Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) donjohnson válasza cocka (#21149) üzenetére


donjohnson
addikt

és tudsz rá fájlokat másolni kikapcsolt állapotban számítógépről?
(lehet, hogy hülye kérdés, úgy se dugtam még rá)
de ha igen akkor tehetnél rá egy bin fájlt és downgradelhetnéd, vagy újratelepíthetnéd a mostani firmware-t.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21152) cocka válasza Proci85 (#21150) üzenetére


cocka
veterán

WinHex, szektoros

A poén az, hogy a tartalmat simán tudnám reprodukálni egy pendrive-on. Ugyanakkor nem tud hozzáférni USB-n keresztül az eszközhöz a gép. Gyakorlatilag akármelyik portba dugom tök mindegy, mert nem jelenik meg semmi. Az elején még mintha lett volna egy felismerés, de akkor is azt írta ki, hogy nem tud hozzáférni.

(#21153) cocka


cocka
veterán

Ez azért érdekes egyébként, mert ugyanezt megcsináltam a Kindle Keyboarddal is, annak semmi baja nem lett. Bár ott nem írt ki device errort a visszaállításkor.

(#21154) Proci85 válasza cocka (#21153) üzenetére


Proci85
senior tag

Próbálj valami recovery módot keresni rajta. A rajta futó OS elhasalhatott, ez kezelte nálad az USB-t. Ha van recovery mód (már pedig lehet upgradelni), akkor alacsonyabb szinten talán tud USB-t adni, amivel vissza tudod hozni.

(#21155) cocka válasza Proci85 (#21154) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy ilyen esetekre azért jól jönne egy gomb, amivel kikapcsolható a led világítás, mert most nonstop megy és nem tudom kikapcsolni. Következésképp a visszaállításhoz mindig rá kell majd tölteni.

Te már tudhatsz valamit. És hogy lépek recovery módba? :D

[ Szerkesztve ]

(#21156) donjohnson válasza cocka (#21155) üzenetére


donjohnson
addikt

KindleTool progival szerintem.

régebbi firmware-ek egy hsz-ben, bár nem tudom melyik eszközhöz kéne.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21157) cocka válasza donjohnson (#21156) üzenetére


cocka
veterán

PW3 5.9.6.1

Elviszem szervizbe, nincs kedvem mókolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#21158) cocka válasza donjohnson (#21156) üzenetére


cocka
veterán

Nem lát ez semmit se. Letöltöttem windózra, beírtam a parancsot, ugyanazt írja ki, mintha be se lenne dugva. Csak áramot kap aztán kész.

Meg nekem ez így túl sok információ ahhoz, hogy most én egy este alatt kikupálódjak PW3 debrickingből.

Ráadásul valószínűnek tartom, hogy szét is kell szedni ahhoz, hogy vissza lehessen állítani, mert ez így csak szoftveresen vélhetően nem fog menni. Ahhoz meg se eszközeim, se lehetőségem nincs már. Egyszerűbb odarakni valakinek, hogy csináld meg.

[ Szerkesztve ]

(#21159) donjohnson válasza cocka (#21158) üzenetére


donjohnson
addikt

értem, hát akkor.tényleg szerviz :(

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21160) snowdog válasza cocka (#21158) üzenetére


snowdog
veterán

Egyszerűbb odarakni valakinek, hogy csináld meg.

És akkor fog kiderülni, hogy megéri-e javíttatni.

(#21161) cocka válasza snowdog (#21160) üzenetére


cocka
veterán

Csak nem kerül annyiba amennyiért megvettem.

Van egyéb ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#21162) snowdog válasza cocka (#21161) üzenetére


snowdog
veterán

Nincs, és valójában csak egy kérdést szerettem volna feltenni, csak nem jól fogalmaztam.
Kíváncsi leszek rá, hogy megéri-e megjavíttatni?

Ráadásul valószínűnek tartom, hogy szét is kell szedni ahhoz, hogy vissza lehessen állítani, mert ez így csak szoftveresen vélhetően nem fog menni.

