2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) dirtboy86 válasza niof (#29999) üzenetére


dirtboy86
tag

Én egyszer nèztem de kb reselleli az illatokat és anno amikor ide tèvedtem azt a konkluziót vontam le, hogy azon kívül h rátesz egy kis profitot így többe kerüpnek mint más helyeken - több értéket nem ad hozzá + ilyen pojácákat nem akarok gazdagítani :)) (bocs ha valaki szereri)

(#30002) mufi válasza kk831228 (#29997) üzenetére


mufi
senior tag

Ejj, back in 2015, amikor rendeltem, mielőtt eladtam a saját üvegemet kimértem belőle 5 milit...előkerült...kipróbáltam...vettem is gyorsan egy üveggel...ugorj be egy kávéra, aztán megnézzük :B sajnos ez már mindennel így van..mi sem leszünk szebbek, erősebbek, fiatalabbak, de hát kéremszépenaparfümlegyenjó...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#30003) Elektrosokk válasza mufi (#30002) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:R :R :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30004) niof válasza pohár (#30000) üzenetére


niof
addikt

Ki a t.köm az az AK26?...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30005) Freddycom válasza niof (#30004) üzenetére


Freddycom
őstag

A híres gépkarabély kistestvére

(#30006) pohár válasza Freddycom (#30005) üzenetére


pohár
félisten

:D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#30007) mufi


mufi
senior tag

Ha már itt vagyunk, ki mi használ nyárra, ha ideér? :DDD
Nálam most ezek forognak:

- Chanel Boy
- AdP Colonia Pura
- Lorenzo Villorezi Acqua di Colonia
- 1920 The Origin
- PdP Aire
- Givenchy Xeryus Rogue 2024

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#30008) niof


niof
addikt

Hát komolyan, k..va nagy csalódás ez a Crivelli ház. A Stallion is édes. Tudnám, hogy az emberek mi a francot szeretnek az édes illatokban? Borzalmas...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30009) csakany2001 válasza mufi (#30007) üzenetére


csakany2001
senior tag

- Bvlgari Aqua EDT
- Dolce&Gabbana Light Blue Intense EDP
- Ralph Lauren Polo Blue EDP
- Versace Dylan Blue
- Azzaro Chrome EDP.
Őszies napokon meg Azzaro Wanted EDP vagy Wanted By Night.
Itt inkább úgy látom a niche vonal a felkapottabb, szétnézek arrafelé is idővel de egyelőre a designer vonalon megtaláltam eddig mindent, amit akartam.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#30010) szaki04 válasza mufi (#30007) üzenetére


szaki04
senior tag

Novellista Citrus Affair
Al Haramian Signature Blue
Mancera Cedrat Boise
Sergio Tacchini Smash

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#30011) Memmaao válasza mufi (#30007) üzenetére


Memmaao
addikt

A strandos nyaralós szanaszét fújkodós továbbra is a dinnye bomba nautica voyage lesz, illetve a fanyar John Varvatos artisan pure. Minőségi nyári napokra elég sok opcióm van idén:
- Sospiro vibrato/ Pana Dora aqua de Dora
- Chanel allure homme edition Blanche
- Chanel allure homme sport EDT
- Nishane Wulong Cha
- Bvlgari pour homme extreme
- Casamorati Mephisto
- Xerjoff Torino 21
- Bois 1920 cannabis salata
- TF Grey Vetiver
- Essential perfumes Bois imperial
- Orto Parisi Megamare

My name is Bond, James... Dean.

(#30012) kk831228 válasza niof (#30008) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is nagyon kevès èdes van amit el tudok viselni.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30013) mufi válasza csakany2001 (#30009) üzenetére


mufi
senior tag

a DG-t kipróbálnám bár aggaszt amit írnak, hogy valami tojásra emlékeztető akkord van a nyitásban, de lehet csak hülyék...hát nem feltétlen nichelek, BOY az egyetlen a listámon most, de az tényleg valami nagyon különleges...

szaki04
Novellista Citrus Affair-t hogyan írnád le?
Memmaao - Mefisto, Megamare, PH extreme nekem is vannak, ez utóbbiból keresnem kell egy teli üveget :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#30014) csakany2001 válasza mufi (#30013) üzenetére


csakany2001
senior tag

Nekem inkább szappanos a nyitása, alapvetően jobban szeretem a Bulgari Aqua-t, meg a Polo EDP-t is. De ezeknél messze tartósabb, a leszáradása meg nagyon kellemes.
A nyitása valóban szokatlan kicsit, ezért vakvásárlásra nem ajánlott, én teszteltem előtte a bőrömön és nekem hosszabb távon is meggyőző volt, de nem fújnám be magam vele mindennap.(Az inkább a felsorolta 2, a Dylan Blue-t meg kicsit már meguntam és nem is valami tartós rajtam.)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#30015) tibbike01 válasza mufi (#30007) üzenetére


tibbike01
őstag

Comme des Garcons 2
Tom Ford Neroli Portofino
Mefisto
Rasasi Zebra
Meg egy kis Gypsy Water :D

