Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) #04331520 válasza El Gringo (#15900) üzenetére


#04331520
törölt tag

Van info a betiltott anyagokról és a betiltás okáról?
Konkrétan lesz majd arról hír, hogy mi van az Amaraban és mi volt a betiltás oka?

[ Szerkesztve ]

(#15902) El Gringo válasza #04331520 (#15901) üzenetére


El Gringo
senior tag

senki nem mondta, hogy tuti azért szűnt meg, ahogy még vagy száz másik parfümöt is módosítottak az elmúlt években. Arról sincs szó, hogy miért módosultak, vagy hogy miért szűntek meg. Senki nem fogja közölni, hogy ezért szűnt meg, főleg ha allergénnek minősítettek az EU-ban valamilyen alapanyagot, vagy csak szimplán valamiért betiltották a használatát xy kutatás alapján. Nem hülyék :D A betiltásokról a Bizottság honlapján biztos találsz határozatokat :)
Valaki módosítja, valaki abbahagyja a gyártást. De lehet egyéb, üzleti megfontolás is.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15903) Azie válasza El Gringo (#15902) üzenetére


Azie
őstag

vagy csak azért, hogy felmenjen az ára és egy flankerrel kijöjjenek, ami nincs szürkekereskedelemben. ja látom írtad a végén.

mondjuk a shalimar PI pont ez a téma, egy kurvajó parfüm, az amarához képest drága is volt, mégis megszűntették és jött a sok szar flanker helyette :( a sima meg beszerezhetetlen/aranyár

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15904) El Gringo válasza Azie (#15903) üzenetére


El Gringo
senior tag

nem tudom... Aqva szériából mit akarnak ezek után kihozni, ha ez tényleg így lenne. Szerintem az egyetlen flanker a szériából, amit pölö jútúbon meg is említenek. Ennek nem látnám értelmét, hogy miért az egyetlen említésre méltót lőnék ki, a sok szart meg meghagynák. bár az eladási számokat nem látom :D lehet, hogy már sz.r se vette

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15905) Azie válasza El Gringo (#15904) üzenetére


Azie
őstag

retail boltban nem nagyon van, idén nyáron elővették, de tavaly-tavalyelőtt sehol nem láttam, a sima aqvat, meg az idei még fosabb flankert talán marine nyomták mindenhol ész nélkül :S hiába ez az egyetlen értelmes az amara, ha nem illik a konzumkurva mentalitásba :S

ja apropó jó nyári alulértékelt:

lanvin oxygenne még mindig eszméletlen király illat, a múlt héten előkerült egy napra az is

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15906) El Gringo


El Gringo
senior tag

felbuzdulva az Amarán, elővettem a Dunhill Centuryt, mondom, kipróbálom, ha már hasonlóak a jegyek egy része... Hát bocsi, nem hozok túl jó hírt, nem ez lesz a helyettese ;] maradt még egy kis Amarám, a következő 20+ fokban kipróbálom megint, hátha elrohanok venni egy üveggel :P

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15907) El Gringo


El Gringo
senior tag

[link] Ez a decant módszer jobbnak tűnik, mint a spriccelős meg a tűs... :K

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15908) mufi válasza El Gringo (#15907) üzenetére


mufi
senior tag

Azt utalom az ilyen videokban hogy csak egy adott helyen kaphatoak ilyen spriccek...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15909) Mercutio_ válasza ToBeY (#15899) üzenetére


Mercutio_
félisten

Károly körúti DM-be ne menjen senki, nincs náluk. (Tippre a ellopott de még nem leltározásnál leírt darabokat hozza a rendszer)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15910) Azie válasza Mercutio_ (#15909) üzenetére


Azie
őstag

sárkány center/ béke út esetleg? :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15911) paye


paye
tag

Ma én sem találtam sem a József körúton, sem a Corvin Plázában, sem az Alléeban... :W

(#15912) mufi


mufi
senior tag

Miert nem engeditek mar el... Elment...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15913) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

en videken vetettem szulokkel, ott meg volt 1db. majd 2 het mulva elmegyek latogatoba es atveszem. :C / nincs ekezet bocsi /

(#15914) Azie válasza Sanyi.il (#15913) üzenetére


Azie
őstag

nincs bocsi sem!

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15915) Sanyi.il válasza Azie (#15914) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

akkor sincs ekezet, nem bocsi! :D

bovult a creed gyujtemenyem, eleg lesz azt mondta a parom...

pont az nincs a kepen amivel bovult... Creed Erolfa.

