Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) tzimash válasza Vasinger! (#11050) üzenetére


tzimash
őstag

Ezért is nem érkezett válasz, mert mint írtad, mindenkinek más kényelmes.
Nekem ilyen van
Az érzékeny részeimet nem nyomja el :) ez volt a fő követelmény, ennek maradéktalanul eleget tesz, de hosszútávon (150km+) már azért nyomja rendesen az ülőgumókat.
Kicsit talán lehetne keskenyebb, ha most vennék nyerget az extra változatot venném, az 2cm-mel keskenyebb. De a trk-t is megszoktam már.

(#11052) Tamoo válasza djbahool (#11049) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek közül én az epik 30-ra szavazok.
Ha netalántán még hozzá tudsz csapni egy kis pénzt és mindenképpen montit akarsz, akkor ezzel jól járnál: [link]

(#11053) Vasinger! válasza tzimash (#11051) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De azért nyeregvásárlás előtt csak van valami szisztéma, hogy mit kell figyelni nézni nem? Vagy hogyan érdemes választani? Csak randomban?

(#11054) tzimash válasza Vasinger! (#11053) üzenetére


tzimash
őstag

Nagyjából tudod, hogy mi a mostani nyerged gyenge pontja/hibája, na annak kell az ellenkezőjét keresni :D teszteket, mások tapasztalatait olvasgatni és ezután dönteni, ám ekkor sem lehetsz benne 100%-ig biztos, hogy beválik-e az új, kell hozzá némi együtt töltött idő, hogy kimondhasd jó lesz, avagy sem.

(#11055) Tamoo válasza Vasinger! (#11053) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én wtb rocket-el kezdtem, az egy idő után nagyon nyomott, szerintem túl keskeny volt. Azt hiszem 133mm. Most mindkét bringámon Speci Indie XC Sport van, 143mm széles. Nagyon bejött. Próbáltam rajta kívül még jó párat, de hosszútávon ez vált be.

(#11056) sanzi89 válasza djbahool (#11049) üzenetére


sanzi89
addikt

Epik 50 tulajként az Epik 30-ast ajánlom. Felszereltségben kb hasonlóak a bringák, véleményem szerint felesleges tárcsafék ebben a kategóriában.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11057) fpeter07 válasza Vasinger! (#11006) üzenetére


fpeter07
veterán

Pontosan ilyen nyergem van! Az eredetihez nem sok köze van, az jóval kényelmesebb volt. Azonban a kényelemnek is van határa, ez a határ körülbelül 50 km-nél jelentkezett. Úgy kell elképzelni, hogy zsibbad a hátsó feled. :) Nos ez az Indie egyáltalán nem puha. Most déltájban mentem egy 36 km-es kört és már odafele úton is hiányzott a betétes nadrág. Ez van, az ember könnyen hozzá tud szokni a jóhoz. :) Némi időre van szükség, amíg alkalmazkodik a üleped az üléshez, de utána meg merem kockáztatni azt is, hogy bélelt nadrág nélkül is kényelmes.
A nyereg ingyért volt számomra, a részleteibe ne menjünk bele. Csak nyertem a nyeregcserével.

(#11058) szki válasza tzimash (#11047) üzenetére


szki
őstag

Nézegettem most ezt a geocontext.org-ot. Nem tudom pontosabb-e a bikemap.net-nél.
Útvonal előre tervezéshez jó mindkettő. Utólag meg már a rögzített track alapján lehet szintet számoltatni a Garmin Connectbe importálva. Gondolom annak az adatai állnak a legközelebb a valósághoz.
De a tapasztalati út a legpontosabb. Például kíváncsi vagyok, hogy a Mátra maraton sípályás szakaszról utólag ki hogy nyilatkozik?

