Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15102) Kiki18 válasza -secret- (#15101) üzenetére


Kiki18
őstag

Jó parfüm? Mit érdemes tudni róla?

(#15103) -secret- válasza Kiki18 (#15102) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Már mindegy. A sima változata nekem bejön, ezt nem ismerem de mondom hát ha valakinek...

(#15104) tibbike01 válasza zoszt (#15100) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Nyárra keresek valami parfümöt. A régi Homme-ot jól ismerem. Az volt az első olyan parfümöm, amit igazán szerettem.

(#15105) niof válasza pohár (#15099) üzenetére


niof
addikt

Ok, és honnan, szerinted? A Notino-ból 4k 2ml, plusz szállítás, és az ki tudja milyen.
A Nasomatto-tól 4ml szállítással 20k körül lenne, de az fix, hogy hígítatlan. Valahogy ez a Notino nekem egyébként nem szimpi. Túl erőszakos a marketingjük, meg valahogy gyanúsak...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15106) pohár válasza niof (#15105) üzenetére


pohár
félisten

gyanúsak? miben? :D
nincs velük semmi baj...

még ott van a Neroli is, bár ott csak 1ml-s, kenegetős mintát adnak, meg voltak páran krémmánián is, akik árultak Black Afganot, mára már csak mufit látom :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15107) mufi


mufi
senior tag

Honnan szereztétek be PDF formátumban az az ekönyvet ahol az a kritikus parfümökről ír véleményt? PM plíz.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15108) Azie válasza niof (#15105) üzenetére


Azie
őstag

a notino mintaboltjában van kirakva. tényleg gyanús....

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15109) niof válasza mufi (#15107) üzenetére


niof
addikt

Ez engem is érdekelne!

Azie & pohár
Nem ismertem őket, azt meg pláne nem tudtam, hogy mintaboltjuk is van. Azt hittem, ez is csak valami a semmiből jött webshop... Mondjuk nem is kerestem offline elérhetőséget, mert mint írtam, messze lakom BP-től, így ez nekem nem játszik. De ha többen állítjátok, hogy megbízható, akkor rendelek tőlük.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15110) niof válasza niof (#15109) üzenetére


niof
addikt

Na jó, akkor megrendeltem az a pár mintát náluk, amire még kíváncsi vagyok.

Nasomatto Black Afgano
Mancera Cedrat Boise
Creed Aventus
Montale Aoud Cuir d'Arabie
Tom Ford Oud Wood

Remélem végre találok olyat, ami tetszik is, és tartós is!...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15111) szaki04 válasza niof (#15110) üzenetére


szaki04
senior tag

A Mancera az rendkívül tartós, nyári illat szerintem.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15112) Sanyi.il válasza szaki04 (#15111) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

hát én nyáron villamoson, egy fújástól magam mellett nem tudtam megmaradni - kegyetlen erős volt. és semmi köze az Aventushoz, külön illatként kell kezelni, és nem hasonlítani semmihez. Valamiért Aventus klónnak hirdetik itt-ott.

[ Szerkesztve ]

(#15113) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok. Boss Bottled Unlimited-del tapasztalata van valakinek esetleg, tartóssága haosnló az eredeti bottled-éhez?

Sic Parvis Magna

(#15114) niof válasza szaki04 (#15111) üzenetére


niof
addikt

Igen, az összetevők listájából sejtettem! Nem baj, nyárra is kell majd valami, a jelenlegiek már unalmasak, illetve elfogytak...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15116) tibbike01 válasza Sanyi.il (#15112) üzenetére


tibbike01
őstag

Pedig pont ennek a Mancerának nem dicsérik a tartóságát. Most én is hozzá tudnék jutni jó áron. Aztmondjátok jó illat? Érződik benne a nyírfa mint az Aventusban? Füstös?

(#15117) bbdzyx válasza Sanyi.il (#15112) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Ezt csak megerősíteni tudom, nem értem, hogy tudja a Cedrat Boise-t bárki nyáron hordani. Rajtam erőteljesen bőrös, gyümölcsös az elején, leszáradás után pedig súlyos vanília illatá alakul némi fás felhanggal. Egyik sem egy könnyű kombó 30 fokban.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#15118) niof válasza bbdzyx (#15117) üzenetére


niof
addikt

Ha megjön a minta, meglátjuk. Maximum annyi fog történni, hogy tovább kell kutatni könnyű, friss, tartós nyári illat után...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15119) Azie válasza tibbike01 (#15116) üzenetére


Azie
őstag

nekem semmi füstös nem volt benne, tavaly fújtam a notino boltban belőle. nekem cuppogósan édes (nem annyira, mint a ck reveal vagy lveb), háttérben kis fanyarral, nem is volt túl intenzív.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15120) tibbike01 válasza Azie (#15119) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi!

