Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) ökörvagyfiam válasza HurkaLES (#15049) üzenetére


ökörvagyfiam
újonc

parfumeden.hu

La Rive Extreme story elég jól sikerült sauvage copy 1790ért..(75mili)

(#15052) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

nem szokásom boltok árait összehasonlítani, de, van itt a Vikinget, notinon 145k, neroliban meg 80k körül, több parfümnél is van ekkora eltérés, kérdem, hogy mi történik a notinón? Elszálltak miközben leszopták magukat vagy mi?? :Y
Mi indokol ekkor eltérést az áraknál? :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15053) zs.tom válasza mufi (#15052) üzenetére


zs.tom
tag

Aventus is ugyan ez.... Mindenhonnan megéri venni csak notinoról nem. Nem értem ezt az üzletpolitikát, de ha valaki igen, akko világosítson már fel :DDD

(#15054) tibbike01


tibbike01
őstag

A Mancera parfümökről mi a véleményetek úgy általánosságban? Egész baráti áron vannak a 120milis EDP-k.
Ez lenne a niche belépőszintje?

[ Szerkesztve ]

(#15055) Peterzon94


Peterzon94
tag

Guerlain háztól mely illatokra érdemes odafigyelni férfi/unisex vonalon? Szeretnék jobban megismerkedni a házzal, a Müllerben fellelhető illatait ismerem már, L'homme ideal, L'instant de Guerlain..

(#15056) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezt most találtam, nagyon hasznos olyan parfümök decantolásához, amiknek nem lehet lecsavarni teljesen a szórófejét. Így kvázi semennyi nem veszik el fújkálás közben.

tibbike01: Mindenképpen ajánlott kipróbálni őket, pl. Cedrat Boise, Sand Aoud, Aoud Vanille, Red Tobacco.

Peterzon94: Habit Rouge, Habit Rouge Dress Code, Derby, Tonka Imperiale, Spiritueuse Double Vanille, Vetiver. Esetleg Guerlain Homme, ha szereted a mojito jellegű illatokat.

[ Szerkesztve ]

(#15057) pohár válasza Jhonny06 (#15056) üzenetére


pohár
félisten

Amouage-ok jól fejhetők?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15058) Jhonny06 válasza pohár (#15057) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem igazán. Vannak nála rosszabbak is, de azért veszik el bőven belőle, amikor tölcsérbe fújom. A legjobb ilyen szempontból a Parfums de Marly és a régi Byredo üvegek (nem tudom, hogy az újaknak milyen a szórófeje). De ezzel a cuccal nem kell többé gondolkodni ezen. :)

(#15059) pohár válasza Jhonny06 (#15058) üzenetére


pohár
félisten

de ezzel jók az Amouage-ok fújhatósága? csak vonz az a 100-as Jubilation... :D (a felét meg megtartom)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15060) Petyke77 válasza mufi (#15052) üzenetére


Petyke77
tag

A 30ml Oud Wood amit még decemberben vettem 29-ért most megint lett készleten 37,5-ért. Ennyit nem ment az EUR...

(#15061) mufi válasza Petyke77 (#15060) üzenetére


mufi
senior tag

Na az oud woodért is könyörgök itt, hogy kinek van elfekvőbe...de veszek eg üveggel, méghozzá 10 ml-t mert ilyen szemetek vagytok.

ui: ha sszony kivág mehetek valakihez? van sok parfümöm :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15062) El Gringo válasza Petyke77 (#15060) üzenetére


El Gringo
senior tag

parfumon fél áron megkapod. LoL

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15063) Jhonny06 válasza El Gringo (#15062) üzenetére


Jhonny06
veterán

75 euro-ért van a Parfumo-n + minimum 10 euro a szállítás, az már kapásból 27e ft..

(#15064) mufi válasza Jhonny06 (#15063) üzenetére


mufi
senior tag

Hol láttad? Én eresgetek de esküszöm nem látom! Dobd át privibe, ha nem nagy kérés.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15065) El Gringo válasza Jhonny06 (#15063) üzenetére


El Gringo
senior tag

17€-ért már van 18 ezer pontostól /10 ml. Persze akinek kell az üveg, az így járt :D

mufi: [link]

17€/10 ml [link]

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15066) Jhonny06 válasza El Gringo (#15065) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván decantot mindig lehet olcsóbban szerezni, ezt teljesen értelmetlen összehasonlítani a gyári üveggel..