(#11059) raczger


raczger
őstag

Tegnap este 10 körül kiderült hogy mégis tudok menni mátrára, mégis befértem valahová :)
Legutóbb 2008-ban jártam itt, akkor 3:35-öt mentem, most az volt a célom, hogy 3 órán belül legyek, szerencsére elévileg sikerült (~2:59), de még a hivatalos eredmények nincsenek fent.
Dirtyz, gratula neked is, sajnálom hogy görcsöltél, de legalább megelőztelek :D Ha emlékszel 2008-ban pedig én görcsöltem és akkor meg te előztél meg :DDD

Sportypal workout - előtte eg utána is álltam, ezért lett itt több mint 3 óra, de adatok alapján kiolvasva ez is igazolja a kmórámat, hogy elvileg 2:59 lett az időm.

Haveromnak, akivel lementem, eltört kékesről lefelé a mata karbon váza, hátul a lánvilla végénél, tárcsaféknél. Szerencsére nem esett, de a váz most használhatatlan lett neki.

Szerk: közben felrakták az eredményeket, 2:59:54 :C

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11060) djbahool válasza Tamoo (#11052) üzenetére


djbahool
senior tag

Akkor úgy néz ki, hogy az Epik lesz.
Sajnos a 105e az már nem fér bele.

(#11061) Vasinger! válasza tzimash (#11054) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, köszi, nézelődök.

Tamoo:

Nekem rövidtávra is kéne, szóval ritkán megyek 50+-os köröket, csak túrák alkalmából, havonta 1x, nyáron meg max hetente.

A többi napon inkább csak 20-asokat megyek, szóval rövid távon is jó kéne hogy legyen.

fpeter07:

Ahogy olvashatod fentebb, nekem rövid távon is jól kéne szerepelnie. Ennyire kemény lenne?

Mert való igaz, hogy nekem is volt keskeny sport nyergem, de az rövidtávon nyomott, hosszún meg jó volt, bár akkor is zsibbasztott kicsit.

Akkor ha rövidtávra is kéne, nem lenne jó választás? Mert azt olvastam, hogy felveszi az ember ülepének a formáját, szóval annyira kemény nem lehet.

(#11062) Manitou válasza raczger (#11059) üzenetére


Manitou
addikt

Grat , az szép idő :R Meg a többi ph-snak is :R
Én 4:58-at mentem :DDD Sajna volt egy defektem ,ha az nincs akkor olyan 4:15-4:20 alatt abszolváltam volna a távot. Ez nekem jobban feküdt mint a bükk. Lefele zúztam ezerrel. A 2. frissítőnél még elég jó helyen álltam magamhoz képest, és nem is éreztem túl fáradtnak se magamat (az első lefelén nagyon sok embert előztem , nem akarok hazudni, de vagy 50 volt szerintem :F ) . Aztán olyan ~32. km-nél vettem észre, ahogy megáltam enni egy kicsit meg inni, hogy a hátsó gumiba van vagy 1 bár :W Már egy ideje ilyen lapos gumival mászhattam, mert éreztem, hogy nagyon rugózik, meg puding a hátulja a gépnek. Aztán nekiestem a kispumpával, ami kb alig akart bele levegőt tolni, de jött valaki, aki adott kölcsön egy pumpát, azzal frankón fel tudtam fújni, pár km-ig kitartott, aztán megint összefutottam az előbbi emberrel és megint ideadta a pumpát, aztán már csak az utolsó előtti frissítőnél álltam meg, ahol kicseréltem a belsőt. Aztán itten egy darabig jól haladtam, az utolsó frissítőnél nem álltam meg ami 47km körül volt. De kb a cél előtt 0,8-1km-el csak megálltam enni egy fél műzliszeletet, mert elment az erőm, pedig nem volt nagy az emelkedő.

(#11063) djbahool válasza Tamoo (#11052) üzenetére


djbahool
senior tag

A Polaris az nem fog beleférni, de ez a Crater Vs. a többi?
Crater Alivio

(#11064) Tamoo válasza Vasinger! (#11061) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mért szerinted ami jó hosszú távon az nem jó röviden? :F ezt te sem gondolod komolyan! :DDD mert ha igen akkor ülj a nyeregcsőre!

(#11063) djbahool: talán még így is az epik. De ~80körül lehet inkább használtat néznék, "ha nem félsz tőle".

