Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Degeczi válasza HKorn (#19898) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sorrendet tudsz váltani könyvcím, szerző, olvasási dátum (általában ez a legpraktikusabb, mert a frissen feltöltöttek is előre kerülnek, nem csak az épp olvasottak) szerint.

Mappa nincsen, helyette gyűjteményeket, "collection"-öket hozhatsz létre, ha nagyon szeretnél (nem a legkényelmesebb)

(#19902) HKorn


HKorn
addikt

Köszi mindenkinek, akkor lehet marad így, végülis nincs olyan sok könyv rajta.

Run&Ride

(#19903) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Szereztem egy Kindle 7.gen WP63GW e-book-ot.
A problémám nagyon egyszerű vele, nem kapcsol be :D
Töltőre dugva aksi érezhetően melegszik de annyi... :O
Ezt a képet mutatja [kép] valamint gépre dugva felismeri usb eszközként. gondolom nincs totálisan meghalva a dolog.
Szóval a kérdésem annyi lenne hogy mi lehet neki a baja? Akksi kuka? :F

Samsung Galaxy S10+

(#19904) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Ha az amazon chaten reklámmentesítitek az eszközt, utána van lehetőség visszakapcsolni egy menüpontban? Mit ahogy elvileg létezik egy ilyen menüpont azok számára, akik úgy veszik, hogy eleve ki van kapcsolva a reklám.

(#19905) ollie válasza pcgamer01 (#19903) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Használtan vetted? Ha sokáig le volt merülve az akkuja, az bizony árthatott neki.

***

(#19906) pcgamer01 válasza ollie (#19905) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ismerősömtől kaptam mondván neki már nem kell és a helyet se foglalja a fiókba.
Akkor aksi cserés? Vagy huzamosabb ideig ha töltöm lehet bekapcsol?

Samsung Galaxy S10+

(#19907) ollie válasza pcgamer01 (#19906) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valszeg be fogod tudni kapcsolni, de az akku nem fogja sokáig bírni. Pont a minap jártam így a PW2-mel, legalább 1 évig nem használtam, és most, hogy feltöltöttem, 2 nap alatt lemerül, akkor is, ha nem nyúlok hozzá.

***

(#19908) pcgamer01 válasza ollie (#19907) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Értem, köszönöm a segítséget!
Meg is rendeltem a hozzá való aksit német honból. :R

Samsung Galaxy S10+

(#19909) cocka válasza Proci85 (#19904) üzenetére


cocka
veterán

Nem létezik ilyen menüpont. Pontosabban, csak USA billing addressszel regisztrált accounttal lehet.

De nem az a lényeg, hogy hogyan veszi reklámosan vagy reklámmentesen, hanem az, hogy regisztrálható-e a készülék az Amazon rendszerében. Mert ha igen, akkor az akár USA accounthoz is hozzárendelhető és akkor már ott lesz a menüpont. Persze más kérdés, hogy ha eleve reklámos volt, akkor a levételért egyszer biztosan fizetni kell, de ha utána visszaállítod a reklámokat, gondolom utána már nyilván nem kell, hiszen látni fogják, hogy egyszer már fizettél a reklámmentességért.

[link]
[link]

(#19910) hampidampi válasza pcgamer01 (#19908) üzenetére


hampidampi
senior tag

Előbb próbáld meg azt, hogy tartsd nyomva a bekapcsoló gombot kb. egy percig. Ha akkor sem kapcsol be, akkor sanszos, hogy akkucserés.

(#19911) pcgamer01 válasza hampidampi (#19910) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ezeken már túl vagyok, tartottam most -hogy töltöttem egy éjszakán át-, 1percnél tovább is de semmi... :/

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#19912) HKorn válasza cocka (#19909) üzenetére


HKorn
addikt

De miért kellene fizetni a reklámmentesítésért? Én épp most intéztem chaten Amazon support-tal és simán ingyen levették.

Run&Ride

(#19913) Degeczi válasza cocka (#19909) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban rengetegen írtuk már, h magyar ügyfélként nem kellett fizetni a reklámmentesítésért.

(#19914) cocka válasza HKorn (#19912) üzenetére


cocka
veterán

Mert ez lenne a hivatalos út elvileg. Az hogy jófejségből ingyen leszedik, mert te magyar vagy és nem a reklámok célközönsége egy dolog.

Az meg egy másik, hogy a reklámos verzió általában olcsóbb, tehát a reklámmentesítésért hivatalosan fizetni kéne függetlenül attól, hogy a reklám kinek szól.

