Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) Helios válasza Degeczi (#27550) üzenetére


Helios
tag

Én azért a Kindle mérethez midig megjegyezném, hogy azokon nem lehet nullára állítani a margót (csak Calibre konvertálással, negatív margóval), így 5-10 százalék hasznos képernyő felület elveszik. (Legalább is fél éve még így volt, akkor cseréltem le a PW 4-et, azóta bármi is lehet.)

A 6.8”-as Kindle így végre eléri a többi 6”-os olvasó méretét.

(#27552) BBéci válasza Helios (#27551) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes, engem cseppet sem zavar a margó mérete, sőt, pont ideálisnak tartom, így hasonlít az igazi könyvekhez. Nem tetszene a faltól-falig szöveg. Word-ben sem tudom elfogadni a normáltól eltérőt, amit néha kapok korrektúrázandóként. Azonnal átállítom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27553) Degeczi válasza BBéci (#27552) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Faltól-falig valóban nem (régebbi típusokon pláne, ahol még volt egy kis kiemelkedő káva a kijelző körül, a szövegkijelölés is lehetetetlen lett volna ott), de a gyári beállítás tényleg érthetetetlen, rossz vicc: el nem tudom képzelni, h bárki is használná a legnagyobbat, de még a középsőt sem valószínű. :Y
Így ha a jelenlegi legkisebb érték a középső lenne (vagy akár a legnagyobb), az senkit nem zavarna, de tudná kisebbre állítani bűvészkedés nélkül bárki.

(#27554) Phülöp válasza Degeczi (#27553) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezzel csak egyet tudok érteni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27555) Laslow válasza Phülöp (#27554) üzenetére


Laslow
senior tag

Én is.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#27556) Attila!


Attila!
tag

Köszi a választ!

Az árnál a nettó árat nézem, mivel cégbe venném. Ahogy rákerestem az "akcióra" a csoportban úgy látom, hogy 40 körül jött ki a PW5 amazonról szállítással, arra rájön még egy tok, mondjuk 3-5 ezer. Így okés dealnek tűnik ez: https://www.kindlewebshop.hu/amazon-kindle-paperwhite-5-2021-8-gb-ebook-olvaso--fekete-smart-vedotok-t963597

Pár ezer forinttal fizetek többet, de nem kell az amazonról rendeléssel és a szállítás átirányítással foglalkoznom.

formátumok: epub, mobi, prc, pdf, azw, kb. ezekben van a legtöbb könyv vagy egyéb szöveg, amit olvasnék, úgyhogy elvileg ez pipa. A tárhely nekem kicsit feleslegesnek tűnik, még ha egy könyv 15 megás pdf is, mire megtöltöm már elhasználódik.

(#27557) Oldman2 válasza Attila! (#27556) üzenetére


Oldman2
veterán

A leveledben van egy sokaknál problémás és az Ebook olvasás kezdete óta fennálló "probléma".

A "PDF" formátum. Ezt valóban megjeleníti a minden olvasó, de az olvasási "élmény" az nem igazán lesz élmény...

A többi a régebbi hozzászólásokban, ez hetente előjövő téma.

(#27558) motown5l válasza Oldman2 (#27557) üzenetére


motown5l
senior tag

PDF hormatummal én, se tudok mit kezdeni. Olyan aprók a betűk, hogy olvashatatlan a számomra. Beallitasokban se tudom állítani a szöveg méretet. Főleg ha szkennelt PDF

(#27559) Degeczi válasza motown5l (#27558) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyrészt az, másrészt az e-ink kijelző csigalassú (tizedmp-ekben mérhető!) frissítése alkalmatlaná teszi arra, h belenagyítva görgesd ide-oda (ráadásul a hosszú üzemidő miatt még a processzor teljesítménye sem nagy). Ezért való ilyen célra LCD kijelző, ahol ezred mp-ekben mérhető a frissítés, és egy táblagép kevésbé takarékos procija is jól kezeli az ilyen, grafikus feladatokat.