Ebből a gondolatmenetedből feltételeztem hogy nem biztos hogy olcsó lesz.

(#21163) cocka válasza snowdog (#21162) üzenetére


cocka
veterán

Hát azt túlzás hogy mélyen belemerültem, de olvastam arról, hogy van valami serialos jailbreak, amihez bizony meg kell bontani a készüléket.

Na tényállás. Legalábbis ezt mondta a manusz az Esztergomi út 66-ban a 13. kerületben.

Ránézett, azt mondja, ami így megáll az 100%-ban alaplapcserés. De mondom az nem baj, hogy hardvert tekintve jó, csak szoftveresen lett elkefélve, azt mondja mindegy alaplapcsere.

PW2-es alaplapcsere: 21900 HUF
PW3-as alaplapcsere: 24900 HUF

Enyém PW3, eredeti ára (minden híresztelés ellenére) 43000 valamennyi volt és a német Amazonról vettem, amikor még NEM volt ingyenes a posta sem. Most már megint nem ingyenes, de én még az ingyenesség előtti időszakból rendeltem etwa 2016-ban.

Szóval magyar sufnikindle support kerestetik, ha valaki foglalkozott már ilyesmivel. Kizártnak tartom, hogy ez csak alaplapcserével oldható meg.

[ Szerkesztve ]

(#21164) cocka


cocka
veterán

De egyelőre úgy tűnik nem eszik ilyen forrón ezt a kását. :P

(#21165) vegyszer válasza cocka (#21164) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Csak egy kérdés: az a folyamat, ami végül megölte a géped mi előnyt hozott volna, ha sikerül?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21166) vegyszer


vegyszer
addikt

Segítsetek már, mit cseszek el?

Adott egy PW3, ami megy tökéletesen, de szerettem volna vala PC-re kötni.
A kijelző felvillan, de más nem történik. Néha előjön az USB Device Mode felirat, de a W7, W10 akkor se látja, mint ahogy szerintem kellene (mint egy pendrive-ot).
3 PC, 4 kábel, és vagy tucatnyi USB aljzat (USB2, 3 , alaplapi, frontpaneles vegyesen), de az eredmény változatlan.
Csak töltődik a kicsike.

Köszi!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21167) snowdog válasza cocka (#21163) üzenetére


snowdog
veterán

Kb. ettől tartottam, sajnálom. Remélem lesz olcsóbb megoldás is. Egyébként már én is dobtam ki Kindle 3-at, mert nem érte meg megjavíttatni, helyette vettem a mostani PW-t (akkor Ausztriában, talán MM-ben 99 EU volt).

[ Szerkesztve ]

(#21168) Degeczi válasza vegyszer (#21166) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kindle újraindítás volt már?

(#21169) vegyszer válasza Degeczi (#21168) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen.

És annyit tennék még hozzá, hogy a PC-ről hehúzva marad az USB Devices Mode-ban. Csak a power gomb 40s-ig nyomva segít...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21170) worxland válasza vegyszer (#21169) üzenetére


worxland
addikt

Próbáld megtakarítani a Kindle USB-csatlakozóját. Sűrített levegő, esetleg fülpiszkáló+alkohol (körömlakk-lemosó) vagy WD40.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21171) cocka válasza vegyszer (#21165) üzenetére


cocka
veterán

Elvileg egy resetelés után azonnal az előző állapotnál lettem volna.

Ugyanakkor... tegnap hosszú "fánál történő" alvás után rádugtam a töltőre, gondoltam hasznos lehet.

És ezt figyeljétek: egyszercsak azt veszem észre, hogy végigmegy a csík és végül újraindul. Az usb rész továbbra sem működött, de sikerült rá nyomnom egy resetet és kész a cucc. Mintha új lenne.

Hát ezért minek fizessek egy forintot is?

Másrészt megpróbáltam újra rátenni a cuccokat, csak más módszerrel, most is kiírja hogy Device error, de nem indítottam újra, hogy el tudjam olvasni.

