Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) tibbike01 válasza ElRamos (#15549) üzenetére


tibbike01
őstag

Én pont ezt a Hermes-t használom alkalmakra, nagy sikerrel! :K

(#15552) mortison válasza ElRamos (#15549) üzenetére


mortison
csendes tag

Chanel Allure Homme Edition Blanche, vagy ha nagyon meleg lesz akkor valami Acqua di Parma a Blu Mediterrano vonalból, mondjuk Fico di Amalfi. Encre Noire Sport, Bvlgari Pour Homme Extreme.

(#15553) niof


niof
addikt

Ha meg már blind buy...
mufi hívta fel a figyelmem az Orto Parisi Terroni-jára. Rengeteget olvastam róla, de decantot akkor épp nem találtam, ezért beleugrottam. Megrendeltem a hivatalos weshopjukból.
Bár sokan a Black Afgano-hoz hasonlítják, meg az Interlude Man-hoz, szerintem maximum nyomokban emlékeztet rájuk, de inkább csak az utóbbira. A BA-t én nem igazán érzem benne, az Interlude Man-ra meg csak a mirhás/tömjénes jegyek miatt hasonlít, és azt sem édesen, épp ellenkezőleg, szárazan. A kezdeti hamus/füstös illat hamar szelídül (mondjuk ezért kár, mert nagyon tetszik a "nyitány" is), majd megérkezik a tömjén, de én ezt sem érzem túl intenzívnek, bár az tény, hogy sokáig megmarad az illatban. Ami viszont borzasztóan tetszik, és tartós is rajtam, ahogy keveredik a többi, később érkező illat összetevővel. Nem akarok ennél jobban elemezni, de amit talán csak egy-két hozzászólásban olvastam, az jön elő rajtam, és marad nagyon hosszan, a fanyar, füstölt?, karamellizált bogyós savanykás gyümölcsök illata. Zseniális. :K

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15554) Jhonny06 válasza niof (#15553) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én erre leszek kíváncsi, az aqua kategória elég távol áll ettől a brand-től. :) Hacsak nem úgy kell értelmezni, hogy ámbra bomba lesz. :D

(#15555) niof válasza Jhonny06 (#15554) üzenetére


niof
addikt

Még elég kevés értékelése van, konkrét vélemény meg egy sem. Majd ha kicsit több (150-200) értékelése lesz, akkor, azok fényében lesz érdemes vele foglalkozni. De persze a Terroni és a BA után már én is kíváncsi vagyok "mindenre", ettől "az orr"-tól. :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15556) kk831228 válasza Jhonny06 (#15554) üzenetére


kk831228
addikt

Ajjaj várós... 👌 De előtte még Dodo és Chameleon teszt... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15557) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Leteszteltem a Yves Saint Laurent Y eau de parfum-ot. Az illata elég kellemes lenne, de sajnos tartósságra és intenzitásra is kevés nekem hiába parfüm. Most azon gondolkodom, hogy visszaküldöm a Notino-nak, és kicserélem egy D&G The One-ra. Az erősebb illat? Tartósabb? Vagy egykutya a kettő?

(#15558) Misogi válasza tonermagus (#15557) üzenetére


Misogi
aktív tag

Ez fura, én egész nap éreztem magamon, sőt..még másnap is. :((

(#15559) Jhonny06 válasza tonermagus (#15557) üzenetére


Jhonny06
veterán

A The One-nak hírhedten rossz a tartóssága, maximum 3-4 óra, de amúgy is lágy illat. Most van belőle EDP, azt még nem próbáltam, de arról se írnak sokkal jobbakat.

(#15560) tonermagus válasza Jhonny06 (#15559) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Köszi!

Akkor szerintem dobom az ötletet. Úgy néz ki nekem az igazi erős, orrba vágós illatok jönnek be. Az Armani eau de Cédre-t már régóta használom így az orrom már eléggé hozzászokott, mégis napközben is érzem magamon. De most a Bvlgari Wood Essence is nagyon bejött. Szintén elég ütős illat, és még másnap is érzem a ruhámon. Az elképzelhető hogy vannak illatok, amiket hamarabb megszokik az orr? Pl. az Acqua di Gio-t már fújáskor sem érzem, viszont egy átbulizott éjszaka után a hölgypartner még másnap is érzi, tehát illatozik rendesen csak nem érzek belőle semmit :D

[ Szerkesztve ]

(#15561) ToBeY válasza tonermagus (#15560) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha valaki folyamatosan használ egy parfümöt akkor hozzászokik és nem érzi már annyira mint a környezete.
Ilyenkor azért figyelni kell nehogy "overspray"-el legyél mert az is tud kellemetlen lenni a környezet számára.