(#11062) Manitou: grat! Amúgy mi miatt feküdt jobban mint a bükk?

[ Szerkesztve ]

(#11065) rétisün válasza rétisün (#11035) üzenetére


rétisün
veterán

"elmegyek inkább egyet fagyizni keszthelyre, hazafelé meg megnézem a kis-balatont."

...és így is tettem, annyi különbséggel, hogy a kis-balatont kihagytam hazafelé, egyrészt mert a tervezettnél később indultam, másrészt nem akartam magammal még jobban kicseszni (több lett volna a szembeszeles rész)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11066) djbahool válasza Tamoo (#11064) üzenetére


djbahool
senior tag

Hát szoktam hébe-hóba használt dolgokat is, de ezt most inkább újat szeretnék, ha összejön.
Amuyg most találtam egy Magellan Crater Alivio V 2008-at, 60e HUF-ért, de inkább az Epik 80-ért sztem is.

(#11067) Tamoo válasza djbahool (#11066) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

60-ért pedig jól hangzik. Lenne 20e-d "fejleszteni".

(#11068) djbahool válasza Tamoo (#11067) üzenetére


djbahool
senior tag

Végülis igen.
Elgondolkodtató...

(#11069) venember83 válasza Manitou (#11062) üzenetére


venember83
nagyúr

Gratulálok, határozottan jobban mentél, mint a Bükkön. :K Akkor kérnék is egy összehasonlítást a Mátra és a Bükk maraton között, amíg frissek az emlékek. :) A Mátra engem is izgat, előbb-utóbb azon is meg kéne méretnem magam, ezért kérdezem.

(#11070) fpeter07 válasza Vasinger! (#11061) üzenetére


fpeter07
veterán

Betétes nadrágban megyek általában nyáron. Tavasszal nem volt semmi problémám vele. Egyszerű 3/4-es nadrágban voltam akkor. Rövidtávon a legtöbb nyereg jó választás lehet. A hosszútáv valahol 60 km körül kezdődik nekem. :) Ott sem volt semmi gond vele, ugyanolyan friss voltam, mint elinduláskor.

(#11071) raczger válasza Manitou (#11062) üzenetére


raczger
őstag

Eléggé gumigyilkos pálya, én szerintem kilométerenként legalább egy-két embert láttam defektet szerelni. Milyen gumival és hány bárral indultál?
Eléhezés részemről is volt kb 51. kilométernél, de elővettem az utó-utó tartalékot és még próbáltam picit jobban nyomni :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11072) szki válasza raczger (#11059) üzenetére


szki
őstag

Gratu! Nagyon szép időeredmény!
A többieknek is kijár a gratuláció persze! Indult valaki a hosszú távon?

Manitou: Ilyenkor tömni kell táplálékot, folyadékot, és ásványi sókat befelé. A frissítőhelyeken nem véletlen, hogy olyanok az italok, és ételek.

(#11065) rétisün : Látom a Festetics kastély megvolt. Ma a kánikula elmaradt, de a szél kegyetlen lehetett. Én ma tömtem a szénhidrátot befelé több tányér makaróni formájában, és holnap hajnalban szétszaggatom az aszfaltot:) Csak a szél, és a hideg lehet ellenfél.

[ Szerkesztve ]