(#30016) iatti válasza tibbike01 (#30015) üzenetére


iatti
aktív tag

ezt a rasasi zebrát nem sikerült még megillatolnom. a cdnim meg az al haramain l"aventure az bejött. most még az afnan turathi blue-t meg a rue broca theoremet fújkálom. de melegebb időre kellene valami. gondolom nem lőnék mellé a rasasival. igaz csak 50ml, tudtok jól árasított vételt?

(#30017) mufi válasza tibbike01 (#30015) üzenetére


mufi
senior tag

Te vagy a kabalamacim, kutass elő egy 2016-os vagy 20147-es üveget már :R
És kellene még...CH212 men első verzió, HB Numbe One első verzió, Givenchy Blue Lable 2016-os vagy az előtti...
Csere is szóba jöhet...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#30018) niof válasza kk831228 (#30012) üzenetére


niof
addikt

Ha már kora hajnalban felébredtem valamiért, gondoltam kipróbálom. Nem vicc, másfél óra múlva már fájt a fejem tőle. Viszont nem mostam le, mert volt egy megérzésem az illat alapján, hogy jó lenne rá egy layer oud. Tudom, hogy a layert igazából együtt kéne fújni vele, de ettől függetlenül bejött. Kapott egy réteg Ajmal Dahn Oudh Al Shams-t, ez szépen elvette a cukormázas illatot, és helytebillentette az egészet. Ennek kb. valami ilyesminek kellene lennie.
Ezen a csalódáson felbuzdulva, rendeltem egy Ganymede-t, meg egy 5ml-es Oudh Infini-t, míg még van belőle. Jövő héten jön elvileg a Tauer L'Oudh minta is. Ezek remélem elfeledtetik velem ezt a cukormázas házat úgy, ahogy van...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30019) niof válasza kk831228 (#30012) üzenetére


niof
addikt

Ja és még valami! Az nem gond, ha van egy kis édes mellékzönge egy illatban. A linkelt oud-ban is van egy kis fás édesség. De ez a cukorka feeling egyszerűen nem értem, hogy miért jó...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30020) Uzmany válasza mufi (#30007) üzenetére


Uzmany
őstag

Az a szitu, hogy nálam egy kivétellel mind édes. Talán, lehet azért, mert visszavettem a cukor, csoki stb. Aktivabb sport, -11kg

Xerjoff Torino 21
Xerjoff Erba Pura
Xerjoff Dolce Amalfi
Sospiro Dolce Melodia
Kirke pedig érkezöben

® visions created with passion

(#30021) pohár válasza niof (#30018) üzenetére


pohár
félisten

Oudh Infini? bááááááátor ember vagy :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#30022) szaki04 válasza mufi (#30013) üzenetére


szaki04
senior tag

Nomen est omen. Egy remek citrus illat. Nyitány is az, és rajtam 5-6 óra után is citrus illat van. Egy picit Cedrat Bois vanília nélkül, talán.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#30023) kk831228 válasza niof (#30018) üzenetére


kk831228
addikt

L Oudh nekem semmi extra , már megszokott tömény oud , az Oudh Infini már keményebb játékos... :B :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30024) niof válasza kk831228 (#30023) üzenetére


niof
addikt

&pohár

Mindig is kíváncsi voltam rá, és nemrég olvastam, hogy megszűnt a gyártása. Rosszul is lennék, ha sosem próbálhattam volna ki. Az illattól nem annyira tartok, volt már pár istállószagú oud-om, inkább a rózsa tartalma aggaszt kissé, mert arra érzékeny a bőröm.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30025) Freddycom válasza Freddycom (#30005) üzenetére


Freddycom
őstag

Discontinued galore

(#30026) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Xerjoff Erba Pura-ja van valakinek?

(#30027) dirtboy86 válasza -secret- (#30026) üzenetére


dirtboy86
tag

jelen - mármint kiadásra vagy úgy általánosságban? :)

(#30028) -secret- válasza dirtboy86 (#30027) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Írtam.