[ Szerkesztve ]

(#15562) Azie válasza tonermagus (#15560) üzenetére


Azie
őstag

azért érzi, mert 1990ben az orrában ragadt a 30-cal korábbi exénél :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15563) niof válasza Jhonny06 (#15559) üzenetére


niof
addikt

Mi? Volt The One-om, és rajtam nagyon sokáig kitartott. Emlékeim szerint 6-8 óra megvolt. Imádtam. Vetekedett a tartóssága a JPG Le Male-al, de utóbbi azért tartósabb volt. Bár az igaz, hogy ez olyan 6-8 éve volt, lehet, hogy reform. volt?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15564) #86564352


#86564352
törölt tag

Hányat szoktatok fújni? Bőrre is és ruhára is? Sok minden befolyásolja meddig tartós.

(#15565) -secret- válasza #86564352 (#15564) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én kettőt a nyakamra, ha nem annyira tartós a parfüm akkor az alkaromra is szoktam. Ruhára sosem.

(#15566) Kiki18 válasza #86564352 (#15564) üzenetére


Kiki18
őstag

Egy csukló egy nyak.

Ha nagyon erős csak csuklóra egy.

(#15567) niof válasza #86564352 (#15564) üzenetére


niof
addikt

Fül mögötti/alatti részre oldalanként 2 fújás 5-6 cm-ről, plusz előröl a nyakamra szintén 2. Gyengébb illatokból 3 is megy mindenhová. Ha ennél nagyobb felhőben szeretnék lenni, akkor a könyökhajlatba is megy. Csuklót nem szeretem - kézmosás, óraszíj, ingujj stb... miatt. Csuklón max. mintákat tesztelek. Ruhára nem fújok, mert némelyik foltot hagyhat, ha nem csak permetként éri.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15568) szaki04


szaki04
senior tag

5-6 fújás a levegőbe, magam elé, majd belelépek.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15569) Misogi


Misogi
aktív tag

Na megjott az Armaf El Cielo, holnap kiprobalom. 5-7 fujas utan is visszakuldhetem a Notinonak?

(#15570) Fr0z3n válasza Misogi (#15569) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Kupakba/bárhova fújva milyen?

(#15571) Misogi válasza Fr0z3n (#15570) üzenetére


Misogi
aktív tag

Gyümölcsös, nagyon kellemes illat, egyetemrol hazafele fujtam egyet magamra, egy ora mulva allok buszmegalloban es egy oregneni azt mondta hogy nagyon jo illatom van, ilyen se volt meg. 😂 Eloszor olyan erzesem volt hogy Invictus Aqua clone lesz, valamennyire hajaz is ra de nem annyira edes, holnap kiprobalom rendesen.

(#15572) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Tudtok esetleg külföldi webshopot, ahonnan olcsóbban jön szállítással a parfüm mint a Notino-n?

(#15573) #04331520


#04331520
törölt tag

Volt már notinon olyan kuponkód ami nem volt korlátozva márkára vagy termékcsoportra? Egyszerűen beírtátok rendelésnél és 10-15% kedvezményt adott? Annyira rosszul esik, hogy tíz éve rendszeresen vásárolok náluk és semmi kedvezményt nem kapok soha. Ezentúl más webshopokat fogok előnyben részesíteni. Csakhogy ne kerüljön már monopol helyzetbe.

[ Szerkesztve ]

(#15574) mufi válasza #04331520 (#15573) üzenetére


mufi
senior tag

Sajna ilyen lett a notinó...én már semmit nem veszek tőlük, az utolsó 4 rendelésem mind gyanús volt...ment is minden vissza....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15575) Jhonny06 válasza mufi (#15574) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ilyen lett? Itthon sose volt divat ez a kuponosdi, a Notino már így is a legolcsóbb, nem tudom még mit akartok, tényleg..

(#15576) mufi válasza Jhonny06 (#15575) üzenetére


mufi
senior tag

Nem minden esetben a legolcsóbb...régóta nem olcsóbb...ha megnézed az árukeresőt, nem minden esetben jön ki a legolcsóbban...nem mondom, hogy egyes termékek nem a legjobb áron vannak, de már rég nem a legolcsóbbak...
Az viszont, hogy több rendelést vissza kellett küldenem...nem tudom...az a bajom, hogy máshol drágább parfümöt nem igazán merek venni, nem tudom máshol lehet e visszaküldeni...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15577) Jhonny06 válasza mufi (#15576) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miket küldtél vissza és miért? Vannak termékek nyilván, amik nem náluk a legolcsóbbak, de ők legalább megbízhatóak. Nyilván mindig lehet olcsóbbat találni, csak ki tudja, hogy milyen szart kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#15578) mufi válasza Jhonny06 (#15577) üzenetére


mufi
senior tag

Erről beszélek...bár, kezdik leszavani őket és gondolom ennek oka is van...volt refi, egy burberry..régen volt már, tényleg rég rendeltem tőlük...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15579) #04331520 válasza mufi (#15576) üzenetére


#04331520
törölt tag

Sok parfüméria van ahol 14-30 napos pénzvisszafizetési garancia van. Szerintem pár nap elég, hogy kiderüljön kell e.

