Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) rétisün


rétisün
veterán

link :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10952) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Na, elvtársak, kihasználtam a jó időt ebben a három nap szabiban! Elhúztam cangával Csesznekre, 2 éjszakára, közben a hegyekben túráztam. 222 km cangán, gyalog majdnem 20. Eszméletlen jó volt!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#10953) rétisün válasza Thulcandra (#10952) üzenetére


rétisün
veterán

nagyon jól tetted, grat :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10954) tekeyagd válasza Manitou (#10920) üzenetére


tekeyagd
tag

e-mailben mentek a fényképek! :C

(#10955) Manitou válasza tekeyagd (#10954) üzenetére


Manitou
addikt

freemailesre küldted? Most nézem, de semmi nem érkezett.

rétisün én is tapasztalom :((

[ Szerkesztve ]

(#10956) rétisün válasza Manitou (#10955) üzenetére


rétisün
veterán

freemail már régóta nem az igazi :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10957) fpeter07


fpeter07
veterán

Szeretek mazsolázni a szezonvégi akciók között. Tavalyi 2010 Kona Cinder Cone után nálam most ez viszi a prímet. [link] :R
szerk: [link] Itt mondjuk alacsonyabb az árszabása, a hivatalos oldalon már kevésbé baráti...

[ Szerkesztve ]

(#10958) dqdb válasza fpeter07 (#10957) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na végre, ilyet is régen láttam, ahol tartották magukat a minimum Deore felszereltséghez mindenhol, és nem spóroltak Alivio/Acera irányban a kerékagy-hajtómű-fék-lánc négyesnél. Az akciós áron nem rossz, a súlya is rendben van, fejlesztési alapnak tökéletes, idővel teleszkópot cserélve még jobb bringát lehet belőle kihozni.

Nem piros :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10959) rétisün válasza venember83 (#10944) üzenetére


rétisün
veterán

"Be kéne tolni pár hegyet a 600 kilométerbe, rögtön nem lenne olyan egyszerű."

de az se lenne egyszerű, hogy olyan 600 km-t találj, amiben nincs hegy.
oké, az alföldön van ilyen, de szki gondolom nem az alföldön fog nekivágni egy ilyen kihívásnak.

(#10958) dqdb: nem outi :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10960) fpeter07 válasza dqdb (#10958) üzenetére


fpeter07
veterán

A színt a kommentben elfelejtettem kiemelni. :B A színére nem találok kifogást, rendkívül harmonikus. A teló M2200 után szerintem bőven megfelelne.

(#10961) KaraDani válasza dqdb (#10958) üzenetére


KaraDani
addikt

Ezek a telók állítólag nem rosszak nem?
Korrekt kis gép ez így egyben szerintem, az áráért meg főleg baba :K

(#10962) DemonDani válasza KaraDani (#10961) üzenetére


DemonDani
addikt

áá nem rockshox matricás... :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10963) venember83 válasza KaraDani (#10961) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem bizony. A SR már készít jó telókat is, az X-fusion pedig a levegős tagok terén bizonyít.

(#10964) dqdb válasza fpeter07 (#10960) üzenetére


dqdb
nagyúr

A színt a kommentben elfelejtettem kiemelni. A színére nem találok kifogást, rendkívül harmonikus.
Az rémlett, hogy pirosmániás vagy, azért szóltam be :) Amúgy szerintem is szép a festése.

A teló M2200 után szerintem bőven megfelelne.
Azután bármi jó lenne :DDD Mivel tárcsafékes a bringa, így benne van az esetleges jövőbeni csere lehetősége, mert V-fékes tüskék ma már csak az abszolút low end telókon vannak (tavaly még a másik véglet SID-en volt a versenyzők kedvéért, idén már onnan is lekerült).

KaraDani: Ezek a telók állítólag nem rosszak nem?
Mindenki így tudja, így hallotta, de senkinek sincsen vele tapasztalata :))

DemonDani: áá nem rockshox matricás...
Kinek* kellene egy "gagyi" Reba egy róka helyett :P Nekem mondjuk egyik sem, az R7 Absolute+ tökéletesen muzsikál.

