Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) DummyBoy válasza HKorn (#21742) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ez kicsit olyan mint az automata váltó meg a tempomat meg az ilyenek... kényelmesen elvan az ember nélkülük, aztán kipróbálja, és a jóhoz könnyű hozzászokni xD

Plusz 2 szavazat a háttérvilágítású Kindle mellett.

Páromnak vettem anno az elsőt ajándékba, pont az volt a lényeg, hogy lámpa nélkül tudjon olvasni, mert zavarta a szemét a világítás. 1 hétig szidott, hogy minek költök ilyen hülyeségre. Azóta le sem teszi. És ennek jopár éve már.

Life is shor...

(#21752) HKorn válasza snowdog (#21749) üzenetére


HKorn
addikt

Hát azért ha most hirtelen többezer db könyvet rá kellene töltenem gondban lennék. :D

Run&Ride

(#21753) Phülöp válasza HKorn (#21752) üzenetére


Phülöp
addikt

Calibre megnyit, mindet kijelöl, eszközre másol
:D
Kb. 4x elfér a teljes gyűjteményem a Kindle-n.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21754) snowdog válasza Phülöp (#21753) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor a tiéd még nagyon pici. :C

u.i. habár nem írtad, hogy mekkora a tárkapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#21755) Phülöp válasza snowdog (#21754) üzenetére


Phülöp
addikt

1.9GB a 8GB-on, mínusz a rendszer.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21756) Degeczi válasza snowdog (#21754) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#21757) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Kizárólag éjszakai filmnézéshez/sorozatokhoz keresek valami tabletet. Mennyire ajánlott a Fire HD 10 erre? Jack kimenet van rajta a fejhallgatónak, az ok. A kijelzője ugyan nem OLED, de az ára sem 160.000 Ft. Szóval a cél, hogy PC-vel letöltök videót, azt WiFi vagy memóriakártya segítségével rárakom a tabletre, és nézem este anélkül, hogy a szomszéd szobában felébrednének miatta. Mi az a video, amit ez még tud kezelni? 4K megy neki, lejátssza? Van olyan videó, ami már akad rajta? Feliratot hogyan kezel?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#21758) Laslow válasza Laslow (#21757) üzenetére


Laslow
senior tag

Hm, lehet, hogy nem a megfelelő topicban sikerült ezt megkérdeznem, elnézést!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#21759) Degeczi válasza Laslow (#21758) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(csodálkoztam is, mert már régi motoros vagy itt :)

(#21760) snowdog válasza Degeczi (#21756) üzenetére


snowdog
veterán

Ez jó volt! :C

Egyébként az eredeti hozzászólást nem hencegésnek, hanem inkább figyelemfelkeltésnek szántam.
Szerintem sokan értették mire céloztam, de azoknak akik esetleg mégsem, a közös gyűjtemény már közel 20 GB. [link]

Szóval azért úgy tűnik itt mégis csak az a legnagyobb! :P

(#21761) Degeczi válasza snowdog (#21760) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, azzal valóban méretbajnok lehetsz :)
Nálam nincs 5GB a Calibre mappa, bő 2800 könyvvel (csak e-bookok, viszont szinte mind több formátumban is, különben ennek csak a töredéke lenne a helyigény)

(#21762) snowdog válasza Degeczi (#21761) üzenetére


snowdog
veterán

Ez is mind e-book formátum (pdf egy sincs), minden könyv csak egy formátumban (már közel 20 ezer, de a számuk folyamatosan emelkedik), pont a helytakarékosság miatt. Az viszont tény, hogy mindenféle könyv megtalálható benne, amit nyilván nem mindenki kedvel egyformán. Meg aztán elég sok könyvnél még a szerkezettel is vannak problémák. Szóval van még tennivaló bőven.
De legalább lehet válogatni, mindenkinek ízlése szerint.

[ Szerkesztve ]

(#21763) HKorn válasza snowdog (#21760) üzenetére


HKorn
addikt

Ez mi is pontosan, közös ebook gyűjtemény? 20GB? :Y

Ha regisztrálok, tölthetek le könyveket a drive-ról?

