Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) mufi válasza niof (#15950) üzenetére


mufi
senior tag

A Black Afgano szar...sajna ki kell mondanom, az utóbbi üvegek és múltkor a notinó üzletében megszagolt is, olyan, hogy semmilyen, teljesen más mint a régi...és ez állítólag azért van, mert Orto és a Nasomatto ház egybekel(t)...s most az Ortot nyomják...-azt még hozzáteszem, hogy a BA még a tulajváltás előtt lett ratyli...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15952) niof válasza mufi (#15951) üzenetére


niof
addikt

Nem tudom, hogy a régi milyen lehetett, ez, ami nekem van, nagyon jó. Kb. olyan tartós, mint a Terroni. Reggel magamra fújom, este még meg-meg csap az illata, ha úgy fordulok. Szóval hiába mondod, hogy a régi jobb volt, fogalmam sincs róla, a jelenlegi is zseniális. Amúgy meg mindkét márka Gualtieri alkotásaira támaszkodik, ha meg egy kézbe is került, miért dolgoznának egymás ellen?
Én amúgy azt olvastam valahol, hogy az Orto-nál adtak neki teljesen szabad kezet, és rábízták, hogy mit alkot. Ennyi a különbség a kettő között. De mondom, ezt úgy olvastam...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15953) iatti válasza mufi (#15951) üzenetére


iatti
aktív tag

hát igen,nem akarom ismételni magam,de szinte mindegyikben csalódtam amit kipróbáltam.talán az is befolyásolja a pénzéhségen kívül,hogy rengeteg cég lett.honnét a fütyiből lehetne ennyi jó minőségű alapanyagot előállítani.példa rá az asztalitenisz.abban jobban benne vagyok.a 90-es években volt kb 10 cég,most lehet 40-50,aki pénzt akar csinálni.az árak többszörösére emelkedtek,a minőség meg nem lett jobb.

(#15954) kk831228 válasza mufi (#15951) üzenetére


kk831228
addikt

Ugyanaz az "Orr" mindkét háznál, és suerintem parhuzamosan megy mindkettő... Más oka lehet inkább... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15955) iatti válasza niof (#15952) üzenetére


iatti
aktív tag

hát igen,ha nincs viszonyítási alap,akkor nehéz összehasonlítani.én egyet ismertem a 90-es évekből amit utána is próbáltam kb 15 évre rá,a givenghy gentlement.egy gyenge lötty lett.mint tartósságra ,mint illatra teljesen más lett.emlékszem az illatvadász oldalán valaki írta az új szériáról hogy milyen erős,tartós,férfias.gondolom a régit nem látta.és ez itt a gond,szép lassan egyre gyengébb a minőség.a jó nép meg azt hiszi micsoda tuti cuccot vett,közbe meg átb.szták a palánkon :((

(#15956) iatti válasza niof (#15950) üzenetére


iatti
aktív tag

a dark aoud-ban a szantálfa mennyire érezhető? mert az nem bejövős.leszáradás után édes?mert az se bejövős.

(#15957) iatti válasza kk831228 (#15954) üzenetére


iatti
aktív tag

money... :K

(#15958) El Gringo válasza El Gringo (#15925) üzenetére


El Gringo
senior tag

Oud Satin Mood Extrait: ebből fél fújás is elég. Ez is b@szott édes. Baccarat jobban bejött.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15959) niof válasza iatti (#15956) üzenetére


niof
addikt

A Dark Aoud egy különleges "állat". Először nagyon "visszataszító" volt a szárazságával. Véleményem szerint a szantál nem domináns benne, inkább a második felvonásban csak kíséri a leszáradó agar-t. Édesnek semmiképp nem mondanám. Rendelj mintát, próbáld ki.
Amúgy hiába csak 2 összetevő, nagyon komplex illatnak érzem, és meglepő módon eddig erre kaptam a legtöbb pozitív reakciót a hölgyektől.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15960) niof válasza El Gringo (#15958) üzenetére


niof
addikt

Én is így voltam vele. A 2 ml-es minta kb. 5 alkalomra elég volt. Igazi beast mode parfüm, de csak akinek bejön.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15961) iatti válasza niof (#15959) üzenetére


iatti
aktív tag

jól hangzik.kevés szantál,nem édes.szárasság jöhet.persze ne legyen rasasi dhanal oudh jurrah :D ennek nem értettem a koncepcióját.én szeretem a karaj löttyöket :DD de ez negyed-fél óra után,ami már nekem is sok volt, átment egy átlagos illatba.a tévedés joga fentarva :DDD a faqat rijal-t még nem próbáltam,remélem egy lineárisabb illat lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15962) El Gringo válasza iatti (#15961) üzenetére


El Gringo
senior tag

ideje lenne, már egy éve azt várom, hogy írjál róla valamit :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15963) iatti válasza El Gringo (#15962) üzenetére


iatti
aktív tag

mivel ebből csak minta van,ezt tartogatom egy péntek esti pingpong edzésre+egy kis leóra/vörösbor+kóla/.4-5 órát nyomjuk,itt azért kimelegszik az ember,és talán jobban kiderül mit tud.jövő hét hétvégén helyzet jelentést adok a bakony fővárosából :)