* Mondjuk annak, akinek remote lockoutra van szüksége.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10965) Tamoo válasza dqdb (#10964) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"V-fékes tüskék ma már csak az abszolút low end telókon vannak"
Igaz 2008 már nem most volt, de a Recon 351-emen is van

[ Szerkesztve ]

(#10966) dqdb válasza Tamoo (#10965) üzenetére


dqdb
nagyúr

A hangsúly a ma szócskán van ;] Próbálj meg 2011-es Recont venni V-fék tüskékkel, nem fog sikerülni. A Torák egy részén még van, és itt a még szócskán van a hangsúly :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10967) Tamoo válasza dqdb (#10966) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#10968) dqdb válasza Tamoo (#10967) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Király az RS oldala, sem a képen, sem a Specifications fül alatt nem szerepel, hogy támogatja a V-féket, és én azt néztem ... Az Overview fül tényleg említ V-fékes változatot a Silver TK-ból :W

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10969) Tamoo válasza dqdb (#10968) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:K 3 változatnál is ott a "Rim/Disc"
ettől függetlenül tényleg egyre kevesebb a V-féktüskés.

[ Szerkesztve ]

(#10970) dqdb válasza Tamoo (#10969) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megtaláltam a 2012-es RS katalógust, abban is van V-fékes Recon, szóval inkább ne említettem volna példaként :B

Hmm, most nézem, hogy eltűnt a Tora és a Dart is, helyettük XC néven jelent meg egy új család.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10971) Tamoo válasza dqdb (#10970) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hm tényleg. XC. 3fajta és mind "olajos", különböző becsúszóátmérőkkel 28-30-32mm. Furcsa, hogy újra csinálnak 30-ast is. Kíváncsi vagyok mennyit kérnek el értük (bár nálunk biztos sokat).

[ Szerkesztve ]

(#10972) DemonDani válasza dqdb (#10964) üzenetére


DemonDani
addikt

Nekem van :U
És köszöni jól van, lehetne ugyan sokkal érzékenyebb de amíg olaj folyik az ereiben addig még ez talán nem akkora gond, Lockolása teljesen jó, nem RM csak lenyúlogatós szisztéma (átbasztak vásárláskor... de talán nem is baj) pont annyit enged amit én nem érzek, hogy a kezem sem törik ripityára és a teló sem kopog. Előfeszítés is elég durva, lehetne kiegyenlítettebb alul nagyon puhít középtájt meg már nem keményedik sokat, de szerintem pont ezért 120kilós ember alatt is be lehetne állítani. viszont 60kilós vitéznek lehet nem ajánlanám, mert lehet be tudja állítani, viszont finoman hangolni valszeg nem fog menni :DDD
Viszont nem tűnik masszívnak, egy Tora sokkal masszívabbnak hat ránézésre, és azért az sem mind1 végül is, csak bátrabb vagy egy tankon :)
Festett becsúszós van (ez volt akciós ;]) a festés minősége, hát amennyire az ilyen jó lehet, annyira jó. Biztosan kopik majd, de 2000km után egyenlőre nincs ilyesminek nyoma.
Olajat nem köpi meg ilyesmi nagyobb gondok nincsenek, szimeringek is hasznavehetőek, nem volt benne retek. Van V-fék tüske is ;]

(#10971) Tamoo
gondolom (remélhetőleg) árazásban is simán kicserélik a mostani Tora Dart párost, meg közéjük jön egy új a 30as... Ami nem is baj, mert minőségben és árban is nagy a szakadék azon a területen

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10973) venember83 válasza DemonDani (#10972) üzenetére


venember83
nagyúr

Az se lenne rossz, ha a Dart és Tora helyett jönne egy 30-as, ami könnyű és viszonylag jól mozog, legalább úgy, mint a Tora. 32-esnek meg maradna a Recon és fölötte.

(#10974) DemonDani válasza venember83 (#10973) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát őszintén szólva, megnéztem a katalógust, nem mondom h elragadtatott vagyok tőle, ill ebből sok nem derül ki, szóval maradjunk abban h nem bizakodok, hogy jobb lesz mint a Tora, súlyra kapásból nehezebb sztem a Tora valahogy 2200g körül van ha jól rémlik (tk ennyi többi nehezebb hát fogjuk rá, javulni nem fog az biztos)
Inkább a Dartnak jön jól ha árban marad 25k

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10975) Motaba78


Motaba78
őstag

erről mi a vélemény ?

kiderült mégis 26"-es a kerék :C

ezt a gumit néztem ki városi rohangálásra, mi róla a vélemény ?

holnapi túrára felraknám a tartalék felnikre.

