Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) KaraDani válasza SOAD19 (#11449) üzenetére


KaraDani
addikt

Én csak nagytányér városban, és max 2 fokozatot használok hátul. Kivétel a mélygarázsból feljövetel, ott középtányér és kiállva dülöngélés :DDD Pesten közlekedek, budán más lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#11452) venember83 válasza KaraDani (#11448) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor csak neked: [link]. De hogy ne mond, hogy gonosz vagyok: [link].

Ej, nekem csak egy sebességem van, így sok választási lehetőségem nincs. Télre marad, de tavaszra kell szerezzek valami nagyobb tányért, mert a mókuskerekezés nem tartozik a kedvenc időtöltéseim közé. :)

[ Szerkesztve ]

(#11453) SOAD19 válasza KaraDani (#11451) üzenetére


SOAD19
addikt

Hmm, én meg hátul majd az összes fokozatot kihasználom (2-7). De nem kevés az a 2 fokozat hátul, kicsit kemény lehet az elindulás. :F
Most mértem le a bicajt és nem kevés a maga 15 kilójával.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11454) rétisün


rétisün
veterán

mglepett ma a telefonom, a sportypal már a legelején bemondta az unalmast, az endomondo viszont végig(!) rögzítette a mai kis teker(g)ést....
pedig ugyanúgy nem nyúltam hozzá közben, mint máskor sem, szóval gőzön sincs, ma miért volt jó, máskor miért nem (hacsak nem a sportypal kavar be, ma ugyanis kb. 2/3 távtól ment csak)

fura, hogy az endomondo-ból exportált útvonal a sportypalban rövidebb ~200 m-el.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11455) szki válasza KaraDani (#11448) üzenetére


szki
őstag

Na ilyen bringás nők, és combok eddig kimaradtak a túráimból. :DDD

(#11453) SOAD19 : 15 kilót emelkedőn felfelé megmozgatni fajlagosan sok a Te 65 kilódhoz. A terepgumi szerintem csak 25 km/h sebesség felett foghat vissza.
Nem szeretek váltogatni, ezért 2-3 fokozattal beérem városban én is (Zalaegerszegen 48/(14-)15-17 áttétel)

[ Szerkesztve ]

(#11456) lorcsi válasza rétisün (#11454) üzenetére


lorcsi
veterán

engem is szopat a sports tracker újabban mindig megfagy amikor menteni kellene :W
elszáll ahogy van :F
fel fogom tenni újra
de szerencsére az edomondo mindent ügyesen rögzít :K..lekopogom, remélem így is marad :)

(#11457) fpeter07 válasza szki (#11455) üzenetére


fpeter07
veterán

Én városon belül is használom mind a 3 lánctányért. Ugyan a kicsit ritkán, a nagyot pedig csak akkor, mikor gyorsan akarok menni. Szeretek pörgetni, ahhoz pedig kiváló a középső. :)

(#11458) rétisün válasza lorcsi (#11456) üzenetére


rétisün
veterán

nálam sportypal és endomondo van, az utóbbi időben az endomondo nem igazán rögzített végig, de ma pont igen. még jó, mert ma meg a sportypal szivatott.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11459) ludsimon


ludsimon
veterán

Üdv Kerékpárosok! :)

Visszatérek ebbe a remek közösségbe. :)

Ma végre megjött a lámpámhoz az alkatrész és tudtam egy tök jó 45 percet tekerni. :)

Nem tudom hány kilóméter lett mert úgy döntöttem megszabadulok a felesleges tömegtől, így gyakorlatilag nekivágtam az útnak egy első-, hátsó lámpával, igazolvánnyal meg a kulcsommal és tök jó volt kicsit szabadabban mozogni táska nélkül.
Nagyon jól esett ez a kis esti mozgás.

Nyáron semmi kedvem nem volt menni a brutál fülledt időben, így a nyáron nem nagyon tekeregtem. Hol hőség, hol szél volt. Eső nem is volt a nyáron Pesten ahogy hallottam. Nyaralni is voltunk, jó volt a Balaton. :)

Jövőre ha találok egy partnert egy esti körbetekerésben (Balaton) bennelennék az biztos. :D

Este sokkal jobban szeretek kimozdulni mint napközben.

Lassan csatlakozok az esti tekergésekhez is, de még össze kell magam szedni mert nagyon rossz a kondim. De szerintem 3-4 hét és újra hozom a szokásos formám mert azért nem éveket hagytam ki.

Üdv :)

undefined

(#11460) JColee válasza ludsimon (#11459) üzenetére


JColee
őstag

Hogyne lett volna eső.

