Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Azie válasza Mercutio_ (#15450) üzenetére


Azie
őstag

ő már odaát van.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15452) niof válasza Mercutio_ (#15450) üzenetére


niof
addikt

Köszi, ráírok.

Más!
Nagyon tetszik az Interlude Man, minden tekintetben kiemelkedő a teljesítménye, remek illat, egy dolog van, ami zavar benne. Ez pedig nem más, mint a túl édes leszáradás. Nincs amúgy bajom a mirhával, sőt, szeretem az illatát, de ebben ez egy kicsit sok.

A kérdés az lenne, ismertek e olyan illatot, ami hasonlít rá, de inkább a szárazabb, füstös vonalat képviseli végig, kevesebb édes jeggyel. Esetleg picit a tartósságból is áldoznék ennek oltárán, ez a 10-12 óra így is bőven kiváló.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15453) tibbike01


tibbike01
őstag

Ti melyik parfüm márkát tartjátok a legjobbnak? Tudom hülye kérdés, de melyik az a gyártó amelyikben még sosem csalódtatok...illat, minőség, tartósság terén.

(#15454) niof válasza tibbike01 (#15453) üzenetére


niof
addikt

Részemről designerben a Bvlgari, Dior és a Dolce. Ezekből amit használtam, mind jó volt, tartós volt. De voltak elég jó illataim Jean Paul Gaultier, Roberto Cavalli és a Givenchy "műhelyéből" is.
A niche gyártókkal, hát, mondjuk azt, hogy most ismerkedem. Bár mondjuk ez csak úgy igaz, hogy eddig csak mintákat vettem tőlük, most kezdtem teljes kiszereléseket is venni. De a Montale, MFK és Amouage eddig 3 biztos pontnak tűnik. Erőteljesen szemezek Alessandro Gualtieri cuccaival, tetszik, hogy mennyire "bolond" fickó.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15455) Mukucs válasza tibbike01 (#15453) üzenetére


Mukucs
senior tag

Prada, Dior, Chanel, Rasasi.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15456) Jhonny06 válasza tibbike01 (#15453) üzenetére


Jhonny06
veterán

Designerből Tom Ford, Dior, esetleg Chanel, bár ez utóbbinak jobb női parfümjei vannak, mint férfi. Illetve férfiból a régebbiek jobbak, de nekem azok már túl old-school beütésűek.

Niche-ből Guerlain, MFK, Nasomatto.

Indie-ből Imaginary Authors, Kerosene, Slumberhouse.

(#15457) niof válasza Mukucs (#15455) üzenetére


niof
addikt

Tényleg, a Chanel-t kihagytam! Allure-om volt, szerettem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15458) tibbike01


tibbike01
őstag

Nekem Guerlain, Hermes és Prada, amikben még nem csalódtam.
Most, hogy beleszerettem a Timbuktuba, kíváncsi vagyok a többi L'Artisan illatra. Ti melyiket próbáltátok? Hihetetlenül minsőséginek tűnik ez a Timbuktu.

A Rasasi és egyéb Arab parfümökkel mindig az a bajom, hogy nagyon szintetikusak, hosszú távon lehetetlen velük együtt élni. Pedig lenne köztük néhány jó illat.

[ Szerkesztve ]

(#15459) Mukucs válasza Mukucs (#15455) üzenetére


Mukucs
senior tag

PDM és a Guerlain kimaradt..:P

(#15460) Jhonny06 válasza Mukucs (#15459) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hm, a PMD-nek vannak jó illatai, de elég hit or miss.

(#15461) bbdzyx válasza tibbike01 (#15458) üzenetére


bbdzyx
senior tag

+1 a Hermés-re. Az egyetlen dizájner ház, aminek az illataiban nem csalódtam még eddig. Szvsz az új TdH Eau Intense Vetiver flanker jobb, mint az eredeti.
Niche vonalon pedig nálam az Acqua di Parma a befutó.

A Timbuktu nekem is nagy kedvencem. Hiába emlékeztetett először toi-toiban áporodott húgyszagra, egy idő után el tudtam ettől az első gondolattól vonatkoztatni és nagyon megszerettem. Ajánlom még a háztól: Tea For Two, Premier Figuire

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#15462) szaki04


szaki04
senior tag

Mancera, Lalique, Tom Ford, Emporio Armani.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15463) tibbike01 válasza szaki04 (#15462) üzenetére


tibbike01
őstag

A Lalique-k közül melyiket próbáltad?

(#15464) freelanced


freelanced
addikt

Nem tudjátok a Douglasben szokott lenni Mugler Cologne? A weboldalukon nem találom jelenleg, persze ez nem jelent semmit.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15465) szaki04 válasza tibbike01 (#15463) üzenetére


szaki04
senior tag

White nyárra, Encre Noire télre.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15466) Azie válasza freelanced (#15464) üzenetére


Azie
őstag

szokott, tavaly le is volt akciózva 1x 6k-ra

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15467) freelanced válasza Azie (#15466) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, meglesem!