Szóval az üzenet így szól:

Device error

An unexpected error has occurred. This can happen if you recently disconnected your Kindle from a computer without ejecting it safely. Please wait while your Kindle attempts to resolve this error.

Az óra működik, de az érintőképernyő lényegében le van tiltva. Szóval nekem az a gyanúm, hogy a háttérben dolgozik, csak baromi lassú a kijavítás gondolom én.

Ha lett volna a csávónak "alaplapja", akkor kibaszottul mérges lennék most, mert én hülye biztos kifizettem volna.

De ezt leszámítva, jól jött ez a reset dolog, mivel már amúgy is egy káosz volt az egész készüléken.

[ Szerkesztve ]

(#21172) snowdog válasza cocka (#21171) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem egy kicsit hagyd dolgozni, feltételezem a háttérben újraépíti a fájlrendszert. Egyébként meg azt írta, hogy túl gyakran távolítottad úgy el a gépet, hogy előtte nem csatoltad le. Ettől is meghülyülhetett a fájlrendszere. Szóval most türelem. :)

(#21173) cocka válasza snowdog (#21172) üzenetére


cocka
veterán

Nos hát akkor egyrészt értem az angol szöveget, másrészt pedig nem távolítottam el sem írás, sem olvasás közben. Harmadrészt úgy van beállítva a gép, hogy a gyors eltávolítás engedélyezett. Azaz nem tudok külön rányomni, hogy távolítsa el az eszközöket és nem is engedné egyiket sem. Ja igen ha jól emlékszem nincs megengedve a gyorsítótárazás, azaz a folyamatok végeztével bármikor lehúzhatom nem történik baja.

[link]

Azaz nálam itt a felső van kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#21174) vegyszer válasza cocka (#21173) üzenetére


vegyszer
addikt

És ezt az eszköznek nem kell támogatnia külön? (vagy ennek valami olyan a lényege, hogy minden folyamat lezárul, azaz nem kell külön elválasztani, és akkor is minden kerek marad?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21175) cocka válasza vegyszer (#21174) üzenetére


cocka
veterán

A kérdésre nem tudom a választ, de szerintem nem, mivel ez kb. minden pendrive-nál és hasonló tárhelyes eszköznél opció szokott lenni. Gondolom a gyorsítótárazással valamelyest átviteli sebességet lehet növelni, de ha ez nincs akkor szvsz ha írás közben meg is szakítod a folyamatot, mivel nem volt gyorsítótárazva semmi, mondjuk az adott fájlból annyit ír rá, ameddig ki nem húzod. Gyorsítótárazásnál meg gondolom valamennyi adatot beleír a gyorsítótárba előre mondjuk egy másoláskor tehát ha közben csak úgy kihúzod, akkor még másolt volna rá, csak az ott a cache-ben marad és gondolom emiatt történhetnek hibák.

De persze esetemben nem erről volt szó, hanem arról, hogy eleve szar volt az elmentett fájl, mert utána visszatöltöttem egy memóriakártyára a tartalmat és ott is tele volt krikszkrakszokkal a fájlrendszer. Amúgy azóta már minden oké. A collectionöket kicsit lassan töltötte vissza, de szerencsére nem kellett egyiket se újra létrehoznom, csak tán 1-2 fájlt kihagyott egy-egy collectionből, de azokat gyorsan beállítottam.

Szóval ebből az a tanulság, hogy ha tisztában vagytok vele, hogy csak szoftveres gond van a cuccal, akkor ne rohanjatok szervizbe, mert lehet, hogy feleslegesen fizetnétek huszonezreket és ráadásul a sorozatszám is megváltozna, ami azt jelenti, hogy onnantól kezdve max. a szerviz vállal valamennyi garanciát rá.

(#21176) Proci85 válasza cocka (#21175) üzenetére


Proci85
senior tag

OFF: miért bit szintű mentést csináltál a cuccról fájl szintű helyett? Gondolom nem a teljes rendszert akartad menteni-visszaállítani, hanem a személyes fájljaidat, beállításaidat?