(#15964) El Gringo válasza iatti (#15963) üzenetére


El Gringo
senior tag

azzal akarsz nyerni, hogy elkábítasz mindenkit vele? ;] jó taktika. Csak nehogy valakinek feljöjjön a kóla.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15965) iatti válasza El Gringo (#15964) üzenetére


iatti
aktív tag

max szilikonos sporttársamnál lenne jó.remélem nem az lesz vele,mint pár hete.dobtam fel egy kis black oud-ot,azt béla kollégám megakart f.rkalni :DD

(#15966) mufi válasza niof (#15952) üzenetére


mufi
senior tag

Nekem lassan egy eve lesz, hogy nincs. Kaptam Terronit, nem volt ra szukseg tobbet. Most szagoltam notinoban...ahh...dehogy adnek erte ennyit... A Pardont is kidobom...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15967) El Gringo válasza El Gringo (#15938) üzenetére


El Gringo
senior tag

Hermes Terre D'Hermes Eau Intense Vetiver: Ez egy Grey Vetiver Sport. Szappanos, zöld, citrusos. A nyitány az teljesen rendben van, sőt, isteni. Keserű narancs- és citromhéj özönlik, és nem is az a szintetikus sz@r. De hát ez kb. 10 perc. Aztán szépen átmegy egy befejezetlen illatba. Se nem egy letisztult Grey Vetiver, se nem egy új valami. Most vagy egy klasszikus minőséget hozunk, vagy valami újat, ami tényleg más. Ez amolyan két szék közé... Ha Tom Ford Grey Vetiver Sport Cologne lenne ráírva a mintára, elhinném :D Amúgy teljesen rendben van. De nálam vagy Grey Vetiver, vagy Eau Sauvage. Ez biztos nem.

Amúgy ha valaki tud egy olyan illatot, ami órákig olyan, mint ennek a nyitánya, írja má' meg :D

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15968) iatti válasza El Gringo (#15967) üzenetére


iatti
aktív tag

én egy vetivert ismertem mona di orio-tól.de látom már nincs a zólyomi oldalán.az tetszett,jó minőségűnek tünt.na ott lenne oud is. ahogy írják nem lehet gagyi,de ez az árán is látszik

(#15969) Petyke77


Petyke77
tag

Sziasztok, nem láttatok esetleg valahol Thameen Carved Oud decantot? Sehol nem találom pedig állítólag a TF Oud Wood még jobb verziója. Nagyon kíváncsi lennék rá!

(#15970) #04331520 válasza Petyke77 (#15969) üzenetére


#04331520
törölt tag

De.

(#15971) Petyke77 válasza #04331520 (#15970) üzenetére


Petyke77
tag

Thx!

(#15972) tibbike01


tibbike01
őstag

Régebben volt téma de nem találom. 1ml parfüm hány fújás általában? 10ml meddig elég? Hogyisvanez?

(#15973) -secret- válasza tibbike01 (#15972) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Aha, 10-12 fújás.

(#15974) niof válasza tibbike01 (#15972) üzenetére


niof
addikt

Hát, ez elég sok minden függvénye. 1ml egy edt-ből szerintem max. 2 alkalom. Egy edp-ből, okosan adagolva, mondjuk 3, egy extrait-ből, ha kellően tömény, 3 vagy 4.

Amúgy valaki nemrég linkelt egy lengyel webshopot, ahol árultak Orto mintákat, de nem találom azt a postot, elfelejtettem akkor elmenteni. Valaki linkelné újra?! Köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15975) Jhonny06 válasza niof (#15974) üzenetére


Jhonny06
veterán

A tapasztalat az, hogy nincs sok összefüggés a parfüm koncentrációja és az erőssége között. A legtöbb (niche) parfüm már EDP koncentrációjú, de teljesen átlagos tartóssággal bírnak, egy EDT is lazán lehet ugyanolyan erős. Parfüm koncentrációból is van olyan, ami teljesen átlagos.

Inkább attól függ ez a mintás történet, hogy ki mennyit fúj magára. Ha 5 fújást tolsz, akkor elfogy 2 alkalom után az 1ml. Én átlagban 2-t, nagyon max 3-at szoktam, így kitart 4-5 használatot is simán.

Lengyel oldal: [link]

(#15976) El Gringo válasza niof (#15974) üzenetére


El Gringo
senior tag

lulua pont pölö?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15977) donbig


donbig
tag

Középiskolás, sportos öltözetű lánynak ballagásra vennék parfümöt. Tartósság fontos lenne.Valami ötlet vkinek? Már nem nagyon lesz idő megrendelni, Müller, DM, Douglas jöhet szóba.
Köszönöm!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#15978) tibbike01 válasza donbig (#15977) üzenetére


tibbike01
őstag

Yves saint laurent manifesto. Ezzel tuti nem lősz melé.

