Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) Professzore válasza s4hu|SyD^ (#26947) üzenetére


Professzore
csendes tag

Ott a cikk a szakblogon.

(#26952) BBéci


BBéci
titán

Szerdán megérkezett a tok Kínából, a megrendeléstől számítva mindössze 9 nap alatt. Képet korábban mutattam róla.
6230 forintot fizettem, itthon az emag 19000-ért árulja. Minek szokták nevezni az ilyeneket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26953) s4hu|SyD^ válasza BBéci (#26952) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Üzkethek. :)

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#26954) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#26953) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nem tudok már írni. Üzletnek.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#26955) BBéci válasza s4hu|SyD^ (#26954) üzenetére


BBéci
titán

Egészen más szavak jutottak eszembe. 40-50 %-os haszonkulcsot még el tudok fogadni, de 300%-osat semmiképpen. Aki megveszi 19-ért, az megérdemli a sorsát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26956) Laslow válasza BBéci (#26955) üzenetére


Laslow
senior tag

Én megvettem a gyári Amazonos tokot 40 EUR-ért, de hogy nem ér ennyit, az is biztos. Nem rossz, nincs vele baj, de biztos, hogy egy negyedennyibe kerülő tok is van majdnem ilyen jó (ha nem éppen jobb).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#26957) BBéci válasza Laslow (#26956) üzenetére


BBéci
titán

Pozitívuma, hogy valódi bőrből van, de az a kemény műanyag keret, amibe be kell pattintani az olvasót, számomra elfogadhatatlan. Ezt vettem volna, ha gyorsan megkapom, de az ismerősék idén már nem jönnek haza. Fazonra pontosan ugyanolyan, mint amit vettem, csak a színe/anyaga eltérő. Sajnos a kínai boltban nem volt feketében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26958) Laslow válasza BBéci (#26957) üzenetére


Laslow
senior tag

Elhiszem, hogy az Amazonos valódi bőr, de az érintése nem az az igazán jó minőségű bőr érintés, hanem kb. mintha műanyag lenne. :(

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#26959) s4hu|SyD^ válasza BBéci (#26957) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

A kérdés, hogy mennyire foszlik.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#26960) Tin


Tin
veterán

Én épp ma rendeltem egy ilyet az enyémhez, engem csak a hordozás érdekel, itthon pucéran van. [link]

(#26961) F.B.I. válasza Laslow (#26956) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én ennek szerintem a “koppintott” kínai változatát vettem faternak, van már vagy 3 éves lassan, heti 2-3 könyv simán lemegy nála és még csak most kezd picit felválni a nyíló élen az anyag. Mondjuk valami 900,-Ft körül volt akkor.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#26962) BBéci válasza s4hu|SyD^ (#26959) üzenetére


BBéci
titán

Mitől foszlana? A régi, 9 és fél éves tokom rongyos, mert rendszeresen az autóm ajtózsebében tartom/hurcolom, aminek a belseje nagyon durva szövet és elkoptatta. Az előző Passaté teljesen sima volt.
Az újat vastag genothermbe csomagolva fogom odatenni.

#26960Tin
Jellemzően nagyon szárazak a ujjaim, tenyerem (dartsozás közben problémás, sokszor waxolni kell, hogy tapadjon), ennek ellenére, amíg nem érkezett meg a tok, a régit olvastam, mert nem akartam összetapizni sem a keretét, sem a hátulját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26963) Degeczi válasza BBéci (#26962) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Talán kezet kellene mosni, mielőtt elkezdesz olvasni" - és akkor lehet használni az újat tok nélkül is.

(#26964) BBéci válasza Degeczi (#26963) üzenetére


BBéci
titán

Az összetapizás alatt maximum ujjlenyomatra gondoltam, nem arra, hogy beszennyezem az olvasót. De ahogy említettem, annyira száraz a bőröm, hogy még annak is csekély az esélye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26965) Degeczi válasza BBéci (#26964) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ahogy mások a kijelző kapcsán is erre gondoltak, mégis jött az alábbi kiosztás.

(#26966) BBéci válasza Degeczi (#26965) üzenetére


BBéci
titán

NEM!
Erre reagáltam:
"összetapicsoljam, összemaszatoljam az olvasó kijelzőjét"

Én nem említettem maszatolást! Ráadásul nem a kijelzőről írtam, hanem a hátuljáról és a keretéről. Tehát egyértelmű rosszindulat és bosszúvágy sugárzik a hozzászólásodból. Hűen a nevedhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26967) Degeczi válasza BBéci (#26966) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tényleg nem érzed, mennyire gáz és ellentmondásos amit csinálsz? :U
Valaki nem szereti összetapizni a kijelzőt, ami érhető szempont sokaknál, de nagy mellénnyel leoltod, h "talán mosson kezet" - ám hogy aztán saját magad még a készülékházat sem mered megfogni csupaszon, az finoman szólva vicces az előbbi fényében...
A személyeskedést meg hagyd otthonra, ahol ez bejön.