(#30029) niof válasza kk831228 (#30023) üzenetére


niof
addikt

Megjött a L'Oudh (is). Miért mondtad, hogy semmi extra? Azért nem egy szokványos oud! Érződik rajta Andy keze nyoma. Kicsit animális, de nagyon jól ki van egyensúlyozva, hogy ne akarja egy kevésbé gyakorlott orr azonnal lemosni. "Kicsit" fűszeresebb, mint az Oud Palao, amit én szimplán a legjobb rózsa-oud kombónak tartok, persze azok közül, amit ismerek. De ez simán versenyben van vele. Sanszos a teljes üveg belőle.
Holnap meg, ha minden igaz, kapom az Oudh Infini-t! :D Már nagyon várom!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30030) kk831228 válasza niof (#30029) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem adott extrát, pont azèrt mert kiegyensúlyozott, ha már oud akkor ba..on oda ;] nem rossz , de Kilian Extreme Oud jobban tetszik , az meg azèrt mert mèg hordhatóbb.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30031) niof válasza kk831228 (#30030) üzenetére


niof
addikt

Egyszer kéne valami igazi oud cuccot szerezni. Areej Le Dore, Bortnikoff, Russian Adam, Feel Oud, ilyesmit... Az ennél komolyabbak sajnos lottóötös nélkül nem opciók egy egyszerű földi halandó számára. Ensar Oud, ugye... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30032) bandoleroo


bandoleroo
újonc

Sziasztok, vettem egy Lattafa Atlast, elvileg Megamare klón, de erről nem tudok nyilatkozni, mivel az eredetit még nem próbáltam, de leírom a véleményem, hátha valaki tervez ilyet vásárolni a nyárra. :)

Először Maison Alhambra Megara volt a kiszemelt, de nem találtam sehol, ezért kicsi fragrantica olvasás és youtube videó nézés után erre esett a választás.

Doboza és az üvege nagyon bejövős, talán az egyik legszebb klón amit eddig láttam.
A kupakja nagyon nehéz, ha valakit fejbevágnak vele biztos ottmarad.:D
Ehhez jött még a pressurized atomizer (nem tudom a magyar megfelelőjét), szóval nagy reményekkel fújtam a kezemre megillatolni.

Sokszor olvastam már arról a bizonyos büdös záptojás szagról parfümöknél, de még sosem találkoztam vele... Na most megtapasztalhattam. :(
Úgy gondoltam, hogy megy is a szekrény aljára vagy eladom valakinek, de ~10-15 perc múlva éles váltás, elmúlt az a rettenetes szag és mintha a sós tenger mellett sétálnék. :D

Gyorsan magamra is fújtam vagy 8-10 fújással, mert gondoltam hogy csak egy klón, kell belőle ennyi. Nem kellett volna..:DDD
Ha annyit fújsz mint én, akkor egy nagyon csíkhúzós, szobabeterítős illat 2-3 órán keresztül, utána lassan bőr közeli illattá megy át, de végig tartja a sós tenger illatát még úgy 7-8 órán keresztül.
Hozzáteszem, hogy az én bőrömön nem szeretnek megmaradni az illatok, ezért másnál simán igaz lehet, amit írnak, hogy egész napos illat.
Unisexnek titulálják, de nagyon férfias illat, nem tudnám elképzelni egy nőn, semmilyen körülmények között.
Nagyon várom már, hogy egy melegebb nyári napon mit produkál.

Ára 15 ezer pénz - 55ml, de 4-5 fújásnál több nem kell, így szerintem 2 nyarat is kibírni vele.

3 csajszit kérdeztem eddig, mindegyiknek tetszett (Szerencsére nem az első 15 percben szagolták meg ;] ).
Összességében ha kibírod az első 15 percet, akkor ennyiért nem egy rossz vétel, ha ilyesmi illat után kutatsz.

(#30033) niof válasza bandoleroo (#30032) üzenetére


niof
addikt

A jegyei alapján mondjuk nem kéne “záptojás” szagúnak lennie. Amúgy a Mega inkább 3-4 nyár az 50 milijével, konkrétan fél fújás jobbra-balra, és egész napra megvagy. És mégiscsak az az origi…

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30034) Petyuska111


Petyuska111
tag

Ezt olvastátok? Tehát ha eladok egy parfümöt, bizonylatot kell kiállítanom róla magánszemély eladóként is??? Mert ha nem, megb@szhat a NAV??

(#30035) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Valaki nem szokott ettől a Végh Balázstól vásárolni? Nem küld semmit, csak személyesen :(((

(#30036) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv, hol érdemes Parfümöt vagy EDT-et rendelni, ahonnan garantáltan nem hamis vagy túltárolt árut kapok?

(#30037) pohár válasza Fr0z3n (#30035) üzenetére


pohár
félisten

írja is, hogy 30k fölött nem küldi, gondolom saját felelősségedre feladja még attól, ha úgy kéred

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#30038) suits válasza bandoleroo (#30032) üzenetére


suits
tag

Rendeltem én is mintákat neroliból köztük megamare-t is. Annyira ismerős volt és kiderült valami régebbi krémmániás rendelésből volt egy 5ml dekantom ebből:
[link] ez is megamare klón csak kevésbé erős.
Én általában szeretem az aquas illatokat de nekem ez a megamare vonal nagyon nem jön be..