[ Szerkesztve ]

(#15916) niof válasza El Gringo (#15907) üzenetére


niof
addikt

Egyszerű, és ötletes. Csak néhány fecskendőt kell venni hozzá. Bár jómagam nem decantolok, de ezek a lifehack-ek sokszor hasznosak tudnak lenni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15917) El Gringo


El Gringo
senior tag

bois du portugalod nincs? :DDD

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15918) Sanyi.il válasza El Gringo (#15917) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

:(
amit nem sikerul valahol megszagolni mielott megveszem azt nem merem bevallalni.

(#15919) mufi válasza niof (#15916) üzenetére


mufi
senior tag

Olyan fecskendot hol lehet venni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15920) niof válasza mufi (#15919) üzenetére


niof
addikt

Szerintem gyógyszertárakban, vagy gyógyászati segédeszközöket áruló boltokban. Legalábbis régebben lehetett, vettem többször is. Bár mondjuk ez már elég rég volt, akkoriban még lehetett tiszta (96%) alkoholt is kapni, ma már azt sem lehet, tudtommal...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15921) El Gringo válasza mufi (#15919) üzenetére


El Gringo
senior tag

bemegyen a gyóccertárba, és 30 forintért meg tetszik venni ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15922) zoszt válasza Sanyi.il (#15918) üzenetére


zoszt
tag

Gindirtől kaptam mintát Bois du Portugalból (üvege neki sincs ha jól tudom), még egy kicsi lötyög az alján, ha megint összefutunk majd el tudom vinni. Régimódibb illat, de lehet újra divatos lesz egyszer. :) Lalique pour Homme EDP nyitánya nagyon hasonlít rá.

Szép sor amúgy, gratulálok hozzá!

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#15923) Sanyi.il válasza zoszt (#15922) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

epp tegnap nezegettem a gyujtemenyedet, hamarosan kinezek meg egy par mintat :)

(#15924) Mercutio_ válasza mufi (#15912) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy nézem az egész DM honlap is:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15925) El Gringo


El Gringo
senior tag

kipróbáltam a héten pár, számomra újdonságot. Azt se tudom, mit próbáljak ki legközelebb. ;]

Prada Amber pour Homme: szappanos (nem tolakodóan), mellette erősen virágos, hozzá egy kis fűszeresség, amit a virágporosság kicsit szúróssá tesz. Nem a frissesség dominál, inkább meleg, száraz illat. Nekem a virágosság túl tolakodó. Ára 20k, ami számomra nevetségesen sok, én a felét adnám érte (ha kéne...) tartósság 20+ óra.

Hugo Boss The Scent Private Accord: ez sem rossz tartósság. Tucatnyi hasonló meleg illat között kell helytállnia. Kakaós, meleg, édeskés illat. Ami különlegessé teszi: gondolom a Maninka. Fingom nincs, mi az, de egyfajta gyümölcsösség van benne + még a gyömbér. 20k-t talán megér. Bár azért a Valentino Uomo 150ml ugyanennyi.

YSL L'Homme Ultime: próbáltam papíron és csuklón. Nagyon akartam, hogy jó legyen, így majd adok neki még egy esélyt nyakon is, nem csak egy béna fújással használva. :) Nekem egy nagyon jó minőségű dezodornak tűnt. Nem is lenne baj, ha nem 20k lenne az ára. A rózsa sem jött át sajna.

Baccarat 540 Extrait: Pf, b@ssza meg, ez tényleg jó. :DDD Ebből szerintem venni fogok. Rögtön a minőségi, fűszeres édesség csapott meg. Rohadt édes, de valahogy mégis annyira ki van egyensúlyozva, hogy nincs ideje túltolnia magát. Balanszolt, abszolút minőségi Valami. Valami... Hogy mi? Hát Valami. Ledarálsz egy zsák pénzt, és magadra fújod. :DDD Szerencsére rajtam nagyon tartós volt. Ennyi... Félek kipróbálni a többi MFK mintát.

Dunhill Century: pusztuljak meg, ha nem emlékeztem jól, de a nyitánynál nagyon emlékeztetett az Amarára. Utána a frissesség, a citrus kezdi átadni a helyét a keserűségnek, mint egy jó keserű tonic. Ugyanúgy érezhető a sok neroli, de ez tényleg nagyon keserű, és nem annyira "friss". Azért a kardamom elviszi egy másik irányba. Keserűen friss, zöldes-virágos, és van egy kicsi szappanos beütés a háttérben. Mivel még alig kapható, így a 75 ml 13k Notino bácsiéknál, ennyiért azért egy vicc. 10k-ért a 135 ml-s... Úgy talán megérheti. Szerintem gyengébb, mint a sima Icon, sőt, az Amaránál is. De ha nincs ló... Én maradok az Iconnál.