(#15067) El Gringo válasza Jhonny06 (#15066) üzenetére


El Gringo
senior tag

érdekes, én ahányszor néztem, a decant mindig drágábban jött ki, mint az üvegnek az arányos része :K néha kétszer annyi.
mondjuk nem is veszek ennyiért, jó a designer

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#15068) pohár


pohár
félisten

szagolta már valaki a Layton Exclusif verziót PdM-ből? van olyan jó, mint a sima, vagy még jobb?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15069) Petyke77 válasza El Gringo (#15062) üzenetére


Petyke77
tag

Nem decantot kerestem!

(#15070) Petyke77 válasza mufi (#15061) üzenetére


Petyke77
tag

Egyik legjobb illat a világon! 30 miliből nem tudok adni,gyorsan fogy így is... 😀

(#15071) Petyke77 válasza Petyke77 (#15060) üzenetére


Petyke77
tag

Ma már 42 200,- nem semmi

(#15072) mufi válasza pohár (#15068) üzenetére


mufi
senior tag

Volt mintám. Nem ér az annyit.... :N

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15073) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok a black afgano parfüm milyen illat ? Melyik parfümhöz hasonló fűszeres ,édes , vizes?

(#15074) kk831228 válasza jocoka75 (#15073) üzenetére


kk831228
addikt

Egyikhez sem... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15075) pohár válasza mufi (#15072) üzenetére


pohár
félisten

aszondod? pedig illatjegyek alapján (meg a sima Layton is baszott jó) bejövősnek éreztem, egy decant erejéig majd lehet benevezek rá később...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15076) Peterzon94


Peterzon94
tag

Aventusbol melyik batchra érdemes vadászni mostanság? 🤔
18f11 állítólag nem rossz

(#15077) mufi válasza pohár (#15075) üzenetére


mufi
senior tag

Sajna az illatjegyek még semmit nem jelentenek...nem tudom..vegyél mintát, aztán meglátod - tudom nem olcsó, de csak így kaphatsz valós képet...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15078) hhenry


hhenry
őstag

Ha valakit érdekel piros brut after shave karinthy úti szupermarketben kapható 900 ft aquaval szemben

(#15079) Safranek válasza mufi (#15072) üzenetére


Safranek
aktív tag

Van decantom és tényleg nem ér az annyit. :N

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15080) mufi válasza Safranek (#15079) üzenetére


mufi
senior tag

Mondjuk attol is fugg hol vetted...el kell mondanom, parfumorol annyi higitott szar jon ide...nekem volt nerolibol mintam igy tudom, hogy az erdeti...es...nem er az annyit...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15081) Safranek válasza mufi (#15080) üzenetére


Safranek
aktív tag

Nem hiszem hogy hígított , egész nap az érezhető volt , de nem győzött meg. :N
...és nem ér ez ennyit .. :DD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15082) mufi válasza Safranek (#15081) üzenetére


mufi
senior tag

En sem hittem sok decantomrol mig be nem szereztem egy uveggel az adott parfumbol...mondom...nincs annyi parfum a vilagon amennyit el lehetne adni, olyan aron ahol oly sok helyen latom...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15083) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Berendeltem pár női és férfi mintát magamnak és a barátnőmnek a tavaszi-nyári szezonra készülődvén. A férfi designerekből próbáltam már párat, ezekről röviden pár sorban:

Dsquared2 He Wood: Adott egy száraz fás alapillat, aminek a tetejére ráül az édes viola, ami végigkíséri az illatot. Utóbbi jegy miatt különleges, de nem az a klasszikus maszkulin illat, amire sajnos rátesz a virágos jegy "túlcukrozott limonádéhoz" hasonló édessége. Ing nyakán meglepően hosszan tartó, bőrön valamivel hamarabb lecsillapodik.

Dsquared2 Rocky Mountain Wood: Ez viszont igazán kellemes meglepetés volt! A recept kb. így néz ki: vegyük az Encre Noire Sport-ot, és cseréljük ki a vetiver melletti másodhegedűs ciprus akkordot frissen gallyazott fenyőre, majd bolondítsuk meg nagy csipet borssal. Az eredmény egy könnyű, nagyon zöld illat, amiről valahogy mindig egy kockás flanel inges hegyi túra jut eszembe, persze ennél azért széleskörűbben hordható. Az egyik esélyes befutó tavaszra. Azonban tartósságában is hasonlíthatna az ENS-hez, mert csakhamar bőrközelivé válik.