Más:

A Mancera Cedrat Boise teteje ha jól tudom simán lecsavarható ügye?

Iletve ki mibe szokta önteni a decantokat, milyen üveget érdemes venni / honnan?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15468) #86564352 válasza tibbike01 (#15453) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam ami árban belefér kedvenc: Chanel Allure Homme (Blanche változat is), Hugo Boss Bottled, Terre d'Hermes.
Túl sokat nem próbáltam az is igaz, így nehéz választ adni nem merültem el a témában annyira. Lehet sláger illatok ezek, mit lehet tenni: nem véletlenül népszerűek és tetszenek nekem és a nők is mosolyogva hümmögnek rájuk, akkor jó nem? :) Klasszikussal nem lehet hibázni.

(#15469) Mercutio_ válasza freelanced (#15467) üzenetére


Mercutio_
félisten

A simán az túlzás, nekem fogó kellett hozzá, és - hogy ne törjön el - egy gumicsíkot tekertem a fogó és az üveg közé.
Decantnak tökéletes a gyógyszertárakban kapható 30/50ml-es üveg, rá szórófejet egyszer Jhonny06 linkelt most nem találom, de talán valakinek megvan a webshop címe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15470) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Üveg

Áttöltéshez ez és ez

Itthoni webshop: [link]

(#15471) freelanced válasza Mercutio_ (#15469) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm az infókat!

Remélem nekem se lesz ennél nagyobb szívás.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15472) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehetne armaf tres nuit beszerezni?
Notiono-nál nincs,és nem biztos hogy megérne 13k-t ha volna raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#15473) -secret- válasza ToBeY (#15472) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ebay esetleg? 8k a 100 ml-es. Ha kamut kapsz majd a Paypal megvéd.

(Indiából küldik nem Kínából.)

[ Szerkesztve ]

(#15474) ToBeY válasza -secret- (#15473) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs accom,így valakit meg kéne kérnem. :U

(#15475) vond válasza ToBeY (#15474) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Winner_hun szerintem tudna segíteni.
Régebben én is sokszor kértem meg eBay-es rendelésekre.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#15476) ToBeY válasza vond (#15475) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,tudom sokszor segített már nekem is. :K

(#15477) freelanced válasza ToBeY (#15474) üzenetére


freelanced
addikt

Nekem is van, Segítek szívesen... :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15478) ToBeY válasza freelanced (#15477) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,de elsősorban magyar beszerzés érdekelne.

(#15479) freelanced válasza ToBeY (#15478) üzenetére


freelanced
addikt

:R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15480) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Paco Rabanne 1 Million 200 ml parfümöt keresnék, jó áron.

Érdemesebb webshopban gondolkozni, vagy vannak olyan fizikai boltok,a hol jobb áron juthatok hozzá?

Mely online boltok ajánlottak?
Nem ragaszkodom csak magyar oldalakhoz.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#15481) tibbike01 válasza promagus00 (#15480) üzenetére


tibbike01
őstag

Arukereső kb bármlyik webshop. Ázsia Center addig menni amíg a legolcsóbbat meg nem talalod. Esetleg krémánian eladó parfümök között keress.

(#15482) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Reptéren ((Pozsony-Girona) szívóznak ha viszek egy két mintát ilyen szórófejes üvegben? Kézipoggyászban lezárt műanyag tasakba raknám, nincs feladott bőröndöm.

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#15483) Sanyi.il válasza punish3r (#15482) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

amig 100ml alatt van darabja, nem kell hogy gond legyen.

(#15484) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Használ / Van valakinek jelenleg Green Irish Tweed parfümje?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15485) mortison válasza freelanced (#15484) üzenetére


mortison
csendes tag

Van.

(#15486) punish3r válasza Sanyi.il (#15483) üzenetére


punish3r
aktív tag

Köszi, csak mivel nem "gyári" üvegében van azért gondoltam nehogy gond legyen belőle...

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#15487) Sanyi.il válasza punish3r (#15486) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

én hasonló üvegecskébe vittem magammal/hoztam Aventus-t Izraelbe, ahol igen kimagasló a reptéri biztonság, nem volt semmi gond :)

(#15488) punish3r válasza Sanyi.il (#15487) üzenetére


punish3r
aktív tag

Rendben, ezer hála.

Már a jövő sem a régi...

(#15489) Mukucs


Mukucs
senior tag

Ismeri valaki a Parfums Vintage márkát? :)

(#15490) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok,

Paco Rabanne 1 million parfümhöz hasonló illatokat keresnék, ami esetleg olcsóbb.