Etienne Aigner No. 1 Oud: Szerintem simán unisex. Meleg, édes, fűszeres. Alapból az édesség és a fahéj dominál, utána a bőr jobban érezhető benne az orrom szerint, mint a rózsa vagy az oud. Kellemes, esős időben, az ablaknál vacsorázós estén örömmel viselném. Egy igazi chill illat. Ebben is érződik egy száraz virágporosság. 12k az ára. Tartósság átlagos. Csak azért nem veszek belőle, mert nem tudnám eladni a felét :D

A jó öreg Huberta: Nem tudom, hol, de valahol beleütköztem a nevébe, és rögtön beugrott, hogy ez virágos... És rózsa is van Fragranticán... Fiók alján meg is találtam a tavalyi mintát. Egy nyárkompatibilis illat (nem mintha nem fújnék bármit magamra nyáron), ami nem a tucat citrusos, unalmas borzalmak közé tartozik. Tökig vagyok a citrussal. Tömény virág, és mégsem női parfüm. Én a rózsát nem nagyon találtam benne... Így jártam. Lágyan, a háttérben oudos, fás, de nálam abszolút a virágos illat dominál, abszolút elnyomja a többi illatjegyet. Egyet veszek belőle. Nem beast mode, de azért rendben van. 6k-ért best. Az se baj, ha rajtam marad az egész üveg, ezt biztos el fogom hordani. :K

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15926) Misogi válasza Sanyi.il (#15915) üzenetére


Misogi
aktív tag

Na ez igen! :)

(#15927) niof válasza El Gringo (#15925) üzenetére


niof
addikt

Én kevés híján az összes uniszex, vagy férfi MFK-t teszteltem. Minőségre mind kiváló volt, és tartósságra is elsőrangú. 3 fogott meg igazán, az APOM (ebből vettem is egyet), a Grand Soir (jó, de nem veszem meg), és a Baccarat 540 Extrait (ősszel megveszem). Nálam eddig ez utóbbi a legtartósabb parfüm, amit valaha próbáltam. Ráment az ingem gallérjára, és enyhén még a 2. mosás után is érezni lehetett a keserű mandula illatát.
Nagyon erős vetélytársa volt az Interlude Man, isteni illata van, de az nekem az a kategória, ami túl édes. Szaglászni bármikor, vagy 1-1 cseppet magamra rakni, csak hogy érezzem az illatát, nagyon jó, de egész nap azt az édes felhőt nem bírom. Így inkább a Baccarat lesz majd a befutó, de az Interlude-ból is mindig lesz otthon egy pici. :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15928) kk831228 válasza niof (#15927) üzenetére


kk831228
addikt

Nem szeretem az édes illlatokat, de az interlude az tetszik... Nekem annyira nem édes, óvatosan fújva nem sokal be az ember tőle...

Az apom nem roszz meg a grand se de nekem inkább az interlude... 👌 Mondjuk ily3n időben már felejtős, max este még belefér... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15929) mufi


mufi
senior tag

Lalique EN Sport alternativat tudtok javasolni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15930) niof válasza kk831228 (#15928) üzenetére


niof
addikt

Itt már adhatja a különbséget az eltérő bőrkémia. Én a Nerolis mintából 1-1 cseppet tettem magamra, pedig akkor még hidegebb volt, de pár óra után magamon csak a tömény édes illatot éreztem, nagyon intenzíven. A külvilág mit érzett, nem tudom, azt mondták jó, de magam számára csak az édesség volt meg. Vattakorongon teljesen más, hetekig éreztem az íróasztal sarkán hagyott mintát, minden egyes alkalommal, ahogy beléptem a szobába. Érdekes, hogy ott inkább a mirha és a tömjén dominált, de valami fenséges keverékben, a bőrömön meg...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15931) #04331520 válasza mufi (#15929) üzenetére


#04331520
törölt tag

Ezen gondolkodtam ma én is. Encre Noir van rajtam és azon tűnődtem mivel keverjem egy frissebb élmény érdekében. Egy virágos citruson gondolkodom.

(#15932) mufi válasza #04331520 (#15931) üzenetére


mufi
senior tag

A sport verziot szagoltad mar?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15933) #04331520 válasza mufi (#15932) üzenetére


#04331520
törölt tag

Igen. Szerintem az nem sikerült jól.

(#15934) bbdzyx válasza #04331520 (#15931) üzenetére


bbdzyx
senior tag

TF Grey Vetiver, ami citrusos vetiver. Ez elég safe, bátraknak akár blindbuy.
Creed Original Vetiver jut eszembe, de ez erős mediocre, ár-érték arányt tekintve még rosszabb.
Nyári vetiver illatra amúgy én is szívesen fogadok még tippet.