Valójában talán részben ez a magyarázata annak, hogy az Amazontól közvetlenül miért csak reklámmentes Kindle-öket lehet rendelni.

(#19915) szemarci


szemarci
csendes tag

Sziasztok!

Frania-Magyar, Magyar-Francia szótár linket tud valaki küldeni? Olvastam, hogy régebben létezett ilyen (canadahun), de sajnos a linkek már nem élnek. Bármilyen formátum érdekel.

Köszi előre is!

(#19916) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Van egy pw3-mam, és érdkelne pár info, hogy hogyan lehet bütykölni. :)
Pl miért jó jailbreak-elni (ki mit használ belőle), van e magyarítás (tudok angolul, de mindig jobb érzés magyarul látni a menüt).
Főleg a formátumok miatt, és a kijelzőkép miatt érdekel a jailbreak.
Visszavonható a jailbreak?
Reklámmentesítettem, ez örökre így marad (pl a jailb mennyire szól bele)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19917) ollie válasza ArthurShelby (#19916) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha friss firmware van rajta, nem lehet már jailbraekelni.

Ezt olvasd el: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#19918) ArthurShelby válasza ollie (#19917) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nincs újabb fw, de may not work az eredmény: 5.8.9.2.
Egyébként downgradelni nem lehet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19919) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok, a Kindle 5-öm egyik lapozó gombja kezdi megadni magát. Szerencsére miután kettő van, csak közepesen zavar, de azért hosszú távon kéne valami megoldás. Van tapasztalatotok hova érdemes vinni szervízbe, illetve mennyibe fáj egy ilyen gomb csere művelet?

(#19920) Spy89


Spy89
aktív tag

Új irány a kijelzők terén:
https://goodereader.com/blog/e-paper/how-clearink-technology-is-going-to-change-e-readers-for-the-better

Jön még boardosra lavina! :D

(#19921) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a PW3-ra fel lehet-e tenni a DouKant-t? Amit találtam oldalt, ott csak az van írva, hogy a PW1 és PW2 szériát támogatja.
Van ezzel kapcsolatban valakinek információja, tapasztalata?

Előre is köszönöm!
Üdv.

(#19922) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Amazon Kindle (8th Generation) jó választás lenne hobbi olvasgatás céljára ?
25k +10% kb a keret

(#19923) wardemi válasza asuspc96 (#19922) üzenetére


wardemi
senior tag

Ha nem akarsz este túl sokat olvasni vagy úgy is lámpánál tennéd bőven jó. Ha este is akarnál akkor a PW van saját háttérvilágítása, így más külső fényforrás nem kell.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#19924) ollie válasza asuspc96 (#19922) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jónak, jó, de a PW még jobb. Amúgy ez jó ár érte.

[ Szerkesztve ]

***

(#19925) Degeczi válasza wardemi (#19923) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tegyük hozzá, h nem csak este jön jól a beépített világítás, hanem beltérben nappal is.
Szóval érdemes a Paperwhite-ra gyűjteni egy keveset, ha épp beszerezhető 100 EUR környékén.

(#19926) ollie válasza Degeczi (#19925) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Végül is, 120 euró amazon.de-n, ingyen szállítással. Még pár euró rájön az áfa különbség miatt, de úgy is 37-38k körül van, ami jó ár érte.

***

(#19927) cocka válasza ollie (#19926) üzenetére


cocka
veterán

Ja... németeknek.

De 5 milliószor le lett már írva, hogy az amazon.co.uk, az amazon.de és társai csak reklámmentest szállítanak Magyarországra. Minek az árával számolsz? A reklámoséval.

149.4 euró a vége, ami egy laza kis otps devizaeladásival számolva is 46 ezer Ft.

Amikor akciós, akkor szoktak kb. 20 eurót engedni és akkor érdemes is megvenni. De az nem most van.

Tehát az a 38 ezer alsó hangon 46 ezer lesz. Végül is mi neked az a 8 ezer nem? :DD

(#19928) asuspc96


asuspc96
senior tag

köszönöm szépen a válaszokat ! :R

(#19929) bAtt001 válasza cocka (#19927) üzenetére


bAtt001
addikt

Vaagy megvárja jövőre a Prime days-t és megveszi 29-ért a PW-t mint én tettem idén :B

(#19930) cocka válasza bAtt001 (#19929) üzenetére


cocka
veterán

Hát hogyne.

Prime Day is a one-day only global shopping event exclusively for Prime members.

És ha véletlenül nem szeretne Prime tagként havidíjat fizetni?