(#21177) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Alap Kindle-t most a német amazonról, német postafiókos megoldással (egy ilyen fieztős német cím, ahonnan majd továbbküldik a célba) a legjobb venni? A gari az így is-úgy is (hazai "okosba" eladóktól) necces lesz gondolom akkor.

(#21178) lord.lakli válasza csubuka (#21177) üzenetére


lord.lakli
őstag

Német amazon postáz Magyarországra talán 4 euróért.

(#21179) csubuka válasza lord.lakli (#21178) üzenetére


csubuka
addikt

Szuper ez jó hír. Lehet megéri az aktuális Paperwhite modellt venni, met annak jobb a felbontása meg van világítása? Vagy itt a felbontás nem számít annyit?

Első lenne, szóval ha nem annyira bejövős akkor nagyobb bukás a drágább modell mondjuk.

(#21180) Degeczi válasza csubuka (#21179) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Beépített világítás nélkülit ne vegyél! Nem csak sötétben számít, sima beltérben is rengeteget számít, segít a világítás (papírkönyv tapasztalatokra ne hagyatkozz, az e-ink kijelzőnek vmivel több fényre van szüksége)

(#21181) csubuka válasza Degeczi (#21180) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor a legolcsóbb modellt hanyagolom. Gondolom azért a felbontás is számít, annak meg elég gyengusz a felbontása (a "sima" Kindle-nek). Ez a Paperwhite nem lenne rossz.

Csak mégsem szállít az Amazon Magyarországra, legalábbis Kindle-t nem.

(#21182) kovisoft válasza csubuka (#21181) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez a reklámos verzió, ilyet nem szállítanak Magyarországra. Keresd azt, amelyiknek a nevében nincs benne a "mit Spezialangeboten".

(#21183) csubuka válasza kovisoft (#21182) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm!

Ejj, akkor már közelebb lesz a 40k-hoz a történet. Sajnos a német postafiókossal is olyan 37k-ra jönne ki és gondolom a gyári gari így, ha nem is küldik Magyarországra elég necces az ilyen reklámos kütyüknél.

Akkor már jobban lehetek az 1 éves "bolti garis" 34k-s hardveraprós okosimporttal gondolom.

(#21184) cocka válasza csubuka (#21183) üzenetére


cocka
veterán

Mi az, hogy sajnos? Ez alapáron magyar áfával 43k, szóval a fanyalgókat abszolút nem értem. Aki be tudta szerezni akciósan 35k-ért az meg örüljön. De 37k-nál nem kéne nyivákolni, ha Németből akarod közvetlenül Magyarországra rendelni. Persze ide nem értve azt az esetet, amikor a német neppertől vagy német boltból veszed meg ott kinn személyesen és csak behozod itthonra.

Egyébként a felbontás semmit nem számít. Van 167 ppis Kindle-öm, meg 300 ppis is. Talán annyi, hogy másképp oszlanak el a betűméretek. De hogy mondjuk kifejezetten szemcsés lenne a kép emiatt vagy jelentősen kevesebb dolog férne el a képernyőn, mint nagyobb felbontás esetén azt nem mondanám. Még ha így is van, a képeket a 300 ppis egész egyszerűen kisebbnek mutatja. De ki nem szarja le, úgy is a szöveg a lényeg.

Mondjuk kipróbálnék egy PW2-t és nemcsak a felbontás miatt. Csak PW3-mal meg KK-val nincs viszonyítási alapom, hogy milyen lehet egy 212 ppis.

De a lényeg: Nem nagyon fogod észrevenni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#21185) csubuka válasza cocka (#21184) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ!

Sajnos azért, mert szimplán láttam, hogy mennyi lenne, ha Németországba tudnám rendelni és ahhoz képest sajnos.

Akkor a felbontáson nem lovagolok, de mégis a képernyővilágítás azért kell.

De akkor ezek jogilag necces vételek, a hardveraprós új Kindle-ök? Vagy az 1 év gari lesz bukós rajtuk?