EN Sport-ra tavaszi/őszi időre egy jó alternatíva lehet a Dsquared2 Rocky Mountain Wood. Erről írtam korábban.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#15935) tibbike01 válasza #04331520 (#15933) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem sem. Gyógyszertári vetiver illata van.

Más: 1 hete használok Amouage Reflection Man-t, eddig minden nap kaptam dicséretet rá, mindig más embertől. Parádés egy parfüm, néha hűvös fás, máskor virágos játékos végig perfekt minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#15936) El Gringo válasza bbdzyx (#15934) üzenetére


El Gringo
senior tag

ha tetszik a Grey, akkor Eau Sauvage is fog :) EdT-ből teszter is van néhol kirakva. Majd kipróbálom a Hermes Vetiver flankerét, aztán megmondom, jó-e :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15937) bbdzyx válasza El Gringo (#15936) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Eau Savage rajta van a to-do-listen.

Eau Intense Vetiver Majdnem az összes Douglasben kint van. Jóval erősebb a bors jegy, mint az original TdH-nál, ellenben sokkal szintetikusabbnak tűnik a vetiver benne. Sok szó meg nem esett róla itt, szóval kíváncsi vagyok más véleményére is.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#15938) El Gringo válasza bbdzyx (#15937) üzenetére


El Gringo
senior tag

nekem van belőle gyári mintám, majd megszaglászom :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15939) Jhonny06 válasza mufi (#15932) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért kell alternatíva? :) Szerintem nagyon jó, bár nem igazán "sport". Eléggé hasonlít a sima EN-ra. Nyárra nem igazán tudnám elképzelni, viszont jó tavaszi parfüm.

(#15940) mufi válasza Jhonny06 (#15939) üzenetére


mufi
senior tag

Nem nekem kell, hanem ismerosnek. Most fogyott ki neki az EN Sport aztan kerdezett, hogy tudnek e helyette valamit ajanlani...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15941) Azie válasza mufi (#15940) üzenetére


Azie
őstag

de ha jó volt és kifogyott, miért nem veszi újra?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15942) mufi válasza Azie (#15941) üzenetére


mufi
senior tag

Szerintem valami ujat akar... Pl en nem emlekszem hogy lett volna valaha egy parfumbol ketto uvegem..

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15943) kk831228 válasza tibbike01 (#15935) üzenetére


kk831228
addikt

Első kedvenc volt nekem is... 👌 :K Jó cucc, sajnos mostanában elfelejtődött már... :O

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15944) niof válasza mufi (#15942) üzenetére


niof
addikt

Nekem anno a nagy kedvenc Kenzo Pour Homme -ból volt vagy 5. A legjobban azt bánom, hogy a régi, klasszikus üvegjét kidobtam. Pedig gyönyörű volt... :O

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15945) Sanyi.il válasza mufi (#15942) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

nekem [ebbol] van most egy hasznalatban levo, es egy bontatlan 100ml :)

(#15946) mufi válasza niof (#15944) üzenetére


mufi
senior tag

Én inkább mindig kipróbálok valami újat, bár, mostmár van pár amiből tuti lesz másik üveg: Gypsy water, Oud immortel, Oud intense, Terroni, ENE...

Most a Bleecker Street-en gondolkodok, de MB Explorer, Jazz Club is tervben van, meg Memoir man. Ezekbő idén tuti lesz valószinűleg egy üveg, mert ezek vagy nincsenek vagy mint pl a Memoir az kifogyott...és az még az első batch volt :( :( az új ...csak árnya a réginek....

Most decantocat akarok venni: Sel Marin, Elysium, Aqua di sale - meg még pár nyári illatot próbának. Azon a német parfümös fórumon akinek van megbízható forrása, az írjon privit, mert felkeresném...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15947) kk831228 válasza mufi (#15946) üzenetére


kk831228
addikt

Óhh bazzz+ eszembe jutattad a Blecker-t :O :DDD

Nagyon kíváncsi vagyok rá...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15948) mufi válasza kk831228 (#15947) üzenetére


mufi
senior tag

Ne próbáld ki...semmiképpen. Q JÓ!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15949) kk831228 válasza mufi (#15948) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD ;] :C Teeeee... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15950) niof válasza mufi (#15946) üzenetére


niof
addikt

Most már én is csak akkor veszek újra, ha valami nagyon tetszett. A Kenzo-t akkor vettem halomra, mikor még suliba jártam, a 90-es években. Szóval, nem most volt...
Ami most nálam újravevős lesz, az a Terroni, a Black Afgano, Dark Aoud. Nyári illatom még mindig nincs idénre...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.