(#10976) szki


szki
őstag

A hétvégi Mátra Maratonra készülőkkel szolidáris voltam ma is. Nem tudom milyen lehet az a sípályás szakasz felfelé, de biztos sokan tolják majd a bicajt. Szóval ma is befigyelt egy 109 km 1099m szinttel. Biztos szakmai ártalom, hogy ezt a tornyot 4x néztem meg egymásután Botfa és Bocsok között le-fel közlekedve pihenő nélkül:D

Másik irányban Zalaegerszeg látszott:

[ Szerkesztve ]

(#10977) fpeter07 válasza dqdb (#10964) üzenetére


fpeter07
veterán

Ne félj, már kiemelten egy helyen, hogy és még csak nem is piros. :D

Outiból is lehet lehet látni impozáns darabot! [link]

[ Szerkesztve ]

(#10978) Tamoo válasza venember83 (#10973) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezzel egyetértek :K

(#10979) Tamoo válasza szki (#10976) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs normális trackem, de Kékesre feltekerni nekem itthonról kb 37km terepen :DDD ami körülbelül 1400m szint körül lehet (sportypal szerint jóval több, nem tudom). Egyszer lemérem már valahogy normálisan. Mondjuk neked valószínűleg ez sem lenne túl megerőltető ahogy nézem a tekeréseidet. Bár kétszer oda-vissza biztos megéreznéd :DDD

(#10980) szki válasza Tamoo (#10979) üzenetére


szki
őstag

Kékes nekem is sok lenne a 15 kilos trekkingemmel:K De egy 6-7 kiloval könnyebb outival szívesen megmásznám 1x! Elég lenne az is:)
Nekem nincs a közelben komoly hegy, de szép domb van dögivel. Mire eljutok egy hegyig bicajjal, addig síkon kipurcanok :DDD
Átérzem a terepbicajozás nehézségeit. Nekem jobban fekszik a koromnál fogva az országút. Így szerintem vasárnap hajnalban irány Muraszombat, ami tök sík terep, és jó lesz 100 km-es időt javítani.

(#10981) Fáraó


Fáraó
őstag

Outis CST márkájú, hosszított presta szelepes belsőről van vkinke tapasztalata? Esetleg tudja vki ? gramm?
Ki milyen outi belsőt használ (márka/auto/presta/hosszított szelep/? gramm) és mik a tapasztalatai?

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10982) tekeyagd válasza Fáraó (#10981) üzenetére


tekeyagd
tag

hosszított Presta szelepes Michelin belső. a latex előtti legjobb cucc szerintem ;)

(#10983) Dirtyz válasza Fáraó (#10981) üzenetére


Dirtyz
őstag

CST 40mm szeleppel van itthon, az 98 gr. Eddig nem volt vele bajom...

szki:"Nekem jobban fekszik a koromnál fogva az országút."; mennyi is az annyi, ha megkérdezhetem..?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10984) szki válasza Fáraó (#10981) üzenetére


szki
őstag

Nekem ez a Continental van hátul. 100 gramm, presta, és 900 Ft volt. Csak két hónapos, de 4e km van már benne. 1x volt egy felni felé defektem, mert a felniszalag félrecsúszott a dupla-falú felnin:(

(#10983) Dirtyz: 38 az annyi. Bicajozni jobban (gyorsabban) tudok, mint 15-20 éve, de úszni, és futni (még) nem. Összességében jobb az állóképességem, mint valaha!