Run&Ride

(#21764) snowdog válasza HKorn (#21763) üzenetére


snowdog
veterán

Olvass privátot! :)

(#21765) k.kristof válasza snowdog (#21764) üzenetére


k.kristof
őstag

Szeretném én is kifejezni érdeklődésemet eme témában, amennyiben nem zavarnám köreiteket :)

(#21766) Proci85 válasza assemble (#21642) üzenetére


Proci85
senior tag

Igazad van, a 0-s érték megzavart. Egy nagyon enyhe fénye van kukk sötétben. Ez a fényerő persze nem ad olvashatóságot. Mint egy kikapcsolt neoncső, amiben épp kimúlik a fluoreszkáló hatás :)

(#21767) benyo513 válasza snowdog (#21760) üzenetére


benyo513
tag

Ha nem gond, akkor én is csatlakoznék a többiekhez, engem is érdekel az oldal :B

(#21768) pjen válasza snowdog (#21764) üzenetére


pjen
félisten

Azt a privit én is olvasnám. :R

(#21769) Druss válasza snowdog (#21764) üzenetére


Druss
aktív tag

+1 ha kérhetem!

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#21770) Magicrat


Magicrat
tag

Én K3 keyboard wifi-ről váltottam Voyage-ra. Nagyon nem bántam meg, a gombok (érintős felület) miatt lett ez, és nem PW. Oasis már nagyon drága lett volna, már ez is eléggé ütötte a plafont. Viszont a Voyage már nem is kapható, nyilván az új frissített készülékek miatt vonták ki...

(#21771) El Gringo


El Gringo
senior tag

sziasztok! Lehet már tudni, hogy a vízállóhoz jó lesz-e a PW3-as tok?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#21772) snowdog válasza El Gringo (#21771) üzenetére


snowdog
veterán

Sziasztok!

Akit érdelek a téma, az minden szükséges információt megtalál a lábjegyzetemben látható fórumon.
Az aktiválás manuálisan történik, ezért lehet hogy az egy-két napot vesz igénybe. Erre biztonsági okokból van szükség.

(#21773) passat77


passat77
tag

Kindle Touch 8. gen-hez keresek magyar nyelvű felhasználói kézikönyvet. Valaki tud linket, nem találom sehol :(

[ Szerkesztve ]

(#21774) HKorn


HKorn
addikt

Refurb PW mennyire lehet oké, megérné ezt venni 30 Eur-al kevesebbért mint egy normál PW-t?
[link]

Run&Ride

(#21775) HardRic válasza HKorn (#21774) üzenetére


HardRic
addikt

Igen. Refurbished modellek semmivel nem rosszabbak a normálnál. Ha meg tudod magadhoz rendelni akkor megéri mindenképp.
Bár belegondolva már megvárnám az új PW-t még ha drágább is. Nem szeretek "elavult" terméket vásárolni, de ez személyen problem.

[ Szerkesztve ]

(#21776) Degeczi válasza HardRic (#21775) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért ez így meredek kijelentés, mert a "refurbished" = "használt", amit így-úgy kipofoztak...
Nagyjavítást, pl. akkucserét szinte biztosan nem végeztek rajta, hiszen úgy már nem érné meg forgalmazni, így viszont zsákbamacska, mit kapsz. És bizony rengeteg panaszt is találni ezekre, szóval inkább kerülendő, ha lehet.

(#21777) HKorn válasza Degeczi (#21776) üzenetére


HKorn
addikt

Oké, ismerős hozza Németo-ból, neki ingyen házhozszállítják a reklámos verziót, így megúszom a PW3-at 100€-ból.

Reklámmentesítés működik még ingyen support által? Enyémet még anno simán megcsinálták, pedig az is a német MM-ből származik.

Run&Ride

(#21778) HKorn válasza HardRic (#21775) üzenetére


HKorn
addikt

PW4 már van Amazonon, de 20€-val több, mint a PW3 és csak a vízállóságot meg 8GB-t memóriát ad, amire egyikre sincs szükségem. Sem esőben, sem zuhany alatt nem tervezek olvasni, 4GB-t meg eddig sem tudtam megtölteni könyvekkel, valszeg 8-at sem tudnám.