Tom Ford Grey Vetiver EDP: Elején citrusos, majd hamar szappanos karakterűvé váló, tökéletesen homogénre kevert formula. Nagyon szofisztikált, de mégis valahogy univerzális illat, bármikor el tudom képzelni magamon 15-25°C között. Vagy ez, vagy az előző lesz a kiválasztott.

Dolce&Gabbana Light Blue férfi/női variánsok + Versace Man Eau Fraiche: Nem értem a hype-ot a D&G LB körül. Borzasztóan szintetikusak, számomra már-már fojtogatóak leszáradás után. A Versace máshogy indít, mint a D&G-k, de a leszáradás egy az egyben megegyezik velük.

Perry Ellis 360° Red for men: Az üvege rettentő béna, az illat maga viszont az, amire - a He Wood-dal ellentétben - az átlagember rámondja, hogy "klasszikus férfi illat" és ez tényleg így van, ebből kifolyólag unalmas is. Kiköpött AdG, annál viszont kicsit szintetikusabb, de tartósabb és valamivel fűszeresebb és nem mellesleg fele annyiba kerül.

Ezeken felül egy kedves hardcore niche rajongó kollégámnak köszönhetően megszagolhattam egy ritkaságszámba menő [link:https://ensaroud.com/product/oud-yusuf/33]természetes oud kivonatot[/link]. Elmondása szerint reggel 7-kor kente be a csuklóját, amit én 9-kor szagoltam meg. Először azt hittem, hogy valami nagyon sötét, virágos vetiver illatot érzek, aztán esett csak le, hogy oud is van a háttérben. Rendkívül érdekes volt, meg mertem volna esküdni, hogy egy több összetevőből kevert formuláról van szó.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#15084) Mercutio_ válasza bbdzyx (#15083) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Light Blue-t nem tudom ki hype-olja, de nekem az "elég light" volt ami megmaradt belőle, erősen felejtős :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15085) mufi


mufi
senior tag

Uj szerzemenyek. Itt szeretnem megkoszonni a Nerolis csajoknak azt hogy ilyen utocsomagolt parfumot adtak el egy kollegamnak. Igaz, o nem nezte meg a papirzacsiba rakott illatot, de hat ki gondolta volna, hogy egy ilyen szinvonalu uzlet ilyet megenged maganak. Amugy meg, hallotta am amikor az elado csajok sutymorgtak az utolso uveg Eucrisrol...az igaz, hogy en fujtam belole eloszor, de akkor sem tartom korrektnek a dolgot. A kollegat ismerem, semmi oka nem volt arra hogy kinyissa a parfumot aztan ilyen kontar modon visszacsomagolja azt. Ez neki volt nagyobb kellemetlenseg.
Ha van itt nerolis uzenem neki, hogy ilyenkor illene szolni es megmutatni a termeket, esetleg kedvezmenyt adni, netalan nem harom mintat hanem tizet... Itt nem arrol van szo, hogy ki mennyit kolt parfumre. Hanem ha mar bemegyek egy luxusparfumeriaba, akkor tiszteljuk meg a masikat! Ja, a kollega raadasul nem egyedul volt az uzletben igy tanu is van arra ami tortent, meg mielott barki valami humbukkal tamadna privatban.

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15086) Jhonny06 válasza mufi (#15085) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem lehet, hogy ezek gyárilag sincsenek fóliában és ők tekerték rá emiatt? A legtöbb niche dobozt nem fóliázzák le, nagyon sok ilyen van. Csak egy ötlet.

(#15087) mufi válasza Jhonny06 (#15086) üzenetére


mufi
senior tag

Azzal sem lenne semmi gondom, ha azt elotte bejelentik...itt nem magan a csomagolason van a hangsuly...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15088) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Eleg sok Montale mintat rendeltem mostanaban (a gyartotol kozvetlenul), de valahogy a tartossagukkal nem vagyok elegedett. Lehet, hogy csak az en boromon nem mukodnek jol, ezt nem tudom, de altalaban azt mondjak roluk, hogy tartosak. Ar es hirnev alapjan 8-10 orat varnek el toluk...

Amik tetszettek:
Full Incense - 4-5 ora
Black Musk - 4-5 ora
Dark Aoud - 2 ora (pedig ez nagyon tetszett)
Nepal Aoud - 3-4 ora

Amik meg tesztelesre varnak: Wood & Spices, Red Vetiver.
A tobbi, amit probaltam, annyira nem jott be.