(#11461) Manitou válasza JColee (#11460) üzenetére


Manitou
addikt

végülis csak a fél nyár esővel telt :DDD

(#11462) rétisün válasza ludsimon (#11459) üzenetére


rétisün
veterán

üdv újra itt!

"Eső nem is volt a nyáron Pesten ahogy hallottam"

akkor nektek jó nyaratok volt....mi négyszer voltunk a balatonon (jó, mondjuk az nem pest), mind a négyszer megáztunk. amikor zánkára mentünk, vagy 3-3,5 órán keresztül mentünk esőben. :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11463) runner 125 válasza venember83 (#11408) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi nektek, akkor egyelőre elvetve ez is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11464) Bici válasza KaraDani (#11429) üzenetére


Bici
félisten

(#11429) KaraDani, (#11422) Cathfaern: Köszi a válaszokat Nektek is! Már végképp nem tudom, hogy mi legyen. :D Azt hiszem, maradok a fényvisszaverő csíkoknál, mivel eddig senkiről nem hallottam, akit emiatt büntettek volna meg, pedig sokakat kérdeztem. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11465) dqdb válasza Bici (#11464) üzenetére


dqdb
nagyúr

Legyen nálad a táskában mindig egy prizma, hogy most vetted, de még nem tudtad felrakni :)

Én hasonló indoklással hordoztam másfél évig egy hátsó prizmát (lámpa mindig van nálam, valamint fényvisszaverő csík is, szóval látszódom), majd amikor fel akartam rakni, akkor szétrepedt a rögzítőkonzolja, mert ezalatt az idő alatt elöregedett :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11466) ludsimon válasza Manitou (#11461) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, akkor augusztusban nem volt eső..

undefined

(#11467) runner 125 válasza dqdb (#11465) üzenetére


runner 125
nagyúr

Most, h nézegetem a cangákat, az első rekacióm nekem is az volt, h "nah ez lesz az első amit leszedek róla. :D "

Iszonyúan rondíjta. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11468) KaraDani válasza dqdb (#11465) üzenetére


KaraDani
addikt

Ezt a logikát :C Akkor már inkább felraknám, ha ennyire paráznék :P Úgyse túl hihető ez a duma, másrészt meg ha kukacoskodik és megbüntet azért mert más színű van fent, akkor megbüntet azért is, mert a táskádban hordod a megfelelő színűt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11469) dqdb válasza runner 125 (#11467) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindenki azzal jön, milyen ronda a küllőprizma. Néztétek már meg a bringátokat sötétben oldalról/félig oldalról távolról megvilágítva? Ha nem, akkor ajánlom, mert ezek a műanyag vacaknak tűnő prizmák nagyon hatékonyan működnek. Egy reflexcsík a külsőn - főleg, hogy könnyen koszolódik - a közelében nincsen.

Augusztus 20-án este a tábortűz mellett ment a keresztbe-kasul bringapróbálgatás, és természetesen mindehhez a kibicek részéről az elemlámpázás a távolba :) A küllőprizma nagyon jó dolog. A fényvisszaverő ruházat szintén, egy díszítésnek tűnő fehér csík, vagy egy logó a cipősarkon messziről kiszúrja a szemedet. A hátsó prizma helyett a nyeregcsőre dobott fényvisszaverő szalag is tökéletesen jó (copyright by Ariadne), és ez még rondán sem néz ki. Eszméletlenül durva volt a különbség zabcs80 jól felszerelt és KaraDani (akkor még minimalista) bringájának a láthatósága között 30-40 méter távolságból. Szóval az aktív világítás mellé kellenek a passzív fényvisszaverő felületek a bringákra, és nem árt a fényvisszaverő ruházat sem.

KaraDani: a fenti koncepció mögött a lustaság állt :B Megvettem, a hátizsák egyik zsebébe bekerült, hogy hazaviszem, aztán másfél évig ott is maradt :DDD Azóta a csengő is felkerült, bár azt sohasem használom, bringaúton kóválygó gyalogosok ellen a DT racsnihang hatásosabb, és a reakciók alapján ők érzik magukat kellemetlenül, nem te vagy az őket lecsengető bunkó :DDD

runner 125: az első rekacióm nekem is az volt, h "nah ez lesz az első amit leszedek róla
A fentieket ajánlom a figyelmedbe. Amúgy a küllőprizma törik magától is (a pedálon lévő még inkább), szóval nem kell nekiesned azonnal, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11470) DemonDani