(#15580) #04331520 válasza Jhonny06 (#15575) üzenetére


#04331520
törölt tag


Ez már akkor ott volt amikor még iparfümeria volt a nevük. Az ajándék kupon tudom, hogy más de a kedvezmény kódja amit soha nem értettem minek van ott.

[ Szerkesztve ]

(#15581) Jhonny06 válasza #04331520 (#15580) üzenetére


Jhonny06
veterán

Tudom, hogy ott van, de ahogy mondtam, itthon nem igazán szokás ez a kuponosdi. Nem csak a Notino-nál, máshol sem.

(#15582) Mukucs


Mukucs
senior tag

Nem értem ezt az ár mizériát..a Notino szvsz 100% ban megbízható, és még mindíg féláron kapok minden parfümöt, a bolti árhoz viszonyítva...:U

(#15583) ToBeY válasza Mukucs (#15582) üzenetére


ToBeY
nagyúr

CDNIM a Notino-nál majdnem 23k ebay-ről 10k, egyébb forrásból 16k.

Értem én hogy valamiből élni kell,de hát na érted... :U

(#15584) Mukucs válasza ToBeY (#15583) üzenetére


Mukucs
senior tag

Ez egy parfüm, amit nem is lehet megvenni magyar parfümériában..

Az esetek 70%ában voszont szerintem korrektek az árak, eredetiek és ha nem jön be, vissza is küldheted..

Ettől függetlenül nem csak tőlük veszem én se, hanem ahol a legjobb az ár..:)

(#15585) tibbike01 válasza Mukucs (#15584) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem meg az esetek 95%-bán más webshopban olcsóbbak a parfümök. Nekem ez a tapasztalatom. Elitparfüm, Illatszerbolt, Parfümorigó...és még sorolhatnám.

Utoljára az új Guerlain parfümöket láttam jó áron Notinon, de sztem nem sokáig lesz így.

[ Szerkesztve ]

(#15586) Jhonny06 válasza tibbike01 (#15585) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kérdés, hogy megéri-e az az - általában - 1-2e ft azt az idegeskedést, hogy nem tudod, hogy eredetit kaptál-e. Nekem nem. Vicces is amúgy, hogy valaki vagyonokat költ parfümre és közben fillérbaszóskodik.

(#15587) Azie válasza Jhonny06 (#15586) üzenetére


Azie
őstag

10enként +1 üveg!!!

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15588) tonermagus válasza Mukucs (#15584) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Én is mindig a Notino-ról veszek, mert már többször volt hogy visszaküldtem ha nem tetszett és mindig visszakaptam a teljes vételárat.

Viszont ez nem biztos hogy mindig így lesz, mert a honlapon a pénzvisszafizetés már így néz ki:

Amennyiben meggondolta magát, küldje vissza a még nem használt terméket és mi visszaadjuk a termék teljes árát.

Kicsit meg is ijedtem (most tervezem visszaküldeni a 26K-s Yves Saint-ot) úgyhogy gyors fel is hívtam őket, de megnyugtattak, hogy bontottat is küldhetek vissza ha tényleg csak kevés hiányzik belőle.

Más: az Armani milyen sűrűn vonja ki a parfümjeit? Kicsit aggódom, hogy a nagy kedvenc Eau De Cédre-ből már csak 100ml-set kapni. Nem örülnék ha úgy járna mint az Essenza. Mielőtt végleg kivonják szeretnék betárazni belőle :D

(#15589) Mukucs


Mukucs
senior tag

Próbálta már valaki ezt a Ferragamot?