(#11073) Manitou válasza venember83 (#11069) üzenetére


Manitou
addikt

:R Az tuti. Az első ~7 km egy része aszfalton ment felefle, aztán sípálya volt a vége, ott egy két helyen toltam, de próbáltam menni, egyszer majdnem borultam , mert megállt előttem egy ember mászás közben. Azért elég volt felmenni a kékesre. :) Itt csak víz volt a frissítőnél, ebből ittam és utántöltöttem a kulacsomat is.
A bükknél szintén mászással indult a pálya. Ebben nem volt különbség. Ezután jött egy hosszabb lefele, itt nagy tempót mentem, részidőben ha mérték volna biztos elég jó lett. ( kiváncsi lennék rá) Sok olyan rész volt ami ha nme tekersz nem haladsz, ha tekeresz haladsz, de fáradsz is. A pálya nagyrészt köves volt egy két helyen gyökeres. Én ezeken általában átzúztam nagy tempóval, jobb túllenni rajta :DDD Egy két helyen volt nyomvályús út is lefele, ott nem tudtam előzni, ott kicsit feltartottak, meg egy két helyen, ahol egynyomsávos volt az út, pl a 2. frissítő vagy 3. előtt már nem tudom, ott elég sűrűn voltak a frissítők. , szóval ott valaki nagyon megfogta a sort. Persze ez max ilyen fél 1 perces időhátrányt jelentett csak, de sok kicsi sokra megy :)

Néha azt hittem mindjárt széthullik a bicaj alattam a köves részeken, ahol engedtem neki. Ha nem tekertem, nagyon csörömpölt a lánc.
A mászosok is kövesek voltak sok helyen, de viszonylag tekerhetőek.
Elég késön értünk oda verseny helyszínére, éppen találtunk csak parkolót. Mintha kevesebb lett volna a hely , mit a bükkön, de éppen elfért mindenki.
frisítő pont több helyen volt , mint a bükknél, ott 3 volt, itt meg 5 helyen, igaz az elején elég sűrűn volt, azt lehetett volna tálán jobban széthúzni. volt izotóniás ital a többi frisssítőn, igaz én 3 frissítőnél álltam meg 7. 20. ( vagy 3.-, már nem tudom) és 38 körül. Az első kettőn pár percet töltöttem csak 3-4 percet max Az utolsó előttinél már jóval többet a belsőcsere miatt. Ráadásul odatűzött a nap, nem volt árnyék.
A vége fele bukott előttem egy ember egy meredekebb köves részen, félig neki is ment valami bazi fának. A rendezők ott voltak tőle kb 80 m-re azok mentek a segítségére, de úgy láttam , hogy felkelt. Aztán azon a hírhedt hídon meg át se mentem :O pedig vártam már, mellette tereltek el, lehet azért mert elég nagy lendülettel jöttem.
A pálya végén az a lépcsős emelkedő nem esett valami jól :DDD Jobban tetszett volna, ha nem mászással ér véget a befutó.
Egyelőre ennyi.

Tamoo Nem tudom, csak jobban ment, szeretem a techinkásabb pályákat :)
Nekem nagyon durva rész nem is volt benne, de azért figyelni kellett rendesen a kövekre+ az útvonal választásra. Lefele élvezetes volt, bár azért a végére nekem is kicsit elzsibbadt a kezem. Esni nem estem egyszer se szerencsére. Sokan estek úgy tudom, mentőt is többször hallottam szirénázni. gumiszerelő embereket is láttam, illetve volt egy ember aki a hajtókarját hagyta el.

Racger: Egy Continental Mountain King 2.2 volt fennt hátul, de tegnap este rámjött, hogy lecserélem egy másikra Continental Exproler PROtection 2.1-re Mellesleg elöl is azt használtam, így legalább egyforma gumik voltak rajta. Azért éreztem, hogy a mountain king sokkal ballonosabb volt , ez olyan virsli gumi feeling volt, de ebben legalább volt oldalfal védelem és a mintája is majdnem 100%-os volt. A mountain king szerintem szétszakadt volna, de hogy nem egy defektete kaptam volna vele az tuti, túl vékony oldalfala volt.

Láttam valakit aki meg vagy egy 1,4-1,5 -ös körüli teljesen slick gumival ment a pályán :Y Nooormális? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11074) rétisün válasza szki (#11072) üzenetére


rétisün
veterán

a kastély megvolt, a kis-balatont elsumákoltam, pedig csak 10-12 km lett volna pluszban, de addigra már nem kívántam a nagyrészén szembeszélben menni.
azért az idén még majd megcsinálom talán kis-balatonnal is ezt a kört, örökké csak nem lesz szél. remélem.

