Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) looser válasza cocka (#20850) üzenetére


looser
addikt

Megtörtént és látszik is a fájl dátumán, hogy módosult, de az olvasó továbbra is az eredeti metaadatot olvassa ki :-(
Még próbálok tájékozódni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20852) lord.lakli válasza looser (#20851) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bocsi, de egy egyszerű kérdés. Módosítás után átküldted az olvasóra?

(#20853) looser válasza lord.lakli (#20852) üzenetére


looser
addikt

Total Commanderrel másoltam át.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20854) pjen válasza looser (#20853) üzenetére


pjen
félisten

Nem szoktam ilyent csinálni,de nem lehet,hogy szerkesztés után a calibrével kéne átküldeni is .

(#20855) looser válasza pjen (#20854) üzenetére


looser
addikt

Azért gondoltam, hogy nem lehet gond, mert megváltozott a fájl dátuma. Így néz ki valahogy a dolog:

Átszerkesztem, leokézom s így látszik a főablakban is:

Ha pedig rákattintok a pirossal keretezett "Metadatok kiolvasása..." gombra, visszaáll az eredetire, ami egyébként az olvasón is látszik. Tehát olyan, mintha továbbra is őrizné és ez - amit én beviszek adat - csak valami másodlagos lenne, a Calibre-ben való tájékozódás végett:

Mit rontok el? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20856) snowdog válasza looser (#20855) üzenetére


snowdog
veterán

Ha bármit módosítasz a metaadatokon, akkor konvertálás után a fájlban biztosan frissülnek a metaadatok.

Úgy is ellenőrizheted, hogy a Total Commanderrel a Calibe könyvtárából másold ki valahova a prc, mobi, epub, vagy azw fájlt, és a kimásolt helyről új könyvént ismertesd fel a Calibre-vel. Akkor látni fogod hogy a metaadatok közül mi került bele a fájlba. Megjegyzem a Calibre gyári olvasója is megmutatja a metaadatokat (bal alsó sarokban az ötágú csillag).

[ Szerkesztve ]

(#20857) lord.lakli válasza looser (#20855) üzenetére


lord.lakli
őstag

A hozzá adott fájlokból felépít egy másik mappát. Honnan másoltad át? Ráadásul külön fájlban is tárol metaadatokat. Én inkább a progival szoktam átküldeni.

(#20858) looser


looser
addikt

Köszi szépen mindkettőtöknek! Most kipróbáltam, de fentiek miatt nem igazán hittem benne és sajnos tényleg: a Calibre Library-ból közvetlenül másoltam ki, így nem jó. Viszont Calibre-vel eszközre küldve tökéletes. Ez mondjuk azért nem jó, mert ha valakinek esetleg átadnám a könyvet, abban a régi metaadatok lesznek. Ezt nem tudom, hogyan működik, ezt még ki kellene deríteni. Szeretem, ha a fájlnevek is rendezettek, de végül is jól jelenik meg, szóval lehet, hogy ezen már nem agyalok :-)

Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20859) snowdog válasza looser (#20855) üzenetére


snowdog
veterán

Tettem egy pár kísérletet. Tehát attól hogy egy könyvnél kitöltöd a metaadatokat, majd megnyomod az OK gombot és bezárok a metaadat szerkesztőt, még a metaadatok nem kerülnek bele a könyvfájlba. Mint írtam konvertáláskor belekerülnek.

Biztos voltam benne, hogy más megoldás is van, ezért átnéztem a beépülőket (plugins). Találtam egy olyan beépülőt, ami elvégzi a metaadatok könyvfájlba írását. A plugin neve: "Metaadatok beágyazása". Ha az eszközsorra kitett gombra rányomsz, akkor a plugin azonnal bemásolja az adatokat a fájlba.

(#20860) lord.lakli válasza looser (#20858) üzenetére


lord.lakli
őstag

Add át azt, ami az olvasón van. :) Vagy csinálj egy jobb klikk mentés lemezre-t.

(#20861) Oldman2 válasza snowdog (#20859) üzenetére


Oldman2
veterán

Én nem találok ilyet, mi a pontos (angol) neve?