DemonDani
addikt

trackelésre megnéztem ma egy új progit!
My Tracks
itt az eredmény:
sportypal

és döbbenetes a végeredmény! állítható eleve a mintevételezés sok minden függvényében. 4mp-re tettem a mintákat, meg 10m-re mást nem is állítottam. És döbbenetes 5% aksi ment el ennél a tracknél, ki sem nyomtam a horgászboltban mondjuk ;] de ez a sportypal-lal legalább 15% aksi lett volna és akkor még pozitivan mértem fel... :U
tényleg nagyon jó ez a progi szerintem!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11471) belaazallat válasza DemonDani (#11470) üzenetére


belaazallat
addikt

Kár, hogy droidos! :(

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11472) rétisün válasza belaazallat (#11471) üzenetére


rétisün
veterán

jó, hogy droidos :P

egy próbát megér....csak mára megint őszt jósolnak :(((

(#11470) DemonDani: kösz!

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11473) Napfénysüti válasza rétisün (#11472) üzenetére

Szerintem kár, lehetne WP7-es. :P :D

Kellene láncvillavédőt szereznem. :U

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#11474) belaazallat válasza rétisün (#11472) üzenetére


belaazallat
addikt

Folyton bajod van az időjárással. Túl kényelmes vagy! :P

Balaton kerülésre valaki? Kényelmes szervezett túra keretében.

Szerk:

(#11473) Napfénysüti
Nekem fekete a vázam a láncvillánál, egy fekete szigetelő szalag csíkkal megoldottam a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11475) szki válasza belaazallat (#11474) üzenetére


szki
őstag

Ezt a Balaton-kört kihagyom. Nem kihívás számomra. Ha elmennék úgyis esne az eső ;] De azért remélem sokan körbetekerik a tavat!
Meg 09.17.-én futóversenyen indulok :B A bicajozás maradt nálam a fő sporttevékenység, de sok energiát elvesz tőle a futás.

#11470) DemonDani: My Tracks-et megpróbáljuk. Sajnos kevés alkalmazást találtam, melyben lehetne állítani a mintavételezés sűrűségét. Én maradtam az Endomondo-nál, de néha elindítok mást is: Cardiotraner, Runkeeper. Az Endomondo nagy előnye, hogy a webes felülete nagyon jól össze van rakva. A mobilon futó alkalmazás lehetne jobb, de a webes részével még egyetlen másik alkalmazás se tud versenyezni.
A kihívásokat is nagyon bírom az Endon. Most egy futócsapatot is összeraktunk (10 fő), és jó a társaság.

[ Szerkesztve ]

(#11476) rétisün válasza belaazallat (#11474) üzenetére


rétisün
veterán

"Túl kényelmes vagy!"

évvégén összesítünk, ki mennyit bicajozottt?

mod: ezek szerint neked élmény volt zánka felé 3 órát bicajozni esőben :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11477) belaazallat válasza szki (#11475) üzenetére


belaazallat
addikt

Kis se bírnád, hogy 2 óránként 15-20 perc pihenő, 25km/óra alatti tempó Sík úton, nem hegynek fel.
Egyébként két csoport lesz, lesz egy kezdő túrázó csoport lassabb tempó, meg egy tapasztaltabb tempósabb csoport.

Mindenkitől:

Egy monoblokk hogy, milyen tünetekkel jelzi, hogy készül megadni magát?

Szerk:

Sün: Ha hiszed hanem, élveztem! Csak arra kellett figyelnem, hogy ne menjek túl közel hozzád, mert akkor nem csak én csaptalak föl sáros vízzel, hanem Te is engem.
Tudom hülye vagyok. Télen volt, hogy szakadó hóesésben kimentem őrűltködni, farolgatni.

Jah, Én egész évben tekerek annyit, mint te egy héten. De én azért mert nem szeretek egyedül bicajozni. Múltkor egyedül mentem Balcsira, sikerült buknom egy akkorát, hogy összetört a sisak. Szerencsére a bringa megúszta egy 8-sal az első kerékben.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11478) venember83 válasza rétisün (#11476) üzenetére


venember83
nagyúr

Hűha, a süni tud harapni is. :)

(#11479) lorcsi


lorcsi
veterán

gumileszedő

van lényeges különbség a 300 forintos és az 1000 forintos között ?

(#11480) venember83 válasza lorcsi (#11479) üzenetére


venember83
nagyúr

A lényeg, hogy műanyag legyen és ne hajoljon, de azért teljesen merev se legyen.