(#15979) El Gringo válasza donbig (#15977) üzenetére


El Gringo
senior tag

notino két nap alatt leszállít, ha pénteken lesz a banzáj, simán odaér :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15980) -secret- válasza El Gringo (#15979) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Meg úgy általában minden valamire való webshop.

(#15981) niof válasza Jhonny06 (#15975) üzenetére


niof
addikt

Köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15982) donbig


donbig
tag

Köszönöm a válaszokat!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#15983) Safranek válasza tibbike01 (#15978) üzenetére


Safranek
aktív tag

Nem derült ki melyik évszakra kell . :U
YSL Manifesto őszre/télre ok.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15984) mufi


mufi
senior tag

Montale greyland vs full incense teren van valakinek tapasztalata? Most akartam tendelni erre bazz uresek a mintak... Es meg csak nem is illatoznak...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15985) iatti válasza mufi (#15984) üzenetére


iatti
aktív tag

greylandot próbáltam,méghozzá a régiposta utcából rendeltem.az illat nem fogott meg,de az erősségére emlékszem.elég gyenge.voltam már ott,pár montalét kipróbáltam.volt annyira felhigított teszter is,hogy alig lehetett felismerni az illatot.persze érthető az üzlet oldaláról is,a sok próbálgató liter szám fújná el a cuccot,csak így nehéz választani,mert egy ilyen próba után azt hiszed hogy ezt tudja a parfüm,csak közben jól fel lett higítva.

(#15986) mufi válasza iatti (#15985) üzenetére


mufi
senior tag

Ezek tipikus templom illatok. A masik dolog... Akkor nem vagyok hulye... Nekem is feltunt, hogy mintha az illatok higitottak lennenek... Amivel semmi gond nyilvan mindenki halalra funna magat... A kerdes az: kikerulhet e, lereskedelmi forgalomba higitott illat... Mert ez megmagyarazna hogy miert van annyi meglepetes amikor online rendelunk...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15987) Azie válasza mufi (#15986) üzenetére


Azie
őstag

templom illat (füstölő, india stb), vagy templom szag (doh, nyirkos párás)? mert nagyon nem mindegy :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15988) mufi válasza Azie (#15987) üzenetére


mufi
senior tag

Templom szag lehet egy hetek óta nem szellőztetett szobában is ;] szóval illat. :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15989) niof válasza Azie (#15987) üzenetére


niof
addikt

Nem tudom mire gondolt, de nekem van otthon tömjénem, a Full Incense max csak nyomokban emlékeztet rá, vagy úgy sem. Egy kellemes, bensőséges illat, magamba fordulós, lazítós napjaimra vettem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15992) Petyke77


Petyke77
tag

Most kaptam a mailt hogy az Aventus Cologne megjelenése júniusban lesz. Bárki bármit is mond én nagyon várom! 😀 Az első szériából tuti érdemes lesz venni egy üveggel befektetési céllal. Az eddigi analitika alapján néhány év múlva mindenki ezt fogja keresni... 😂
.

[ Szerkesztve ]

(#15993) mufi válasza Petyke77 (#15992) üzenetére


mufi
senior tag

Foleg ha hozza a (nem) vart szintet... Akkor aztan erdemes lesz tarolni a lottybol a szekrenyben... :))

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15994) Petyke77 válasza mufi (#15993) üzenetére


Petyke77
tag

Beindul a batch variation topic aztán ez lesz a “holy grail” figyeld meg! 😂

(#15995) mufi válasza Petyke77 (#15994) üzenetére


mufi
senior tag

En ebben mar nem tudok hinni, abban inkabb hogy nehany uzletben van meg egy regebbi batch...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15996) Jhonny06 válasza Petyke77 (#15992) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hirtelen én is kíváncsi lettem rá, bár nem tudom mit tudnak még gyengíteni rajta, vagy mitől lesz ez cologne. Esetleg kiveszik az ISO-E Super-t belőle.

(#15997) Petyke77 válasza Jhonny06 (#15996) üzenetére


Petyke77
tag

Az előzetes illatjegyek alapján másnak tűnik. Nekem az Aventus megmaradt a szívem csücske úgyhogy kíváncsian várom a flankert. Renélem nem fog hasonlítani a Vikingre mert az nekem brutál sz@r kategória. 😀

(#15998) mufi válasza Petyke77 (#15997) üzenetére


mufi
senior tag

Miert rombolna le a Creed a vilag legnepszerubb illatat, ami raadasul a haz legnagyobb buszkesege?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15999) Petyke77 válasza mufi (#15998) üzenetére


Petyke77
tag

Hiba lenne!
Más. Ez a cedrat boise egész jó. Csak kevés kell mert erős és émelyítő tud lenni. A Gypsy water jó? Azzal szemezek most.

(#16000) tibbike01 válasza Petyke77 (#15999) üzenetére


tibbike01
őstag

Na, én meg azért nem vettem meg annó a Cedrat Boiset, mert itt a forumon mindenki szidta, hogy milyen gyenge parfüm...
Mikor branch van neked és hol vetted?

Tökmindegy milyen a gypsy water...úgysem érzed :C harmatgyenge.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.