(#20862) hampidampi válasza Oldman2 (#20861) üzenetére


hampidampi
senior tag

Preferences / Interface / Toolbars & menus / (mondjuk a) The main toolbar / bal oldalt - Embed metadata.

(#20863) snowdog válasza Oldman2 (#20861) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem ez egy beépített funkció lehet. A beállításoknál megtalálod. Próbáltam a neten kideríteni, de nem sikerült. Az ikon jobboldalán van egy legördülő menü, és abban ez olvasható: Embed metadata into files...

Érdekes, hogy a fórumokon sem ismerik ezt a lehetőséget, mert itt [link] azt írják csak konvertálással lehet a könyvfájlba beírni a metaadatokat.

You can convert EPUB->EPUB to embed changed metadata. By default, Calibre tries not to change your original file when it is imported. I prefer that philosophy, as I want to keep my original without any changes until I'm sure the changes haven't caused a problem. Using Save to Disk or Send to Device, Calibre also updates the metadata. Unfortunately, the way calibre2opds is designed, it accesses the file directly, so you do not get updated metadata unless you do the EPUB->EPUB conversion.

Márpedig mint írtam ez nem igaz. Feltételezem ez valamelyik új verzóban jelenhetett meg. :)

u.i most látom hampidampi megelőzött, egyébként ha másról nem a toll ikonról megismered.

[ Szerkesztve ]

(#20864) Oldman2 válasza hampidampi (#20862) üzenetére


Oldman2
veterán

Ja, így könnyű Pluginról volt szó, ott kerestem...
:R :R

(#20865) looser


looser
addikt

Ezt az infót én is köszönöm; van egy rakat metadata write/read opció, a Calibre plugin oldalán meg találtam Embed Comic Metadata plugint, ami korántsem jó nekem, de ez így szuper :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20866) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
Megér a "by amazon" tok 30 eurót? Annyival minőségibb, mint egy hasonló felépítésű, de más márkájú?
Ti milyet használtok? Ha minden igaz, holnap megérkezik a PW3, és kéne hozzá tok, de nem akarok kínából rendelni, hogy nyárra érjen ide.
Előre is köszönöm!

(#20867) ratobi válasza DVlad (#20866) üzenetére


ratobi
senior tag

Hát ne Kínából rendeld. Európai szállítás, pár nap alatt itt van és féláron. Lehet találni jó, minőségi darabot. (Kwmobile)

(#20868) DVlad válasza ratobi (#20867) üzenetére


DVlad
őstag

Ezt hol keressem?

(#20869) ratobi válasza DVlad (#20868) üzenetére


ratobi
senior tag

eBay, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#20870) mike1334


mike1334
veterán

Adott egy Paperwhite (2-es asszem), amit rádugtam tölteni. Elment az áram az épületben, zizzent egyet az ebook is, és azóta nem tölt, nem világít a töltés jelző, se semmi..működni működik. Mivel az épületben volt olyan számítógép, ami be se kapcsol azóta, így gyanítom, hogy ez is kapott egy löketet..lehet ezzel valamit kezdeni, és ha igen kb mennyibe fáj? Garancia már nincs rá.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20871) mike1334 válasza mike1334 (#20870) üzenetére


mike1334
veterán

Sztornó, működik...gondolom több fázis kering az épületben és sikeresen minden esetben olyan konnektorral próbálkoztam (több töltővel is), amit nem kapcsoltak vissza...kicsit levert a víz, mert egy hete a telefonom járt ugyanígy...működik, de nem tölt...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20872) vegyszer válasza mike1334 (#20871) üzenetére


vegyszer
addikt

Milyen teló az, ami tölteni nem tölt, de megy egy hete? Nokia 1611?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20873) mike1334 válasza vegyszer (#20872) üzenetére


mike1334
veterán

Ki van kapcsolva, lett helyette véve új. Az se tervezett kiadás volt, azért nem örültem volna, ha megint venni kellett volna valamit. De amit helyette vettem, az bírja 3 napig töltés nélkül.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20874) Degeczi válasza mike1334 (#20871) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Telefonhoz gyakran kapható USB panel, amit házilag is könnyen lehet cserélni. A saját Redmimen is magamnak cseréltem tavaly, amikor egy töltő hazavágta.