[ Szerkesztve ]

(#21186) cocka válasza csubuka (#21185) üzenetére


cocka
veterán

De az valószínű amiatt van, hogy ugye Németbe engednek reklámost is rendelni. A reklámmentes viszont oda is drágább plusz a differencia az áfák közt: 19% vs. 27%.

Sajnos nem tudom, nem volt még garanciális problémám.

(#21187) csubuka válasza cocka (#21186) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszönöm. De akkor elsőre a legjobb forrás az jelenleg innen az apróról való vétel ha jól látom.

(#21188) cocka válasza csubuka (#21187) üzenetére


cocka
veterán

A legjobb forrás közvetlenül az Amazontól venni, mert ott kapsz értelmes garanciát, bár igazából nincs rá szükség, ahogy esetemben sem volt.

Aprós vétel max. olcsóbb lesz és a forrás is bizonytalan plusz ugye garancia nem lesz rá semmi.

(#21189) Phülöp válasza cocka (#21188) üzenetére


Phülöp
addikt

Magam is a közvetlen amazon-os vásárlást preferálom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21190) Bosco01 válasza cocka (#21188) üzenetére


Bosco01
tag

Bocsánat, de ez azért nem minden esetben igaz. Én is hardveraprón vásároltam, magyar "neppertől", és amikor beregisztráltam, chat-eltem az Amazon support-tal, hogy vegyék le róla a reklámokat, plusz ha már ott voltam megkérdeztem, hogy garancia ügyben hogy állok, és azt mondta, hogy erre a készülékre még valamivel több, mint 1 év van.
De lehet, hogy csak szerencsém volt. :)

(#21191) Degeczi válasza Bosco01 (#21190) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen.
Az, h egy nepper itthon továbbadta a készüléket, szerencsére nem érvényteleníti a garanciát.

(#21192) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a fenti 5 hozzászólásotokat! Ezek alapján akkor nem annyira rossz vétel itthon megvenni.

(#21190) Bosco01: Vadi új amazon fiókkal, amin még egy fillért sem költöttem megoldható ez a reklámtalanítás kérésre?

[ Szerkesztve ]

(#21193) Bosco01 válasza csubuka (#21192) üzenetére


Bosco01
tag

Szia!

Természetesen. Az Amazonnak nem mi vagyunk az elsődleges célcsoportja, így az esetek 99%-ában simán leveszik róla a reklámok küldését.

(#21194) vegyszer válasza csubuka (#21192) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen, még lehet oldani.

Itt a logouton cikk is van róla. Nekem kb nettó 4 percbe tellett, és ebből 3 volt az elégedettségi kérdőív kitöltése.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21195) csubuka válasza Bosco01 (#21193) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, nagyon korrekten hangzik :-)

(#21194) vegyszer: Köszönöm szépen, igen jó hír ez!

(#21196) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

megtudjátok nekem mondani, hogy Kindle PaperWhite 3 hoz van magyar nyelvű Duokan?

Ha igen hol tudnám letölteni?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#21197) Bosco01 válasza excalibur36 (#21196) üzenetére


Bosco01
tag

Szia!

Ezügyben már én is érdeklődtem itt, és azt a választ kaptam, hogy a PW3-hoz már nem készült Duokan verzió! :(
Pedig én is szívesen feltenném.

(#21198) excalibur36 válasza Bosco01 (#21197) üzenetére


excalibur36
senior tag

:(( :((

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#21199) cocka válasza Bosco01 (#21197) üzenetére


cocka
veterán

És mi az amit a Doukan tud, de a gyári fw nem?
Azaz miért ilyen fontos ez?

(#21200) Oldman2 válasza cocka (#21199) üzenetére


Oldman2
veterán

Pl. a margók szabadon atmeretezhetoek alatta, amit a gyári évek óta sem tud. A Duokan tud magyarul, amit a gyári évek óta nem tud.

Neked ezek lehet hogy nem fontosak (annyira nekem sem), de lehetnek olyanok, akiknek ezek az "apróságok" igenis fontosak.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.