Run&Ride

(#21779) Degeczi válasza HKorn (#21778) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sarkítasz... magad is nyilván tudod, h a vízállóság célja nem ez, hanem hogy nyugodtan lehessen strandra vinni, ami már sokaknál valós és gyakori felhasználás. De egy fürdőkádban olvasgatásnál is hasznos a védelem
A tárhelynövelés valóban fölösleges, talán egyszerűen már olcsóbb lehet a nagyobb kapacitású chip akkora volumenben, amit az Amazon rendel

(#21780) HKorn válasza Degeczi (#21779) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, értem a vízállóság igazi célját, de ettől függetlenül tényleg nincs rá szükségem.

Run&Ride

(#21781) HardRic válasza HKorn (#21778) üzenetére


HardRic
addikt

Több a LED az újban, egyenletesebb a világítás és a sík üveglap kevésbé hajlamos megkarcolódni, mint a PW3 műanyag kijelzője.

Refurbishedre visszatérve: legtöbb refurb cuccnak csak a csomagolása sérült, a csilivili doboz helyett egy egyszerűbb amazonos kartondobozt adnak helyette. Emelett ezek a visszaküldés miatt átmennek egy plusz vizsgálaton, szóval még kevésbé lutri, mint a sima verzió. (A refurbished PW3-am világítása sokkal egyenletesebb, mint a normálé.)

(#21782) pjen válasza HardRic (#21781) üzenetére


pjen
félisten

A sík üveg lap, lehet nem karcolódik, viszont törik. Lehet nem előny..

(#21783) HardRic válasza pjen (#21782) üzenetére


HardRic
addikt

A régebbi kijelzők is törnek. A külső réteg nem üveg, viszont belül az van. Itt a topicban is van rá egy rakás példa.
Az új plasztik alapú Mobius kijelzők lesznek jók, Kobo Formában pl. az van.

[ Szerkesztve ]

(#21784) pjen válasza HardRic (#21783) üzenetére


pjen
félisten

Annyira nem, a PW 2-őt már 2x Leejtettem, nem tört el.

(#21785) Degeczi válasza HardRic (#21781) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mitől karcolódna meg a Kindle kijelzője? :F
Használaton kívül mindig rajta a tok fedele, az ujjad pedig nem karcolja meg. 7.5 éve követem a különböző Kindle topikokat itthon és külföldön, de egyetlen esetre sem emlékszem, ahol kijelzőkarcolódásra panaszkodott volna bárki...

Refurbished cucc akkuüzemidejére azonban annál inkább! Neked bejött, rendben - de ettől még komoly lutri. Nem tudom, hol olvastál olyan statisztikát, ami alapján a legtöbb csak csomagolássérült lenne, mert aligha ez a helyzet (más kérdés, h mivel használtak, persze mind "csomagolássérült", fölbontott)

(#21786) El Gringo válasza El Gringo (#21771) üzenetére


El Gringo
senior tag

megválaszolom magamnak, elvileg nem lesz kompatibilis, legalábbis az eredeti tokoknál azt írják, csak az új verzióhoz jók. :(

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#21787) hampidampi válasza Degeczi (#21779) üzenetére


hampidampi
senior tag

"A tárhelynövelés valóban fölösleges, talán egyszerűen már olcsóbb lehet a nagyobb kapacitású chip akkora volumenben, amit az Amazon rendel"

A tárhelyet az új Audible képesség miatt növelték. A hangos könyvek sokkal több helyet foglalnak.

(#21789) El Gringo válasza vegyszer (#21788) üzenetére


El Gringo
senior tag

és reklámost is lehet végre rendelni :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#21790) Degeczi válasza El Gringo (#21789) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na az pl. hülyeség lenne, hiszen a hirdetők finanszírozzák az árkülönbséget - és ők miért szállnának be olyan vevők készülékvásárlásába, akik számukra nem célközönség, sosem fognak vásárolni tőlük (adott esetben nem is létezik a reklámozott termék nálunk)

(#21791) El Gringo válasza Degeczi (#21790) üzenetére


El Gringo
senior tag

egy épeszű amazonos marketing osztály simán megtalálja a megoldást. reklámozzanak azt, ami itt is van.
Reklámozzanak kólát, tévét, tököm tudja :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#21792) Efreet válasza El Gringo (#21791) üzenetére