Max. akkor jó a PDF, ha nem kell nagyítani, mert ilyen kis kijelzőhöz tördelték - de jellemzően úgyis beszerezhető az adott könyv e-book formátumban is, így nem éri meg kínlódni a PDF-el.

[ Szerkesztve ]

(#27560) tisn válasza Degeczi (#27553) üzenetére


tisn
addikt

ez hol lehet allitani? meg akartam nezni, de nem talalom az opciok kozott. pw 7th gen.

(#27561) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Dear Kindle Customer,

Thank you for using the Send to Kindle service to send your documents to your Kindle. This is a final reminder that on November 1, 2023, we will start winding down support for sending MOBI (.mobi, .azw, .prc) files through Send to Kindle. This change will impact sending MOBI files through Send to Kindle for Email, Kindle apps on iOS and Android, and Send to Kindle apps for Windows and Mac. We will end all Send to Kindle support for MOBI files by December 20, 2023. MOBI documents already in your Kindle library and other document formats will not be affected by this change.

MOBI is an older file format and does not support the latest Kindle features for documents. If you wish to enjoy our most up-to-date document features, please re-send files in a compatible format. EPUB (.epub) is one such compatible format, and you can send it to your library from the Send to Kindle web app.

If you have any questions, please visit our help page or contact our Customer Service team. By downloading or using Send to Kindle, you agree to the terms here.

Regards,
The Kindle team

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27562) motown5l válasza koncsik (#27561) üzenetére


motown5l
senior tag

Hát ez fasza.De ez Amerikai nem? Briteknél is ez, lesz?

[ Szerkesztve ]

(#27563) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Tudja esetleg valaki, hogy, miért nem jön a frissítés?A másikra már régen megjott

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#27564) Oldman2 válasza motown5l (#27563) üzenetére


Oldman2
veterán

A WiFi be van kapcsolva (és be van állítva)?
A képeken nem látszik...

(#27565) motown5l válasza Oldman2 (#27564) üzenetére


motown5l
senior tag

Be volt kapcsolva. Mikor a képet készítettem, akkor nem. De. Most megint be van kapcsolva, és semmi nem jon

(#27566) Oldman2 válasza motown5l (#27565) üzenetére


Oldman2
veterán

Töltsd le fw fájl és tedd fel manuálisan, ha zavar a helyzet.
:K

(#27567) Degeczi válasza motown5l (#27565) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nem lenne célszerű, ha egy új firmware megjelenésekor minden példány nekiesne a frissítésnek, hiszen az a szervereiknek is nagy terhelés lenne, és a supportnak is, ha gondok vannak - ám a fene se tudja milyen algoritmus dönti el, melyik készüléknek indítják el, melyiknek nem, tényleg elhúzódhat hetekig is, ebben semmi rendkívüli.

De miért görcsölsz rajta? Ha nagyon hiányzik a (beszámolók szerint semmi észrevehetőt nem tartalmazó) frissítés, akkor letöltöd az Amazontól, és kézzel fölmásolod...

(#27568) motown5l válasza Degeczi (#27567) üzenetére


motown5l
senior tag

Villog a kijelzo néha. Nem mindig. Szoftveres problémára gondolok. A fehér fény villog benne néha.

(#27569) motown5l válasza Degeczi (#27567) üzenetére


motown5l
senior tag

A másik példány, ugyan ez a típus. Ahogy meg vettem, csatlakoztattam az amazonhoz, és már töltötte is le, az uj szoftvert

(#27570) Degeczi válasza motown5l (#27568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem valószínű, h szoftveres nyűg lenne (mármint olyan értelemben nem, h egy korábbi fw hibája lenne), hiszen akkor rengeteg készüléket érintene, de nem olvasni ilyesmiről.

Az persze elképzelhető, h megsérül, megkergül vmi a rendszerben, így gyári visszaállítást mindenképpen érdemes kipróbálnod, még fw rátelepítés előtt, ha ilyen problémád van vele.