(#30039) niof


niof
addikt

Na, 2 nap, 2 csalódás. Ezért kell mintákat rendelni. A L'Oudh-ot felfújtam (rákentem...) de. a csuklómra, 3-4 óra alatt kámforrá vált, pedig baromi jó illat. Azt hittem, hogy csak hozzászoktam, kimentem az udvarra, szaglásztam más dolgokat, meg is feledkeztem róla picit, aztán mikor eszembe jutott, "rászagoltam" a csuklómra, és ott van, de csak bőrközelben. :o
A másik az Infini. Megjött, kibontom, kifújom, és semmi extra nincs igazából az illatában, csak egy baromi intenzív rózsa, némi oud kísérettel. Majd 16h után, ha már nem lesz körülöttem senki, fújok a kezemre is, meglátjuk ott mit mutat. De mindenesetre azok a videók, amik ilyen öklendezős, fintorgós reakciókat mutattak, hát, komolytalanok minimum.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30040) niof válasza niof (#30039) üzenetére


niof
addikt

Ezek után már erősen megkérdőjelezem a The Night-ot övező legendáriumokat is. Ez a kettő volt, amikre ilyen "elrettentő" vélemények voltak, hogy viselhetetlen, undorító, trágyaszagú, kéksajt szagú, meg ilyesmi.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30041) Amilo02 válasza hibavissza (#30036) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Mondjuk tőlem :)

(#30042) Misogi válasza Fr0z3n (#30035) üzenetére


Misogi
aktív tag

Én többször üzleteltem már vele és nekem elpostáz bármit szerencsére. :D

(#30043) Fr0z3n válasza Misogi (#30042) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor csak bepróbálom :DDD ha nem, akkor igénybe venném az esetleges segitséged :))

[ Szerkesztve ]

(#30044) Misogi válasza Fr0z3n (#30043) üzenetére


Misogi
aktív tag

Szívesen segítek. :) Holnap fogok forgalmiból vizsgázni...ha meglesz akkor rendelek én is valamit, jutalomként. :DDD

(#30045) Memmaao válasza bandoleroo (#30032) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát, ha a Megamare -ból ennyit fújnál magadra, tutira hívnak rád rendőrt. Én konkrétan egy fél fujassal megvagyok vele reggeltől este fürdésig. Tegnap a helikopteren dolgoztam. A paramedikusom szerint az egész bázison érezni lehetett. A szekszárdi és a pécsi sürgősségin is húztam a csíkot. Még soha ennyiszer nem dicsérték az illatomat. Reggel 5kor egy felet fújtam. Én már nem is érzem sajnos, a második - harmadik nap óta kikapcsolt az orrom rá.

My name is Bond, James... Dean.

(#30046) Fr0z3n válasza Misogi (#30044) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Gl&hf :R

(#30047) niof válasza Memmaao (#30045) üzenetére


niof
addikt

Ja, igen, ezzel én is így voltam. El is kezdtem mással váltogatva hordani, hogy azért érezzem már néha én is! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30048) bbdzyx válasza mufi (#30007) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Feleségemmel idén maradunk az évek alatt jól bevált MFK illatainknál. Mind citrusos, fehérvirágos és/vagy aromás.
Jelenlegi a kellemes nappali 20+ fokban, de az esti hűvösben is tökéletesen muzsikál a két Amyris.

Nyáron majd közösen nyomunk egy-egy üveggel: Aqua Universalis és Celestia Forte, illetve én majd Torino 21 decantokat fogyasztok. Ez utóbbi többeknek bevált a topikban, nekem is nagyon bejött, köszi az ajánlás akárki is dicsérte először (talán tibbike?). :R

#29995 mea culpa, itt elnéztem h melyik posztra válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#30049) tibbike01 válasza bbdzyx (#30048) üzenetére


tibbike01
őstag

Én voltam, szívesen! :)
Az Aqua Universals nem túl nőies és gyorsan elillanó?

(#30050) bbdzyx válasza tibbike01 (#30049) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Nem. Fragrantica szavazatokkal ellentétben mindkettőnkön meglepően tartós. Az eleje nőies ugyan tényleg a gyöngyvirág miatt, de 20-30p és enyhül, utána pedig a bergamotos-citrusos pézsma enyhén fémes jelleggel dominál, amit a háttérben a fehér virágok végig kísérnek és kiegészítenek. Innentől már fanyar és nagyon légies marad végig, 30 fok körül istenien üdítő, pont mint a Celestia Forte.

Ez a sima ofc. A Forte változata szar, az egy Bref wc illatosító. Ezt te írtad arról egyszer és teljesen igaz.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.