napokon, heteken keresztül, az ígért delivery time már 1 hete lejárt,nyitsz egy case-t, 5 napig nem válaszol az eladó és az ebay teljes visszafizetést ad neked.
És mi van olyankor, ha egyszer csak mégis befut a csomag pár napra rá, hogy lezárult az ügy?

(#26430) kcsa válasza Atomgeszi (#26429) üzenetére


kcsa
veterán

Tehát így jártál. Mázlid van, élj boldogan. Ha jófej (tisztességes) vagy, akkor szólsz eladónak, és kifizeted neki.

(#26431) kittiii


kittiii
csendes tag

Kérlek, erre is mondjatok valamit, mert ilyenem még nem volt. Remélem, hogy nem küldték vissza...

(#26432) Cpt. Flint válasza szili.tamas1 (#26423) üzenetére


Cpt. Flint
tag

nem a trackeléssel van a baj (az több helyen is megy amúgy, a D. Post oldalán is, mivel a feladást ki lehet sakkozni, legfeljebb végigpróbálsz pár napot, míg eredményt nem kapsz), hanem azzal, hogy minden tracker oldal és program szerint 29-én beérkezett az országba, és azóta nem történt semmi. pedig amilyen track infót csak láttam itt, beérkezés után gyak. azonnal vám elé állítják a cuccokat (és aztán onnantól van megint várakozás mostanában).

(#26433) Zeki válasza kittiii (#26431) üzenetére


Zeki
nagyúr

passz

(#26434) El_Diablo válasza kittiii (#26431) üzenetére


El_Diablo
tag

Miért küldték volna vissza? Ha már belépett az országba akkor a posta honlapján kell követni. Az a mérvadó, bár napokat késik. No para.

(#26435) kcsa válasza El_Diablo (#26434) üzenetére


kcsa
veterán

Főleg ilyen gyorsan nem érne vissza :)

(#26436) beg válasza kittiii (#26431) üzenetére


beg
veterán

posta.hu:

RC666919299CN

2014.02.08
11:09
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Miért megy a pánik? A kínai tracker az időeltolodás miatt lát más dátumot.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#26437) nem volt még


nem volt még
csendes tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Minideal tesz-e számlát a csomagba a mobil mellé vagy azt is el kell küldeni a vámnak?

(#26438) Laza... válasza nem volt még (#26437) üzenetére


Laza...
addikt

Nem szórakoznak bontogatással, a papír sem érdekli őket, hanem az amit Te beküldöl igazolást. PayPal utalás, bank szla utalás, email. Én ezeket küldtem be, elfogadták. Minideal a teló dobozára ráírta hogy pendrive, 20$, és persze ajándék. Ezt még a hétökör se veszi be :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#26439) nem volt még válasza Laza... (#26438) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Köszi, akkor elküldöm azt is.

(#26440) El_Diablo válasza kcsa (#26435) üzenetére


El_Diablo
tag

De! A M.Kir.Fénypostával. Csak érkezés előtt ki kell nyitni az ablakot! :K

(#26441) kittiii válasza beg (#26436) üzenetére


kittiii
csendes tag

Köszi, ebben lehet valami :DDD

(#26442) hege21


hege21
senior tag

Még mindig nincs változás 20. óta célországba elküldve a kis Xiaomi Hongmi...... :W
Volt már pár tucat rendelésem,de így még nem jártam...

Más :

Rendeltem az aliról 2db órát a kollégáimnak más színűt küldtek,írtam neki,hogy nem stimmel a szín...
Erre ő fogta módosította a rendelést,de a képet nem tudta ment is a Dispute...

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#26443) rokeon


rokeon
csendes tag

Van egy jó hírem. Mindenkinek megvan a csomagja. Hamarosan kiszállításra kerülnek... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#26444) Zeki válasza rokeon (#26443) üzenetére


Zeki
nagyúr

volt már

(#26445) rokeon válasza Zeki (#26444) üzenetére


rokeon
csendes tag

Ááá, ez azóta másik kupac :N

(#26446) tihibaby válasza kisdeme85 (#26386) üzenetére


tihibaby
senior tag

Én vasárnap du. rendeltem a litván zoposhop-ból,egy Zopo ZP998-ast sima "free" postával,még aznap (vasárnap),írták az email-t,hogy vették a rendelést.
Másnap,hétfőn 8 óra körül kaptam a következő levelet,hogy készül a csomag,és aznap még postára kerül.
Aznap kaptam du. egy újabb levelet,tracking számmal,megnéztem 16:04-kor a csomag feladva,majd ma 00.35-kor pedig célországba elküldve.
Bízok benne,csütörtökön megérkezik,de legkésőbb pénteken.

[ Szerkesztve ]

(#26447) szoporiz


szoporiz
tag

Német posta semmi tn pénteken leadott rendeléssel kedden kaptam meg.(Németországból jött)

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#26448) Attee88


Attee88
csendes tag

2014.02.11
12:02
Küldemény információ:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready

lesz a héten telóm? :C (költői kérdés)

[ Szerkesztve ]

Attee88

(#26449) cocus007


cocus007
tag

El se hiszem!
2014-02-11 10:21, Item information : Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance
2014-01-31 14:24, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

akkor most küldhetem az adatokat ugye?
mind1 melyikre küldöm? postaimport@posta.hu v postavamugynokseg@posta.hu

[ Szerkesztve ]

(#26450) myk74 válasza Attee88 (#26448) üzenetére


myk74
senior tag

Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision?
Ez is megvan?
Nekem megvan.
Most frissült nekem is a posta rendszere!
Asszony boldog hogy lesz jövő héten új telefonja! :DD

Nincs kéz Nincs csoki!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.