(#11481) lorcsi válasza venember83 (#11480) üzenetére


lorcsi
veterán

remélem találok oylat mai nincs csomagolva, mert azt nem lehet hajlékonyság szerint ellenőrizni

(#11482) ludsimon


ludsimon
veterán

Látom észrevették, hogy 'kicsit' magas az ára, így 10 euróval lejjebb vitték.
Hát nem tudom 15eFt-ért kinek fog kelleni de szerintem ez az árengedmény se fog senkit buzdítani, hogy rendelje meg. :DDD

undefined

(#11483) Cathfaern válasza rétisün (#11476) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lehet hülyén fog hangzani, de nekem az volt :) Ha hosszúujjú mezben meg hosszúszárú biciklis nadrágban lettem volna (azaz sehol se ér a vizes "rendes" ruha hozzám), akkor még azt is mondanám, hogy kifejezetten élveztem :D Főleg miután rájöttem, hogy ha már vagyok olyan hülye, hogy sárhányó nélküli mögött megyek, akkor legalább próbáljak egy vonalban maradni vele, mert amúgy "kissé" hamarabb kezd el beázni az egyik oldali cipőm :U :))

(#11484) szki válasza ludsimon (#11482) üzenetére


szki
őstag

Így 60 Euro a pulzusmonitor 1 év garanciával. Endomondon a Polar öv 70 Euro, és 2 év garancia. Nem tudom hogy vízálló, ha usb töltős...
Jók ezek a cuccok, és érdemes a pulzust figyelni, és kordában tartani.

[ Szerkesztve ]

(#11485) ludsimon válasza szki (#11484) üzenetére


ludsimon
veterán

Én meg azt mondom semmi értelme ennyi pénzt kiadni egy 'vacak' pántra.
Lehet kapni 5k-ért pulzusmérő órát amihez adnak kormányrögzítőt is az órához.

Ha hasonló árfekvésben lesz valaha akkor fogok venni egyet. Persze tudom nagyon jól, hogy hasznos mert van pulzusmérő órám.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11486) szki válasza ludsimon (#11485) üzenetére


szki
őstag

És vajon az 5000 Ft-os pulzusmérő óra bluetooth-on kommunikál a telefonnal, hogy az rögzíthesse a trackbe az adatait?
Én azért látom értelmét ennek a pántnak. Futásnál könnyed megszalad a pulzusom terepen.
Az árakon meg lehet elmélkedni (egy elsőlámpa is lehet 15eFt :U ). De az egészség sose volt olcsó, és mégis minden pénzt megér!

(#11487) ludsimon válasza szki (#11486) üzenetére


ludsimon
veterán

Menet közben egy órával is látod hol szalad meg a pulzusod. Nem értem az érvelésed.
Utólag érdekes visszanézni, de menet közben semmi értelme a lognak.

undefined

(#11488) rétisün válasza ludsimon (#11487) üzenetére


rétisün
veterán

"de menet közben semmi értelme a lognak"

utólag visszanézve már nem tudod a megfelelő értéken tartani a pulzusod.... :U

(#11477) belaazallat , (#11483) Cathfaern: jó nektek, ha élveztétek. én a magam részéről inkább kihagyom az ilyeneket, ha egy mód van rá. nem csak magam miatt (azért én se cukorból vagyok :DDD ) de a bicajt is sajnálom ilyenkor. a hátsó fékbetétjeim pl. többet koptak ezeken az esős utakon, mint szárazon egy év alatt....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11489) dqdb válasza ludsimon (#11487) üzenetére


dqdb
nagyúr

Utólag érdekes visszanézni, de menet közben semmi értelme a lognak.
Szerintem meg menetközben sokkal több értelme van, mint utólag. Utólag akkor érdemes visszanézni, ha nagyon komolyan gondolod az edzést, és szereted a gyakorlókörödet alaposan kiértékelni. Menetközben bármikor jól tud jönni, mert például
* alacsony pulzussal szeretnél menni, és az órával kényszeríted rá magad, hogy ne menj túl gyorsan (játszottam már ilyet, utcai ruhában kulturáltan kinézve kellett odaérnem valahová, de az odavezető úton adja magát a száguldozás)
* emelkedőnek felfelé be tudod lőni az optimális tempót a pulzusod egy adott tartományban tartásával, amikor nem vagy se túl lassú, se túl gyors

A pedálfordulatszám mérése nekem nem igazán jött be, megpróbáltam egyszer az ajánlott tartományban tartani, aminek a vége az lett, hogy kikapcsoltam az idegesítő csipogást :) Bár hozzátenném, országúton még nem próbáltam, ott sokkal több értelme lenne.