sok sikert holnapra, de úgy néz ki, nem lesz túl jó időd reggel :(

gratula a versenyzőknek :C :R
ahogy raczger trackjét elnézem, a széllel együt is nekem volt (megint) könyebb dolgom, már csak azért is, mert nem kellett versenyeznem senkivel, mehettem a saját kényelmes tempómat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11075) Manitou válasza Manitou (#11073) üzenetére


Manitou
addikt

Ami még kimaradt:

nekem ezeket mérte az óra:
( bár ebben van pár száz méter a céltól az autóig bicajtolás is. )

Táv: 56,90km
Idő: 4 óra 1 perc
átlag sebesség: 14,16km/h
max sebesség: 58,14km/h
szintkülönbség: 1503m
átlag pulzus: 151
max pulzus:176

[ Szerkesztve ]

(#11076) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Trekking külsőt szeretnék venni.
pl. ez megtetszett: [link]

Azt írják, hogy B kategóriás.

Le is írják, hogy ez mit jelent, de egy másik terméknél mást írnak a B kategóriához.

Egyik:
"B kategóriás köpeny: kisebb esztétikai hibák előfordulnak rajtuk, pl: fakóbb, elcsúszott vagy elmosódott felirat stb. ugyanolyan keverékből, defektvédelemmel készülnek, mint a drágább, első oszályú gumik."

Másik:
"B kategóriás köpeny: A gyári minőségellenőrzésen másodosztályúnak minősítették. Leggyakrabban ez a szövetszerkezet rendellenességét jelenti, tehát a gumi futás közben "üt". Reflexcsíkos kiviteleknél előfordulhat a fényvisszaverő csík körkörösségének hibája. Ezek a hiányosságok nem befolyásolják a használhatóságot, ugyanolyan keverékből, defektvédelemmel készülnek, mint a drágább, első oszályú gumik."

Tapasztalatok szerint melyik az igaz? A második esetén az zavar, hogy lehet, hogy üt a kerék forgás közben... :U

Köszi szépen!! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11077) dqdb válasza Manitou (#11073) üzenetére


dqdb
nagyúr

Láttam valakit aki meg vagy egy 1,4-1,5 -ös körüli teljesen slick gumival ment a pályán Nooormális?
Versenyző. Vagy inkább versenyző-wannabe, de az biztos, hogy nem nooormális :))

Gratulálok mindenkinek a tegnapi teljesítményéhez!

Ariadne: a Duna, Bükk és Mátra hogyan viszonyul egymáshoz nehézségben?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11078) Ariadne


Ariadne
őstag

No hírt adok magamról én is, gratula mindenkinek, aki még résztvett. :) Dirtyz-t távolról láttam bemelegítés idején, Manitou-t és raczger-t viszont esélytelen volt kiszúrnom, lévén még nem találkoztunk. :D Valahogy a sípályán felmászást nem nagyon irigyeltem tőletek... :P

Tracket még nem töltöttem fel, de magamhoz képest nagyon jót mentem, és iszonyúan élvezetes volt a pálya, ez volt az eddigi legjobb! Volt sok nagyon jó egynyomtávos ösvény, kicsit köves meg gyökeres, de nagyon élvezetes. És az a tényleg DH szakasz a végén le egy patakátkeléshez 15 centis kő meg gyökér "lépcsőkkel", áááá, jó volt, majdnem végig lementem rajta, fotó is készült, kíváncsi leszek rá. A végén az emelkedőn befutó kis köves szerpentinnel meg lépcsővel felfelé azért nem esett jól, de összességében részemről ötöst adnék a pályára meg a szervezésre.

A Footstrongosok is kitettek magukért, ötletes volt pl. elágazásoknál a rossz irány megjelölése az X-en kívül egy kőporos fehér csíkkal is (külföldi maratonokon szokás ez, úgy tudom), a felsőcsőre ragasztható szinrajz, volt dinnye a frissítőpontokon, stb. :D Egyedül az a bizonyos rámpa nem tetszett, mert azon tényleg kevesen tudtak lemenni szerintem, ráadásul egy nagy fában végződött, még letolva is igen csúszós meg meredek volt. Nem tudom, nem lehetett volna freeride-osan megoldani (falécekkel kirakva és elkanyarodva a fánál) vagy elnyújtani a rámpát...