Ismertek ilyet esetleg?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#15491) tibbike01 válasza promagus00 (#15490) üzenetére


tibbike01
őstag

Viktor & Rolf - Spicebomb, bár nem biztos, hogy olcsóbb, de határozottan jobb.

(#15492) promagus00 válasza tibbike01 (#15491) üzenetére


promagus00
tag

Konzumer boltok közül hol találhatok ilyet? Dm? Rossman? Vág ezeket felejtsem el?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#15493) Fr0z3n válasza promagus00 (#15490) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A lidlbe van 1000 Ft-ért a pipere soron. Keresd az arany dobozost. Annál olcsóbb nincs 😂

[ Szerkesztve ]

(#15494) tibbike01 válasza promagus00 (#15492) üzenetére


tibbike01
őstag

Sehol, esetleg a Notino üzletben ki tudod próbálni, vagy az extreme verzióból tőle tudsz venni decantot.

(#15495) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Egyik nagy kedvencem az Armani Eau de Cèdre. Sajna az orrom már teljesen immunis rá. Hiába dicsérik többen a környezetemben ha egyszerűen nem érzem és így élvezni sem tudom. Ezért szeretnék egy illatot az alábbiak közül:

- Dolce & Gabbana The One for Men EP: Elég régi illat, de még mindig a piacon van, gondolom eléggé bejött az embereknek. Tegnap szagoltam először, nem volt rossz 10 perc után. Viselni sajnos nem tudtam. Aki használt már ilyet mit tapasztalt tartósság, visszajelzések alapján? Vállalható parfüm?

- Bvlgari Man Wood Essence EDP: új illat. Ahogy néztem eléggé megosztja az embereket, van akinek tetszik, van aki ki nem állhatja. Ezt már tudtam viselni is. Elég kellemes volt végig, de nem éreztem elég intenzívnek. Aki használt már ilyet mit tapasztalt tartósság, visszajelzések alapján? Vállalható parfüm?

- Yves Saint Laurent Y EDP: szintén új illat. A sima EDT verzióját nem tartják nagyra (tucatillat) de az EDP-ről jókat olvasni. Sajnos nem tudtam viselni. Aki használt már ilyet mit tapasztalt tartósság, visszajelzések alapján? Vállalható parfüm?

(#15496) freelanced válasza Azie (#15466) üzenetére


freelanced
addikt

Úgy tűnik egyik üzletben sincs az itthoni parfümériák közül ( Kivéve persze a Notino-t). Lehet, hogy kifutott. Azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15497) szaki04


szaki04
senior tag

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Ginepro di Sardegna eau de toilette unisex 2 ml minta - vakrendelés, nem tudom milyen lesz.

Byredo Gypsy Water eau de parfum unisex 2 ml minta - többen írtatok jókat róla.

Amouage Interlude eau de parfum férfiaknak 2 ml minta - erről is...

Phaedon Burst of Summer eau de toilette unisex 2 ml minta - tavaszi - nyári illat lesz...

Histoires De Parfums 1828 eau de parfum férfiaknak 2 ml minta - ezt is nyárra gondoltam.

Vélemények ezekről?!

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15498) Fr0z3n válasza tonermagus (#15495) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szia

Nekem a D&G most fogyott el. Rajtam nagyon tartós és férfias illat. Hölgyek is kedvelték. Akár mindennapi használatra is javaslom, nálam bevát. Bőrön 4-5 óra, ruhán ennek szerintem duplája.

A bvlgari is jó, legalábbis szerintem. Van aki szerint budi illatosító. Elég lagymatag, 2-3 óra és teljesen eltűnt.

(#15499) #86564352 válasza tonermagus (#15495) üzenetére


#86564352
törölt tag

D&G The One EDT volt nekem. EDP-t nem próbáltam. Szerettem főleg hidegebb hónapokban, ősztől kora tavaszig használtam. A nyitása nagyon bejött, a lecsengése is jó viszont akkor már nem teljesít alig érezni fújás után három órával. Ruhán talán. Lehetett volna tartósabb illat. Emiatt amikor elfogyott, nem vettem új üveget inkább kalandoztam másfelé. Talán majd egyszer második-harmadik illatnak. Találónak gondoltam a The One nevet, mert szuper illat viszont hamar tényleg csak egy ember érzi, te és más nem. Lehet neked több szerencséd lesz vele, rólam a legtöbb illat eltűnik pár óra után vagy csak nagyon közelivé válik. Hitetlenkedek amikor előadják az erős tartósságot, hogy Douglas-ben kipróbált valamit az illető egy fújással és másnap zuhanyzás után telefonon keresztül is dicsérték. :D

(#15500) pohár válasza szaki04 (#15497) üzenetére


pohár
félisten

Interlude nagyon brutál lesz, kifújás után ne szaglász nagyon, majd olyan 20-30 perc múlva, akkor kezd kellemes lenni nagyon, iszonyat tartós cucc :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.