(#15590) niof válasza Jhonny06 (#15586) üzenetére


niof
addikt

Én meg úgy vagyok vele, hogy biztosra megyek, és hajlandó vagyok érte inkább többet fizetni, ha tudom, hogy hivatalos viszonteladóról van szó, mint gyanúsan olcsóbb ár esetében idegeskedni, hogy mit is kapok. Szerintem ősszel az Interlude Man is a Neroli-ból fog jönni, mint bárhonnan mástól.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15591) Fr0z3n válasza Misogi (#15571) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ma is volt öreg néni? :DDD

(#15592) Misogi válasza Fr0z3n (#15591) üzenetére


Misogi
aktív tag

Nos, nagyon bejövős ez az Armaf, az elején nem voltam benne teljesen biztos de tetszik. Kellemes, gyümölcsös illata van, nem túl édes, tökéletes tavaszra-nyárra, de inkább nyáron lesz az igazi. A drydown a legjobb része a parfümnek, tartósságát illetően ma kb. 5-8 fok volt és így még 7 óra elteltével is érzem a bőrömön. Szeretnék angol szóval élni szóval a projection az első 2 órában erős, utána enyhül de pl.: én fújtam csuklóra is és órákkal később is megcsapott az illata. Ennyi pénzért szerintem ennél nincs jobb parfüm nyárra. :)

(#15593) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Eisenberg illatokat próbálta már valaki?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15594) ToBeY válasza Misogi (#15592) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem tudod valamelyik parfümériában ki lehet próbálni,mert elég tetszik,de vakon mégsem szeretném berendelni.

(#15595) szaki04 válasza Mercutio_ (#15593) üzenetére


szaki04
senior tag

Nekem egyszer küldött a Notino mintát, de csak otthon tudom megnézni melyik volt az.
Nem maradt meg bennem hogy jó lenne, sajnos...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15596) #86564352


#86564352
törölt tag

Ne nevessetek ki, hogy mit vettem lehet a niche profik lefordulnak most a székről: Müllerben szimatoltam, aztán látom egyik legalsó polcon akciós cédula 1500 forint kétezerről leárazva. Mi lehet ez egy minta árában? Adidas Victory League a becses neve, 50 ml. Ahhoz képest... nem viccelek elég kellemes illata van. Igaz, gyenge is. 4-5-6 fújás kell egyáltalán érezd szerintem ugyanazt az aftershave lötyit árulják EDT-ként is.
Szerintem ilyen hétköznapi futkározások utáni B tervnek, ha normális parfüm nincs éppen nálad, kocsiba, iroda fiókba tartalék arra megfelel ennyi pénzért. Én szoktam tartani a nagy márkák drága slágerei mellett ilyen kis olcsó cuccokat, ha semmi alkalom nincs csak elugrom Intersparba vásárolni arra nem fogok Chanelből fújni, de valami illat azért legyen. Bármelyik DM, Rossmann, Müller vannak ilyenek pár ezer forintos Tom Tailor, Esprit, Adidas, S.Oliver, Replay, Mexx... csóró gimis évek illatai jutnak róluk eszembe ;] a fehér Diesel már luxus volt :D

[ Szerkesztve ]

(#15597) mufi válasza tibbike01 (#15585) üzenetére


mufi
senior tag

Pontosan. Ennyi. Aki nem hiszi keressen ra az arukereson. Plusz, eleg jol le vannak osztalyozva. Ez nem veletlen.

Mas: gyerekek. Ma szagoltam meg eletem eddigi legjobb parfumjet. Ezt ugy mondom, hogy noi, es meg nem szagoltam meg az orto mintakat. A parfum neve: Imitation women. Megszagoltam, vettem mintat belole. Aztan kicsit kesobb megszagoltam a mintat. Ilyet, meg soha nem ereztem pedig nehany dolgot mar ateltem, mindenfele szempontbol ;-)
Olyan latomasom/utazasom volt, hogy meg most is libaboros vagyok igy lassan egy ora elteltevel...hihetetlen, a legjobb parfum amit eddig szagoltam, kb olyan dolog volt mint amikor a Lecso rajzfilmben a kritikus megkostolta a lecsot...🤦 O bazz, teljesen seggre ultem...
Szagoljatok meg. Es jo hetveget mindenkinek.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15598) kk831228 válasza mufi (#15597) üzenetére


kk831228
addikt

Ez csak azert van, mert elolvastad előtte a neroli leírását... ;]

Biztos nem. rosdz a jegyek alapján amúgy... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15599) mufi válasza kk831228 (#15598) üzenetére


mufi
senior tag

? Mi? Itt rohadjak meg ha elolvastam. Eskuszom. Megyek az IThoz kikerem a bongeszes historyt. :K

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15600) Jhonny06 válasza mufi (#15597) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezzel megvettél, a feketeribizli a legjobb dolog egy parfümben és sajnos alig használja valaki. A másik, ami szintén emiatt érdekel és női, az az Armani Si Parfum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.