[ Szerkesztve ]

(#10985) Fáraó


Fáraó
őstag

Köszönöm a segítséget srácok! :R

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10986) fpeter07


fpeter07
veterán

A mai betevő:

Részt vettünk ismerősömmel a csácsi kerékpáros fesztiválon. Hát mit mondjak, feelinges volt a rendőrök ügyelete alatt tekeregni. Egy sávot kisajátítottunk magunknak. :) Egy motoros pedig elzárta a forgalmat a körforgalmakban. Ugyan lehet, hogy az első bringások tolták az autót, mert a sebességmutató 10-13 között stagnált. Viszont tetszett! Az odaút rövidebbnek tűnt, sprinteltünk egyet 40-el. ;] Pláne az egészben, hogy a végén kaptunk ingyen lángost. Volt egy ügyességi pálya, ott még ennyivel sem lehetett menni. A triálos egyensúlyérzékem valahogy cserben hagyott, egyszer le kellett raknom a lábam, az egyhelyben állásban még problémáim vannak. :D Rétisünnek elfelejtettem szólni, a pálya nem igazán kedvezett volna neki. Ismerősöm végigment outival, ugyan a nyolcas kanyarban dőlt néhány akadály, de nem hiszem, hogy utána tudtam volna csinálni.

Befejeztem. :D

(#10987) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na feltettem a képeket a fullyról. Már korábban hiányoltátok. :) LINK

(#10988) fpeter07 válasza Vasinger! (#10987) üzenetére


fpeter07
veterán

Jó képek! Személy szerint nem igazán emelném a bringám a fejem fölé, óvatossági okokbók. ;] szerk: Holnapi programom. Bazitai falunap. Összekötöm a kellemest a kellemetlennel. :D Lesz miért feltekerni. A programok ugyan nem érdekelnek, de meglesem a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

(#10989) Vasinger! válasza fpeter07 (#10988) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hogy is van az a mondás...kicsi a bors, de erős. ;]

Köszi!

(#10990) Tamoo válasza Vasinger! (#10989) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így kell felemelni :DDD [link]

(#10991) rétisün válasza szki (#10976) üzenetére


rétisün
veterán

:Y :R

:))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10992) Vasinger! válasza Tamoo (#10990) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az szerintem lejött hogy nem a legkönnyebb karbon cuccokból és levegős telókkal felszerelt XTR fullyról beszélünk :D A merevvázsaomat még félkézzel is szinte. Sok a kül. súlyban.

(#10993) fidig


fidig
tag

Valaki tud egy jó linket küllőhossz megállapítás témában??? :))
Előre is köszi.

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#10994) dqdb válasza rétisün (#10991) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mi az, mész kürtőskalácsot sütni? :))

Aki érti, érti, aki nem, annak nem magyarázom el ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10995) KaraDani válasza dqdb (#10994) üzenetére


KaraDani
addikt

Á, azt csak cseh remekekkel lehet, az osztrák, meg a magyar nem játszik, nem lesz finom :))

(#10996) fpeter07 válasza dqdb (#10994) üzenetére


fpeter07
veterán

Leöntötték az éjszakai partin a kalácsot sörrel? Kicsit elvetemült dolog. :D

(#10997) dqdb válasza fpeter07 (#10996) üzenetére


dqdb
nagyúr

Annál is durvábbat, de még túl fiatal vagy ahhoz, hogy megtudd az igazságot :P

sütőforma

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10998) venember83 válasza fpeter07 (#10996) üzenetére


venember83
nagyúr

Gondolkozz, gondolkozz. Nem mindig a belső értékeken van a hangsúly. :)

(#10999) szki válasza fpeter07 (#10988) üzenetére


szki
őstag

Ma voltam Csácsbozsokon én is, de még korán reggel, és nem találkoztam a biciklis felvonulással.
Bazitán is tekertem, mert megnéztem a tévétornyot közelről :DDD Idő hiányában nem tekerhettem mindkét irányból (romlandó volt a hátizsákban), pedig hívogatott egy tábla, hogy 10% lejtő 3 km hosszban. Bár nem hiszem tényleg olyan hosszú lenne lefelé a tévétoronytól nyugatra ...
Megértem a Verebes Pistát, miért költözött arra településre, mert gyönyörű a kilátás!

(#10987) Vasinger!: szépek a képek! Profi munka :K Jó Tekerést!

(#10991) rétisün: :DDD Holnapi szesztúrára útravaló?

[ Szerkesztve ]

(#11000) rétisün válasza szki (#10999) üzenetére


rétisün
veterán

nem :( ezek már elromlottak.....

az a vicc(?) hogy még mindig nem tudni, mi lesz holnap....

"hogy 10% lejtő 3 km hosszban"

ha jól rémlik, kedden én onnan tekertem fel :))
tényleg nem olyan hosszú, és nem is végig 10%, az tuti

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.