Bírom ezeket a csúsztatásokat, hogy vegye meg a Prime dayen, csak elfelejted közölni, hogy havidíjas a Prime tagság.

Aztán a másikat is, aki itt írta, hogy 38-ért meg lehet venni, igaz, hogy reklámosat amit ide nem szállítanak, de az mindegy. LOL

Szóval maradjunk már a realitások talaján.

(#19931) Efreet válasza cocka (#19930) üzenetére


Efreet
senior tag

Prime van 30 napos ingyenes trial időszakkal, arra kell figyelni, hogy mielőtt lejár, le kell mondani a folytatást.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#19932) Degeczi válasza cocka (#19930) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem inkább számolj el tízig, és tájékozódj ilyen válaszok előtt.
Tényleg rengetegen vettünk már Amazon Prime kedvezménnyel valamit, nincs ebben semmi varázslat.

(#19933) HKorn


HKorn
addikt

Vagy el kell menni/ismerőssel hozatni Ausztriába/ból MM-ból, 70eur-ért hozattam K8-at, itthon reklámmentesítettem ingyen 21800-ba jött ki cakumpakk.

Run&Ride

(#19934) Proci85 válasza HKorn (#19933) üzenetére


Proci85
senior tag

Így árulja a hardverapró nagyrésze :)

(#19935) wardemi válasza Proci85 (#19934) üzenetére


wardemi
senior tag

Pontosan, megveszed hardverapron pár ezres felárért a bontatlan reklámosat :) én is így vettem 4-5 db kindlét a családnak barátnak :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#19936) Bosco01 válasza Bosco01 (#19921) üzenetére


Bosco01
tag

Erre valaki tudna válaszolni?

(#19937) goccer válasza goccer (#19919) üzenetére


goccer
aktív tag

Szervízes tapasztalat senkinél? Csak nekem romlott el ez a fos? :D #19919

(#19938) cocka válasza Bosco01 (#19936) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem nem. De a mobileread.com fórumán talán pontosabb tájékoztatást tudnak adni. De szerintem erősen firmwarefüggő is.

(#19939) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Van egy PW 2015 (állítólag 7th Gen) készülékem. A reklámosság miben nyilvánul meg?
/MM Ausztria beszerzés/

(#19940) Degeczi válasza silver-pda (#19939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha már beregisztráltad az Amazonnál, akkor alvó állapotában látnád rajta a hirdetéseket.
Szóval vagy nem reklámos, vagy még nem regisztráltad (amit viszont hosszú távon nem érdemes elkerülni)

(#19941) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok, egy ismerős Kindle-jére próbálnék könyveket tenni, de egyszerűen nem jelennek meg az olvasó könyvtárában. A laptopon bemásolom a Kindle documents mappájába, a gépen látom is, hogy ott vannak a könyvek, de az olvasón magán ez nem jelenik meg. Keresőben se találom a feltett könyvek egyikét sem. Mobi formátumú minden file... Tudnátok tanácsot adni? Előre is köszönöm a segítséget :)

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#19942) Oldman2 válasza crane75 (#19941) üzenetére


Oldman2
veterán

Próbaképpen nevezd át őket .prc-re.
:-)

(#19943) pjen válasza crane75 (#19941) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem tedd fel a gépre a calibre progit.Ott kiválasőtod a könyvet,küldés eszközre.Felrakja a megfelelő helyre a mígfelelő formátumban.

(#19944) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Sziasztok!

Most szeretném megvásárolni életem első Kindle készülékét. Ezt néztem ki. Szerintetek jó választás?

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19945) Degeczi válasza Mela Kehes (#19944) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó, csak a hely nem.

(#19946) ArthurShelby válasza Mela Kehes (#19944) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jó, csak szerintem drága. Mondjuk én használtan vettem, úgy 26 volt :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19947) Mela Kehes válasza Degeczi (#19945) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Honnan ajánlanád?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19948) silver-pda válasza Degeczi (#19940) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Kösz.
Regisztrált volt. Látom is a reklámokat (most már tudom mikor és hol nézzem :) )

(#19949) HardRic


HardRic
addikt

5.8.10 óta csak nekem van iszonyatos battery drain PW3-on? Remélem egy hard reset most segít rajta, nem akarok a supporttal szívni :(

(#19950) Proci85 válasza Mela Kehes (#19944) üzenetére


Proci85
senior tag

Én itt vettem. Ami tetszett az a 2 év gari. És rákérdeztem, az amazon garin túl ők tényleg adnak +1 évet.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.