Rákeresve a forumban nagyon vegyesek/ellenetétesek a vélmények. Valakinek nagyon tartós prémium illat némi Aventus hasonlósággal. Valakinek meg silány, édes szintetikus gyenge tartóssággal.
Egyik barátom eladja az ő Cedrat Boise-t és filózok hogy vegyem-e meg.

[ Szerkesztve ]

(#15121) Azie válasza tibbike01 (#15120) üzenetére


Azie
őstag

Van az a penz, amit meger, de csak ovatosan 😊

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15122) kk831228 válasza niof (#15118) üzenetére


kk831228
addikt

Xerjoff-Mephisto... 👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15123) niof válasza kk831228 (#15122) üzenetére


niof
addikt

Na jó, majd ebből is rendelek mintát! Köszi! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15124) mufi válasza tibbike01 (#15116) üzenetére


mufi
senior tag

Amiket en probaltam cedratokat tartossagra nullak voltak es nem csak en panaszkodtam a tartossagra. Mondjuk rajtam a journey man es a reflectionis 20 perc, de cedratra sokan panaszkodnak...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15125) mufi válasza niof (#15118) üzenetére


mufi
senior tag

Eucris, vagy, amyris homme...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15126) mufi válasza kk831228 (#15122) üzenetére


mufi
senior tag

Te mocskos allat 👅 Hat a gypsy?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15127) mufi


mufi
senior tag

Kerem a moderatort rakja egybe a posztjaimat...behulyult a mobil meg en is. Elmezest kerek.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15128) -secret- válasza mufi (#15127) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

No problem, ezért nem hívunk most modit.

(#15129) vond válasza mufi (#15127) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vagyok, de nem kell itt rendberakni semmit, ennyi még bőven belefér. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15130) niof válasza mufi (#15125) üzenetére


niof
addikt

Hmmm... Kíváncsi lettem erre a márkára! Gyorsan rendeltem is az általad említettből, illetve még 3 illatból a gyártótól.

Ezeket:
OUD satin mood Extrait de parfum
OUD Extrait de parfum
Amyris homme
Aqua Celestia forte

Lehet, hogy kicsit besokalltam mintából mostanában. Ezekkel együtt már 20 felett járok, egy hónapon belül... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15131) mufi válasza niof (#15130) üzenetére


mufi
senior tag

En a kivonatokat hagynam. Nem adnak azok annyival tobbet. Amit viszont ajanlok, probald ki a Sel Marint es az Wucrist, de a profumo romatol is van valami, az ambra aurea es a fiore d ambra, nagyon nagyon durrantos illatok.
Ha meg mar oud...vagy gucci oud intense vagy byredo oud immortel.

Modik: a becsuletem a javamra szolt. Nem volt szandekos, s onkent jeleztem a hibat. Koszonom a supportot.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15132) niof válasza mufi (#15131) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Most ez az Oud "vonal" eléggé bejön nekem, ezzel ismerkednék inkább.
Majd nyárra szeretnék - ahogy írtam is - valami friss, könnyű, tartós illatot. Nem feltétlenül citrusost, csak valami új legyen. A "12 egy tucat" illatokat már eléggé unom, a tavaly nyárit is úgy választottam, hogy épp nem találtam jobbat, ami számomra kicsit érdekesebb illat lett volna. Akkor nem volt kedvem "mintázgatni", bementem a Müllerbe, aztán kb. 2 óra válogatás után az Azzaro Chrome Pure-t vittem haza. Nem volt rossz illat, de idén valami mást szeretnék. Sokkal üdébbet. Bár a tartósságával nem volt problémám, de lehet erősebb ennél.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15133) Mercutio_ válasza niof (#15130) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így kezdődik, aztán a végén jobb ha nem adod össze mennyit locsoltál el csak mintákra :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15134) niof válasza Mercutio_ (#15133) üzenetére


niof
addikt

Igen, ez így van. De ha fel kellene utaznom BP-re, tömegközlekedni vagy taxizni, egy egész napot rászánva, az is benne lenne olyan 25-30k-ban. Plusz persze amiket a mintákért fizetnék a boltokban. Szóval, így azért ennyivel olcsóbb, és bőven van időm próbálgatni őket. Nekem amúgy is mindenképpen ki kell próbálni a bőrömön is, nem csak papíron. Részint, mert érzékeny a bőröm, volt olyan (Habit Rouge) amitől ekcéma szerű gyulladás keletkezett rajtam, másrészről meg amúgy is fura a bőrkémiám valahogy. Vannak olyan illatok, amiket mások szidtak, hogy hamar elillannak róluk, rajtam meg legalább 2*annyi időt kibírnak. De ez igaz fordítva is. Ezért is rendeltem a Montale-tól is több mintát, mert nem tudom, melyik mennyi ideig tart rajtam. De általában sajnos kevesebb ideig, mint az átlag.
Szóval, most lemegy ez a mintázási hullám, aztán majd nyár előtt jön egy következő, mikor egy friss illatot fogok keresni. :D