(#20875) mike1334 válasza Degeczi (#20874) üzenetére


mike1334
veterán

Valószínűleg a töltés vezérlő romlott el, azt meg kár megjavíttatni. Amúgy is unibody ház, otthon nincs hozzá eszközöm, hogy szétszedjem, meg már mindegy is...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20876) Degeczi válasza mike1334 (#20875) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, az van külön, pár ezerért beszerezhető panelon - pont azért, mert könnyen tönkremehet.
A Redmi Note 3-am is unibody, de gitárpengetővel nem sokkal nehezebb kinyitni azt sem, mint egy hagyományosat.

(#20877) DVlad válasza ratobi (#20869) üzenetére


DVlad
őstag

Köszönöm! Megnéztem ezeket, de vagy túl gagyik anyagaikat tekintve, vagy csak éppen olcsóbbak az eredetinél. Van konkrét típus, amit valaki ajánlana?

Más,
a betű típusát és a méretét hol lehet állítani a PW3-ban? Nem találom.
Illetve, a fényerő auto állítása nem létezik, csak húzogatni lehet?

Előre is köszönöm!

(#20878) Degeczi válasza DVlad (#20877) üzenetére


Degeczi
nagyúr

?
Középtájt bárhol ráböksz a képernyőre, utána egy Aa ikon alatt választhatsz betűtípust és méretet is
(hacsak nem PDF, persze)

Csak a drága Voyage típuson van automata fényerő, a Paperwhite-on nincs - de szükség sincs rá: ha beállítod egy közepes értékre, onnan nem kell elmozdítani, hiszen az szürkületben tökéletes, napfényben pedig semmi szerepe.
Egyedül vaksötétben lenne hasznos alacsonyabbra állítani, úgy azonban kevesen használják.

[ Szerkesztve ]

(#20879) mike1334 válasza Degeczi (#20876) üzenetére


mike1334
veterán

Az enyémet néztem neten, ragasztós-olvasztós, csak úgy nem lehet kinyitni sajnos. Hivatalos szervizben mondták, hogy inkább vegyek új telót.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20880) Rainee


Rainee
csendes tag

Sziasztok! PW3-ra a collection készítés a Calibrében csak jailbreakkel működik? Kipróbáltuk az összes módszert amit feljebb találtam a topikban, de egyik program se működik, a manuálishoz meg rengeteg a könyvem.

(#20881) Phülöp válasza Rainee (#20880) üzenetére


Phülöp
addikt

Néhány oldallal visszább van egy megoldás, bár nem kifejezetten collectioon készítés - snowdog addig kísérletezett, amíg a sorozatinfókat bele tudta zanzásítani az olvasón megjelenítendő könyvcímbe. Ezzel a módszerrel - ha cím alapján jeleníted meg a könyveket - szépen sorban jelennek meg a könyvek, még ha ömlesztve is. Pont mint a könyvtárban a könyvespolcokon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#20882) Rainee válasza Phülöp (#20881) üzenetére


Rainee
csendes tag

Köszi, meglesem. :)

(#20883) Oldman2 válasza Rainee (#20880) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez új, van PW3-ra JB?

(#20884) Rainee válasza Oldman2 (#20883) üzenetére


Rainee
csendes tag

Nincs. :) Ezért se nem működik a Calibrés verzió. (meg nem is törném fel, ha nem muszáj) A másik 5 módszer (amit találtunk), meg vagy körülményes, vagy el se indult a program. A ebooker vagy mi, hiába állítottuk vagy 5x be, nem kapcsolódott, az Amazonon nem látszik a könyvek listája. Szóval egyelőre csak a manuális műxik, de az meg baromi sok idő. :S

[ Szerkesztve ]

(#20885) hampidampi válasza Rainee (#20880) üzenetére


hampidampi
senior tag

Van jailbreak, de ha collection managert akarsz működtetni, elég macerás, jailbreakelni kell, fel kell rakni a KUAL-t, és a KUAL alól fut a collection manager. Egyszerűbb, ha az Amazon felhőjében elkészíted a kívánt Collectionöket és szinkronizálod az olvasóval. Itt. A Show-t állítsd Collectionre.