szki: Nem tudom hogy vízálló, ha usb töltős...
Valószínűleg hasonlóan mint a Garminom: egy tökéletesen záródó gumidugó védi a csatlakozót (amit a hülye konstrukciója miatt néha kínszenvedés jól visszarakni, a Dakota 10 megoldása nagyságrendekkel jobban sikerült). Igazán rakhattak volna fel egy képet a pántról is, sokat számít a kényelem szempontjából, valamint nem árt, ha az külön utánrendelhető. Ennyiért (a 10 eurós kedvezmény ide vagy oda) én is a Polart venném, nekik azért már nem kis tapasztalatuk van a monitorozásban, valamint az edzés után adatkiértékelésben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11490) KaraDani válasza szki (#11486) üzenetére


KaraDani
addikt

Aki edzés logot már komolyabban elemez és összehasonlítgat, annak a nagy része már elég komolyan sportol, és céleszközt fog használni, ami többet tud/ hatékonyabb az adot területen, mint egy telefonos megoldás. Van akinek ez is megéri, de szerintem nem számottevő a célcsoport ilyen áron.

(#11491) belaazallat válasza rétisün (#11488) üzenetére


belaazallat
addikt

Nézd, rajtunk több a hőszigetelő réteg így nehezebben fázunk át, valamint fiatalabbak is vagyunk. :P

A bringát én is sajnálom, de nem annyira.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11492) hefi_


hefi_
csendes tag

Sziasztok!

Már csak 3.5 nap van a Specialized nyereményjátékból, így aki szeretné megnyerni az 1.1 millió Ft összértékű bringák valamelyikét, az gyorsan írjon véleményt akármilyen TestBike-on fentlevő termékről, vagy adjon hozzá újat :)

Ezek valamelyikével jutalmazzuk meg a nyertest:

1. díj


Specialized Camber FSR Elite 2011 - 570.000 Ft

2. díj


Specialized Allez Elite X3 2011 - 360.000 Ft

3. díj


Caprine Cross Three 2011 - 150.000 Ft

Nyerjétek meg ti valamelyik bringát! Jó véleményezést kívánok!

hefi

(#11493) Muton


Muton
addikt

ha jól emlékszem régebben volt róla szó, hogy a SportsTracker kalória számolója mellpánt nélkül nem ér semmi.

Szóval az van, hogy szélcsend esetén +-3-5%-os eltérést mutat a pánt nélküli SportsTracker és a pulzusos Sigma, azaz bőven reális adatokat nyújt (7 tekerés alapján)

Nokia FTW :DDD

Sajnos ma elő kellett venni a térdmelegítőt, tényleg itt az ősz :(

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#11494) venember83


venember83
nagyúr

Így az ősz megérkeztével (eső, viharok, villámok usw.) felmerült bennem a kérdés, hogy az ember nagyobb veszélyben van-e egy alumínium biciklin, mint egy szénszálas biciklin? Vagy mivel a lába úgyis viszonylag közel van a talajhoz, a bicikli áramvezető képessége lényegtelen?

(#11495) lorcsi válasza venember83 (#11494) üzenetére


lorcsi
veterán

a gumikerék leszigetel szerintem

(#11496) amargo válasza venember83 (#11494) üzenetére


amargo
addikt

Ez így, hogy jutott eszedbe?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11497) dqdb válasza amargo (#11496) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ránézett az avatarjára? :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11498) Cathfaern válasza venember83 (#11494) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha esik az eső, akkor te totál vizes vagy, a bicikli totál vizes a pedál totál vizes. Lábadról, pedálról csorog az víz a föld fele, ami ugyancsak vizes. Szerintem nagyjából mindegy a bicikli miből van ezek mellett, úgyis ezen az útvonalon haladna az áram, nem a biciklin keresztül.

dqdb:
:DDD

(#11499) KaraDani válasza dqdb (#11497) üzenetére


KaraDani
addikt

:C :R Lehet már maga az avatar is ennek a félelemnek a szellemében készült :DDD

(#11500) szki válasza venember83 (#11494) üzenetére


szki
őstag

Nincs jelentősége, mert úgyis elektromosan szigetelők a gumik. Azaz vélhetően így nem lesz annyira pozitív töltésű a bicaj váza, és a testünk, mint maga a föld. Persze azért kopár hegytetőn nem célszerű bicajozni viharfelhős, villámszórós időben. Ha a villám utat keres magának, akkor találni is fog, és nem érdekes, hogy elektromosan szigetelő, vagy jól vezető van az útjában..
Nekem komolyabb probléma, hogy gyakran tekerek el a 400 kV-os nagyfeszek alatt, és így feszültséget indukálnak bennem, illetve feltöltenek elektromosan. Ha épp feltöltődés után a bicaj valamely fém részéhez érek hozzá (pl. a kormányon), akkor elég kellemetlen áramütés ér. Szinte naponta megszívom...

#11497) dqdb: :DDD

(#11498) Cathfaern : nem csak esős időben lehet villámot beszedni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.