(#26968) BBéci válasza Degeczi (#26967) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmad sincs arról, hogy mi a személyeskedés.
Nem szeretem megfogni csupaszon, mert 9 és fél év alatt megszoktam, hogy tokban van az olvasó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26969) Zozo0525 válasza BBéci (#26968) üzenetére


Zozo0525
őstag

nem kellene ezt már befejezni? :U

(#26970) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Itt a dedó. :DDD Emberek 99,9% összefogdossa, ahogy a telefont, tabletet. Ha zsíros, nagyon koszos az ember keze akkor persze van kézmosás. Ez van, aki nem így tesz az a kivétel. Ilyenekkel valakit leoltani...

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#26971) BBéci válasza Zozo0525 (#26969) üzenetére


BBéci
titán

Degeczi kötött belém.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26972) Degeczi válasza BBéci (#26971) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pusztán alapvető következetességet hiányolok: ha már másnak azt vágtad oda az összetapizás kapcsán, h mosson kezet, magaddal szemben is ez lenne a minimum.

(#26973) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kérlek titeket, hogy ezt privátban folytassátok, ha muszáj. Maradjunk a topik témájánál. :)
Köszönöm.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26974) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Egy 2017-es infó szerint az Amazon ügyfélszolg. kiiktatja távolról a reklámokat, ha kérjük.
Ez ma még így van? Vagy már nincs rá megoldás?

Gippazoid Novelties Inc.

(#26975) Oldman2 válasza gippazoid (#26974) üzenetére


Oldman2
veterán

(#26976) gippazoid válasza Oldman2 (#26975) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszönöm! Nem tudtam, hogy van ilyen is.

Gippazoid Novelties Inc.

(#26977) gippazoid


gippazoid
senior tag

A Kindle garanciális javítása hol történik?

Gippazoid Novelties Inc.

(#26978) Zozo0525 válasza gippazoid (#26977) üzenetére


Zozo0525
őstag

sima csere szerintem..... Mert mi a baja?

(#26979) zsoltzsolt válasza Zozo0525 (#26978) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ennek előfeltétele, hogy a vásárlás náluk történt korábban? Vagy máshol vásárolt Kindle esetében hogyan történik?

[ Szerkesztve ]

(#26980) gippazoid válasza Zozo0525 (#26978) üzenetére


gippazoid
senior tag

Semmi. Meg sem vettem még. De jó lenne ha nem küldözgetnék országon kívülre. Esetleg személyesen is megtalálható lenne a szerviz. OnePlus telefonnal már megszívtam a lengyelországi küldözgetéssel, a fel nem vett telefonokkal, a hazudozással. Varsó mellé nem utaztam volna el asztalt borogatni, de Mo. nem olyan nagy...

Igazából valami nagyobb üzlethálózatnál lenne jó megvenni is, hogy ha nem tetszik, személyesen vissza lehessen vinni a webshop-os vásárlás után. Van ilyen?

MediaMarkt nem árulja, Euronics-nál van 2 modell összesen.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#26981) zsola32 válasza gippazoid (#26980) üzenetére


zsola32
őstag

"nagyobb üzlethálózat" = amazon
viccet félretéve, az amazonról érdemes megrendelni, kb. félárra jön ki a magyar boltokhoz képest az ár.
nemrégiben volt akció, akkor többen is rárepültünk innen a fórumból 1-1 példányra.
(tokot meg aliexpresssről)

[ Szerkesztve ]

(#26982) Phülöp válasza gippazoid (#26980) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindig az amazonon veszem a Kindle-t, eddig 6 darabot. Soha egyikkel se volt semmi probléma garanciaidőn belül (és utána se). Az egyiknek mostanra eléggé ergya az akksija, de 10 éves már, elnézem neki (2012 februári vásárlás).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26983) Degeczi válasza gippazoid (#26980) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Magyarország nem célterület (ezért reklámtalanítanak ingyen), nincs hivatalos disztribútor. Valóban érdemes az Amazontól venni, ha csak lehet.

(#26984) Tin válasza gippazoid (#26980) üzenetére


Tin
veterán

Talán mert hivatalosan nem is forgalmazzák Magyarországon.

(#26985) gippazoid válasza zsola32 (#26981) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem szállítja Mo.-ra. De amúgy a paperwhite 5-ből egyetlen darab van készleten. Lehet már az is elfogyott, pár órája néztem.

Gippazoid Novelties Inc.

(#26986) gippazoid válasza Tin (#26984) üzenetére


gippazoid
senior tag

"Talán mert hivatalosan nem is forgalmazzák Magyarországon."

Talán. De kellene nekem ezt tudnom? Mert kicsit kioktatónak tűnik ez a mondat. Remélem nem annak lett szánva.

Gippazoid Novelties Inc.