2:30 alatt végeztem (saját idő 2:17) eddigi legjobb eredményem, abszolútban (női rövidtáv) 95-ből 69., korosztályban 34-ből 26. Igaz volt segítségem, aki húzott felfelé és ment előttem a lejtőkön meg a technikás részeken, de ez ugyebár teljesen szabályos. :)

qdqb: Hát így egyetlen alkalmak után szerintem a Mátra a legélvezetesebb, Dunánál technikásabbnak tűnt, de összességében mégis könnyebbnek, Bükk unalmas volt, bár a táj ott is szép. Szóval szerintem Duna a legnehezebb, Mátra könnyebb és Bükk a legkönnyebb. De ez csak az én kis szubjektív tapasztalatom. :B

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11079) fpeter07 válasza Manitou (#11073) üzenetére


fpeter07
veterán

Congrat mindenkinek! Az a slick gumis srác is szeretheti a kihívásokat. :DDD

(#11080) Tamoo válasza Bici (#11076) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Reflexcsík elcsúszás az enyémen van. Kisebb ütést is tapasztalok mostanában de ez lehet, hogy nem a gumi hibája. Elképzelhető, hogy a köves terepen slick gumival száguldozásaim közepette adtam a felninek. (mostanában ezt inkább hanyagolom és csak montival megyek terepre). Szerintem ne parázz a B-stől. Megérik. Ha üt is véletlenül (amire nagyon kicsi az esély) nem fog annyira, hogy zavarjon. Nekem Conti Contact extralight van.

(#11081) Muton


Muton
addikt

Végre megérkezett Kompi és a hülyeségek (visszapillantó tükör és sisak esőkabát :D),
Már csak el kell menni a postára pl egy csekkel, hogy be tudjam állítani a max pulzust, de most nincs erre 2 órám :DDD

Gart a versenyt megjártaknak, meghozták a kedvemet nekem is, de ha jól gondolom nincs zsírfóka szekció, szóval nagyon indulni nem tudok :O de talán jövőre...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#11082) Bici válasza Tamoo (#11080) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi szépen! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11083) dqdb válasza Muton (#11081) üzenetére


dqdb
nagyúr

versenyt megjártaknak, meghozták a kedvemet nekem is, de ha jól gondolom nincs zsírfóka szekció, szóval nagyon indulni nem tudok
Van, rövidtáv utolsó 5 helyét lehet annak nevezni :) Amúgy ha kedved van, és hajlandó vagy kifizetni a nevezési díjat, akkor vágj bele nyugodtan, mert messze nem csak elitrészerekből áll a mezőny.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11084) szki válasza rétisün (#11043) üzenetére


szki
őstag

Megcsináltam az új csúcsomat 100 km-en megálló nélkül! Bár csak 10-11 C fok volt az első 50 km-en, de legalább semmilyen szél sem volt. Végig csúcsra járatva tekertem, és a bicajon nehezen tudtam legyűrni a müzli szeleteket, meg a folyadékot. A számon át tudtam csak elég levegőt vételezni, és evés-iváskor nehezen jutott levegő a tüdőmbe:) Elég volt 3 müzli szelet, és 1,2 L izotóniás ital.
Egyéni legjobbjaim eddig, és mától:

Elég jó ez egy 15 kg-os, 12 éves trekkinggel, így nagyon elégedett vagyok az időeredménnyel :DDD
Jöhetnek a futóedzések :D
A bicaj megérdemel egy képet:

Majd este csinálok külön blogbejegyzést a ma reggelről, mert megérdemli...