Szeretnem megkerdezni toletek, hogy a Nasomatto Black Afgano-rol mi az altalanos velemeny? Ha valaki hasznalta, irna par sort rola?

Esetleg a Dark Auod-hoz hasonlo illatot ismertek, ami joval tartosabb, es esetleg erdemes kiprobalni?
Elore is koszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15089) Azie válasza mufi (#15087) üzenetére


Azie
őstag

hát igen, nem egy "prémium" folyamat eredménye az elmondásod alapján :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15090) pohár válasza niof (#15088) üzenetére


pohár
félisten

a Black Afgano rohadt tömény cucc, fél órával kifújás után lehetett csak megmaradni mellette, és érzeni bármi illatot... :D

más: van itt valakinek üres PdM (Pegasus) üvegje? le tudná mérni, hogy milyen nehéz üresen?

ha jól láttam az átvilágított üvegem, a Pegasusomban alig van már valami, max 1-2 fújásnyi, már csak köpköd szegény :(

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15091) mufi válasza Azie (#15089) üzenetére


mufi
senior tag

Pontosan erről van szó. Azért mert az eucris nem 100 000 ft, még lehet a vevőhöz normálisan hozzáállni...nem vagyok biztos benne, hogy ezek után veszek tőlük bármit is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15092) mufi válasza pohár (#15090) üzenetére


mufi
senior tag

Tömény? :F Én nem mondanám, hogy nem lehetett fújás után illatot érezni. Jött az rendesen úgy, ahogyan annak jönnie kell.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15093) pohár válasza mufi (#15092) üzenetére


pohár
félisten

hát volt valami meghatározhatatlan illat, de én azzal nem mernék utcára lépni... :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15094) niof válasza pohár (#15093) üzenetére


niof
addikt

És tartósságra? Mert jelenleg a Montale-ok elég nagy csalódások ezen a téren. Az a legfurább, hogy a Dior Homme Intense simán 10-12 óra rajtam. Amekkora hírneve van a Montale-nak, abban bíztam, hogy ezek minimum ennyit tudnak, de nem. Még a Black Aoud sem (az intense sem). Azért ez fura nekem kicsit.
Ettől függetlenül lehet veszek egy Dark Aoud-ot, mert nagyon jó illatú, vagy egy Black Musk-ot. De még a Full Incense is birizgálja a fantáziámat.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15095) pohár válasza niof (#15094) üzenetére


pohár
félisten

csak a csuklómra fújtam belőle, én azt mondom, ha pesti vagy, nézz be az Allee-nál lévő Notinoba, és fújj egyet te is, aztán ki tudja, találhatsz mást is, ami megfog, volt sok jó cuccuk kitéve :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15096) mufi válasza niof (#15094) üzenetére


mufi
senior tag

Full incenset nem osztunk el? Ha ez a vonal bejon ajanlanam neked meg a greylandet es az etat d libre attaquer le vagy des soleil (vagy valami ilyesmi, nem tudom a pontos nevet).

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15097) niof válasza pohár (#15095) üzenetére


niof
addikt

Sajnos nem pesti vagyok, hanem kaposvári. Itt be kell érnem egy Müllerrel, meg egy sokkal kisebb kínálatú, magánparfümériával. Ráadásul utóbbiban nagyából azok vannak, mint az előbbiben. Úgyhogy marad a mintarendelés, vagy a vakrepülés.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15098) tibbike01


tibbike01
őstag

Akinek van új üveges Guerlain Homme EDP-je az tudna nyilatkozni a tartósságáról? Mennyit bír? Milyen erős?

(#15099) pohár válasza niof (#15097) üzenetére


pohár
félisten

akkor szerintem rendelj egy mintát belőle, a Black Afgano nem való blind buynak szerintem... :N :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15100) zoszt válasza tibbike01 (#15098) üzenetére


zoszt
tag

Szerintem egészen rendben van, késő ősszel használtam a melegben és hullámokban délután is megcsapta az amúgy elég süket orromat. Sajnos kevés parfümről tudom ezt elmondani, egy másik ilyen a Guerlain l'Homme Idéal Cologne, csak annak a mandulája nekem túl sok és édes egy idő után. A Guerlain Homme Edp könnyedebb, hordhatóbb számomra. Habár azt olvastam, hiányzik belőle a régebbi kiadásban fellelhető "mojito vibe", nekem mégis ezt az érzést közvetíti.

[ Szerkesztve ]

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.