(#20886) Rainee válasza hampidampi (#20885) üzenetére


Rainee
csendes tag

A collectionök megvannak, a könyveket viszont nem látja. Ki is írja, hogy x darab van benne, de ha belépek, nulla a tartalom. :(

(#20887) rasky


rasky
senior tag

Karácsonykor vettem egy Kindle 8-at az amazonról. Mennyire normális, hogy 0 használattal egy hónap alatt lemerül?

Azt olvastam, hogy csak képernyő frissítéskor használ energiát, ennek ellenére merül...1 hete töltöttem és már -1 egység, jelenleg most munkám miatt nincs időm olvasni.

Resetet próbáltam már.

(#20888) pjen válasza rasky (#20887) üzenetére


pjen
félisten

Az olvasó valóban nem használ szinte semmit,de az aksinak van saját merülése is.Ujonnan vetted?

[ Szerkesztve ]

(#20889) rasky válasza pjen (#20888) üzenetére


rasky
senior tag

Újonnan igen, német amazonról, nem refurb.

Gondoltam rákérdezek, ha az 1 hónap így normális nem problémázok rajta, de ha nem, akkor élnék a garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#20890) snowdog válasza rasky (#20889) üzenetére


snowdog
veterán

Wifi vagy BTnincs bekapcsolva?

Egyébként a gyári adatok szerint az egy hónap normális.

Feature Kindle 8
Battery life Up to 4 weeks

[ Szerkesztve ]

(#20891) rasky válasza snowdog (#20890) üzenetére


rasky
senior tag

Nincsen, repülő módban van mindig.

(#20892) Geripapa válasza rasky (#20891) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Könyveket sem tettél rá?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#20893) cocka válasza snowdog (#20890) üzenetére


cocka
veterán

Azt nehezen tudom elhinni, hogy "alvó" módban aktív a wifi. És ha aktív, akkor mégis miféle kommunikáció zajlik az eszköz és a hálózat közt, amíg az eszköz alvó módban van?

(#20894) rasky válasza Geripapa (#20892) üzenetére


rasky
senior tag

Volt rajta, reset után próbáltam nélküle, de hasonló a helyzet. Álltában, használat nélkül is lemerül kb 1 hónap alatt, de akkor ez valószínűleg ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#20895) Degeczi válasza cocka (#20893) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedigde, "alvó" módban is bejelentkezik az Amazonhoz, ami teljesen érthető, hiszen így jobban elosztható a frissítések letöltése az egyes példányok között (szemben azzal, mintha egy-egy időzónában a nappali csúcsidőszakokra csoportosulna ez), és a felhasználó is kevésbé nyűgös, ha nem akkor foglalkozik mással a készüléke, amikor éppen használná

(#20896) Watcher45 válasza rasky (#20891) üzenetére


Watcher45
tag

Nekem még a 7-es széria van de az is kb. ilyen ütemben merül. Én is repülő módban tartom egyébként.

(#20897) vegyszer válasza rasky (#20894) üzenetére


vegyszer
addikt

Valaki írta, hogy beragadó indxelés tud problémát okozni, ha egyszerre több száz könyvet tol rá az ember. Elvileg kikapcsolható, de akkor a keresés meg nem működik. (mondjuk én azt se használtam eddig)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#20898) snowdog


snowdog
veterán

Miután a gyári specifikáció szerit is 4 hét van megadva, szerintem kár tovább ragozni a témát. [link]

(#20899) Degeczi válasza snowdog (#20898) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A gyári specifikáció azonban nem használaton kívüli készülékre vonatkozik, hanem napi fél óra olvasásra (ami ugyan nem sok, de jellemzően nekem sem nagyon jut rá több időm hétközben)
Így érthető a kérdés fölvetése - még ha így is normálisnak tekinthető, és egyébként sincs jelentősége.

(#20900) hampidampi


hampidampi
senior tag

Új firmware jött ki: 5.9.5

Újdonságok:
* You can now make multiple highlights with fewer clicks by turning off the highlight menu from Reading Settings.
* Performance improvements and other general enhancements.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.