[ Szerkesztve ]

(#11085) lorcsi válasza rétisün (#11065) üzenetére


lorcsi
veterán

én is voltam a múlt héten keszthelyen, de eléggé felbaszták az agyam, többet tuti nem megyek abba a városba
szintén ezt az épületet néztem meg..nézem a bejáratnál tekerni nem szabad a kerót...segáz Szegedden már megszoktam hogy a főtéreken csak tolom. letámasztom egy kis fehér székhez és csináltam 1 képet..aztán állítanám be a tripodot és jön a csóka, hogy enyém e a bicaj, mert Tilos behozni
az indok pedig, hogy a füvet összebaszom...kb. nemnormális az egész bicjoskezelés
WTF ! :W eléggé összeszólalkoztunk és leléptem.
f.szt fogom majd a bejáratnál lelakatolni

(#11086) rétisün válasza szki (#11084) üzenetére


rétisün
veterán

ez durva, grat! :C

azt tudod, hogy nem könnyen fogsz ezután rávenni közös bicajozásra? ez már nagyon nem fér össze az én kényelmes tempómmal :(

(#11085) lorcsi: én is csak áttoltam a bicajt a parkon, szerencsére én nem találkoztam ilyen buzgómócsinggal, mit te....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11087) Zebu


Zebu
addikt

Na régen jártam erre.

Lemostam a Scott MTB-t most minden recseg ropog benne.... Még a hátsó fogaskoszorúból is hallok érdekes hangokat.

Mit gondoltok? Mit csináljak a kecskével? Vigyem szervízbe?

(#11088) N.GÁBOR válasza szki (#11084) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Gratula minden versenyzőnek\résztvevőnek és Neked is szki.
Döbbenet...:)

May the force be with you!

(#11089) Ariadne válasza Muton (#11081) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha előre leteszteled, hogy tudsz-e kb. annyi km-en annyi szintet menni, mint egy rövidtáv, megnézed mennyi idő alatt megy, hozzánézed valamelyik korábbi futamban a táv vége mennyi alatt csinálta meg, akkor már tudod is, hogy megy-e. Egyébként meg nyugodtan neki lehet kezdeni, én vagyok rá az élő példa, sőt a harmadik maraton után is még mindig életben vagyok. :P

Lehet egyéni dolog, de nekem kifejezettem fejlesztő hatású, mert versenystressz alatt lemegyek és felmegyek olyan helyeken is, ahol egyébként lehet leszállnék inkább egy túra alkalmával.

szki: :Y :R Azt hiszem, már elcsépeltem minden jelzőt arra, hogy mennyire jól mész. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11090) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hellosztok!

Tegnap kicsit neki ugrottam a bringának, évek óta nem tekertem ennyit, gondok vannak a párommal és le kellett vezetnem, ezt sikerült megtennem:
[link]
de úgy gondolom nem volt rossz teljesítmény egy MTB-vel:

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11091) venember83 válasza Ariadne (#11089) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet egyéni dolog, de nekem kifejezettem fejlesztő hatású, mert versenystressz alatt lemegyek és felmegyek olyan helyeken is, ahol egyébként lehet leszállnék inkább egy túra alkalmával.

Kicsit morbid, de verseny alatt közelebb van a szakértő segítség, ha valami baj történik, mint mondjuk egy túra alkalmával.

(#11092) dqdb válasza venember83 (#11091) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kicsit morbid, de verseny alatt közelebb van a szakértő segítség, ha valami baj történik, mint mondjuk egy túra alkalmával.
Te is értesz az emberek megnyugtatásához :P

Amúgy ettől még igazad van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11093) venember83 válasza dqdb (#11092) üzenetére


venember83
nagyúr

:B

(#11094) Ariadne válasza venember83 (#11091) üzenetére


Ariadne
őstag

A dolognak erre a vetületére nem gondoltam még, de most hogy mondod. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11095) KaraDani válasza Ariadne (#11094) üzenetére


KaraDani
addikt

Na akkor most már még bátrabb leszel :)

(#11096) DemonDani válasza szki (#11084) üzenetére


DemonDani
addikt

:Y :C
ez kegyetlen teljesítmény!
te vagy a fórum egyik legkomolyabb kerekezője, úgy hogy a legkomolytalanabb eszköz is a tiéd...
mármint érted hogy értem, nem fűződik semmi gramm mánia semmi több száz ezres kiadás hozzá, de megy, pedig ezekre az alkatrészekre azt mondaná itt mindenki hogy cserélni kell mert tönkremegy, nemjó... pedig de. :K