Amúgy azt kicsit bánom, hogy itt a PH!-n nem kerestem rá előbb, hogy van e parfümös topik... Eddig a Fragrantica volt a mérvadó, de ott sajnos sok esetben látom, hogy mindenről írnak mindent, teljesen vegyesen. Itt meg más témákban is jó a közösség, remélem (úgy tűnik) itt is. ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15135) Azie válasza niof (#15134) üzenetére


Azie
őstag

van még a _másik_ fórum is :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15136) pohár válasza niof (#15130) üzenetére


pohár
félisten

ezt a pakkot meg tudod rendelni az MFK-től is közvetlen, 2ml-s gyári fújós küldenek, 15€ asszem a pakk, és ingyen postázzák is :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15137) kk831228 válasza mufi (#15126) üzenetére


kk831228
addikt

esetleg... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15138) kk831228 válasza niof (#15132) üzenetére


kk831228
addikt

Még az Aqua di Sale - t is dobd be, nyárinak... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15139) niof válasza pohár (#15136) üzenetére


niof
addikt

Tőlük rendeltem meg. ;)

Amúgy tegnap megjött a Notino-s csomag. Fújtam az általam itthon használt tesztlapokra 1-1 fújást mindegyik illatból, majd kb. 10 perc várakozás után szaglászni kezdtem őket. A két frissebb illat egész jó, ezeket hétvégén próbálom majd ki magamon. A Montale-nak ez az illata annyira nem jött be, szerintem ezt apámnak adom majd. A maradék kettőből fújtam a jobb és bal csuklómra.
A Tom Ford óriási csalódás. Meghatározhatatlan, talán nyers gumi szagú, semmi kellemeset nem érzek benne, és ami a legfurcsább, 10-15 cm-re a csuklómtól már semmit sem éreztem belőle. Igaz, az illat még este, zuhanyzáskor is pont ugyanolyan volt, az "erejéből" nem vesztett, de karnyújtásnyi távból már kiszagolhatatlan.
A Black Afgano vegyes érzéseket keltett bennem, ez ment a másik csuklómra. A projekciója jó, kellemesen érződik. Ez egy nagyon jó illat lehetne, de ez az édesség, ami ráül az egész illatra, ez nem az én világom. Ha ez nem lenne benne, instant rendeltem volna a 30ml-es kiszerelést belőle.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15140) tibbike01 válasza niof (#15139) üzenetére


tibbike01
őstag

TF Oud Wood-ról jut eszembe a Versace Oud Noir-t próbáltátok már?
Douglesben próbáltam, kb ugyanolyan mint a TF Oud Wood, csak gyengébb intenzitással, de ugyanúgy megvan a balzsamossága, fássága. Nagyon hasonlít a 2 illat és nekem alapvetően bejön, de egy 100milis kiszereléssel szerintem nem tudnék együtt élni. :N Túlságosan tolakodónak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#15141) bbdzyx válasza pohár (#15136) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Én meg majdnem notino-ról rendeltem MFK mintákat, darabját 2k-ért...

Baccarat Rouge-ból az Eau vagy az Extrait de parfum az érdemesebb egy próbára?
Mit érdemes még megszagolni tőle?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#15142) Azie


Azie
őstag

az azért elég jó indikátor a megfázásra, ha 3 fújás után sem érzem az obsession illatát o.O

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15143) Sanki válasza Azie (#15142) üzenetére


Sanki
addikt

Én nyáron vagyok ugyanígy az allergia miatt minden illattal. :K

(#15144) Safranek válasza tibbike01 (#15140) üzenetére


Safranek
aktív tag

Próbáltam. Nem rossz , de tartóssága nem üti meg nálam ez elfogadható szintet. :(

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15145) Mercutio_ válasza pohár (#15136) üzenetére


Mercutio_
félisten

Postát számolnak rá, vagy ez már a vége? (kint a gyerek párizsban... :D )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15146) tibbike01


tibbike01
őstag

Idén nyáron ki, mit fog használni? ;]

Nekem Guerlain Homme EDP jár a fejemben, ez jó választás lehet? Nem akarok túl aquás irányba elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#15147) vond válasza tibbike01 (#15146) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Még van egy 2/3 üveg Lalique White-om, én azt. :) Egy nagyon király, friss, borsos, citrusos illat. Csak lenne tartósabb.

Plusz van egy rakás nyárra való mintám is, majd azokat is ellötybékelem. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15148) -secret- válasza tibbike01 (#15146) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hol van még az idei nyár... :D

(#15149) tibbike01 válasza vond (#15147) üzenetére


tibbike01
őstag

Ebből van mintám, de nekem sem az illat sem a tartóssága nem tetszik. Ha valakinek kell, Debrecenben oda adom a mintát :D

(#15150) Peterzon94 válasza tibbike01 (#15146) üzenetére


Peterzon94
tag

Dior Sauvage, Prada L'homme, Prada Amber, Chanel Allure Homme Sport Extreme, Rasasi Al Wisam Day stb..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.