Efreet
senior tag

Hivatalos jelenlét nélkül (nincs amazon.hu, csak átirányítás a .de-re, magyar nyelv nélkül, a magyar webshop piacon mérhetetlen a jelenlétük), hivatalos számok nélkül (hány aktív olvasókészülék van egyáltalán stb.) mégis ki fizetne nekik reklámokért? Majd ha néhány éve aktívan jelen vannak a helyi piacon, és van független statisztika arról, hogy mondjuk a top10 hazai webáruház között vannak, akkor.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#21793) koncsik válasza Efreet (#21792) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az alza is 4 hónap alatt lett top 10-es és előtte nem voltak jelen... (a cikk szerint). Az amazon globálisabb, nem csak .de-ről vásárolnak én pl. .fr., co.uk, .com és még .jp-ről is... ez nyilván nem átlagos, de a 3 kindle-nkből 2 a com-ról van egy meg a német MM-ból...
Teljesen pontos, hogy mérhetetlen a jelenlétük, de szerintem ez esetben ez azt kellene jelentenie, hogy nem mérhető (pl. Aliexpress sem)
Bocs, nagyon off volt, a reklámos résszel egyetértek, csak szerintem ez drámai sebességgel változhat. Biztos, hogy már erősebb jelenléte is volt az amazon-nak itthon, amikor ingyen volt a szállítás bizonyos összeg felett .de-ről, de azt a MP kiváló munkatársai vagy a reptéri rakodómunkások sikeresen megsemmisítették.
Bocs még egy: kérdés mennyire érdekli az amazon-t kis hazánk, minden törekvésünk ellnére...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#21794) szabi__memo válasza El Gringo (#21791) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vagy nem reklámoznak semmit de drágább lesz. Probléma megoldva

(#21795) El Gringo válasza Efreet (#21792) üzenetére


El Gringo
senior tag

rányomnak egy Sony tévéreklámot vagy egy Samsung S9 reklámot. Nem kell se fordítani, egy analfabéta is megérti, és külön országokra se kell keresgélni. Mindenhol árulnak tévét és telefont. Ennyi :)
Vagy szépen eltörlik a reklámos verziót. Sok választásuk nincs. :DDD

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#21796) snowdog válasza El Gringo (#21795) üzenetére


snowdog
veterán

Úgy érzem páran túllihegik ezt a témát. Ugyanis nagyjából semmi sem fog változni. Minden marad a régiben. Lesz reklámos is, mint ahogy most is van, meg is vásárolhatod, ha elmész érte. Az Amazon meg a rendelet életbe lépése után sem köteles ide szállítani. Ennyi.

"A rendelet nem kötelezi a kereskedőket arra, hogy az online rendelt termék szállítását is biztosítsák a külföldi vásárlók számára."

(#21797) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Sziasztok!
Került hozzám egy Gen 1. paperwhite DP75SDI, amit éleszteni szeretnék.
Eddig jutottam, de most elakadtam:
Kb. 3 óra alatt feltöltődött teljesen , win10 látta, mint usb meghajtót könyvekkel, mindennel. A képernyőn csak a képernyőkímélő ábrák voltak, resetre a csík kb 90%-ig ment, aztán újra képernyőkímélő.
tettem egy DO_FACTORY_RESTORE fájlt a gyökérbe, erre már egy más, "körbejáró" állapotjelző ment, majd újra képernyőkímélő. De most már nem látja se a win10, se a resetre nem jelenik meg a "csík" állapotjelző.
Képernyő, világítás OK, windows felismeri, hogy kindle csatlakoztatva van, de meghajtóként nem jelenik már meg.
Mit lehet ezzel tenni ?

(#21798) HardRic válasza szabolcs.sz (#21797) üzenetére


HardRic
addikt

Windows látja disk managementben a Kindle partícióját? Ha igen, megpróbálnék ráküldeni valami Fat32 repair cuccot, hátha az a baja, hogy megsérült a filerendszer.
De még mielőtt teljesen tönkreteszed írj rá az Amazon supportra chaten, valami tanácsot biztos tudnak adni.

(#21799) szabolcs.sz válasza HardRic (#21798) üzenetére


szabolcs.sz
tag

nem látni semmit, nincs volume rajta.

(#21800) Degeczi válasza szabolcs.sz (#21797) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A bekapcsológombot lenyomva tartottad nagyon sokáig? (40-50 mp)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.