El sem tudom képzelni mit mennél egy olyannal mint ami süni tulajdona :D

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11097) dqdb válasza KaraDani (#11095) üzenetére


dqdb
nagyúr

Biztos vagy benne, ha venember83 a fenti mondatot rajt előtt 5 perccel megismétli, akkor is? ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11098) dqdb válasza Ariadne (#11078) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi a szubjektív beszámolót, valami hasonlóra gondoltam én is :K Jövőre Szilvásváradot be kell venni még az összehasonlítási alapba ;)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11099) szki válasza DemonDani (#11096) üzenetére


szki
őstag

Köszi Mindenkinek!
Lesz outim következő szezonig, és lesz majd egy normális montim is jövő nyárra. Talán hegyi maratonokon is indulhatok. Csakis hosszú távon;]
Amúgy ez a trekking elég minőségi cucc volt anno. Az acélváz se volt hátrány 1 hónapja. Mert alumínium, vagy karbon esetében eltörött volna az első villa, mikor elütöttem egy autót :DDD Míg az acél "csak" hátrahajlott 15 cm-t, amit vissza tudtam hajlítani, és meg tudtam erősíteni plusz acéllapok ráhegesztésével. Nesze neked grammánia!
SPD-s a pedál, és a hátsó kerék/koszorú/gumi is cserélve volt, és elég modern, azaz a jobb minőséget képviseli (össz 16eFt volt a hátsó kerék így). A többi alkatrész meg köszöni jól van.
Igazán emelkedőnél számít a bicaj súlya.

Számomra a bicajozás szervezetemre gyakorolt hatása lenyűgöző. Tudtam ma a 100. km-nél, hogy a tempót tudom tartani jóval tovább is, ha van elég energia, folyadék, és ásványi só utánpótlásom (de már nem volt).
Az érdekes még, ha összetalálkozok egy másik bicajossal, akkor az nem tudja megállapítani rólam, hogy 10, 100, 200, v. 300 km-emnél vagyok-e éppen aznap, mert beállok egy tempóra, és képes vagyok tartani. Persze néha eléhezek, vagy kimerít a kánikula/szembeszél. De nagyon ritkán.

Sokat foglalkoztam a formaidőzítéssel, és egy nagy tekerés előtt/közbeni/utáni táplálkozással. Így ma pontosan kijött a lépés! Persze tudom, hogy a profik sokkal gyorsabbak. Azaz 2 óra 30 perc alatt tekernek le 100 km-t, és nem 3 óra 5 perc.

#11086) rétisün: azért a 4 országos 200 km-es túrát 2-3 hét múlva megejthetnénk! Majd nyomunk egy bolyozást a 2. százason, és megjavítunk minden csúcsot:) Muraszombattól remek kerékpárutak vannak, és Csáktornya felé megnyomjuk a tempót :DDD
Ma Szlovéniában, ha kerékpárút táblát láttam, akkor örültem neki nagyon, mert többnyire 3 méter szélesek, és tökéletes az aszfalt. A bicajutakon csak leszegtem a fejemet, és tekertem ahogy bírtam.

(#11090) MZsoltee: ez montival nagyon szép, és hosszú kihagyás után elég hosszú túra volt az! Stressz oldásra, gondok feloldására jó a bicajozás! Ismerem azt az útszakaszt, mert pécsi/mislenyi voltam.

[ Szerkesztve ]

(#11100) tzimash válasza Ariadne (#11078) üzenetére


tzimash
őstag

Grat neked és minden maratonozónak! :C
SPD-ben szoktál indulni ezeken is? azért külön respect, én terepen baromira parázok spd-ben :B

Szki:
Állat :D Lassan tényleg kell az az outi... méltó(bb) lenne az ilyen teljesítmény(ek)hez.
Versenyzésen nem gondolkoztál még?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.