(#27571) motown5l válasza Degeczi (#27570) üzenetére


motown5l
senior tag

Újra raktam. És megint villogott. Most be löktem a fagyasztó szekrénybe. Majd kiderul mi, lesz vele

(#27572) vegyszer válasza motown5l (#27571) üzenetére


vegyszer
addikt

Tippre meg fog fagyni.
:DD
De abszolút nem vágom, hogy a készülék lefagyasztása miért tenne rendbe egy szoftveres, vagy hardveres problémát???
:W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#27573) motown5l válasza vegyszer (#27572) üzenetére


motown5l
senior tag

Van, fent egy videó hogy, meg oldotta a kijelzo problémát
De nekem frissítési probléma us, van. És az, valami csatorna probléma lehet. Ezért ma még próbálom számítógépről be frissíteni. Mert g osztanam hogy, mit csinál a kindle, de nem lehet ide videót fel tölteni

[ Szerkesztve ]

(#27574) Attila!


Attila!
tag

Megvettem a Kindlet, azonban a dobozt kibontva szembesültem, hogy az USB port nem kompatibilis a Macbookkal, jól sejtem, hogy ha veszek egy adatátvitelre képes usb c to usb c-t az megfelelő?

(#27575) Dr.NX válasza Attila! (#27574) üzenetére


Dr.NX
addikt

Persze, az jó lesz.

Elfogadom a sütiket.

(#27576) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Van egy PW5-öm. Tegnap szerettem volna használni és azzal szembesültem, hogy az összes könyv ami rajta volt eltűnt. Gyakorlatilag minden ami rajta volt. Vissza tudtam másolni semmi gond, csak fura. Olyan, mintha resetelt volna az eszköz. Létezik az, hogy egy frissítés okoz ilyet? A WIFI be volt kapcsolva...

(#27577) vegyszer válasza Attila! (#27574) üzenetére


vegyszer
addikt

Bármely USB-A USB-C jó lehet.
Mivel nem igényel különösebb áramfelvételt, akár egy tévéről, set top boxról, rooterről, régi teló töltőről, vagy power bankról is könnyedén tölthető. Persze legyen rajta "normál" USB-A aljzat..

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#27578) Attila!


Attila!
tag

Igazából az adatátvitel miatt volt ez kérdéses, de végül vettem egy USB C to USB 2.0 átalakítót, amivel összetudom dugni őket. :)

(#27579) BitRider


BitRider
aktív tag

Üdv! Gyors és láma kérdés: ha az Amazonon kiválasztom egy könyvnél a Kindle opciót, akkor a regisztrált email címemre kapom meg a könyvet ebook formátumban, vagy hogyan működik a letöltés? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27580) Degeczi válasza BitRider (#27579) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, az online fiókodba kerül, ahonnan a fiókodhoz rendelt eszközök bármelyikére letölthető (azokhoz digitálisan aláírt formában, máshol nem használható feltörés nélkül)

(#27581) BitRider válasza Degeczi (#27580) üzenetére


BitRider
aktív tag

Milyen eszközök? Ha nekem nincs Kindle-öm, akkor szimpla formátumban meg sem kapom, hogy Win alatt tudjam olvasni?

(#27582) BitRider válasza Degeczi (#27580) üzenetére


BitRider
aktív tag

De ha jól értelmezem a hozzászólásod második felét, akkor ez így fail. Akkor nem veszek ebook-ot tőlük, így jártak.

(#27583) Degeczi válasza BitRider (#27581) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, asztali gépre és telefonra is létezik Kindle alkalmazás. Nem tudom mi lesz így az Amazonnal nélküled.

(#27584) BitRider válasza Degeczi (#27583) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nekem az ebook kell egyéb okokból is, nem a Kindle alkalmazás meg a hülye DRM. Köszi a válaszokat!

(#27585) BBéci válasza BitRider (#27584) üzenetére


BBéci
titán

10 és fél éve használok Kindle olvasót, szupernek tartom, mindenkinek ajánlom.
Van cirka 7000 ebookom, kedvenc íróim újdonságait beszerzem, így az említett szám szépen gyarapodik.
Nem sikerült megértenem, mi a problémád?
Kezdem érteni.
Megoldás az, amit írtál, nem az Amazontól kell venni, van más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27586) BitRider válasza BBéci (#27585) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az, hogy ha veszek is ebook olvasót, akkor az nem Kindle lesz, ráadásul nem is nekem lesz a könyv (illetve OCR is rá lesz eresztve).