(#26987) Degeczi válasza gippazoid (#26985) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Készletmennyiséget nem ír (a rendelési darabszám ami alapértelmezetten 1), német címre van, onnan továbbküldethető mailboxde-vel - de most nincs akció, még a reklámos változat is 130 EUR

(#26988) Tin válasza gippazoid (#26986) üzenetére


Tin
veterán

Csak arra volt a reakció, amit írtál. Hogy jó lenne, ha nem kellene külföldre küldözgetni, meg lenne helyi szerviz, meg asztalt borogatnál, ha. Erre írtam, hogy nem is forgalmazzák Magyarországon hivatalosan. Gondolom annyira marginális a piac, hogy felesleges lenne foglalkozniuk vele.

(#26989) zsola32 válasza gippazoid (#26985) üzenetére


zsola32
őstag

Német címre kell rendelni.
Első lépés ennek beállítása a mailbox pont de oldalon.
Ha ezzel megvagy, a német amazonon ezt a címet kell megadni.
Mivel német címet adtál meg, teljesen más készletet fogsz látni.

Kb. Egy hónapja 7-8 nap alatt át tudtam venni a könyvolvasót.

Ha nem tudsz valamit, segítünk, de ki van vesézve a téma.

(#26990) BBéci válasza gippazoid (#26986) üzenetére


BBéci
titán

Ha kioktatásnak szánta, akkor mit teszel? Lerajzolod és összetéped a papírt? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26991) gippazoid válasza BBéci (#26990) üzenetére


gippazoid
senior tag

Na, ez meg most kötekedés? :)
Amúgy nem annak szánta, csak írásban nem jön át a hangsúly a mondatból.

Gippazoid Novelties Inc.

(#26992) gippazoid válasza Tin (#26988) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ez szomorú. Én hajlamos vagyok megszívni az ilyen cuccokkal. Más meg sorra vásárolja a kütyüket és minden mindig hibátlan neki.

Gippazoid Novelties Inc.

(#26993) gippazoid válasza zsola32 (#26989) üzenetére


gippazoid
senior tag

Jópofa dolog ez a német címes kiszállítás, pár éve olvastam róla, de mi van, ha visszaküldené az ember, mert nem tetszik, vagy mi van, ha sérülten érkezik? Esetleg javítani kell?
Annyira már nem olcsó még Amazonról sem, hogy egyszer használatosnak tekintsem.

Gippazoid Novelties Inc.

(#26994) HardRic válasza gippazoid (#26993) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem 2 Paperwhite 3-om volt. Az elsőt nem is Amazontól vettem, hanem Hardveraprón Megkarcoltam. Írtam az Amazonnak próba szerencsecalapon, hogyha veszek egy újat, akkor nem tudják-e beszámítani a régit, vagy esetleg van-e valami kupon, hogy kevésbé fájjon... a vége az lett, hogy visszakaptam a Kindle árát amit nem is én és nem is ott vettem, és tudtam venni belőle egy újat. A régit megtarthattam. Letiltották, de Calibrével tökéletesen használható, és anyámnál a mai napig üzemel 😀

Szóval van support akkor is, ha nem Amazon területen laksz, sőt akkor is ha nem közvetlen tőlük vetted. Azt kell mondani, hogy ajándék volt :)

Visszaküldés is játszik, adnak fuvarpapírt amit csak a csomagra kell ragasztani és ingyen fel tudod adni. Habár Mailboxot még nem használtam, de több, simán itthonra rendelt Amazonos cuccot küldtem már vissza.

[ Szerkesztve ]

(#26995) gippazoid válasza zsola32 (#26989) üzenetére


gippazoid
senior tag

mailboxde pont com az oldal?

Gippazoid Novelties Inc.

(#26996) Oldman2 válasza gippazoid (#26995) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, az.
:C

(#26997) gippazoid válasza HardRic (#26994) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem ezért kaptál ajándékba egy másikat?
"2 year worry-free guarantee: you can return the device if it breaks, and we will replace it for free."

Gippazoid Novelties Inc.

(#26998) gippazoid


gippazoid
senior tag

Ez 120 euróért nem olyan rossz, nem? Bár nem írják, hogy reklám mentes verzió, így biztosan reklámos.

[link]

Vagy van 8 GB-os, reklám mentes Paperwhite 125 euróért. Az nem rossz... Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#26999) s4hu|SyD^ válasza gippazoid (#26998) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én Prime napon 80 eurót fizettem a reklámosért 8 GB PW és pont tegnap vetettem le a reklámot ingyen. Az a 125 borzasztó sok érte kivéve persze ha érdekelnek a gyerekkönyvek, akkor az az 1 éves előfizetés grátisz nem rossz, tok sem rossz, hogy van hozzá, de még mindig drága szerintem.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#27000) HardRic válasza gippazoid (#26997) üzenetére


HardRic
addikt

Kétlem, hogy a kardvaprós, reklámos gép az feláras kids edition lett volna. Főleg, hogy akkor még nem is volt ilyen szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.