(#27587) Degeczi válasza BitRider (#27586) üzenetére


Degeczi
nagyúr

OCR hogy jön egy már szöveges e-bookra?

(#27588) pjen válasza BitRider (#27586) üzenetére


pjen
félisten

Pedig jó a kindle. Pdf hez inkább egy tabletet vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#27589) Phülöp válasza Degeczi (#27587) üzenetére


Phülöp
addikt

Főleg olyanra, ami az Amazon-on fellelhető.
A felét se értem a sztorinak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27590) Gubbba


Gubbba
tag

Sziasztok!

Épp szerettem volna rendelni amazon.de-ről egy Paperwhite-ot két tokkal együtt, de a rendelés legvégén kiírta, hogy az átvételkor aláírás szükséges, legyek szíves biztosítani, hogy valaki alá tud írni. Mailboxde.com-on keresztül jönne, ott ez lehet probléma? Nem mertem rányomni a megrendelésre.

(#27591) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok!
A PW5 simán kezeli az epub formátumot, vagy kell vele valami egyebet is tenni? A régin ezeket konvertálnom kellett, az újon is?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27592) Degeczi válasza pandur99 (#27591) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyik Kindle sem kezeli, csak az online fiókon keresztül ráküldés konvertálja. Helyben fölmásoláshoz továbbra is AZW3 az ideális.

(#27593) pjen válasza pandur99 (#27591) üzenetére


pjen
félisten

Calibrével a legegyszerűbb, felmásolás közben konvertálja is.

(#27594) Laslow válasza Degeczi (#27592) üzenetére


Laslow
senior tag

A Send2Kindle nem kezeli az AZW3-at, de az epubot igen.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#27595) Degeczi válasza Laslow (#27594) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nem helyben fölmásolás, hanem az online fiókodra küldés.

(#27596) Laslow válasza Degeczi (#27595) üzenetére


Laslow
senior tag

Igaz. Csak azért írtam, mert ez alapján inkább az epub az időtálló, nem az azw3, és ő nem írta, milyen módon rakna tartalmat a készülékre.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#27597) Phülöp válasza Laslow (#27596) üzenetére


Phülöp
addikt

Jelen esetben mi a jelentése az "inkább időtálló" kifejezésnek?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27598) Degeczi válasza Laslow (#27596) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A meglévő fizikai eszközökben ottmarad az AZW3 támogatás, helyben biztosan fölmásolható marad. Másrészt egy időtálló használathoz végképp fontos a Calibre, ami ezt az egészet lényegtelenné teszi, közvetlenül és információvesztés nélkül konvertál a kettő közt.

(#27599) Attila! válasza pandur99 (#27591) üzenetére


Attila!
tag

Szia, kevesebb, mint egy hete vettem, de már kb. 2 óra használat után én is arra jutottam, hogy a calibre a legoptimálisabb.

Az epubokat csak emailen tudtam beküldeni. Ha pedig simán csak bemásoltam kindlre a könyveket azw3-ban, simán lehagyta a borítókat. A calibre mindent megold.

(#27600) BMizutani válasza Laslow (#27596) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv. Jelenleg ez még a jövő zenéje az Azw vagy epub . Szvsz mindkettő esélyes bár epub nagyobb támogatottsága több gyártó forgalmazó a sok előnyt jelent De a legjobb az lenne az amazon és az a adobe megegyezne egymással drm technológiák megosztásáról . Mert sajnos minden könyv minden szerző műve nem jelenhet meg mindkét formátumban . Sajnos a calibre sem a spanyolviasz pont a drm támogatás hiánya végett mert a drm ugyanannyira kerékkötő is mint alapfeltétel főleg a csak papír könyvkiadásban érdekelt és gondolkodó szerzők jogtulajok kiadók miatt , talán így elősegíthetik A teljes digitalizációt minden könyv megjelenését e könyvként .

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.